PDA

Επιστροφή στο Forum : DRIFT-χωρίς μπλοκέ-χωρίς άλογα



kloukakis
15-03-10, 21:41
Λοιπόν ανοίγω αυτό το θρεντ για να δουν όλοι οι λάτρες του ντρίφτ, ότι όλο το θέμα είναι τα χέρια και η προπόνηση!! Δεν χρειάζονται 300 άλογα και κούφια αμάξια για να βγει η πίστα με το πλάι!!

Πρόκειται για τον φίλο και συμφοιτητή μου Δημήτρη(kakuma), ο οποίος είναι 21 ετών(αν δεν κάνω λάθος) και έχει να Ε30 2λιτρο 130άλογα, χωρίς μλοκέ, με bilstein-HR!
Τον γνώρισα τον Μάιο του 09 όταν πήρα το BMW μου και πήγα να δω έναν αγώνα ντρίφτ! Όταν τον είδα παρκαρισμένο με τους άλλους συμμετέχοντες είπα κάτσε να δω….
Μετά έμαθα ότι έχει 130 μόνο άλογα και δεν φοράει μπλοκέ!!! Κοντοστάθηκα και αγχώθηκα μην τον πάρουν με τα γιαούρτια όταν έρθει η σειρά του και πρέπει να αντιμετωπίσει τα τέρατα….. εν τέλει βγήκε 3ος και στο παρακάτω βίντεο θα καταλάβετε το γιατί!! thumb

Πριν τα δω αυτά με τα μάτια μου δεν μου είχε περάσει καν από το μυαλό να τον ακολουθήσω και να βάλω και το δικό μου στην πίστα να μάθω σιγά σιγά!!

Επίσης είναι το πρώτο άτομο που είδα να βγάζει όλη την ευθεία με το πλάι και να συνεχίζει….:shok: Απολάυστε....

https://www.youtube.com/watch?v=mzgJoPt0rRw

G_kaliteros
15-03-10, 21:59
μπραβο!!! ωραιος!!!!!!!!

Vasilis
15-03-10, 22:01
αψογος κ πανω απο ολα γιατι τα κανει ελεγχομενα....!!

στην ηλικια μου ...θα του κανει κ τουμπες...!!!

valantis544
15-03-10, 22:13
Πιλοτάκι ο Δημήτρης, μπράβο του.

NickE60
15-03-10, 22:51
Μπράβο Μπράβο!! Ωραίος ο μικρός!! Χαλαρός!! thumb

gregE36
15-03-10, 22:58
ωραιοςςς:thumbsup:

paganis
15-03-10, 23:37
εχω ακουσει για αυτο το παιδι...απο ατομα που γνωριζουν! πολυ καλος....

Nick bmwlover
16-03-10, 00:41
Πολυ καλος ο Δημητρης,αλλα γενικα το καθε αυτ/το "γυριζει" διαφορετικα,π.χ ακομα και με ε30 316 "κανεις παπαδες" σε σχεση με ενα ε46 316ci,η ενα 116,κ.ο.κ!!!

gant
16-03-10, 10:22
H χαρά του drift, το Ε21, γύριζε και χωρίς προσπάθεια αν γλυστρούσε το οδόστρωμα λιγουλάκι. thumb

Monsta
16-03-10, 10:32
ΠΟλύ καλός, μπράβο στο παληκάρι. Δώστε του τώρα ένα Μ3!!!

Ptboul
16-03-10, 10:47
Άψογος!

Mακάρι κάποτε να μυηθώ και εγώ σοβαρά στα μυστικά της πίσω κίνησης γιατί μέχρι τώρα νιώθω ότι δε το 'χω με τίποτα :(

kakuma_reloaded
16-03-10, 15:00
λοιποοοοον.....να μαι και γω.....παιδια ευχαριστω για τα καλα σας λογια.....κ ιδιαιτερα τον κωστα

manos///3
16-03-10, 15:23
To παλικαρι το εχει! Τον ειδα και απο κοντα τη Κυριακη στο βρεγμενο και το πηγαινε αψογα!

Δοκιμασα και εγω , θεωρητικά στο βρεγμενο ειναι πιο ευκολο, και καταλαβα ποσο πολυ δυσκολο ειναι το συγκεκριμενο σπορ. Το δυσκολο κομματι ειναι να κρατησεις το οχημα σε συνεχη πλαγιολισθηση απο τη μια στροφη στην επομενη...

Προτιμω παντως τις γραμμες μου!

kakuma_reloaded
16-03-10, 15:50
To παλικαρι το εχει! Τον ειδα και απο κοντα τη Κυριακη στο βρεγμενο και το πηγαινε αψογα!

Δοκιμασα και εγω , θεωρητικά στο βρεγμενο ειναι πιο ευκολο, και καταλαβα ποσο πολυ δυσκολο ειναι το συγκεκριμενο σπορ. Το δυσκολο κομματι ειναι να κρατησεις το οχημα σε συνεχη πλαγιολισθηση απο τη μια στροφη στην επομενη...

Προτιμω παντως τις γραμμες μου!

ελα ρε μανο με το εργαλειο σου.....ευχαριστω....ανυπομον παντως για την επομενη συναντηση:thumbsup:

kloukakis
16-03-10, 15:56
Καλός τον συμφ...ορουμήτη!!! Αντε δώσε τροφή στον λαό!!!!!

kplc16
16-03-10, 16:22
λοιποοοοον.....να μαι και γω.....παιδια ευχαριστω για τα καλα σας λογια.....κ ιδιαιτερα τον κωστα

Μητσαρα ευγε τα πας πολυ καλα. Ελπιζω καποια στιγμη να σε απολαυσουμε στο Ν.Ρυσιο Θεσσαλονικης

Dobermann
16-03-10, 22:11
Μπράβο στον συννονόματο! Πολύ ωραίος! Ανέκαθεν δεν χρειαζόσουνα πολλά άλογα για αυτό στο σπόρ, θυμηθείτε απλά κάτι 2λιτρα παλιάς σχολής πισωκίνητα τι κάνανε... ;)

z3 2.2
16-03-10, 22:46
Τωρα το ειδα το θρεντ!!!
Δημητρη φιλε μου εισαι ταλεντο.Ληξης.

xxxvagos
17-03-10, 12:42
ΠΟλύ καλός, μπράβο στο παληκάρι. Δώστε του τώρα ένα Μ3!!!

επειδη μου θυμιζει τον εαυτο μου (οταν ειχαμε ακομα το 30αρι στο σπιτι ιδια κυβικα και αλογα με του παιδιου το βιντεο) για να κανεις τετοιου ειδους μπανα (η γνωστη τιμονομπαντα) θελεις λαστιχα φαγωμενα, καλο συμπλεκτη και μια καλουτσικη ροπη...αυτα το 30αρι τα εχει

εγω μετα το 30αρι ανεβηκα σε ενα 325 36αρι και μου πηρε χρονο να το μαθω (ηταν κυριολεκτικα σαν να μαθαινω απο την αρχη) και να καταλαβω οτι με το 30αρι δεν εκανα μπαντες αλλα εσερνα τον κωλο του αμαξιου

μετα ανεβηκα σε M3 και η διαφορα του με το 36αρι ηταν παλι η ιδια με αυτη που ειχε το 36αρι με το 30αρι

θελω να πω οτι συμφωνα με τα κοινα δεδομενα αν ανεβει ο οποιοσδηποτε απο το το 30αρι στο Μ3 το πιο πιθανο ειναι να το τουμπαρει στην πρωτη στροφη

αλλα μπραβο στο δημητρο..εννοειται

sotiris 328i
17-03-10, 13:56
Πολυ καλος!!!μπραβο!!

kakuma_reloaded
17-03-10, 14:51
Μητσαρα ευγε τα πας πολυ καλα. Ελπιζω καποια στιγμη να σε απολαυσουμε στο Ν.Ρυσιο Θεσσαλονικης

ευχαριστω πολυ....κοιτα θελω πολυ να ανεβω "πανω" απλα ειναι πολλα τα εξοδα και δεν εχω και κλουβι για να τρεξω σε αγωνα(ακομα)

kakuma_reloaded
17-03-10, 22:02
επειδη μου θυμιζει τον εαυτο μου (οταν ειχαμε ακομα το 30αρι στο σπιτι ιδια κυβικα και αλογα με του παιδιου το βιντεο) για να κανεις τετοιου ειδους μπανα (η γνωστη τιμονομπαντα) θελεις λαστιχα φαγωμενα, καλο συμπλεκτη και μια καλουτσικη ροπη...αυτα το 30αρι τα εχει

εγω μετα το 30αρι ανεβηκα σε ενα 325 36αρι και μου πηρε χρονο να το μαθω (ηταν κυριολεκτικα σαν να μαθαινω απο την αρχη) και να καταλαβω οτι με το 30αρι δεν εκανα μπαντες αλλα εσερνα τον κωλο του αμαξιου

μετα ανεβηκα σε M3 και η διαφορα του με το 36αρι ηταν παλι η ιδια με αυτη που ειχε το 36αρι με το 30αρι

θελω να πω οτι συμφωνα με τα κοινα δεδομενα αν ανεβει ο οποιοσδηποτε απο το το 30αρι στο Μ3 το πιο πιθανο ειναι να το τουμπαρει στην πρωτη στροφη

αλλα μπραβο στο δημητρο..εννοειται

βασικα επειδη εχω οδηγησει ενα σ2000 ενος φιλου μου ηταν πολυ πιο ευκολο απο οτι με το 30αρι μου....τωρα ο καθενας εχει την δικια του αποψη

kloukakis
18-03-10, 12:32
Δημέτρη στο ξαναλέω!!! Τις γωνίες που έπερνες με τ 30αρι σου το S δεν τις βλέπει ούτε στον ύπνο του!!! ΟΚ ήταν πιο εύκολο, αλλά δεν είναι για ντριφτ.... αφού το ξέρεις

kakuma_reloaded
18-03-10, 16:17
καλα ενταξει εχεις δικιο απλα το ειπα μονο και μονο επειδη ηταν πιο ευκολο.