PDA

Επιστροφή στο Forum : New Entry 116d Urban



karavag116d
04-03-13, 21:07
Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι ολοκαίνουριος στην παρέa αλλά και στους κατόχους BMW. Προφανώς έχω πολλές απορίες και δεν ξέρω σε πιο thread να πρωτο-απευθυνθώ(συγχωρήστε με παρακαλώ)!
Εισαγωγικά θα πω οτι αναμένω να παραλάβω μια 116d ED Urban 3θυρο σε Midnight Blue. Βασικές απορίες η μη τοποθέτηση 17'' και η αναγκαστικά μαύρη έκδοση για τη μάσκα. Δυο βασικά + έστω φατσικά στην Urban έκδοση ειδικά για το χρώμα που πήρα.Τι μπορώ να κάνω?Ειδικά για τις ζάντες παίζει καμία τράμπα με το που έρθει το αυτοκίνητο με την ελάχιστη δυνατή χασούρα?:thanks:?

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
04-03-13, 21:27
καλως τον!!περνα μια απο δω
https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23

οσο για τα υπολοιπα
το αυτοκινητο το αναμενεις καινουργιο,σωστα?
νομιζω οτι το σκεφτηκες λιγο αργοπορημενα
γιατι δεν παραγγειλες 17ρες ?
αλλα και παλι αν θελεις κατι θα βρουμε....τοσα σχεδια...christos 330 ακουει??
παντως συγχαρητηρια για την επιλογη σου...ο βενζινας θα ξεχασει την φιγουρα σου!!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
04-03-13, 21:30
ριξε μια ματια εδω
https://www.ebay.de/sch/i.html?_nkw=bmw+f+20+felgen&_sacat=0&_odkw=bmw++e+90+lci&_osacat=0&_from=R40

και εδω
https://www.bmw.gr/accessories/vehicles/1series_5door.html

karavag116d
04-03-13, 21:36
Καλώς σας βρήκα. Δεν το σκεφτηκα τώρα από την αρχή επέμεινα αλλά ο αντιπρόσωπος μου μου είπε οτι εργοστασιακά δεν βγαίνει με 17'' το diesel. Μόνο αν τις βάλω μετά και θάχω θέμα με κτεο κατανάλωση κτλ μου είπε.....Θα μου πείς γιατι δεν το έψαξα καλύτερα....Ελάχιστος ελεύθερος χρόνος και έλειψη επιλογών στην επαρχία...Τώρα τι κανουμέ..

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
04-03-13, 21:41
τωρα καθε μερα car.gr
το κτεο που κολλαει?
στην αδεια δεν γραφονται οι διαστασεις των ελαστικων
τουλαχιστον οχι στην Ελλαδα ΕΚΤΟΣ,ΝΟΜΙΖΩ ΑΠΟ ΦΟΡΤΗΓΑ
απο καταναλωση θαχεις ναι αλλα οχι τρελα εκτος αν επιλεξεις 20ρες....

karavag116d
04-03-13, 21:45
Θα αλλάξει λέει αυτό και θα ανγράφονται στην άδεια.Τεσπα μαλλον με παραμύθιασε ο τύπος. Όπως λένε η ημιμάθεια είναι χειρότερο....Το θέμα είναι να μην πετάξω τις 16''. Για τη μάσκα ξέρεις τίποτα? Αλλάζει η θέλει βαφη κ πατέντες? Δεν σε ζαλίζω άλλο ευχαριστώ πολύ για όλα.Με την παραλαβή σίγουρα θα έχω πολλά να ρωτήσω...!!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
04-03-13, 21:51
εγω εχω σειρα 3
να το δει καποιος απο τους ειδημονες στην σειρα 1
το μελος ntinos νομιζω εχει τετοιο αυτοκινητο...

mark e92
04-03-13, 21:53
Καλως ηρθες !!!Στην μασκα τι θελεις να κανεις???

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
04-03-13, 21:55
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=13070&highlight=%EC%E1%EB%EB%EF%ED+%F0%E1%EC%E5

karavag116d
04-03-13, 23:59
Καλως ηρθες !!!Στην μασκα τι θελεις να κανεις???



θελω λευκα νεφρα χρωμιομενα κ οχι μαυρα γμτ

Bazil Van Sinner
05-03-13, 07:05
Bασικα μην αγχωνεσαι και πες μας πως ειναι να περιμενεις ζελατινα εν ετη 2013!!

Κατα δευτερο πες μας ποιος ειναι ο πανεξυπνιδης εμπορος που στα ειπε ολα αυτα να του στειλουμε ευχαρηστηριο μεηλ:ranting2:

Οσον αφορα τις αποριες σου,τα νεφρα τα βρισκεις και στο ebay νομιζω,παρειγγειλε τα να ρθουν και τ'αλλαζεις.Οσο για τις ζαντες εχει πολυ ψωμι η αγορα ,απο ανταλλαγες μεχρι καινουριες!

vagmag
05-03-13, 07:15
Αυτό που παίζει να έγινε, είναι ότι με την αλλαγή ζαντολάστιχων με μεγαλύτερα πιθανώς ξεπερνάν οι ρύποι τα 99gr και πλέον πληρώνει τέλη. Για αυτό δεν προτείνει κάποιος την αλλαγή από την αντιπροσωπεία σήμερα.
Διαφορετικά ξέρουμε ότι κάτι τέτοια "φορτώματα" είναι βούτυρο στο ψωμί των αντιπροσώπων...

Bazil Van Sinner
05-03-13, 07:17
Λες???Δεν το σκεφτηκα και ετσι ισως γι αυτο να αναφερε ΚΤΕΟ...

ntinos
05-03-13, 07:18
Μεγαλύτερες ζάντες / λάστιχα, κοτσαδορο, δεν βάζει η BMW στο 116 efficient dynamics για τον απλούστατο λόγο οτι αυξάνονται οι ρύποι (τουλάχιστον θεωρητικά) σε πάνω απο 100, οπότε και το αυτοκίνητο πρέπει να πληρώνει τέλη κυκλοφορίας.
Λογικό να μην παίρνει τέτοιο ρίσκο ο ντηλερ.

Με το καλό να τα δεχτεις φίλε, σου έστειλα πμ

karavag116d
05-03-13, 18:06
Bασικα μην αγχωνεσαι και πες μας πως ειναι να περιμενεις ζελατινα εν ετη 2013!!

Κατα δευτερο πες μας ποιος ειναι ο πανεξυπνιδης εμπορος που στα ειπε ολα αυτα να του στειλουμε ευχαρηστηριο μεηλ:ranting2:

Οσον αφορα τις αποριες σου,τα νεφρα τα βρισκεις και στο ebay νομιζω,παρειγγειλε τα να ρθουν και τ'αλλαζεις.Οσο για τις ζαντες εχει πολυ ψωμι η αγορα ,απο ανταλλαγες μεχρι καινουριες!

Προσωπικά για εμένα παρόλη την αβεβαιότητα της εποχής ήταν ένα όνειρο ζωής και στα 29 πλέον εστω και με ζόρι θα το κάνω πραγματικότητα. Ίσως ακούγεται μελό αλλά έτσι είναι. Για όσο έχω δουλειά θα το πληρώνω!

karavag116d
05-03-13, 18:08
Αυτό που παίζει να έγινε, είναι ότι με την αλλαγή ζαντολάστιχων με μεγαλύτερα πιθανώς ξεπερνάν οι ρύποι τα 99gr και πλέον πληρώνει τέλη. Για αυτό δεν προτείνει κάποιος την αλλαγή από την αντιπροσωπεία σήμερα.
Διαφορετικά ξέρουμε ότι κάτι τέτοια "φορτώματα" είναι βούτυρο στο ψωμί των αντιπροσώπων...


Εν γνώση μου για τους ρύπους και τα τέλη το ζήτησα. Ένα φιλαράκι ένα το ίδιο με ενα Α180 πρόσφατα. Τεσπα βρήκα λύση Μολις το παραλάβω θα τις αλλάξω. Πρέπει να αλλάξω κάτι μετά στα χαρτιά του αυτοκινήτου?

ninja2
06-03-13, 16:59
Οxι δεν θελει κατι μετα.

karavag116d
19-03-13, 21:40
Βασικά ρε παιδια ενδεικτικη ημερομηνια παράδοσης το χαρτί λεει 13 Ιουνίου.Παίζει ναρθει πιο νωρίς???:ranting2:

ntinos
19-03-13, 22:54
Υπομονη, αρχες Ιουνη θα το εχεις

Εμεις παραγγειλαμε 18 Ιουνιου, παραλαβαμε 5 Σεπτεμβρη

Nick bmwlover
19-03-13, 23:36
θελω λευκα νεφρα χρωμιομενα κ οχι μαυρα γμτ

Η urban που επελεξες εχει λευκο φινιρισμα,στην sport ειναι μαυρα.

karavag116d
22-03-13, 00:37
Η urban που επελεξες εχει λευκο φινιρισμα,στην sport ειναι μαυρα.

sto diesel den vgainei leuki maska einai mauri me kalymma pisw logw diaforetikis rohs aera nomizw.anagkastika

Nick bmwlover
22-03-13, 19:03
sto diesel den vgainei leuki maska einai mauri me kalymma pisw logw diaforetikis rohs aera nomizw.anagkastika

Κ τι σχεση εχει το χρωμα με τη ροη του αερα;
Εκτος κ αν το κανει η ΒΜW,μονο κ μονο για ξεχωρισει το βεζινοκινητο απο το πετρελαιοκινητο...
Οπως κ να 'χει,με το καλο,καλοριζικο να ειναι κ να το χαρεις!!!

ntinos
22-03-13, 19:15
Το οτι οι γριλλιες ειναι "φιμωμενες" κατα το ημισυ εχει να κανει με την αεροδυναμικη, ειναι μεσα στο efficient dynamics concept

karavag116d
23-03-13, 01:34
Το οτι οι γριλλιες ειναι "φιμωμενες" κατα το ημισυ εχει να κανει με την αεροδυναμικη, ειναι μεσα στο efficient dynamics concept

ok alla ontws giati na min paizei to xrwma se aspro??an valw dld apo venzinh tha kanw kako se kati??

ntinos
23-03-13, 09:14
Οχι, δεν νομιζω οτι θα κανεις καπου κακο

karavag116d
06-04-13, 20:28
Οχι, δεν νομιζω οτι θα κανεις καπου κακο

Δεν ξέρω το σκεφτομαι δεν θέλω να κάνω καμια μλκ καινουριο κιολας.Αν καποιος αλλος ξερει κατι επ'αυτου ας πει!
:thnx:

Nick bmwlover
14-04-13, 19:55
Δεν ξέρω το σκεφτομαι δεν θέλω να κάνω καμια μλκ καινουριο κιολας.Αν καποιος αλλος ξερει κατι επ'αυτου ας πει!
:thnx:

Αν ισχυει αυτο που λεει ο Ντινος πιο πανω,τοτε αν τις αλλαξεις,θσ αυξηθει λιγο η καταναλωση...

karavag116d
15-04-13, 18:47
Αν ισχυει αυτο που λεει ο Ντινος πιο πανω,τοτε αν τις αλλαξεις,θσ αυξηθει λιγο η καταναλωση...

Αν είναι μόνο αυτό οκ εννοώ να μην είναι λάθος και περναει αερας που δεν πρεπει

Andri
15-04-13, 20:47
Και γιατί δεν ψάχνεις στο ebay αν δεν έχει η bmw OEM στο χρώμα που θέλεις? ώστε να μην έχεις τον φόβο να βάλεις κάτι από βενζίνη που ενδεχομένως να αλλάξει την ψύξη στο μοτέρ και να μην επηρεάζει μόνο την κατανάλωση?

karavag116d
15-04-13, 22:13
Και γιατί δεν ψάχνεις στο ebay αν δεν έχει η bmw OEM στο χρώμα που θέλεις? ώστε να μην έχεις τον φόβο να βάλεις κάτι από βενζίνη που ενδεχομένως να αλλάξει την ψύξη στο μοτέρ και να μην επηρεάζει μόνο την κατανάλωση?

Έψαξα αλλά τζίφος.Άσχετο αλλά για να κάνω μεταβίβαση το παλιό πρέπει να έχει περάσει ΚΤΕΟ?

I_MNL
15-04-13, 22:49
Δεν ξέρω το σκεφτομαι δεν θέλω να κάνω καμια μλκ καινουριο κιολας.Αν καποιος αλλος ξερει κατι επ'αυτου ας πει!
:thnx:

Δεν ξέρω πολλά, αλλά αφού πήρες το 116d, αυτό σημαίναι πως σ'ενδιαφέρει ΚΑΙ η οικονομια αλλά και η άνεση. Με 16άρες ζάντες, αυτς τα δυο είναι π,ολύ καλά. Με τις 17άρες, λιγότερη άνεση, πιο υψηλή κατανάλωση καυσίμου, υψηλότερο κόστος αλλαγής ελαστικών και χαμηλότερη μεγιστη τελική ταχύτητα.
Αν το αμάξι σου αρέσει, άφησε το όπως είναι: είναι κούκλος κατά τη γνώμη μου
:-):original:

karavag116d
15-04-13, 23:12
Δεν ξέρω πολλά, αλλά αφού πήρες το 116d, αυτό σημαίναι πως σ'ενδιαφέρει ΚΑΙ η οικονομια αλλά και η άνεση. Με 16άρες ζάντες, αυτς τα δυο είναι π,ολύ καλά. Με τις 17άρες, λιγότερη άνεση, πιο υψηλή κατανάλωση καυσίμου, υψηλότερο κόστος αλλαγής ελαστικών και χαμηλότερη μεγιστη τελική ταχύτητα.
Αν το αμάξι σου αρέσει, άφησε το όπως είναι: είναι κούκλος κατά τη γνώμη μου
:-):original:

Κοίτα ενας φίλος σε άλλη μαρκα ντιζελ εχει 18αρες και δεν υπάρχει τρελη διαφορα.οι 16αρες ειναι αρκετα μικρες.εξάλλου τις εχω κλεισει ηδη.τωρα η ροη του αερα στη μασκα δεν ξερω ποσα ml θα αυξησει την κατανάλωσει πραγματικά.Ασχετο αλλα ειδα ενα σημερα στη Χαλκιδα οπως ακριβως το περιμενω και ειναι οντως κουκλα. Αν και οι περισσοτεροι παλαιοτεροι κατοχι διαφωνουν!

ntinos
16-04-13, 07:03
Έψαξα αλλά τζίφος.Άσχετο αλλά για να κάνω μεταβίβαση το παλιό πρέπει να έχει περάσει ΚΤΕΟ?

Ναι πρέπει να εχει περάσει ΚΤΕΟ

Nick bmwlover
16-04-13, 14:31
Ασχετο αλλα ειδα ενα σημερα στη Χαλκιδα οπως ακριβως το περιμενω και ειναι οντως κουκλα. Αν και οι περισσοτεροι παλαιοτεροι κατοχι διαφωνουν!
Για το τι αμαξι θα αγορασεις κ πως θα ειναι αυτο δεν πεφτει σε κανεναν λογαριασμο εκτος απο εσενα,με λιγα λογια μη σε νοιαζει το τι λεμε οι υπολοιποι...
Εμεις ειμαστε εδω για να βοηθαμε,εκφραζουμε αποψεις,εμπειριες για το οποιοδηποτε θεμα κ ο καθενας αποφασιζει μονος του τελικα.

bimmerm
16-04-13, 16:09
Για το τι αμαξι θα αγορασεις κ πως θα ειναι αυτο δεν πεφτει σε κανεναν λογαριασμο εκτος απο εσενα,με λιγα λογια μη σε νοιαζει το τι λεμε οι υπολοιποι...
Εμεις ειμαστε εδω για να βοηθαμε,εκφραζουμε αποψεις,εμπειριες για το οποιοδηποτε θεμα κ ο καθενας αποφασιζει μονος του τελικα.

+1000 :thumbsup: μια χαρα ειναι το αμαξι σου και σε οποιον αρεσει!

karavag116d
16-04-13, 19:47
Ποτέ δεν επέλεξα με βάση τους άλλους....Eυχαριστώ μόλις παραλάβω θα σας δείξω φωτογραφίες!

freddys
16-04-13, 21:51
Ποτέ δεν επέλεξα με βάση τους άλλους....Eυχαριστώ μόλις παραλάβω θα σας δείξω φωτογραφίες!

Περιμενουμε φωτογραφιες.Γνωμη μου κανε καποια χλμ να το ευχαριστηθεις,κατσε να σε προσπερασουν 2-3 και να κοιτανε το χρωμα γιατι το βραδυ κανει και για μαυρο το πρωι πρασινο,αλλαζει ενα πραγμα...Αστο κανα τριμηνο κρατα τα χρηματα και αν δεις οτι κατι χρειαζεται αλλαγη τοτε κανε την.Στο λεω γιατι οπως μου εχουν πει τα extra δεν πληρωνονται επιπλεον οταν το ξαναπουλησεις.
Στα λεει καποιος που πηρε αμαξι ''βιτρινας'' χωρις χλμ και ενω ηθελα χιλια δυο στα μονα που εχω κατασταλαξει τελικα να προσθεσω ειναι τα φωτα(xenon),συναγερμο και το cruise control.Θα σου ελεγα και για τα πισω φωτα αλλα δεν βρισκω οτι ταιριαζουν.
Οποτε παρε το μια φορα και βλεπεις τι αλλαζεις!:cheers:

frezas
16-04-13, 23:03
Στα λεει καποιος που πηρε αμαξι ''βιτρινας'' χωρις χλμ και ενω ηθελα χιλια δυο στα μονα που εχω κατασταλαξει τελικα να προσθεσω ειναι τα φωτα(xenon),το cruise control
Οταν κανεις καποια κινηση για τα δυο που αναφερεις, ενημερωσε μας.

Για την ωρα επειδη το εχω ψαξει, στη BMW φαναρια ξενον ειναι πανακριβα για retrofit, περιπου 4000ευρω ......:shok: και ξηλωμα το μισο εμπρος αμαξι

Cruise Control μεχρι προσφατα που ειχα ρωτησει δεν υπηρχε ακομα σα retrofit. Θεωρητικα μου λενε οτι μπαινει, αλλα δε το εχει προτεινει ακομα επισημα η Γερμανια και δε θελω να πειραματιστουν στο δικο μου.

Αν γνωριζεις κατι διαφορετικο, σε καινουργια ή μεταχειρισμενα μας λες.

Nick bmwlover
17-04-13, 15:15
Για την ωρα επειδη το εχω ψαξει, στη BMW φαναρια ξενον ειναι πανακριβα για retrofit, περιπου 4000ευρω ......:shok: .

Ποσα;:shok::shok::shok:
Αν ισχυει το νουμερο,τοτε δεν πανε καλα...:thumbsdown:

ntinos
17-04-13, 15:25
Δεν πιστευω πως μπορει να ειναι τοσο ακριβα.

Δεν μπορει τα φαναρια μονο να κοστιζουν το 1/5 της συνολικης τιμης ενος αυτοκινητου

Ptboul
17-04-13, 15:43
Μη το λέτε, εγώ ήθελα να μπάξω (στο Ε90):

κουρτινάκι: 400 ευρώ
πακέτο εξωτερικού φωτισμου: 400
pdc (πίσω): 400
c control: 450
Navi: 3.000
Xenon ανταπιβ: 3.000

Οπότε τα καινούρια ξένον του άσσου που είναι και σούπερ ντουπερ, δεν μου φαίνεται απίθανο να έχουν 4Κ.

ntinos
17-04-13, 15:48
Δεν ξερω φιλαρα που βρηκες αυτα τα νουμερα για τα xenon, στο δικο μου E90 ειχε 930 το ενα.

Μπαξε εσυ (παρε μονο το αριστερο) και εδω ειμαι εγω (εχω spare το δεξι) ;-)

Ptboul
17-04-13, 15:51
930 ένα σκέτο φανάρι. Για βάλε τα 1.000.000 παρελκόμενα του.

Τι να το κάνω ρε Ντινάκο, να φωτίζω τον Γλόλουμ; :hystericalbs1:

ntinos
17-04-13, 15:51
https://www.ebay.com/itm/BMW-GENUINE-Bi-Xenon-EURO-headlights-retrofit-upgrade-335i-328i-325i-M3-E90-E91-/230964761924?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Year%3A2006%7CMake%3ABMW&hash=item35c6929544&vxp=mtr

frezas
17-04-13, 16:26
Και ομως η τιμη ειναι επισημη και βγηκε σα προσφορα σε καποιον που ηθελε να κανει αυτη την αλλαγη. Μου το μετεφερε ενα φιλος πωλητης σε αντιπροσωπο.

Και εγω οταν το εμαθα κουφαθηκα, αλλα λεει οτι αλλαζουν πολλα κομματια εμπρος, οπως προφυλακτήρα γιατι μπαινουν τα πιτσιλιστηρια για τα φαναρια, καλωδιωσεις, προγραμματισμοι, φαναρια κλπ....κλπ....

ntinos
17-04-13, 16:30
Οποτε δεν αξιζει να τα βαλει κανεις μετα...

Καπου στα 1200-1300 (αν θυμαμαι) καλα τα πληρωσα σαν εξτρα στον ασσο της.

freddys
17-04-13, 17:31
Οταν κανεις καποια κινηση για τα δυο που αναφερεις, ενημερωσε μας.

Για την ωρα επειδη το εχω ψαξει, στη BMW φαναρια ξενον ειναι πανακριβα για retrofit, περιπου 4000ευρω ......:shok: και ξηλωμα το μισο εμπρος αμαξι

Cruise Control μεχρι προσφατα που ειχα ρωτησει δεν υπηρχε ακομα σα retrofit. Θεωρητικα μου λενε οτι μπαινει, αλλα δε το εχει προτεινει ακομα επισημα η Γερμανια και δε θελω να πειραματιστουν στο δικο μου.

Αν γνωριζεις κατι διαφορετικο, σε καινουργια ή μεταχειρισμενα μας λες.

Για το cruise control υπομονη κανω γιατι αν και εχω δει πολλα πραγματα και προσφορες,προτιμω απο την μαμα!!!Ατιμη Γερμανια ακομη να το βγαλει!!!

4000ευρω τα ξενον...:ranting2::ranting2::ranting2::rantin g2:

Nick bmwlover
17-04-13, 19:15
Ο μονος τροπος που μπορω να δικαιολογησω καπως την τιμη,αλλα κ παλι...ειναι στα εργατικα,ετσι οπως τα εχουν κανει εδω κ καμποσα χρονια τα αμαξια,λεμε για τα δικα.μας τωρα,για απλα πραγματα θελει πολυ λυσιμο...

karavag116d
17-04-13, 20:42
Οταν κανεις καποια κινηση για τα δυο που αναφερεις, ενημερωσε μας.

Για την ωρα επειδη το εχω ψαξει, στη BMW φαναρια ξενον ειναι πανακριβα για retrofit, περιπου 4000ευρω ......:shok: και ξηλωμα το μισο εμπρος αμαξι

Cruise Control μεχρι προσφατα που ειχα ρωτησει δεν υπηρχε ακομα σα retrofit. Θεωρητικα μου λενε οτι μπαινει, αλλα δε το εχει προτεινει ακομα επισημα η Γερμανια και δε θελω να πειραματιστουν στο δικο μου.

Αν γνωριζεις κατι διαφορετικο, σε καινουργια ή μεταχειρισμενα μας λες.

Εγω που εχω βάλει xenon (αναγκαστικα με αυτοματο καθαρισμο κτλ) ηδη στο πακετο αν θυμαμαι καλα δεν ξεπερασε τα 900.για παταπανω απτο στανταρ συστημα το navi ''τσιμπαγε'' πολυ και εκ των υστερων δεν μπαινει,έτσι μου έίπαν τουλάχιστον.

karavag116d
17-04-13, 21:02
Περιμενουμε φωτογραφιες.Γνωμη μου κανε καποια χλμ να το ευχαριστηθεις,κατσε να σε προσπερασουν 2-3 και να κοιτανε το χρωμα γιατι το βραδυ κανει και για μαυρο το πρωι πρασινο,αλλαζει ενα πραγμα...Αστο κανα τριμηνο κρατα τα χρηματα και αν δεις οτι κατι χρειαζεται αλλαγη τοτε κανε την.Στο λεω γιατι οπως μου εχουν πει τα extra δεν πληρωνονται επιπλεον οταν το ξαναπουλησεις.
Στα λεει καποιος που πηρε αμαξι ''βιτρινας'' χωρις χλμ και ενω ηθελα χιλια δυο στα μονα που εχω κατασταλαξει τελικα να προσθεσω ειναι τα φωτα(xenon),συναγερμο και το cruise control.Θα σου ελεγα και για τα πισω φωτα αλλα δεν βρισκω οτι ταιριαζουν.
Οποτε παρε το μια φορα και βλεπεις τι αλλαζεις!:cheers:

οντως το χρωμα ειναι μεγαλη ιστορια.....

mrclouzo
17-04-13, 22:55
Αναφορικά με τα xenon, αυτή την στιγμή βρίσκεις στο ebay ελαφρώς μεταχειρισμένα φανάρια για περίπου 1000-1200 ευρώ το ζευγάρι. Νομίζω ότι χρειάζεται να αλλαχτεί και ο διακόπτης των φώτων (γύρω στα 70 ευρώ) και αν έχεις υπάρχει γνωστός σε εξουσιοδοτημένο bmw πιστεύω ότι μπορεί να κάνει την μετατροπή (με το ανάλογο coding) χωρίς να μπουν πιτσιλιστήρια. Με αυτό τον τρόπο το retrofit δεν πιστεύω να ξεπεράσει τα 1500 ευρώ.

Leonidas_E39
17-04-13, 23:54
Θέλει και αισθητήρες αυτόματης ρύθμισης ύψους.

mrclouzo
18-04-13, 00:10
Για αυτό είπα ότι πρέπει να έχεις γνωστό μηχανικό, μπορεί να σου κάνει την εγκατάσταση και χωρίς τους αισθητήρες. Υπάρχει άτομο που το είχε κάνει σε Ε87, από ότι μου είχε πει με τον τρόπο που έγινε η εγκατάσταση δεν στραβώνει τους απέναντι και ας μην έχεις αισθητήρες. Αλλά και οι αισθητήρες να είναι τόσο ακριβοί?

giannis_compact
18-04-13, 03:55
Για αυτό είπα ότι πρέπει να έχεις γνωστό μηχανικό, μπορεί να σου κάνει την εγκατάσταση και χωρίς τους αισθητήρες. Υπάρχει άτομο που το είχε κάνει σε Ε87, από ότι μου είχε πει με τον τρόπο που έγινε η εγκατάσταση δεν στραβώνει τους απέναντι και ας μην έχεις αισθητήρες. Αλλά και οι αισθητήρες να είναι τόσο ακριβοί?

Φίλε μου ότι και να κάνεις, άν δεν το βάλεις σωστά (όπως προβλέπεται) δουλειά σωστή δεν κάνεις. Και εγώ έβαλα στο δικό μου φανάρια, πλυσικά, αισθητήρες, μονάδα φώτων μέσα (όλο το σετ εγκατάστασης), σύνδεση bi. Καταρχάς, άν δεν μπούνε οι αισθητήρες, μόλις δηλωθεί ότι το αυτοκίνητο έχει Xenon θα τους ζητάει το διαγνωστικό και στο τέλος θα τους βγάζει σαν βλάβη. Για να δουλέψει σωστά το εργοστασιακό ξένον πρέπει να γίνει η εγκατάσταση όπως προβλέπεται. Έχω δει αρκετά Ε46 να παίρνουν φωτιά, επειδή απλά πήραν δύο φανάρια, τα έβαλαν πάνω και ούτε δήλωσαν μέσω GT1 ότι το αυτοκίνητο φοράει ξένον. Εντελώς φιλικά όλα.

karavag116d
22-05-13, 16:11
Οχι οτι σας καίει αλλα πηρε αριθμο το εργαλειο και βαφη....τι ωραιο να περιμενεις κατι καινουριο μεσα σε τοση μαυριλα που επικρατει....

ntinos
22-05-13, 16:12
Τον εφαγες το γαϊδαρο !

Με το καλο να παραβεις !!!

frezas
23-05-13, 22:45
αντε με το καλο.....λιγο εμεινε!:original:

karavag116d
07-06-13, 17:58
Ξερει κανεις εαν απο τον αριθμο πλαισιου μπορεις να δεις σε ποιο σημείο βρίσκεται το αυτοκινητό σου?

aristent
09-06-13, 20:36
Ξερει κανεις εαν απο τον αριθμο πλαισιου μπορεις να δεις σε ποιο σημείο βρίσκεται το αυτοκινητό σου?

εσυ οχι,αλλα συμφωνα με την BMW,ο επισημος ντηλερ, μπορει να το δει ανα πασα στιγμη.thumb

Harisp
09-06-13, 23:51
2 ερωτήσεις για την ed 1.6 diesel.
Νομίζω δεν μπορείς να βάλεις το αυτόματο κιβώτιο σωστά;
Αν δεν έχει xenon και θες να τα βάλεις μετά, τι κόστος εκτιμάτε;Είναι μόνο τα φανάρια ή θέλει καλωδιώσεις και μεγάλη φασαρία;
Ευχαριστώ!

freddys
10-06-13, 01:12
2 ερωτήσεις για την ed 1.6 diesel.
Νομίζω δεν μπορείς να βάλεις το αυτόματο κιβώτιο σωστά;
Αν δεν έχει xenon και θες να τα βάλεις μετά, τι κόστος εκτιμάτε;Είναι μόνο τα φανάρια ή θέλει καλωδιώσεις και μεγάλη φασαρία;
Ευχαριστώ!

Αυτόματο αποκλείεται μόνο στο δικυλινδρο...τώρα το γιατί,ανεξήγητο...Για τα φώτα αν θες να κανείς πειράματα και να είσαι ο πρώτος με το καλό!!!αλλα αν διαβάσεις τα προηγούμενα πόστ θα δεις τι λένε οι γνώμες...

Harisp
10-06-13, 15:23
Η σειρά 1 έχει χώρο για ρεζέρβα έκτακτης ανάγκης κάτω από το πάτωμα στον χώρο αποσκευών;

freddys
10-06-13, 15:38
Η σειρά 1 έχει χώρο για ρεζέρβα έκτακτης ανάγκης κάτω από το πάτωμα στον χώρο αποσκευών;

Oχι.Μονο κιτ επισκευης δινει να εχει.Τωρα αν θες να κουβαλας 5 κιλα για το αν σου τυχει και δεν θα αλλαξεις λαστιχο στα επομενα 130 χλμ τοτε μεγαλο χωρο αποσκευων εχει παρε μια και ασε την εκει...

ntinos
10-06-13, 19:25
Δεν ειναι ετσι ακριβως....
Μου εχει "τυχει" 2 φορες να κλαταρει runflat στον ασσο, και να φτασω σε βουλκανιζατερ με κατεστραμενο λαστιχο... Ναι, δεν μενεις, θα πας κουτσα κουτσα, αλλα θα αλλαξεις λαστιχο. Και επειδη δεν θα αλλαξεις μονο το κατεστραμενο, θα πληρωσεις και για το αλλο του αξονα. Υπολογιζεις περι τα 320-350 για το ζευγαρι για την διασταση που ειχε ο προηγουμενος ασσος (δεν την θυμαμαι).
Και επειδη δεν ειναι διασταση που πολυκυκλοφορει, θα περιμενεις και απο μερικες ωρες (αν εισαι τυχερος) μεχρι μια μερα χωρις αυτοκινητο.
Για την διαφορα της ανεσης μεταξυ runflat & κανονικου, θα μιλησουμε αλλη φορα :p

Harisp
13-06-13, 16:19
Έκανα testdrive σήμερα την ed.
Φαίνεται να καίει λίγο μέχρι τα 120-140.
Από εκεί και πάνω αν θες να ταξιδεύεις με 160+ ανεβαίνει αρκετά η κατανάλωση.

Πιστεύω με ένα προγραμματάκι για +20-25 άλογα θα διορθωθεί αυτό και δεν θα λαχανιάζει.

Το έχει ψάξει κάποιος;

karavag116d
13-06-13, 17:25
Έκανα testdrive σήμερα την ed.
Φαίνεται να καίει λίγο μέχρι τα 120-140.
Από εκεί και πάνω αν θες να ταξιδεύεις με 160+ ανεβαίνει αρκετά η κατανάλωση.

Πιστεύω με ένα προγραμματάκι για +20-25 άλογα θα διορθωθεί αυτό και δεν θα λαχανιάζει.

Το έχει ψάξει κάποιος;

Μέχρι στιγμης δεν έχει βγει κάτι για την 116 μιλάμε πάντα.

Harisp
13-06-13, 20:36
Νομίζω έχει ίδιο μοτέρ με το Mini, οπότε με βάση τα όσα ισχύουν σε αυτό τα 135-140 άλογα τα φτάνεις άνετα με πρόγραμμα.

frezas
13-06-13, 23:53
Αυτόματο αποκλείεται μόνο στο δικυλινδρο...τώρα το γιατί,ανεξήγητο...Για τα φώτα αν θες να κανείς πειράματα και να είσαι ο πρώτος με το καλό!!!αλλα αν διαβάσεις τα προηγούμενα πόστ θα δεις τι λένε οι γνώμες...
για τον ιδιο λογο που δε βγαινει και σε m-pacK (φαρδυτερα λαστιχα, αυξημενο βαρος κλπ.... )
Ανεβαινει η καταναλωση και οι ρυποι πανω απο 99CO2 και δε το θελουν.
Το ιδιο συμβαινει και στην 320ED, δλδ με το 16αρι μοτερ και τα 170hp.
Δεν εχει επιλογη m-pack και αυτοματο.

karavag116d
14-06-13, 17:04
Δεν ειναι ετσι ακριβως....
Μου εχει "τυχει" 2 φορες να κλαταρει runflat στον ασσο, και να φτασω σε βουλκανιζατερ με κατεστραμενο λαστιχο... Ναι, δεν μενεις, θα πας κουτσα κουτσα, αλλα θα αλλαξεις λαστιχο. Και επειδη δεν θα αλλαξεις μονο το κατεστραμενο, θα πληρωσεις και για το αλλο του αξονα. Υπολογιζεις περι τα 320-350 για το ζευγαρι για την διασταση που ειχε ο προηγουμενος ασσος (δεν την θυμαμαι).
Και επειδη δεν ειναι διασταση που πολυκυκλοφορει, θα περιμενεις και απο μερικες ωρες (αν εισαι τυχερος) μεχρι μια μερα χωρις αυτοκινητο.
Για την διαφορα της ανεσης μεταξυ runflat & κανονικου, θα μιλησουμε αλλη φορα :p

Οι λαστιχαδες πάντως σε ορισμένες περιπτωσεις αναλόγως τη ζημιά τα επισκευάζουν ασχετως τι λενε οι προδιαγραφές τους. Έχουν πατέντες να κάνουν. Όσο για την διαφορά στην άνεση έχεις δίκιο....

ntinos
14-06-13, 17:09
Εχω επισκευσει ενα (255/40/18), επειδη ημουν ευρυπρωκτος και πατησε μια βιδα στο πελμα, χανοντας ελαχιστο αερα...

Αν τυχον χασει πολυ αερα και το πας για καμποσα χιλιομετρα, την πατησες...
Καπου πρεπει να εχω φωτο, θα την βρω να την δειτε να φρικαρετε

karavag116d
14-06-13, 17:16
Εχω επισκευσει ενα (255/40/18), επειδη ημουν ευρυπρωκτος και πατησε μια βιδα στο πελμα, χανοντας ελαχιστο αερα...

Αν τυχον χασει πολυ αερα και το πας για καμποσα χιλιομετρα, την πατησες...
Καπου πρεπει να εχω φωτο, θα την βρω να την δειτε να φρικαρετε

ευρυπρωκτος ε? Ωραιος ο γλωσσοπλαστης!!!!χαχαχα:thumbsu p:

mrclouzo
14-06-13, 19:27
Έκανα testdrive σήμερα την ed.
Φαίνεται να καίει λίγο μέχρι τα 120-140.
Από εκεί και πάνω αν θες να ταξιδεύεις με 160+ ανεβαίνει αρκετά η κατανάλωση.

Πιστεύω με ένα προγραμματάκι για +20-25 άλογα θα διορθωθεί αυτό και δεν θα λαχανιάζει.

Το έχει ψάξει κάποιος;

Μετά από 7.000 χλμ με την 116 d και αρκετά ταξίδια σε όλους τους ρυθμούς έχω δει τα εξής νούμερα :
Με μέση ταχύτητα 110 χλμ μέση κατανάλωση γύρω στα 5 l/100
Με μέση ταχύτητα 120 χλμ μέση κατανάλωση γύρω στα 5.4 l/100
Με μέση ταχύτητα 136 χλμ μέση κατανάλωση γύρω στα 6 l/100
Τα παραπάνω στην διαδρομή Αθήνα-Καλαμάτα και το αντίστροφο που ως γνωστόν δεν είναι flat και κάνεις και 7 στάσεις για διόδια. Που σημαίνει ότι για να πετύχεις πχ τα 6 l/100 με μέση ταχύτητα 136 χλμ κινείσαι σχεδόν συνέχεια με 160+. Συμπερασματικά η κατανάλωση ακόμα και με μεγάλες ταχύτητες είναι πάρα πολύ καλή και σε αυτό βοηθάει και η εξαιρετικά μακριά έκτη με την οποία στα 160 χλμ έχεις περίπου 2500 στοφές και στα 200 κοντερίσια που μπαίνει ο κόφτης 3200 περίπου.
Πρόγραμμα περιμένω και εγώ να βγει αλλά τίποτα μέχρι στιγμής. Για diesel πάντως δεν λαχανιάζει, μέχρι τις 4500 στροφές περίπου το τράβηγμα είναι αρκετά καλό. Σίγουρα όμως δεν θα με χάλαγε περισσότερη δύναμη και ροπή...

karavag116d
14-06-13, 22:52
Πέμπτη παραλαμβάνω!Επιτέλους το thread πήρε σάρκα και οστά!

mrclouzo
14-06-13, 23:00
Με το καλό, ξέρω καλά πώς νιώθεις :thumbsup:
Το στρώσιμο είναι λίγο σπάσιμο αλλά μετά αρχίζουν τα καλά :original:

karavag116d
23-06-13, 21:41
Συγνώμη για την ποιότητα αλλά το κινητό μου τόσο μπορεί.Τις βάζω ενδεικτικά καθώς τόσο καιρό σας ζάλισα και από εικόνα τίποτα! Μπήκαν μεμβράνες και αναμένονται ζάντες. Φωτογραφίες ημέρα και νύχτα για το χρώμα και το φως της καμπίνα. Τα xenon δεν φαίνονται καλά αλλά είναι πραγματικά εντυπωσιακά.
20263

20264

20265

20266

20267

giannis_compact
24-06-13, 00:36
Συγνώμη για την ποιότητα αλλά το κινητό μου τόσο μπορεί.Τις βάζω ενδεικτικά καθώς τόσο καιρό σας ζάλισα και από εικόνα τίποτα! Μπήκαν μεμβράνες και αναμένονται ζάντες. Φωτογραφίες ημέρα και νύχτα για το χρώμα και το φως της καμπίνα. Τα xenon δεν φαίνονται καλά αλλά είναι πραγματικά εντυπωσιακά.
20263

20264

20265

20266

20267

Καλοριζικο. Ανοιξε ενα καινουριο θρεντ ή ενημερωσε εδω για τις εντυπωσεις σου.

karavag116d
26-06-13, 22:05
Τι λέτε για τις ζάντες, να τις κρατήσω ή όχι?
Χρειάζεται επαναπρογραμματισμός για το ελάχιστο 0,3% που αλλάζει η διάμετρος? Νομίζω η κατανάλωση ανέβηκε ελάχιστα.....
Πήγα από 205/55/16 σε 225/45/17
20302

Harisp
26-06-13, 23:03
Δεν μου αρέσουν...βάλε oem 17αρες

ntinos
26-06-13, 23:19
^
Το αυτο

giannis_compact
26-06-13, 23:24
Και μένα δε μου άρεσαν καθόλου φίλε, δυστυχώς. Δεν του πηγαίνουν. Καλύτερα να άφηνες τις 16άρες ή βάλε ΟΕΜ 17άρες.

karavag116d
23-01-14, 20:29
Μετά από ταξίδι στο Μόναχο και BMW WELT γυρισα επηρεασμένος.....Αλλαγή νεφρών μπροστά γιατι το μαύρο κάλυμμα του πετρελαίου δεν παλεύεται και αλλαγή ζάντας.Μόνη εκρεμμοτητα λιγο χαμήλωμα και ισως racechip ο farouk κοντεύει να με πεισει!!!! Ιδωμεν....
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=23480&d=1390505354

aristent
23-01-14, 21:41
αν και η φωτο δεν βοηθαει πολυ,φαινονται ωραιες οι νεες "καρδιες".thumb

εδω οπως τις ειχες σε αλλη φωτο:
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=20264&d=1372016394

karavag116d
23-01-14, 21:53
Αυτη ειναι οπως παρέλαβα με μαυρες καρδιες και 16'' ζαντες. Βλεπεις ποση διαφορα εχει παντως.ακομα και το χρωμα μεσημερι φαινεται σαν πρασινο βραδυ μπλε σκουρο.

farouk1
24-01-14, 12:08
οι άπιστοι θωμάδες να βάλουν racechip

freddys
24-01-14, 12:27
οι άπιστοι θωμάδες να βάλουν racechip

Ενας απο τους απιστους πριν πατησει το buy σε ρωταει!Δυναμομετρο πριν μετα εχεις κανει;;

karavag116d
24-01-14, 15:21
Ενας απο τους απιστους πριν πατησει το buy σε ρωταει!Δυναμομετρο πριν μετα εχεις κανει;;

Και αλλη μια απορια.Αν το βγάλω πριν το service ή αν χρειαστεί να κανω κανεναν έλεγχο για αλλο προβλημα μηπως δουν τις μετρησεις και δεν με καλυψουν μεσα στην εγγυηση????

freddys
24-01-14, 16:15
Και αλλη μια απορια.Αν το βγάλω πριν το service ή αν χρειαστεί να κανω κανεναν έλεγχο για αλλο προβλημα μηπως δουν τις μετρησεις και δεν με καλυψουν μεσα στην εγγυηση????

Αυτο ξεχνα το φιλε.Δες το βιντεο παρακατω:


https://www.youtube.com/watch?v=9MtfNmazeCU"]https://www.youtube.com/watch?v=9MtfNmazeCU

Oτι μετρησεις και να δουν δεν μπορουν να σου πουν τιποτα.Αντιθετα,μπορεις να τα χωσεις εσυ.Γιατι δεν σου ξεπερναει τον κοφτη,ειναι εκει.Οποτε απο εκει και περα σαν πελατης μπορεις να πεις,ρε φιλε δικο σου το θεμα μου εδωσες χαλασμενο αμαξι-κινητηρα,ή δεν ειναι σωστη η χαρτογραφηση στην ECU.Εξαλλου μην ξεχνιομαστε,αν σου κανουν ''reset'' στην αντιπροσωπεια ξαφνικα το αμαξι πεταει...Ουτε μπουκομενο,ουτε διαφορα eco confort sport...Αλλαζει η χαρτογραφηση και αναλογα τα χλμ που κανεις,το που τα κανεις(πολη ή εθνικη),μεση ταχυτητα κλπ...
Αυτο που με κραταει πισω ακομα και μετα την δυναμομετρηση,ειναι
1)το πως σιγουρευεσαι πως καποια στιγμη,η χαρτογραφηση του chip δεν ενσωματωνεται ωστε το μηχανημα να αποδιδει παλι 116 αλογακια
2)αν δηλαδη φοραει τον παραλληλο και τον εχω πχ για 5.000 χλμ τοτε μεχρι να το παω αντιπροσωπεια για το reset θα μεινει η παλια χαρτογραφηση ωστε να μην χρειαζεται;Δηλαδη να ενσωματωθει η χαρτογραφηση του chip στην ECU οποτε δεν χρειαζεται για τα επομενα 20.000χλμ πχ...
:thanks:

karavag116d
25-01-14, 17:04
Και μια πιο καθαρη οχι οτι τη ζητησε κανεις για την καψουρα και μονο!!!!

BabisStinson
25-01-14, 17:42
Άγριο μούτρο..! thumb

karavag116d
10-02-14, 22:10
Επόμενη διόρθωση παράλειψης!Ξέρει κανείς αν το πακέτο φωτισμού μπαίνει εύκολα εκ των υστέρων?Θα ρωτησω εννοειται στον ντιλερ αλλα μεχρι τοτε κανουμε κουβέντα!Επίσης ιντερνετ παιζει να μπει χωρις να εχει κανεις navi??

Ptboul
11-02-14, 08:06
Το πακέτο φωτισμού σε Ε90 που είχα ρωτήσει, είναι μεγάλη μανούρα να μπει και το κόστος είναι επίσης μεγάλο (αν μιλάμε για αντιπροσωπεία) καθώς πρέπει να αλλάξουν χερούλια, να ξηλώσει ουρανό να βάλει φωτάκια στα σκιάδια (αν και αυτά τα έχω) να περάσει καλωδίωση για φωτισμό στα πόδια, να προγραμματίσει εγκέφαλο, και άλλα.

ntinos
11-02-14, 12:54
Μεταξυ αλλων, περιλαμβανει και λαμπακια στις μΠετουγιες. Μεγαλη μανουρα μου φαινεται...

Για κοιτα μια απο την κατω πλευρα, εχει καποιου ειδους ταπας που βγαινει και μπαινει το φωτακι ή μηπως πρεπει να αλλαχθει ολοκληρη...

ntinos
11-02-14, 12:56
Και μια πιο καθαρη οχι οτι τη ζητησε κανεις για την καψουρα και μονο!!!!

Πες μου πως τις ζαντες τις παλιες τις εχεις ακομη και δεν ξερεις τι να τις κανεις...

Ptboul
11-02-14, 13:08
Το γράφω και εγώ Ντίνο, πρέπει να αλλάξει όλο το χερούΛι. Υποθέτω έτσι είναι και στα νέα μονδέλα, άσσος ή μη.

karavag116d
11-02-14, 19:46
Πες μου πως τις ζαντες τις παλιες τις εχεις ακομη και δεν ξερεις τι να τις κανεις...

Φυσικα τις εχω και εδω τις εβαλα και στο car.Ολοι παζαρευουν αλλα δεν τις σκοτωνω αμα τις θελει οντως καποιος ας τις παρει!!

Βασικα πιο πολυ τις πετουγιες θελω εγω να αλλαξω!!!Τις ειδα φωτιζομενες και γουσταρα!!!!!!

ntinos
12-02-14, 14:31
Φυσικα τις εχω και εδω τις εβαλα και στο car.Ολοι παζαρευουν αλλα δεν τις σκοτωνω αμα τις θελει οντως καποιος ας τις παρει!!

Βασικα πιο πολυ τις πετουγιες θελω εγω να αλλαξω!!!Τις ειδα φωτιζομενες και γουσταρα!!!!!!

Για δωσε ενα λινκ

karavag116d
12-02-14, 18:50
https://www.car.gr/parts/view/4687244/

karavag116d
26-02-14, 19:40
Ακόμα περιμένω για τις ζάντες....τελευταια παρεμβαση τα κατω εμπρος πλαστκα των προβολέων με βαφη σε ασπρο τα φρυδια

karavag116d
24-04-14, 23:16
Καλησπέρα φιλοι και φίλες. Ερώτηση. Που μ πορω να επισκευασω ζαντες με το καλυτερο δυνατο αποτέλεσμα δλδ τοπικη βαφη(λευκη κ νικελ) εχω ενα καλο χτυπημα σε ακρως ελληνικη ευρεσιτεχνια με προξεχων τσιμεντο ονομαζομενο και ως πεζοδρομιο

I_MNL
07-06-14, 13:05
Αγαπητέ karavag116d δεν ξέρω απάντηση στην ερώτησή σου.
Πολύ ωραίο το αυτοκίνητό σου. :thumbsup:
Τώρα που το έχεις κανά χρόνο, ποιες οι εντυπώσεις σου; Πώς πάει στους δρόμους της Ελλάδας;

karavag116d
08-06-14, 19:19
Εντυπωσεις απο οδηγικη συμπεριφορά και κατανάλωση άριστες μέχρι στιγμής. Οι ελληνικοί δρόμοι ταλαιπωρούν τις αναρτήσεις κάθε τύπου αλλα μαθημένα τα βουνα απτα χιόνια!

koumis
25-10-14, 14:45
Εντυπώσεις από τα racechip όσοι έχουν εγκατέστησαν και κάνουν αρκετά χιλιόμετρα;
Πέρα από τα θετικά, υπάρχουν μακροχρόνιες επιπτώσεις στο μοτέρ;

farouk1
25-10-14, 20:46
αν και το θέμα με τους παραλληλους ειναι χιλιοειπωμενο , σε μενα μετά απο 20κ χλμ δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα , τώρα αν καίει και κανα 0.5 παραπάνω δεν με πειραζει οκ καλή η οικονομια αλλά μην μας παίνει και η τρέλα

karavag116d
27-06-15, 18:40
Τελευταιο μπαξιμο σε ευρω.....Κοντρα στους καιρους τους χαλεπους ετσι για να ευθυμουμε ενα front lip κι ενα roof spoiler

31696

31697

timxon
28-06-15, 17:16
Παρα πολυ ωραιο.. Ποσο σου στοιχησε;

karavag116d
29-06-15, 20:16
Παρα πολυ ωραιο.. Ποσο σου στοιχησε;

ebay και φανοποιειο 1/3 περιπου των γνησιων με τις αναμενομενες ''ατελειες''......

eru657
30-06-15, 20:48
κουκλί !!!

το Ebay είναι σε κάποιες φάσεις :fountwtis: