PDA

Επιστροφή στο Forum : m3 e36 vs 330 e46 vs subaru



limnios.m3 e36
17-01-13, 06:26
ειμαι σε διλημα...
βρηκα να πουλησω το m3 e36 μου. ειναι 316 μετατροπη σε 3.200..
τωρα αρχιζουν τα δυσκολα γιατι δεν ξερω τι να κανο να το κρατισο γιατι μου αρεσυ το γκαζι του. ι να το δώσω και να παρο ενα 46 330 μετατροπι..
ι subaru μετατροπι... ακουω γνωμες εσεις τι θα κανετε...

georgebmw
17-01-13, 06:42
Οτι θέλεις κανε αλλα οχι Subaru θα ξενερωσεις άσχημα φίλε!καλια να πάρεις ενα s2000
Καλα για το 46αρι δεν χρειάζεται να πούμε κάτι ειναι @@@@@να το αμαξη

StratosZ4
17-01-13, 07:22
παντως οτι και να παρεις, μετατροπη θελεις να ειναι:original::original:

zaharias
17-01-13, 08:24
Subaru οχι..
Αλλα παλι.. Θα πας απο τα 321ps στα 231..?? Σιγουρα ειναι πιο καινουργιο, πιο "φρεσκο" το 46αρι.. καμια σχεση με Ε36.. αλλα θα "πεσεις" στα αλογα.. Μετα θα ψαχνεσαι για μετατροπη Μ3 Ε46..
Εγω θα σου ελεγα κρατα το δικο σου..

Panos 316T
17-01-13, 08:27
συμφωνώ με Ζάχο , αν ο μόνος λόγος είναι ότι στο ζητάνε δεν λέει...

tassos
17-01-13, 12:11
παντως οτι και να παρεις, μετατροπη θελεις να ειναι:original::original:

Αφου δεν έχεις πρόβλημα με κυβικά και τροπέτο, γιατί δε πας σε μετατροπή 46αρι Μ3?

Bitz
17-01-13, 14:02
330.....και αργοτερα αν δεν σου φτανει του πετας απανω κοπρεσερ αυθημερον με 5000 χιλ. περιπου ......και πας στα 300+.:original:

Vasilis M3
17-01-13, 14:23
Για εμένα κράτα το Ε36...

Αν θέλεις ντε και καλά να αλλάξεις πάρε το 330 και αν δεν σου φτάνουν τα 241 του πετάς ένα κομπρεσέρ όπως είπε ο Μιχάλης και συνεχίζεις και ράβεις κουστούμια.

limnios.m3 e36
17-01-13, 14:28
το αμαξι μου δεν εχει απολυτως τιποτα. απλος το εχω απο το 2006 την μετατροπη την εχω κανενα 8μηνο και λεο ειναι καιρος να αλλαξω σε 46. τωρα που βρηκα καποιον που το θελυ. και θελο μετατροπη γιατι δεν μπορω να το δηλωσω.
αλλα φοβαμαι μην το μετανιωσει γιατι το γκαζι ειναι γλυκο αλλα και το 46 ειναι τρελα...

limnios.m3 e36
17-01-13, 14:36
www.car.gr/classifieds/cars/view/2609549/
αυτο ειναι το αμαξι μου τωρα δεν ξερω αν το εβαλα καλα. αν ξερι καποιος ας το διορθώσει

zaharias
17-01-13, 15:22
330.....και αργοτερα αν δεν σου φτανει του πετας απανω κοπρεσερ αυθημερον με 5000 χιλ. περιπου ......και πας στα 300+.:original:

Σωστα.. Αυτη τη λυση τη ξεχασα εγω.. :D


το αμαξι μου δεν εχει απολυτως τιποτα. απλος το εχω απο το 2006 την μετατροπη την εχω κανενα 8μηνο και λεο ειναι καιρος να αλλαξω σε 46. τωρα που βρηκα καποιον που το θελυ. και θελο μετατροπη γιατι δεν μπορω να το δηλωσω.
αλλα φοβαμαι μην το μετανιωσει γιατι το γκαζι ειναι γλυκο αλλα και το 46 ειναι τρελα...

Ρε συ, δεν το χαρηκες καθολου.. και θελεις να το δωσεις..

anisos
17-01-13, 15:38
αλη ποιοτητα το 46αρι ζαχαρια.. βλεπει με το δικο μου 46αρι οτι ειναι πιο ανετο κ πιο κενουριο.. κ οσο να πεις το 36αρι παλιοσε πλεον κατα πολυ.. μιας και βρικε καλη τιμη να το δοση...

dark knight
17-01-13, 15:42
μην το αλλαξεις.το 321 κοντραρει σε γκαζι το Μ3 ε46.το 330 ειναι πολυ καλο αλλα Μ3 δεν ειναι.για μετατροπη Μ3ε46 δεν το συζηταω γιατι ρισκαρεις να σε πιασουν ,ειδικα μετα τα νεα μετρα θα το ψαχνουν περισσοτερο και το Μ3 ε46 φωναζει απο μακρια.για σουμπαρου δεν το συζητω καν

anisos
17-01-13, 15:48
αυτο σκεφτεται και αυτος οτι θα χαση τον ηχο κ το νευρο του μ3

kostas 330
17-01-13, 16:01
Φίλε μου δωσ'το γιατί εδώ που μας έφτασαν σε λίγα χρόνια ούτε τσάμπα δεν θα το παίρνουν,Είναι καλά τα λεφτά για την εποχή και αφού το ''βαρέθηκες'' κάνε την αλλαγή που θέλεις.thumb

GiannisRob
17-01-13, 16:36
www.car.gr/classifieds/cars/view/2609549/
αυτο ειναι το αμαξι μου τωρα δεν ξερω αν το εβαλα καλα. αν ξερι καποιος ας το διορθώσει

Χωρίς παρεξήγηση, βελτίωσε λίγο την ορθογραφία σου, αν θες να πάρει ο κόσμος την αγγελία στα σοβαρά:


το αμαξι ειναι σε τελεια κατασταση. εχει πολλα εξτρα. καθισματα pharaoh. μπαρα θολων μπαρα απο κατω που δενει το σασι.ρυθμιζομενη ανάρτηση xenon φωτα. ειναι μετατροπη δηλωμενο 316 ειναι ολοκληρωμενη μετατροπη μεχρι τα ψαλιδια τα παντα ειναι απο m3.ειναι απο τα τελευταια e36 που εβγαλε η bmw μετα το αλλαξε με το e46. για οσους ξερουν ειναι με τουσ αεροσακους στις πορτες. δεν θελει απολυτως τιποτα. σε λιγες μερες θα βαλω και πιο πολλες φωτο

ghost-rider
17-01-13, 17:10
Φίλε μου δωσ'το γιατί εδώ που μας έφτασαν σε λίγα χρόνια ούτε τσάμπα δεν θα το παίρνουν,Είναι καλά τα λεφτά για την εποχή και αφού το ''βαρέθηκες'' κάνε την αλλαγή που θέλεις.thumb

Κ το αλλο που θα παρει θα απαξιωθει.
Αν το βαρεθηκε να το δωσει.
Η αν θελει την πιο φρεσκια καροτσα...
Απο εκει κ περα ολα μαζι παρεα πεφτουν.
Μπορει να δινεις τζαμπα αλλα κ αγοραζεις τζαμπα.
Δεν συντρεχει λογος να μας πιανει πανικος.

limnios.m3 e36
19-01-13, 06:28
τελικα το subaru το διαγραφο τελιος και μαλλον ειναι το σωστο..
τωρα μενει το ε46 πρεπει μεχρι την δευτερα να εχω αποφασισι
μια λεω τελος εφυγε αλλα με το που το περνω βολτα το μετανιονο

ankor
19-01-13, 07:28
Κανε αυτο που ΕΣΥ γουσταρειs πραγματικα,εννοω μεταξυ Ε36 η'Ε46.Οι πολλεs γνωμεs μπερδευουν μερικεs φορεs,(και δεν το λεω ειρωνικα για τα παιδια που σου απαντησαν).Εσυ οτι αποφασισειs και ΕΣΥ οτι γουσταρειs πραγματικα.

super duper
19-01-13, 07:49
θεωρω δεδομεο οτι μα ενα 33ο δεν θα μπορεσεις να καλυψεις την διψα της ταχυτητας ου εχεις ηδη με το 36αρι. Οταν αλλαζεις τετοια αυτοκινητα δυσκολα κατεβαινεις κατηγορια συνηως ανεβαινεις.αρα πισυευω οτι 46αρι Μ3

alexk
19-01-13, 08:39
Παίζουν πολλά αδήλωτα τελικά :shok:
Πολύ κακώς !

Andri
19-01-13, 11:54
Πάρα πολλά...Εδώ κυκλοφορούν E92 M3 316 στα χαρτιά. Άλλα μετατροπές και άλλα υποκυβισμένα...(το άκουσα και αυτό)

Dimzan
19-01-13, 14:09
www.car.gr/classifieds/cars/view/2609549/
αυτο ειναι το αμαξι μου τωρα δεν ξερω αν το εβαλα καλα. αν ξερι καποιος ας το διορθώσει

τετοιο αμαξι εγω δε θα το δινα φιλε.


Μεγαλο μειον η αδηλωτη μετατροπη, αλλα αμα ειναι να πας παλι σε αδηλωτο καλυτερα να κρατησεις το δικο σου (που φαινεται αριστο).



Η μονη αλλαγη που θα ειχε νοημα θα ηταν να παρεις καποιο δηλωμενο για να μην εχεις το φοβο να σε πιασουν

Stunt Mike
19-01-13, 16:35
Παίζουν πολλά αδήλωτα τελικά :shok:
Πολύ κακώς !

9 στα 10 BMW που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα,με αλλαγμενα μοτερ,ειναι αδηλωτα Αλεξ.....Ασχετα τι λενε οι περισσοτεροι στις παρεες(και καλα κανουν φυσικα)....

A8hnaios
19-01-13, 21:58
9 στα 10 BMW που κυκλοφορουν αυτη τη στιγμη στην Ελλαδα,με αλλαγμενα μοτερ,ειναι αδηλωτα .........

ΜΕΓΑΛΗ Λαλακια... :thumbsdown: :thumbsdown:

Stunt Mike
20-01-13, 10:04
ΜΕΓΑΛΗ Λαλακια... :thumbsdown: :thumbsdown:

Πες οτι πας σ'ενα εστιατοριο και παραγγελνεις ενα ωραιο κομματι μουσακα με μολις 5 ευρω!!τι ωραια λες!Και το χλαπακιαζεις!......Υστερα απο μερικα λεπτα,ερχεται ο εστιατορας και σου λεει να του δωσεις αλλα 5 ευρω γιατι αλλαξε η πολιτικη του εστιατοριου....τα δινεις :thumbsdown: ....μετα ομως απο αλλα 10 λεπτα ερχεται ο εστιατορας παλι και σου λεει θελω αλλα 10 ευρω γι'αυτο που ηδη εχεις φαει κι εχεις διπλοπληρωσει σε σχεση με το αρχικο σχεδιο..... ε,τους γ@μ@ς ή δεν τους γ@μ@ς μετα?? :ranting2:
Και σε ρωτω:ποιος την εκανε την μαλακια τωρα?Εσυ που το'φαγες αρχικα ή αυτοι που δεν ξερουν τι τους γινεται???
Καλο ειναι λοιπον ν'αποφευγουμε τετοιους χαρακτηρισμους προς τριτους λοιπον,ειτε για να το παιζουμε νομιμοφρονες και σεβασμιοι,ειτε απλως για να δημιουργουμε εντυπωσεις......

Panos 316T
20-01-13, 12:03
εφοσον υπαρχουν "παραθυρακια" και "μπαλκονοπορτες" στους νομους καλα κανουν!

nikos325
20-01-13, 12:36
Φιλε μου ανεξαρτητα με το τι θα κανεις, κατεβασε την αγγελια απο το car η τουλαχιστον μην αναφερεις οτι ειναι μετατροπη.... Φιλικα στο λεω για να μην βρεθεις προ εκπληξεως!!!

super duper
20-01-13, 18:58
η μετατροπες δεν πειθουν! ακομα και οταν εχουν γινει απο επαγγελματιες και πολυ προσοχη δε προτρεπουν τον επιδοξο αγοραστη να αγορασει.
απο την αλλη δεν μπορεις να το κρυψεις.:thanks:







Φιλε μου ανεξαρτητα με το τι θα κανεις, κατεβασε την αγγελια απο το car η τουλαχιστον μην αναφερεις οτι ειναι μετατροπη.... Φιλικα στο λεω για να μην βρεθεις προ εκπληξεως!!!

Moufas E46
20-01-13, 22:32
Παίζουν πολλά αδήλωτα τελικά :shok:
Πολύ κακώς !

οταν εχεις ενα κρατος που σε κλεβει απο παντου και δε ξερεις τι σου ξημερωνει και απο που θα σου ρθει το να πας να δηλωσεις μετατροπη σημερα πρεπει να σαι μεγαλο κοροιδο

GIANNHS M
20-01-13, 23:05
α)καταρχην τα λεφτα που ζητας αν τα περνεις καλα θα ειναι να το δωσεις γιατι απο την στιγμη που σε τρωει να το αλλαξεις θα το αλλαξεις αργα η γρηγορα κ οσο πιο γρηγορα το αλλαξεις τοσο λιγοτερα θα χασεις παρολο που φορας τζαματο μοτερ!
β)αν βασικο σου θελω ειναι το πιο νεο λουκ μεσα κ εξω τοτε ξαναδωστο!διοτι το 330 μπορει να ειναι αισθητα πιο αργο αλλα αν η τσεπη σου το σηκωνει το κανεις ειτε κομπρεσσορατο,ειτε τουρμπατο (αντε γεια) ειτε ξαναμπλεκεις με μια μετατροπη μ3!(ξερεις εσυ...)σε λιγο καιρο ετσι οπως πανε τα πραγματα θα τα περνεις τσαμπα!κ ευκαιριες παντα θα υπαρχουν!τωρα οσο μπαινεις κ καβαλας το κινητηρα Μ δεν προκειται να ξεκολλησεις κ ειναι λογικο!εν ολιγεις...τα γκαζια φτιαχνονται η καροτσα δεν φτιαχνεται.

limnios.m3 e36
21-01-13, 06:15
σωστος ο GIANNHS M. καλα λες τα γκαζι φτιαχνετε η καροτσα οχι

friendgr
21-01-13, 09:26
Το να κυκλοφορείς με αδήλωτο το θεωρώ πιό εγκληματικό κι από το να πηγαίνεις με 200+

Μου είναι αδιάφορο οι φορολογικές συνέπειες αν σε πιάσουν, αλλά έχετε ποτέ αναρωτηθεί τι θα συμβεί αν εμπλακείτε σε τροχαίο ; Το ξέρετε ότι δεν σας καλύπτει καμιά ασφάλεια και θα σας κλείσουν και το σπίτι ειδικά αν υπάρχει και τραυματισμός;



Υ.Γ. κάτι τέτοια διαβάζω και δεν κόβω την μικτή που να διπλασιαστεί .

ankor
21-01-13, 11:43
Πάρα πολλά...Εδώ κυκλοφορούν E92 M3 316 στα χαρτιά. Άλλα μετατροπές και άλλα υποκυβισμένα...(το άκουσα και αυτό)

Δηλαδη εγω που εχω Ε92 Μ3 παω παιρνω ενα τιμολογιο αγοραs μοτερ 316 1600 c.c και πηγαινω και το δηλωνω και ολα μια χαρα.Δεν γινονται αυτα τα πραγματα βρε παιδια δεν γινονται.Το μοντελο-τυποs στην αδεια κυκλοφοριαs ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ο Θεοs να κατεβει κατω.Kαι μοτερ απο παπακι να βαλω η αδεια κυκλοφοριαs M3 θα γραφει,οποτε φορολογουμαι για 3999 c.c.Eκτοs και αυτοs που υποκυβισε το αυτοκινητο το ειδε στον υπνο του.Αs ειμαστε σοβαροι.

Παντα η μαιμουδια γινεται απο μικρα κυβικα στην αδεια και βαζουμε μεγαλυτερο μοτερ.Παντα και μονο ετσι γινεται.Το αντιθετο με τιποτα.

katsaraios
21-01-13, 12:07
Δηλαδη εγω που εχω Ε92 Μ3 παω παιρνω ενα τιμολογιο αγοραs μοτερ 316 1600 c.c και πηγαινω και το δηλωνω και ολα μια χαρα.Δεν γινονται αυτα τα πραγματα βρε παιδια δεν γινονται.Το μοντελο-τυποs στην αδεια κυκλοφοριαs ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ο Θεοs να κατεβει κατω.Kαι μοτερ απο παπακι να βαλω η αδεια κυκλοφοριαs M3 θα γραφει,οποτε φορολογουμαι για 3999 c.c.Eκτοs και αυτοs που υποκυβισε το αυτοκινητο το ειδε στον υπνο του.Αs ειμαστε σοβαροι.

Παντα η μαιμουδια γινεται απο μικρα κυβικα στην αδεια και βαζουμε μεγαλυτερο μοτερ.Παντα και μονο ετσι γινεται.Το αντιθετο με τιποτα.

Μην εισαι τοσο σιγουρος φιλε μου,εχεις χασει επεισοδια :whistle:

andreas_R
21-01-13, 12:08
Ας επανελθουμε στο θεμα μας!
Ο μονος λογος που θα εδινα ενα καλοδιατηρημενο Ε36 Μ3 για να παρω ενα ε46 320/325/330 θα ηταν ή να αρχισει να τριζει υπερβολικα το 36αρη ή επειδη θα πηγαινα σαν τρελος μονιμως, η γυναικα μου, την οποια θα λατρευα θα αρχιζε να γκρινιαζει κσι να μην με ανεχεται! χαχαχα!!!!

Αντε να ευθυμησουμε λιγο

Bazil Van Sinner
21-01-13, 12:28
Το να κυκλοφορείς με αδήλωτο το θεωρώ πιό εγκληματικό κι από το να πηγαίνεις με 200+

Μου είναι αδιάφορο οι φορολογικές συνέπειες αν σε πιάσουν, αλλά έχετε ποτέ αναρωτηθεί τι θα συμβεί αν εμπλακείτε σε τροχαίο ; Το ξέρετε ότι δεν σας καλύπτει καμιά ασφάλεια και θα σας κλείσουν και το σπίτι ειδικά αν υπάρχει και τραυματισμός;



Υ.Γ. κάτι τέτοια διαβάζω και δεν κόβω την μικτή που να διπλασιαστεί .

δεν κυκλοφορω με αδηλωτο,ποτε μου μεχρι τωρα!
Μην εισαι τοσο απολυτος!Αποκλειεται να μην εχεις κανει παρατυπια ποτε,και αν μου πεις πως ναι μια φορα εκανα,αλλα αυτος κατ'εξακολουθηση.......

δεν λεω οτι ειμαι υπερ αλλα...

....προτιμω ενα πιτσιρικα με μετατροπη,που θα το χει στη πενα και θα ειναι και αυτος τσιτωμενος,παρα τους τοοοοοσους μπαρμπαδες ανω των 65 που οδηγανε,ολα τα βουλγαρικα λαντα που εχει πλυμηρησει ο τοπος,τις κομπινες..........και πολλα πολλα ακομη!

μην σταυρωνουμε με χολες,αυτο που μας αποκαλυψε ο φιλοςthumb

Driver M
21-01-13, 14:36
δεν κυκλοφορω με αδηλωτο,ποτε μου μεχρι τωρα!
Μην εισαι τοσο απολυτος!Αποκλειεται να μην εχεις κανει παρατυπια ποτε,και αν μου πεις πως ναι μια φορα εκανα,αλλα αυτος κατ'εξακολουθηση.......

δεν λεω οτι ειμαι υπερ αλλα...

....προτιμω ενα πιτσιρικα με μετατροπη,που θα το χει στη πενα και θα ειναι και αυτος τσιτωμενος,παρα τους τοοοοοσους μπαρμπαδες ανω των 65 που οδηγανε,ολα τα βουλγαρικα λαντα που εχει πλυμηρησει ο τοπος,τις κομπινες..........και πολλα πολλα ακομη!

μην σταυρωνουμε με χολες,αυτο που μας αποκαλυψε ο φιλοςthumb
Φίλε, και τα 2 κατακριτέα είναι.

Αλλά η αδήλωτη μετατροπή είναι ό,τι χειρότερο, γιατί σε περίπτωση χοντρού ατυχήματος, όπως είπε και το παιδί παραπάνω, μια ζωή θα τρέχεις και δεν θα φτάνεις για να αποπληρώνεις.
Μην τα βάζουμε όλα στο ίδιο τσουβάλι.

Τα πράγματα πλέον είναι απλά.
Όποιος έχει χρήμα για να αγοράσει και ΚΥΡΙΩΣ για να συντηρήσει-δικαιολογήσει αμάξι μεγάλου κυβισμού, με γεια του με χαρά του και να το χαίρεται.
Όποιος όμως έχει απλά 10-15 χιλιάρικα στην άκρη και δεν έχει στον ήλιο μοίρα, είναι ανόητο να αγοράζει Μ3 κλπ και μετά να κάνει μαϊμουδιές ρισκάροντας τα πάντα για να το κυκλοφορεί στο δρόμο.
Έχει ειπωθεί πολλάκις, το δύσκολο πλέον δεν είναι η αγορά αυτοκινήτου αλλά το μετέπειτα.
Όποιος λοιπόν έχει κάνει τα κουμάντα του, τότε κυκλοφορεί κύριος, με δηλωμένο αμάξι, ελληνικές πινακίδες κ.ο.κ.
Όποιος πάλι έχει απλά στην άκρη 10-15 χιλιάρικα και δεν μπορεί να ανταπεξέλθει σε τέλη, χαράτσια, τεκμήρια κλπ, παίρνει ένα 1600αρι τούρμπο αν γουστάρει επιδόσεις, ή ένα 1600 diesel αν θέλει να κάνει πραγματική οικονομία, και είναι μάγκας.

Όλα τα υπόλοιπα είναι παπατζηλίκια που αργά ή γρήγορα πληρώνονται και μάλιστα ακριβά.

zaharias
21-01-13, 15:41
Ξεφυγε και παλι το θεμα παιδες..

Ας μεινουμε μεταξυ Ε36 Μ3 321 vs Ε46 330..

Παντως, γνωμες θα ακουσεις πολλες.. ΕΣΥ τί γουσταρεις ειναι το θεμα..
Γκαζια, εμφανιση, ποιοτητα κυλισης.. κτλ

Οδηγησε το 330 και αν πιστευεις οτι θα σε καλυψει (απο ολες τις αποψεις), τοτε παρτο..

Andri
21-01-13, 16:13
Δηλαδη εγω που εχω Ε92 Μ3 παω παιρνω ενα τιμολογιο αγοραs μοτερ 316 1600 c.c και πηγαινω και το δηλωνω και ολα μια χαρα.Δεν γινονται αυτα τα πραγματα βρε παιδια δεν γινονται.Το μοντελο-τυποs στην αδεια κυκλοφοριαs ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ο Θεοs να κατεβει κατω.Kαι μοτερ απο παπακι να βαλω η αδεια κυκλοφοριαs M3 θα γραφει,οποτε φορολογουμαι για 3999 c.c.Eκτοs και αυτοs που υποκυβισε το αυτοκινητο το ειδε στον υπνο του.Αs ειμαστε σοβαροι.

Παντα η μαιμουδια γινεται απο μικρα κυβικα στην αδεια και βαζουμε μεγαλυτερο μοτερ.Παντα και μονο ετσι γινεται.Το αντιθετο με τιποτα.

Εγώ έτσι άκουσα ότι έκανε άτομο με M3 e92 Και πίστεψε με υπάρχουν πολλά παράθυρα να γίνει κάτι τέτοιο.
Δυστυχώς...

Andri
21-01-13, 16:16
Ξεφυγε και παλι το θεμα παιδες..

Ας μεινουμε μεταξυ Ε36 Μ3 321 vs Ε46 330..

Παντως, γνωμες θα ακουσεις πολλες.. ΕΣΥ τί γουσταρεις ειναι το θεμα..
Γκαζια, εμφανιση, ποιοτητα κυλισης.. κτλ

Οδηγησε το 330 και αν πιστευεις οτι θα σε καλυψει (απο ολες τις αποψεις), τοτε παρτο..

Ζάχο 330 δεν έχεις κάνει το δικό σου? Ας το πάρει βόλτα και ίσως τελικά πάρει το δικό σου...

Υ.Γ Θυμάμαι το πουλούσες , σωστά?

limnios.m3 e36
21-01-13, 16:59
του ζαχαρια ειναι αστερι το αμαξι του οταν ερθει η ωρα θα τον ροτισο και αυτον. ρε παιδια γιατι μου χαλατε το θεμα μου. ξερο πολυ καλα τι λετε και συνφονο αλλα αφου εχετε τετοιο προβλημα με τις μετατροπες ξεκινηστε κατι δικο σας και να τα λεμε εκι. και αν δεν υπήρχαν οι μετατροπες εδω μεσα δεν θα ειμασταν ουτε ι μησι

aristent
21-01-13, 17:59
του ζαχαρια ειναι αστερι το αμαξι του οταν ερθει η ωρα θα τον ροτισο και αυτον. ρε παιδια γιατι μου χαλατε το θεμα μου. ξερο πολυ καλα τι λετε και συνφονο αλλα αφου εχετε τετοιο προβλημα με τις μετατροπες ξεκινηστε κατι δικο σας και να τα λεμε εκι. και αν δεν υπήρχαν οι μετατροπες εδω μεσα δεν θα ειμασταν ουτε ι μησι

...κανε σε ολα την ορθογραφικη διορθωση,μην την κανεις μησι!!!

GIANNHS M
21-01-13, 18:03
του ζαχαρια ειναι αστερι το αμαξι του οταν ερθει η ωρα θα τον ροτισο και αυτον. ρε παιδια γιατι μου χαλατε το θεμα μου. ξερο πολυ καλα τι λετε και συνφονο αλλα αφου εχετε τετοιο προβλημα με τις μετατροπες ξεκινηστε κατι δικο σας και να τα λεμε εκι. και αν δεν υπήρχαν οι μετατροπες εδω μεσα δεν θα ειμασταν ουτε ι μησι

αν κ δηλωμενος=νομιμως συμφωνω κ στα δυο σκελοι!

bill_m3
21-01-13, 18:16
Δηλαδη εγω που εχω Ε92 Μ3 παω παιρνω ενα τιμολογιο αγοραs μοτερ 316 1600 c.c και πηγαινω και το δηλωνω και ολα μια χαρα.Δεν γινονται αυτα τα πραγματα βρε παιδια δεν γινονται.Το μοντελο-τυποs στην αδεια κυκλοφοριαs ΔΕΝ ΑΛΛΑΖΕΙ ο Θεοs να κατεβει κατω.Kαι μοτερ απο παπακι να βαλω η αδεια κυκλοφοριαs M3 θα γραφει,οποτε φορολογουμαι για 3999 c.c.Eκτοs και αυτοs που υποκυβισε το αυτοκινητο το ειδε στον υπνο του.Αs ειμαστε σοβαροι.

Παντα η μαιμουδια γινεται απο μικρα κυβικα στην αδεια και βαζουμε μεγαλυτερο μοτερ.Παντα και μονο ετσι γινεται.Το αντιθετο με τιποτα.


Εγώ έτσι άκουσα ότι έκανε άτομο με M3 e92 Και πίστεψε με υπάρχουν πολλά παράθυρα να γίνει κάτι τέτοιο.
Δυστυχώς...

:offtopic: Γίνεται και παραγίνεται ................
Τέλος :offtopic:

Andri
21-01-13, 18:19
Το ότι μερικά σχόλια ξεφύγανε φαινομενικά σε σχέση με το θρεντ που άνοιξες δεν σημαίνει ότι είναι τελείως οφφτόπικ εις βάθος.

Το αμάξι σου είναι μετατροπή(και δεν το κρίνω) σου ανέφεραν μερικά πράγματα που ίσως να μην ήξερες εσύ ή κάποιος άλλος αναγνώστης, μέλος του φόρουμ-κλαμπ μας.

Το αν είναι κάποιος κατά ή υπέρ της αδήλωτης μετατροπής είναι δικό του θέμα αλλά αντικειμενικά είναι επικίνδυνο όσο και αν δεν μας αρέσει να το ακούμε.

Τώρα από που συμπέρανες ότι αν δεν υπήρχαν οι μετατροπές ότι δεν θα υπήρχαν ούτε οι μισοί στο κλαμπ δεν το κατάλαβα , αλήθεια.Όσους έχω γνωρίσει από κοντά, όλοι με μαμά μοτέρ είναι (από ότι ξέρω) , άλλο η βελτίωση και άλλο η μετατροπή(αλλαγή μοτέρ) πιστεύω. Και όσα είναι μετατροπή τα περισσότερα είναι δηλωμένα, ή με μοτέρ παραπλήσια, που εικάζω πως σε μία άτυχη στιγμή η ασφαλιστική δεν θα καταλάβει με τη μία ότι το αυτοκίνητο είναι ουσιαστικά ανασφάλιστο καθώς ούτε για γρατσουνιά προφυλακτήρα δεν σε καλύπτει αν καταλάβει ότι έχεις άλλο μοτέρ .

Φιλικά , τα λέω και δεν έχω διάθεση και ύφος ειρωνείας .

zaharias
21-01-13, 18:30
Ζάχο 330 δεν έχεις κάνει το δικό σου? Ας το πάρει βόλτα και ίσως τελικά πάρει το δικό σου...

Υ.Γ Θυμάμαι το πουλούσες , σωστά?


Ναι φιλε.. Αλλα εκτος το οτι δεν φευγει.. πλεον με ολη αυτη τη κωλοκατασταση.. εχω αρχισει να σκεφτομαι ή το κομπρεσσερ ή τη λυση του τροπετ Μ3.. και να πανε να γ@μ****ε....
Μου ζητανε για κατι μπουρδελ@, να δωσω το δικο μου και 10χιλιαρικα ακομα!!!!! +ολα τα παραπανω εξοδα που εχει το Μ3.. +να θελει και τπτ μαζεματα.. φτανουμε κοντα στα 15χιλιαρικα.. ΟΧΙ φιλε μου, τοτε δεν το δινω.. πολυ απλα.. και θεωρω υπερβολικα πολλα τοσα λεφτα, αυτην την εποχη..
Anyway, μην ξεφυγει το θρεντ.. για τη δικη μου περιπτωση..



limnios.m3 e36 καμια βολτα με τον aniso που εχει 330 δεν εχεις παει..???


Παντως για μενα (και χωρις να θελω να θιξω-ριξω-μειωσω τους 36αρηδες), το Ε46 ειναι πολυ καλυτερο σε ολους τους τομεις απο το Ε36.. Ειχα και 316 Ε36 και γιαυτο το λεω..
Καπου ειναι και λογικο, διοτι πιστευω καθε καινουργια σειρα που βγαινει, ειναι αρκετα καλυτερη απο τη προηγουμενη..
Σε Μ3 Ε36 321 εχω μπει συνοδηγος και με φουλ supersprint το αμαξι κελαηδουσε και φυσικα.. τρελο παντηλικι με 2ες 3ες..

ghost-rider
21-01-13, 18:32
Μια που θεσατε το θεμα. Φιλος κ μελος εδω πηγε για βαψιμο πισω προφυλακτηρα απο ζημια που του προξενησε αλλος.
Ισως να επεσε σε ιδιοτροπο πραγματογνωμονα κ να μην ειναι ολοι ετσι, αλλα ο συγκεκριμενος ταυτοποιησε αριθμο πλαισιου κ αριθμο κινητηρα με βαση την αδεια.
Αφιεωρεσε μαλιστα σεβαστο χρονο ωστε να εντοπισει τα νουμερα της μηχανης.
Σορρυ για το οφ τοπικ. Δεν παιρνω θεση. Απλα το αναφερω.

zaharias
21-01-13, 18:47
Μια που θεσατε το θεμα. Φιλος κ μελος εδω πηγε για βαψιμο πισω προφυλακτηρα απο ζημια που του προξενησε αλλος.
Ισως να επεσε σε ιδιοτροπο πραγματογνωμονα κ να μην ειναι ολοι ετσι, αλλα ο συγκεκριμενος ταυτοποιησε αριθμο πλαισιου κ αριθμο κινητηρα με βαση την αδεια.
Αφιεωρεσε μαλιστα σεβαστο χρονο ωστε να εντοπισει τα νουμερα της μηχανης.
Σορρυ για το οφ τοπικ. Δεν παιρνω θεση. Απλα το αναφερω.

Καλα κανεις και το αναφερεις..

Σιγουρα, δεν ειναι ολοι ετσι.. αλλα.. ποτε δεν ξερεις που θα πεσεις..

anisos
21-01-13, 19:02
Ναι φιλε.. Αλλα εκτος το οτι δεν φευγει.. πλεον με ολη αυτη τη κωλοκατασταση.. εχω αρχισει να σκεφτομαι ή το κομπρεσσερ ή τη λυση του τροπετ Μ3.. και να πανε να γ@μ****ε....
Μου ζητανε για κατι μπουρδελ@, να δωσω το δικο μου και 10χιλιαρικα ακομα!!!!! +ολα τα παραπανω εξοδα που εχει το Μ3.. +να θελει και τπτ μαζεματα.. φτανουμε κοντα στα 15χιλιαρικα.. ΟΧΙ φιλε μου, τοτε δεν το δινω.. πολυ απλα.. και θεωρω υπερβολικα πολλα τοσα λεφτα, αυτην την εποχη..
Anyway, μην ξεφυγει το θρεντ.. για τη δικη μου περιπτωση..



limnios.m3 e36 καμια βολτα με τον aniso που εχει 330 δεν εχεις παει..???


Παντως για μενα (και χωρις να θελω να θιξω-ριξω-μειωσω τους 36αρηδες), το Ε46 ειναι πολυ καλυτερο σε ολους τους τομεις απο το Ε36.. Ειχα και 316 Ε36 και γιαυτο το λεω..
Καπου ειναι και λογικο, διοτι πιστευω καθε καινουργια σειρα που βγαινει, ειναι αρκετα καλυτερη απο τη προηγουμενη..
Σε Μ3 Ε36 321 εχω μπει συνοδηγος και με φουλ supersprint το αμαξι κελαηδουσε και φυσικα.. τρελο παντηλικι με 2ες 3ες..

καλησπερα και απο εμενα.. φιλε ζαχο αδερφια ειμαστε με τον limnios.m3 e36 και μαλιστα διδυμοι . το δικο μου οδηγει και του αρεση το 46αρι και οπος λεη και αυτος καλο το m3 ε36 αλλα 46 δεν ειναι αλη καροτσα αλη αίσθηση,, και εξαλλου δεν εχει και τεραστιες διαφορες σε γκαζια το ενα με το αλο ,, για εδω στο νησι μιλαω μην παρεξηγηθω κιολας...

zaharias
21-01-13, 20:14
καλησπερα και απο εμενα.. φιλε ζαχο αδερφια ειμαστε με τον limnios.m3 e36 και μαλιστα διδυμοι . το δικο μου οδηγει και του αρεση το 46αρι και οπος λεη και αυτος καλο το m3 ε36 αλλα 46 δεν ειναι αλη καροτσα αλη αίσθηση,, και εξαλλου δεν εχει και τεραστιες διαφορες σε γκαζια το ενα με το αλο ,, για εδω στο νησι μιλαω μην παρεξηγηθω κιολας...

Κατι θυμομουν (οτι ειστε αδερφια), αλλα ειπα.. κατσε να σιγουρευτω.. :D

Οτι εχουν μεγαλες διαφορες οι 2 σειρες, εχουν..

Αλλα.. το οτι δεν εχουν μεγαλες διαφορες στα γκαζια, τα 2 αμαξια που συγκρινουμε, επετρεψε μου να αμφιβαλω.. Δεν εχουν ΚΑΜΙΑ σχεση στο θεμα ιπποδυναμης.. Ακομα και σε νησι.. δεν γινεται να μην εχουν διαφορα 321 αλογα με 231..!!!!
Καλα εσεις, θα κανετε κοντρες μεταξυ σας.. κατι παραπανω θα ξερετε.. xaxaxa :D

Απο αυτα που λες.. καταλαβαινω οτι γερνει παραπανω προς το 46αρι..
Αν τον φτιαχνει το 46αρι σαν συνολο.. τοτε με το καλο.. :D

Κατ εμε.. best 3αρι ever το Ε46..

anisos
21-01-13, 20:22
εγω με το διαφορικο που φοραο πανω και τα toyo r888 που σπινιαρι μονο την πρωτη μεχρι τα 200 ειμαι μπροστα και μην πεταχτει κανεις να πει οχι δεν γινετε ειναι δοκιμασμενο .. εγω εχω 5 φορτωμενη και ο αδερφος μου εχει ακομη 3.. βεβαια δεν εχει και καλα λαστιχα και εκει κερδιζο μετρα..

zaharias
21-01-13, 20:24
εγω με το διαφορικο που φοραο πανω και τα toyo r888 που σπινιαρι μονο την πρωτη μεχρι τα 200 ειμαι μπροστα και μην πεταχτει κανεις να πει οχι δεν γινετε ειναι δοκιμασμενο .. εγω εχω 5 φορτωμενη και ο αδερφος μου εχει ακομη 3.. βεβαια δεν εχει και καλα λαστιχα και εκει κερδιζο μετρα..

Με καλα λαστιχα και καλο οδηγο το Μ3, πιστευω θα ειναι μπροστα..

Τι διαφορικο φορας εσυ?

Bitz
21-01-13, 20:26
εγω με το διαφορικο που φοραο πανω και τα toyo r888 που σπινιαρι μονο την πρωτη μεχρι τα 200 ειμαι μπροστα και μην πεταχτει κανεις να πει οχι δεν γινετε ειναι δοκιμασμενο .. εγω εχω 5 φορτωμενη και ο αδερφος μου εχει ακομη 3.. βεβαια δεν εχει και καλα λαστιχα και εκει κερδιζο μετρα..

Φορτωμενη 5η...στη Λημνο;;;:shok:

anisos
21-01-13, 20:31
με τα λεγομενα του bmwfans 3:38. ναι πιστευο με κανα λαστιχακι σαν το δικο μου θα εχει πιο καλη διαφορα... πριν το δοση θα παμε μια τελευταια κοντριτσα και αν μπορεσω θα την τραβηξω βιντεο

anisos
21-01-13, 20:33
Φορτωμενη 5η...στη Λημνο;;;:shok:

που ειδες το παραξενο???

Panos 316T
21-01-13, 20:34
στο αεροδρομιο Μιχαλη, αν θυμαμαι καλα.

Ανισε, χωρις λαστιχα δυστυχως δεν μπορεις να βγαλεις σωστα συμπερασματα ,
εντελως ανιση μαχη :)

anisos
21-01-13, 20:36
ναι το ξερω για αυτο το λεο για τα λαστιχα,, σαφος και θα ειναι καλητερο

Bitz
21-01-13, 20:36
που ειδες το παραξενο???

Εχει τοσο μεγαλη ευθεια;

anisos
21-01-13, 20:39
η 4 χηλιομετρα ειναι η 5 δεν θυμαμαι καλα να σου πο...

zaharias
21-01-13, 20:39
με τα λεγομενα του bmwfans 3:38. ναι πιστευο με κανα λαστιχακι σαν το δικο μου θα εχει πιο καλη διαφορα... πριν το δοση θα παμε μια τελευταια κοντριτσα και αν μπορεσω θα την τραβηξω βιντεο

Δικος μου εισαι κι εσυ.. :th_Laie_67-1:

Και γω 3,38 φοραω..

Πιστευω οτι για εμας που μενουμε σε νησια, τα κοντα βηματα ειναι οτι πρεπει..

Το καλυτερο θα ηταν ενα διαφορικο απο Ε46 Μ3 που ειναι και μπλοκε.. και εκει θα ειναι σουπερ το 330.. εργοστασιακο, κοντο και μπλοκε..!!!!

Αντε λοιπον.. ΝΑ ΓΙΝΕΙ το 330!!!!!!!! :D

anisos
21-01-13, 20:45
αυτο που μου αρεση στο 3:38 ειναι τα ρεμπριζ που εχει και βαζεις 4 ταχυτητα κ ξεχνας να κατεβασεις... αυτο του λεο κ εγω παρε το 330 να ευχαρηστηθεις αυτοκινητο

Bitz
21-01-13, 20:47
αυτο που μου αρεση στο 3:38 ειναι τα ρεμπριζ που εχει και βαζεις 4 ταχυτητα κ ξεχνας να κατεβασεις... αυτο του λεο κ εγω παρε το 330 να ευχαρηστηθεις αυτοκινητο

Απο περιεργεια.....τι χλμ. εχεις σε καθε σχεση στο κιβωτιο;;

anisos
21-01-13, 20:58
δεν εχω προσεξει ποτε ποσο βγαζει η καθε σχεση αλλα εαν θες να δεις διαφορα στο ενα βιμα με το αλλο θα ανεβασω ενα βιντεο.. παντος μεχρη 230 το εχω παει και με την γυναικα μεσα ( ακομα πιστευω πως δεν το εχει ξεπερασει )

anisos
21-01-13, 20:59
[URL="https://www.youtube.com/watch?v=dh_lRT5Pxrc"]

Bitz
21-01-13, 21:01
Ζαχο εσυ με το 3.38 ξερεις;;

ghost-rider
21-01-13, 21:02
Απο περιεργεια.....τι χλμ. εχεις σε καθε σχεση στο κιβωτιο;;

Οτι ακριβως εχει ενα στοκ 320 e46.
Με 3.38 η 5η στις 3.000 εχει κατι λιγοτερο απο 110χλμ.
Η δευτερα σταματα καπου στα 90.
Τριτη δε θυμαμαι. Χμμμ ουτε πρωτη...
Η τεταρτη δε βλεπει 200 για λιγο.
Τελικη 230+- στις 6500.
Γενικα δεν ειναι ενοχλητικο.
Μια εκτη βεβαιως ειναι καλοδεχουμενη με 338. Ακομα κ στο 320.

anisos
21-01-13, 21:10
με 6αρι δεν θα γηνει πιο κοντο???

ghost-rider
21-01-13, 21:12
με 6αρι δεν θα γηνει πιο κοντο???

Οχι καλε. Η 5η θα παραμεινει 1:1 κ θα εχεις κ μια 6η overdrive.
Σε ολα σχεδον ιδιο με μια επιπλεον μακρυα σχεση δλδ.

anisos
21-01-13, 21:17
οποτε το νησι δεν σηκώνει 6αρι σασμαν..δηλαδη εαν βγω εκτος νησιου πανω απο 230 δεν???

ghost-rider
21-01-13, 21:22
οποτε το νησι δεν σηκώνει 6αρι σασμαν..δηλαδη εαν βγω εκτος νησιου πανω απο 230 δεν???

Ετσι νομιζω... Πρεπει να κοφτιαζεις στα 230...

anisos
21-01-13, 21:29
εκει το εχω παει παραπανο δεν δοκιμασα γιατι τα περιθωρια ειναι λιγα.. ετσι κι αλλιως δεν χρειαζονται παραπανω στο νησι καλυτερα να εχω επηταχηνση παρα τελικες ..

Βαγγελης
21-01-13, 21:55
Mαγκες όλα έχουν να κάνουν με τη τσεπη του καθενός.Μην κρίνεται για να μη κριθειται.Ο φίλος σωστά είπε ότι αν δεν υπήρχαν οι μετατροπές ουτε οι μισοί δεν θα ήταν εδω μέσα.Αλιως ήταν τα πράγματα πριν και αλιως τώρα.Επι της ουσία το μ3 το 36ρι με τα 280αλογα όντως δεν έχει τρελη διαφορά με το 3,30το 46ρι.Το 321 όμως που έχεις είναι έτη φωτός μπροστά θα σου κακοφανει παρα πολύ απο θέμα γκαζι απο ποιοτικης αποψης όμως το 46είναι ρε φίλε αποιαστο το αυτοκίνητο θα το ευχαριστειθεις πάρα πολύ ειδικά στο ταξίδι.Για μένα φτιαξε ένα 3,30για τους ταλαιπωρους ή αγορασε ένα γνήσιο για τους τσεπάτους γιατί έτσι είναι στην ουσία διοτι κανεις αν είχε λεφτα δεν θέλει να κυκλοφορει παράνομος!Αλλα να ξέρεις ότι ποιο φτηνα θα σου έρθει άν το κάνεις απ ευθειας μ3 γιατι αυτα τα πουλανε τσαμπα τώρα ενώ ο κομπρεσορας φίλε είναι φωτια οι τιμές του.Υπαρχει και μια τριτη επιλογη εάν ψαχτεις δεν ξέρω και εξωτερικό να βρεις ένα τρομπετάκι απο το alpina 3.30 B3S που έβγαξε 300 αλογακια βέβαια αυτο είπαμε είναι απιθανη λύση αλλα μπορει να σταθεις τυχερος πριν κανα εξαμηνο ο παναγιωτοπουλος στην αθηνα είχε ένα τετοιο τρομπετακι αλλα ήταν το προηγουμενο αλπινα με τα 280 αλογα δεν ξέρω η τελικη αποφαση είναι δική σου:thnx:

zaharias
22-01-13, 00:13
Ζαχο εσυ με το 3.38 ξερεις;;

Οχι ρε φιλε..

Θυμαμαι παντως οτι ειχα 4η, περιπου 160χλμ και λιγο ακομα για το κοφτη..

Αλλα θα προσπαθησω να σου τραβηξω ενα βιντεο.. οταν θα ειναι καλος ο καιρος.. :D

Εγω παλι ειμαι πιο ησυχος.. μεχρι 160 το εχω πατησει εδω στο νησι.. με το 3λιτρο.. Με τον 2λιτρο ειχα παει και 190..
Οσο μεγαλωνω.. γινομαι πιο χeστης... :hystericalbs1::th_Laie_67-1: