PDA

Επιστροφή στο Forum : αγορα κουκουλας αυτοκινητου



spar@
29-12-12, 12:28
που μπορουμε να αγορασουμε κουκουλα για εξωτερικο χωρο αυτοκινητου η οποια να ειναι στα μετρα του?
μην μου πειτε auto plus, praktiker κλπ.... ειναι Universal!

Stathis
29-12-12, 12:38
auto plus, praktiker κλπ

GIANNHS M
29-12-12, 12:39
το καλυτερο αν διαθετεις 120-140 ευρω,πηγαινε σε ενα ταπετσερι να βαλεις ενα καλο υφασμα κ να στη ραψει στα μετρα σου.ειδαλως πρακτικερ κ ετσι!

Bitz
29-12-12, 12:47
Κανε ενα τηλ. εδω.210-9314900
Φιλιανδρος Γιαννης.

PANOS-E60
29-12-12, 12:50
ταξε μου για να το κρυψω το θρεντ πριν το δουν τα φιλαράκια σου (στεφ, ντραιβερ Μ) και φας κραξιμο.

το βαψες και θέλεις να το προστατέψεις με κουκούλα ? Δε νομίζω Τάκη ...

η οτοπλας παλιότερα έραβε και κουστούμι - κουκούλα, τωρα δεν ξέρω.

spar@
29-12-12, 12:51
Mιχαλη Ταπετσερης ειναι?
εχουμε παρει 2 κουκουλες universal και ειναι τεραστιες!

spar@
29-12-12, 12:56
ταξε μου για να το κρυψω το θρεντ πριν το δουν τα φιλαράκια σου (στεφ, ντραιβερ Μ) και φας κραξιμο.

το βαψες και θέλεις να το προστατέψεις με κουκούλα ? Δε νομίζω Τάκη ...

η οτοπλας παλιότερα έραβε και κουστούμι - κουκούλα, τωρα δεν ξέρω.

οχι απλα το αυτοκινητο μου το 2013 θα ξεκουραστει οποτε το κουκουλωνω στο γκαραζ, και ο αδερφος μου το δικο του το εχει παντα κουκουλωμενο, οταν δεν βρεχει κλπ, γιατι το γκαραζ μας ειναι σε πυλωτη και υπαρχουν γατες κλπ που στο κανουν χαλια!
αυτος ειναι ο λογος της κουκουλας!!
πηρα στην auto plus και παραγγελνει κουκουλες για συγκεκριμενο τυπο μαρκας μοντελου...140ευρο
θα παρω και του μιχαλη!

Bitz
29-12-12, 12:57
Μονο κουκουλες φτιαχνει...μαρκε,παρε τηλ.να πας απο εκει να δεις ποιοτητες και τιμες.Νεα σμυρνη ειναι.

spar@
29-12-12, 12:58
Μονο κουκουλες φτιαχνει...μαρκε,παρε τηλ.να πας απο εκει να δεις ποιοτητες και τιμες.Νεα σμυρνη ειναι.

okkk
ευχαριστω πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Bitz
29-12-12, 12:59
εγω αγοραζω απο εκει χοντρικη 70 ευρω+φπα...περιπου αναλογα την ποιοτητα

halkida116mpack
29-12-12, 13:38
δοκιμασε κατι τετοιο, λενε ειναι universal μεγεθος και αντεχει σε θερμοκρασιες και τριβες


https://www.google.gr/imgres?um=1&hl=el&tbo=d&biw=1252&bih=570&tbm=isch&tbnid=Qo5bdClLrsifeM:&imgrefurl=https://www.tragiko.com/2011/12/blog-post_3196.html&docid=rRubCzmGHygRvM&imgurl=https://1.bp.blogspot.com/-7Ljp-iu8www/TuTqHVJL04I/AAAAAAAAkMY/tYzuVyAVwY4/s1600/PROFILAKTIKA_466354988.jpg&w=613&h=342&ei=4OPeUL7QNYjh4QSh04HABQ&zoom=1&iact=hc&vpx=912&vpy=140&dur=664&hovh=168&hovw=301&tx=194&ty=122&sig=106791074590620733023&page=1&tbnh=139&tbnw=239&start=0&ndsp=19&ved=1t:429,r:12,s:0,i:119

spar@
29-12-12, 13:45
αυτα θα επρεπε να ξερεις οτι δεν ειναι για ανοιχτους χωρους αλλα οταν βαζεις το "αμαξι" στο "γκαραζ"!!!
αν ειναι να αφηνεις το "αμαξι" εξω τι να το καμεις???

Kostas_1
29-12-12, 13:57
Πυλωτη?

Οταν βρεχει να την βγαζεις οκ?

(ακουστηκε λιγο προστυχο, αλλα αν μεινει φορεμενη θα σου πιασει υγρασια - ωπ κι αυτο προστυχο ακουγεται ε? - ασε ξαναγραφω αυριο ισως ειμαι καλυτερα)

spar@
29-12-12, 14:03
Πυλωτη?

Οταν βρεχει να την βγαζεις οκ?

(ακουστηκε λιγο προστυχο, αλλα αν μεινει φορεμενη θα σου πιασει υγρασια - ωπ κι αυτο προστυχο ακουγεται ε? - ασε ξαναγραφω αυριο ισως ειμαι καλυτερα)

Ξέρουμε Κώστα ποτε πρέπει να την βγάλουμε ώστε να μην ποιασει παιδί εεε υγρασία !!!

hades7
29-12-12, 14:05
που μπορουμε να αγορασουμε κουκουλα για εξωτερικο χωρο αυτοκινητου η οποια να ειναι στα μετρα του?
μην μου πειτε auto plus, praktiker κλπ.... ειναι Universal!

τυπε ψαχνεις κουκουλα sur mezure υψηλης ραπτικης? τραβα στον Gianneto στο κολωνακι και που σε δικε μου να του πηγαινεις και τον ματρακα για προβες :th_Laie_67-1:

spar@
29-12-12, 14:19
τυπε ψαχνεις κουκουλα sur mezure υψηλης ραπτικης? τραβα στον Gianneto στο κολωνακι και που σε δικε μου να του πηγαινεις και τον ματρακα για προβες :th_Laie_67-1:

Αρη ευχαριστω πολυ για την πολυτιμη βοήθεια σου!

hades7
29-12-12, 14:24
Αρη ευχαριστω πολυ για την πολυτιμη βοήθεια σου!

τιποτα τυπε χαρα μου που βοηθησα αμα θες την γνωμη μου καντην σταυροκουμπωτη ειναι στη μοδα φετος

spar@
29-12-12, 14:32
τιποτα τυπε χαρα μου που βοηθησα αμα θες την γνωμη μου καντην σταυροκουμπωτη ειναι στη μοδα φετος

ριγε σταυροκουμπωτο??
Αρη τα μαγαζια του LAK εχουν κλεισει????


το ολο θεμα με τις universal ειναι οτι αν δεν ειναι σε σωστο μεγεθος στον πρωτο αερα φουσκωνουν σερνονται και σκιζονται πολυ ευκολα...
και επειδη εχουμε αλλαξει 2-3 καμια δεν ειναι ποιοτητας και προκαλουν γρατζουνιες!

hades7
29-12-12, 14:41
τυπε εχουν αλλαξει αντικειμενο πουλανε χιονοκουβερτες πλεον

spar@
29-12-12, 14:53
τυπε εχουν αλλαξει αντικειμενο πουλανε χιονοκουβερτες πλεον

λοιπον πες μου υπαρχει ακομα στο Κολωνακι καταστημα Lak?
να του παρω ενα t-shirt αμανικο οι καθρευτες εξω και να βανω απο πανω την κουκουλα τη ριγε τη σταυροκουμπωτη!

hades7
29-12-12, 14:59
τυπε παρε απο ενα πετ σοπ της γειτονιας σου ενα απο αυτα που φορανε στα σχυλια το χειμωνα θα σου ρθει ποιο φθηνα

spar@
29-12-12, 15:05
τυπε σε ευχαριστω πολυ....
οταν θα ρωτας τι επαθε το μοτερ του σμαρτ και κανει σαν να ψηνεις ποπ κορν θα σου πω να πας στο Μητερα για τα γεννητουρια!!!

hades7
29-12-12, 15:09
τυπε ειδες ειμαι αλλητηριος χαλαω τα θρεντ ντροπη μου προσεξε μην γινεις και συ σαν και μενα

spar@
29-12-12, 15:16
τυπε ειδες ειμαι αλλητηριος χαλαω τα θρεντ ντροπη μου προσεξε μην γινεις και συ σαν και μενα

σε εχω καρφωσει στους μοντ γιατι εμενα μου την σπανε τετοιοι τυποι....εδω μπαινουμε να φτιαξουμε τα αυτοκινητα μας και οχι για χαβαλε...

stef
29-12-12, 15:49
Καταρχάς για να κουκουλώσεις αυτοκίνητο πρέπει να είναι πεντακάθαρο!
Δεν κουκουλώνουμε αυτοκίνητο που έχει σκόνες, λάσπες, νερά κλπ
Επίσης εαν το αυτοκίνητο βρίσκεται σε ακάλυπτο χώρο είναι καλό να το προσέξουμε ιδιαίτερα
Εαν το έχουμε κουκουλωμένο για μεγάλο χρονικό διάστημα και ειδικά με τις βροχές το αυτοκίνητο πρέπει να το ελέγχουμε ώστε να μην έχουμε κανένα δυσάρεστο αποτέλεσμα (ξεθώριασμα ουρανού κλπ λόγω υγρασίας)
Ενας καλός και φτηνός (έχει 2-3 διαφορετικές ποιότητες) είναι στην Καραθοδωρή στο Ν.Ψυχικό...

Dimimav
29-12-12, 15:58
Καταρχάς για να κουκουλώσεις αυτοκίνητο πρέπει να είναι πεντακάθαρο!
Δεν κουκουλώνουμε αυτοκίνητο που έχει σκόνες, λάσπες, νερά κλπ
Επίσης εαν το αυτοκίνητο βρίσκεται σε ακάλυπτο χώρο είναι καλό να το προσέξουμε ιδιαίτερα
Εαν το έχουμε κουκουλωμένο για μεγάλο χρονικό διάστημα και ειδικά με τις βροχές το αυτοκίνητο πρέπει να το ελέγχουμε ώστε να μην έχουμε κανένα δυσάρεστο αποτέλεσμα (ξεθώριασμα ουρανού κλπ λόγω υγρασίας)
Ενας καλός και φτηνός (έχει 2-3 διαφορετικές ποιότητες) είναι στην Καραθοδωρή στο Ν.Ψυχικό...


αμα το εχεις κουκουλωμενο σε πυλωτη(προστατευμενο δηλαδη απο το κτιριο
σε βροχες κ ηλιο) παιζει παλι προβλημα με την υγρασια?
(την βαζω απλα για τις γατες κ για την σκονη)

Dr. Yamastura
29-12-12, 16:04
Κουκούλα για έξω στο δρόμο ποια προτείνετε?
Παντός καιρού δλδ...

spar@
29-12-12, 16:04
Καταρχάς για να κουκουλώσεις αυτοκίνητο πρέπει να είναι πεντακάθαρο!
Δεν κουκουλώνουμε αυτοκίνητο που έχει σκόνες, λάσπες, νερά κλπ
Επίσης εαν το αυτοκίνητο βρίσκεται σε ακάλυπτο χώρο είναι καλό να το προσέξουμε ιδιαίτερα
Εαν το έχουμε κουκουλωμένο για μεγάλο χρονικό διάστημα και ειδικά με τις βροχές το αυτοκίνητο πρέπει να το ελέγχουμε ώστε να μην έχουμε κανένα δυσάρεστο αποτέλεσμα (ξεθώριασμα ουρανού κλπ λόγω υγρασίας)
Ενας καλός και φτηνός (έχει 2-3 διαφορετικές ποιότητες) είναι στην Καραθοδωρή στο Ν.Ψυχικό...

εμεις σε κλειστη πυλωτη τι βγαζουμε οταν βρεχει ή Σ,Κ σε ηλιο καθε βδομαδα!

spar@
29-12-12, 16:06
Κουκούλα για έξω στο δρόμο ποια προτείνετε?
Παντός καιρού δλδ...

θελω αυριο να παω στη ΝΣμυρνη εκει που μου ειπε ο Μιχαλης, να δω!
praktiker πηραμε μια φθηνη και μετα την πιο ακριβη πραγματικα δεν κανουν για τιποτα!
να βρεις μια στο νουμερο του αυτοκινητου οχι Universal, περα οτι προκαλουν ζημια επειδη στανταρ ειναι μεγαλυτερες φουσκωνουν και σκιζονται πολυ ευκολα....και ειναι και χαλια!

katrin_bmw
29-12-12, 16:10
μπες στο ergaleioagora.gr κ ριξε μια ματια

aristent
29-12-12, 16:11
......
εχουμε παρει 2 κουκουλες universal και ειναι τεραστιες!

..μια χαρα ειναι οι κουκουλες.....το οχημα σου ειναι μικρο!!!:D


...γιατι δεν περνατε ΜΟΝΟ ΜΙΑ να τη δοκιμασετε!!!....ετσι οπως πας θα την πληρωσεις για αρμανι μια κουκουλα!!!:thumbsup:

spar@
29-12-12, 16:16
..μια χαρα ειναι οι κουκουλες.....το οχημα σου ειναι μικρο!!!:D


...γιατι δεν περνατε ΜΟΝΟ ΜΙΑ να τη δοκιμασετε!!!....ετσι οπως πας θα την πληρωσεις για αρμανι μια κουκουλα!!!:thumbsup:

ο πληθυντικος ειναι γιατι μιλαω για το αυτοκινητο του αδερφου μου z3, πηραμε στην αρχη μια φθηνη απο το praktiker με σκοπο να βρουμε μια καλη....
απ το πρωτο βραδυ εγινε κομματια ηταν λες και πεταξαμε μουσαμα!!!
μετα πηραμε την πιο ακριβη που ειχε με υφασματα κλπ ....
και αυτη ειναι τεραστια και αυτη σκιστηκε και αυτη κανει πολυ μικρες γρατζουνιτσες...
και τωρα θελω και εγω κουκουλα για το 106!

fanisk
29-12-12, 16:37
Τυπε πες στη γιαγια να ραψει ενα σεμεδακι sur mesure.

https://3.bp.blogspot.com/--n9BH4D8uwo/T92rG0v-wFI/AAAAAAAACCc/jGwJcHFillc/s1600/a-a157.jpg

spar@
29-12-12, 17:15
Τυπε πες στη γιαγια να ραψει ενα σεμεδακι sur mesure.

https://3.bp.blogspot.com/--n9BH4D8uwo/T92rG0v-wFI/AAAAAAAACCc/jGwJcHFillc/s1600/a-a157.jpg

Μέχρι να το φτιάξει αυτό θα την κλαιμε τύπε !!

Driver M
29-12-12, 17:24
Σπύρο, πήγαινε στην Pan Car στο Γαλάτσι.
Από εκεί είχα πάρει για το 207, την ακριβότερη ποιότητα (γύρω στα 110 ευρώ) και ήταν πραγματικά ό,τι καλύτερο έχω δει ποιοτικά (τόσο καλή που μετά από 1,5 χρόνο περίπου μου την έκλεψαν).
Και είναι ακριβώς στα μέτρα του αυτοκινήτου, δεν είναι universal.

https://www.pancarshop.gr/index.php?target=categories&category_id=470

spar@
29-12-12, 19:12
ευχαριστω πολυ πολυ! απο αυριο εχει ψαξιμο!!!
υ.γ ευχαριστω πολυ και τον Χαντε.... γιατι ετσι!χααχχααχ

spar@
25-03-13, 18:12
Κανε ενα τηλ. εδω.210-9314900
Φιλιανδρος Γιαννης.

θενκς Μιχαλη....
πολυ καλος ο Γιαννης τον προτεινω και εγω...
διαλεξαμε το καλυτερο υλικο που ειχε..
φοβερο υλικο, φοβερα μετρα την βαλαμε στο αυτοκινητο και καθισε αψογα, φοβερο ραψιμο, και καλη τιμη.
Το μονο αρνητικο οτι δεν ειχε δεσιμο απο κατω που δεν μας πολυνοιαζει γιατι εχει φορεθει στο αυτοκινητο λες και ειναι ρουχο!