PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με αεροσακο!!



panosz3
18-01-13, 22:13
καλησπερα παιδια!!μου αναψε σημερα το λαμπακι του αεροσακου!!στα καλα καθουμενα?λετε να θελει αλλαγη?κοστος?ευχαριστω πολυ!!!

jkourkoulis
18-01-13, 22:24
Εμένα μου έβγαλε ότι είναι ο προεντατηρας της ζώνης αλλά δεν έχω πάει ακόμα να μάθω πόσο θα μου κοστίσει. Βέβαια αν δεν κάνω λάθος το συνηθέστερο είναι η μεμβράνη- αισθητήριο στο κάθισμα και κοστίζει αρκετά...

panosz3
18-01-13, 22:29
βασικα τωρα που το λες μου μπηκε λιγο νερο με την βροχη..δυστηχως μου χε παει κατω απο το καθισμα..ειχα ξεχασει το παραθυρο ανοκτο..αρα δεν εχει επιρασει αεροσακο..δηλαδη μπορω και να μην το αλλαξω?

jkourkoulis
18-01-13, 22:44
Για δες λίγο αυτό το τόπικ, νομίζω ότι μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο από ότι εγώ: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=2492&highlight=%CB%E1%EC%F0%E1%EA%E9

BILL007
18-01-13, 22:48
Κάνε search στο φόρουμ ;) υπάρχουν πάρα πολλά αντίστοιχα θέματα ;) :original:
Aν εξακολουθείς να έχεις απορίες εδω είμαστε :original:

ninja2
18-01-13, 22:55
προεντατηρας ειναι συχνα η αιτια.κοστς 100-120Ε μεταχιρα. 350Ε new !!! κλεφτες !!! απο μερα σε μερα περιμενω να τον παραλαβω και εγω να σβησουνε τα λαμπακια επιτελους.

jkourkoulis
18-01-13, 22:58
Τώρα που ξαναδιάβασα το αρχικό σου ποστ μήπως βράχηκε το καλώδιο που είναι κάτω από το κάθισμα;; Δεν ξέρω αν είναι σωστό αυτό που θα πω αλλά στη θέση σου θα κοίταγα αν έχει "σημάδια" υγρασίας και θα το στέγνωνα με ένα πανί... φίλε ninja μέσω ebay το μεταχειρισμένο;

ninja2
19-01-13, 00:00
Οxι δεν ειναι υγρασια,εμενα ανοιξε ο αεροσακοσ οδιγου οποτε ειναι 100% πραχτικα δεν εχει προβλημα αλλα τα λαμπακια ειναι αναμενα ! και εγω δεν το ηξερα οτι ηθελε και αυτο αλαγη.
Ναι απο το ebay το παρήγγειλα μεταχειρισμενο 105$
Ευχαριστω παντος :)

panosz3
19-01-13, 05:20
Σας ευχαριστω πολυ για τις αμεσες απαντησεις σας!η αληθεια ειναι οτι με αγχωσε το ολο θεμα γιατι προκειται για αεροσακο και φανταζομουν αλλο κοστος..ναι τελικα μου εχει βραχει το καλωδιο κατω απο το καθισμα..μπορει να ευθυνεται και εκει δηλαδη?θα το παω βεβαια και την δευτερα στο συνεργειο αλλα οτιδηποτε γνωριζετε θα μου ειναι ιδιετερα χρησιμο ωστε να χω και μια ιδεα!ευχαριστω και παλι!

panosz3
19-01-13, 05:20
Για δες λίγο αυτό το τόπικ, νομίζω ότι μπορεί να σε βοηθήσει περισσότερο από ότι εγώ: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=2492&highlight=%CB%E1%EC%F0%E1%EA%E9

ιδιετερα χρησιμο και αυτο!! thumb να σαι καλα!

ninja2
19-01-13, 18:58
Να ξερεις δεν σβινει μονο του θα πρεπει να το πας για ρεστ.

panosz3
21-01-13, 00:42
ναι θα το παω αυριο!!δηλαδη οφειλεται απλα στο οτι μπηκε νερο απο το παραθυρο?

panosz3
23-01-13, 20:48
Λοιπον το προβλημμα λυθηκε!ειχε βραχει το καλωδιο κατω απο το καθισμα με αποτελεσμα να βραχυκυκλωσει!παρα την προσπαθεια να στεγνωσουμε το καθισμα διοτι ειχε μαζεψει νερο δεν μπορεσαμε να το σωσουμε..επισης λαμβανοντασ υποψην οτι ο δεικτης του αεροσακου ειναι ιδιετερα ευαισθητος και πιγαινωντας απλα μπρος πισω το καθισμα και στα πλυντηρια πιεζοντας με το γονατο το καθισμα ευκολα μπορει να σπασει (ο δεικτης τοθ αεροσακου που βρισκεται κατω απο το καθισμα) προχωρησα σε προγραμματισμο για τους αεροσακους ωστε αν μακρια απο δω γινει το μπαμ να ανοιξουν αυτοματα και οι δυο!!ανεξαρτητα αν καθεται καποιος στου συνοδηγου το καθισμα!μικρο το κακο μπροστα στο να πληρωνα τωρα 300 ευρω περιπου!!

ninja2
24-01-13, 16:27
οχι το κακο ειναι μεγαλο,αν ανοιξουν οι αεροσακοι θα χρειαστει να αλαξεις και ζωνες και προεντατηρες ζωνης(και φυσικα αεροσακους)κοστος κωντα στα 2000Ε
δεν αξιζει τον κοπο με την πρωτη ευκαιρια καντο.

panosz3
24-01-13, 18:49
Ουσιαστικα αν ανοιξει απλα ο αεροσακος του οδηγου θα ανοιξει και ο αλλος!σε ειδικη περιπτωση λοιπον!!για αυτο προτιμησα αυτην την επιλογη!!