PDA

Επιστροφή στο Forum : Μήπως ειναι μπαταρία;



gnx
11-12-12, 10:26
Στο Χ3 εχτές μηδένησε το οδομετρο και απορυθμίστηκε το ρολόι μόνα τους.

Μήπως έχει συμβεί σε κανέναν; Μπορεί να είναι μπαταρία;

Ptboul
11-12-12, 10:41
Κατά 99,8%

aristent
11-12-12, 10:56
oχι κατα 0,2 %.....:D

ggeo
11-12-12, 11:35
Στο Χ3 εχτές μηδένησε το οδομετρο και απορυθμίστηκε το ρολόι μόνα τους.

Μήπως έχει συμβεί σε κανέναν; Μπορεί να είναι μπαταρία;

Μου είχε συμβεί εμένα πέρυσι (Χ3 Ε83 αγορασμένο 3/2011), χωρίς να έχει πρόβλημα η μπαταρία. Έκτοτε δεν το ξανάκανε.

Μετά από 1 μήνα από το μηδένισμα άναψε η λυχνία βλάβης κινητήρα που τελικά ήταν το ηλεκτρικό τμήμα της πεταλούδας γκαζιού, αλλά δεν νομίζω να συνδέονται αυτά τα δύο.

S8N
11-12-12, 11:39
Μην ανησυχείς, οφείλεται στην αντιστροφή των πόλων της γης ενόψει του τέλους του κόσμου. Αν άκουγες και βουητό παράλληλα, δεν ήταν ούτε το business, ούτε το έντερο του nino. Ήταν αυτό που ακούν καιρό τώρα στην Κόστα Φρίκα και στο Κίεβο. Ελπίζω να σε καθησύχασα.

Ptboul
11-12-12, 11:42
Μην ανησυχείς, οφείλεται στην αντιστροφή των πόλων

πλάκα πλάκα οι πόΛοι είναι εντάξει ή έχουν χαλαρώσει κ παίζουν;

S8N
11-12-12, 11:57
πλάκα πλάκα οι πόΛοι είναι εντάξει ή έχουν χαλαρώσει κ τον παίζουν;

Μπράβο. Ωραίο στόμα.

Konstantinos E60
11-12-12, 12:23
Στο Χ3 εχτές μηδένησε το οδομετρο και απορυθμίστηκε το ρολόι μόνα τους.

Μήπως έχει συμβεί σε κανέναν; Μπορεί να είναι μπαταρία;

Περίμενε να δει το ποστ ο φίλος σου ο 850 και θα σου δώσει λύση στο πρόβλημα σου.
Το "έχει" με τα ρεύματα !

Stamatis
11-12-12, 13:46
configuration error

επαναπρογραμματισμός του Module

gnx
11-12-12, 13:54
configuration error

επαναπρογραμματισμός του Module

σε απλά ελληνικά;

Konstantinos E60
11-12-12, 14:04
Καλή η πλάκα αλλά ας σοβαρευτούμε.Γιώργο το κάνει σε εμένα όταν το αφήνω πολλές μέρες και πέφτει πολύ η μπαταρία.
Μου το έχει κάνει τουλάχιστον 4 φορές μέσα σε ένα χρόνο αλλά είχα να το βάλω μπροστά σχεδόν μήνα. Αν έχεις μέρες να το δουλέψεις ή έχεις χρόνια την μπαταρία λογικά είναι από εκεί.

Stamatis
11-12-12, 14:05
Βάλτο στον εγκέφαλο να του κάνουν update.

Stamatis
11-12-12, 14:13
Καλή η πλάκα αλλά ας σοβαρευτούμε.Γιώργο το κάνει σε εμένα όταν το αφήνω πολλές μέρες και πέφτει πολύ η μπαταρία.
Μου το έχει κάνει τουλάχιστον 4 φορές μέσα σε ένα χρόνο αλλά είχα να το βάλω μπροστά σχεδόν μήνα. Αν έχεις μέρες να το δουλέψεις ή έχεις χρόνια την μπαταρία λογικά είναι από εκεί.

Close all the windows, get out, get back in, and open the windows again.

Works on a PC!


Υπάρχει update για το ταμπλώ και διαβάζω ότι είναι του 2011.
Δεν του κάνω πλάκα ρε συ.
Μπορεί να φταίει η μπαταρία ΟΚ, αλλά αυτό είναι συχνό στα διάφορα παράπονα και τους κάνουν update, όχι όλο το λειτουργικό της πλατφόρμας αλλά το μοντουλάκι.

Απο ότι διαβάζω τουλάχιστον.

Konstantinos E60
11-12-12, 14:40
Close all the windows, get out, get back in, and open the windows again.

Works on a PC!


Υπάρχει update για το ταμπλώ και διαβάζω ότι είναι του 2011.
Δεν του κάνω πλάκα ρε συ.
Μπορεί να φταίει η μπαταρία ΟΚ, αλλά αυτό είναι συχνό στα διάφορα παράπονα και τους κάνουν update, όχι όλο το λειτουργικό της πλατφόρμας αλλά το μοντουλάκι.

Απο ότι διαβάζω τουλάχιστον.

Ρε τρελοπροεδρε για την πλάκα που του έκανα για τον 850...:hystericalbs1: ήταν το να σοβαρευτούμε.
Μπορεί να θέλει όντως update δεν το γνωρίζω.

S8N
11-12-12, 15:31
Περιπτωση 1η:

Αυτό που μηδενιστηκε, Γιωργο, δεν ηταν η ωρα. Ηταν χρονομετρο που μετρούσε αντίστροφα μεχρι να πάρεις στη μασχαλη το μοτερ με το lpg που εβαλες.


Περιπτωση 2η:

Ηταν δοκιμη απ' τον Θεο. Όταν μηδενιστηκε, επρεπε να πληκτρολογησεις '4 8 15 16 23 42'.









Ξερω, βλακ χιουμορ. Τα Χριστούγεννα πάντα βγάζουν τον καλυτερο εαυτο μας.

Stamatis
11-12-12, 15:39
Μαγιας. Ειχαν δικιο.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

gnx
11-12-12, 16:18
Ευχαριστώ τους χιουμορίστες φίλους που με συνδράμουν με τις γνώσεις τους και μου συμπαρίστανται! :thumbsup:

STREETRACING
11-12-12, 16:54
Eμενα πριν 5 χρονια εθνικη μου αναβοσβυσε στιγμιαια ολο το καντραν κ μηδενισαν ολα και ηταν ο δυναμος.

tokiko
11-12-12, 18:52
Σε μένα πρόσφατα μετά από αλλαγή μπαταρίας μου κάνει κάπου κάπου 3 μπιπ και νομίζω πως είναι το ρολόι, δεν το κοίταξα ακόμη !!