PDA

Επιστροφή στο Forum : [Ε39] ΟΘΟΝΗ ΣΒΗΝΕΙ ΑΠΟ ΜΟΝΗ ΤΗΣ



GIANNHS M
25-02-13, 05:45
καλημερα κ καλη εβδομαδα.ενω ολα κυλαγαν καλα απο τη παρασκευη το βραδυ το ραδιο-οθονη μου κανει το εξης τσιλιμπουρδισμα:ranting2:...πρω ον...οταν ανοιγω διακοπτη δεν ανταποκρινεται να ανοιξει αμεσως αλλα ανοιγει μετα απο ωρα...δευτερον....οταν θυμηθει να ανοιξει δουλευει για 2 λεπτα,στη συνεχεια σβηνει η οθονη ακουγοντας μονο τον ηχο απο το ραδιο για ακομα μισο λεπτο κ μετα σβηνει εντελως μονη της!κ μετα απο ωρα ξανανοιγει κ μενει στην επιλογη TV - DISPALY AUS.τις αλλες επιλογες μου τις εχει μαυρισμενες.να σημειωσω πως τηλεοραση 5 απο τις 10 φορες παιζει κανονικα χωρις να σβησει.κοινως κανει οτι θελει.!!!!σε ελεγχο απογνωσεις ανοιξα πισω τη θηκη με την σιντιερα κ το navi που εχει κ ακουγα κατι να παλευει να οπλιζει να ξεοπλιζει:think: δε ξερω.εχει κανεις εμπειρια πανω σε αυτα πριν παω σε μαστορα???...........:thanks::thanks::thank s:..................

individual
25-02-13, 12:52
καπου μεσα στο χωρο αποσκευων εχει μια ασφαλειοθηκη,(δεν θυμαμαι ακριβως που)μικροτερη απο αυτην που ειναι πισω απο το ντουλαπακι.
μολις την βρεις......βγαλε μια-μια τις ασφαλειες-ελεγχος-και μετα τοποθετηση παλι και επεναλεβε αν χρειαστει....
αν σου ειναι ευκολο,καθαρισε τις ασφαλειες και τις επαφες που κουμπωνουν....
μου το εκανε και σε εμενα 1-2 φορες το χρονο.......και η λυση ηταν αυτη!!!
το οτι παιζουν ολα καποια στιγμη,ειναι καλο......καπου ομως δεν γινεται καλη επαφη.......συνηθως στο 39αρι ειναι αυτο που εγραψα πιο πανω.

andreas_R
25-02-13, 12:56
Ψιλοασχετο αλλα ετσι εγινε και στην οθονη πληροφοριων στο 36αρη.

Μπριζωσα ξεμπριζωσα οτι ειχε να κανει με αυτην καθαρισα και παιζει
κανονικα μη το ματιασω

GIANNHS M
25-02-13, 15:58
θα το δω εκει πισω κ θα καθαρισω οτι δω.με εχει στειλει το μηχανημα,μια ετσι ,μια αλλιως!!!

andreas_R
25-02-13, 16:04
Eλα μωρε ναζια κανει!!!

GIANNHS M
25-02-13, 16:06
κ ο λογος που δεν με αφηνει να μπω στο boardcomputer ή στο navi ποιος ειναι???ο ιδιος η παιζει τιποτα αλλο???οταν ανοιγει οι μονες εντολες που μου επιτρεπει να παω ειναι TV - DISPLAY AUS.τα αλλα ειναι μαυρισμενα!!!

GIANNHS M
25-02-13, 16:08
Eλα μωρε ναζια κανει!!!

αυτα να του λειπουν γιατι.....

Bazil Van Sinner
25-02-13, 17:45
Γιαννη τσεκαρε καλα οτι ενωσεις μπορεις να δεις,ειδικα αυτα που ειναι στο πορτ μπαγκαζ.
Αν για παραδειγμα ειχε βαλει κανα USB o προηγουμενος σιγουρα θα ανακατεψε τα βυσματα ...

υπαρχει και μια "λειτουργεια' ,οταν ζεστενονται απο ωρα χρησης,σβηνουν μονα τους.

individual
25-02-13, 19:21
κ ο λογος που δεν με αφηνει να μπω στο boardcomputer ή στο navi ποιος ειναι???ο ιδιος η παιζει τιποτα αλλο???οταν ανοιγει οι μονες εντολες που μου επιτρεπει να παω ειναι TV - DISPLAY AUS.τα αλλα ειναι μαυρισμενα!!!


κανε πρωτα αυτα που ειπαμε.......
μετα τα υπολοιπα,βλεποντας και κανοντας.
θα στρωσει....οπως ειπαν και τα παιδια.....σου κανει ναζακια,σαν τις γκομενιτσες...χαχα

giannis_compact
25-02-13, 20:16
Εγω παλι φοβαμαι να μην ειναι το ΜΚ3-MK4, αναλογα το τι φοραει το αυτοκινητο, γιατι τετοια ειναι τα συμπτωματα.

GIANNHS M
25-02-13, 21:06
λοιπον μετα απο μιση ωρα ψαξιματος με τις π...ανας τα καλωδια κατεληξα στο εξης συμπερασμα,στην αριστερη τσεπη μολις την ανοιγεις ειναι Α) σιντιερα Β)πισω απο την σιντιερα μια αλλη μοναδα Γ) πανω απο αυτη την μοναδα το navi Δ)κ πισω απο το φαναρι μια αλλη μοναδα.μεχρι εκει ειδα δεν τα εβγαλα εξω.η μοναδα που ειναι πισω απο το φαναρι κανει ενα θορυβο σαν να οπλιζει κ να ξεοπλιζει ρελε.ακομα κ κλειστο το αμαξι με συναγερμο αν κολλησεις το αυτι πανω στο φτερο την ακους να βασανιζεται.δεν ξερω αν κρυβεται ακομα κατι εκει πισω αλλα νομιζω πως αυτο κατι εχει.με τις φυσες δεν ειδα κατι αλλα θα ριξω κ αυριο μια ματια ακομα πιο προσεχτικη.καμια αλλη ιδεα τι μπορει να ειναι???

GIANNHS M
25-02-13, 21:07
Εγω παλι φοβαμαι να μην ειναι το ΜΚ3-MK4, αναλογα το τι φοραει το αυτοκινητο, γιατι τετοια ειναι τα συμπτωματα.

τι ειναι αυτα τα ΜΚ3-4?που υπαρχουν?πως διασταυρωνω τι φοραει?

Leonidas_E39
25-02-13, 22:19
Γιαννη αν στην υποδοχη του σιντι απο το ναβι γραφει Dvd φορας μκ4 αν οχι μκ3.

giannis_compact
25-02-13, 23:17
Αυτο που λεει ο Λεωνιδας. Η μοναδα που μπαινει το σιντι για το ναβι κανει το θορυβο;

individual
26-02-13, 10:58
αν ο θορυβος ειναι απο την σιντιερα,που ειναι και το πιθανοτερο,το κανει καθε φορα που ανοιγουμε τον διακοπτη....οποτε παιρνει ρευμα και διαβαζει τα σιντι......αν το οχημα εχει προβλημα με το ρευμα που παει εκει......καθε φορα περναει ρευμα κανει αυτο το πραγμα η σιντιερα......θελω να πω δηλαδη οτι αν απο καποια ασφαλεια πχ γινεται διακοπη ρευματος 10 φορες την ημερα......θα σου το κανει αυτο αλλες 10 φορες.
ετσι εκανε και αυτο που ειχα......φορουσε ΜΚ4.

GIANNHS M
26-02-13, 16:42
εχθες ηταν νυχτα κ ακουσα μονο το θορυβο ο οποιος ερχοτανε,αν εκρινα σωστα,απο μια μοναδα,μαλλον τηλεορασης,η οποια βρισκεται ακριβως πισω απο το φαναρι του οδηγου κ λιγο πιο χαμηλα.σημερα με το φως της ημερας ειδα τα χαλια αυτου του κοπανου-ασχετου-μαλ..κα που εβαλε χερι στο αμαξι κ εκανε τις ελληνικες χημειες...η μοναδα που κουδουνιζε εχθες που σας ειπα γραφει πανω TV PHILIPS,η οποια σημερα ειναι νεκρη.το κουτακι το οποιο ειναι μεταλλικο ειναι στραβωμενο σαν να εχει βαλει χερι καποιος κ υπαρχει το κλασσικο φαινομενο στα καλωδια.... ΜΟΝΩΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ!!!!!!εφριξα παλι με το καθε ασχετο που πιανει τα αμαξια μας!!!!αυριο το αμαξι παει συνεργειο για αλλαγη εγκεφαλου τηλεορασης να δουμε αν φταιει αυτο κ το πιανουμε απο την αρχη το νημα.κ να ειστε σιγουροι πως ερχοντε κι αλλες καγκουριες.οσο το ψαχνω κατι θα βρισκω.εδω θα ειμαστε κ θα τα λεμε.

giannis_compact
26-02-13, 21:13
εχθες ηταν νυχτα κ ακουσα μονο το θορυβο ο οποιος ερχοτανε,αν εκρινα σωστα,απο μια μοναδα,μαλλον τηλεορασης,η οποια βρισκεται ακριβως πισω απο το φαναρι του οδηγου κ λιγο πιο χαμηλα.σημερα με το φως της ημερας ειδα τα χαλια αυτου του κοπανου-ασχετου-μαλ..κα που εβαλε χερι στο αμαξι κ εκανε τις ελληνικες χημειες...η μοναδα που κουδουνιζε εχθες που σας ειπα γραφει πανω TV PHILIPS,η οποια σημερα ειναι νεκρη.το κουτακι το οποιο ειναι μεταλλικο ειναι στραβωμενο σαν να εχει βαλει χερι καποιος κ υπαρχει το κλασσικο φαινομενο στα καλωδια.... ΜΟΝΩΤΙΚΗ ΤΑΙΝΙΑ!!!!!!εφριξα παλι με το καθε ασχετο που πιανει τα αμαξια μας!!!!αυριο το αμαξι παει συνεργειο για αλλαγη εγκεφαλου τηλεορασης να δουμε αν φταιει αυτο κ το πιανουμε απο την αρχη το νημα.κ να ειστε σιγουροι πως ερχοντε κι αλλες καγκουριες.οσο το ψαχνω κατι θα βρισκω.εδω θα ειμαστε κ θα τα λεμε.

Μεγάλη ή μικρή οθόνη φοράς; Πάντως άν έχει πρόβλημα το μοντούλ της τηλεόρασης θα είχες πρόβλημα μόνο με την τηλεόραση.

GIANNHS M
27-02-13, 17:18
Εγω παλι φοβαμαι να μην ειναι το ΜΚ3-MK4, αναλογα το τι φοραει το αυτοκινητο, γιατι τετοια ειναι τα συμπτωματα.

επανω στο ναβι γραφει on κ απο κατω cd in.
σημερα δοκιμασαμε κ ενα αλλο εγκεφαλο κ παλι δεν αναψε τιποτα.αυριο θα παω στον....Καλλιθεα συστημενος απο ενα φιλο να δουνε κ εκεινοι.

GIANNHS M
27-02-13, 17:18
Μεγάλη ή μικρή οθόνη φοράς; Πάντως άν έχει πρόβλημα το μοντούλ της τηλεόρασης θα είχες πρόβλημα μόνο με την τηλεόραση.

φοραω την μεγαλη τηλεοραση.

GIANNHS M
06-03-13, 23:09
επανερχομαι στο θεμα με την εξης γνωματευση.χαλασμενο ραντιο μοντουλ με αποτελεσμα να μην αναβει καν.στη συνεχεια υπαρχει μια περιπτωση να ειναι χαλασμενο κ το ναβι.αυτα κ μονο απο μονα τους κανουν με προχειρη αναζητηση απο 400 ως 500.αν δεν καταφερω να τα βρω φθηνοτερα,που δεν πιστευω σε καμια τρελη διαφορα,θα αλλαξω ολο το συστημα με κατι αλλο τυπου dynavin.σε πρωτη φαση δεν κοιταω για dynavin διοτι μαζι με το tv-tuner,που θελω, αγγιζει το 1000ρικο το οποιο δεν θελω να διαθεσω.απο αυριο θα ξεκινησω να ψαχνομαι για κατι αλλο σε οθονη το οποιο να εχει αρκετες λειτουργιες κ σιγουρα πιο φθηνα.μετεπειτα θα κοιταξω κ για ηχεια με ενισχυτη.αν εχετε καμια προταση να βοηθησετε ειναι καλοδεχουμενη.να επισημανω πως δεν ειμαι πλεον απο τους τυπους που θελουν να ακουγοντε 2 τετραγωνα αλλα απο τους τυπους που θελουν μεσα στο αμαξι να εχουν μια καλη ποιοτητα ηχου σε μια λογικη-σεβαστη ενταση.

giannis_compact
06-03-13, 23:20
Να ξέρεις, όμως, συνονόματε πως για να βάλεις dynavin πρέπει να ξηλώσεις όλο το αυτοκίνητο, καθώς έχεις εργοστασιακό νάβι.

GIANNHS M
06-03-13, 23:29
πως???γιατι αυτο???τι σκατα συνδεσμολογια εχουν???κ σε πρωτη φαση ΔΕΝ σκεφτομαι για dynavin.

BILL007
07-03-13, 00:40
επανερχομαι στο θεμα με την εξης γνωματευση.χαλασμενο ραντιο μοντουλ με αποτελεσμα να μην αναβει καν.στη συνεχεια υπαρχει μια περιπτωση να ειναι χαλασμενο κ το ναβι.αυτα κ μονο απο μονα τους κανουν με προχειρη αναζητηση απο 400 ως 500.αν δεν καταφερω να τα βρω φθηνοτερα,που δεν πιστευω σε καμια τρελη διαφορα,θα αλλαξω ολο το συστημα με κατι αλλο τυπου dynavin.σε πρωτη φαση δεν κοιταω για dynavin διοτι μαζι με το tv-tuner,που θελω, αγγιζει το 1000ρικο το οποιο δεν θελω να διαθεσω.απο αυριο θα ξεκινησω να ψαχνομαι για κατι αλλο σε οθονη το οποιο να εχει αρκετες λειτουργιες κ σιγουρα πιο φθηνα.μετεπειτα θα κοιταξω κ για ηχεια με ενισχυτη.αν εχετε καμια προταση να βοηθησετε ειναι καλοδεχουμενη.να επισημανω πως δεν ειμαι πλεον απο τους τυπους που θελουν να ακουγοντε 2 τετραγωνα αλλα απο τους τυπους που θελουν μεσα στο αμαξι να εχουν μια καλη ποιοτητα ηχου σε μια λογικη-σεβαστη ενταση.


Για εμένα πρώτα βρες με δοκιμή στο μηχανικό σου τι φταίει ακριβώς.
Μετά υπάρχουν και τρόποι για να τα επισκευάσεις απ'οτι φαίνεται, π.χ αμα φταίει το μοντουλ του ραδιοφώνου https://www.ebay.de/itm/BMW-E38-E39-E46-E53-E83-E85-Z4-X5-Reparatur-Tonausfall-Radio-Modul-BM24-TMC-/130809765384?pt=Technik_Auto_Hi_Fi_Navigation_Einb au_Navigationssysteme&hash=item1e74de9e08 ή το ΜΚ3 https://www.ebay.de/itm/Navi-Reparatur-Lesefehler-BMW-MK3-E46-E39-E38-X5-X3-Z4-/140507766790?pt=KFZ_Services_Reparaturen&hash=item20b6ea6006

BILL007
07-03-13, 00:42
πως???γιατι αυτο???τι σκατα συνδεσμολογια εχουν???κ σε πρωτη φαση ΔΕΝ σκεφτομαι για dynavin.

Έχει δίκιο ο Γιάννης.Γιατί (εντελώς μπακάλικα θα το πω) οι φύσες που έχεις μπροστά δεν είναι αυτές που θέλει το dynavin.Τις έχεις ουσιαστικά στο πορτ μπαγκάζ και απο εκεί πρέπει να έρθουν μπροστά για να παίξει = ξήλωμα τα άπαντα...thumb

Για εμένα θα το ξαναπώ, προσπάθησε να βρεις την βλάβη σε συνεργασία με τον μηχανικό σου.

andreas110080
07-03-13, 07:44
Φιλε μου και εγω εχα καποια προληματα με το ολο συστημα και ελπιζω να σε βοηθησω καπως!
α. Αν εχει χαλασει το ραδιο μοντουλ η οθονη αναβει αλλα δεν παιζει ραδιο,cd κτλ.
β. Αν ειναι χαλασμενο το μκ3 θα ειχες ολες τις αλλες λειτουργειες εκτος απο ναβι.
γ. Αν εχεις προβλημα στο τν μοντουλ τοτε η οθονη δεν αναβει καθολου, (αλλα οταν ειχα και εγω το ιδιο προβλημα μπορουσα να ακουσα ραδιο).

Επισης αυτο που βρηκα προβληματικο ειναι καποιες φισες πισω που λογω υγρασιας τα φισακια ειχαν διαβρωθει με αποτελεσμα να μην δουλευουν.

Μην αγχωνεσαι θελει λιγο ψαξιμο.

Εχω ενα μκ3 αν θελεις να στο στειλω ωστε να το δοκιμασεις!

GIANNHS M
07-03-13, 18:35
Φιλε μου και εγω εχα καποια προληματα με το ολο συστημα και ελπιζω να σε βοηθησω καπως!
α. Αν εχει χαλασει το ραδιο μοντουλ η οθονη αναβει αλλα δεν παιζει ραδιο,cd κτλ.
β. Αν ειναι χαλασμενο το μκ3 θα ειχες ολες τις αλλες λειτουργειες εκτος απο ναβι.
γ. Αν εχεις προβλημα στο τν μοντουλ τοτε η οθονη δεν αναβει καθολου, (αλλα οταν ειχα και εγω το ιδιο προβλημα μπορουσα να ακουσα ραδιο).

Επισης αυτο που βρηκα προβληματικο ειναι καποιες φισες πισω που λογω υγρασιας τα φισακια ειχαν διαβρωθει με αποτελεσμα να μην δουλευουν.

Μην αγχωνεσαι θελει λιγο ψαξιμο.

Εχω ενα μκ3 αν θελεις να στο στειλω ωστε να το δοκιμασεις!

thumb............................................. ..........:thanks:
μου ειπανε οτι μπορει κ να επισκευαζεται το ραδιο μοντουλ κ θα χαλασω λιγο χρονο ακομα μηπως κ την γλιτωσω.

E461800
08-03-13, 20:17
Προσπάθησε να βρείς την βλάβη ,διότι 'αλλο το εργοστασιακό και άλλο τα aftermaket ,θα πάρεις σπρέυ επαφών απο ηλεκτρονικά ,χωρίς λάδι στον ξαναλέω χωρίς λαδι θα τους το πεις στο μαγαζί που θα το αγοράσεις θαρίξεις σε όλλες της επαφες φύσσες πίσω στο πορτμπαγαζ ,σέ κάποιο σημειο η στην η στο GPS έχει κουμπι reset δωκίμασε το και αυτό εάν δέν το έχεις δοκιμάση.Πάνω απο όλα βγάλε απο το μυαλό σου να το ξυλώσεις και να βάλεις κάποιο aftermarket !!αφου έχει την μεγάλη οθόνη!!thumb

GIANNHS M
08-03-13, 21:50
σημερα πηγα κ αφησα σε ενα ηλεκτρονικο τον ενισχυτη, το ναβι κ την σιντιερα.η σιντιερα θελει ενα καθαρισμα γιατι ψιλοκολλαει.τον ενισχυτη τον αφησα για να δει αν φτιαχνεται διοτι αυτος φταιει που δεν εχω ηχο.κ το ναβι το αφησα για ενα ελεγχο για να δουμε αν δουλευει καλα.ο ανθρωπος ειναι ηλεκτρονικος κ μου ειπε οτι μπορει κ εχει επισκευασει απειρα+οτι κανει κ σερβις - συντηρησεις.θα το δοκιμασω κ οτι βγει.ουτως η αλλως δεν με χρεωνει κατι αν δεν δουλεψει.σε 4-5 μερες θα εχω νεα να σας πω.ο ανθρωπος φανηκε γνωστης......

E461800
09-03-13, 09:20
σημερα πηγα κ αφησα σε ενα ηλεκτρονικο τον ενισχυτη, το ναβι κ την σιντιερα.η σιντιερα θελει ενα καθαρισμα γιατι ψιλοκολλαει.τον ενισχυτη τον αφησα για να δει αν φτιαχνεται διοτι αυτος φταιει που δεν εχω ηχο.κ το ναβι το αφησα για ενα ελεγχο για να δουμε αν δουλευει καλα.ο ανθρωπος ειναι ηλεκτρονικος κ μου ειπε οτι μπορει κ εχει επισκευασει απειρα+οτι κανει κ σερβις - συντηρησεις.θα το δοκιμασω κ οτι βγει.ουτως η αλλως δεν με χρεωνει κατι αν δεν δουλεψει.σε 4-5 μερες θα εχω νεα να σας πω.ο ανθρωπος φανηκε γνωστης......

Ετσι μπράβω και μήν ξεχάσεις να μας πει τι έγινε..:thumbsup:

GIANNHS M
24-03-13, 23:40
...επεστρεψα...καταρχην θελω να με συγχωρεσει η διοικηση του φορουμ για τον ελευθερο λογο που θα εχω αλλα ειμαι πολυ :ranting2: !!!!!!

το ολο προβλημα ξεκιναει απο το γεγονος οτι το αμαξι δεν ειχε gps κ του βαλανε μετα.:hystericalbs1:


το πρωτο πραγμα που θα πω κ ευχομαι να το δει ή να το μαθει αυτος που υποτειθετε εφτιαξε το αμαξι ειναι οτι ειναι ενας καραγκιοζης κ μισος.ασχετος,τσαπατσουλης (οπως παρα πολλοι σε αυτη την χωρα) με τα ηλεκτρονικα ενος bmw!!!κ να πω μια παροιμια...αν η ψωλη ηταν βιολι θα το παιζανε πολλοι!!!!

η ιστορια εχει ως εξης...το αμαξι φοραγε πλεξουδα για ραδιο-σιντι.αυτος που πηγε να το βαλει το gps πηρε μια πλεξουδα κ ολο το συνολο των μηχανηματων για να βαλει ολο το ηχοσυστημα της bmw.το προβλημα δημιουργηθηκε οταν παντρεψε την μια πλεξουδα με την αλλη.ΑΚΥΡΟ!!!απο την στιγμη που εχεις ατοφια την μια πετας - καταργεις οριστικα την αλλη.αλλα οχι.ο ελληναρας ξερει να παντρευει.σκατα!!!το αμαξι εγινε κωλος με αποτελεσμα να απορω κ εγω ο ιδιος πως επαιζε εστω κ για 10 μερες που το ειχα πρωτοπαρει.για να μην μακρυγορο εψαξα κ ρωτησα καποια μαστορια το τι εχει το αμαξι κ ολοι μου λεγανε οτι εχω καμμενο ενισχυτη.απο ξεκινανε ολα κ οτι ετσι οπως ΗΤΑΝΕ τα καλωδια πισω ΠΡΕΠΕΙ να ανοιχτει ΟΛΟ το αμαξι για να δουνε τι αλλο μπορει να φταιει!το κοστος μονο για την εργασια 2 μαστορια το ξεκινησανε 500 + ανταλακτικα κ ο ενας ειπε δεν αναλαμβανω!τιμη που θα εφτανε τα 1000 + !!!!!εντελως τυχαια γνωρισα ενα παλικαρι,ΜΑΣΤΟΡΑ Κ ΓΝΩΣΤΗ ΤΟΥ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ο οποιος με ειδε ποσο απελπισμενος ημουνα κ μου ειπε οτι θα μου το φτιαξει πιο οικονομικα :whistle:!!!!!ετσι κ εγινε.....για αρχη βγαλαμε ολα τα πραγματα πανω απο το αμαξι μου κ τα δοκιμασαμε στο δικο του.ειδαμε οτι δεν δουλευε ο ενισχυτης ο οποιος επισκευαστηκε με 180 ευρω.στην συνεχεια δεν δουλευε το gps,επισκευαστηκε κ αυτο με 150 ευρωεπειτα βαλαμε τα πραγματα ξανα στο αμαξι του κ ειδαμε οτι δουλευανε ολα σωστα.ετσι ηρθε η ωρα να τα βαλουμε πανω στο αμαξι μου.....τα βαζουμε κ περνουμε το τριτο το μακρυτερο!!! Ν Ε Κ Ρ Α Ο Λ Α !!!!!!!κ φρικαρουμε γιατι λεμε οτι απο την στιγμη που δουλευουν στο ενα κ οχι στο αλλο το προβλημα οδηγητε στην καλωδιωση.αφου τρωμε μια ολοκληρη μερα στο ψαξιμο με τα καλωδια κ τις φισες πισω δεν βγαζαμε ακρη αφου ητανε ΟΛΑ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ.ΚΟΨΕ ΡΑΨΕ!!!το συζηταμε κ καταληγουμε οτι το αμαξι πρεπει να ξηλωθει ολο κ να ξαναμπουν απο την αρχη κ σωστα!!!!!επειδη εγω θελω το αμαξι μου να ειναι σαν εργοστασιακο σε καποια πραγματα αξιας κ επειδη δεν μου αρεσουν οι αλχημιες κ τα κοψε ραψε περνω την αποφαση κ του λεω....''Γιωργο κανε οτι χρειαζεται για να γινει το αμαξι σωστο,τωρα μπηκαμε στο χορο κ θα χορεψουμε''ετσι λοιπον κ εγινε,το αμαξι ξηλωθηκε ολο μα ολο κ περαστηκαν απο την αρχη η πλεξουδα οπως πρεπει,οπως την περνανε απο το εργοστασιο!!!παρακατω θα δειτε κ φωτο....
το αποτελεσμα με εχει δικαιωσει....με κοστολογιο πραγματικα πολυ χαμηλο το εφτιαξε το αμαξι κ δουλευει αψογα!!!:thumbsup:

επισης να αναφερω πως ο μαστορας που περασε οτι περασε οταν πηγε να το βαλει ξεχασε :hystericalbs1: να περασει κ μια ακομα πλεξουδα απο το abs στο gps.ειναι κατι βασικο για να δουλεψει!!!

ακομα να πω πως ο μαστορας μου ξεκαθαρισε πως δεν θελει ουτε ενα ευρω αν δεν καταφερει να τα φτιαξει κ οπως επισης η τιμη δεν διαφοροποιητε απο το αν καπου κολλησει κ χασει π.χ. μια μερα ακομα!


το αμαξι ετσι πηγε κ ετσι εφυγε......χωρις να τριζει τιποτα!!!!!!!!!!


https://imageshack.us/a/img818/778/mail17v.jpg


https://imageshack.us/a/img853/4582/mail16.jpg


https://imageshack.us/a/img12/9804/mail15.jpg


κ εδω αρχιζει το γδυσιμο.....


https://imageshack.us/a/img835/8371/mail11x.jpg


https://imageshack.us/a/img855/9557/mail6d.jpg


https://imageshack.us/a/img842/8107/mail7.jpg


https://imageshack.us/a/img13/861/mail8m.jpg


https://imageshack.us/a/img826/5135/mail14j.jpg


https://imageshack.us/a/img835/8371/mail11x.jpg


https://imageshack.us/a/img560/2653/mail12.jpg


https://imageshack.us/a/img594/9889/29320625.jpg


η εικονα σουλουπωμενο πλεον..............


https://imageshack.us/a/img824/4277/mail5b.jpg


παιδια δεν φανταζεστε τι ειχανε κανει στο αμαξι.ειχανε σπασει μεχρι κ τις φισες κ αλλαξα κ φισες!!!!το ειχανε καταστρεψει το αμαξι!!!!κ ο κληρος επεσε σε μενα μαμω την τυχη μου για να φτιαχτει!!!!!το μονο που χρειαζομαι ειναι ψηφιακο δεκτη για να πιανω καθαρα κ πληθωρα καναλιων.τελος καλο ολα καλα με την τσεπη αδεια!!!!:cheers:

aristent
25-03-13, 10:18
Τελος καλο, ολα καλα λοιπον!!!:thumbsup:

....αν και δεν ηταν "ανωδυνο".......:original:

Panos 316T
25-03-13, 11:56
οντως τελος καλο !

νομιζω οτι για αυτη τη δουλεια πρεπει να γραφτει το ονομα του ανθρωπου που φαινεται γνωστης και αποτελεσματικος.

bill_m3
26-03-13, 18:24
οντως τελος καλο !

νομιζω οτι για αυτη τη δουλεια πρεπει να γραφτει το ονομα του ανθρωπου που φαινεται γνωστης και αποτελεσματικος.

Τέλος καλό και όλα καλά έστω και με άδεια τσέπη :D:D:D:D

Πες μας και που το έφτιαξες ώστε να γνωρίζουν αν χρειαστεί κανένας!!!

GIANNHS M
27-03-13, 19:55
Τέλος καλό και όλα καλά έστω και με άδεια τσέπη :D:D:D:D

Πες μας και που το έφτιαξες ώστε να γνωρίζουν αν χρειαστεί κανένας!!!


το αμαξι εμεινε 2 μερες σε ιδιωτικο χωρο στην περιοχη της Δαφνης,(αθηνα).το τηλ για οποιον εχει προβλημα για οτιδηποτε ηλεκτρονικο - ηλεκτρικο θα του το δωσω με pm.το παλικαρι πολυ ξηγειμενο κ σε λογικες τιμες.ως πολυ λογικες για την δουλεια που κανει κ για την εποχη!!!!μιας κ πριν τον βρω εκανα την ερευνα μου για τα προβληματα μου,που κανεις δε φανταστηκε το βαθμο αλλα οι τιμες ΚΑΜΠΑΝΑ!