PDA

Επιστροφή στο Forum : Lumbar support with backrest width adjustment



Φοίβος
21-12-12, 08:23
Καλημέρα σας!!!
Κοιτούσα τα χαρακτηριστικά του νέου αποκτήματός μου και με θλίψη μου διαπίστωσα οτι τα καθίσματά του δεν έχουν Lumbar support (το φουσκωτό μαξιλαράκι της οσφυϊκής χώρας) και το backrest width adjustment. :thumbsdown:

Στο 46αράκι μου είχα το lumbar support και μια και έχω ένα θεματάκι με την μέση με είχε φτιάξει για τα καλά!! Τώρα φοβάμαι οτι στα ταξίδια (κάνω αρκετά) θα έχω πρόβλημα! Επίσης φίλος έχει στο 330 του και το width adjustment και απλά είναι τέλειο στις στροφές!!! Είναι κρίμα να έχεις την δυνατότητα αλλά να μην είναι εγκατεστημένη...!

Έψαχνα για λύση στο internet και έχουν κάνει αυτή την κίνηση κανα δυο στην Αμερική. Έχει κανείς σας υπόψιν του αν τελικά γίνεται ΧΩΡΙΣ να καταστρέψω τα καθίσματά μου;;; Βρήκα στο διαδίκτυο οτι αν θέλω μπορώ να αγοράσω τα ανταλλακτικά https://www.estore-central.com/bmw-parts-catalog/E93-M3-S65/Cabrio/Seats/Lumbar-Support-Front/ αλλά υπάρχει άραγε κανείς που να αναλάβει να μου το κάνει και να γίνει σαν εργοστασιακό;;;

Τα φώτα σας παρακαλώ!!!

Stamatis
21-12-12, 08:30
Ανατριχιάζω και στη σκέψη μόνο.

Το θεωρώ απίθανο να γίνει σωστά.
Ακόμα και στον Ρελλα να πας για γδύσιμο, (λέω αυτόν επειδή ήδη έχει ντύσει αρκετά Ε9Χ με άλλα δέρματα και έχει το know how) και να πας μετά σε ηλεκτρολόγο για τα υπόλοιπα τα καθίσματα, να τα πάρεις πίσω, να στα ντύσει ξανά και .... τώρα που το σκέφτομαι θα θέλει και κωδικοποίηση σίγουρα..... δεν κοιτάς στο γερμανικό ebay μπας και υπάρχει κάτι έτοιμο?

Ταπεινά το υπολογίζω να φας κανα 600αρι λύσε δέσε και ηλεκτρολόγο χωρίς τα ανταλλακτικά.
Αν πουλήσεις θα καθισματά σου και πάρεις άλλα πόση θα ειναι η διαφορά?

Φοίβος
21-12-12, 09:29
Αυτό που κοιτούσα σε ξένο forum απλά άνοιγαν την πλάτη του καθίσματος και εγκαθιστούσαν από πίσω τις αντλίες και τα φουσκωτά μαξιλαράκια...!! Φυσικά μίλησε και για κωδικοποίηση, αλλά δεν το έκανε μεγάλο θέμα! Το έκανε μόνος του όλο και του πήρε 3 βδομάδες χωρίς να είναι επαγγελματίας...! Ιδανικό θα ήταν να έβρισκα στην αγορά 2 καθισματάκια... αλλά είναι εύκολο να βρεις σε καλή κατάσταση, για cabio, στο ίδιο χρώμα και υλικό και με αυτά που ζητάω??? :(

deepBLUE
21-12-12, 09:31
Πεταξου μια απο το Φλασκη και ρωτα αν μπορει να το κανει.