PDA

Επιστροφή στο Forum : [E92] ΠΡΟΒΛΗΜΑ MΕ ΒΡΑΧΙΟΝΕΣ ΖΩΝΩΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΕ COUPE



le-pa
28-02-13, 21:38
Το θεμα με τις ζωνες σε e92 νομιζω πως δεν ειναι παλιο. Ετσι οποτε ετυχε και σε εμενα.
Για να συνοψισω: Αυτη η π@π@ρια που σου δινει την ζωνη, σε συνοδηγο, δε λειτουργει (δε βγαινει). Μηπως υπαρχει κανενα tip ωστε να καταλαβω εαν θελει αντικατασταση η καποια ρυθμιση. Ρωταω πριν παω σε αντιπροσωπεια, διοτι εκει μαλλον θα με γδαρουν και τι πραγματικα συμβαινει στο συστημα μαλλον δε θα μαθω ποτε

Ευχαριστω προκαταβολικα

engelo
28-02-13, 22:34
Εμένα δε με βόλεψε ποτέ....

έβγαλα την ασφάλεια και ησύχασα...


αν είναι μόνο το ένα ίσως είναι μοτέρ...

nikos valvetronic
28-02-13, 22:35
Καλως ήρθες le-pa. Αν διαβάσεις προσεκτικότερα την αρχική σελίδα του φόρουμ,θα ήταν σωστό να συστηθείς πρώτα στην αντίστοιχη ενότητα και μετά εδώ είμαστε ότι θέλεις!

tokiko
28-02-13, 23:18
Καλως ήρθες le-pa. Αν διαβάσεις προσεκτικότερα την αρχική σελίδα του φόρουμ,θα ήταν σωστό να συστηθείς πρώτα στην αντίστοιχη ενότητα και μετά εδώ είμαστε ότι θέλεις!

Ε, μάλλον έχει αγανακτήσει ο άνθρωπος. Και εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με αυτά αλλά ανοίγουν και κλείνουν κανονικά, τώρα τον αν θα φέρει τη ζώνη αυτό είναι άλλο θέμα.

Eleni
01-03-13, 06:56
Ε, μάλλον έχει αγανακτήσει ο άνθρωπος. Και εγώ αντιμετωπίζω πρόβλημα με αυτά αλλά ανοίγουν και κλείνουν κανονικά, τώρα τον αν θα φέρει τη ζώνη αυτό είναι άλλο θέμα.
πολλες φορες φευγει απο τη θεση του, αλλα βαζεις το χερακι κου και το φτιαχνεις......

le-pa
01-03-13, 08:34
Συγνωμη, παραλειψη μου αλλα οπως εχει υποθει παρακατω με συνεπηρε η αγανακτηση......Επειδη διαβαζω αλλα δε μπορω να εντοπισω την αντιστοιχη ενοτητα των συστασεων, παρακαλω πολυ για υποδειξη.

bill_m3
01-03-13, 09:42
Συγνωμη, παραλειψη μου αλλα οπως εχει υποθει παρακατω με συνεπηρε η αγανακτηση......Επειδη διαβαζω αλλα δε μπορω να εντοπισω την αντιστοιχη ενοτητα των συστασεων, παρακαλω πολυ για υποδειξη.

https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23

thumb

le-pa
01-03-13, 13:22
τΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ Η ΖΩΝΗ. τΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩς ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΜΠΡΑΤΣΟ ΠΟΥ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΤΗ ΖΩΝΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΛΙΣΤΡΗΣΕΙ..

tokiko
01-03-13, 13:28
τΟ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΣΗ ΤΗΣ Η ΖΩΝΗ. τΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΕ ΕΜΕΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩς ΔΕΝ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΜΠΡΑΤΣΟ ΠΟΥ ΣΠΡΩΧΝΕΙ ΤΗ ΖΩΝΗ ΩΣΤΕ ΝΑ ΓΛΙΣΤΡΗΣΕΙ..

Μη γράφεις με κεφαλαία υπάρχει κανόνας και εξηγεί ότι όταν γράφεις με κεφαλαία είναι σαν να φωνάζεις.
Στο θέμα σου τώρα,
1. ακούγεται ο μηχανισμός?
2. έλεγξες την ασφάλεια?
3. το χτύπησες ή από μόνο του σταμάτησε?

le-pa
01-03-13, 14:00
Εληφθει...

1. Ο Μηχανισμος δεν ακουγεται (ετσι νομιζω)
2. Εχω ελεγξει την ασφαλεια (Νο. 30, ειναι ομως μονο μια και για τους δυο μηχανισμους) του οδηγου λειτουργει κανονικα.
3. Δεν το χτυπησα

Δε ξερω μηπως εχει να κανει με καποιον αισθητηρα σε καθισμα ή καπου αλλου!! Παντως το gong για ζωνη συνοδηγου λειτουργει, αρα ο αισθητηρας βαρους, εκτιμω, οτι μαλλον λειτουργει....