PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46 M3] ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΑΡΤΗΣΗ



aris
08-03-10, 20:47
Μετα απο τρακαρισμα που ειχα:thumbsdown:, αναζητω bilstein ρυθμιζομενο για m3 e46 του οδηγου (μαλλον pss9 ειναι με κωδικο 0406VM3 5014H1).
Δυστυχως οπου και να ρωτησα μου ειπαν οτι παει τετραδα και κανω μια προσπαθεια να βρω μεσω Γερμανιας τουλαχιστον ζευγαρι για μπροστα!
Υπαρχει καποιο site οπου πουλανε μεταχειρισμενα? Καποια Βοηθεια? :thnx:

Vasilis
08-03-10, 20:53
ebay Κοιταξες???

κοιταξες σε τιποτα παλιατζηδες ?(παναγιωτιδης , πλουμιστος κλπ?)

aris
08-03-10, 21:03
Κοιταξα και στο ebay αλλα τιποτα! Βρηκα κατι στο car.gr αλλα τα πουλαει 900 ευρω και τα τεσσερα! Θα επικοινωνησω αυριο μαζι του μπας και πουλαει τα δυο! Γ......μω το stop μου μεσα!!!!!

aris
08-03-10, 21:04
Παλι καλα ειχα μικτη!

Vasilis
08-03-10, 21:05
για παρε κ δω ενα τηλ......μηπως βρεις κατι...https://www.bmwpanagiotidis.gr/greek/

Vasilis
08-03-10, 21:07
https://global.ebay.com/96_97_98_99_00_01_02_03_04_BMW_E36_M3_32L_PSS9_SYS TEM/390165057018/item

ειναι χωρις εξοδα αποστολης βεβαια....αλλα ειναι καινουργια...!

Monsta
08-03-10, 21:10
αν έχεις μικτή, πού είναι το πρόβλημα? Πληρώνεις την απαλλαγή σου και ας τους να πληρώσουνε τη 4-άδα αφού δε πωλούνται ένα ένα.

m-power_01
08-03-10, 21:11
Στο car μαλλον βρηκες του Χρηστου που ειναι και μελος...και την εχει πουλησει ! Θες να κοιταξω να σου βρω 2 μπροστινα καινουρια...?

aris
08-03-10, 21:11
Δυστυχως περσι τα αλλαξα δεν λεει για καινουρια! Σε ευχαριστω παντως! Θα τηλ σε αυτους που ειπες μηπως και εχουν!

Vasilis
08-03-10, 21:12
να σαι καλα....αν κ με τετοιο εργαλειο ...ΔΕΝ θα σου προτεινα μεταχειρο αναρτηση...

καλη συνεχεια...!

aris
08-03-10, 21:15
αν έχεις μικτή, πού είναι το πρόβλημα? Πληρώνεις την απαλλαγή σου και ας τους να πληρώσουνε τη 4-άδα αφού δε πωλούνται ένα ένα.

στο οτι εχουν απαλλαγη 35% λογω παλαιοτητας και πρεπει να χωσω το χερι και αλλο στη τσεπη μου! Δυστυχως εφταιγα εγω στο τρακαρισμα οποτε μην περιμενεις να τα δικαιολογησουν ολα!

aris
08-03-10, 21:20
Στο car μαλλον βρηκες του Χρηστου που ειναι και μελος...και την εχει πουλησει ! Θες να κοιταξω να σου βρω 2 μπροστινα καινουρια...?

Αν δεν τα καταφερω και αυριο με την βοηθεια καποιου μηχανικου, να φερω απο Γερμανια, θα επικοινωνησω μαζι σου με πμ. Σε ευχαριστω!

aris
13-03-10, 19:48
Τελικα καλη πα......ρα εφαγα για τα μπροστινα αμορτησερ! Δεν βρηκα τιποτα φθηνο σε Ελλαδα και ερχονται τελικα απο γερμανια στην προνομιακη τιμη των 1100 ευρω! ΚΑΙ αυτα απο την τσεπη μου γιατι πολυ απλα η ασφαλιστη δικαιολογει μονο τα μαμισια!Ο κωδικος που ειχα, σταματησε οποτε επρεπε να παραγγειλω τα bilstein b16!
https://www.bilstein.de/en/products/sport-and-threaded-ride-high-adjustable-kits/bilstein-b16.html

NickE60
13-03-10, 21:23
Τελικα καλη πα......ρα εφαγα για τα μπροστινα αμορτησερ! Δεν βρηκα τιποτα φθηνο σε Ελλαδα και ερχονται τελικα απο γερμανια στην προνομιακη τιμη των 1100 ευρω! ΚΑΙ αυτα απο την τσεπη μου γιατι πολυ απλα η ασφαλιστη δικαιολογει μονο τα μαμισια!Ο κωδικος που ειχα, σταματησε οποτε επρεπε να παραγγειλω τα bilstein b16!
https://www.bilstein.de/en/products/sport-and-threaded-ride-high-adjustable-kits/bilstein-b16.html

Την πάτησες....... εσύ να είσαι καλά, αφού δε γινόταν αλλιώς..... :thumbsdown:

Thomelef
14-03-10, 08:33
στο οτι εχουν απαλλαγη 35% λογω παλαιοτητας και πρεπει να χωσω το χερι και αλλο στη τσεπη μου! Δυστυχως εφταιγα εγω στο τρακαρισμα οποτε μην περιμενεις να τα δικαιολογησουν ολα!

συγνώμη αλλά για τι ασφάλεια μιλάμε;;;
Και αν επιτρέπεται πόσο πληρώνεις;;;
Το δικό μου το αμάξι είναι μια χρόνια παλαιότερο
από το δικό σου πληρώνω 800 το εξάμηνο και η
ασφάλεια έχει 200 ευρώ απαλλαγή.
Αποζημίωση σε κλοπή ή ολική καταστροφή τι σου
δίνουν φίλε;;; Μηπως να ψάξεις λίγο την ασφάλεια
σου;;; Γιατι χωρίς καλή ασφάλεια σε τέτοιο αμάξι
και αν το κυνηγας και λίγο θα ρήξεις πολύ κλάμα.

aris
14-03-10, 13:56
συγνώμη αλλά για τι ασφάλεια μιλάμε;;;
Και αν επιτρέπεται πόσο πληρώνεις;;;
Το δικό μου το αμάξι είναι μια χρόνια παλαιότερο
από το δικό σου πληρώνω 800 το εξάμηνο και η
ασφάλεια έχει 200 ευρώ απαλλαγή.
Αποζημίωση σε κλοπή ή ολική καταστροφή τι σου
δίνουν φίλε;;; Μηπως να ψάξεις λίγο την ασφάλεια
σου;;; Γιατι χωρίς καλή ασφάλεια σε τέτοιο αμάξι
και αν το κυνηγας και λίγο θα ρήξεις πολύ κλάμα.

Υδρογειος και δινω 700 Ε το εξαμηνο και 300Ε Απαλλαγη! Αλλα ειναι να μην σου τυχει!

330compressor
14-03-10, 16:27
Το μειονέκτημα αυτής τις ανάρτησης είναι ότι δεν το πουλάνε ένα-ένα ξεχωριστά και στη περίπτωση του φίλου μας παει για 4ραδα ……άμα το γνώριζα απο πριν τα αγοράσω δεν θα τα έπαιρνα, αυτό είχα πει σε μια έκθεση όταν είχα δει ένα περίπτερο τους και ότι θα έπρεπε να το λένε σε όποιος θέλει να τις αγοράσει σε τόσο ακριβά εξαρτήματα αλλιώς θα έβαζα τις KW που πουλιούνταν μια-μια και είναι επισκευαζόμενες & ξανοιγόμενες…… γι αυτό θα πρέπει να τα λέμε αυτά να μη την πατάνε άλλοι φίλοι. :shok:

aris
14-03-10, 18:11
Το μειονέκτημα αυτής τις ανάρτησης είναι ότι δεν το πουλάνε ένα-ένα ξεχωριστά και στη περίπτωση του φίλου μας παει για 4ραδα ……άμα το γνώριζα απο πριν τα αγοράσω δεν θα τα έπαιρνα, αυτό είχα πει σε μια έκθεση όταν είχα δει ένα περίπτερο τους και ότι θα έπρεπε να το λένε σε όποιος θέλει να τις αγοράσει σε τόσο ακριβά εξαρτήματα αλλιώς θα έβαζα τις KW που πουλιούνταν μια-μια και είναι επισκευαζόμενες & ξανοιγόμενες…… γι αυτό θα πρέπει να τα λέμε αυτά να μη την πατάνε άλλοι φίλοι. :shok:


Οπως το ειπες μειονεκτημα! Και παλι καλα που διναν ζευγαρι απο γερμανια! Οσο για το δεξι που θα με μεινει θα το κρατησω για οποιον το χρειαστει!
Χιλιες φορες να ειχα τα μαμισια!

Thomelef
15-03-10, 07:23
Υδρογειος και δινω 700 Ε το εξαμηνο και 300Ε Απαλλαγη! Αλλα ειναι να μην σου τυχει!


τότε γιατί 35% κάλυψη στα 300 ευρά απαλλαγή???άντε οκ για την aftermarket
ανάρτηση το καταλαβαίνω. το 35% όμως doesn't make any sense