PDA

Επιστροφή στο Forum : Μουσικοι



Γιαννης Ε39
07-12-12, 11:43
Ποσοι απο εδω μεσα,περα απο το μικροβιο με τα BMW παιζεται και καποιο μουσικο οργανο(επαγγελματικα ή ερασιτεχνικα).Εγω παιζω τυμπανα εδω και 20 χρονια.(εχω και μεγαλο παθος με τα ενυδρεια).Ακολουθουν φωτο απο το σετ μου και το ενυδρειο μου.

aristent
07-12-12, 12:19
παιζω κιθαρα!!!:thumbsup:

εχω παιξει και επαγγελματικα σε ρεμπετικες ταβερνες/μπουζουκια πριν καμμια 25αρια χρονια,μετα απο κατι χρονια και παλι σε κατι λαϊκες βραδιες,ετσι για την παρεα οχι επαγγελματικα, μαζι με ενα ξαδερφακι στο μπουζουκι......μεχρι εκει.....Α και μια βραδια στους Νεους Πορους για την παρεα bmwfans,με σκοπο βεβαια το χαβαλε!!!:thumbsup:

οπως θα καταλαβεις με πολυ γελιο:
https://www.youtube.com/watch?v=EpzGNm_5RWE


τωρα παρεδωσα σκυταλη στον γιο μου που παιζει Ροκ και μονο Ροκ και εχει δημιουργησει και ενα δικο του συγκροτημα.thumb

Γιαννης Ε39
07-12-12, 12:24
Ετσι την πλακα μας να κανουμε.Εχω παιξει και λιγο επαγγελματικα(καλα απο συγκροτηματα αλλο τιποτα),αλλα τιποτα δεν συγκρινεται με τον χαβαλε,οταν παιζεις με φιλους.(Και εγω εχω βαλει τον μεγαλο μου γιο,τεσσαρων ετων στα τυμπανα.)

Bazil Van Sinner
07-12-12, 12:33
https://gallery.lulja.com/uds/trumpet.jpg

Kορνετα απο τα 10 μου thumb Παιζω απο την Γερακινα μεχρι και κατι τζαζακια...:whistle: .Πολυ αγαπημενο χαλκινο,με μεγαλο ευρος φωνης και τονισμου!!!!Ειναι η ψυχη μιας μπαντας και η μελωδια τηςthumb

Αξεχαστη στιγμη το '92 (αν θυμαμαι καλα)μας πηραν αρων αρων να μαζευτουμε για να κατεβουμε Θεσσαλονικη για συλλαλητηριο για την Μακεδονια μας.Ηταν η πρωτη μου φορα μπροστα σε κοσμο!!!Μας ξεφορτωνει το λεοφορειο στο Καυτατζογλειο και απο κει ξεκιναμε με ενβατηρια να κατεβαινουμε για Λ.Πυργο.Οσο πλησιαζαμε τοσο πιο πολυς κοσμος φαινοταν,ως που φτανοντας στην ΧΑΝΘ γινοταν πολεμος...πρωτη σειρα και παιζαμε την "Μακεδονια" καπακι τον Εθνικο Υμνο....ματτωσε το στομα μου απο το παθος και την πιεση που ασκουσα με το οργανο συγκηνητικη στιγμη και αξεχαστη,να βλεπεις το πληθος να ανοιγει για να περασεις!!!!!

aristent
07-12-12, 12:36
Βασικα το πρωτο γκρουπ που συμμετειχα ηταν Ροκ και ονομαζοταν "Nonmoral"....που σημαινει ανηθικος,αλλα καμμια σχεση με μας...ετσι του 'ρθε του σολιστα αρχηγου του γκρουπ....τελος παντων.

Η συναυλιες μας ηταν απο τις καλες και επιτυχημενες στην δεκαετια του '80 ,με τραγουδια κυριως απο Rory Gallagher,Santana,Scorpions,Lynyrd Skynyrd κτλ.

....κανονικο μεροκαμματο ομως , εβγαλα στα 19 μου παιζοντας,αγνωστα τοτε σε μενα ρεμπετικα σε γνωστη ταβερνα της Λαρισας.....μετα εμαθα και τα συμπαθησα ολα τα ειδη μουσικης....πλεον ακουω ευχαριστα τα:
https://www.pamepreveza.gr/Portals/0/PamePreveza/NewsImages/zwa/panta.jpg


:thumbsup:

Stamatis
07-12-12, 15:06
Επαιζα κιθάρα μέχρι που ένα ατύχημα μου άφησε μια δυσκολία στο χέρι.
Εκτοτε απλά γρατζουνάω.
Το πρώτο συγκρότημα που μπήκα ήταν οι "Early Breakfast" και παίζαμε κόπια ότι είχε να κάνει με μπαλάντες.
Μεγάλη μας "επιτυχία" ένα δικό μου τραγούδι το River Goes to Nowhere, το οποίο έχει τους στίχους ως εξής:

Into this path of sorrow
you're always out of sight

Since you've been gone
I'm all alone
watching this empty river

walking among
this river of stone
this river full of sorrow
nowhere to go, nothing to hope
No sunrise today
still darkness tomorrow

Since you've been gone
I'm all alone
this river is my sorrow


Ξέρω οτι είναι εντελώς χαζό, αλλά είχε ρίξει εκατομμύρια γκόμενες, ειδικά επειδή τους έλεγα οτι το έγραψα για μια που με άφησε και με πλήγωσε και τα λοιπά (έδειχνα δηλαδή οτι έχω ευαίσθητο χαρακτήρα και τα ρέστα που γουστάρει μια γκόμενα).
Ωραίες εποχές.

Μετά κάναμε ένα άλλο γκρουπάκι που το λέγαμε Μοναδικό Στοιχείο και παίζαμε κάτι ντεθμεταλιές και γκαρατζιές βασικά κάναμε βαβούρα και στο τέλος το απογαμhσαμε στις διακοπές να παίζουμε τα κλασικά Κατσιμιχέικα και Ζιγκ-Ζαγκέικα στις παραλίες.

Αμα κάτσει καμμιά καλή συνάντηση, μπορεί να ρίξουμε κανα τζαμάκι πάντως με τον "χαροκαμένο" απο επάνω, να πούμε τίποτα να εθυμήσετε όπως, ο χάρος με βρήκε στο φτερό, θάνατε έλα πάρε με, του πεθαμένου αδερφού και τέτοια χαρούμενα.
Ε Αρη?

330Ci
07-12-12, 15:37
Ερασιτέχνης μπασίστας από τα 15 μου, κορυφή της "καριέρας" μου ένα ντέμο με την παλιά μου μπάντα -χεβυματαλλάδικη- το 1995. Ποτε δεν το παράτησα εντελώς, τον τελευταίο χρόνο ιδιαίτερα άρχισα να την ξαναψάχνω με μια μπάντα, όπου μαζευόμαστε και παίζουμε ροκιές κάθε βδομάδα για ψυχοθεραπεία. Κάποιο live είναι στα σκαριά, χωρίς όμως να αγχωνόμαστε κιόλας, είναι κυρίως για χόμπυ.

Γιαννης Ε39
07-12-12, 15:41
Μπασιστας,ε;Ειστε ειδος προς εξαφανιση(ειδικα οι καλοι μπασιστες)..Ηδη φτιαχνουμε μπαντα.Ο τραγουδιστης λειπει...:grin:

Andri
07-12-12, 15:43
Κιθάρα χ8.5χρόνια....κάπου στο λύκειο σταμάτησα και από τότε έχω να την γρατσουνίσω....
Αρχίζει να μου λείπει...με έβαλες σε σκέψεις...

andreas72
07-12-12, 17:46
Ποσοι απο εδω μεσα,περα απο το μικροβιο με τα BMW παιζεται και καποιο μουσικο οργανο(επαγγελματικα ή ερασιτεχνικα).Εγω παιζω τυμπανα εδω και 20 χρονια.(εχω και μεγαλο παθος με τα ενυδρεια).Ακολουθουν φωτο απο το σετ μου και το ενυδρειο μου.

To δερματακι στο ταμπουρο θελει επειγοντως αλλαγη...Το σετ ειναι sonor;:original:

aristent
07-12-12, 18:09
Επαιζα κιθάρα μέχρι που ένα ατύχημα μου άφησε μια δυσκολία στο χέρι......

αυτα τα λεμε μετα τις κοντρες....φταιει το σασμαν,"εχασα" μια ταχυτητα,δεν "φυσουσε" 2,9μπαρ...εφυγε ενα κολλαρο,τι διαολο επαθε...κλπ.:th_Laie_67-1: :thumbsup:


ΥΣ....σε πειραζω Προεδρα. :hug:



Αμα κάτσει καμμιά καλή συνάντηση, μπορεί να ρίξουμε κανα τζαμάκι πάντως με τον "χαροκαμένο" απο επάνω, να πούμε τίποτα να εθυμήσετε όπως, ο χάρος με βρήκε στο φτερό, θάνατε έλα πάρε με, του πεθαμένου αδερφού και τέτοια χαρούμενα.
Ε Αρη?

εχω και χαρουμενα!!!!:thumbsup:

αλλα εκεινο το βραδυ ξεκινησα να παιζω "ποιοτητα",ξερεις,Ροκ,εντεχνα κλπ.....αλλα ο μονος που με ακουγε ηταν ο Γιωργος(geo316) με την γυναικα του και η δικη μου η γυναικα που καθοτανε διπλα μου(αμα ηθελε ας εκανε και αλλιως :hystericalbs1: ) ...οποτε το'ριξα στο χαβαλε και θυμηθηκα τις "ενδοξες" στιγμες που επαιζα στην ρεμπετοταβερνα τα τοτε αγνωστα σε μενα τραγουδια!!!:original:

θυμαμαι οτι και εγω απορουσα που οσο πιο "χαροκαμμενα" ηταν τοσο πιο πολυ το απολαυμαναν οι θαμμωνες!!!

ακου κομματι που γινοτανε ο χαμος:


https://www.youtube.com/watch?v=4P4u3gUh_Uc"]https://www.youtube.com/watch?v=4P4u3gUh_Uc

:thumbsup:

Γιαννης Ε39
07-12-12, 18:37
To δερματακι στο ταμπουρο θελει επειγοντως αλλαγη...Το σετ ειναι sonor;:original:

Gretsch maple

spar@
07-12-12, 18:41
ο hades ηταν 2ο κλαρινο στη Χαρα Βερα, παιζει απο 6 χρονων....


εγω παλι ενα οργανο παιζω απο μικρος....... αλλα δεν βγαζει ηχους....

Bellof-3
07-12-12, 21:46
ο hades ηταν 2ο κλαρινο στη Χαρα Βερα, παιζει απο 6 χρονων....


εγω παλι ενα οργανο παιζω απο μικρος....... αλλα δεν βγαζει ηχους....

κι εσυ αρμονιο ε? αστα να πανε φιλε... κι εγω ειχα ξεχασει να το βαλω στην πριζα...

aristent
08-12-12, 10:03
River Goes to Nowhere, το οποίο έχει τους στίχους ως εξής:

Into this path of sorrow
you're always out of sight

Since you've been gone
I'm all alone
watching this empty river

walking among
this river of stone
this river full of sorrow
nowhere to go, nothing to hope
No sunrise today
still darkness tomorrow

Since you've been gone
I'm all alone
this river is my sorrow


σε γκουγκλομεταφραση:

το ποταμι παει στο πουθενα

Σε αυτή την πορεία της θλίψης
είστε πάντα έξω από τα μάτια

Δεδομένου ότι σας έχουν πάει
Είμαι μόνος
βλέποντας αυτό το κενό ποτάμι

περπατώντας ανάμεσα
αυτό το ποτάμι της πέτρας
αυτό το ποτάμι γεμάτο θλίψη
πουθενά να πάνε, τίποτα να ελπίζουμε
Δεν ανατολή του ηλίου σήμερα
ακόμα σκοτάδι αύριο

Δεδομένου ότι σας έχουν πάει
Είμαι μόνος
αυτό το ποτάμι είναι θλίψη μου

παρακαλουνται οι στιχουργοι του φορουμ να συμμαζεψουν την μεταφραση!!!:original:


Ρομαντικος ο Προεδρας και ας λεει οτι το ειχε για "παγιδα"!!!!:thumbsup:

Nino
08-12-12, 10:34
Η γκουκλομεταφραση το σκοτώνει...

aristent
08-12-12, 10:35
Η γκουκλομεταφραση το σκοτώνει...

Σωσε το!!!:thumbsup:

Bassakos
08-12-12, 16:15
18 χρονια μπασσο (εξου και το nick name ΒΑSS-ακος ), με πολλα live στην πλατη μου και καποιους δισκους
πλεον δεν ασχολουμε με γκρουπς κτλ , απλα παιζω με εναν φιλο ντραμερ
στον ελευθερο χρονο μας, ετσι για την παρτη μας

επισης μικρος ειχα κανει και 7 χρονια πιανο, αλλα λογο οικογενειακων προβληματων (βλεπε χωρισμος γωνεων) το σταματησα :ranting2:

Γιαννης Ε39
08-12-12, 16:24
18 χρονια μπασσο (εξου και το nick name ΒΑSS-ακος ), με πολλα live στην πλατη μου και καποιους δισκους
πλεον δεν ασχολουμε με γκρουπς κτλ , απλα παιζω με εναν φιλο ντραμερ
στον ελευθερο χρονο μας, ετσι για την παρτη μας

επισης μικρος ειχα κανει και 7 χρονια πιανο, αλλα λογο οικογενειακων προβληματων (βλεπε χωρισμος γωνεων) το σταματησα :ranting2:


18 χρονια,αρα πρεπει να παιζεις καλα....Παντως καλα τα γκρουπ,αλλα σαν το τζαμαρισμα με φιλους(να ξερουν να παιζουν κιολας,οχι απλα να γρατζουνανε)δεν συγκρινεται τιποτα.Εχεις ελευθερια στο παιξιμο....

aggelosmk2
08-12-12, 18:31
Έκανα 5 χρόνια soprano φλογέρα στο σχολείο σε καθημερινή βάση,γιατι είχαμε παιδική ορχηστρα.

Η ορχηστρα περιλάμβανε 3 ειδών φλογέρες (σοπράνο,άλτο κ τενόρ) ,3-4 διαφορετικά ξυλόφωνα,2 μεταλλοφωνα και κρουστά.

Αποκορύφωμα το 12ήμερο ταξίδι στην Ευρώπη το Πάσχα του 1995 για συναυλίες σε απίστευτα μέγαρα-καθεδρικούς ναούς κ.λ.π.

Επίσης έχω κάνει κ 4 χρόνια αρμόνιο,αλλά το σταμάτησα γιατι η δασκάλα ήταν μ@υVα%α κ δεν άντεχα να βλέπω να την μαρχαλεύει ο γκομενός της κάθε φορά που ερχόταν για να τη δει! Υ -ακόμα κ μες στο μάθημα :ranting2: -

aristent
08-12-12, 18:37
Αγγελε,για παρτουζ@ πηγαινε η δουλεια!!!:thumbsup:

andreas72
08-12-12, 19:32
Επαιζα κιθάρα μέχρι που ένα ατύχημα μου άφησε μια δυσκολία στο χέρι.
Εκτοτε απλά γρατζουνάω.
Το πρώτο συγκρότημα που μπήκα ήταν οι "Early Breakfast" και παίζαμε κόπια ότι είχε να κάνει με μπαλάντες.
Μεγάλη μας "επιτυχία" ένα δικό μου τραγούδι το River Goes to Nowhere, το οποίο έχει τους στίχους ως εξής:

Into this path of sorrow
you're always out of sight

Since you've been gone
I'm all alone
watching this empty river

walking among
this river of stone
this river full of sorrow
nowhere to go, nothing to hope
No sunrise today
still darkness tomorrow

Since you've been gone
I'm all alone
this river is my sorrow


Ξέρω οτι είναι εντελώς χαζό, αλλά είχε ρίξει εκατομμύρια γκόμενες, ειδικά επειδή τους έλεγα οτι το έγραψα για μια που με άφησε και με πλήγωσε και τα λοιπά (έδειχνα δηλαδή οτι έχω ευαίσθητο χαρακτήρα και τα ρέστα που γουστάρει μια γκόμενα).
Ωραίες εποχές.

Μετά κάναμε ένα άλλο γκρουπάκι που το λέγαμε Μοναδικό Στοιχείο και παίζαμε κάτι ντεθμεταλιές και γκαρατζιές βασικά κάναμε βαβούρα και στο τέλος το απογαμhσαμε στις διακοπές να παίζουμε τα κλασικά Κατσιμιχέικα και Ζιγκ-Ζαγκέικα στις παραλίες.

Αμα κάτσει καμμιά καλή συνάντηση, μπορεί να ρίξουμε κανα τζαμάκι πάντως με τον "χαροκαμένο" απο επάνω, να πούμε τίποτα να εθυμήσετε όπως, ο χάρος με βρήκε στο φτερό, θάνατε έλα πάρε με, του πεθαμένου αδερφού και τέτοια χαρούμενα.
Ε Αρη?

Μεσα σ'αυτο το μονοπατι της θλιψης
Χανεσαι απ'τα ματια μου

Απο τοτε που εφυγες
εμεινα ολομοναχος,
να κοιταζω το αδειο ποταμι

Περπατωντας στο πετρινο
Ποταμι
Σ'αυτο το ποταμι το γεματο θλιψη
χωρις προορισμο, διχως ελπιδα
Ουτε σημερα θα ξημρωσει
και αυριο σκοταδι

Απο τοτε που εφυγες
Εμεινα ολομοναχος
Αυτο το ποταμι ειναι
Η θλιψη μου.

aggelosmk2
08-12-12, 20:02
Αγγελε,για παρτουζ@ πηγαινε η δουλεια!!!:thumbsup:

Έχεις ένα δίκιο,αλλά που μυαλό τότε ! Εγω ζούσα τον αγνο παρθένο έρωτα μαζί της(έστω κ μόνος μου :th_Laie_67-1: ) ,δεν ήμουν ο τσούλος που είμαι σήμερα :pimp:!

Bassakos
08-12-12, 20:17
18 χρονια,αρα πρεπει να παιζεις καλα....Παντως καλα τα γκρουπ,αλλα σαν το τζαμαρισμα με φιλους(να ξερουν να παιζουν κιολας,οχι απλα να γρατζουνανε)δεν συγκρινεται τιποτα.Εχεις ελευθερια στο παιξιμο....

θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω...ισως φταιει οτι οι δικες μου αναμνησεις ηταν αριστες με συγκροτηματα Εχω πολυ ομορφες στιγμες να θυμαμαι απο live's ,ηχογραφησεις , προβες, ατελειωτες μουσικες συζητησεις , μικρες περιοδειες με πουλμαν, κτλ κτλ

το τζαμαρισμα δεν ειναι κακο! ισα-ισα! απλα μου λειπει εκεινη η περιεργη αγωνια πριν βγω στην σκηνη, που ειχα ακομα και μετα απο πολλα χρονια και παρα πολλα live παντα κατι με επιανε , 5 λεπτα πριν βγω στην σκηνη ειχα ενα σφιξιμο σαν μικρο παιδι που παει για 1τη φορα σχολειο και δεν ξερει τι θα βρει! ,τα βλεματα και οι συζητησεις στα παρασκηνια , ....θυμαμαι μια φορα ,πριν βγουμε κοιτουσα τον εναν κιθαριστα μου και του λεω "ρε μ@λ@κ@ γυαλιζει το ματι σου! χαχαχαχαχα κοιτα μην κανεις καμια μλκια στην σκηνη !" και μου απαντα "γιατι το δικο σου τι κανει νομιζεις? ? ? χαχαχαχαχα"

ε! αυτο το συναισθημα μου μου λειπει αφανταστα...

Γιαννης Ε39
08-12-12, 20:33
Δεν διαφωνουμε,απλα το λεω γιατι σε live θα πρεπει να παιξεις κατι συγκεκριμενο ετσι ωστε να βγει το live σωστο.Στο τζαμαρισμα μπορεις να πειραματιστεις κατι το οποιο μελετησες και να δεις πως θα βγει.Καλα τα 4α και τα 8α κτλ,αλλα πιο καλα ειναι τα 7/8,9/8κτλ,οταν μπορεις να τα προσαρμοσεις σε ενα κομματι 4/4.Σιγουρα μπορεις να το κανεις μονος σου στην μελετη,αλλα πολυ καλυτερα ειναι οταν το κανεις με αλλους μουσικους και ακομα καλυτερα αν ειναι και καλυτεροι μουσικοι απο σενα.Στις προβες εγω δεν ειχα την ελευθερια να παιξω αυτο που μου εβγαινε.Επρεπε να παιξω αυτο που επαιζε ο ντραμμερ της μπαντας που καναμε cover καποιο κομματι της.

kwstakhs_Z4
26-02-13, 20:17
η μουσικη δεν ειναι hobbie! ειναι ζωη!!!! εγω παιζω που και που μονος μου με την ηλεκτρικη κιθαρα μου... ο πατερας μου επαιζε και αυτος και τον χαζευα μικρος και ηθελα να μαθω και εγω...

ετσι πηρα μια φθηνη ηλεκτρικη οταν ημουν πιτσιρικας και εναν ενισχυτακο και του λεω δειξε μου!!!!!

μετα ηρθε και το ωδειο (αν και κρατησε λιγο :P )

τωρα κιολας περιμενω μεσα στην βδομαδα την κιθαρα μου που την εχω για σεταρισμα...

χανει σε αυτην την φωτο.... :P
https://img9.imageshack.us/img9/1100/19967110150135943758866.jpg

η μουσικη ειναι απο τα ωραιοτερα πραγματα στην ζωη....

aristent
26-02-13, 21:04
Πολυ ωραια κιθαρα Κωστα!!!:thumbsup:

...αν και ειμαι Φαν της Fender!!!:thumbsup:


Δεν εχω σπουδασει μουσικη,απλα παρακουλουθουσα τον πατερα μου, που επαιζε ερασιτεχνικα μπουζουκι για τις παρεες και μετα αγορασα μια κιθαρα και συνεχισα με ροκ μουσικη,γκρουπ και συναυλιες και μετα ξανα λαϊκα/ρεμπετικα με τα πρωτα μου χαρτζιλικια να βγαινουν σε ταβερνα της γειτονιας...

..ομως καποια στιγμη εγινα υπευθυνος πωλησεων στην αντιπροσωπεια της yamaha(μουσικων οργανων) στη Λαρισα....εκει εμαθα να παιζω λιγο πιανο,πιο πολυ για την παρουσιαση των πιανων,ομως ενω δεν ηξερα τι παταω ο ηχος που εβγαινε ηταν σαν να ειχα σπουδασει!!!:thumbsup:

ιδου ενα πολυ προσφατο δειγμα,φυσικα με λαθακια,αλλα με ενα γελιο στο τελος που καταφερα να πετυχω την τελικη νοτα!!!!

https://www.youtube.com/watch?v=CjrfWkZ6M7Y"]https://www.youtube.com/watch?v=CjrfWkZ6M7Y

kwstakhs_Z4
26-02-13, 23:04
χαχα!!! πολυ ωραιο!!! το γελιο στο τελος ολα τα λεφτα!!

jkourkoulis
27-02-13, 08:46
Αν κάποιος ψάξει στο δωμάτιό μου θα βρει: κιθάρα, φλογέρα, αρμόνιο, ακορντεόν, φυσαρμόνικα, μπουζούκι και μπαγλαμαδάκι. Δυστυχώς δεν ξέρω να παίζω τίποτα... Θα ήθελα πολύ όμως να μάθω μπουζούκι ή πιάνο, ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον!

Bazil Van Sinner
27-02-13, 09:16
Αν κάποιος ψάξει στο δωμάτιό μου θα βρει: κιθάρα, φλογέρα, αρμόνιο, ακορντεόν, φυσαρμόνικα, μπουζούκι και μπαγλαμαδάκι. Δυστυχώς δεν ξέρω να παίζω τίποτα... Θα ήθελα πολύ όμως να μάθω μπουζούκι ή πιάνο, ίσως κάποια στιγμή στο μέλλον!

αμα το χεις μερακι καλως,αλλιως ξεχασε τοthumb

6ylinder
27-02-13, 09:55
Κ εγώ λοιπόν παίζω ηλεκτρική κιθάρα, πολύ σπάνια κλασική και αραια και που ρίχνω και καμιά μπασσιά!!

Ηδού και τα εργαλεία μου

https://jlguitarcollection.blogspot.gr/2011_10_01_archive.html

https://www.google.gr/search?q=jackson+dkmg&hl=el&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=msgtUebBI-bI0QWtvID4Cw&ved=0CCsQsAQ&biw=1429&bih=957#hl=el&tbm=isch&q=line+6+75w+spider+ii&spell=1&sa=X&ei=I8ktUciDIsbA0QXF2oCYCQ&ved=0CEkQBSgA&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=9958a87ccfd2a097&biw=1429&bih=957&imgrc=-3uZ9oeFxVAhWM%3A%3BUYkk07w8uiJyRM%3Bhttp%253A%252F %252Fwww.millersinternetmusic.com%252Fproducts%252 Fguitars%252Fline6-big112.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.soft.com.sg%25 2Fforum%252Fshowthread.php%253F280625-WTS-gt-Line-6-Spider-II-112-Amplifier-%28CHEAP!%29%3B700%3B598

https://www.google.gr/search?q=jackson+dkmg&hl=el&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=msgtUebBI-bI0QWtvID4Cw&ved=0CCsQsAQ&biw=1429&bih=957#hl=el&tbm=isch&sa=1&q=yamaha+eg-303&oq=yamaha+eg-303&gs_l=img.3...19216.23291.0.23500.15.12.1.2.2.0.126 .1202.6j6.12.0...0.0...1c.1.4.img.6CkyCvbvc9g&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=9958a87ccfd2a097&biw=1429&bih=957&imgrc=4ejPFBq6ImMXJM%3A%3BS_vTJxE66ypjzM%3Bhttp%25 3A%252F%252Fimages01.olx.co.id%252Fui%252F11%252F8 9%252F00%252F1296746076_163338900_2-Gitar-Yamaha-EG303-Jakarta.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fjakartacity.olx.c o.id%252Fgitar-yamaha-eg303-iid-163338900%3B418%3B625

https://www.google.gr/search?q=jackson+dkmg&hl=el&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=msgtUebBI-bI0QWtvID4Cw&ved=0CCsQsAQ&biw=1429&bih=957#hl=el&tbm=isch&sa=1&q=ibanez+bass+gsr200&oq=ibanez+bass&gs_l=img.1.4.0j0i24l9.469.469.10.12174.1.0.1.0.0.0 .0.0..0.0...0.0...1c..4.img.po4x9-2mAfQ&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.&fp=9958a87ccfd2a097&biw=1429&bih=957&imgrc=JeLBElvgMIqOmM%3A%3BP6i4tEirQb6PCM%3Bhttp%25 3A%252F%252Fstatic.musiciansfriend.com%252Fderivat es%252F19%252F001%252F300%252F351%252FDV020_Jpg_Ju mbo_519524.016_trns_red.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fw ww.musiciansfriend.com%252Fbass%252Fibanez-gsr200-4-string-bass%252F519524000016000%3B1450%3B1450

6ylinder
27-02-13, 09:57
Εδώ είναι .....

aristent
27-02-13, 10:38
Πως να το ονομασουμε το νεο μας γκρουπ???:thumbsup:

Bmwfans-musicians???:thumbsup:

Nikos
27-02-13, 11:11
SHEER PLEASURE (οπως αυτο που παιρνετε απο τα bmw δακια σας)

Bazil Van Sinner
27-02-13, 11:21
SHEER PLEASURE (οπως αυτο που παιρνετε απο τα bmw δακια σας)
https://imageshack.us/a/img211/5207/titlexz.jpg

kwstakhs_Z4
27-02-13, 16:27
Εδώ είναι .....

jackson ε? ωραια ταστα.......πριν την LP ειχα μια king V..... τι ωραια ταστα...... :thumbsup:

6ylinder
05-03-13, 08:17
Ναι έχει ωραία και γρήγορη ταστιέρα...oi μαγνήτες υστερούν λίγο, αλλά μετά από 8 χρόνια στην κατοχή μου παίζει να τους αλλάξω με DiMarzio...

nikos ///M
12-03-13, 21:05
απο 8 χρονων παιζω μπουζουκι ερασιτεχνικα

aristent
12-03-13, 21:08
απο 8 χρονων παιζω μπουζουκι ερασιτεχνικα

Να ερθεις τοτε στην πανελληνια συναντηση τον Ιουνιο στους Νεους Πορους,να διασκεδασουμε την παρεα!!!:thumbsup:

z3 2.2
12-03-13, 21:30
τωρα παρεδωσα σκυταλη στον γιο μου που παιζει Ροκ και μονο Ροκ και εχει δημιουργησει και ενα δικο του συγκροτημα.thumb

Μπραβο ρε Αρη,αυτα ειναι τα ωραια.οι ομορφες στιγμες

https://gallery.lulja.com/uds/trumpet.jpg

Kορνετα απο τα 10 μου thumb Παιζω απο την Γερακινα μεχρι και κατι τζαζακια...:whistle: .Πολυ αγαπημενο χαλκινο,με μεγαλο ευρος φωνης και τονισμου!!!!Ειναι η ψυχη μιας μπαντας και η μελωδια τηςthumb

Αξεχαστη στιγμη το '92 (αν θυμαμαι καλα)μας πηραν αρων αρων να μαζευτουμε για να κατεβουμε Θεσσαλονικη για συλλαλητηριο για την Μακεδονια μας.Ηταν η πρωτη μου φορα μπροστα σε κοσμο!!!Μας ξεφορτωνει το λεοφορειο στο Καυτατζογλειο και απο κει ξεκιναμε με ενβατηρια να κατεβαινουμε για Λ.Πυργο.Οσο πλησιαζαμε τοσο πιο πολυς κοσμος φαινοταν,ως που φτανοντας στην ΧΑΝΘ γινοταν πολεμος...πρωτη σειρα και παιζαμε την "Μακεδονια" καπακι τον Εθνικο Υμνο....ματτωσε το στομα μου απο το παθος και την πιεση που ασκουσα με το οργανο συγκηνητικη στιγμη και αξεχαστη,να βλεπεις το πληθος να ανοιγει για να περασεις!!!!!

ωραιο χαλκινο οντως. μπορει να βγαλει πολυ τρελα ;)
ωραια περιγραφη

z3 2.2
12-03-13, 21:45
πολυ ωραιο θρεντ.
η μουσικη στην ζωη μου ειναι βιωματα που ζωντανευουν αναμνησεις με μεγαλη ευκολια.

παντα ηθελα να παιζω καποιο μουσικο οργανο με εμφαση για παρα πολλα χρονια στο μπασο.
παντα ηθελα να μπορω να παιζω μπασο.
και τα χαλκινα ομως με γοητευουν παρα πολυ

παρ ολα αυτα ποτε δεν ασχοληθηκα με κατι.με στεναχωρει το γεγονος οτι δεν ξερω να παιζω ουτε ενα μουσικο οργανο.

με του σημερινους πια ρυθμους οικογενειας,ειναι λιγακι αδυνατο να ξεκινησω κατι τωρα αλλα το χρωσταω στον εαυτο μου.

ισως οταν περασουν τα χρονια και ηρεμησουμε λιγακι να γινει

σε στιγμες χαλαρες και οταν ακουω την μουσικη μου καμια φορα σιγονταρω με το didgeridoo μου.
δυσκολο πνευστο και απαιτει πολυ συγκεντρωση στην αναπνοη.
εχει το θεμα του ομως.
θα ποσταρω και φωτο.

Bazil Van Sinner
13-03-13, 07:32
.... αλλα το χρωσταω στον εαυτο μου.

ισως οταν περασουν τα χρονια και ηρεμησουμε λιγακι να γινει σε στιγμες χαλαρες και οταν ακουω την μουσικη μου καμια φορα σιγονταρω με το didgeridoo μου.
δυσκολο πνευστο και απαιτει πολυ συγκεντρωση στην αναπνοη.
εχει το θεμα του ομως.
θα ποσταρω και φωτο.thumb

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/d/d7/Didgeridoo_street_player.jpg

:thumbsup: :thumbsup:

..τα ειπες ολα τουρμπονταντυ!!!

ποτε δεν ειναι αργα!

περιμενουμε φωτογραφιες απο το ιδιαιτερο πνευστο σουthumb

z3 2.2
14-03-13, 06:59
να και το didgeridoo μου.
μου το εχει φερει φιλος απο Αυστραλια.
δεν ειναι κατι το ιδιεταιρο και θελει αρκετη προσπαθεια σε σχεση με αλλα πανακριβα.
οπως ειπα ομως εχει το "θεμα" του
https://i1011.photobucket.com/albums/af238/dimarv/2013-03-13-0133_zpsbd8c019f.jpg
https://i1011.photobucket.com/albums/af238/dimarv/2013-03-13-0134_zps54a4eed3.jpg

Bazil Van Sinner
14-03-13, 13:59
respeto maximo turbodaddy!!!

aristent
30-03-13, 18:34
Αν κάποιος έχει διάθεση να ζηλέψει, τότε ζηλέψετε αυτό το παιδί, πραγματικά ένας από τους πιο ολοκληρωμένους μουσικούς που διαθέτει ο ελληνικός χώρος, αν και ζει στη Γερμανία...


https://www.youtube.com/watch?v=iKUrGIHFDgw&list=UUcjlHI7UJ14SJqC34u13mZg&index=3"]https://www.youtube.com/watch?v=iKUrGIHFDgw&list=UUcjlHI7UJ14SJqC34u13mZg&index=3


Βιογραφία

Ο Κώστας Κραγκιοζίδης (απόφοιτος της Ανώτατης Μουσικής Σχολής του Mannheim / Heidelberg, όπου σπούδασε πιάνο και μπάσο) γεννήθηκε στις 18 Μαϊου του 1975, στο Ludwigshafen της Γερμανίας. Σε ηλικία μόλις 10 ετών, εμφανίζεται σε σταθερή βάση σε πολλές live εκδηλώσεις ανά τον κόσμο, συμπληρώνοντας έτσι πρόσφατα περισσότερα από 20 χρόνια εμπειρίας σε live και περιοδείες σε ΗΠΑ, Καναδά, Ηνωμένα Αραβικά Εμιράτα, Ευρώπη, Νότια Κορέα κλπ. Στο Mannheim διαθέτει το δικό του επαγγελματικό studio ηχογραφήσεων, το "Octalogic", όπου κάνει διάφορες παραγωγές, σε όλο το φάσμα της μουσικής: Ethno, Jazz, Pop, Rock, Gospel και Dance. Έχει συνθέσει και ενορχηστρώσει διάφορα CD, διαφημιστικά jingle για γνωστά προϊόντα, καθώς και μουσική για κινηματογραφικές ταινίες.
:shok: ακουστε:

https://www.youtube.com/watch?v=xN4r_MLt1OU"]https://www.youtube.com/watch?v=xN4r_MLt1OU

εδω το σαϊτ του:https://www.ithikonakmeotaton.net/

ζηλευω,πολυ θα ηθελα να ειχα ενα τετοιο επιπεδο στη μουσικη.:original:

Bazil Van Sinner
30-03-13, 19:31
ζηλευω,πολυ θα ηθελα να ειχα ενα τετοιο επιπεδο στη μουσικη.:original:

thumb

Bazil Van Sinner
03-05-13, 09:52
https://fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/943084_10200289188736803_1576198792_n.jpg

330Ci
03-05-13, 14:34
Αν και η μουσική τους δεν ήταν του γούστου μου, respect γιατί ήταν από τους πρώτους σε αυτό που έκανε. Και νεώτατος γαμώτο..