PDA

Επιστροφή στο Forum : δορυφορικη τηλεοραση (Π)otetv



Stathis
29-01-13, 12:01
ειπα να κοψω μετα απο πολλα χρονια τη nova.

ο λογος ειναι το πολυ υψηλο κοστος συνδρομης σε σχεση με τον ανταγωνισμο που δεν ειναι αλλος απο τον ποτεtv.

για τα φουλ πακετα 62 η νοβα, 20 ο ποτε, η διαφορα ειναι τεραστια παρολο που η νοβα μου εκανε εκπτωση στα 45 ευρω και παλι δεν πλησιαζει καν.

το περιεχομενο των καναλιων ειναι σχεδον το ιδιο (αυτα που βλεπω εγω discovery, history, κλπ) τα εχουν και οι δυο, η διαφορα ειναι μονο στο οτι η νοβα εχει το ελληνικο πρωταθλημα, ενω ο οτε το κυπελο και τα μηχανοκινητα f1 & motogp.
μαλλον με ενδιαφερουν περισσοτερο τα μηχανοκινητα αν και θα χασω μερικα απογευματα ψυχαγωγιας με τις γκελες του αγαπητου μου λαγου, αλλα τι να κανουμε δεν γινεται να τα εχουμε ολα...

ο αποκωδικοποιητης που δινει ο ποτε ειναι ο Kaon KTSF B3202NSO.
λογω του οτι ενδιαφερομαι να παιρνω την καρτα οταν πηγαινω στο σπιτι μου στη χαλκιδα οπως εκανα και με τη νοβα, ξερει κανεις αν αυτο ειναι εφικτο?
δηλαδη η αγορα ενος δευτερου μηχανηματος και η μεταφορα μονο της καρτας (για να μη μεταφερει κανεις ολο το μηχανημα).

στο νετ που διαβασα καποιοι λενε οτι σαφως γινεται και δουλευουν κανονικα 2 μηχανηματα με μια καρτα (εκ περιτροπης φυσικα οχι μονιμα), ο πωλητης του ποτε που μου εκανε την αιτηση λεει οτι δεν γινεται.

ξερει κανεις κατι σχετικο?

μπουλης?

Ptboul
29-01-13, 12:24
Σύμφωνα με το Νο 24 (https://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/help/satFaqs?type=faq) για προστασία από την πειρατεία από ότι καταλαβαίνω δεν γίνεται.

Θα το ρωτήσω όμως.

gnx
29-01-13, 12:25
Στάθη, σόρρυ, αλλά πώς σου πρότειναν έκπτωση στα 45 ευρώ γιατι και εμένα τα 63 μου την έχουν σπάσει.

Stathis
29-01-13, 12:25
Σύμφωνα με το Νο 24 για προστασία από την πειρατεία από ότι καταλαβαίνω δεν γίνεται.

Θα το ρωτήσω όμως.ελα παικταρα μου φτιαξε με και θα σε κανω υπευθυνο της πρωϊνης ζωνης... :whistle::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Stathis
29-01-13, 12:30
Στάθη, σόρρυ, αλλά πώς σου πρότειναν έκπτωση στα 45 ευρώ γιατι και εμένα τα 63 μου την έχουν σπάσει.

πριν απο 2-3 μηνες τους ειχα παρει τηλ. και τους ειπα οτι θελω να διακοψω.
μου ειχαν προτεινει αυτην την τιμη για να μη φυγω, η οποια μαλιστα ισχυει εχω πληρωσει 2-3 μηνες δεν θυμαμαι ακριβως.

ομως επειδη εμαθα οτι ο ποτε πηρε και την f1 σκεφτηκα να δω τι γινεται και οταν ειδα οτι εχει το ιδιο περιεχομενο με 20 ευρω αιθανθηκα λιγο κοροϊδο.
τους ξαναπηρα τηλ. αν μου το κανανε 20 ευρω ισως εμενα, αλλα ειναι μεγαλη η διαφορα δεν γινεται, δε μπορουν.

απο τον ποτε παιρνεις μονο το μηχανημα δωρεαν, το πιατο και η υπολοιπη εγκατασταση δεν χρειαζεται αλλαγη.

jkourkoulis
29-01-13, 12:34
Στάθη, σόρρυ, αλλά πώς σου πρότειναν έκπτωση στα 45 ευρώ γιατι και εμένα τα 63 μου την έχουν σπάσει.

Τώρα πια κάνουν προσφορές και κάτω από τα 45 εμείς το έχουμε κόψει ένα χρόνο και μας πήραν τηλέφωνο για 29 Ευρώ τα πάντα μέσα αν κατάλαβα καλά.

EDIT: Συγγνώμη λάθος ξέχασα να αναφέρω ότι εμείς είμαστε και συνδρομητές forthnet ίσως να έχει κάποια σημασία...

Stathis
29-01-13, 12:38
εχει σημασια.

Dimimav
29-01-13, 12:42
Ρε τον ποτέ ακου εκει 20!

jkourkoulis
29-01-13, 12:43
Πάντως σχετικά με αυτό που ρώτησες έχω διαβάσει ότι οι νέοι αποκωδικοποιητές "σετάρονται" με τις κάρτες και δεν μπορείς να χρησιμοποιείς την ίδια κάρτα σε άλλο μηχάνημα.

Ptboul
29-01-13, 12:49
Λοιπόν,

η επίσημη απάντηση είναι ότι από την παραγωγή τους στο εργοστάσιο, κάρτα και αποκωδικοποιητής είναι ''παντρεμένα'' μεταξύ τους με έναν κοινό αριθμό παραγωγής. Για τον λόγο αυτό πράγματι δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί η κάρτα σε άλλον αποκωδικοποιητή.

Η λύση είναι να μεταφέρεις μαζί τον αποκωδικοποιητή και την κάρτα και να τα κουμπώνεις σε δορυφορική κεραία στο εξοχικό.
(οφ δι ρέκορντ εικάζω ότι μπορεί να γίνει με τους γνωστούς τρόπους)θα το μάθω σε δεύτερο χρόνο

Θα απολύσεις τον Ντιπ και τον σάρκυ τώρα; :hystericalbs1:

Stathis
29-01-13, 13:03
https://www.avclub.gr/forum/showthread.php/85984-%CE%91%CF%80%CE%BF%CF%81%CE%AF%CE%B5%CF%82-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%9F%CE%A4%CE%95-TV/page7?



Η κάρτα έχει δυνατότητα να παντρευτεί και με δεύτερο δέκτη ΚΑΟΝ για να μη μεταφέρεις και τον δέκτη...

ψαξτο λιγο ακομα, αντε μπραβο...

ntinos
29-01-13, 13:34
Διαβαζουμε και Avclub τωρα ? :D

Ptboul
29-01-13, 13:38
Πες και εσύ ρε Ντίνο που τα κατέχεις.

Λοιπόν, ξανα μίλησα με άλλον συνάδελφο (τεχνικό) και μου είπε ακριβώς τα ίδια.

Επίσης και η νόβα κάνει πλέον το ίδιο με τα μηχανήματα της για τους ίδιους λόγους (προστασία από πειρατεία).

Τι να πω; Θα χω το νου μου να το ψάξω κ από αλλού.

Stathis
29-01-13, 13:41
Διαβαζουμε και Avclub τωρα ? :D
oχι απο google πεσαμε πανω.



Επίσης και η νόβα κάνει πλέον το ίδιο με τα μηχανήματα της για τους ίδιους λόγους (προστασία από πειρατεία).


το κανει για νεους πελατες, οι παλιοι τα ειχαμε ολα χυμα... χεχεχε

deepBLUE
29-01-13, 13:48
Οι καινουργιου τυπου καρτες θελουν το δικο τους μηχανημα .
Η Nova αν ζητησεις 2 αποκωδηκοποιητες για να εχεις εναν σπιτι και εναν στο εξοχικο η οπου αλλου δε σου δινει,σου λεει νεα συνδεση και πως ο καθε αποκωδικοποιητης εχει και τη καρτα του.
Προσωπικα εχω μεινει με παλια καρτα και εναν humax στο σπιτι και εναν κουκουρουκου στο εξοχικο , δε μπορω να δω βεβαια τα hd καναλια αλλα η καρτα παιζει σε ολους τους
αποκωδικοποιητες που δεν ειναι της nova !!
Η Μονη λυση ειναι να παιρνεις μαζι σου τον αποκωδικοποιητη του σπιτιου και να εχεις βεβαια και ενα πιατο δορυφορικο.

Stathis
29-01-13, 13:56
αυτο το ξερω βαγγελη.
απλα επειδη ειδα αυτο το ποστ στο avclub και αυτος που το γραφει ειναι τεχνικος, ειπα μηπως γινεται τελικα.

bimmerm
29-01-13, 13:57
ειχα νοβα και την εκοψα.οχι γιατι δεν συμφερε πλεον αλλα σε συνδυασμο οτι τα ποδοσφαιρα ειναι τραγικα γενικα .για τα ελληνικα δεν μιλαμε αλλα και τα ξενα δεν με ενθουσιαζαν πια.5-10 καλοι αγωνες εβλεπα τον χρονο.ταινιες εβαζαν 2-3 τον μηνα καινουριες και καλες και ολη την εβδομαδα επαναληψεις.τις ιδιες και τις ιδιες σαν τα ελευθερα καναλια.ασε που και οι καινουριες δεν λενε.δεν βγαινουν καλες ταινιες πια.το μονο που με συγκινουσε παλαιοτερα ηταν το αμερικανικο μπασκετ αλλα τωρα υπαρχει στο ιντερνετ.
γενικα δεν υπαρχουν και ωρες να δεις,δεν υπαρχει θεαμα(ποδοσφαιρικο και κινηματογραφικο) οποτε σουτ η νοβα.
προτιμω να πηγαινω σε καφε να βλεπω με παρεα κανα ενμπιει η' στο σπιτι με παρεα κανα τσαμπιονσ λιγκ και για ταινιες σινεμα σε καποιες εξοδους η' ντιβιντι επιλεκτικα.αλλαξα τροπο ζωης και το ευχαριστιεμαι πλεον πιο πολυ!

ntinos
29-01-13, 14:09
Πες και εσύ ρε Ντίνο που τα κατέχεις.

Λοιπόν, ξανα μίλησα με άλλον συνάδελφο (τεχνικό) και μου είπε ακριβώς τα ίδια.

Επίσης και η νόβα κάνει πλέον το ίδιο με τα μηχανήματα της για τους ίδιους λόγους (προστασία από πειρατεία).

Τι να πω; Θα χω το νου μου να το ψάξω κ από αλλού.

Δεν εχω ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμια ιδεα περι του θεματος / δεν με απασχολησε ποτε

Ptboul
29-01-13, 14:12
Δεν εχω ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμια ιδεα περι του θεματος / δεν με απασχολησε ποτε

Γιατί, εσύ την κάρτα που την βάζεις; :hystericalbs1:



https://thechive.files.wordpress.com/2012/01/funny-gifs-master-of-business-card-throwing.gif

katsaraios
29-01-13, 14:16
Ξαφνικα πιανω νοβα χωρις ηχο με ελαχιστο χιονακι πως γινεται αυτο ξερει κανεις?
Ο Οτε θελει 20 χωρις να εχεις τηλεφωνο η ιντερνετ δικο του??

Stathis
29-01-13, 14:18
με τηλεφωνο, χωρις τηλεφωνο 25.

katsaraios
29-01-13, 14:43
με τηλεφωνο, χωρις τηλεφωνο 25.

Σταθη ετοιμασε την wind-tv εγω αθλητικο ο Μπουλις εκπαιδευτικο,ο Χαντες φασιον ...

scania124
29-01-13, 14:48
εχω nova .....μαλλον ειχα επι πολλα χρονια στο μαγαζι και τον χειμωνα το επερνα σπιτι.
πέρσι που βγηκε το οτε tv σε δορυφορικο πηρα και το εβαλα στο μαγαζι και αυτο.
63 ¤ το nova
14.90 το ote tv

καναλια τα ιδια,discovery.history,national geo......to ote tv εχει και λιγα περισσοτερα καναλια με ντοκιμαντερ οπως το tlc,id discovery,science discovery και καποια αλλα.επισης το Ote tv σου δινει και hd δεκτη και τα hd καναλια ειναι ελευεθερα...πχ εχει δυο discovery....ενα hd και ενα κανονικο

το nova για να σου αφησει ελευθερα τα HD καναλια ηθελε αλλα 15¤...ΕΛΕΟΣ
63+15=78 για οικιακο πακετο ειναι ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ.!!!!!
και επειδη δεν ειχα hd δεκτη επρεπε να δωσω αλλα 80¤ και δωδεκαμηνη δεσμεση!!........γελουσαν ακομα και αυτοι μεσα στο καταστημα της Nova με την κοροιδια.
οποτε εκοψα την nova....την χρησιμοποιώ μονο το καλοκαιρι λογο μαγαζιου.
πηρα το OTE TV στο σπιτι και ειμαι καταευχαριστημενος και το συνιστω ανεπιφύλακτα.

Stathis
29-01-13, 15:10
Σταθη ετοιμασε την wind-tv εγω αθλητικο ο Μπουλις εκπαιδευτικο,ο Χαντες φασιον ...

αν παρουμε τη φορθνετ, ο μπουλης εχει εξασφαλισμενη θεση στην εκπαιδευτικη ζωνη, ο χαντες θα παει στα κοσμικα (φοξ, καρντασιανς κλπ), εσενα θα σε βαλω στο τραβελ τσανελ.
τα αθλητικα θα τα αναλαβω εγω για να υπαρχει αμεροληψια και αντικειμενικοτητα! :D :D

Κωνσταντίνος
29-01-13, 17:10
Στάθη ισχύουν τα περί εξαγοράς forthnet-nova απο την wind ;
Ακούγεται έντονα τελευταία.

YiorgosXania
29-01-13, 17:53
Ξαφνικα πιανω νοβα χωρις ηχο με ελαχιστο χιονακι πως γινεται αυτο ξερει κανεις?
Ο Οτε θελει 20 χωρις να εχεις τηλεφωνο η ιντερνετ δικο του??

Family Pack ¤ 14,90/μήνα για πελάτες ΟΤΕ
Full Pack ¤ 19,90/μήνα για πελάτες ΟΤΕ

για πελάτες που δεν είναι κάτοχοι οικιακής τηλεφωνικής σύνδεσης ΟΤΕ είναι: Family Pack:¤18,63/μήνα &
Full Pack:¤24,88/μήνα.
https://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/pricelist/housingPackets

Κανάλια ΟΤΕ TV
https://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/Channels/Channels

Stathis
29-01-13, 18:43
Στάθη ισχύουν τα περί εξαγοράς forthnet-nova απο την wind ;
Ακούγεται έντονα τελευταία.
εχει γινει προταση, αλλα δεν υπαρχει ακομα απαντηση απο τους μετοχους της φορθνετ.

optostyle
29-01-13, 22:45
Το αλλο να γελασετε??πηρα τηλεφωνο στη Nova και τους ειπα οτι θα μενω στο εξωτερικο για αρκετο καιρο και θελω Nova και η μαλάκω μου λεει ''Κυριε δεν γινετε..αμα σας πιασουν θα σας κοψουν τον κωλο..απαγορευετε στο εξωτερικο''............και παιρνω τον οτε και μου λεει μη μασας...παρτο και βαλτο οπου θες,απλα η πληρωμη θα γινετε μεσω καρτας....25 ευρουλακια και καθαρισα........

Stathis
30-01-13, 11:11
χθες πρωτη μερα με τον ποτε, σχεδον ιδια πραγματα ειναι, μην πω οτι ο ποτε εχει περισσοτερο υλικο.
επισης πολυ καλυτερη εικονα.

η διαφορα της τιμης σκετη απατη, κανονικα η νοβα θα επρεπε να εχει ιδια τιμη ή και πιο κατω για να ειναι ανταγωνιστικη.
απλα τοσα χρονια μονοπωλιο μας αρμεγε.

αυτα να τα βλεπετε οσοι ονειρευστε μονοπωλια κρατικα ή ιδιωτικα.

Ptboul
30-01-13, 11:21
Είναι μεγάλο κεφάλαιο Στάθη, προσωπικά ποτέ δεν κατάλαβα τι παιχνίδια παίζονται (αν παίζονται).

Ίσως από κοντά τα συζητήσουμε κάποια μέρα.

Εδώ το κλασσικό κρυφτό με την γάτα και το ποντίκι που κρατά χρόνια https://www.onair24.gr/news/category/1/content/479 και όχι μόνο.

Stathis
30-01-13, 11:38
αλλο αυτο που λες παναγιωτη.

ο οτε ειναι ιδιοκτητης των υποδομων της χωρας. αυτο λειτουργει εις βαρος της υπολοιπης αγορας συν το γεγονος οτι λογω μεγαλου μεριδιου διατηρει δεσποζουσα θεση.
εδω προκυπτουν δυο θεματα.
πρωτον οι υποδομες δεν ανηκουν κανονικα σε κανεναν οτε και σε καμια ντοϊτσε τελεκομ, διοτι πολυ απλα τις εχει πληρωσει ο κοσμος τοσα χρονια μεσω του παγιου του.
αρα ειναι απατη οτι πωληθηκαν μαζι με το εμπορικο κομματι.
δευτερον λογω της δυναμης που εχει ο οτε με το μεγαλο μεριδιο του μπορει να ανταγωνιστει αθεμιτα αλλες μικροτερες εταιριες.
γι αυτο ΔΕΝ μπορει να πουλαει σε τιμες τετοιες στις οποιες θα κλεισουν ολες οι αλλες εταιριες με σκοπο οταν θα μεινει μονος του να κανει παιχνιδι κατα το δοκουν (βλεπε τι εγινε με τη δεη).

το σωστο θα ηταν να διαχωριστει ο κλαδος υποδομων απο το εμπορικο κομματι.
οι υποδομες θα μπορουσαν να ειναι κρατικες (ή να πουληθουν σε τριτη ανεξαρτητη εταιρια) και να συντηρουνται αναβαθμιζονται μεσω συγκεκριμενου παγιου σε ολους τους λογαριασμους ανεξαρτητως παροχου.

το εμπορικο τμημα θα μπορουσε να λειτουργει κανονικα ανεξαρτητο με τους ιδιους κανονες που λειτουργουν ολες οι εταιριες του κλαδου.

το οτι λοιπον οι υποδομες δοθηκαν μαζι συνιστα το σκανδαλο, διοτι δεν ανηκαν στην οτε αε αλλα στο λαο ο οποιος τις πληρωσε αδρα, ενω απο την αλλη η εταιρια αυτη προικοδοτηθηκε με σημαντικα εμπορικα πλεονεκτηματα σε σχεση με τις υπολοιπες.
γι αυτο γινονται οι ρυθμισεις αυτες, τα παιχνιδια που παιζονται ειναι οτι οι αλλοι θα κλεισουν αν ο οτε θελησει (και τον αφησουν) να τους εξοντωσει.
αυτο αντικειται στους κανονες ελευθερης αγορα, δεν ειναι ηθικο, ουτε προς συμφερον των καταναλωτων φυσικα, οπως βλεπουμε και με της περιπτωση της νοβα (πρωην φιλμνετ).

Stathis
31-01-13, 18:07
σημερα ειπα να παραγγειλω μερικα τηλεκοντρολ για το δορυφορικο του ποτεtv για να μην πηγαινω απο δω κι απο κει σε καθε τηλεοραση.

το καταστημα ******* που εκανα τη συνδεση μου ειπε οτι ειναι αγνωστο ποτε μπορει να προμηθευσει, δεν υπαρχουν στην αποθηκη μου ειπε, αγνωστο ποτε θα παραλαβει.

μπηκα στο ον-λαϊν στορ του ποτε και τα παραγγειλα με αντικαταβολη. ζητησα να κοπει και τιμολογιο.
μετα απο λιγο με πηρε μια κυρια και μου ειπε πως για να προχωρησει η παραγγελια θελει να της στειλω το καταστατικο της εταιριας και την ταυτοτητα μου!!!
αν δεν εχουν τα χαρτια δεν γινεται τιποτα.
χαχαχαχαχαχααχχααχχααχαχα χα αλλη μια παγκοσμια πρωτοτυπια του ποτε.
για να πουλησει σε εταιρικο πελατη θελει καταστατικο!!!
δεν ξερω αν το εχει ξανακουσει κανεις αυτο, για να σου πουλησουν να σου ζητανε νομιμοποιητικα εγγραφα!

χαχαχαχααχα πραγματικα τραγελαφικη εταιρια.

hades7
31-01-13, 18:15
ελα τυπε εδω σ εχω ,ετοιμος στειλε τους https://www.bmwfans.gr/forum/showpost.php?p=238055&postcount=19

Stathis
31-01-13, 18:18
xaxaxaxa σκεφτηκα να στειλω στα ζωα 300 σελιδες καταστατικο να τους μπλοκαρω το φαξ μεχρι αυριο...
αλλα θα στειλω το δικο σου, βαλε και μια ταυτοτητα του νομιμου εκπροσωπου...

hades7
31-01-13, 18:23
https://ilol.rs/upload_pic/809.jpg

Stathis
31-01-13, 18:25
ααααααααααααααααααχααχαχα χαχαχαχαχαχαχα
αυριο πρωϊ θα πεσει παραγγελια.
εχει κανεις καμια ιδιαιτερη επιθυμια?

gant
31-01-13, 18:34
Δεν συμφωνώ καθόλου το ότι με το πάγιο του κοσμάκη πληρώθηκε όλο η υποδομή του οτε.
Όποιος είχε τηλέφωνο πλήρωνε, όποιος απλά δεν είχε δεν πλήρωνε κανένα
απολύτως πάγιο όπως συμβαίνει με την ερτ και την δεη.
Όποιος έγραφε μονάδες πλήρωνε και καλά έκανε, κανένας δεν τον ανάγκαζε.
Όταν για δεκαετίες είχαμε την ενσύρματη τηλεφωνία και η αναλογία τηλεφ.. συνδέσεων σε σχέση με τον πληθυσμό ήταν η 4η πανευρωπαικά, και όλα σχεδόν τα εξοχικά είχαν τηλεφώνο, όπως και ο παπούς στο κουτσοχώρι κάνοντας 2-3 κλήσεις τον μήνα, κάπως έπρεπε να βγεί και το κόστος συντήρησης και βλαβών των τηλεφ. εγκαταστάσεων και του δικτύου.
Μήπως η κινητή δεν έχει πάγιο σήμερα? για ποιόν λόγο?

manos///3
31-01-13, 18:44
Άντε να βλέπετε κ το Τηλεβοα μου!!! Χαχαχαχαχα

jkourkoulis
31-01-13, 21:25
https://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/367226-bomba-ote-me-premier

Εντυπωσιακή κίνηση! Δεν τη βλέπω καλά την Νόβα...

E46 POWER
31-01-13, 21:28
πηρε μια κυρια και μου ειπε πως για να προχωρησει η παραγγελια θελει να της στειλω το καταστατικο της εταιριας και την ταυτοτητα μου!!!

αυτο το εκανε τωρα τελευταια και η Μαρφίν τραπεζα σε φιλη που για προσωπικο λογαριασμό της πληρωμη δανειου χωρις να εχει τον αριθμο...της ζητησαν καταστατικο τη εταιριας της....

τους πατησε ενα χ@σιμ@ τριφασικο και ολα καλα!!

αλλα δεν ξερω γιατι τα ζητανε!!!

chrisgiapz3
31-01-13, 21:56
https://www.gazzetta.gr/podosfairo/article/367226-bomba-ote-me-premier

Εντυπωσιακή κίνηση! Δεν τη βλέπω καλά την Νόβα...

Κάτι ήξερε ο Στάθης!
Μια χαρά έχουμε κ εμείς στην Πάτρα!
Θα χω κάτι να βλέπω επιτέλους!! :thumbsup:
Μόνο για την Παναχαικάρα στο κύπελο το χρησιμοποιούσα!!

nuovo..
31-07-13, 20:50
Αύριο κανω αίτηση στον Γερμανό για ote tv(μέσω δορυφόρου,οχι μεσω ευρυζωνικής σύνδεσης ΑDSL)και θέλω να ρωτήσω γιατί εκει δεν ήξεραν ακριβώς,για να βλέπω ote tv και στην τηλεόραση που ειναι στον πάνω όροφο (21-22μετρα απόσταση)πρέπει να συνδεθεί ο αποκωδικοποιητης με την tv με hdmi καλώδιο και τέλος?με την προϋπόθεση να παίζει τα ίδια κανάλια?
Αυτό το καλώδιο (το 25μετρο) κάνει για την περίπτωση?
https://www.ebay.com/itm/GOLD-1080P-HDMI-CABLE-LEAD-SMART-HDTV-3D-METRE-2M-5M-10M-15M-20M-25M-V1-3-V1-4-/130873478498?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item1e78aacd62
Υπάρχει περίπτωση με μια σύνδεση και ενα πιάτο αγοράζοντας απλώς και έναν δεύτερο αποκωδικοποιητη η καπωσ αλλιωσ να βλέπεις αλλα κανάλια στην δεύτερη τηλεόραση?

PapajimG
31-07-13, 21:05
Αύριο κανω αίτηση στον Γερμανό για ote tv(μέσω δορυφόρου,οχι μεσω ευρυζωνικής σύνδεσης ΑDSL)και θέλω να ρωτήσω γιατί εκει δεν ήξεραν ακριβώς,για να βλέπω ote tv και στην τηλεόραση που ειναι στον πάνω όροφο (21-22μετρα απόσταση)πρέπει να συνδεθεί ο αποκωδικοποιητης με την tv με hdmi καλώδιο και τέλος?με την προϋπόθεση να παίζει τα ίδια κανάλια?
Αυτό το καλώδιο (το 25μετρο) κάνει για την περίπτωση?
https://www.ebay.com/itm/GOLD-1080P-HDMI-CABLE-LEAD-SMART-HDTV-3D-METRE-2M-5M-10M-15M-20M-25M-V1-3-V1-4-/130873478498?pt=LH_DefaultDomain_3&var=&hash=item1e78aacd62
Υπάρχει περίπτωση με μια σύνδεση και ενα πιάτο αγοράζοντας απλώς και έναν δεύτερο αποκωδικοποιητη η καπωσ αλλιωσ να βλέπεις αλλα κανάλια στην δεύτερη τηλεόραση?


faq 26
Μπορώ να συνδέσω τον αποκωδικοποιητή μου (STB) ταυτόχρονα με 2 τηλεοράσεις;
Μπορείτε με την προϋπόθεση ότι θα βλέπεται το ίδιο κανάλι σε όλες τις συνδεδεμένες τηλεοράσεις. Η εσωτερική καλωδίωση-εγκατάσταση που απαιτείται είναι ευθύνη του συνδρομητή. Ο ΟΤΕ TV Μέσω Δορυφόρου δεν διαθέτει προς το παρόν υπηρεσία για 2η συνδρομή και διανομή του σήματος εντός της οικίας του συνδρομητή.

https://otetv.ote.gr/portal/page/portal/OTETV/help/satFaqs?type=faq

nuovo..
31-07-13, 21:08
Οπότε το δεύτερο το ξεχνάμε.
Με αυτό το καλώδιο απο το ebay θα κάνουμε δουλειά?

nikos-Mpacket
31-07-13, 21:24
Μιας και τωρα ειδα το νημα,να πω σε οσους σκεφτονται να βαλουν nova η εχουν και θελουν να μειωσουν το κοστος,οτι η nova σε συνεργασια με τον Ολυμπιακο ξαναεβγαλε προσφορα το sportspack με 299 ευρω για 12 μηνες.

Εγω το ειχα αγορασει και περυσι τον Αυγουστο και θα παω να το παρω την αλλη εβδομαδα,εχω βαλει και otetv εδω και 3 μηνες οποτε θα τρελαθουμε στην μπαλα φετος.