PDA

Επιστροφή στο Forum : S2000 VS M3



chief
17-12-12, 10:45
k5EnbscowRg

Thomelef
17-12-12, 11:27
νομίζω το vs δεν υπάρχει. η υπεροχή του Μ-τρίου είναι καθαρά στ'άλογα. ο τρόπος που τον μαζεύει στις στροφές το πολύ πιο αδύναμο χόντα, είναι εντυπωσιακότατος.

αν η φούτζι είχε 500 ή και λίγα παραπάνω μέτρα μικρότερη ευθεία, πιστεύω ότι το χόντα θα τον άφηνε πίσω γύρο με τον γύρο. τα ανοιχτά κομμάτια ευνοούν πολύ το πεμβέ στην συγκεκριμένη πίστα.

θα ήταν πραγματικά για γέλια να τους βλέπαμε σε καμμιά τσουκούμπα το τι θα γινόταν...χαχαχαχαχα!!!

manos///3
17-12-12, 11:58
Δε νομιζω πως μπορει να βγει ασφαλες συμπερασμα απο τα βιντεο VS που κυκλοφορουν αφθονα στο tube.
Μηπως γνωριζει καποιος τη δυναμικη των δυο οδηγων στο παραπανω βιντεο???

chief
17-12-12, 12:12
Η δυναμικη τους ειναι η ιδια μεταξυ της δικής σου και του Nabuλινιο :devil2:

https://i1200.photobucket.com/albums/bb330/chiefcsl/nabu_zpsf1c9bd8f.jpg

Bitz
17-12-12, 13:22
Η δυναμικη τους ειναι η ιδια μεταξυ της δικής σου και του Nabuλινιο :devil2:

https://i1200.photobucket.com/albums/bb330/chiefcsl/nabu_zpsf1c9bd8f.jpg
Δεν ξερω τα αλογα και το στησημο του χοντα.....βλεπω ομως το μ να κανει βολτα...ουτε μια στροφη με σωστη γραμμη,το χοντα παει γκρασπεδα....μαλλον πλακα κανει το μ...


Για το βιντεο λεω...εκανα λαθος και το κολησα εδω.

vagmag
17-12-12, 13:41
Τι προσπαθούμε να συγκρίνουμε ρε παιδιά....

οδηγός από οδηγό, αυτοκίνητο από αυτοκίνητο... είναι πολλές οι διαφορές....

nik200
17-12-12, 14:10
ανιση η συγκριση...

πολυ αδυναμο το honda και ελαφρυ..αρα ευνοειται στις στροφες..ιδιως τις αργες...απο την αλλη δεν υπαρχει επαφη σε δυναμη...οποτε μολις απλωσει λιγο το m αντε γεια...

τωρα οσοαναφορα τους οδηγους...αντε να ξερεις...δεν βγαινει ασφαλες συμπερασμα...

αυτα τα vs ειναι πραγματικα ηλιθια...και χωρις νοημα...να ηταν δυο φιλοι και να παλευαν μαζι...ειναι αλλη ιστορια...

δυστυχως ολα τα vs..ειναι που ενα μετριο (σε σχεση με ενα καλο αμαξι) προσπαθει να φανει φονεας γιγαντων...και εκει παιζει ρολο ο οδηγος κυριως...αρα κοινως το μετριο αυτοκινητακι, η μαλλον ο οδηγος του προσπαθει να περασει το καλο...λιγο κομπλεξικο δεν ειναι????????στο motorsport τετοια κομπλεξικα video πιστευω δεν εχουν θεση...οσο και αν ειμαι οδηγοκεντρικος καθαρα...

Vasilis M3
17-12-12, 14:40
Πολύ σωστός Νίκο!!!

Πολύ καλό αμάξι το S2000,απο τα αγαπημένα μου.

Με μοτέρ διαμάντι που στροφάρει στον θεό,άπαιχτο σασμάν καλό στύσιμο,ελαφρύ...

Αλλά νομίζω ότι δεν υπάρχει σύγκριση μεταξύ εκείνου και του Μ3...το Μ3 είναι ακρετά καλύτερο:original:

chief
17-12-12, 14:43
Νικολα, φυσικα και απο ενα βιντεο δεν βγαινει συμπερασμα.
Το πιο ειναι "καλο" και ποιο ειναι "μετριο" σε συνθηκες πιστας μεταξυ των δυο αυτοκινητων δεν εχει να κανει με οδηγό.
Στο βιντεο δεν συγκρινονται συνολικα σαν αμαξια.

Υπαρχουν αυτοκινητα που ειναι καθαρα σπορ κατασκευες και υπαρχουν και αλλα που θελουν να παρουσιαζονται σαν σπορ.

Κατα την γνωμη μου το Ε92 ειναι πολυ καλο αμαξι.
Ομως ειναι παρα πολυ μετριο σε συνθηκες πιστας ...

nik200
17-12-12, 15:14
Νικολα, φυσικα και απο ενα βιντεο δεν βγαινει συμπερασμα.
Το πιο ειναι "καλο" και ποιο ειναι "μετριο" σε συνθηκες πιστας μεταξυ των δυο αυτοκινητων δεν εχει να κανει με οδηγό.
Στο βιντεο δεν συγκρινονται συνολικα σαν αμαξια.

Υπαρχουν αυτοκινητα που ειναι καθαρα σπορ κατασκευες και υπαρχουν και αλλα που θελουν να παρουσιαζονται σαν σπορ.

Κατα την γνωμη μου το Ε92 ειναι πολυ καλο αμαξι.
Ομως ειναι παρα πολυ μετριο σε συνθηκες πιστας ...

θα συμφωνησω...αν και η μονη διαφορα σε στησιμο....αναμεσα σε s2k και m3 e92...ειναι καθαρα το βαρος...αν δηλαδη το m3 ηταν 1400 κιλα...τοτε θα ηταν καθαρα σπορ κατασκευη....σεβομαι το s2k (ηθελα να το αγορασω κιολας καποτε)...για αυτο που ειναι...αν και το εκπληκτικο ειναι τι κανει το m3...με ολα αυτα τα λαθη (βαρος-πιο μαλακο κτλ κτλ) που εχει για να ειναι all day car!!!!

Kostas Maras
17-12-12, 17:37
Εγώ πάντως θεωρώ τα s2000 πολυ ομορφα αυτοκινητα.......αλλα απο στησιμο ειναι ''σωβρακα''......η αποψη πολλων και η δικη μου!

halkida116mpack
17-12-12, 17:44
Εγώ πάντως θεωρώ τα s2000 πολυ ομορφα αυτοκινητα.......αλλα απο στησιμο ειναι ''σωβρακα''......η αποψη πολλων και η δικη μου!

το s2000 ειναι ενα πολυ ομορφο αμαξι και αν δεν ηταν 2000κεκ θα το ειχα αγορασει σιγουρα...δεν το εχω οδηγησει ποτε αλλα θυμαμαι οταν το πηρε ο κυρκος μεσα στην πιστα, μαμα το αμαξι, δηλωσε οτι ενας ρολ κειτζ του λειπει και ειναι ετοιμο για αγωνα, δειχνωντας ποσο πολυ του αρεσε.Βεβαια το στυλ του καθε ενα ειναι διαφορετικο αλλα και ο κυρκος ειναι κυρκος thumb


προς θεου δεν αμφισβητω οτι ειπες απλα το βαζω για να δειξω οτι ολα ειναι θεμα στυλ και γουστουthumb

Kostas Maras
17-12-12, 17:49
το s2000 ειναι ενα πολυ ομορφο αμαξι και αν δεν ηταν 2000κεκ θα το ειχα αγορασει σιγουρα...δεν το εχω οδηγησει ποτε αλλα θυμαμαι οταν το πηρε ο κυρκος μεσα στην πιστα, μαμα το αμαξι, δηλωσε οτι ενας ρολ κειτζ του λειπει και ειναι ετοιμο για αγωνα, δειχνωντας ποσο πολυ του αρεσε.Βεβαια το στυλ του καθε ενα ειναι διαφορετικο αλλα και ο κυρκος ειναι κυρκος thumb


προς θεου δεν αμφισβητω οτι ειπες απλα το βαζω για να δειξω οτι ολα ειναι θεμα στυλ και γουστουthumb

Κανενα προβλημα αλλα εγω και αλλοι φιλοι μου το εχουν οδηγησει και η αποψη του σωβρακου υφισταται......θελει πολλα ευρώ για να σταθει στον δρόμο......κριμα ενα τοσο ακριβο αμαξι να εχει κουσουρι στο στησιμο του!

halkida116mpack
17-12-12, 17:54
Κανενα προβλημα αλλα εγω και αλλοι φιλοι μου το εχουν οδηγησει και η αποψη του σωβρακου υφισταται......θελει πολλα ευρώ για να σταθει στον δρόμο......κριμα ενα τοσο ακριβο αμαξι να εχει κουσουρι στο στησιμο του!

εγω δεν το χω καβαλησει αρα δεν μπορω να ξερω, ειναι οπως αν δεν εχεις παρει :whistle: μια γκομενα δεν μπορεις να ξερεις τι κρεβατι κανει ?thumb

Kostas Maras
17-12-12, 17:57
εγω δεν το χω καβαλησει αρα δεν μπορω να ξερω, ειναι οπως αν δεν εχεις παρει :whistle: μια γκομενα δεν μπορεις να ξερεις τι κρεβατι κανει ?thumb

....πολύ σωστά είπες......

nik200
17-12-12, 18:54
Εγώ πάντως θεωρώ τα s2000 πολυ ομορφα αυτοκινητα.......αλλα απο στησιμο ειναι ''σωβρακα''......η αποψη πολλων και η δικη μου!

φιλε κωστα...

δεν θα συμφωνησω...οτι το αμαξι ειναι δυσκολο και απολυτο ισχυει...αλλα επ ουδενι δεν ειναι κακο αμαξι...δεν μπορει ολος ο ειδικος τυπος αλλα και οι απανταχου κατοχοι να το εκθειαζουν..και φυσικα να τα βαζουν με ανωτερα αμαξια καθως αυτο ισχυει (εστω και αν το παρακανουν σε βαθμο κακουργηματος)..

το αμαξι αυτο θελει γνωση και εμπειρια για να παει..δεν μπορει να το παρει ο καθενας και να πει..πω πω χαλια αμαξι..ενω δεν εχει την οδηγικη εμπειρια που χρειαζεται....και αν αυτο ισχυει για αυτο..στα ferrari ή στα πισωκινητα porsche πχ...ενισχυεται 10 φορες παραπανω..αρα τι σημαινει????οτι δεν ειναι καλα αμαξια??