PDA

Επιστροφή στο Forum : Στεγανοποίηση.



gant
21-12-12, 10:32
Η υπόθεση έχει ως εξής.
Κάτι κατρακυκυλούσε στο εσωτερικό της πόρτας του οδηγού στο πεζώ 206 και πήγα σε φίλο λαμαρινά να δούμε τι παίζει. Ξήλωσε την ταπετσαρία, ξεκόλλησε και την στεγανοποίηση και βρήκαμε ένα πιράκι σκουριασμένο χωρίς να βρούμε από που έπεσε. Μη έχοντας το ειδικό ματζούνι για την στεγανοποίηση, χρησιμοποίησε αυτοκόλλητο διπλής όψεως και χαρτοταινία.
Αποτέλεσμα ήταν την προηγούμενη βδομάδα να γίνει μέσα στα πόδια του οδηγού λίμνη.
Δυό μέρες, τα στέγνωσα όλα όσο καλύτερα μπορούσα αφου ξήλωσα μοκέτες, έβγαλα κετσέδες κλπ.
Το πήγα σε άλλον.
Ο δεύτερος χρησιμοποίησε ματζούνι, το εφάρμοσε με θερμοπίστολο και έφυγα χαρούμενος.
Λέω ας πάρω το λάστιχο να δώ τι παίζει.
Και όμως όπως το αυτοκίνητο πατάει πάνω στο πεζοδρόμιο στην μία του πλευρά, πάλι έστω και λίγο δακρύζει μέσα απ την ταπετσαρία.
Σε οριζόντια θέση είναι όλα ok.
Λέω να το ανεβάσω ανάποδα να δώ τι γίνεται με την πόρτα του συνοδηγού.
Βέβαιος ότι ολα θα είναι εντάξει ρίχνω κανά δίλεπτο νερό στο τζάμι, ανοίγω και βλέπω λίμνη στο πατάκι, ευτυχώς λαστιχένιο.
Θυμήθηκα ότι πριν δυό χρόνια είχε τοποθετηθεί νέο τζάμι στην καρ γκλας λόγω διάρρηξης. Ε σίγουρα και εκεί θα έγινε κακή στεγανοποήση.
Λέω λοιπόν να ασχοληθώ μόνς μου αυτή την φορά.
Γνωρίζει κάποιος κάποια καλή κόλλα για να κολλήσω την πολυουθεράνη?

Leonidas_E39
21-12-12, 10:42
Μπαρμπριζοκολλα Γιωργο.

gant
21-12-12, 10:52
Μπαρμπριζοκολλα Γιωργο.

1. Γιατί ο πρώτος ενώ είχε, μου είπε δεν κάνει?
2. Αν χρειαστεί να ξεκολλήσει αργότερα για οποινδήποτε λόγο,μετά την εφαρμογή της μπαρμπριζόκολλας, είναι εύκολο η θα ξεσκιστεί?

Leonidas_E39
21-12-12, 10:56
Μια χαρα κανει και αν χρειαστει να βγει την κοβεις με λεπιδα.

gant
21-12-12, 11:00
Μια χαρα κανει και αν χρειαστει να βγει την κοβεις με λεπιδα.

Από που την αγοράζουμε?

Leonidas_E39
21-12-12, 11:22
https://www.interep.gr/06001.htm

Σε καταστημα με χρωματα αυτοκινητου


Ειναι η κολλα που βαζουν στα μπαρμπριζ και οχι η τσιχλα που δουλευεται στο χερι (Μαντζουνι)

PANOS-E60
21-12-12, 11:50
δεν ζητάς από τη Γιωργάρα μαρμαρόκολλα ? :D

Leonidas_E39
21-12-12, 11:57
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

:hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1:

kostas_ke35
21-12-12, 19:43
θα πας και θα ζητησης παμπριζοκολλα αυτοκαθαριζομενη teroson ,αυτην χρησημοποιω εγω για αυτην την δουλεια στο μαγαζι μου και δεν εχω προβλημα γενικα τα 206 εχουν ενα προβλημα με τα νερα απο τις πορτες

spar@
21-12-12, 19:48
Κυριε Γιωργο δεν καταλαβαινω οταν λετε ξεκολλησε τη στεγανοποιηση?? ποια στεγανοποιηση?
2ον απο που βαζει νερα???
το τζαμι της πορτας πως να μην εχει μπει καλα???