PDA

Επιστροφή στο Forum : Θανατος?



Stamatis
28-12-12, 08:39
Ένας 27χρονος ημεδαπός ομολόγησε τη φρικιαστική δολοφονία της 34χρονης γυναίκας στην Ξάνθη.

Σύμφωνα με δηλώσεις στο Mega του αστυνομικού διευθυντή Ξάνθης, Γ.Γκοδοσίδη, ο νεαρός ομολόγησε ότι επιτέθηκε στην κοπέλα στην είσοδο πολυκατοικίας, εν συνεχεία τη βίασε, τη μαχαίρωσε στο στήθος και τα γεννητικά όργανα και για να καλύψει τα ίχνη του την περιέλουσε με βενζίνη και την έκαψε ενω ηταν ζωντανή.

Σύμφωνα με τον κ. Γκοδοσίδη, ο 27χρονος είχε συλληφθεί στο παρελθόν για απόπειρα βιασμού, αλλά αθωώθηκε και αφέθηκε ελεύθερος

Δημοσκόπηση.

fanisk
28-12-12, 08:43
Βεβαια. Οπως και στον αλλο αρρωστο..

https://makeleio.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=8884:2012-12-22-00-35-40&catid=8:2012-02-11-12-50-51&Itemid=8


Την καταγγελία έκανε η ίδια η μάνα η οποία έντρομη βρήκε στο κινητό του άντρα της βίντεο στα οποία φαινόταν ο γιος να κάνει διάφορα πράγματα στον πατέρα....

Ο 16χρονος επιβεβαίωσε τα όσα η μάνα του κατήγγειλε προχθές στην αστυνομία.

Η ψυχή του ανήλικου αγοριού έχει στιγματιστεί μια για πάντα. Παρ όλα όσα όμως του έκανε ο πατέρας του, εκείνος δεν του κρατά κακία. «Μου έταζε δώρα... Είναι ο πατέρας μου και δεν θέλω να διωχθεί. Είναι αυτός που μας συντηρεί και δουλεύει πολύ σκληρά για αυτό» φέρεται να είπε στους αστυνομικούς ο 16χρονος.

Μάλιστα όταν ο γιος του 41χρονου, ρώτησε τoν πατέρα του γιατί τον αναγκάζει να συνουσιάζεται μαζί του, εκείνος έδωσε την εξής απάντηση: «Όταν ήμουν μικρός με είχαν δέσει και με είχαν βιάσει ομαδικά»...

Αυτές τις αρρωστημένες εμπειρίες του πατέρα πλήρωσε το παιδί χάνοντας μια για πάντα την αθωότητά του.

«Είχα φθάσει στο σημείο να λέω ότι σε δύο χρόνια θα ενηλικιωθώ και θα φύγω από το σπίτι....» εξομολογήθηκε ο 16χρονος.

Ο εφιάλτης του αγοριού ξεκίνησε από όταν ήταν στην ηλικία των 12.

Η μάνα όλα αυτά τα χρόνια δεν είχε καταλάβει κάτι... Άρχισε να υποψιάζεται κάτι όταν ένα βράδυ είδε τον άντρα της με κατεβασμένο το εσώρουχο να κοιμάται μαζί με το γιο της...

Μια άλλη μέρα βρήκε στο μπάνιο το κινητό του άντρα της ανοιχτό να βιντεοσκοπεί... Όταν τον ρώτησε γιατί το έκανε αυτό..... ο 41χρονος απάντησε πως κατέγραφε το παιδί... Όμως η γυναίκα αν και απόρησε δεν είχε δει το περιεχόμενο των βίντεο.

Έτσι αυτήν την βδομάδα βρήκε το κινητό του άντρα της που ήταν κρυμμένο στο μπάνιο. Το άνοιξε, το έψαξε και αντίκρισε προς έκπληξή της τον 41χρονο να αναγκάζει τον γιο του να ασελγεί πάνω του.

Αμέσως πήγε στην αστυνομία και έκανε την καταγγελία. Ο εισαγγελέας έβγαλε ένταλμα σύλληψης και ο 41χρονος συνελήφθη την Πέμπτη.

Ο φερόμενος ως δράστης πήρε προθεσμία για να απολογηθεί τη Δευτέρα.

Σημειώνεται ότι εκτός από τον 16χρονο ο πα- τέρας έχει και μια 11χρονη κόρη στην οποία δεν είχε ασελγήσει ποτέ.

scania124
28-12-12, 08:44
Θάνατος και πέταμα στα σκυλιά!!!

nikos1400
28-12-12, 08:46
Οχι θανατος.
Άλλα πραματα ναι, θανατος οχι.

Ειμαι και αντιθετος με την αποψη οτι ο "σωφρονισμος" κανει δουλεια. Η αποφυλακιση δηλαδη ορισμενες φορες θα επρεπε να αποκλειεται.
Μερικες αρρωστιες δεν γιατρευονται._

katsaraios
28-12-12, 08:46
Δεν εγραψες γαΜησι και καψιμο ψηφισα λοιπον βασανιστηρια στον τριΠουστα

strof
28-12-12, 08:48
Οι δικαστές της πρώτης δικής δεν πρέπει να τιμωρηθούν;
Γιατι οι γιατροί αν κατα την επέμβαση παει κάτι λάθος ελέγχονται και ένα τελεί αν αποδειχτεί κάτι τιμωρούνται;
Αν γινόταν και στη δικαιοσύνη αυτό θα είχαμε πολύ σωστοτερες αποφάσεις.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ptboul
28-12-12, 08:49
Την τελευταία επιλογή στο πολλ δεν την δέχομαι επουδενί, ο καθείς ξέρει πολύ καλά τι κάνει. Δικαίωμα έχει-είχε και το παιδί σου που το έχεις/είχες μεγαλώσει με αίμα και όνειρα.

Panos 316T
28-12-12, 08:50
εδω θα ενστερνιστω τις αποψεις του καρατζαφυρερ:
θανατος σε εμπορους ναρκωτικων,παιδεραστες και στυγνους εγκληματιες,τελος over end παυσατω και τελεια.

bill_m3
28-12-12, 08:52
Αν και πολύ βαρύ για τέτοιες μέρες, έχουμε και λέμε :
Ο θάνατος είναι κάτι πολύ γρήγορο, τον βάζουμε σε μια πλατεία γυμνό - δεμένο, δίπλα μια πινακίδα που να λέει τι έχει κάνει και όποιος περνάει από εκεί έχει το δικαίωμα να του κάνει ότι θέλει χωρίς να τον σκοτώσει, τον ταΐζουμε τον ποτίζουμε κανονικά για όσο αντέξει............

Το :ranting2: :ranting2: μέσα.....

Cobalt
28-12-12, 08:52
ξε - κώλιασμα για 2-3 μέρες... και μετά περιφορά για φτύσιμο για την υπόλοιπη ζωή του
:ranting2:

Z4 DCT
28-12-12, 08:55
Αν τους εχει μείνει καθόλου λογική......(μετα απο αυτο που ειδαν)....γιος και πατερας.....θα βρουν κάποιο τροπο να αγαλιασει η ψυχή τους....:whistle:

nikos1400
28-12-12, 08:58
Ένας 27χρονος ημεδαπός ομολόγησε τη φρικιαστική δολοφονία της 34χρονης γυναίκας στην Ξάνθη.

Σύμφωνα με δηλώσεις στο Mega του αστυνομικού διευθυντή Ξάνθης, Γ.Γκοδοσίδη, ο νεαρός ομολόγησε ότι επιτέθηκε στην κοπέλα στην είσοδο πολυκατοικίας, εν συνεχεία τη βίασε, τη μαχαίρωσε στο στήθος και τα γεννητικά όργανα και για να καλύψει τα ίχνη του την περιέλουσε με βενζίνη και την έκαψε ενω ηταν ζωντανή.

Σύμφωνα με τον κ. Γκοδοσίδη, ο 27χρονος είχε συλληφθεί στο παρελθόν για απόπειρα βιασμού, αλλά αθωώθηκε και αφέθηκε ελεύθερος Δημοσκόπηση.


....την πυρπόλησαν καίγοντάς την ζωντανή στην πυλωτή της οικοδομής στην οποία διαμένουν οι γονείς της....



ελατε (χτυπα ξυλο) στη θεση τους...

hades7
28-12-12, 09:18
ο τρικαλινος με καλυψε πληρως

Bazil Van Sinner
28-12-12, 09:19
Δεν με καλυπτει το δημοψηφισμα.
Δεν με καλυπτει το κρατος.
Δεν υπαρχει θανατικη ποινη,δεν υπαρχει ισοβια!!
Δεν με καλυπτει η δικαιοσυνη,ειναι πολυ μαλθακη!

Το μονο που με καλυπτει ,εν μερη,ειναι οι 'νομοι' της φυλακης!(βλ.Δουρη)

Δεν τους αξιζει θανατος,αυτο θα ειναι λυτρωση,αυτοι θελουν φυλακιση και γαμησι μεχρι τελους απο τα ιδια ζωα!Δεν μπορει ενας λογικος,ενας σοφρων ανθρωπος να ξεπερασει σε αρρωστια το μυαλο ενος τετοιου υποκειμενου,οι μονοι που μπορουν ειναι στη στενη.Εκει τιμωρουντε ΟΛΑ!η παιδεραστια χαιρει ιδιαιτερης εκτιμησης ......

deepBLUE
28-12-12, 09:28
Πραγματικά για κάποιες εγκληματικές περιπτώσεις ο νόμος θα έπρεπε να ειναι ακραιος !!!
Θα είχε μειωθεί στο ελάχιστο η εγκληματικότητα

Panos 316T
28-12-12, 09:36
και κατι ακομα

σαν λαος με τα ηθη και τα εθιμα του που ειμαστε δεν μας ταιριαζουν τετοιου ειδους επιλογες οι οποιες παραπεμπουν σε αλλες εποχες και σε απολιτιστους λαους.

εχουμε γενικα αγανακτησει τοσο πολυ ως πολιτες που πλεον εχουμε μηδενικη ανοχη και απαιτουμε παραδειγματικη τιμωρια καποια στιγμη.

tamtamcafe
28-12-12, 09:43
Δεν με καλυπτει το δημοψηφισμα.
Δεν με καλυπτει το κρατος.
Δεν υπαρχει θανατικη ποινη,δεν υπαρχει ισοβια!!
Δεν με καλυπτει η δικαιοσυνη,ειναι πολυ μαλθακη!

Το μονο που με καλυπτει ,εν μερη,ειναι οι 'νομοι' της φυλακης! (βλ.Δουρη)

Δεν τους αξιζει θανατος,αυτο θα ειναι λυτρωση,αυτοι θελουν φυλακιση και γαμησι μεχρι τελους απο τα ιδια ζωα!Δεν μπορει ενας λογικος,ενας σοφρων ανθρωπος να ξεπερασει σε αρρωστια το μυαλο ενος τετοιου υποκειμενου,οι μονοι που μπορουν ειναι στη στενη.Εκει τιμωρουντε ΟΛΑ!η παιδεραστια χαιρει ιδιαιτερης εκτιμησης ......

+100000000000000000

strof
28-12-12, 09:43
Δεν με καλυπτει το δημοψηφισμα.
Δεν με καλυπτει το κρατος.
Δεν υπαρχει θανατικη ποινη,δεν υπαρχει ισοβια!!
Δεν με καλυπτει η δικαιοσυνη,ειναι πολυ μαλθακη!

Το μονο που με καλυπτει ,εν μερη,ειναι οι 'νομοι' της φυλακης!(βλ.Δουρη)

Δεν τους αξιζει θανατος,αυτο θα ειναι λυτρωση,αυτοι θελουν φυλακιση και γαμησι μεχρι τελους απο τα ιδια ζωα!Δεν μπορει ενας λογικος,ενας σοφρων ανθρωπος να ξεπερασει σε αρρωστια το μυαλο ενος τετοιου υποκειμενου,οι μονοι που μπορουν ειναι στη στενη.Εκει τιμωρουντε ΟΛΑ!η παιδεραστια χαιρει ιδιαιτερης εκτιμησης ......

Ακριβως! Μην ανυσηχειτε για την ποινη του, ηδη συνεδριαζει το πεντεμελες εφετειο Δ.Φ. Κορυδαλλου.. Και εκει παιζει ακομη η θανατικη ποινη με ολα τα προσθετα που αναφερατε..

Stunt Mike
28-12-12, 10:56
Δεν συμφωνω να καταληγει ο καθημερινος ανθρωπος στο λυντσαρισμα για να τιμωρησει ενα ''κτηνος''...γιατι δεν προκειται για ον που ανηκει στην ανθρωπινη φυλη,τουλαχιστον στη σημερινη της εξελιξη....Θα πρεπει να φυλακιστει ισοβια αναμεσα σε αλλα παρομοια κτηνη οπου κανενα απο αυτα δεν σεβεται παιδεραστες και βιαστες....Θα περασει καλαααααα......

Nikos!
28-12-12, 11:28
Να δικαστεί σε Αμερικανικό δικαστήριο.

Και η δικαιοσύνη θα πάρει το δρόμο της.


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

dafidack
28-12-12, 11:36
Κλεισιμο στη μπουζου με εποπτεια αστυνομικων για να μην καταληξει ο βασανισμος σε θανατο,το οποιο θα ειναι και λυτρωση για αυτον.

Dr. Yamastura
28-12-12, 13:23
Τι μας βάζεις ρε Σταμάτη χρονιάρες μέρες.
Αυτά πάντα θα συμβαίνουν,δυστυχώς.
Βάλε κανα ντριφτοβίντεο ή τον Άι Βασίλη!

gregE36
28-12-12, 14:51
στον κλεφτη κοψιμο το χερι λιγο λιγο μολις κλεινει η πληγη πιο πανω κοψιμο κτλ....στον βιαστη το ιδιο λιγο λιγο κοψιμο η τσ.....τσου του κτλ.μετα γ.......ι παραφυσιν καμια 500αρια φορες......στον φονια λιθοβολισμο και λιγο πριν πεθανη γδαρσιμο......και στα σκυλια μετα......να δεις ποιος τολμαει μετα να κλεψη η να βιαση......

andreas72
28-12-12, 15:21
Εισαστε για γελια....
1. Η θανατικη ποινη οχι μονο δεν περιοριζει την εγκληματικοτητα αλλα την πολλαπλασιαζει.
2. Η κοινωνια και η οικογενεια γαλουχει και συντηρει τους εγκληματιες. Κανεις δε γεννιεται εγκληματιας.
3. Αν το συστημα σωφρονισμου λειτουργουσε ιδανικα, ολοι, ακομα και οι εγκληματιες θα ηταν χρησιμοι.
4. Η αυτοδικια μπορει να ειναι η λυτρωση των συγγενων προσωπων ΑΛΛΑ δεν ειναι λυση γιατι γενναει τη βεντετα.
5. Ποιος αμεμπτος θα αναλαβει να τον σκοτωσει; Αν σκοτωσεις τον εγκληματια εσυ τι εισαι;

Ειμαι σιγουρος οτι ολοι εισαστε χριστιανοι γεματοι αγαπη....!!!!

Stamatis
28-12-12, 15:32
Εισαστε για γελια....
1. Η θανατικη ποινη οχι μονο δεν περιοριζει την εγκληματικοτητα αλλα την πολλαπλασιαζει.
2. Η κοινωνια και η οικογενεια γαλουχει και συντηρει τους εγκληματιες. Κανεις δε γεννιεται εγκληματιας.
3. Αν το συστημα σωφρονισμου λειτουργουσε ιδανικα, ολοι, ακομα και οι εγκληματιες θα ηταν χρησιμοι.
4. Η αυτοδικια μπορει να ειναι η λυτρωση των συγγενων προσωπων ΑΛΛΑ δεν ειναι λυση γιατι γενναει τη βεντετα.
5. Ποιος αμεμπτος θα αναλαβει να τον σκοτωσει; Αν σκοτωσεις τον εγκληματια εσυ τι εισαι;

Ειμαι σιγουρος οτι ολοι εισαστε χριστιανοι γεματοι αγαπη....!!!!

Θες να περάσεις μια βόλτα να στον ακουμπήσω, μετά να σε μαχαιρώσω και ύστερα να σε κάψω και να το ξανακουβεντιάσουμε?

πολύ φιλικά όλο το παραπάνω.

fanisk
28-12-12, 15:35
Εισαστε για γελια....
1. Η θανατικη ποινη οχι μονο δεν περιοριζει την εγκληματικοτητα αλλα την πολλαπλασιαζει.
2. Η κοινωνια και η οικογενεια γαλουχει και συντηρει τους εγκληματιες. Κανεις δε γεννιεται εγκληματιας.
3. Αν το συστημα σωφρονισμου λειτουργουσε ιδανικα, ολοι, ακομα και οι εγκληματιες θα ηταν χρησιμοι.
4. Η αυτοδικια μπορει να ειναι η λυτρωση των συγγενων προσωπων ΑΛΛΑ δεν ειναι λυση γιατι γενναει τη βεντετα.
5. Ποιος αμεμπτος θα αναλαβει να τον σκοτωσει; Αν σκοτωσεις τον εγκληματια εσυ τι εισαι;

Ειμαι σιγουρος οτι ολοι εισαστε χριστιανοι γεματοι αγαπη....!!!!

Το 1ο σχολιο το προσπερνω. Τετοια ΖΩΑ δεν πρεπει να ζουν παρασιτικα εις βαρος των αλλων. Οποιος σκοτωνει για 5-10 ευρω, βιαζει, πουλαει πρεζα, ειναι παιδοφιλος και ο,τι αλλο αρρωστο υπαρχει αναμεσα μας, ΔΕΝ πρεπει να ζει γιατι δεν προσφερει τιποτα αντιθετως βλαπτει. Τον καημενο που δεν εχει να φαει ή βαριεται να δουλεψει και θα κλεψει ενα σουπερ μαρκετ.. αντε να δειξω λιγη κατανοηση ενω δεν πρεπει. Τους αρρωστους που βιαζουν τα παιδια τους για παραδειγμα, γιατι να τους αφησω να ζησουν? Ή μηπως να τους ταιζω στη φυλακη?

Μερικοι γεννηθηκαν εγκληματιες, ειχαν τη ταση. Αλλοι εγιναν στη πορεια. Ο πορτοφολας ας παει μεσα μηπως και αλλαξει. Ο παιδοφιλος/βιαστης δεν πρεπει να παει μεσα. Βασανιστηριο 5-6 ωρες και θανατος επιτοπου.

Κατι τετοιες φιλανθρωπικες αηδιες μας εχουν φαει, για να προστατεψουμε υπανθρωπους. Παλι καλα που στις φυλακες μερικοι ξερουν πως πρεπει να τιμωρησουν τετοια ατομα.

Αμα εχεις τυψεις που θα σκοτωσεις τετοια ζωα, το κανω ευχαριστως εγω thumb

Z4 DCT
28-12-12, 15:38
Εισαστε για γελια....
1. Η θανατικη ποινη οχι μονο δεν περιοριζει την εγκληματικοτητα αλλα την πολλαπλασιαζει.
2. Η κοινωνια και η οικογενεια γαλουχει και συντηρει τους εγκληματιες. Κανεις δε γεννιεται εγκληματιας.
3. Αν το συστημα σωφρονισμου λειτουργουσε ιδανικα, ολοι, ακομα και οι εγκληματιες θα ηταν χρησιμοι.
4. Η αυτοδικια μπορει να ειναι η λυτρωση των συγγενων προσωπων ΑΛΛΑ δεν ειναι λυση γιατι γενναει τη βεντετα.
5. Ποιος αμεμπτος θα αναλαβει να τον σκοτωσει; Αν σκοτωσεις τον εγκληματια εσυ τι εισαι;

Ειμαι σιγουρος οτι ολοι εισαστε χριστιανοι γεματοι αγαπη....!!!!


Ειμαι......αλλα αν σου κατσει τετοιο πραμα στην οικογένεια.....γίνεσαι @%#$%@ δεν μορω να σκεφτώ τοσο κακιά λέξη γι αυτο βάζω σύμβολα......παντως ευχαρίστως θα τον σκότωνα με τα ίδια μου τα χέρια, πολυ αργά και βασανιστικά.....και μετά θα έτρωγα πολυ ευχάριστα την ιδια του την καρδιά.....κυριολεκτικά μασώντας την....thumbthumb

Ναι ειμαι Χριστιανός.....γεμάτος αγάπη......

halkida116mpack
28-12-12, 15:41
Εισαστε για γελια....
1. Η θανατικη ποινη οχι μονο δεν περιοριζει την εγκληματικοτητα αλλα την πολλαπλασιαζει.
2. Η κοινωνια και η οικογενεια γαλουχει και συντηρει τους εγκληματιες. Κανεις δε γεννιεται εγκληματιας.
3. Αν το συστημα σωφρονισμου λειτουργουσε ιδανικα, ολοι, ακομα και οι εγκληματιες θα ηταν χρησιμοι.
4. Η αυτοδικια μπορει να ειναι η λυτρωση των συγγενων προσωπων ΑΛΛΑ δεν ειναι λυση γιατι γενναει τη βεντετα.
5. Ποιος αμεμπτος θα αναλαβει να τον σκοτωσει; Αν σκοτωσεις τον εγκληματια εσυ τι εισαι;

Ειμαι σιγουρος οτι ολοι εισαστε χριστιανοι γεματοι αγαπη....!!!!

2 ερωτησεις μονο...

1 εχεις παιδια?
2 αν ηταν η κορη σου θα ημασταν παλι για γελια?

andreas72
28-12-12, 15:52
αφου συμφωνειτε ολοι μεταξυ σας και τα βρισκετε γιατι ανοιγετε θρεντ και μαλιστα με δημοψηφισμα;;

ξαναδιαβαστε το κειμενο μου και καλυτερα διαβαζετε το μια φορα την ημερα...μπορει κατι καλο να σας μεινει...που αμφιβαλλω..

andreas72
28-12-12, 15:59
α, και κατι αλλο:
καθε μερα οι κοινωνια σας εξευτελιζει,σας παιρνει τα λεφτα,την αξιοπρεπεια, τα σπιτια και σας αφηνει σα στημενες λεμονοκουπες...Δε σας βλεπω να μασατε καρδιες και να τους τιμωρειτε...ΤΣΑΜΠΑ μαγκες εισαστε....Αυτοι σας κανουν δολοφονους και μετα σας τιμωρουν...

Οχι, δεν ειμαι αναρχικος...

fanisk
28-12-12, 16:00
αφου συμφωνειτε ολοι μεταξυ σας και τα βρισκετε γιατι ανοιγετε θρεντ και μαλιστα με δημοψηφισμα;;

ξαναδιαβαστε το κειμενο μου και καλυτερα διαβαζετε το μια φορα την ημερα...μπορει κατι καλο να σας μεινει...που αμφιβαλλω..

Ευχαριστουμε ! Μολις κοπανησουν το πατερα/μανα σου στο χωριο για τη συνταξη τους ή σου βιασουν τη γυναικα/παιδι ή σε σφαξουν για μια καμερα/κινητο ελα να μας πεις για τα ανθρωπινα δικαιωματα των υπανθρωπων :hystericalbs1:

Z4 DCT
28-12-12, 16:02
αφου συμφωνειτε ολοι μεταξυ σας και τα βρισκετε γιατι ανοιγετε θρεντ και μαλιστα με δημοψηφισμα;;

ξαναδιαβαστε το κειμενο μου και καλυτερα διαβαζετε το μια φορα την ημερα...μπορει κατι καλο να σας μεινει...που αμφιβαλλω..

Συζήτηση κανουμε Αντρέα....

ρώτησε κατι ο Σταμάτης και απαντάμε......ανταπάντησες κατι εσυ και σου άπαντα κατι κάποιος αλλος......
Μια χαρα διάβασα πχ εγω, αυτα που έγραψες.....και δεν συμφωνώ
Το οτι δεν ταιριάζει η άποψη μου με την δικη σου, δεν σε κανει καλύτερο απο μένα...ουτε εμένα απο σένα......και το τι ειναι καλό και κακό για κάποιον ......αυτο ειναι καθαρά θεμα άποψης.....

andreas72
28-12-12, 16:04
Συζήτηση κανουμε Αντρέα....

ρώτησε κατι ο Σταμάτης και απαντάμε......ανταπάντησες κατι εσυ και σου άπαντα κατι κάποιος αλλος......
Μια χαρα διάβασα πχ εγω, αυτα που έγραψες.....και δεν συμφωνώ
Το οτι δεν ταιριάζει η άποψη μου με την δικη σου, δεν σε κανει καλύτερο απο μένα...ουτε εμένα απο σένα......και το τι ειναι καλό και κακό για κάποιον ......αυτο ειναι καθαρά θεμα άποψης.....

Η αποψη σου ειναι λαθος φιλε Γιαννη..:original:
Αν σκοτωσεις καποιον ασχετα αν ειναι εγκληματιας σε κανει αυτοματως εγκληματια ειτε το θες ειτε οχι

Z4 DCT
28-12-12, 16:19
Η αποψη σου ειναι λαθος φιλε Γιαννη..:original:
Αν σκοτωσεις καποιον ασχετα αν ειναι εγκληματιας σε κανει αυτοματως εγκληματια ειτε το θες ειτε οχι

Ναι φυσικά και με κάνει εγκληματία.....η άποψη μου ομως διαφέρει απο το νομικό μας καθεστώς......

Αμα μου εχει ''μαμισει'' την οικογένεια....χέστηκα...γι αυτην υπαρχω πλεον σ αυτη την ζωη...thumb.....θα του το ρουφήξω με μπουρί απο σόμπα

Azurius
28-12-12, 16:25
Μας μάρανε η πολύ δημοκρατία και καταργήσαμε τη Θανατική ποινή.... ΛΑΘΟΣ! Πάγωμα με άζωτο και σπάσιμο το παγωμένο μέρος σιγά σιγά μέχρι να μείνει μόνο ο κορμός του. Μετά λιθοβολισμό και τέλος 2 πεινασμένα ροτβάιλερ να κάνουν τη δουλειά τους ενώ είναι ακόμα ζωντανός.

andreas72
28-12-12, 16:28
Ναι φυσικά και με κάνει εγκληματία.....η άποψη μου ομως διαφέρει απο το νομικό μας καθεστώς......

Αμα μου εχει ''μαμισει'' την οικογένεια....χέστηκα...γι αυτην υπαρχω πλεον σ αυτη την ζωη...thumb.....θα του το ρουφήξω με μπουρί απο σόμπα

εσυ θα σκοτωσεις αυτον που σου μαμησε την οικογενεια, μετα ομως θα ερθω εγω που ειμαι αδερφος του και θα σκοτωσω εσενα που σκοτωσες τον αδερφο μου. Εσυ θα μου πεις ''χεστηκα κι να πεθανω''..αυτο ομως λεω εγω τοση ωρα: ΟλΑ αυτα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΛΥΣΗ,,,ουτε αυτοδικια ουτε θανατος.
Μια πραγματικα πολιτισμενη κοινωνια προλαμβανει με την παιδεια για να μη χρειαστει αργοτερα να τιμωρησει με την αστυνομια.:original:

Bazil Van Sinner
28-12-12, 16:33
Eiσαι για γελια,που καθεσαι και συζητας σε ανθρωπους για γελια:thumbsdown:

Δεν σε ειδα ομως να περνεις θεση για τον 27χρονο
μονο θεωρια μας αραδιασες.Πες μας ποια ειναι η θεση σου?
Η δικια μου ειναι ηδη γραμμενη.

1.Ποιος το λεει αυτο?Εχεις καποια ερευνα?Γιατι και οι αμερικανοι στις τελευταιες εκλογες αλλα ελεγαν για την οπλοφορια.αλλα λενε τωρα.

2.Αυτο το λεγε παλια η γιαγια μου,ισχυει ως ενα σημειο,και προς θεου δεν δικαιολογει την πραξη κανενος!!!!Αν το παρεις απ την αναποδη θα δεις παραδειγματα που απο σαπιες κοινωνιες και πιο σαπιες οικογενειες εχουν γινει υποδειγματα ανθρωπων και οικογενειων!

3.το συστημα σοφρωνισμου το κρινουν,οι χρηστες και αυτοι που ψηνοντε,για ολους τους αλλους ειναι απλα ενα κτιριο με ψηλα ντουβαρια!

4.V for Venteta και ετσι φαση ε????Ναι θα σηκωθουν τ'αγγουρια απ το μαναβικο του να κυνηγανε τους συγγενεις τις κοπελας.

5.Δεν χρειαζεται αμεμπτος,η αποφαση χρειαζεται,οσο για την εκτελεση υπαρχουν και επαγγελματιες!



ξαναδιαβαστε το κειμενο μου και καλυτερα διαβαζετε το μια φορα την ημερα...μπορει κατι καλο να σας μεινει...που αμφιβαλλω..:thumbsdown::thumbsdown: πολυ υποτιμιτικο στυλ:thumbsdown::thumbsdown:


Μια πραγματικα πολιτισμενη κοινωνια προλαμβανει με την παιδεια για να μη χρειαστει αργοτερα να τιμωρησει με την αστυνομια.

:ranting2::ranting2::ranting2::ranting2:
πλακα κανεις τοση ωρα πες αληθεια!!!!!!

Τωρα τι θα κανουμε μ'αυτον τον pousti μου λες?https://a.media.newsbomb.gr/items/cache/c8bebf8acbce2c3fac1cbc010b50666d_XL.jpg
Και μην μου λες για την κοινωνια στην οποια μεσα και συ ζεις και δεν σε βλεπω να κανεις κατι παρα μονο να κραζεις και να υπερασπιζεσαι ενα σκουπιδι!

hades7
28-12-12, 16:41
τυποι αγιες μερες ειναι δεν βαζετε καπου μια τελεια ολοι?

https://www.youtube.com/watch?v=dMJUWqbJ3Jg

pilot
28-12-12, 17:09
Πραγματικά για κάποιες εγκληματικές περιπτώσεις ο νόμος θα έπρεπε να ειναι ακραιος !!!
Θα είχε μειωθεί στο ελάχιστο η εγκληματικότητα

συμφωνώ 100%...

Stamatis
28-12-12, 17:36
Οτιδήπ.......



........ΔΥΟ ΧΙΛΙΑΔΕΣ ΔΩΔΕΚΑ ΕΧΟΥΜΕ ρε τον μπελά μου μέσα, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΛΛΗ ΛΥΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΘΑΝΑΤΟ. Τόσο τυφλαμάρα ποια; Και μετά αναρωτιόμαστε για το που βαδίζουμε;
Δίκαιο δεν είναι;

ρε πας καλά?

το σβήνω και δεν το συζητάμε παραπέρα.

oldcarskickass
28-12-12, 17:38
Οκ σταμάτη, πάσο(χωρίς ειρωνεία), αλλά μην ξεχνάς ότι πέρασαν καμιά δεκαριά ευχές θανάτου και διάφορων άλλων βασανιστηρίων κτλ κτλ κτλ στο παρών θρεντ, εγώ άλλαξα λίγο τον στόχο. Σβήσε και αυτό, αρκεί να το διαβάσεις πρώτα.

Stamatis
28-12-12, 17:39
Το διάβασα ρε συ, αλλά δεν έχει ο καθένας την κατανόηση που πιστεύεις οτι θα υπάρξει.

Θα γινει ξεσηκωμός.

Stamatis
28-12-12, 17:42
Παιδιά το θρεντ κλείνει, οι απόψεις απο κάθε πλευρά ειναι θεμιτές και έτσι πρέπει να γίνεται, αλλά, αυτό αρχίζει να ξεφεύγει.
Οταν μπορέσω μετά τις γιορτές, θα ανοίξω ενα θρεντ με διαιτησία, για να το κουβεντιάσουμε πιό σωστά και να αλλάξουμε απόψεις.

Υπόσχεση.

halkida116mpack
28-12-12, 17:42
α, και κατι αλλο:
καθε μερα οι κοινωνια σας εξευτελιζει,σας παιρνει τα λεφτα,την αξιοπρεπεια, τα σπιτια και σας αφηνει σα στημενες λεμονοκουπες...Δε σας βλεπω να μασατε καρδιες και να τους τιμωρειτε...ΤΣΑΜΠΑ μαγκες εισαστε....Αυτοι σας κανουν δολοφονους και μετα σας τιμωρουν...

Οχι, δεν ειμαι αναρχικος...

εσενα δεν στα κανουν αυτα?μονο σε εμας τα κανουν?εσυ τι κανεις γι αυτα πες μας και ασε εμας τους τζαμπα μαγκες.

εγω οταν κρινω και αναρχικος θα γινω και αριστερος και δεξιος και αν μου πειραξει κανεις την κορη να εισαι σιγουρος οτι δεν θα αφησω το δικαστηριο να κρινει την τιμωρια του...θα την κρινω εγω....

δεν μου απαντησες αμα εχεις παιδια?και αν ηταν κορη σου τι θα ελεγες?

δεν εχω τιποτα μαζι σου , απλα αποψεις ανταλλαζουμε

Stamatis
28-12-12, 17:44
Παιδιά το θρεντ κλείνει, οι απόψεις απο κάθε πλευρά ειναι θεμιτές και έτσι πρέπει να γίνεται, αλλά, αυτό αρχίζει να ξεφεύγει.
Οταν μπορέσω μετά τις γιορτές, θα ανοίξω ενα θρεντ με διαιτησία, για να το κουβεντιάσουμε πιό σωστά και να αλλάξουμε απόψεις.

Υπόσχεση.



:thanks: