PDA

Επιστροφή στο Forum : [E90] αλλαγη βαλβολινης



mr incredible
11-03-10, 08:55
καλημερα παιδες .Σε ε90 316 που εχει 50000χλμ θελω να αλλαξω βαλβολινες σασμαν και διαφορικου.νομιζετε οτι ειναι σωστο?.αν γνωριζετε και καποιο συνεργειο να μπορει να κανει τη δουλεια με σωστα υλικα παρακαλω στειλτε πμ.ευχαριστω πολυ.:thnx:

yannisv
11-03-10, 14:31
Νομίζω δε χρειάζονται αλλαγή παρά μόνο συμπλήρωμα...ας απαντήσουν και οι πιο εξειδικευμένοι.

scania124
11-03-10, 14:36
νομιζω και ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν χρειαζοντε τιποτα απο τα δυο......ουτε αλλαγη ουτε συμπληρωμα....ειναι πολυ μα πολυ νορις ακομα....thumb

stratos
11-03-10, 16:19
Δεν υπάρχει λόγος να γίνει κάτι τέτοιο. Ακόμα και στα υπερδιπλάσια χιλιόμετρα να φτάσεις τότε θα αρχίσεις να το σκέφτεσαι...

Γιατί θέλεις να κάνεις κάτι τέτοιο?

bill_m3
11-03-10, 17:53
Έτσι όπως είπαν τα παιδιά πιο πάω, η bmw λέει ποτέ, αλλά μετά τα 100 χιλιάδες ας το σκεφτούμε ....

mr incredible
11-03-10, 20:53
εχετε ολοι δικιο αλλα λεω να το κανω προληπτικα μιας και το αυτοκινητο ειναι μονιμως κολημενο στην κινηση.ετσι και αλλιως δεν νομιζω να του κανει κακο.το αμαξι εχει42000χλμ το εχω 3 χρονια απο καινουργιο και δεν εχει κανει κιχ.μονο λαδακια και φιλτρο καθε 5000χλμ λογω ωρων λειτουργειας. τωρα στο σερβις των 50000χλμ θα αλλαξω και φιλτρο βενζινης και μπουζι και τακακια.λεω βεβαια να βαλω μια και καλη τα μπροστα φρενα bmw performancethumb μιας και εχω 18αρες, θα δειξει. περιπου ποσο πανε αυτα??? τα performance?:thanks:

m-power_01
12-03-10, 01:14
καλημερα παιδες .Σε ε90 316 που εχει 50000χλμ θελω να αλλαξω βαλβολινες σασμαν και διαφορικου.νομιζετε οτι ειναι σωστο?.αν γνωριζετε και καποιο συνεργειο να μπορει να κανει τη δουλεια με σωστα υλικα παρακαλω στειλτε πμ.ευχαριστω πολυ.:thnx:

Να τις αλλαξεις... Για ρωτα καποιους ιδιοκτητες με 46αρια με longlife βαλβολινες ,ποσο παει το διαφορικο...
Συγγνωμη αλλα εμενα 2-3 κρουσματα που ξερω μου αρκουν...υποψιν οτι και τα 3 ηταν σε 4κυλινδρα αδυναμα...αλλα με ''δυνατους'' οδηγους!
Αλλαζουμε και αλλαζουμε ενα σκασμο πραγματα προληπτικα...δεν ειναι τιποτα τρομερο να αλλαξουμε και βαλβολινες!
Να πας σε ενα συνεργειο εξω ,που θα χρησιμοποιει σωστα λιπαντικα σε λογικες τιμες!

mr incredible
12-03-10, 09:57
Να τις αλλαξεις... Για ρωτα καποιους ιδιοκτητες με 46αρια με longlife βαλβολινες ,ποσο παει το διαφορικο...
Συγγνωμη αλλα εμενα 2-3 κρουσματα που ξερω μου αρκουν...υποψιν οτι και τα 3 ηταν σε 4κυλινδρα αδυναμα...αλλα με ''δυνατους'' οδηγους!
Αλλαζουμε και αλλαζουμε ενα σκασμο πραγματα προληπτικα...δεν ειναι τιποτα τρομερο να αλλαξουμε και βαλβολινες!
Να πας σε ενα συνεργειο εξω ,που θα χρησιμοποιει σωστα λιπαντικα σε λογικες τιμες!

ακριβως ετσι σκεπτομαι και εγω.σε ευχαριστω πολυ,για να μην κανουν ομως καμια βλακεια γνωριζεις μηπως τι βαλβολινη μπαινει στο σαζμαν και στο διαφορικο????:thnx:

m-power_01
12-03-10, 11:27
Εχεις π.μ φιλε μου