PDA

Επιστροφή στο Forum : Γίνετε αυτό???



Christopherk
08-01-13, 01:46
Δεν ξέρω αλλά για κάποιο λόγο ενώ το αυτοκίνητο μου δεν έχει trip computer μετά από μια βόλτα σήμερα μου δείχνει εξωτερική θερμοκρασια στο καντραν στο σημείο που ειχα την ωρα.. η ειναι κατι άλλο???
Μήπως επειδή γράφτηκα σήμερα στο forum αναβαθμίστηκε ο εξοπλισμός του αυτοκινήτου :hystericalbs1:

katsaraios
08-01-13, 02:07
του βαλες μηπως αεριο η υδρογονο???

Eleni
08-01-13, 02:24
Δεν ξέρω αλλά για κάποιο λόγο ενώ το αυτοκίνητο μου δεν έχει trip computer μετά από μια βόλτα σήμερα μου δείχνει εξωτερική θερμοκρασια στο καντραν στο σημείο που ειχα την ωρα.. η ειναι κατι άλλο???
Μήπως επειδή γράφτηκα σήμερα στο forum αναβαθμίστηκε ο εξοπλισμός του αυτοκινήτου :hystericalbs1:
ειναι το bonus δωρο απο το fans.....thumb
Τι μας περασες .... ειμαστε forum με ολα τα προσοντα και .... ολες τις δυνατοτητες!!!!!!:original:

zaharias
08-01-13, 08:10
Νομιζω οταν ειναι πολυ χαμηλη, κατω απο 3 βαθμους (αν θυμαμαι καλα), το βγαζει σε ολα.. και σε οσα δεν εχουν BC..

Christopherk
08-01-13, 10:03
Νομιζω οταν ειναι πολυ χαμηλη, κατω απο 3 βαθμους (αν θυμαμαι καλα), το βγαζει σε ολα.. και σε οσα δεν εχουν BC..


Ναι όντως έδειχνε +1Co.

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας.

Tsakirakos
08-01-13, 10:32
στο δικο μου 46αρι πριν βαλω το bc δεν μου εβγαζε τιποτα. και μενω Ξανθη που το χειμωνα ειναι πολυ συχνα κατω απο 3.

super duper
08-01-13, 11:16
λουκουμακι εβαλε γιωργη!!!:thumbsup:





του βαλες μηπως αεριο η υδρογονο???

bill_m3
08-01-13, 19:21
Φίλε μου είσαι σίγουρος ότι δεν έχεις obc ???
Επειδή λέει ο Στέφανος το παρακάτω:


στο δικο μου 46αρι πριν βαλω το bc δεν μου εβγαζε τιποτα. και μενω Ξανθη που το χειμωνα ειναι πολυ συχνα κατω απο 3.

Μπορεί να τα παίρνει στο κρανίο που χρησιμοποιείς συνέχεια το μερσεντε!!!!!

zgouriazmenos
08-01-13, 20:21
Έχει μια επιλογή άσχετη με το BC που αν την εχει ενεργοποιημένη με το που πέσει η εξωτερική θερμοκρασία κάτω απο 3 βαθμούς χτυπάει για προειδοποίηση πάγου. Ice Danger αν θυμάμαι καλά, στην κωδικοποίηση του ΙΚΕ

S54POWER
08-01-13, 20:25
Aν δεν κανω λαθος μπορεις να ενεργοποιησεις τις λειτουργιες του τριπ μεσο διαγνωστικου και εφοσον θα εχεις παρει μοχλουδακι (φλασιερα) BC

Christopherk
08-01-13, 23:00
Καλησπέρα!!!

BC δεν έχω σίγουρα πάντως
μάλλον είναι το όταν πέφτει κάτω από κάποιους βαθμούς.

Christopherk
11-01-13, 22:06
Επανέρχομαι στο θέμα ξανά.
Σήμερα με +10Co και ακόμα έχω ένδειξη θερμοκρασίας μάλλον είναι κάποιο
bonus που πήρα από το forum.

αν θυμάμαι καλά κάπως μπαίνουμε σε ένα menu στο καντράν κρατώντας πατημένο ένα απο τα λεβεδιακια που έχει εκεί, μήπως μπορείς και τα αλλάζεις μέσω του κρυφού menu;;;;

Ξέρει κανείς τι γινετε τελικα;

Christopherk
11-01-13, 23:04
Βρήκα τι γίνετε..
Διαβάστε το σχετικό άρθρο έχει πολλά χρήσιμα πραγματάκια για Ε46

https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=5522&highlight=service+manual