PDA

Επιστροφή στο Forum : Μπαγαζιερα οροφης thule



giannis79
26-12-12, 14:54
παιδια χρονια πολλα με ευτυχια και καλη χρονια σε ολους.μιας και εγινα μπαμπας σκεφτομαι να παρω μπαγκαζιερα οροφης thule 200 motion...για να χωραει τα παντα.τι αποψη εχετε και αν υπαρχει και κανα γνωστος που πουλαει καινουρια η μεταχειρισμενες...:thnx:

giannis79
26-12-12, 14:57
ξεχασα ειμαι κατοχος μμιας e87

trueno
27-12-12, 10:36
Nα την πάρεις την Thule , ποιοτικα ειναι κορυφή! Οταν εψαχνα εγω για να πάρω (τελικα δεν πήρα) ειχα φαει ολο το Ιντερνετ , Γερμανια , Αγγλια, κλπ και κατεληξα στο συμπέρασμα οτι δεν συμφερει να την φερεις από εξω λόγω μεταφορικών.
Αν εχεις κάποιον και στην φερει με μεταφορική πάρε την από Γερμανια , αλλιώς ψάξε να την βρεις από Ελλάδα.
Ο πιο φτηνός που βρηκα ηταν ενας Θεσσαλονικη με δωρεαν μεταφορικα δεν θυμαμαι όμως τη εταιρεια.
Στην Αθηνα πήγαινε στην Πρωτοπαπαδάκη στο Γαλάτσι. Εχω πολύ καλές εντυπώσεις από εκεί. Οταν πήρα χιονο-κάλτσες για το αυτοκινητο , με πήραν τηλέφωνο την εομένη ημέρα και μου ειπαν ότι εκαναν λάθος και με χρεωσαν 10 Ευρώ παραπάνω, και μου ειπαν να πάω στο κατάστημα να μου δωσουν τα χρηματα πίσω!!!!

Ε91
27-12-12, 11:23
Χρόνια πολλά και να σου ζήσει!
Κι εγώ, μετά από πολύ ψάξιμο, πριν 2 χρόνια αγόρασα μπαγκαζιέρα της Thule (Atlantis 780 σε μαύρο γυαλιστερό-διαστάσεις 196 X 78 X 44 cm - χωρητικότητα 480 ltr).
Μετά από κάποια ταξίδια, η εμπειρία μου είναι πολύ καλή.
Δεν είναι τέλεια ποιοτικά (μικροατέλειες στη βαφή, που τονίζονται λόγω μαύρου γυαλιστερού και κάποιοι μικροτριγμοί εν κινήσει), αλλά προφανώς λόγω της αεροδυναμικής της σχεδίασης και παρά τον αρκετά μεγάλο όγκο της, δεν έχω δει δραματικές διαφορές στην οδική συμπεριφορά του αυτοκινήτου, ούτε σημαντική αύξηση της κατανάλωσης.
Την αγόρασα από το κατάστημα στο Γαλάτσι που προαναφέρθηκε (αν θες σου στέλνω με pm τα στοιχεία του, για να μη θεωρηθεί διαφήμιση) και όχι από την ελληνική αντιπροσωπεία της Thule, που ήταν αρκετά ακριβότερη!
Από ό,τι θυμάμαι, η τιμή του καταστήματος ήταν τότε ανταγωνιστικότατη και ήταν το μοναδικό, εκτός της αντιπροσωπείας, που την είχε ετοιμοπαράδοτη.
Σε κάθε περίπτωση, από όπου κι αν αγοράσεις, έλεγξε τη γνησιότητά της.

giannis79
27-12-12, 19:59
Χρόνια πολλά και να σου ζήσει!
Κι εγώ, μετά από πολύ ψάξιμο, πριν 2 χρόνια αγόρασα μπαγκαζιέρα της Thule (Atlantis 780 σε μαύρο γυαλιστερό-διαστάσεις 196 X 78 X 44 cm - χωρητικότητα 480 ltr).
Μετά από κάποια ταξίδια, η εμπειρία μου είναι πολύ καλή.
Δεν είναι τέλεια ποιοτικά (μικροατέλειες στη βαφή, που τονίζονται λόγω μαύρου γυαλιστερού και κάποιοι μικροτριγμοί εν κινήσει), αλλά προφανώς λόγω της αεροδυναμικής της σχεδίασης και παρά τον αρκετά μεγάλο όγκο της, δεν έχω δει δραματικές διαφορές στην οδική συμπεριφορά του αυτοκινήτου, ούτε σημαντική αύξηση της κατανάλωσης.
Την αγόρασα από το κατάστημα στο Γαλάτσι που προαναφέρθηκε (αν θες σου στέλνω με pm τα στοιχεία του, για να μη θεωρηθεί διαφήμιση) και όχι από την ελληνική αντιπροσωπεία της Thule, που ήταν αρκετά ακριβότερη!
Από ό,τι θυμάμαι, η τιμή του καταστήματος ήταν τότε ανταγωνιστικότατη και ήταν το μοναδικό, εκτός της αντιπροσωπείας, που την είχε ετοιμοπαράδοτη.
Σε κάθε περίπτωση, από όπου κι αν αγοράσεις, έλεγξε τη γνησιότητά της.

οκ...περιμενω pm.γιατι απο τιμες που ειδα στο ιντερνετ ταραχτηκα,επαθα σοκ στην αντιπροσωπεια...εψαξα γερμανια αλλα δεν βρηκα κατι, σου βγαινει παλι ακριβα...προσπαθησα να ψαξω και για σχαρες[wind bar],αλλα δεν φερνουν...

Ε91
27-12-12, 21:31
Σου έστειλα pm.
Όσο για τις μπάρες,εγώ θα έβαζα μόνο της BMW.
Άψογη εφαρμογή,πολυ καλή ποιότητα,ωραία εμφάνιση.
Γύρω στο 200ρι πρέπει να κοστίζουν και μάλλον τις κατασκευάζει η Thule για λογαριασμό της BMW,γιατί τα αλουμινένια κομμάτια και όλος ο μηχανισμός παραπέμπουν σε Thule.
Ρώτα για τιμή και διαθεσιμότητα σε κάποια αντιπροσωπεία,δίνοντας τον αριθμό πλαισίου του αυτοκινήτου σου.

nikos valvetronic
28-12-12, 00:05
Κατ'αρχήν να σου ζήσει φίλε μου! Πάρε όσο μεγαλύτερη μπορείς,δεν θα πάει χαμένη.
Και κάνε επιτόπου δοκιμή π.χ βάλε το καροτσάκι μέσα που έχει και την μεγαλύτερη φύρα χώρου και δες τι περισεύει.Εγώ είχα πάρει για τις διακοπές την G3 arjes 480
λίτρα και την έχω 4 χρόνια.Ποιοτικά εφάμιλλη με την thule με μόνο μειονέκτημα τα
μπράτσα του καπακιού που ξεκουμπώνουν εύκολα.Μπακαζιέρα και μπάρες G3 τα είχα
πάρει 480 ευρώ.Κατανάλωση ελάχιστα πράματα αλλά πάω μέχρι 120 όταν την φοράω,
θόρυβο ναι έχει και με λίγα χιλ. ακούγεται.

https://i1126.photobucket.com/albums/l610/NikosValvetronic/Photo-0085.jpg

giannis79
29-12-12, 10:44
απο μπαρες οροφης ειδα της thule windbar σε μαυρο,ολα τα λεφτα......

giannis79
29-12-12, 10:50
[URL=//https://www.rackoutfitters.com/thule-arb47bsg-black-aeroblade-47-inch-load-bars-set-of-2/"]

Cobalt
29-12-12, 16:09
έχω γνήσιες μπάρες οροφής και μπαγαζιέρα, τη μεγαλύτερη σε χωρητικότητα που έβγαζε για τα δικά μας. νομίζω 460 λίτρα, μαύρη
την είχα πάρει όταν τα παιδιά ήταν ακόμα μωρά και ο χώρος δεν μας έφτανε με τίποτα με το κανονικό πορτμπαγκάζ.

σκεφτόμουνα να τις δώσω. για πόσα χρήματα σκέφτεσαι να δώσεις?

trueno
01-01-13, 21:15
Πόσο την πουλάς χωρίς τις μπαρες; Είναι μαύρη ματ η glossy?

Cobalt
02-01-13, 11:35
Πόσο την πουλάς χωρίς τις μπαρες; Είναι μαύρη ματ η glossy?

έχω και τις μπάρες... είναι μάυρη glossy
στείλε μου ένα PM πόσα είσαι διατεθημένος να δώσεις και βλέπουμε

ntinos
09-04-13, 09:43
Επαναφερω το θεμα, μιας και σκεφτομαι να αγορασω μια μπαγκαζιερα οροθης να την κοτσαρω στην κορσαρα...

Εκτος απο τα διπλασια λεφτα που κοστιζουν οι thule, τι παραπακω πληρωνεις σε σχεση με καποιες ελληνικες ή ιταλικες ?

asot
09-04-13, 11:06
Και οι μπαγαζιέρες (αλλα ακόμα και οι μπάρες) της Thule, κατα την γνώμη μου αξίζουν
Η διαφορά στην ποιότητα είναι εμφανής (και η αντοχή στον χρόνο επίσης)
Οι Ελληνικές τιμές είναι ακόμα υψηλες

Αν έχεις πρόγραμμα να βγεις έξωτερικό, την φέρνεις εσύ
Δες και στο ricardo.gr

ntinos
09-04-13, 11:13
Απο το να δωσω 5-6-7 κατοσταρικα καλυτερα βλεπω τα 2-3...

Θα κατευω Πασχα στο χωριο, και θα μας "πιασει" ο σκυλος το πορτμπαγαζ, για αυτο και λεω για μπαγκαζιερα.

Δεν ειναι δλδ οτι θα την χρησημοποιω συχνα για να τα "χωσω" χονδρα...

ntinos
09-04-13, 11:21
https://www.kris-karras.gr/arjes-320.html

https://www.kris-karras.gr/thule-ocean-80.html

Στα 225 ευρα.

Συν τις μπαρες βεβαια...

Nino
09-04-13, 13:41
Απο το να δωσω 5-6-7 κατοσταρικα καλυτερα βλεπω τα 2-3...

Θα κατευω Πασχα στο χωριο, και θα μας "πιασει" ο σκυλος το πορτμπαγαζ, για αυτο και λεω για μπαγκαζιερα.

Δεν ειναι δλδ οτι θα την χρησημοποιω συχνα για να τα "χωσω" χονδρα...

με λιγοτερα χωνεις κοτσαδορο και...
https://μεταφορασκυλου.gr/

ntinos
09-04-13, 13:50
Οχι βρε Γιαννη...
Ασε μην φυγει κανα κουτι στον δρομο....

Μεσα, με την δροσουλα του, την μουσικουλα του... Παρεακι το εχουμε ;-)

Ptboul
09-04-13, 13:54
Οχι βρε Γιαννη...
Ασε μην φυγει κανα κουτι στον δρομο....


:hystericalbs1:

Nino
09-04-13, 15:03
Οχι βρε Γιαννη...
Ασε μην φυγει κανα κουτι στον δρομο....

Μεσα, με την δροσουλα του, την μουσικουλα του... Παρεακι το εχουμε ;-)

κοιτα... η αληθεια να λεγεται ουτε και στο δικο μου ματι χτυπαει "καλα"
χαχαχαχαχα