PDA

Επιστροφή στο Forum : βελτιωση Ζ3!!



panosz3
23-01-13, 21:02
καλησπερα και παλι παιδια,σκεφτομαι να βελτιωσω καποια πραγματακια στο Ζ3..αρχικα σκεφτομαι εδω και λιγο καιρο αλλαγη τελικου με κοστος 180 ευρω σε αρκετα αξιοπιστο συνεργειο ειδικο σε εξατμισεις..εχω το εξακυλινδρο και σκεφτομαι οτι ενα τελικο θα του δινε πολυ ωραιο ηχο χωρις βεβαια να κανει βαβουρα,καγκουριες κτλπ!απλα να πλησιαζει λιγο τον ηχο της Μ+ 2-3 αλλογα παραπανω!Το αλλο που σκεφτομαι ειναι ενα προγραμματακι παλι απο εμπιστο ιδιετερα συνεργειο χωρις να πειραξουμε εγκεφαλο κτλπ..απλα να παρω 10-12 αλογα,στην ουσια να ζωηρεψει λιγο παραπανω!με κοστος 350 ευρω!ξερω οτι ειναι 2 διαφορετικα πραγματα αλλα αυτην την στιγμη μπορω να κανω το ενα απο τα δυο..ποιο προτινετε?και ποιο θα με ευχαριστησει περισσοτερο πιστευετε,ακομα και απο πρωσοπικες εμπειριες αν εχει καποιος!!ευχαριστω!:original:

VanVIC
23-01-13, 21:42
Όσο και να αυξήσεις την ιπποδύναμη, πάντα θα θές παραπάνω, σε συμβουλευω να μην μπείς σˊ αυτό το τριπάκι, επέλεξε τον ήχο αλλά διακριτικά, ελευθέρωσέ τον λίγο, όχι πολύ γιατί μετά γίνεται εως και κουραστικός.

panosz3
24-01-13, 23:28
εχεις δικιο δεν θα αυξησω αλογα..με καλυπτουν απλα θα ζωηρευε λιγο!τα 180 ειναι καλα για τελικο?μπορω να κανω κατι αλλο με το ηδη υπαρχον μαμα?εχω την διπλη εξατμιση..

steliose36
24-01-13, 23:34
Παντως απο ενα τελικο δεν θα παρεις 2-3 αλογα.Για την ακριβεια δεν θα παρεις κανενα!!Τωρα το θεμα ειναι να κανεις κατι που να μην σε ενοχλει αμα το εχεις για καθημερινο γιατι πχ με το προγραμμα θα καις αισθητα ποιο πολυ,επομενως,κανε κατι το οποιο θα σε ευχαριστει οποτε μπαινεις να πας την βολτα σου. . .

bmwz3
24-01-13, 23:36
σιγουρα να μην ειναι ελευθερη τελειως

spar@
25-01-13, 01:56
12 αλογα το προγραμμα....ωραιο ακουγεται!!

andreas_R
25-01-13, 11:43
ποσα κυβικα ειναι?

panosz3
25-01-13, 13:19
ειναι 2000 κυβικα!δεν το χρησιμοποιω καθημερινα,αλλα και παλι αν ειναι να μου ανεβει η καταναλωση δεν θα επιλεξω σιγουρα το προγραμμα!οποτε η λυση της εξατμισης ειναι μονοδρομος!Απλα επειδη εχω ηδη την διπλη μαμα εξατμιση,μηπως μπορω να κανω κατι να βελτιωσω τον ηχο!!

andreas_R
25-01-13, 13:23
Μην κανεις τιποτα φιλε μου.

Για να δεις διαφορα απο προγραμμα θα πρεπει να βαζεις και 3 στις 5 φορες 100αρα βενζινη.
Αλλαξε οταν μπορεις μοτερ.

Κι εγω στην ιδια φαση ειμαι αλλα επειδη ξερω πως οτι και να κανω θα το βαρεθω το πολυ σε ενα μηνα, δεν κανω τιποτα!

Επισης οταν απελευθερωνεις το αμαξι απο εισαγωγη και εξαγωγη το κανεις πιο φτωχο, ο μονος λογος να καει παραπανω
ειναι να σου αρεσει ο ηχος και να το πατας παραπανω

Nickolas_s2k
25-01-13, 14:10
Πανο θα τα πουμε απο κοντα στον καφε αυτα..

deepBLUE
25-01-13, 14:45
Kαι μενα η γνωμη μου ειναι ,μη κανεις κατι .
Αν ειναι να γινει μια βελτωση καλο θα ειναι μια και εξω που θα εχει κοστος αλλα και αποτελεσμα αισθητα μεγαλο, διαφορετικο , χωρις να πεταξεις χρηματα που ακομα και 10 αλογα να παρεις δε θα σε ικανοποιησουν.

panosz3
25-01-13, 15:39
Οκ Νικολα!!δεν θα το πειραξω σιγουρα με προγραμμα τελικα!!θελει ψαξιμο το συγκεκριμενο θεμα,και εχω ακουσει πολλα!Βαγγελη εχεις δικιο!!thumb

panosz3
25-01-13, 15:41
Μην κανεις τιποτα φιλε μου.

Για να δεις διαφορα απο προγραμμα θα πρεπει να βαζεις και 3 στις 5 φορες 100αρα βενζινη.
Αλλαξε οταν μπορεις μοτερ.

Κι εγω στην ιδια φαση ειμαι αλλα επειδη ξερω πως οτι και να κανω θα το βαρεθω το πολυ σε ενα μηνα, δεν κανω τιποτα!

Επισης οταν απελευθερωνεις το αμαξι απο εισαγωγη και εξαγωγη το κανεις πιο φτωχο, ο μονος λογος να καει παραπανω
ειναι να σου αρεσει ο ηχος και να το πατας παραπανω
ουσιαστικα ηθελα να πλησιασω λιγο τον ηχο της Μ!αλλα δεν ξερω κατα ποσο ειναι εφικτο!

deepBLUE
25-01-13, 15:45
Aν ηθελες να πλησιασεις το ηχο της Μ θα πρεπε να εχεις Μ .

panosz3
25-01-13, 16:26
εχω ακουσει διλιτρο με παρομοιο ηχο!νομιζω οτι ενα τελικο μπορει να κανει διαφορα και παντα στα λογικα πλαισια οχι καγκουριες..!