PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] angel ayes- 60led



ΔημήτρηςΜ3
08-03-10, 22:00
εχει αγορασει κανεις αυτο το κιτ????
οι τιμες ειναι διαφορες απο 140 μεχρι 200dollars!
ξερει κανεις τι γινεται με αυτα τα angel ayes?

ναι και ενα video
https://www.youtube.com/watch?v=gwgYvEu7atY&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=PogPZ6NHvFs

zaharias
08-03-10, 22:31
Το πρωτο βιντεο ειναι απαιχτο!! Δεν εχω ξαναδει τετοια μοντα!! Πολυ ωραιο!! (θα μ'αρεσε να το κανω, αλλα εχει αρκετη δουλιτσα και εγω με τα ηλεκτρολογικα δεν τα χω πολυ καλα.. :D)
Το δευτερο βιντεο ειναι απλα τοποθετηση led angel eyes..

Vasilis
08-03-10, 22:32
δεν εχω ιδεα για τα συγκεκριμενα....αλλα μας αναβεις φωτιες φιλε μου....

να δεις που στο τελος...θα τα βαλω στο φουρνο.....!

ΔημήτρηςΜ3
08-03-10, 22:36
το δευτερο
ειναι με τα 60 led που λενε!!


καποιο μελος νομιζω οτι πηγε να κανει την αγορα την εκανε δεν ξερω ακριβως!
αν το δει το θεμα ας μας λυσει τις αποριες!

bill_m3
08-03-10, 22:40
το δευτερο
ειναι με τα 60 led που λενε!!


καποιο μελος νομιζω οτι πηγε να κανει την αγορα την εκανε δεν ξερω ακριβως!
αν το δει το θεμα ας μας λυσει τις αποριες!

O Monsta τα είχε αναφέρει αυτά, αλλά δεν ξέρω αν τα πήρε τελικά ..

Monsta
08-03-10, 22:56
Τα έχω παραγγείλει, αλλά είναι σε backorder.

Τώρα για τη τοποθέτηση θα τα πάω στο μάστορά μου ένα Σάββατο, δε φαίνεται και τίποτα το σπουδαίο, το βίντεο είναι πάρα πολύ κατατοπιστικό.

Αν κάποιον τον ενδιαφέρει, ας μου το πει να τα προσθεσουμε στη δική μου παραγγελία, έτσι ώστε να γλυτώσουμε σε μεταφορικά & τελωνείο.

Είναι τα καλύτερα angel eyes μακράν και με ισόβια εγγύηση (10.000 ώρες ή 10 χρόνια συνεχής λειτουργίας)!

https://www.youtube.com/watch?v=jAO7KZ6EV9U&NR=1

sierra
08-03-10, 23:11
Κώστα θέλω εγώ. Πόσο έχουν;

Monsta
08-03-10, 23:12
...θα τα βαλω στο φουρνο.....!

Mπες στη πρίζα και τσίμπα τα Βασίλη :D

Monsta
08-03-10, 23:19
Κώστα θέλω εγώ. Πόσο έχουν;

Ιδού μερικές πληροφορίες από τους κυρίους που τα κατασκεύαζουν και η τιμή τους + μεταφορικά + τελωνείο.

https://www.europeanautosource.com/product_info.php?products_id=1883

Α και έκανα ένα λαθάκι: όχι 10.000 ώρες, αλλά 100.000 ώρες ή πάνω από 10 χρόνια συνεχόμενης εγγυημένης λειτουργίας!!! Δηλαδή τα βάζεις και πολύ απλά δεν ξανα-ασχολείσαι...

Όποιος .....ψήνεται ας μου πει, την ερχόμενη βδομάδα τούς έρχεται παραλαβή.

christar
08-03-10, 23:55
δεν εχω ιδεα για τα συγκεκριμενα....αλλα μας αναβεις φωτιες φιλε μου....

να δεις που στο τελος...θα τα βαλω στο φουρνο.....!

Sorry που θα στο χαλασω, αλλα τα συγκεκριμενα δεν βγαινουν για facelift coupe. Το ειχα ψαξει αρκετα πριν βαλω τα orion επισης με 60 led.

Vasilis
09-03-10, 06:53
Sorry που θα στο χαλασω, αλλα τα συγκεκριμενα δεν βγαινουν για facelift coupe. Το ειχα ψαξει αρκετα πριν βαλω τα orion επισης με 60 led.

ωραια.......:ranting2:

μηπως εχεις φωτο απο τα δικα σου?

λινκ απο που τα πηρες????thumb


διπλοφουρνισες τα φαναρια να φανταστω ε?:th_Laie_67-1::thanks:

christar
09-03-10, 11:26
ωραια.......:ranting2:

μηπως εχεις φωτο απο τα δικα σου?

λινκ απο που τα πηρες????thumb


διπλοφουρνισες τα φαναρια να φανταστω ε?:th_Laie_67-1::thanks:

Βασιλη αν θυμαμαι καλα τα ειχαμε πει και παλιοτερα στο msn. Φωτο θα δεις στο γκαραζ μου (ειμαι στην δουλεια και δεν εχω αλλες μαζι μου, αν θελεις και αλλες πες μου).
Η εταιρεια ειναι αυτη: https://www.umnitza.com/
Ενα ωραιο θεμα με ολα τα angel για e46 ειναι αυτο: https://forum.e46fanatics.com/showthread.php?t=390303&highlight=facelift+orion

Ναι, το φουρνισμα δεν το γλιτωνεις. Εχω και ενα σχετικο thread εδω: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1058
Οτι αλλο θελεις, ειμαι στη διαθεση σου!

BILL007
09-03-10, 11:46
Εγώ θέλω να πω κάτι για τα φώτα και τη μόντα με το fadeout στα angel...

Ωραία...Και παίζει αυτό που έδειξε...Τι γίνεται αμα έχεις το βράδυ ανοιχτά και τα angel και πας να ανοίξεις και τα μέσα φώτα (εφόσον κλέβει ρεύμα απο τα footwell)??? :shok:

Προσωπικά έχω δει ολόκληρο σύστημα με ρελέδες για να γίνεται αυτό...Πολύ ερασιτεχνική προσέγγιση στο συγκεκριμένο θέμα...:thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

christar
09-03-10, 13:05
Εγώ θέλω να πω κάτι για τα φώτα και τη μόντα με το fadeout στα angel...

Ωραία...Και παίζει αυτό που έδειξε...Τι γίνεται αμα έχεις το βράδυ ανοιχτά και τα angel και πας να ανοίξεις και τα μέσα φώτα (εφόσον κλέβει ρεύμα απο τα footwell)??? :shok:

Προσωπικά έχω δει ολόκληρο σύστημα με ρελέδες για να γίνεται αυτό...Πολύ ερασιτεχνική προσέγγιση στο συγκεκριμένο θέμα...:thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

Κατ' αρχην για να στα βαλω σε μια σειρα. Η συνδεσμολογια που δινουν οι Αμερικανοι (μεσω ecu box) εχει τα φωτα ολη την ωρα ανοιχτα, οταν βεβαια και ο διακοπτης ειναι ανοιχτος. Απο το footwell κλεβει ρευμα μονο οταν ο διακοπτης ειναι κλειστος, για να γινει το εφε fade in στο ξεκλειδωμα και το fade out στο κλειδωμα.
Αρα αν εχεις τον διακοπτη ανοιχτο, κανενα προβλημα. Αν παλι τον εχεις κλειστο, ειναι τοσο μικρη η καταναλωση των led, που παλι δεν νομιζω οτι θα εχεις κανενα προβλημα

BILL007
09-03-10, 13:25
Φίλε μου το κατάλαβα απολύτως πως τα έβαλε...Απλά έχω σοβαρότατες ενστάσεις, γιατί έχω δοκιμάσει απο πρώτο χέρι, τι γίνεται στο αμάξι όταν μπερδεύονται τα ρεύματα...
Και εδώ ξεκάθαρα μπερδεύονται υπο συνθήκη...
Οταν στα +12 που δίνουν τα footwell (πες ότι θες να ανάψεις το βράδυ την πλαφονιέρα να δείς κάτι-άρα ανάβουν και τα footwell),πέσουν και τα +12 απο τα φώτα τα μπροστινά,απίθανο το βλέπω το canbus να μην τα κάνει όλα π#@#$!%...Αναπόφευκτα το ένα ρεύμα θα πέσει με το άλλο...

Πως αποφεύγουν δηλαδή οι άνθρωποί αυτό το confilct?

Φιλικά Βασίλης :)

ΔημήτρηςΜ3
09-03-10, 18:29
περα απο τα παραπανω που λετε και σωστα τα λετε
νομιζω πως μεχρι τα 300$ δεν εχει τελωνειο!
εχω παρει πολλα απο το ΑΜΕΡΙΚΑ και τελωνειο ειχα στα 300 $ και πανω αξια!
αν καβω παλι λαθος οκ!!

ΔημήτρηςΜ3
09-03-10, 19:23
ειναι και αυτο !! ποιο φτηνο!
https://www.jlevistreetwerks.com/p8420/Weisslicht-LED-Angel-Eyes-for-BMW/product_info.html

Monsta
09-03-10, 21:19
ειναι και αυτο !! ποιο φτηνο!
https://www.jlevistreetwerks.com/p8420/Weisslicht-LED-Angel-Eyes-for-BMW/product_info.html

εγώ πάντως θα προτιμούσα να δώσω 50 παραπάνω και να έχω την εγγύηση των aurora.


περα απο τα παραπανω που λετε και σωστα τα λετε
νομιζω πως μεχρι τα 300$ δεν εχει τελωνειο!
εχω παρει πολλα απο το ΑΜΕΡΙΚΑ και τελωνειο ειχα στα 300 $ και πανω αξια!
αν καβω παλι λαθος οκ!!

ναι αυτό που λες παίζει, αλλά όχι πάντα...εμένα μου είχαν σταματήσει πριν 1 χρόνο πακετάκι 220 ευρώ.

ΔημήτρηςΜ3
09-03-10, 21:23
εγώ πάντως θα προτιμούσα να δώσω 50 παραπάνω και να έχω την εγγύηση των aurora.



ναι αυτό που λες παίζει, αλλά όχι πάντα...εμένα μου είχαν σταματήσει πριν 1 χρόνο πακετάκι 220 ευρώ.


δεν εχεις και αδικο~!!!!
τελος παντων ποτε ερχονται τα δικα σου!!thumb

Monsta
09-03-10, 21:37
δεν εχεις και αδικο~!!!!
τελος παντων ποτε ερχονται τα δικα σου!!thumb

περιμένω ενημέρωση, γιατί ακόμα δεν έχουν stock.

christar
10-03-10, 01:16
Φίλε μου το κατάλαβα απολύτως πως τα έβαλε...Απλά έχω σοβαρότατες ενστάσεις, γιατί έχω δοκιμάσει απο πρώτο χέρι, τι γίνεται στο αμάξι όταν μπερδεύονται τα ρεύματα...
Και εδώ ξεκάθαρα μπερδεύονται υπο συνθήκη...
Οταν στα +12 που δίνουν τα footwell (πες ότι θες να ανάψεις το βράδυ την πλαφονιέρα να δείς κάτι-άρα ανάβουν και τα footwell),πέσουν και τα +12 απο τα φώτα τα μπροστινά,απίθανο το βλέπω το canbus να μην τα κάνει όλα π#@#$!%...Αναπόφευκτα το ένα ρεύμα θα πέσει με το άλλο...

Πως αποφεύγουν δηλαδή οι άνθρωποί αυτό το confilct?

Φιλικά Βασίλης :)

Βασιλη, στα τοσα thread που εχω διαβασει σε ξενα forum σχετικα με τα angel, δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου καποιο παραπονο γι αυτο το θεμα.
Εγω προσωπικα δεν το εχω κανει γιατι αποφασισα να συνδεσω τελικα τα angel με τα φωτα θεσης (μικρη σκαλα).

Αν υπαρχει τελικα προβλημα και καποιος θελει τοσο πολυ το συγκεκριμενο εφε, μπορει να βαλει εναν διακοπη, να απομονωνει οποτε θελει τα εσωτερικα φωτα απο τα angel.

Αν και πιστευω οτι η λειτουργια αυτη ειναι μονο για το κλειδωμα -ξεκλειδωμα του αυτοκινητου. Διαφορετικα καθε φορα που θα ανοιγες την πορτα, θα αναβαν και τα εσωτερικα φωτα και κατα συνεπεια τα angel eyes.

ΔημήτρηςΜ3
10-03-10, 01:31
Βασιλη, στα τοσα thread που εχω διαβασει σε ξενα forum σχετικα με τα angel, δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου καποιο παραπονο γι αυτο το θεμα.
Εγω προσωπικα δεν το εχω κανει γιατι αποφασισα να συνδεσω τελικα τα angel με τα φωτα θεσης (μικρη σκαλα).

Αν υπαρχει τελικα προβλημα και καποιος θελει τοσο πολυ το συγκεκριμενο εφε, μπορει να βαλει εναν διακοπη, να απομονωνει οποτε θελει τα εσωτερικα φωτα απο τα angel.

Αν και πιστευω οτι η λειτουργια αυτη ειναι μονο για το κλειδωμα -ξεκλειδωμα του αυτοκινητου. Διαφορετικα καθε φορα που θα ανοιγες την πορτα, θα αναβαν και τα εσωτερικα φωτα και κατα συνεπεια τα angel eyes.

ερωτηση τρα τα δικα μου ειναι συνδεμενα με τις ψηρες!
αυτα μπορουνε να τα ενωσουμε με τις ψηρες χωρις προβλημα?? δλδ να βγαζει βλαβη??

christar
10-03-10, 08:53
ερωτηση τρα τα δικα μου ειναι συνδεμενα με τις ψηρες!
αυτα μπορουνε να τα ενωσουμε με τις ψηρες χωρις προβλημα?? δλδ να βγαζει βλαβη??

Επειδη η καταναλωση των led ειναι αρκετα μικροτερη απο την κανονικη λαμπα, θελει αντισταση ή να συνδεσεις παραλληλα λαμπακια που να φωτανε στο εσωτερικο του αυτοκινητου για να μην φαινονται.
Οπως μου ειχε πει καποιος, δες και την θετικη πλευρα, θα εχεις φως και στον κινητηρα:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: Αυτο εχω κανει και εγω.

BILL007
10-03-10, 12:01
Βασιλη, στα τοσα thread που εχω διαβασει σε ξενα forum σχετικα με τα angel, δεν εχει πεσει στην αντιληψη μου καποιο παραπονο γι αυτο το θεμα.
Εγω προσωπικα δεν το εχω κανει γιατι αποφασισα να συνδεσω τελικα τα angel με τα φωτα θεσης (μικρη σκαλα).

Αν υπαρχει τελικα προβλημα και καποιος θελει τοσο πολυ το συγκεκριμενο εφε, μπορει να βαλει εναν διακοπη, να απομονωνει οποτε θελει τα εσωτερικα φωτα απο τα angel.

Αν και πιστευω οτι η λειτουργια αυτη ειναι μονο για το κλειδωμα -ξεκλειδωμα του αυτοκινητου. Διαφορετικα καθε φορα που θα ανοιγες την πορτα, θα αναβαν και τα εσωτερικα φωτα και κατα συνεπεια τα angel eyes.


Πραγματικά με έχει φάει η απορία...Θα στείλω μαιλ στους αμερικάνους να δω τι θα πούν...:shok: :thumbsup:

Γιατί αμα είναι τόσο προχειροδουλειά τους αξίζει χρυσό βατόμουρο...thumb

Είδωμεν...:original: :original: :original:

ΔημήτρηςΜ3
10-03-10, 12:57
Πραγματικά με έχει φάει η απορία...Θα στείλω μαιλ στους αμερικάνους να δω τι θα πούν...:shok: :thumbsup:

Γιατί αμα είναι τόσο προχειροδουλειά τους αξίζει χρυσό βατόμουρο...thumb

Είδωμεν...:original: :original: :original:

περιμενουμε λοιπον τις απαντησεις τους!!

yannisv
10-03-10, 14:40
Στο Ε92 τους αποστέλλεις τα φανάρια για τη μόντα....θεωρητικά τα καλύτερα led angels.

ΔημήτρηςΜ3
19-08-11, 15:18
τι θα γινει θα κανουμε αγορα???????????
μου τι σπαει που καιγοντε τοσο συχνα

gyiama
19-08-11, 21:25
και ποιος σου λεει εσενα οτι δεν θα καιγονται και αυτα συχνα?για σκεψου απ τα 60 να καουν 3-4 σκορπια????τελεια θα δειχνει

ΔημήτρηςΜ3
20-08-11, 03:43
καλα δεν εχεισ και αδικο αλλα ενασ φιλος που τα εχει στο 46αρι του ειναι γαματα,,