PDA

Επιστροφή στο Forum : ΚΤΕΟ σε μοτοσυκλέτες



PANOS-E60
27-12-12, 21:57
Αυτό το ξέρατε ?

https://imageshack.us/a/img441/4081/dsc0000145.jpg

μόλις το βρήκα στο γραμματοκιβώτιο :shok:

fanisk
27-12-12, 22:00
Καθολου ασχημη ιδεα, λεφτα στο κρατος και θα πληρωνουν οι εξυπνοι που κυκλοφορουν κατι μπουρδελα ετοιμα να προκαλεσουν ατυχημα. Ειδικα κατι χαρβαλα παπακια..

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
27-12-12, 22:11
μα το μετρο του ΚΤΕΟ σε μοτοσυκλετες υπαρχει εδω και 1.5- 2 ετη

Stamatis
27-12-12, 22:12
Εμενα ειναι του 1964
Και αυτη τη.στιγμη στο συνεργειο με σκοπο να βγει σε ενα μηνα.

Εκπροθεσμος λοιπον.

Αλλα.αφου δεν υποχρεουμαι ελεγχο καυσαεριων και δεν εχω φωτα τι.θα δουν?
Αν εχουν αερα τα λαστιχα!

Ποσο κοστιζει αυτο?

PANOS-E60
27-12-12, 22:13
μα το μετρο του ΚΤΕΟ σε μοτοσυκλετες υπαρχει εδω και 1.5- 2 ετη

δεν το ήξερα ! Τον τελευταίο χρόνο έχω φάει 5 ελέγχους από ΔΙΑΣ, κανείς δεν μου το ζήτησε. :shok:

PANOS-E60
27-12-12, 22:16
Εμενα ειναι του 1964
Και αυτη τη.στιγμη στο συνεργειο με σκοπο να βγει σε ενα μηνα.

Εκπροθεσμος λοιπον.

Αλλα.αφου δεν υποχρεουμαι ελεγχο καυσαεριων και δεν εχω φωτα τι.θα δουν?
Αν εχουν αερα τα λαστιχα!

Ποσο κοστιζει αυτο?

35 ε λέει το χαρτί επάνω. Ρε που μπλεξαμε !
θα τα δωσω ρε γμτ γιά να δω τα μούτρα που θα κάνουνε, 98 μοντέλο, 95 χιλ χλμ, παρατηρήσεις ΜΗΔΕΝ. Ετσι για το ηθικό μου. thumb

Tsakirakos
27-12-12, 22:23
Εγω το περασα το καλοκαιρι. Εχει καιρο που ισχυει

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
27-12-12, 22:30
35 ε λέει το χαρτί επάνω. Ρε που μπλεξαμε !
θα τα δωσω ρε γμτ γιά να δω τα μούτρα που θα κάνουνε, 98 μοντέλο, 95 χιλ χλμ, παρατηρήσεις ΜΗΔΕΝ. Ετσι για το ηθικό μου. thumb

δεν ειναι για τα μουτρα τους αλλα πιο πολυ-χτυπα ξυλο-για μια στραβη(τρακαρισμα)οπου χωρις ΚΤΕΟ η ασφαλεια δεν θα σε καλυψει

S54POWER
27-12-12, 23:32
Βγηκε καινουργιο προγραμμα προσκλησης για το 2013.

nfot
27-12-12, 23:47
To Fazer το περασα τον Αυγουστο. Το Daytona θα περασει την ανοιξη, που κλεινει τετραετια. Μετα, καθε 2 χρονια. Ο,τι ακριβως ισχυει και για τα αυτοκινητα.
Δεν ειναι ομως υποχρεωτικο για ολες τις περιφερειες. Και εχει σημασια που εχει εκδοθει η πρωτη αδεια αλλα και αν εχει "μεταδημοτευση", απο τον τρεχωντα ιδιοκτητη.
Εχει ενα Ι.Κ.Τ.Ε.Ο., εδω στο Βολο, που προς το παρων χρεωνει μολις 19,90.

pilot
28-12-12, 17:21
35 ε λέει το χαρτί επάνω. Ρε που μπλεξαμε !
θα τα δωσω ρε γμτ γιά να δω τα μούτρα που θα κάνουνε, 98 μοντέλο, 95 χιλ χλμ, παρατηρήσεις ΜΗΔΕΝ. Ετσι για το ηθικό μου. thumb

καλά μην νομίζεις οτι ξέρουν και πως κάνουν κάνα σοβαρό έλεγχο! έχω ιστορίες απο φίλους να πέσεις κάτω απο τα γέλια.. ούτε μπρος δεν μπορούσαν να βάλουν!

ο αδελφός μου πέρασε το transalp του, μοντ.89, και το μόνο που είδαν ήταν αν δουλεύουν τα φώτα,φλας αν έχει καλά λάστιχα και τέλος..

PANOS-E60
28-12-12, 17:27
καλά μην νομίζεις οτι ξέρουν και πως κάνουν κάνα σοβαρό έλεγχο! έχω ιστορίες απο φίλους να πέσεις κάτω απο τα γέλια.. ούτε μπρος δεν μπορούσαν να βάλουν!

ο αδελφός μου πέρασε το transalp του, μοντ.89, και το μόνο που είδαν ήταν αν δουλεύουν τα φώτα,φλας αν έχει καλά λάστιχα και τέλος..

Μόλις γύρισα Γιώργο, με εντυπωσίασαν στην Κηφισίας (ikteokifissias) που πήγα. Σοβαρός έλεγχος, αλήθεια δεν το περίμενα. Αρ. πλαισίου, αρ. κινητήρα, φωτα, φρένα, ντεσιμπελόμετρο, λάστιχα, πολύ πράγμα.

θα βάλω φωτο αγρότερα με το αποτέλεσμα :D

Stamatis
28-12-12, 17:30
Θα γελάσουμε πολύ οταν θα πάω τη Λαμπρέτα για ΚΤΕΟ.

pilot
28-12-12, 17:51
Μόλις γύρισα Γιώργο, με εντυπωσίασαν στην Κηφισίας (ikteokifissias) που πήγα. Σοβαρός έλεγχος, αλήθεια δεν το περίμενα. Αρ. πλαισίου, αρ. κινητήρα, φωτα, φρένα, ντεσιμπελόμετρο, λάστιχα, πολύ πράγμα.

θα βάλω φωτο αγρότερα με το αποτέλεσμα :D

έλα ρε.. μπράβο!

PANOS-E60
28-12-12, 18:40
https://imageshack.us/a/img705/574/dsc0000146y.jpg

:original::original:

Samaro
16-05-13, 12:41
4 στα 5 δίκυκλα δεν έχουν περάσει από ΚΤΕΟ

Εως και το 80% φτάνει το ποσοστό των δικύκλων που δεν έχουν περάσει από ΚΤΕΟ παρά το γεγονός ότι σε λιγότερο από δέκα ημέρες λήγει και η προθεσμία παράτασης που έχει δοθεί, ενώ το πρόστιμο της Τροχαίας για τη συγκεκριμένη παράβαση ανέρχεται σε 400 ευρώ.
16/5/2013 12:20:13 μμ
Φωτογραφίες: Αρχείο
Text Size Μεγαλύτερα Γράμματα Μικρότερα Γράμματα mail to Εκτυπώστε το Αρθρο
4 στα 5 δίκυκλα δεν έχουν περάσει από ΚΤΕΟ

Εως και το 80% φτάνει το ποσοστό των δικύκλων που δεν έχουν περάσει από ΚΤΕΟ παρά το γεγονός ότι σε λιγότερο από δέκα ημέρες λήγει και η προθεσμία παράτασης που έχει δοθεί, ενώ το πρόστιμο της Τροχαίας για τη συγκεκριμένη παράβαση ανέρχεται σε 400 ευρώ.

Σύμφωνα με τα στοιχεία του Πανελληνίου Συνδέσμου Ιδιωτικών ΚΤΕΟ, τα οποία είναι τα μόνα που έχουν ειδικές γραμμές ελέγχου για δίκυκλα, στο τέλος Απριλίου 178.000 δίκυκλα δεν είχαν ελεγχθεί, ενώ έως και σήμερα τα δεδομένα δεν έχουν αλλάξει. Υπενθυμίζεται ότι η προθεσμία ελέγχου για τα δίκυκλα άνω των 50 cc των ετών 1990-2001, τα οποία υπολογίζονται σε περίπου 220.000, λήγει στις 25 Μαΐου.

Σύμφωνα με τον πρόεδρο του Συνδέσμου, Κώστα Βήκα, πάντως, πλέον δεν υπάρχει η δυνατότητα να ελεγχθούν εμπρόθεσμα όλες οι μοτοσυκλέτες: «Για δίκυκλα υπάρχει μόνο μια γραμμή ελέγχου σε κάθε ΚΤΕΟ, η οποία μπορεί να δεχτεί έως και 120 μοτοσυκλέτες την ημέρα και η Περιφέρεια Αττικής δεν φαίνεται διατεθειμένη να δώσει νέα παράταση».

https://www.e-go.gr/wmotors/articles.asp?catid=15824&subid=2&pubid=7285093