PDA

Επιστροφή στο Forum : [E39] Αγορά 520



GIANNHS M
20-01-13, 07:50
καλησπερα παιδια...λογο οτι η οικογενεια μεγαλωνει κοιταω για πιο μεγαλο αμαξι,ετσι βρηκα ενα 520 ε39, 2002 μοντελο, 150 αλογα, μαυρο, ζαντα, αναρτηση, οροφη, συναγερμο, αυτοματο πιλοτο, ηλ.παραθυρα,αεροσακους, κλιμα, angels eyes, λουκ Μ, καθρεφτες Μ,την τηλεοραση bmw, δερματινο σαλονι κ οτι αλλο ειχε το αμαξι στο στανταρ εξοπλισμο του που δεν θυμαμαι,χλμ δεν θυμαμαι αλλα φαινεται σε καλη κατασταση ολο το συνολο κ θα παω να το δω κ στο συνεργειο μες την βδομαδα.το δινει 5000 ευρωαυτο που ηθελα να ρωτησω,ειναι αμαξι κ μοτερ αξιοπιστο ή μπορει να με τρεχει για τιποτα???τι γνωμη εχετε,αξιζει????φωτο δεν εχω μιας κ το αμαξι δεν ειναι σε αγγελια αυτη την περιοδο.ο λογος που ρωταω αν αξιζει ειναι οτι δευτερη επιλογη μου ειναι κανενα Octavia για το οποιο εχω αποψη απο φιλο που το εχει.αλλα σαν μπεμβεδακιας παντα πρωτα κολλαω εκει.

gyiama
20-01-13, 08:00
2002 με 2000 κυβικα δεν γινεται !2200 με 170 αλογα ειναι 2002 μοντελο

GIANNHS M
20-01-13, 08:03
δηλωνει 7ος του 2002.για αυτο θα το παω κ συνεργειο για να το δω.τα διλιτρα ποια χρονολογια σταματησαν κ ξεκινησαν ταν 2200???

aristent
20-01-13, 08:08
.... κατ'αρχην Πολυχρονος!!!:thumbsup:

...τα διλληματα δεν ειναι αυτη την εποχη BMW ή Skoda,αλλα 2λιτρο ή 1,8λιτρο???........

....στα + ειναι οτι, λογο 10ετιας, η Ε39 εχει μειωμενο τεκμηριο κατα 50%,ομως εχει ολα τα υπολοιπα εξοδα ενος 2λιτρου(τελη κυκλ./ασφαλεια κλπ.)!!!thumb


......"πιο ευρυχωρη 5αρα ειναι η Ε39!!!".... εχω ακουσει απο πρωην ιδιοκτητη Ε39 οταν μπηκε στη δικη μου Ε60.....ισως να δινει αυτη την αισθηση, ειδικα μπροστα, λογο του λιγοτερου ογκου του ταμπλο.....δεν ξερω....αλλα σχεδιαστικα ειναι πολυ καλη με αρμονικες και ομορφες γραμμες μεσα-εξω.thumb

Μηχανικα, εκτος απο ατυχιες ή κακη συντηρηση, δεν νομιζω να εχεις προβληματα,ειναι "σκυλι"!!!!:thumbsup:

:whistle: Για το Σκοντα ας πει κανενας αλλος!!!!:thumbsup:

GIANNHS M
20-01-13, 08:17
.... κατ'αρχην Πολυχρονος!!!:thumbsup:

...τα διλληματα δεν ειναι αυτη την εποχη BMW ή Skoda,αλλα 2λιτρο ή 1,8λιτρο???........

....στα + ειναι οτι, λογο 10ετιας, η Ε39 εχει μειωμενο τεκμηριο κατα 50%,ομως εχει ολα τα υπολοιπα εξοδα ενος 2λιτρου(τελη κυκλ./ασφαλεια κλπ.)!!!thumb


......"πιο ευρυχωρη 5αρα ειναι η Ε39!!!".... εχω ακουσει απο πρωην ιδιοκτητη Ε39 οταν μπηκε στη δικη μου Ε60.....ισως να δινει αυτη την αισθηση, ειδικα μπροστα, λογο του λιγοτερου ογκου του ταμπλο.....δεν ξερω....αλλα σχεδιαστικα ειναι πολυ καλη με αρμονικες και ομορφες γραμμες μεσα-εξω.thumb

Μηχανικα, εκτος απο ατυχιες ή κακη συντηρηση, δεν νομιζω να εχεις προβληματα,ειναι "σκυλι"!!!!:thumbsup:

:whistle: Για το Σκοντα ας πει κανενας αλλος!!!!:thumbsup:

ευχαριστω πολυ!!!!το διλιτρο ΝΑΙ ειναι θεμα αλλα ειμαι λατρεις κ πεφτω εκει.ο λογος που κοιταω ε39 ΜΟΝΟ ειναι για να γλιτωσω κατι απο εφορια ειδαλλως θα κοιταγα ε60 που ειναι ΣΚΑΦΟΣ με τα ολα του!

nikos1400
20-01-13, 08:35
γιαννη δεν ξερω κατα ποσον ειναι πιο καλο 1,8Τ οκταβια εναντι ενος Ε39 που ειχε βγει και καλυτερο αυτοκινητο του κοσμου ενα διαστημα. το μονο καλο του οκταβια ειναι ο κυβισμος.
οι δικιτροι πεμβε ειναι σκυλια αλλα ισως οχι ακριβως οικονομικοι...
σαν αμαξι με μια λεξη καμμια σχεση.-
το μονο ζητημα για μενα ειναι τελη κυκλ. και καταναλωση. για αυτο εγω προτιμησα για οικογενειακο Ε46 1,8 οταν ημουνα προσφατα σχετικα στην ιδια θεση.

Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

deepBLUE
20-01-13, 08:37
Πραγματι ειναι ενα καλο αμαξι που για οικογενεια θα σε καλυψει απολυτα !!!
Αν το τσεκαρει καποιο συνεργειο το βαλει στον εγκεφαλο να δει αν καταγραφει βλαβες,το δει ενας υπευθηνος φαναρτζης τοτε προχωρα δεν εχεις λογο να φοβασαι κατι .
Να κοιταξεις το συνεργειο να ειναι επιλογης σου και οχι του μαντρα !!!!
Απλα ως ενα αμαξι που εχει τα χρονακια του καποιοα ψιλοθεματακια μπορει να στα βγαζει πιο ευκολα απο καποιο πιο καινουργιο.
Στο τσεκαρισμα που θα κανεις αν το συνεργειο εχει μετρητη για τα αμορτισερ τσεκαρε και αυτα δεν θελει χρονο ουτε κοπο.

GIANNHS M
20-01-13, 09:02
το αμαξι ειναι ιδιωτη.θα παμε σε δικο μου συνεργειο κ θα δουμε.αμορτισιομετρο δεν εχει αλλα αν ειναι σε ολα του ενταξει δεν θα χαλασει η αγορα αν τα αμορτισερ θελουν αλλαγμα σε (χ) χιλιομετρα!!!οχι βεβαια αν ειναι κ ρεταλι! οσο αφορα το Octavia ΔΕΝ το συγκρινο με το 5αρι απλα το εχω σαν δευτερη επιλογη στα λεφτα αυτα.5000 χιλιαδες!!!

Leonidas_E39
20-01-13, 10:58
Ενα ειναι σιγουρο οτι θα σε αποζημειωσει αν το αγορασεις οσο για την καταναλωση ολα ειναι σχετικα αν πας νορμαλ σε ταξιδι παιζει στα 7,5 και εντος 11 - 12 λιτρα/100 απο θεμα συντηρησης ειναι ποιο φθηνο απο το 1,2 spark που εχω για δευτερο. Βαλε μας αν υπαρχει κανενα λινκ μηπως γνωριζουμε το αμαξι.

Stamatis
20-01-13, 11:19
Η 5αρα ειναι ενα απιστευτο αμαξι.
Απο την εποχη που οταν εβγαινε μπεμβε ηταν 10 χρονια μπροστα.
Επισης με τοσα ανταλλακτικα απο αλλα μοντελα διαθεσιμα, δεν υπαρχει ταβανι στο πως θα την κανεις.
Το οκταβια εχει τρελο ποτενσιαλ βελτιωσης, αλλα καμμια σχεση δεν εχει σε ταξιδια η ανεση με το πενταρι.
Προσωπικα, θα προτιμουσα, και εχω, μπεμβε δεκαετιας, παρα κατι "σημερινο" τυπου οκταβια, λεον κτλ.
Δεν θα με ενοχλουσε καθολου να την παρω αν ειναι σωστο αμαξι.
Δεν εχω ψωνιο να λενε οτι εχω μπεμβε, ενα παλιο αμαξι εχω, αλλα την εποχη που εβγαιναν αυτα τα αμαξια, ο ανταγωνισμος εβγαζε κουβαδες με ροδες.
Σημερα βεβαια τα πραγματα αλλαξαν, αλλα μιλαμε για τοτε.
Η πενταρα ειναι ενα απο τα καλυτερα αμαξια του κοσμου. Εβερ.

dark knight
20-01-13, 11:33
αν αντεχεις οικονομικα τελη -ασφαλειες προχωρα.η ε39 ειναι απο τα καλυτερα αυτοκινητα που εχει βγαλει η εταιρεια σε επιπεδο σχεδιασης, ανεσης και αξιοπιστιας ,εφοσον την προσεχε ο προηγουμενος ιδιοκτητης.η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι κρυβει καλυτερα τα χρονια της και φαινεται νεωτερο μοντελο απο το σκοντα.το οκταβια μου θυμιζει την μανια που ειχε πιασει τους Ελληνες και αγοραζαν ολοι νισσαν σανυ στις αρχες της 10 ετιας του 90.καλο το σκοντα για τα λεφτα του αλλα εως εκει,καμια σχεση με 5αρα

Azurius
20-01-13, 11:42
καλησπερα παιδια...λογο οτι η οικογενεια μεγαλωνει κοιταω για πιο μεγαλο αμαξι,ετσι βρηκα ενα 520 ε39, 2002 μοντελο, 150 αλογα, μαυρο, ζαντα, αναρτηση, οροφη, συναγερμο, αυτοματο πιλοτο, ηλ.παραθυρα,αεροσακους, κλιμα, angels eyes, λουκ Μ, καθρεφτες Μ,την τηλεοραση bmw, δερματινο σαλονι κ οτι αλλο ειχε το αμαξι στο στανταρ εξοπλισμο του που δεν θυμαμαι,χλμ δεν θυμαμαι αλλα φαινεται σε καλη κατασταση ολο το συνολο κ θα παω να το δω κ στο συνεργειο μες την βδομαδα.το δινει 5000 ευρωαυτο που ηθελα να ρωτησω,ειναι αμαξι κ μοτερ αξιοπιστο ή μπορει να με τρεχει για τιποτα???τι γνωμη εχετε,αξιζει????φωτο δεν εχω μιας κ το αμαξι δεν ειναι σε αγγελια αυτη την περιοδο.ο λογος που ρωταω αν αξιζει ειναι οτι δευτερη επιλογη μου ειναι κανενα Octavia για το οποιο εχω αποψη απο φιλο που το εχει.αλλα σαν μπεμβεδακιας παντα πρωτα κολλαω εκει.

Πας στο BMW. Άσε το Skoda κατά μέρος.... 1.8Τ δεν υπάρχει που να μην του έχουν στραγγίξει τα σπάργανα. Είναι μοτέρ που όσοι το παίρνουν το ξεφτιλίζουν. Λίγα είναι αυτά (για να μην πω κανένα) που πραγματικά τους γίνεται σωστή συντήρηση και μπορούν να κυκλοφορήσουν αξιόμαχα. Καταρχάς όσο υπερβολικό και να ακούγεται λίγοι είναι οι μηχανικοί που ξέρουν και κάνουν σωστές συντηρήσεις σε αυτούς τους κινητήρες. Οι περισσότεροι κάνουν αυτά που πρέπει για να κρατηθεί το κόστος χαμηλά. Πας στην ατμόσφαιρα και έχεις ήσυχο το κεφάλι σου. Του κάνεις ένα δυνατό σέρβις και είσαι ωραίος. Στην άλλη περίπτωση; Δε λέω παίρνεις ένα μεγάλο αυτοκίνητο, ικανό για ταξίδια, αλλά απο τη στιγμή που είναι 1.8Τ και θες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (μιας και που και οικογενειάρχες πυρκαυλοι υπάρχουν...) με το καλημέρα ακολουθείς τον παρακάτω δρόμο. Καταρχάς αλλάζεις φλάντζα στην κεφαλή (γιατί έχουν απλή και όχι μεταλλική όπως τα RS, TT, S3). Έχεις έξω το κεφαλάρι, δεν θα το πρεσάρεις να δεις για ραγίσματα; (Αν θες να είσαι ήσυχος...) Το κάνεις! Έλεγχο στην τουρμπίνα δε θα του κάνεις; Θα του κάνεις... Τσιμουχάκια, σωληνάκια και ό,τι άλλο σκατάκια έχουν να κάνουν με υποπίεση, Ν249, Ν75 κτλ, δε θα τα αλλάξεις;; Τα αλλάζεις για να μην έχεις το κεφάλι σου διαρκώς στην τουρμπίνα. Και τέλος;;;; Σέρβις.... Αν έχει κάνει κιόλας καμμιά εκατοστή χιλιάδες χιλιόμετρα, άσχετα με το αν ο προηγούμενος γράφει οτι τα έχει κάνει, αλλάζεις θερμοστάτη, αντλία νερού (και βάζεις μεταλλική και όχι πάλι την άθλια πλαστική), αντλία βενζίνης και κάνεις καθαρισμό και όγκομέτρηση τα μπεκ. Και όλα αυτά για να είσαι σίγουρος οτι ο 1.8Τ σου είναι τζαμάτος όσο θα του πίνεις το αίμα και δεν πρόκειται να σπάσει... Κόστος; Άστα να πάνε στο @#!@.... Φυσικά υπάρχει και η άλλη επιλογή. Το αγοράζεις και μετά περιμένεις πότε θα χαλάσει το ένα μετά το άλλο... Για να καταλάβεις, πρόσφατα ξόδεψα μόνο σε συμμαζέματα 1000 ευρώ (χώρια τις άλλες ταρζανιές που έκανα). Τουλάχιστον είμαι ήσυχος οτι το μοτέρ μου όσο και να το είχε ξεσκίσει ο προηγούμενος, είναι πλέον καινούργιο. Τα χίλια γιούρα όμως δεν μου περισεύανε... ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ. ΤΕΛΟΣ!

dark knight
20-01-13, 11:49
φαντασου οτι υπαρχουν ιδιοκτητες οκταβια τουρμπο που αλλαζουν λαδια στις 15.000χιλ.ειναι γνωστος μου και του εχω εξηγησει οτι δεν κανει καλο στο μοτερ και οτι εγω που εχω ατμοσφαιρικο αλλαζω στις 10.απαντηση <εσυ ξερεις καλυτερα απο την σκοντα>

Nino
20-01-13, 11:51
Η Ε39 ισως ειναι η καλυτερη bmw που βγηκε σε ολη την ιστορια της!!
Ειναι αμαξι ομορφο και αξιοπιστο και θα μεινεις απολυτα ευαριστημενος!!
Ομως.. βλεπουμε οτι πλεον για να συντηρησει καποιος διλιτρο και πανω θα πρεπει να εχει αντοχες...

super duper
20-01-13, 19:04
ειναι πολυ καλη προταση το 39αρι.
νομιζω ι θα σε καλυψει 100%, ενας ουσιαστικος ελεγχος είναι απαραιτητος για να ξερεις τι θα αγορασεις.
οσο για το octavia είνια πολυ καλο αυτοκινητο αλλα δεν θα το συγκρινα.

ο κυβισμος και η καταναλωση παντος ειναι ενα θεμα που θα πρεπει να σκεφτεις

GIANNHS M
20-01-13, 21:10
Πας στο BMW. Άσε το Skoda κατά μέρος.... 1.8Τ δεν υπάρχει που να μην του έχουν στραγγίξει τα σπάργανα. Είναι μοτέρ που όσοι το παίρνουν το ξεφτιλίζουν. Λίγα είναι αυτά (για να μην πω κανένα) που πραγματικά τους γίνεται σωστή συντήρηση και μπορούν να κυκλοφορήσουν αξιόμαχα. Καταρχάς όσο υπερβολικό και να ακούγεται λίγοι είναι οι μηχανικοί που ξέρουν και κάνουν σωστές συντηρήσεις σε αυτούς τους κινητήρες. Οι περισσότεροι κάνουν αυτά που πρέπει για να κρατηθεί το κόστος χαμηλά. Πας στην ατμόσφαιρα και έχεις ήσυχο το κεφάλι σου. Του κάνεις ένα δυνατό σέρβις και είσαι ωραίος. Στην άλλη περίπτωση; Δε λέω παίρνεις ένα μεγάλο αυτοκίνητο, ικανό για ταξίδια, αλλά απο τη στιγμή που είναι 1.8Τ και θες ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο (μιας και που και οικογενειάρχες πυρκαυλοι υπάρχουν...) με το καλημέρα ακολουθείς τον παρακάτω δρόμο. Καταρχάς αλλάζεις φλάντζα στην κεφαλή (γιατί έχουν απλή και όχι μεταλλική όπως τα RS, TT, S3). Έχεις έξω το κεφαλάρι, δεν θα το πρεσάρεις να δεις για ραγίσματα; (Αν θες να είσαι ήσυχος...) Το κάνεις! Έλεγχο στην τουρμπίνα δε θα του κάνεις; Θα του κάνεις... Τσιμουχάκια, σωληνάκια και ό,τι άλλο σκατάκια έχουν να κάνουν με υποπίεση, Ν249, Ν75 κτλ, δε θα τα αλλάξεις;; Τα αλλάζεις για να μην έχεις το κεφάλι σου διαρκώς στην τουρμπίνα. Και τέλος;;;; Σέρβις.... Αν έχει κάνει κιόλας καμμιά εκατοστή χιλιάδες χιλιόμετρα, άσχετα με το αν ο προηγούμενος γράφει οτι τα έχει κάνει, αλλάζεις θερμοστάτη, αντλία νερού (και βάζεις μεταλλική και όχι πάλι την άθλια πλαστική), αντλία βενζίνης και κάνεις καθαρισμό και όγκομέτρηση τα μπεκ. Και όλα αυτά για να είσαι σίγουρος οτι ο 1.8Τ σου είναι τζαμάτος όσο θα του πίνεις το αίμα και δεν πρόκειται να σπάσει... Κόστος; Άστα να πάνε στο @#!@.... Φυσικά υπάρχει και η άλλη επιλογή. Το αγοράζεις και μετά περιμένεις πότε θα χαλάσει το ένα μετά το άλλο... Για να καταλάβεις, πρόσφατα ξόδεψα μόνο σε συμμαζέματα 1000 ευρώ (χώρια τις άλλες ταρζανιές που έκανα). Τουλάχιστον είμαι ήσυχος οτι το μοτέρ μου όσο και να το είχε ξεσκίσει ο προηγούμενος, είναι πλέον καινούργιο. Τα χίλια γιούρα όμως δεν μου περισεύανε... ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ. ΤΕΛΟΣ!

συμφωνω σε αυτα που λες (κ οντως αυτα ολα για να ειμαι ειλικρινης δεν προκειται να τα κανω) κ ξαναλεω δεν το συγκρινω με κανενα bmw,απλα,επειδη δεν θελω να παρω αμαξι 2.000 κυβικα μικροτερο της 10ετιας για λογους φορολογικους σκεφτομαι τι αλλο μπορω να παρω ναι μεν σε ποιο καινουργιο αλλα ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΣ σε 1.8-1.6 παλι για λογους φορολογικους!τωρα θα μου πειτε γιατι δεν περνω ενα ε46 4πορτο 1.6-1.8 να κανω την δουλεια μου που κακα τα ψεματα θα με καλυψει σε ενα πολυ μεγαλο ποσοστο στις αναγκες μου.ο πρωτος λογος που μου ερχεται ειναι οτι θα ειναι ενας επιταφιος που θα με εχει ΠΑΛΙ στο τρυπακι της μετατροπης κ δεν το θελω αλλο αυτο το συναισθημα!ενω το ε39 που κοιταω ειναι ναι μεν αργο ΑΛΛΑ ειναι ενα κυριλε,αλητικο,οικογενειακ ο αργο που σε βαζει σε αλλη ιδεα οδηγησεις που δεν αναζητας τα 0-100 ή τα παντιλικια με 2ερες κτλ.(οχι βεβαια οτι δεν τουμπανιαζεται οσο αντεχει η τσεπη σου,)!!!κ ενταξει μεταξυ μας να παραδεχτουμε οτι ειναι κ αμαξι με προοπτικες σε περιπτωση που θεληση καποιος να μπει στο χορο των μετατροπων!!!κραταει απο καλο σοι!!!τελικα μεχρι ποιο ετος εβγαιναν τα 2000 κυβικα με τους 150 ιππους???

dark knight
20-01-13, 21:15
μηπως να κοιταζες για 2 λιτρο κομπρεσορατο σνιτζερ με 211 αλογα?μερικα στο καρ ειναι κοντα στην τιμη που ανεφερες και με λιγο παζαρι πεφτουν.αν το οχημα που σε ενδιαφερει ειναι επαρχια τοτε καποιο μελος που κατοικει εκει μπορει να το ελεγξει για σενα

gnx
20-01-13, 21:15
Κάποια αυτοκίνητα παρήχθεισαν και το 2001. Στην Ελλάδα πωλούνται μέχρι τις αρχές του 2003.


Sent from my iPhone using Tapatalk

GIANNHS M
20-01-13, 21:21
μηπως να κοιταζες για 2 λιτρο κομπρεσορατο σνιτζερ με 211 αλογα?μερικα στο καρ ειναι κοντα στην τιμη που ανεφερες και με λιγο παζαρι πεφτουν.αν το οχημα που σε ενδιαφερει ειναι επαρχια τοτε καποιο μελος που κατοικει εκει μπορει να το ελεγξει για σενα

εχω ακουσει οτι εχουν θεματακια!!!δεχομαι προτασεις....το αμαξι που με ενδιαφερει ειναι εξωτερικα σαν αυτο εδω
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3172331/

GIANNHS M
20-01-13, 21:30
εχω ακουσει οτι εχουν θεματακια!!!δεχομαι προτασεις....το αμαξι που με ενδιαφερει ειναι εξωτερικα σαν αυτο εδω
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3172331/

επιφυλασσομαι οτι μπορει να εχει λιγο διαφορετικο πισω προφυλαχτηρα.σε καμια περιπτωση το κλασσικο εργοστασιο μαμισιο απλο της bmw.

Leonidas_E39
20-01-13, 21:58
Αυτο δεν ειναι μπακ απλα φοραει μπροστινο προφυλακτηρα μονο, γιαννη μπες στο γκαραζ μου που ειναι το δικο μου γνησιο μπακ να δεις τις διαφορες.

nikos valvetronic
20-01-13, 22:14
Γιάννη έφτασα κι εγώ στο αδιέξοδο των χώρων όταν ήρθε το τρίτο παιδί.Έχω 46άρι sedan
και έψαχνα ανταλλαγή με Ε39 2.2.Δεν έκανα το βήμα τελικά για διάφορους λόγους,όμως
και με το 46άρι δεν έπαθα και τίποτα,τα βολεύω.Θέλω να πω καλοί οι χώροι αλλά μην
τρελαίνεσαι κιόλας...Η 2λιτρη είναι χωρίς περιστροφές τάφος.Και όσο δεν πάει τόσο πατάς.
Όμως αργοοοοτερα κάτι θα κάνεις γι'αυτό.Ο 2.0 γίνεται και 2.7 με θεαματικά αποτελέσματα!
Και κάτι άλλο,φίλος πριν ένα μήνα έδωσε ένα AVENSIS 1.6 του 2003 με 70.000χλμ που
είχε τζιτζι και πήρε ένα 39άρι 520d του 4/2000 προ-φειςλιφτ με 205.000χλμ γιατί μόλις
το οδήγησε την έκανε κρίση! Είναι ΛΙΜΟΥΖΙΝΑΡΑ. Που είσαι ρε individuallll !!!!!
Καλοτάξιδη :thumbsup:

GIANNHS M
20-01-13, 22:41
Αυτο δεν ειναι μπακ απλα φοραει μπροστινο προφυλακτηρα μονο, γιαννη μπες στο γκαραζ μου που ειναι το δικο μου γνησιο μπακ να δεις τις διαφορες.

αυτο της αγγελιας σε συγκριση με το δικο σου στον μπροστινο προφυλαχτηρα βλεπω στο δικο σου χαμηλα,κατω απο την πινακιδα μια ενδιαμεση γριλια,την μπλε,που στο αλλο δεν διακρινεται.πλαι κ πισω δεν μπορω να εντοπισω διαφορες.ισως να μην βοηθα κ η φωτο!με βοηθας λιγο!!!αυτο που με ενδιαφερει εχει τιμονι σαν το δικο σου!οχι οτι σημαινει κ κατι,ανταλλακτικο ειναι,απλα το ανεφερω!

Leonidas_E39
20-01-13, 23:17
Γιαννη τα μπακ εχουν διαφορες οπως : το πλαστικο στον κεντρικο αεραγωγο για να διαφοροποιειται απο το Μ5 μπακετ σαλονι αλκανταρα. φουτ ρεστ με λογοτυπο Μ , μπροστα πισω προφυλακτηρες Μ, ασημενια φιλετα μεσα η και μαυρα στα τελευταια τυ 2003. τριακτινο τιμονι μαυρο ουρανο και κολωνακια , λογοτυπα Μ στο κατωφλι της πορτας αναρτησεις Μ πακ ζαντες Μ ,και την χοντρη στρογγυλη μπουκα στην εξατμιση.


Αυτο ειναι του Δημητρη https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/3211396/ εχει διαφορα πισω λογω difuser

GIANNHS M
20-01-13, 23:33
Γιαννη τα μπακ εχουν διαφορες οπως : το πλαστικο στον κεντρικο αεραγωγο για να διαφοροποιειται απο το Μ5 μπακετ σαλονι αλκανταρα. φουτ ρεστ με λογοτυπο Μ , μπροστα πισω προφυλακτηρες Μ, ασημενια φιλετα μεσα η και μαυρα στα τελευταια τυ 2003. τριακτινο τιμονι μαυρο ουρανο και κολωνακια , λογοτυπα Μ στο κατωφλι της πορτας αναρτησεις Μ πακ ζαντες Μ ,και την χοντρη στρογγυλη μπουκα στην εξατμιση.


Αυτο ειναι του Δημητρη https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/3211396/ εχει διαφορα πισω λογω difuser

ναι σωστα...δεν τα ξερω κ πολυ καλα...του δημητρη ωραιο αλλα πολυ πιο ψηλα απο αυτα που διαθετω.

Leonidas_E39
20-01-13, 23:36
Παρε τον αριθμο πλαισιου βαλε τα τελευταια 7 ψηφια στο Realoem και θασου βγαλει τον εξοπλισμο που βγηκε απο το εργοστασιο.

dark knight
20-01-13, 23:39
[QUOTE=GIANNHS M;359538]εχω ακουσει οτι εχουν θεματακια!!!δεχομαι προτασεις....το αμαξι που με ενδιαφερει ειναι εξωτερικα σαν αυτο εδω
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3172331/[/QUOTE νομιζω οτι το λαδι του κομπρεσορα ηθελε αλλαγη μετα απο καποια χλμ.κατι σχετικο ειχε αναφερθει στο φορουμ

GIANNHS M
20-01-13, 23:45
Παρε τον αριθμο πλαισιου βαλε τα τελευταια 7 ψηφια στο Realoem και θασου βγαλει τον εξοπλισμο που βγηκε απο το εργοστασιο.

thumb thumb thumb thumb

liakos
21-01-13, 09:18
Μετά από 13 σχεδόν χρόνια συμβίωσης με μια e39 με καθημερινή χρήση εντός πόλης κυρίως (270.000 χλμ) αυτά που έχω να πω είναι:

Ο κινητήρας εφόσον έχει γίνει σωστή συντήρηση είναι αλεξίσφαιρος.

Καλύτερα να γίνει επιλογή αυτοκινήτου με χειροκίνητο κιβώτιο διότι το αυτόματο υπάρχει ενδεχόμενο να βγάλει προβλήματα και δυστυχώς ακριβά. Σε εμένα δυστυχώς μου συνέβη και δυστυχώς οι επισκευαστές είναι κακοί στη δουλειά τους. Άμα αγοραστεί με αυτόματο κιβώτιο να γίνει σίγουρα αλλαγή βαλβολινών στο κιβώτιο άσχετα άμα είναι longlife. Επίσης το χειροκίνητο κιβώτιο κάνει το αυτοκίνητο να έχει λίγο πιο πολύ νεύρο από το αυτόματο.

Το δικό μου μοντέλο, που είναι pro facelift, καίει τις λάμπες του. Κάθε χρόνο τις αλλάζουμε σχεδόν όλες (ευτυχώς δεν έχουν καεί των xenon), αλλά δεν ξέρω άμα συμβαίνει και σε άλλους κατόχους. Το γιατί συμβαίνει δεν το έχουμε βρει όσο και να ψάξαμε, αλλά ευτυχώς το κόστος δεν είναι τρελό και έτσι δεν πειράζει.

Ο εγκέφαλος του ABS-DSC είναι δυστυχώς κοντά στο κινητήρα και από τη θερμότητα χαλάει. Εγώ στα τόσα χρόνια τον έχω αλλάξει δύο φορές (κόστος 300 ευρώ περίπου τη φορά)

Επίσης στο καντράν υπάρχει μια τάση να καίγονται τα pixel στις οθόνες που γράφουν τις εντολές του OBC και το μερικό και ολικό χιλιομετρητή και στο εργοστασιακό ραδιόφωνο καίγονται τα pixel της οθόνης. Πάντως υπάρχουν κιτ στο ίντερνετ για να αντικατασταθούν χωρίς να αλλάξεις όλο το καντράν των οργάνων και το εργοστασιακό ραδιόφωνο.

Πάντως τα παραπάνω που αναφέρω είναι λεπτομέρειες, το βασικό είναι το αυτοκίνητο να έχει αληθινά χιλιόμετρα και καλή ενδελεχή συντήρηση από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη. Αν αυτά ισχύουν το αυτοκίνητο είναι ένα εργαλείο που προσφέρει άνεση και σχεδόν καθόλου προβλήματα.

Leonidas_E39
21-01-13, 10:18
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3183680/

Αυτο φαινεται καλη περιπτωση ειναι και κομπρεσορατο

Leonidas_E39
21-01-13, 10:18
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3183680/

Αυτο φαινεται καλη περιπτωση ειναι και κομπρεσορατο

nikos1400
21-01-13, 13:27
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3183680/

Αυτο φαινεται καλη περιπτωση ειναι και κομπρεσορατο

εχουμε φτασει και οταν βλεπουμε τοσο λιγα χλμ.
θελει ακομα καλυτερο ελεγχο το αυτοκινητο...


Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

aristent
21-01-13, 13:36
...ειχα την ιδια αμφιβολια.thumb

Leonidas_E39
21-01-13, 14:27
Λογικο ειναι απλα το ελεγχεις και το τσιμπας ποτε δεν ξερεις

individual
21-01-13, 14:50
εγω φιλε μου ειχα αυτο εδω....https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2865457/
το οποιο ειναι εργοστασιακο μ-πακ/individual.
αν θελεις κοιτα τις λεπτομερειες,για να εχεις μια καλη αποψη,το πως ειναι ενα γνησιο μ-πακ 39αρι.
ακομα και οσοι εχουν ενα απλο και θελουν να το κανουν μ-πακ,σχεδον ποτε και κανενας δεν αλλαζει τον ουρανο απο μεσα,ο οποιος πρεπει να ειναι σκουρος γκρι,ασχετα με το τι χρωμα ειναι το οχημα απο εξω.
οσων αφορα σκοντα ή 5αρα.......απλα καμια σχεση....κανεις ας πουμε 1.000χλμ μονοκοπανια με το 39αρι.....κατεβαινεις και πας για καφε ξεκουραστος.
εγω το εδωσα γιατι το ειχα για δευτερο,οπου εκανα 5-7000 χλμ το χρονο....
με τα χρηματα που εδινα στα παγια του με την τοσο λιγη χρηση που του εκανα......
ανετα μπορουσα να τα κανω με ταξι,οδηγοντας ο ταξιτζης φυσικα.....και εγω να απολαμβανω τη διαδρομη....χαχα.
απο εκει και περα,εαν δεν εχεις προβλημα με τα παγια του.......''τσιμπα'' το και δεν θα το μετανοιωσεις......εννοηται μετα απο καλο ελεγχο φυσικα.....
την λεξη μεταπωληση φυσικα την βγαζεις απο το λεξιλογιο σου,γιατι ακομα και στις καλες εποχες η 5αρα εχανε κατα πολυ την τιμη της,ενω ηταν ειναι και θα ειναι 100 φορες καλυτερη απο την 3αρα.......ειναι κατι σαν ταμπου ας πουμε.
εχει τυχει πολλες φορες (παλαιοτερα φυσικα), να παιρνει καποιος 320-2002 μοντελο και να μην προτημαει την 520-2002 μοντελο οπου ηταν και φθηνοτερη.
απο την αλλη μερια επειδη λογω κυβικων εχουν καταδικαστει αυτα τα αυτοκινητα,στο να περιμενουν να πουληθουν και αλλα τοσα να εχουν ''σφαχτει'' σε παλιατζηδικα.....η δικη μου λογικη λεει οτι θα βρισκεις και πολυ φθηνα μτχ ανταλλακτικα.
θα σου πω κι΄αλλα αργοτερα αν θελεις.

mark e92
21-01-13, 15:45
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3183680/

Αυτο φαινεται καλη περιπτωση ειναι και κομπρεσορατο

Αν ειναι οκ απο λαμαρινα τα χλμ τα βλεπεις και απο τον εγκεφαλο.
Τα πιο πολλα συνηθως εχουν λιγα χλμ. γιατι δεν ειναι αμαξια για καθε μέρα. (εχω φιλο με ενα ιδιο με 45000!!! το βγαζει μονο οταν ΔΕΝ βρεχει και μονο Σ/Κ)

GIANNHS M
21-01-13, 18:43
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3183680/

Αυτο φαινεται καλη περιπτωση ειναι και κομπρεσορατο

φαινεται οντως καλο ΑΛΛΑ εχω ενα θεμα πλεον με το αυτοκινητο,γενικα,,επειδη το Ε30 που εχω μου εφαγε πολλα λεφτα για να το φτασω στα γουστα μου ειπα στον ευατο μου κ συμφωνησε πως το επομενο αμαξι θα ειναι ετοιμο στα γουστα μου εστω ως ενα μεγαλο ποσοστο.κ αυτο μου το καλυπτει ενα Μ ΠΑΚ ή ενα που να εχει ζαντα αναρτηση κ οτι αλλο μπορει.


εγω φιλε μου ειχα αυτο εδω....https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2865457/
το οποιο ειναι εργοστασιακο μ-πακ/individual.
αν θελεις κοιτα τις λεπτομερειες,για να εχεις μια καλη αποψη,το πως ειναι ενα γνησιο μ-πακ 39αρι.

θα σου πω κι΄αλλα αργοτερα αν θελεις.

πραγματικα πολυ ωραιο...ειδικα το σαλονακι σου τα σπαει.!!!!!!!!το μονο που με χαλαει στο ολο συνολο η ελλειψη οροφης!!!

gnx
21-01-13, 19:05
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3183680/

Αυτο φαινεται καλη περιπτωση ειναι και κομπρεσορατο

Λεωνίδα, αυτό πουλιόταν σε μια εκθεση στην Κατερίνη για 2 χρόνια τούλάχιστον με αυτά τα χιλιόμετρα.

Leonidas_E39
21-01-13, 19:07
Ναι γιωργο μου εχεις δικιο .

individual
21-01-13, 19:15
πραγματικα πολυ ωραιο...ειδικα το σαλονακι σου τα σπαει.!!!!!!!!το μονο που με χαλαει στο ολο συνολο η ελλειψη οροφης!!!


δεν το διαφημιζω....
αλλωστε δεν ειναι πλεον στην κατοχη μου.....απλως σου το εδειξα,για να παρεις μια γευση απο γνησιο μ-πακ 100% επειδη ειχα το συγκεκριμενο της αγγελιας.
το σαλονι οντως ειναι πραγματικα ξεχωριστο,οσο για την ηλιοροφη,εμενα προσωπικα δε με ενδιαφερει αν εχει ή οχι.
το συγκεκριμενο το ειχα βρει εγω απο γερμανια,οπως ακριβως το ηθελα.

βγαλε καμια φωτο απο το οχημα,να το δουμε!!!

GIANNHS M
22-01-13, 22:37
θα βγαλω αν παω παλι απο τον ιδιοκτητη για να το δω...

GIANNHS M
24-01-13, 20:31
https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3003383/

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2839145/

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3198214/

ακουω γνωμες,πληροφοριες,κ οτι αλλο γνωριζετε....εμενα μου εχει κανει κλικ το 530 αλλα με χαλαει λιγακι το γεγονος οτι δεν εχει οροφη.ειμαι πολυ φαν της οροφης!!!

GIANNHS M
24-01-13, 20:35
κ αυτο μπορει να επερνα επειδη δειχνει ωραιο εξωτερικα (ενα πισω προφυλαχτηρα θελει),εχει ηλιοροφη.επισης θελει αλλαγη το τιμονι κ πιθανον οι ξυλινες επενδυσεις,πιθανον!!!

https://www.car.gr/classifieds/cars/photos/3172331/

Vasilis M3
24-01-13, 20:46
Το 530 είναι κουκλάρα και φουλ έξτρα!!!!

Πραγματικά πολύ όμορφο,βέβαια εγώ θα του έβγαζα τα φρυδάκια (hamann?) απο τον προφυλακτήραthumb

GIANNHS M
24-01-13, 20:51
να σου πω κ εμενα μου κανουν λιγο ΄΄του ματσ΄΄ αλλα στο να εχει καλουδια κ να του βγαλεις ειναι μικρο το κακο!!!στο να του λειπουν ειναι το θεμα!!!

dark knight
24-01-13, 20:51
ωραιο το 530 αλλα ειναι αυτοματο.βεβαια και αυτο διορθωνεται

Leonidas_E39
24-01-13, 20:51
Το 530 το χαλβαδιαζα το 2008 με τιμη ακατεβατη στα 28000 και ειναι μετατροπη μεσα στον παπαδοπουλο. οροφη βαζεις με 500 ευρω

GIANNHS M
24-01-13, 20:57
ωραιο το 530 αλλα ειναι αυτοματο.βεβαια και αυτο διορθωνεται

σαν 3.000 κυβικα το αυτοματο θα ειναι πιστευω καλο!!!σαν αλπινα που δηλωνει θα εχει πιθανο κ καλες ροπες!!!αυτα τα δυο ΜΑΖΙ το κανουν ξεκουραστο,λιγοτερο λιωσιμο,οιογενειακο κ μακρυα απο καγκουριες!!!πως διορθωνεται ειπες κ με ποσο κοστος!!!!???????????????


Το 530 το χαλβαδιαζα το 2008 με τιμη ακατεβατη στα 28000 και ειναι μετατροπη μεσα στον παπαδοπουλο. οροφη βαζεις με 500 ευρω

να χαλασω το αμαξι εννοεις????γιατι bmw δεν θα ειναι λεωνιδα!!!!

dark knight
24-01-13, 20:59
κοστος για να βαλεις χειροκινητο δεν ξερω

GIANNHS M
24-01-13, 21:03
κοστος για να βαλεις χειροκινητο δεν ξερω

λογικα περα απο σασμαν θα θελει κ εγκεφαλο.

Leonidas_E39
24-01-13, 21:12
Γιαννη η οροφη μπαινει αλλαζοντας το φυλλο ουρανου και βαζεις γνησια απο κομμενο κοστος 500 ευρω οπως ειπα μιας και πριν βρω το δικο μου ειμουν ετοιμος να παρω ενα χωρις ηλιοροφη και να την περασω μετα. Για το σαζμαν θελεις πεταλ σαζμαν οργανα και τα. περαστικα κοστος γυρω στα 1200 ευρω.

dark knight
24-01-13, 21:14
θα κανεις ανταλλαγη και το δικο σου στον εμπορο και θα σου κοστισει λιγοτερο

pilot
24-01-13, 21:20
αν ''αντέχεις'' για το 530 είναι σίγουρα η καλύτερη επιλογή. και μια χαρά θα είναι το αυτόματο, έχει δύναμη το αυτοκίνητο.

Leonidas_E39
24-01-13, 21:23
Εχει δικιο ο πιλοτος τα 150 ειναι λιγα σε αυτη την καροτσα. Το 530 θα ειναι και αρκετα ποιο σβελτο οσο για το στεπτρονικ θα το λατρεψεις στην χαλαρη οδηγηση και στα ταξιδια.

andreas110080
25-01-13, 18:02
Λοιπόν φίλε μου, είναι το τρίτο Ε39 που έχω τώρα.
Όποιο και να αποφασίσεις να το πάρεις χωρίς δισταγμό, (έχω και το οκταβια 2,0 ρς).

Το πρώτο που είχα ήταν 2000 κυβ., είναι λίγα για αυτή την καροτσα.

Το δεύτερο 2800κυβ., και αυτόματο, τέλειο, δεν είχα κανένα παράπονο!

Και το τρίτο Μ5 https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3231613/.

andreas_R
28-01-13, 08:56
Εχοντας και εγω θητεια σε Ε39 θεωρω οτι το διλιτρο ειναι λιγο
ενω το 28αρη τα κανει ολα.

gregE36
28-01-13, 11:35
εξαρτατε τη οδηγηση κανεις .αν εισαι χαλαρος οδηγος τοτε και το 2000 σε καλυπτει μια χαρα.αν βρεις γνησιο μ-πακ τοτε παρτο....

GIANNHS M
01-02-13, 22:28
με το Ε30 με θεωρουσανε ηπιο, με τασεις ανωμαλιας οι φιλοι....με το Ε39 θα ειμαι αναγκαστηκα νορμαλ κ δεμ χαλαει...προς το παρων!!!!παρτε μια γευση κ ακουω σχολια για το αυριανο μου ραντεβου....https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3274140/

nikos1400
01-02-13, 23:00
με το Ε30 με θεωρουσανε ηπιο, με τασεις ανωμαλιας οι φιλοι....με το Ε39 θα ειμαι αναγκαστηκα νορμαλ κ δεμ χαλαει...προς το παρων!!!!παρτε μια γευση κ ακουω σχολια για το αυριανο μου ραντεβου....https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3274140/

απο τις αγαπημενες μου ζαντες bmw...
thumb

Loukas
02-02-13, 00:12
Λοιπόν φίλε μου, είναι το τρίτο Ε39 που έχω τώρα.
Όποιο και να αποφασίσεις να το πάρεις χωρίς δισταγμό, (έχω και το οκταβια 2,0 ρς).

Το πρώτο που είχα ήταν 2000 κυβ., είναι λίγα για αυτή την καροτσα.

Το δεύτερο 2800κυβ., και αυτόματο, τέλειο, δεν είχα κανένα παράπονο!

Και το τρίτο Μ5 https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3231613/.

:offtopic: το ειδα γλυφαδα το πρωι, κουκλα ειναι:wub:

gregE36
02-02-13, 16:52
με το Ε30 με θεωρουσανε ηπιο, με τασεις ανωμαλιας οι φιλοι....με το Ε39 θα ειμαι αναγκαστηκα νορμαλ κ δεμ χαλαει...προς το παρων!!!!παρτε μια γευση κ ακουω σχολια για το αυριανο μου ραντεβου....https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3274140/

απο τις φωτο φαινετε κουκλα

aristent
02-02-13, 17:44
με το Ε30 με θεωρουσανε ηπιο, με τασεις ανωμαλιας οι φιλοι....με το Ε39 θα ειμαι αναγκαστηκα νορμαλ κ δεμ χαλαει...προς το παρων!!!!παρτε μια γευση κ ακουω σχολια για το αυριανο μου ραντεβου....https://www.car.gr/classifieds/cars/view/3274140/

Πως πηγε το ραντεβου????:thumbsup:

https://pho5.scar.gr/3274/3274140_1_b.jpg

οτι και να εγινε,ειναι ωραιο το οχημα.thumb

GIANNHS M
02-02-13, 20:01
τελικως το ραντεβου εγινε κ βγηκε το πορισμα....πεντακαθαρο απο τρακαρισματα (ελεχγος σε ραμφοι,θολους,πορτ-παγκαζ),πατωμα απο κατω αγρατζουνιστο,σαλονι σε καλη κατασταση,ουρανος επισης,ολα τα ηλεκτρικα του δουλεουνε (παραθυρα τηλεοραση οροφη)μηχανικα ειναι κομπλε εκτος απο δυο σινεμπλοκ πισω τροχων!!!!θελει κ κατι αλλα μαζεματα (που μαζευονται πραγματακια στη τελικη) σαν μεταχειρο που ειναι που για μενα ΠΡΕΠΕΙ να γινουν ΟΛΑ αν το παρω ασχετως αν ειναι σημαντικα η οχι!!!!ειμαστε σε επαφη με τον ιδιοκτητη προς σκεψη μια καλυτερη τιμη.....

panose30
02-02-13, 21:30
απο τις αγαπημενες μου ζαντες bmw...
thumb

εχω την ιδεα πως οι ζαντες δεν ειναι bmw αλλα μαρκας rondell 0058

panose30
02-02-13, 21:32
τελικως το ραντεβου εγινε κ βγηκε το πορισμα....πεντακαθαρο απο τρακαρισματα (ελεχγος σε ραμφοι,θολους,πορτ-παγκαζ),πατωμα απο κατω αγρατζουνιστο,σαλονι σε καλη κατασταση,ουρανος επισης,ολα τα ηλεκτρικα του δουλεουνε (παραθυρα τηλεοραση οροφη)μηχανικα ειναι κομπλε εκτος απο δυο σινεμπλοκ πισω τροχων!!!!θελει κ κατι αλλα μαζεματα (που μαζευονται πραγματακια στη τελικη) σαν μεταχειρο που ειναι που για μενα ΠΡΕΠΕΙ να γινουν ΟΛΑ αν το παρω ασχετως αν ειναι σημαντικα η οχι!!!!ειμαστε σε επαφη με τον ιδιοκτητη προς σκεψη μια καλυτερη τιμη.....

πανεμορφο ειναι ...και αφου ειναι και καθαρο οπως λες παρτο,,,δεν γινονται πλεον τετοια αμαξια

nikos1400
02-02-13, 21:40
εχω την ιδεα πως οι ζαντες δεν ειναι bmw αλλα μαρκας rondell 0058

εχεις δικιο
thumb
παντως πολυ μ αρεσει στο Ε39 αυτη σε 17αρα με αρκετο ψωμι (λαστιχο!) πανω της !!
:salias:

GIANNHS M
08-02-13, 21:27
παιδες αυριο παω να το κλεισω.συμφωνησαμε με τον ιδιοκτητη σε μια πολυ καλη τιμη,απ'οσο νομιζω,για τα μαζεματακια που θελει κ θα βγει αστερακι η μπουμπου!!!μπορει να μου θυμισει καποιος αν φτιαχνονται τα pixel στο καντραν κ που????ειναι ενα απο τα θεματακια που εχει!!!!!!

nikos1400
08-02-13, 22:42
παιδες αυριο παω να το κλεισω.συμφωνησαμε με τον ιδιοκτητη σε μια πολυ καλη τιμη,απ'οσο νομιζω,για τα μαζεματακια που θελει κ θα βγει αστερακι η μπουμπου!!!μπορει να μου θυμισει καποιος αν φτιαχνονται τα pixel στο καντραν κ που????ειναι ενα απο τα θεματακια που εχει!!!!!!

μπραβο, με το καλο!

για τα πιξελς καπου υπαρχει και καποιο diy νομιζω.

Leonidas_E39
09-02-13, 08:59
https://wap.ebay.de/Pages/ViewItem.aspx?aid=380341500517&emvAD=320x107&sv=e39%20pixels&emvcc=0&nbcol=0%7Cnull

GIANNHS M
09-02-13, 15:13
https://wap.ebay.de/Pages/ViewItem.aspx?aid=380341500517&emvAD=320x107&sv=e39%20pixels&emvcc=0&nbcol=0%7Cnull

το ειδα :thnx:....εδω ελλαδα κ συγκεκριμενα αθηνα ξερουμε αν ασχολειτε καποιος???

GIANNHS M
13-02-13, 16:43
κ επειδη οπως πολλοι μου αναφερατε τα 150 αλογα θα ειναι λιγα σκεφτηκα την λυση ενος 3 λιτρου οποιος κινειται πολυ καλυτερα με αυτη την καροτσα!!!! το ερωτημα μου ειναι το εξης.....σε σχεση με το 2 λιτρο τι πρεπει να αλλαξω???καπου που ρωτησα μου ειπανε οτι μπορω να αλλαξω μονο μοτερ-πλεξουδα-εγκεφαλο κ ολα τα αλλα τα αφηνω ως εχουν!!!ισχυει?????

Stamatis
13-02-13, 16:49
Κομπρεσερ.

andreas_R
13-02-13, 16:56
Iσχυει απλα καλυτερα ειναι να παρεις και τα υπολοιπα γιατι τα λεφτα που θα γλιτωσεις θα ειναι πολυ λιγα.

GIANNHS M
13-02-13, 17:09
Κομπρεσερ.


κομπρεσορα εννοεις????εγω βασικα θελω αλλο μοτερ για να παρω εργοστασιακη δυναμη κ γιατι παω να χτυπησω πολυ μικρη τιμη.επομενο βημα καλα να ειμαστε θα ειναι ενα ελαφρυ τουρμπισμα ή κομπρεσορα????



Iσχυει απλα καλυτερα ειναι να παρεις και τα υπολοιπα γιατι τα λεφτα που θα γλιτωσεις θα ειναι πολυ λιγα.

thumbthumbthumb

dark knight
13-02-13, 17:09
θες να μας πεις τιμη?

GIANNHS M
13-02-13, 17:11
1500 ευρω κομπλε απο γερμανια

dark knight
13-02-13, 17:12
με ποσα χλμ?

andreas_R
13-02-13, 17:13
με ποσα χλμ?

σχετικο ειναι αυτο τωρα...

thumb

PANOS-E60
13-02-13, 17:16
θα χρειαστεί να το δηλώσεις το 3λιτρο Γιαννη, στο Μ52 ο αριθμός κινητήρα ειναι εμφανής. Δε μιλάω για ΚΤΕΟ και έλεγχο ΕΛ.ΑΣ. αλλά για τη περίπτωση ατυχήματος (ο μη γένοιτο).
Αν είχες Μ54 2,2 και πήγαινες σε 3λιτρο θα σου λεγα καντο, οι πιθανότητες να το "βρουν" είναι ελάχιστες.

GIANNHS M
13-02-13, 17:19
αυτο ψαχνουμε!!!να βρουμε ενα με οσο γινεται λιγοτερα.απ'οσο ξερεις εκει ειναι φορτωμενα ΑΛΛΑ πλειοψηφικα πιο ξεκουραστα!!!ενα που ειχαμε βρει ειχε 310.000 κ ητανε αυτοματο.

andreas_R
13-02-13, 17:23
Κοιτα και σε 28αρη τιποτα.
Το ειχα ειναι πολυ τιμιο και τα σπρωχνει απροβληματιστα τα κιλα της 5αρας

dark knight
13-02-13, 17:27
αυτο ψαχνουμε!!!να βρουμε ενα με οσο γινεται λιγοτερα.απ'οσο ξερεις εκει ειναι φορτωμενα ΑΛΛΑ πλειοψηφικα πιο ξεκουραστα!!!ενα που ειχαμε βρει ειχε 310.000 κ ητανε αυτοματο.

ετσι ειναι.αν εβρισκα ενα σκετο 3λιτρο χωρις πλεξουδα και εγκεφαλο,μονο μπλοκ-εισαγωγη-φιλτροκουτι μεχρι 140.000χλμ με χαρτια που να αποδεικνυουν τα χλμ κοντα στα 1000 ευρω θα το χτυπουσα

GIANNHS M
13-02-13, 17:30
θα χρειαστεί να το δηλώσεις το 3λιτρο Γιαννη, στο Μ52 ο αριθμός κινητήρα ειναι εμφανής. Δε μιλάω για ΚΤΕΟ και έλεγχο ΕΛ.ΑΣ. αλλά για τη περίπτωση ατυχήματος (ο μη γένοιτο).
Αν είχες Μ54 2,2 και πήγαινες σε 3λιτρο θα σου λεγα καντο, οι πιθανότητες να το "βρουν" είναι ελάχιστες.

ελαχιστες δεν ειναι αν ξεκινησουν να ψαχνουν!!!!το θεμα ειναι οτι σε ενα τυπικο ελεγχο στο ματι φαινονται ιδια!!!

GIANNHS M
13-02-13, 17:33
ετσι ειναι.αν εβρισκα ενα σκετο 3λιτρο χωρις πλεξουδα και εγκεφαλο,μονο μπλοκ-εισαγωγη-φιλτροκουτι μεχρι 140.000χλμ με χαρτια που να αποδεικνυουν τα χλμ κοντα στα 1000 ευρω θα το χτυπουσα

εγω δε μιλησα για σκετο!μιλησα για κομπλε μετατροπη σε αυτα τα λεφτα αντε λιγο πιο πανω!!!αναλογως τι θα βρεθει!!!!

dark knight
13-02-13, 17:34
εγω δε μιλησα για σκετο!μιλησα για κομπλε μετατροπη σε αυτα τα λεφτα αντε λιγο πιο πανω!!!αναλογως τι θα βρεθει!!!!

το σκετο αφορουσε την δικη μου περιπτωση!

GIANNHS M
22-02-13, 19:53
καλησπερα κ παλι....η μπεμπα βρηκε απο προχθες νεο σπιτι!!!ειναι ενα 520 μαυρο με 150 αλογα.για το αμαξι οτι κ να πω δεν ειναι αρκετο για να περιγραψω το ποσο αψογο ειναι.μου τα λεγατε κ δεν το πιστευα...αν εξαιρεσουμε τα λιγα αλογα που εχει τα οποια στο ξεκινημα κυριως ειναι προβλημα καθ'ολα τα 'λλα ειναι ενα αμαξι αψογο κ ολοκληρωμενο!εχει απιστευτο περπατημα στο δρομο κ σε συνδιασμο με τα bilstein που φοραει μπορω να πω οτι αγγιζει την τελειοτητα,κι ας ακουγεται υπερβολικο!ειναι τελειως αθορυβο,δεν κουδουνιζει τιποτα,περναει απο καθε ειδους ανωμαλιες κ δεν νιωθει τιποτα κι ας φοραει 18αρια!!!ειμαι ΠΟΛΥ χαρουμενος για την επιλογη μου κι ας χρειαστηκε να δωσω την αλητεια-παθος μου το 30αρι!δεν το μετανιωσα τελικα παρο΄λο που ειχα ενδιασμους για το τι θα αντιμετωπισω πηγαινοντας σε σειρα 5.παιδια...ειναι ΚΑΥΛΑ το αμαξι...μονο οσοι το εχετε με καταλαβαινετε,οσοι δεν το εχετε ειστε απλα ατυχοι.χαχα!!!αυριο αν εχει καλο καιρο θα το πλυνω κ θα το ποσταρω αναλογως....

Leonidas_E39
22-02-13, 19:56
:thumbsup::thumbsup: :thumbsup::thumbsup: :thumbsup::thumbsup: :thumbsup::thumbsup: :thumbsup::thumbsup: :thumbsup::thumbsup:



ΚΑΛΟΡΙΖΙΚΟ. :thumbsup::thumbsup:

PANOS-E60
22-02-13, 20:01
καλησπερα κ παλι....η μπεμπα βρηκε απο προχθες νεο σπιτι!!!ειναι ενα 520 μαυρο με 150 αλογα.για το αμαξι οτι κ να πω δεν ειναι αρκετο για να περιγραψω το ποσο αψογο ειναι.μου τα λεγατε κ δεν το πιστευα...αν εξαιρεσουμε τα λιγα αλογα που εχει τα οποια στο ξεκινημα κυριως ειναι προβλημα καθ'ολα τα 'λλα ειναι ενα αμαξι αψογο κ ολοκληρωμενο!εχει απιστευτο περπατημα στο δρομο κ σε συνδιασμο με τα bilstein που φοραει μπορω να πω οτι αγγιζει την τελειοτητα,κι ας ακουγεται υπερβολικο!ειναι τελειως αθορυβο,δεν κουδουνιζει τιποτα,περναει απο καθε ειδους ανωμαλιες κ δεν νιωθει τιποτα κι ας φοραει 18αρια!!!ειμαι ΠΟΛΥ χαρουμενος για την επιλογη μου κι ας χρειαστηκε να δωσω την αλητεια-παθος μου το 30αρι!δεν το μετανιωσα τελικα παρο΄λο που ειχα ενδιασμους για το τι θα αντιμετωπισω πηγαινοντας σε σειρα 5.παιδια...ειναι ΚΑΥΛΑ το αμαξι...μονο οσοι το εχετε με καταλαβαινετε,οσοι δεν το εχετε ειστε απλα ατυχοι.χαχα!!!αυριο αν εχει καλο καιρο θα το πλυνω κ θα το ποσταρω αναλογως....

δεν υπερβαλεις καθόλου φιλε, το Ε39 είναι ενα από τα ποιοτικότερα BMW ever. λαλορίζικο και καλοταξιδο. thumb

nikos1400
22-02-13, 20:16
μπραβο γιαννη καλοταξιδο.
μη λες αλλα ομως γιατι χαλιομαστε!!
χαχα!!
:D
πρεπει να ναι οντως το καλυτερο αυτοκινητο στον κοσμο ε;;

Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Andri
22-02-13, 20:24
Καλορίζικο !! πολλά και ασφαλή χλμ να έχεις!! Να το χαίρεσαι !!!

Bazil Van Sinner
22-02-13, 20:40
καλοταξιδευτος!

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
22-02-13, 20:42
καλοριζικο και καλοταξιδο!!!

BILL007
22-02-13, 20:57
Kαλορίζικο!!!Καλοτάξιδο!!!:thum bsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup::thumbsup:

GIANNHS M
22-02-13, 21:04
ευχαριστω πολυ παιδια να ειστε καλα!!!νικο το καλυτερο στο κοσμο δε θα το ελεγα αλλα ειναι ενα παρα πολυ καλο αμαξι οικογενειακο,με ψιλοαλητικη φινετσα-γραμμη,εξοπλισμο κ προσιτη πλεον τιμη κ πιστεψτε με λιγο που το εχω οδηγησει ειναι κ στιβαρο.φανταζομαι να ητανε κ Μ ! ! !

Leonidas_E39
22-02-13, 21:07
Εγω παντως μετα απο 20000 χιλιομετρα και 2 χρονια συμβιωσης φτιαχνω διαθεση καθε φορα που το καβαλαω. :D:D:D

GIANNHS M
22-02-13, 21:12
παιδια εχω ομως καποιες αποριες...αλλες χαζες κ αλλες οχι.....πρωτη ξερει κανεις πως να ρυθμιζει τους σταθμους,αγγλικα το μενου γυριζει καπως???κ γενικως το μανουλ υπαρχει καπου???εχει την οθονη την μεγαλη το αμαξι.

Leonidas_E39
22-02-13, 21:15
Να δω αυριο τα βιβλια του μιας και ειναι ολα στα ελληνικα και αν θελεις τα σκαναρω και στα στελνω με μαιλ.

GIANNHS M
22-02-13, 21:19
αμα μου κανεις αυτη την χαρη θα στο χρωσταω!!!

GIANNHS M
22-02-13, 21:21
δευτερη απορια η τηλεοραση για να δειχνει καθαρα κ εγχρωμα χρειαζεται κατι ή διαφερουν τα μοντελα????

Leonidas_E39
22-02-13, 21:36
Γιαννη στειλε μου σε πμ το μαιλ σου.

zografias
22-02-13, 21:46
Του μπαμπα βέβαια, αλλά σε αυτό έμαθα να οδηγώ!
Αξιόπιστο γενικά, με πρόβλημα στον εγκέφαλο του ΑΒS κάποια στιγμή!
Θα το χαρείς απίστευτα και όλα τα άλλα θα σου φαίνονται κουβάδες μετά όταν θα πας να οδηγήσεις κάτι άλλο!!
Καλορίζικο φίλε μου!!!!

m_power_lunatic
22-02-13, 22:13
Καλοριζικο συνονοματε,στα ελεγα για το Ε39.

Το εχουμε και ξερω απο πρωτο χερι.Δεν στο κρυβω οτι το γυροφερνω εδω και κανενα χρονο στο μυαλο μου να παρω και ενα δικο μου.

GIANNHS M
23-02-13, 08:48
καλημερες....ο καιρος ιδανικος για πλυσιμο κ εχω ηδη καυλ...σ.....ετοιμαζω το μπομπιρα να παμε να πλυνουμε τη μπεμπα!!!συνονοματε μου τα ελεγες αλλα ειναι ΧΑΟΤΙΚΗ η διαφορα!!!!!!!!

individual
23-02-13, 11:54
καλοταξιδο φιλε και απο εμενα.....το 39αρι ειναι ολα τα λεφτα.....το ειχα 4 χρονια και οπως ειπε και ο φιλος πιο πριν......μετα απο αυτο θα σου φαινοντε ολα τα αλλα κουδουνιστρες!!!

GIANNHS M
20-04-13, 07:36
καλημερα.....τελικα μετα απο δυο μηνες κατοχης του Ε39 εχω να πω μονο καλα λογια για αυτο το αμαξι.:wub:μπορω να πω πως πραγματικα καλυψε το κενο κ το πονο του Ε30 παροτι ειναι αλλη φαση αμαξι.ενταξει,για να ειμαστε ρεαλιστες θα επρεπε να ειναι 200 αλογα πανω κατω για να ητανε 110% ολοκληρωμενο αλλα δεν πειραζει.το αλογα καλα να ειμαστε αυξανονται:pimp:.πληροφοριακ εντος πολης μονος μου με πολυ νορμαλ οδηγηση η καταναλωση ειναι 8,7-9.5,σε περιπτωση που το πατησω παει στο 10 και.... εκτος που πηγα ενα ταξιδι με 4 ατομα με αποσκευες κ σταθερη ταχυτητα 140 ητανε απο 8.5-9 παλι αναλογα το κομματι του δρομου.να αναφερω πως το αμαξι φοραει 18αρες ζαντες πραγμα που το κοβει πολυ.ειναι σταθερο,αθορυβο,δεν τριζει ΤΙΠΟΤΑ, αυτο που εκανε εντυπωση δεδομενου της bilstein που φοραει κ τα 18αρια,φρενα ικανοποιητικα παροτι φοραει φθηνιαρικο τακακι,κ σε θεμα κρατηματος σε στροφες παροτι η αναρτηση δεν ειναι κ η πιο ..μαω που θα μπορουσε να φοραει συμπεριφερεται πολυ καλα!
αυτο ειναι το κοριτσι ..........
https://imageshack.us/a/img29/4096/dsc06021lr.jpg

https://img708.imageshack.us/img708/339/dsc06017et.jpg (https://imageshack.us/photo/my-images/708/dsc06017et.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (https://imageshack.us)

nikos1400
20-04-13, 07:44
μπραβο Γιαννη χαιρομαστε!!
:thumbup:
καταναλωση μετρησες με το μπορντ κομπιουτερ 'η στην πραξη με χαρτι και μολυβι;;
υγ. στο 46αρι μου το κομπιουτερ η ενδειξη βγηκε 99%σωστη με την πραγματικη
-sent via android phone-

GIANNHS M
20-04-13, 07:59
μπραβο Γιαννη χαιρομαστε!!
:thumbup:
καταναλωση μετρησες με το μπορντ κομπιουτερ 'η στην πραξη με χαρτι και μολυβι;;
υγ. στο 46αρι μου το κομπιουτερ η ενδειξη βγηκε 99%σωστη με την πραγματικη
-sent via android phone-

ευχαριστω.με το κομπιουτερ του αυτοκινητου.

A8hnaios
20-04-13, 09:17
Μπράβο Γιάννη να το χαίρεσαι...καλές βόλτες

Κούκλα. :tt1: :tt1:

race850i
20-04-13, 09:33
κατι δεν μου κολλαει στο εσωτερικο,
τι μοντελο ειναι;

GIANNHS M
20-04-13, 15:24
κατι δεν μου κολλαει στο εσωτερικο,
τι μοντελο ειναι;

αυτος που το ειχε νομιζε οτι ειναι 2002.στο συνεργειο ψαχνοντας για ενα ανταλλακτικο που θελω μου ειπανε αρχες 2001.καλως η κακως δε σταθηκε εμποδιο το μοντελο για την αγορα.μπορουμε να το τσεκαρουμε καπου?κ τι δεν σου αρεσει?

fanisk
20-04-13, 15:25
αυτος που το ειχε νομιζε οτι ειναι 2002.στο συνεργειο ψαχνοντας για ενα ανταλλακτικο που θελω μου ειπανε αρχες 2001.καλως η κακως δε σταθηκε εμποδιο το μοντελο για την αγορα.μπορουμε να το τσεκαρουμε καπου?κ τι δεν σου αρεσει?

Πες τα 7 τελευταια του VIN σου.

Andri
20-04-13, 16:11
αυτος που το ειχε νομιζε οτι ειναι 2002.στο συνεργειο ψαχνοντας για ενα ανταλλακτικο που θελω μου ειπανε αρχες 2001.καλως η κακως δε σταθηκε εμποδιο το μοντελο για την αγορα.μπορουμε να το τσεκαρουμε καπου?κ τι δεν σου αρεσει?

Γιάννη www.realoem.com και θα σου λυθούν όλες οι απορίες

GIANNHS M
20-04-13, 18:29
μαλλον εγω εκανα λαθος:whistle:...αρχες του 2000,4ος μηνας,Μ52.αυτα εβγαλε το αρχειο.:cheers:

dark knight
20-04-13, 18:40
τι και αν ηταν του 2002 η του 2000,μια χαρα ειναι η κουκλα σου

GIANNHS M
20-04-13, 21:42
τι και αν ηταν του 2002 η του 2000,μια χαρα ειναι η κουκλα σου

ναι ενταξει,πραγματικα δε με πειραζει καθολου.αρκει που ειναι καθαρη καροτσα κλπ.μηπως ξερει κανεις αν επισκευαζονται τα pixel στο καντραν???κ που???