PDA

Επιστροφή στο Forum : εντυπωσεις απο ταξιδι...



NickM3CS
02-02-13, 21:48
καλησπερα ..ειπα να μοιραστω μαζι σας καποιες εντυπωσεις... ημουν λοιπον εθνικη πηγαινα γυρω στα 160 και μου εκανε εντυπωση ποσο καλα πηγαινε ενα lexus rx450 που ειχε κολλησει απο πισω μου και το πηγαινε πολυ γρηγορα ..επιταχυνα εφτασα τα 180 ... ..παρολα αυτα επεμενε ...πρεπει να ειχε καμια γκομενα μαζι του γιατι τον ειχε πιασει τρελα.μανια να με περασει και πηγαινε του σκοτωμου .. επισης ειχα μια μικρη κοντρα με ενα BMW Χ6 ο οποιος παλι πηγαινε σφαιρα ... παροτι και τα 2 τζιπωειδη μου εκανε εντυπωση ποσο καλα στεκονταν στον δρομο ... !!! αν ειχατε παρομοιες εμπειριεσ να μοιραστειτε ..

Bazil Van Sinner
02-02-13, 22:39
εκκλησια κλεβεις......υβριδικο και ετσι!

120ie87
03-02-13, 02:24
Εγώ πήγαινα στην εγνατία με 250χλμ/ώρα και με πέρασε ένα BMW σειρά 8 σαν σταματημένο...


(υπολογίζω να πήγαινε με 350+ χλμ/ώρα)

Το μόνο που πρόλαβα να δω ήταν ότι δεν είχε το κλασικό στρογγυλό έμβλημα με τον έλικα αλλά ένα άλλο.... νομίζω //Μ

Nino
03-02-13, 09:05
αυτο λες εσυ? εδω εγω την αλλη φορα ημουν στα διοδια των τεμπων και πισω μου ηταν ενα τετοιο Μ8 και ξερεις τωρα μεχρι να βρω ψιλα, μεχρι μεχρι,ειχε και πολυ κινηση.... αυτος ειχε σκυλιασει γιατι του εκοψα χρονο.
Οταν τεσπα εφυγε με ταχυτητα δινης απο εκει προς Αθηνα,αυτη η καθυστερηση του στοιχισε κανα δεκαλεπτο και εκανε την διαδρομη απο Θεσσαλονικη - Αθηνα σε 2 ωρες και 8 λεπτα...


υγ.https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=87359&postcount=313

aristent
03-02-13, 09:15
καλησπερα ..ειπα να μοιραστω μαζι σας καποιες εντυπωσεις... ημουν λοιπον εθνικη πηγαινα γυρω στα 160 και μου εκανε εντυπωση ποσο καλα πηγαινε ενα lexus rx450 που ειχε κολλησει απο πισω μου και το πηγαινε πολυ γρηγορα ..επιταχυνα εφτασα τα 180 ... ..παρολα αυτα επεμενε ...πρεπει να ειχε καμια γκομενα μαζι του γιατι τον ειχε πιασει τρελα.μανια να με περασει και πηγαινε του σκοτωμου .. επισης ειχα μια μικρη κοντρα με ενα BMW Χ6 ο οποιος παλι πηγαινε σφαιρα ... παροτι και τα 2 τζιπωειδη μου εκανε εντυπωση ποσο καλα στεκονταν στον δρομο ... !!! αν ειχατε παρομοιες εμπειριεσ να μοιραστειτε ..

Αν θελεις δες εδω:https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=16560

παρομοια κατασταση.....

αλλα οταν λες:

.....πρεπει να ειχε καμια γκομενα μαζι του γιατι τον ειχε πιασει τρελα.μανια να με περασει και πηγαινε του σκοτωμου....

Α>ηθελε να κανει τον "Σουμαχερ" στην λεγαμενη???
Β>σκοτωνοταν σε καυγα και βιαζοταν να την ξεφορτωθει????
Γ>ηθελε να δειξει οτι τα Μ3ακια τα 'χει για πρωϊνο?????

:thumbsup:

Stunt Mike
03-02-13, 10:10
Πριν 3-4 χρονια με το 328 Ε36 μου στην Εγνατια,κυνηγαγα ενα Χ5 4.8is....Τερματισα στα 250 κι αυτο συνεχιζε αγογγυστα!!!Τι να λεμε τωρα!Αμα εχει δυναμη τ'αμαξι,δεν κολλαει στην αεροδυναμικη...

gant
03-02-13, 10:12
αυτο λες εσυ? εδω εγω την αλλη φορα ημουν στα διοδια των τεμπων και πισω μου ηταν ενα τετοιο Μ8 και ξερεις τωρα μεχρι να βρω ψιλα, μεχρι μεχρι,ειχε και πολυ κινηση.... αυτος ειχε σκυλιασει γιατι του εκοψα χρονο.
Οταν τεσπα εφυγε με ταχυτητα δινης απο εκει προς Αθηνα,αυτη η καθυστερηση του στοιχισε κανα δεκαλεπτο και εκανε την διαδρομη απο Θεσσαλονικη - Αθηνα σε 2 ωρες και 8 λεπτα...


υγ.https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=87359&postcount=313

Ρε Γιάννη που το ξέθαψες αυτό? Μου είχε ξεφύγει τότε και το διαβάζω πρώτη φορά! :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
:thanks:

Monsta
03-02-13, 10:32
Το κάνεις λάθος. Όταν δεν υπάρχει καν ανταγωνισμός όπως στη παραπάνω περίπτωση που περιέγραψες, έχεις δύο επιλογές:

α) να μην ασχοληθείς καν (συνήθως αυτό έκανα)
β) αν έχεις όρεξη, τους αφήνεις να περάσουν και τους ακολουθείς (keeping a safe distance) μέχρι να τελικιάσουν στα 200-230. Στη συνέχεια τους κουνάς το μαντήλι...

atha
03-02-13, 11:41
prin kati xronia eixa stragisei dyo cayenne turbo ena sto brenero stis alpeis kai ena ethniki stin asprobalta kateuthinsi salonika . anebazan kala apo ta 150 sta 240 kai pianan ta 270.bebaia kontra den ypirxe .apla tous diavaza

120ie87
03-02-13, 12:47
αυτο λες εσυ? εδω εγω την αλλη φορα ημουν στα διοδια των τεμπων και πισω μου ηταν ενα τετοιο Μ8 και ξερεις τωρα μεχρι να βρω ψιλα, μεχρι μεχρι,ειχε και πολυ κινηση.... αυτος ειχε σκυλιασει γιατι του εκοψα χρονο.
Οταν τεσπα εφυγε με ταχυτητα δινης απο εκει προς Αθηνα,αυτη η καθυστερηση του στοιχισε κανα δεκαλεπτο και εκανε την διαδρομη απο Θεσσαλονικη - Αθηνα σε 2 ωρες και 8 λεπτα...


υγ.https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=87359&postcount=313



Λες να είδαμε τον ίδιο πυρηνικό πύραυλο εδάφους-αέρος με τον μασκοφόρο εκδικητή με το string?

spyrosK
03-02-13, 14:40
https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=87359&postcount=313[/SIZE]

Καλα Σαλονικα Αθηνα σε 2 ωρες και 8 λεπτα μου φαινεται πρακτικα αδυνατο.

PANOS-E60
03-02-13, 16:42
Καλα Σαλονικα Αθηνα σε 2 ωρες και 8 λεπτα μου φαινεται πρακτικα αδυνατο.

Σπύρο δεν παρακολουθείς Γιωργάρα τακτικά μάλλον ... :thumbsup: thumb

panose30
03-02-13, 18:42
Σπύρο δεν παρακολουθείς Γιωργάρα τακτικά μάλλον ... :thumbsup: thumb

χαχααχαχχααχχααχχααχ

aristent
03-02-13, 19:02
Καλα Σαλονικα Αθηνα σε 2 ωρες και 8 λεπτα μου φαινεται πρακτικα αδυνατο.

:whistle:...ο χρονος αυτος θα ηταν καλυτερος εαν δεν ειχε μποτιλιαρισμα στα Τεμπη....απο αστροφυσικη κατεχεις Σπυρο???:thumbsup:

Andri
03-02-13, 19:15
Μ.Ω.Τ 300+ χλμ... και ούτε στάση για βενζίνη, ανεφοδιασμός εν κινήσει.... εφικτό θα έλεγα...

Υ.Γ Βγήκαν και αυτοκίνητα γενικής υποστηρίξεως σαν το πλοίο του Π.Ν μας που ανεφοδιάζει εν πλω τα πλοία μας?

:whistle: :whistle: :whistle:

super duper
03-02-13, 19:24
παδια τα πολλο λογια ειναι φτωχεια

''αστικο ετος ,,,,,, το enterprse συνεχιζει το ταξιδι του..........''


https://www.youtube.com/watch?v=6j5aRKZq7vU

NickM3CS
04-02-13, 11:31
Αν θελεις δες εδω:https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=16560

παρομοια κατασταση.....

αλλα οταν λες:


Α>ηθελε να κανει τον "Σουμαχερ" στην λεγαμενη???
Β>σκοτωνοταν σε καυγα και βιαζοταν να την ξεφορτωθει????
Γ>ηθελε να δειξει οτι τα Μ3ακια τα 'χει για πρωϊνο?????

:thumbsup:

Α + Γ !!!! thumb:original:

NickM3CS
04-02-13, 11:33
Το κάνεις λάθος. Όταν δεν υπάρχει καν ανταγωνισμός όπως στη παραπάνω περίπτωση που περιέγραψες, έχεις δύο επιλογές:

α) να μην ασχοληθείς καν (συνήθως αυτό έκανα)
β) αν έχεις όρεξη, τους αφήνεις να περάσουν και τους ακολουθείς (keeping a safe distance) μέχρι να τελικιάσουν στα 200-230. Στη συνέχεια τους κουνάς το μαντήλι...

αυτο ακριβως εκανα σε καποια σστιγμη ... το β)

Bazil Van Sinner
04-02-13, 11:43
https://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcS6ltqXv4nO91Y5QY9ovEXXJHRCgK_XS 839EdH28cVesaYkTb7E

last night's lover!!!!!yeahhhhh!!!

850CSI
04-02-13, 12:22
καλησπερα ..ειπα να μοιραστω μαζι σας καποιες εντυπωσεις... ημουν λοιπον εθνικη πηγαινα γυρω στα 160 και μου εκανε εντυπωση ποσο καλα πηγαινε ενα lexus rx450 που ειχε κολλησει απο πισω μου και το πηγαινε πολυ γρηγορα ..επιταχυνα εφτασα τα 180 ... ..παρολα αυτα επεμενε ...πρεπει να ειχε καμια γκομενα μαζι του γιατι τον ειχε πιασει τρελα.μανια να με περασει και πηγαινε του σκοτωμου .. επισης ειχα μια μικρη κοντρα με ενα BMW Χ6 ο οποιος παλι πηγαινε σφαιρα ... παροτι και τα 2 τζιπωειδη μου εκανε εντυπωση ποσο καλα στεκονταν στον δρομο ... !!! αν ειχατε παρομοιες εμπειριεσ να μοιραστειτε ..

Eiχα κι εγω οταν ερχομουν απο σερρες στοις στροφες αναβασεως πριν τα τουνελ ενα χ6 τζιπ και επειδη του εκανα σινιαλο να κανη στη μπαντα γρηγορα οταν εκανε δεξια και ειδε τι τον περασε βαλθηκε να ακολουθηση αλλα,,,,,,,,,χαθηκε απο τους καθρεφτες μου,,,,,,,,ουτε με τζι πι ες δε με επιανε,,,,,,,,,,,,,,,, μια αλλη φαση στο δερβενη ημουν πισω απο αλλους και οταν ανοιξε η αριστερη λωριδα πισω μου ενα καινουργιο καγιεν μου εκανε σινιαλο να παω δεξια ,,,,,,,,,,,,:shok: οντως εκανα δεξια αλλα με την τριτη στα κοκκινα στο κοφτη,,,,,,,με το που ερχετε αριστερα πλευριζη ημασταν στα 150 χ.α.ω. περ. το κοιταω και του δειχνω τα δυο δαχτυλα στα ματια και ,,,,Κταουουουουουουουυο,,,,, κοφτιασα τεταρτη 210 με πεμτη 240 εφτασα την αερογεφυρα σταυρουπολης και ισα που φαινοταν κανα μισο χιλιομετρο πισω ,,,,,,
ΥΣ: εβλεπα μου αναβε και τους προβολεις οταν Αρχισα να Ξεμακρενω και επερνε το Κιαλυ τι,,,,,ηθελε να πει αραγε ,,,,,,ακομη δεν εχω καταλαβη

Bazil Van Sinner
04-02-13, 12:47
το κοιταω και του δειχνω τα δυο δαχτυλα στα ματια και ,,,,Κταουουουουουουουυο,,,,,

να τα μαααααααααας!!!!!

Ptboul
04-02-13, 12:53
να τα μαααααααααας!!!!!

Ψάχνω ώρα να βρω ένα καλό gifaki γμτω.

Panos 316T
04-02-13, 13:41
Αρχίσαμεεεεε

NickM3CS
06-02-13, 09:39
οσο για τις cayenne οποτε βλεπω μια στην εθνικη δεν υπαρχει περιπτωση να μην του κολλησω... ο λογος πολυ απλος ...! ειναι οι μοναδικοι που ποτε δεν κανουν στην ακρη οταν αναβεισ τα φωτα ... δεν ξερω πως την εχουν δει ... ισως νομιζουν πως ειναι οι βασιλιαδες των δρομων ..και την βρισκω πολυ οταν τους προσπερναω ...:original:thumb θυμαμαι τελευταια φορα ημουν απο πισω απο μια cayeen... πηγαιναμε γυρω στα 170 ..μολις με ειδε απο πισω επιταχυνε...
αναψα φωτα ..συνεχισε να επιταχυνει ..στα 190 ..220 ... δεν εκανε στην ακρη και αναγκαστικα να τον περασω απο δεξια με 240 ... τον κοιταω ...και βλεπω την γυναικα του να του τα χωνει που προφανως πηγαινε τοσο γρηγορα και δεν εκανε στην ακρη ... και εγω απλα τον περασα χαλαρα... και προσπαθουσε να καταλαβει τι τον περασε !! το διασκεδαζω πολυ οταν προσπερναω cayeen λογω της συμπεριφορας τους στο δρομο ....!!

Christos 330
06-02-13, 11:03
Eχω ψυχολογικα προβληματα με τα mercedes αυτα τα e200 kompressor !!!

Ωπου και να δω δεν το αφηνω ποτε χωρις να ασελγησω επανω του . . .

Αυτη η μαγκια το οτι οδηγω δασκαλα μου την δινει ωρες ωρες . . .

Βεβαια μεχρι και τα 230-240 ακουλουθω απο εκει και μετα ως και τα 260 βλεπουν τα led . . .

Bitz
06-02-13, 11:27
Ναι ναι..αυτοι με τα Ε200 δεν κανουν δεξια με τιποτα,καραστεκαρισμενο.:ori ginal:

andreas_R
06-02-13, 11:28
Aφου ρε παιδια οι περισσοτεροι ειναι 200 χρονων που τα εχουν

Bitz
06-02-13, 11:29
Και τωρα τελευταια τα 1.4 TSI...Ποιο πριν ειχαμε τα σαξοραλα.:th_Laie_67-1:

Bitz
06-02-13, 11:32
Aφου ρε παιδια οι περισσοτεροι ειναι 200 χρονων που τα εχουν

Ναι ορισμενοι φορανε και τραγιασκα και συνηθως καθονται και λοξα πανω στο καθισμα.thumb

fanisk
06-02-13, 12:10
Mercedes SLK :banana:

Τα 200αρια για πλακα, τα αλλα μονο σε στροφες. Θα τη πω την αμαρτια μου και ας βρισετε, τη περασμενη βδομαδα σουβλισα ενα 280 που οταν μπηκαμε λιμανακια τον επιασε το R mode. Καλο τιμονι ηταν, ουτε το dsc δεν εβγαλα :th_Laie_67-1:

NickM3CS
06-02-13, 16:24
Ναι ναι..αυτοι με τα Ε200 δεν κανουν δεξια με τιποτα,καραστεκαρισμενο.:ori ginal:

δεν το ηξερα αυτο με τα Ε200! θα εχω το νου μου ..για να ασελγησω και εγω ...:th_Laie_67-1:

spar@
06-02-13, 16:30
εμενα μου την σπανε οι βλαξ στην Εθνικη....που σε βλεπουν οτι κανεις προσπεραση με αυτοκινητο που δεν τραβαει 1,1 ή 1,2 με το φλας σου κανονικα και εχονται απο πισω και παιζουν φωτα...
Κατσε ρε μαστορα τι να καμω??? για να περασεις με τον ματρακα σου....
Επισης ΝΕΑ μοδα Εθνικη παλι, σε κατι ανεβασματα φουλ εκονομι μοντ κρουιζ κοντρολ τουβλο κλπ με 100km/h σε 2 λ0Υριδες δρομο...Κτελ κολλημενο απο πισω να παιζει φωτα στη δεξια λοριδα...
ΤΡΑΒΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΡΕ ΜΑΣΤΟΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!