PDA

Επιστροφή στο Forum : iPhone - Γενική συζήτηση Νο 6



Σελίδες : [1] 2 3

Χρίστος
01-12-12, 07:19
η συνεχεια απο εδω:https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=13102&page=66

thumb

Christos 330
01-12-12, 10:52
Ο ανθρωπος μου πλεον στο iphone ειναι ο Χρηστος (aceman) . . .

Το παιδι ειναι εγγυκλοπαιδεια !!!

Ρυθμισαμε το 4s που εχω πριν 2 μερες μιας και ηταν demo . . .

Tι να πω ; ; ;

Πριν βγαλει επιλογη το iphone μου ελεγε τι να κανω μιας και με την τεχνολογια

δεν τα παω και τοσο καλα σε ενα διαστημα τον εχανα . . .

Ευτηχως εχει τοση υπομονη και επιμονη σε αυτον τον τομεα που το iphone μου το

εκανε οπως το ηθελα !!!

Επι 1.30 ωρα εν συνεχεια τηλεφωνου μεχρι να το ρυθμισομε οπως πρεπει εγω

κουραστηκα εγγεφαλικα με το μηλοτηελφωνο αυτος εκει λες και δεν περασε ουτε λεπτο

τον ακουγα και ελεγα απο μεσα μου " πλακα μας κανει τωρα " . . .

Σ'ευχαριστω και απο εδω ρε φιλε να εισαι καλα και να βοηθας οσο μπορεις . . .

(τωρα που σε βρηκα καθαρισες ) . . .

gant
01-12-12, 11:12
Ένα μεγάλο μπράβο στον Χρηστάρα τον μοναδικό!

aristent
01-12-12, 12:03
Ένα μεγάλο μπράβο στον Χρηστάρα τον μοναδικό!

+1!!!!!:thumbsup:

... και εγω θυμαμαι πριν λιγο καιρο που βοηθησε την κορη μου σε καποιο προβλημα που ειχε στο facebook!!!

.... τον ζαλισε στο τηλεφωνο επι αρκετη ωρα!!!...αυτος εκει, να βρει τη λυση!!!:thumbsup:

Thomelef
01-12-12, 15:46
πάρτε βρε ένα ΒΒ ν'αγιάσετε...ακόμα με την μπαναλαρία είστε???μέχρι και ο στάθς το πέταξε.

:th_Laie_67-1:

Χρίστος
01-12-12, 17:20
Καλοριζικο Χρησταρα.

Τομ μονο εσυ αγιασες με το ΒΒ.

Καλυτερα να παρω ενα νοκια με πληκτρα και αυτονομια μια βδομαδα παρα ΒΒ που θα υπολειτουργει στη χωρα μου!!

Αν συνεχισει ετσι η ΒΒ δυστυχως θα παει απατη ακομα και US που ειχε μεγαλη δυναμη

Thomelef
01-12-12, 17:51
γιατί υπολειτουργεί?

μια χαρά το βλέπω να δουλεύει.

Eleni
01-12-12, 17:58
Καλοριζικο Χρησταρα.

Τομ μονο εσυ αγιασες με το ΒΒ.

Καλυτερα να παρω ενα νοκια με πληκτρα και αυτονομια μια βδομαδα παρα ΒΒ που θα υπολειτουργει στη χωρα μου!!

Αν συνεχισει ετσι η ΒΒ δυστυχως θα παει απατη ακομα και US που ειχε μεγαλη δυναμη
Στη δουλεια μου ειχαμε ΒΒ, μιλαμε για 1500 ατομα..... βγηκε αποφαση να αλλαξουν σε Android. H BB παρα πολυ χωρο στους servers και τελευταια δεν εχουμε καθολου καλη συνδεση...... Προχωραει η αναβαθμιση σε ολους .... φυσικα δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει κ η καινουργια αποφαση.......

Kostas_1
01-12-12, 18:10
Στη δουλεια μου ειχαμε ΒΒ, μιλαμε για 1500 ατομα..... βγηκε αποφαση να αλλαξουν σε Android. H BB παρα πολυ χωρο στους servers και τελευταια δεν εχουμε καθολου καλη συνδεση...... Προχωραει η αναβαθμιση σε ολους .... φυσικα δεν μπορω να πω οτι μου αρεσει κ η καινουργια αποφαση.......

Ουτε συγκριση Ελενη. Λιγο να το συνηθισεις θελει και θα σου αρεσει πολυ περισσοτερο, ειναι σαφως ανωτερα

gant
01-12-12, 18:23
Δηλαδή έγω με το HTC Desire και ανδροειδές 2.3.1 gingerbread, τι δεν μπορώ να κάνω σε σχέση με τα αιφόνια?

DaywalkeR
01-12-12, 18:26
Δηλαδή έγω με το HTC Desire και ανδροειδές 2.3.1 gingerbread, τι δεν μπορώ να κάνω σε σχέση με τα αιφόνια?

Δεν μπορείς να πληρώνεις τα πανάκριβα αξεσουάρ του :th_Laie_67-1:

Kostas_1
01-12-12, 18:50
Δηλαδή έγω με το HTC Desire και ανδροειδές 2.3.1 gingerbread, τι δεν μπορώ να κάνω σε σχέση με τα αιφόνια?

Τπτ. Ολα τα κανουν και καλυτερα και πιο φθηνα και πιο ελευθερα

Eleni
01-12-12, 19:31
Ουτε συγκριση Ελενη. Λιγο να το συνηθισεις θελει και θα σου αρεσει πολυ περισσοτερο, ειναι σαφως ανωτερα
εχω συνηθισει με το iphone και ευτυχως αυτο θα το χρησιμοποιω μονο για το γραφειο.....

Χρίστος
02-12-12, 20:00
Αλλο ενα ευχαριστο νεο που γνωριζουν λιγοι....

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/v/567407_563701480323475_1397733253_o.jpg?oh=220c2ea 5577da08fb7d72dd1e7fb0423&oe=50BDB1AB&__gda__=1354685829_283cfb89481617df8bfcde908dcee1b 7

εχουμε και jb στο 5ρι!!!!
Σε λιγο καιρο θα ειναι διαθεσιμο και για το κοινο....
Ευχαριστω το φιλο Γιωργο Φ. για τη φωτο που μοιραστηκε.

Stathis
10-12-12, 21:33
https://www.dailymotion.com/video/xvogqu_y-yyyyyyyyyy-yyyyyyyyy-yyyyyyy-yyyyyyy-yyyyy-yy-yyyy-yyy-yyyyyyy-yyy-yyy-yyyy-yyy-yyyyyyy-yyy-iphone_tech

Χρίστος
11-12-12, 14:57
https://www.thinkcomputers.org/articles/other_iphone/front.jpg

Τον τελευταίο χρόνο παρατήρησα ότι όταν συγχρονίζω το iPhone μου με τον υπολογιστή, τα δεδομένα επονομαζόμενα ως "Other" καταλαμβάνουν πολύ χώρο. Δεν εννοώ απλά μερικά ΜΒ, μιλάω για σχεδόν 3GB! Όταν το iPhone είναι μόνο 16GB και χάνει 3GB ή παραπάνω, αυτό είναι πολύ και δεν περνάει απαρατήρητο όταν το iPhone σας είναι γεμάτο μουσική, εφαρμογές και φωτογραφίες. Υπάρχουν πολλά διαφορετικά πράγματα τα οποία θα μπορούσαν να προκαλέσουν την άνοδο των "Other" δεδομένων σας. Σε αυτόν εδώ τον οδηγό θα εξετάσουμε διαφορετικές λύσεις για να ελαχιστοποιήσουμε ή να εξαλείψουμε εντελώς τα δεδομένα "Other" στο iPhone σας. Αυτές οι λύσεις θα πρέπει επίσης να δουλέψουν με το iPad, iPod ή οποιαδήποτε άλλη iOS συσκευή.

Το Safari fix
Tα προσωρινά αρχεία του Σαφάρι καθώς και τα δεδομένα του σώζονται στην κατηγορία "Other". Αυτά είναι πολύ εύκολα να καθαριστούν. Το μόνο που έχετε να κάνετε είναι να πάτε στις Ρυθμίσεις, και μετά να πάτε στο Safari. Σε αυτή τη σελίδα, πατάτε τα Clear History / Clear Cookies and Data. Αυτό θα καθαρίσει κάποια από τα δεδομένα στο "Other".

https://www.thinkcomputers.org/articles/other_iphone/3.jpg



Καθαρισμός μηνυμάτων SMS
Αυτή επίσης είναι μια άλλη εύκολη διαδικασία. Έχετε μήνες ή ακόμη και χρόνια μηνυμάτων SMS? Καθαρίστε τα! Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ένα πρόγραμμα όπως το DiskAid για να τα καθαρίσετε εύκολα, ή μπορείτε απλά να τα διαγράψετε χειροκίνητα από το iPhone σας όπως θα κάνατε κανονικά. Αφότου τελειώσετε, κάνετε ένα συγχρονισμό του iPhone για να δείτε αν αυτό καταλάμβανε χώρο στο "Other" και αν έχει κατέβει.

Η λύση του Diskaid
Το Diskaid (https://www.digidna.net/products/diskaid) είναι ένα εργαλείο μεταφοράς για iPhone, iPad και iPod. Είναι διαθέσιμο και για PC και για Mac. Θα σας επιτρέψει να δείτε σχεδόν τα πάντα τα οποία βρίσκονται μέσα στο iPhone σας. Μόλις εγκαταστήσετε το Diskaid, απλά συνδέετε τη συσκευή σας και σιγουρεύεστε ότι την έχετε κάνει back up. Τώρα ανοίγετε το πρόγραμμα. Στην αριστερή μεριά θα δείτε διάφορα διαφορετικά εικονίδια. Πατάτε στο File System, μπορεί να εμφανιστεί ένα κουτί το οποίο σας ρωτάει αν ξέρετε τί κάνετε. Πατάτε OK επειδή ξέρουμε τί κάνουμε. Στη συνέχεια, πατάτε το Media, μετά iTunes_Control, μετά Music. Θα δείτε αρκετούς φακέλους (όπως στην παρακάτω φωτογραφία), και τους σβήνετε όλους.

https://www.thinkcomputers.org/articles/other_iphone/1.jpg


Τώρα ανοίγετε το iTunes και συγχρονίζετε το τηλέφωνό σας πρώτα χωρίς μουσική. Μετά το ξανασυγχρονίζετε με τις playlists και τη μουσική σας. Θα παρατηρήσετε ότι το μέγεθος του "Other" έχει πέσει δραματικά!

Αν συνεχίσετε να βλέπετε μεγάλο μέγεθος δεδομένων στο "Other", τότε ξανασυνδέετε το iPhone σας πάλι και κάνετε backup όλες σας τις φωτογραφίες ώστε να μπορείτε να τις έχετε στον υπολογιστή σας. Ξαναπάτε στο Diskaid και πάτε στο File System ξανά και πατάτε το Camera Roll. Κάνετε το ίδιο και εκεί, διαγράφετε τα πάντα. Ο λόγος είναι γιατί μερικές φορές ειδικά αν έχετε το iPhone σας για καιρό, θα αποθηκεύσει παλιές φωτογραφιές και βίντεο σε "phantom" folders για κάποιο λόγο.

https://www.thinkcomputers.org/articles/other_iphone/2.jpg


Αν δεν δουλέψουν τα παραπάνω, κάνετε Restorε
Αν αυτές οι λύσεις δε δουλέψουν για σας, τότε ίσως να χρειάζεται να κάνετε restore το iPhone σας. Προσωπικά, οι παραπάνω λύσεις με βοήθησαν στο πρόβλημά μου και δε χρειάστηκε να κάνω restore.

πηγη: appleworldhellas.com

Samaro
11-12-12, 17:38
Μπράβο Χρήστο ! Πολύ χρήσιμο ! :original:

Stathis
11-12-12, 18:23
αλλη λυση πιο απλη ειναι η αγορα iphone μεγαλυτερης χωρητικοτητας...:D

Z4 DCT
11-12-12, 18:35
Ξαφνικά δεν πατιετε το κουμπί που ανάβει και σβήνει το I phoni μου........ Χρηστοοοοοοοοο:whistle:

Stathis
11-12-12, 18:35
χαλασε, παρε καινουργιο.

gyiama
11-12-12, 18:41
ρε παιδια τι γινεται με αυτο το καινουριο το itunes?πς κανουμε backup πως ανβαθμιση το μλκια ειναι αυτη παλι τον μπελα μου μεσα. μονο μουσικες και βιντεα βγαζει η βλακεια

Z4 DCT
11-12-12, 18:54
χαλασε, παρε καινουργιο.

Αμάν..... Εσύ είσαι καταστροφή......

Κανένας άλλος να απαντησει......:hystericalbs1:

330Ci
11-12-12, 18:55
Μόλις συνδέσεις το τηλέφωνο (ή μόλις μπει στο ίδιο δίκτυο αν έχεις την επιλογή sync through wifi στο on) θα δεις ένα εικονίδιο πάνω δεξιά.

Χρίστος
11-12-12, 19:47
Ξαφνικά δεν πατιετε το κουμπί που ανάβει και σβήνει το I phoni μου........ Χρηστοοοοοοοοο:whistle:
εννοεις το power πανω?

Παρε με τηλεφωνο το πρωι να σου πω

Χρίστος
11-12-12, 19:57
Για να δουμε και πως φτιαχνουμε λιγο το itunes για οσους μπερδευονται!

https://cdn.osxdaily.com/wp-content/uploads/2012/11/itunes-111.jpg


Ωραία λοιπόν τώρα που εγκαταστήσατε την αναβάθμιση του iTunes 11 και την ανοίξατε για πρώτη φορά και πραγματικά νιώθετε χαμένοι με όλες αυτές τις αλλαγές στο περιβάλλον που είχατε συνηθίσει τόσα χρόνια. Δεν είστε οι μόνοι. Εάν είστε άνθρωποι της συνήθειας και δεν σας αρέσουν οι αλλαγές και θέλετε και πάλι να βλέπετε την «κανονική» μορφή του iTunes, έτσι όπως την είχατε συνηθίσει και μάθει να λειτουργείτε τόσο καιρό, σας έχουμε μερικές έξυπνες συμβουλές για να τα επαναφέρετε στην προγενέστερη κατάσταση.

Εμφάνιση όλης της μουσικής σας ανά τραγούδι και όχι ανά Album

Η νέα εμφάνιση είναι σαφώς πολύ όμορφη αλλά ίσως δεν είναι πολύ λειτουργική δεδομένου πως είναι πιο δύσκολο πλέον να δείτε όλα σας τα τραγούδια λόγω του μικρότερου παραθύρου. Αυτό όμως είναι πολύ εύκολο να το αλλάξετε απλά επιλέγετε το εικονίδιο “Songs” στην κορυφή του παραθύρου και έτσι θα έχετε και πάλι μπροστά σας την εμφάνιση που έχετε συνηθίσει.

https://cdn.osxdaily.com/wp-content/uploads/2012/11/change-itunes-11-ui-back.jpg

Εμφάνιση του Sidebar για να βλέπετε τις λίστες αναπαραγωγής, καθώς και τις επιλογές iPhone, iPad, και iTunes Store

Αυτό πιθανόν να είναι το πιο σημαντικό πράγμα που θέλετε να αλλάξετε και θέλετε να το κάνετε άμεσα, επειδή όποιος και αν είναι ο λόγος που η Apple αποφάσισε να κρύψει την sidebar πραγματικά δεν διευκολύνει κανέναν. Πηγαίνετε στο μενού “View” και επιλέγετε “Show Sidebar” και είσαστε έτοιμοι.

https://cdn.osxdaily.com/wp-content/uploads/2012/11/show-itunes-11-sidebar.jpg

Εμφάνιση της Status Bar και την ποσότητα των τραγουδιών που έχετε στην βιβλιοθήκη σας

Η status bar στο iTunes σας ενημερώνει για την ποσότητα των τραγουδιών που βρίσκονται στην βιβλιοθήκη σας, καθώς επίσης και την διάρκεια του κάθε τραγουδιού και το μέγεθος του αρχείου. Είναι πολύ χρήσιμες πληροφορίες όλες αυτές ειδικά εάν θέλετε να εισάγετε την μουσική σας σε μια συσκευή iPod ή iPhone η οποία δεν διαθέτει πολύ κενό αποθηκευτικό χώρο.
Επιλέγετε μέσα από το μενού “View” την επιλογή “Show Status Bar”

https://cdn.osxdaily.com/wp-content/uploads/2012/11/show-itunes-status-bar.jpg

Εμφάνιση των Podcasts

Εάν είστε εγγεγραμμένοι σε κάποια λίστα podcasts στο iTunes και τα παρακολουθείτε τακτικά τότε πολύ πιθανόν να σας ενδιαφέρει να μπορείτε να έχετε άμεση πρόσβαση σε αυτήν την υπηρεσία.
Ανοίγετε το μενού iTunes Preferences και επιλέγετε το εικονίδιο “General”
Επιλέγετε το κουτάκι δίπλα το “Podcasts”

https://cdn.osxdaily.com/wp-content/uploads/2012/11/show-podcasts-itunes.jpg

Αφαίρεση του έγχρωμου σκηνικού στην εμφάνιση των Album

Το iTunes 11 αλλάζει το χρώμα του φόντου στο παράθυρο που σας εμφανίζει τα εξώφυλλα των δίσκων. Εάν προτιμάτε μια πιο απλή εμφάνιση μπορείτε να ανοίξετε το μενού iTunes Preferences και να επιλέξετε το εικονίδιο “General” από-επιλέγετε το κουτάκι δίπλα στο “Use custom colors for open albums, movies, etc”

https://cdn.osxdaily.com/wp-content/uploads/2012/11/stop-itunes-color-changes.jpg

πηγη: appleworldhellas.com

Χρίστος
20-12-12, 18:44
Οποιος θελει σημερα διατειθεται free το whatsapp messenger

https://www.appleworldhellas.com/uploads/post-2579-0-42433100-1356023689.png (https://www.appleworldhellas.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=4976) WhatsApp Messenger (https://itunes.apple.com/gr/app/whatsapp-messenger/id310633997?mt=8)

0,89¤-->free

Tsakirakos
20-12-12, 19:06
πηγα και φορτωθηκα το 5αρι σημερα...αν το βαλω στον υπολογιστη θα παρει επαφες και μηνυματα αυτοματα απο το 4αρι ή θα φαω καμια φρικη;;;;

330Ci
20-12-12, 19:08
Αν σου είναι βάρος, προτίθεμαι να σε ξαλαφρώσω :)

dimtz
20-12-12, 19:09
πηγα και φορτωθηκα το 5αρι σημερα...αν το βαλω στον υπολογιστη θα παρει επαφες και μηνυματα αυτοματα απο το 4αρι ή θα φαω καμια φρικη;;;;

επαφες σιγουρα αν τις εχεις με icloud, τωρα για τα sms δε ξερω

Tsakirakos
20-12-12, 19:11
icloud? δεν αρκει μονο αντιγραφο ασφαλειας στον υπολογιστη;

bill_m3
20-12-12, 19:49
icloud? δεν αρκει μονο αντιγραφο ασφαλειας στον υπολογιστη;

Αρκεί και μόνο αυτό!!!

Χρίστος
20-12-12, 19:52
βαζεις το κινητο στο itunes.
αριστερα σου βλεπεις το ονομα του κινητου σου.
πατας δεξι κλικ -> restore from back up
Επιλεγεις οποιος θες και περιμενεις.

Μετα θα χεις επαφες μνμτ τηλεφωνα ολα.

Tsakirakos
20-12-12, 20:01
δηλαδη κραταει και τα μηνυματα....αυτο με ψιλοκαιει...

dimtz
20-12-12, 20:09
icloud? δεν αρκει μονο αντιγραφο ασφαλειας στον υπολογιστη;

δε το εχω δοκιμασει αλλα κατα 98% γινετε

edit με προλαβε ο συναδελφος

bill_m3
20-12-12, 20:11
δηλαδη κραταει και τα μηνυματα....αυτο με ψιλοκαιει...

Στέφανε ότι του έχεις βάλει εσύ να κρατάει, αυτά κρατάει thumb thumb thumb

Χρίστος
20-12-12, 20:12
προσεχε μν κανεις απλο συγχρονισμο γιατι αντιγραφει επαφες απο τη συσκευη στο pc.
Aφου λοιπον η συσκευη σου θα ναι αδεια θα σου σβησει ολες τις επαφες στο pc........
Υπαρχει επιλογη μεσα που κανει την αντιστροφη διαδικασια αλλα δε χρειαζεται.

Απλα κανε ενα restore from backup και θα αντιγραψει ΤΑ ΠΑΝΤΑ απο το παλιο σου κινητο στο νεο.Απλα και ομορφα.

Χρίστος
21-12-12, 14:03
Προσοχη.....
Νωρίτερα αυτή την εβδομάδα, η Apple κυκλοφόρησε το iOS 6.0.2 σε επιλεγμένες συσκευές, υποσχόμενη ότι θα διορθώσει ένα ενοχλητικό bug το οποίο επηρεάζει την απόδοση του WiFi. Ωστόσο, η αναβάθμιση δημιουργεί ένα καινούργιο πρόβλημα. Κυκλοφορήσαν αναφορές που θέλουν την διάρκεια ζωής της μπαταρίας του iPhone 5 και του iPad mini να μειώνετε δραστικά, ακόμα και όταν οι συσκευές δεν χρησιμοποιούνται.

Ο Adam Engst, του TidBITS, πρόσεξε πρώτος ότι η μπαταριά διαρκούσε λιγότερο στο iPhone 5 και στο iPad mini του και στη συνεχεία τη σύγκρινε με τους συνεργάτες του, στους οποίους εμφανίστηκε εξίσου το ίδιο πρόβλημα.


Στην περίπτωση μου, στις 12:30 μ.μ το iPhone 5 βρίσκονταν στο 73% της μπαταρίας του. Ήταν χαμηλό, δεν το είχα χρησιμοποιήσει καθόλου και είχα ξεχάσει ότι ξεκίνησα την μέρα έχοντας το πλήρως φορτισμένο. 90 λεπτά αργότερα, στις 2 μ.μ, η μπαταριά είχε πέσει στο 55%, η μείωση ήταν 18% χωρίς να το χρησιμοποιήσω καθόλου..Ο Engst, υποθέτει ότι στην προσπάθεια της η Apple να διορθώσει το bug με το WiFi το έκανε λιγάκι πιο ενεργό απ” ότι θα έπρεπε, με αποτέλεσμα οι συσκευές να προσπαθούν περισσότερο να συνδεθούν σε ένα δίκτυο και η μπαταριά τους να μειώνετε δραματικά.

O Engst και οι συνεργάτες του δεν είναι οι μονοί που έχουν το πρόβλημα, αναζητήστε στο Twitter για την φράση «iOS 6.0.2 battery» και θα δείτε πόσοι χρήστες έχουν ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.
Αν θέλετε την συμβουλή μας, μείνετε μακριά προς το παρόν από την αναβάθμιση, μέχρι η Apple να βρει κάποια λύση στο πρόβλημα.

πηγη: appleworldhellas.com

ntinos
21-12-12, 15:15
Και ημουν ετοιμος να περασω την 6.0.2....

Stathis
21-12-12, 18:29
τριχες λεει ο Engst.

την περασα και στις δυο συσκευες μου και δεν εχω κανενα προβλημα με τη μπαταρια.

αντιθετα αντιμετωπισα προβλημα με το wifi στο γραφειο μου, δεν ηθελε να συνδεθει με κανενα απο τα 2 δικτυα που εχουμε.
ουτε με restart ουτε με τιποτα.
δεν εκανα βεβαια restart τα router, ισως ετσι να δουλευε, θα το κανουμε σημερα το βραδυ και αυριο θα δω αν θα συνδεθω.

επισης συμβαινει το εξης παραδοξο.
ενω εχω κλειστο το 3G, το τηλεφωνο δειχνει να συνδεεται με 3G.
αλλο bug αυτο?

https://i465.photobucket.com/albums/rr20/mobistar3/iphone/879812E6-68AC-4EA8-94F5-5AD2CC6351A8-383-0000001D3057D8C9_zps01e9a3e6.jpg

Χρίστος
30-12-12, 17:51
Πολλοί ίσως να το παρατηρήσατε, άλλοι όχι.
Πριν λίγη ώρα η ομάδα του Hackulo.us ανακοίνωσε επίσημα τη διακοπή λειτουργίας του, συμπεριλαμβάνοντας το Installous και το Apptrackr.

https://www.appleworldhellas.com/uploads/post-3-0-45450900-1356871716_thumb.png (https://www.appleworldhellas.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=5068)


We are very sad to announce that Hackulous is shutting down.
After many years, our community has become stagnant and our forums are a bit of a ghost town.
It has become difficult to keep them online and well-moderated, despite the devotion of our staff.
We're incredibly thankful for the support we've had over the years and hope that new, greater communities blossom out of our absence.
Μία τέτοιου είδους απώλεια ίσως επηρεάσει στο μέλλον την πώληση των iOS συσκευών καθώς και την αφορμή για Jailbroken συσκευές.
Καλό θα ήταν αναφερθεί πως το Jailbreak γίνεται για την επίτευξη μιας ανοιχτού λογισμικού συσκευής που πολλοί όμως δεν την αξιοποιούσαν,
καθώς το χρησιμοποιούσαν μόνο για να κατεβάσουν δωρεάν τις επί πληρωμής εφαρμογές από το App Store, κοινώς τις πειρατικές ή αλλιώς «σπασμένες» αν θέλετε εφαρμογές.

πηγη: appleworldhellas.com

fanisk
30-12-12, 17:55
Για να μην ανοιγω νεο θεμα το βαζω εδω.
Μου λεει η μανα μου σου εχω παρει δωρο για τη πρωτοχρονια αλλα θα αργησει γιατι δεν το εχουν (σε μαυρο) πειραζει? Οχι λεω, και αφου της τα εκανα τσουρεκια ποσες μερες, λυγισε και μου ειπε την εκπληξη. Ipad mini. "Το θες, θα περιμενεις? Ή να το ακυρωσω να παρεις κατι αλλο?" Αξιζει ή οχι?

Σκεφτομαι πως οχι δεν ειναι καλη αγορα. Εχω iphone και laptop, τι προσφερει ενα ipad που δεν μπορω να εχω με τα αλλα 2? Για πειτε οι καμμενοι Appleακηδες..

:thanks:

Samaro
30-12-12, 18:20
Πολλοί ίσως να το παρατηρήσατε, άλλοι όχι.
Πριν λίγη ώρα η ομάδα του Hackulo.us ανακοίνωσε επίσημα τη διακοπή λειτουργίας του, συμπεριλαμβάνοντας το Installous και το Apptrackr.
.................................................. .....

Βλέπω πολλους να αγοράζουν συσκευές Android απ'τον καινούργιο χρόνο!

bill_m3
30-12-12, 18:52
Χρήστο πριν λίγο προσπαθούσα να μπω στο ινσταλους και δεν μπορούσα, αυτό σκέφτηκα, μας χαιρέτησε λέω το apptrackr!!!


Και τώρα σωτήρα μας ???
Τι κάνουμε ????
Υπάρχει κάποιο παρόμοιο με το apptrackr???
Στείλε pm .......

Χρίστος
30-12-12, 18:52
Για να μην ανοιγω νεο θεμα το βαζω εδω.
Μου λεει η μανα μου σου εχω παρει δωρο για τη πρωτοχρονια αλλα θα αργησει γιατι δεν το εχουν (σε μαυρο) πειραζει? Οχι λεω, και αφου της τα εκανα τσουρεκια ποσες μερες, λυγισε και μου ειπε την εκπληξη. Ipad mini. "Το θες, θα περιμενεις? Ή να το ακυρωσω να παρεις κατι αλλο?" Αξιζει ή οχι?

Σκεφτομαι πως οχι δεν ειναι καλη αγορα. Εχω iphone και laptop, τι προσφερει ενα ipad που δεν μπορω να εχω με τα αλλα 2? Για πειτε οι καμμενοι Appleακηδες..

:thanks:

Oλη μερα εξω εισαι και γυρνας.
Αντε μεχρι ενα multirama ή puplic και δες το.
Αν σ αρεσει, πως σου καθεται στο χερι κλπ.
Τωρα να σου πω την αληθεια εγω με το κανονικο ipad εχω σωθει και για μεσα στο σπιτι (κρεβατι πχ) αλλα και σε ταξιδια γιατι δε κουβαλαω λαπτοπ πλεον.
Αυτο που προσφερει ειναι ευελιξια και ευκολια.

Τωρα το mini και αυτο ειναι λιγο μικροτερο αλλα πανω κατω τα ιδια ειναι.

Κανενα απο τα δυο δεν ειναι κινητο αλλα και κανενα δεν ειναι λαπτοπ

Χρίστος
30-12-12, 18:57
Χρήστο πριν λίγο προσπαθούσα να μπω στο ινσταλους και δεν μπορούσα, αυτό σκέφτηκα, μας χαιρέτησε λέω το apptrackr!!!


Και τώρα σωτήρα μας ???
Τι κάνουμε ????
Υπάρχει κάποιο παρόμοιο με το apptrackr???
Στείλε pm .......

Βρε παλιοκαρμιρη.
Ειπαμε οταν θελουμε κατι το αγοραζουμε.
Ο νους σου στη παρανομια ειναι.....

Τεεελος παντων.
Κοιτα, εφαμιλο δεν υπαρχει ουτε κατα διανοια.
Ενα που ειχα χρησιμοποιησει στο παρελθον για διαφορα ηταν το "pandaapp"
Γενικα παντως υπαρχουν δεκαδες τετοιου τυπου σαιτ.

fanisk
30-12-12, 18:57
Oλη μερα εξω εισαι και γυρνας.
Αντε μεχρι ενα multirama ή puplic και δες το.
Αν σ αρεσει, πως σου καθεται στο χερι κλπ.
Τωρα να σου πω την αληθεια εγω με το κανονικο ipad εχω σωθει και για μεσα στο σπιτι (κρεβατι πχ) αλλα και σε ταξιδια γιατι δε κουβαλαω λαπτοπ πλεον.
Αυτο που προσφερει ειναι ευελιξια και ευκολια.

Τωρα το mini και αυτο ειναι λιγο μικροτερο αλλα πανω κατω τα ιδια ειναι.

Κανενα απο τα δυο δεν ειναι κινητο αλλα και κανενα δεν ειναι λαπτοπ

Το εχω δει απο κοντα, απλα δεν μπορω να σκεφτω τι δεν καλυπτουν τα αλλα 2 ωστε να παρω ενα. Σπιτι εχω το pc του γραφειου και το laptop, για καναπε/κρεβατι/δρομο αν χρειαστω κατι εχω το iphone. Νομιζω δεν αξιζει για μενα, περιττο. Ενταξει με επεισες, ακυρη η παραγγελια !

Eleni
30-12-12, 19:24
Το εχω δει απο κοντα, απλα δεν μπορω να σκεφτω τι δεν καλυπτουν τα αλλα 2 ωστε να παρω ενα. Σπιτι εχω το pc του γραφειου και το laptop, για καναπε/κρεβατι/δρομο αν χρειαστω κατι εχω το iphone. Νομιζω δεν αξιζει για μενα, περιττο. Ενταξει με επεισες, ακυρη η παραγγελια !
το mini δεν με τρελλαινει, αλλα το ipad το εχω ολη μερα, ειναι βολικο. Οταν εισαι στο αυτοκινητο, οταν εισαι εξω... ειναι υπεροχο.....

fanisk
30-12-12, 19:38
Εχω βολευτει με το iphone στο αμαξι Ελενη, νομιζω μπορω να κανω ακριβως τα ιδια πραγματα με το ipad..

dimtz
30-12-12, 20:52
μην αγχωνεστε για το inst@llous, υπαρχουν και αλλοι τροποι thumb

Χρίστος
01-01-13, 18:06
Η μαμά, μαζί με το iPhone, έδωσε στον 13χρονο γιό της κι ένα συμφωνητικό



https://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2013/01/iphone-christmas-640x357.jpg


Η κα Janelle Burley Hofman έχει έναν 13χρονο γιο τον Gregory, ο οποίος είναι πια ένας ευτυχής κάτοχος ενός iPhone.
Μαζί με το iPhone, όμως, του παρέδωσε κι ένα συμφωνητικό (https://www.janellburleyhofmann.com/gregorys-iphone-contract/) που υπέγραψαν κι οι δύο και το οποίο δημοσίευσε.
Αγαπημένε μου Gregory,
Χρόνια πολλά! Είσαι τώρα ένας ευτυχής κάτοχος ενός iPhone.
Ουάου! Είσαι ένα πολύ καλό και υπεύθυνο 13χρονο αγόρι και σου αξίζει αυτό το δώρο.
Η αποδοχή, όμως, αυτού του δώρου συνεπάγεται και κάποιους κανόνες. Σε παρακαλώ να διαβάσεις το παρακάτω συμφωνητικό.
Ελπίζω πως καταλαβαίνεις ότι είναι χρέος μου να σε αναθρέψω ώστε να γίνεις ένας συγκροτημένος, υγιής νέος άντρας που μπορεί να λειτουργεί στον κόσμο και να συνυπάρξει με την τεχνολογία, όχι να τον καθορίζει εκείνη.
Η αδυναμία σου να ανταποκριθείς στους κανόνες αυτούς θα έχει ως αποτέλεσμα να μην είσαι πλέον κάτοχος του iPhone.
ΣΆ αγαπώ τρελά και περιμένω να μοιραστώ μαζί σου χιλιάδες sms τις επόμενες μέρες.
1. Αυτό είναι δικό μου τηλέφωνο.
Εγώ το αγόρασα, εγώ το πληρώνω και στο δανείζω για να το έχεις. Δεν είμαι φοβερή;
2. Θα γνωρίζω πάντα το password.
3. Αν χτυπάει, απάντησέ το. Πες «παρακαλώ», χρησιμοποίησε τους καλούς σου τρόπους.
Μην αγνοείς ποτέ κλήσεις όταν στην οθόνη εμφανίζεται η λέξη «Μαμά» ή «Μπαμπάς». Ποτέ.
4. Παραδίδεις πρόθυμα στους γονείς σου τη συσκευή κάθε βράδυ στις 7:30 τις ημέρες που έχεις σχολείο και το Σαββατοκύριακο, στις 9:00.
Θα είναι κλειστό κάθε βράδυ και θα σου επιστρέφεται κάθε πρωί στις 07:30.
Αν δεν θέλεις να καλέσεις κάποιον στο σταθερό του με την πιθανότητα να απαντήσουν οι γονείς τους, τότε μην καλέσεις καν.
Μάθε να ακούς το έντσικτό σου και να να σέβεσαι τις άλλες οικογένειες με τον ίδιο τρόπο που θα ήθελες να σέβονται εμάς.
5. Το τηλέφωνο δεν θα έρχεται μαζί σου στο σχολείο.
Μίλησε με τους ανθρώπους με τους οποίους ανταλλάσσεις μηνύματα, κατά πρόσωπο.
Είναι μία τέχνη που θα πρέπει να αναπτύξεις στη ζωή σου.
*Για τις ημιαργίες, τις εκδρομές και τις εξωσχολικές δραστηριότητες, θα συμφωνήσουμε ειδικές χρήσεις.
6. Αν πέσει στη λεκάνη, στο πάτωμα και σπάσει ή εξαφανιστεί είσαι υπεύθυνος για το κόστος επισκευής ή αντικατάστασης.
Κούρεψε το γρασίδι κάποιου, κάνε babysitting ή αποταμίευσε τα χρήματα που σου δίνουμε στα γενέθλιά σου.
Θα συμβεί σίγουρα, οπότε φρόντισε να είσαι προετοιμασμένος.
7. Μην χρησιμοποιήσεις την τεχνολογία για να πεις ψέματα, να κοροϊδέψεις ή να εξαπατήσεις κάποιον άλλο άνθρωπο.
Μην συμμετέχεις σε συζητήσεις που πληγώνουν άλλους ανθρώπους.
Παρέμεινε καλός φίλος ή απλά μην συμμετέχεις στην ανταλλαγή κατηγοριών.
8. Μην στείλεις SMS, email, ή μην πεις τίποτα χρησιμοποιώντας αυτή τη συσκευή, που δεν θα έλεγες σε κάποιον κατά πρόσωπο.
9. Μην στείλεις SMS, email, ή μην πεις τίποτα χρησιμοποιώντας αυτή τη συσκευή που δεν θα έλεγες δυνατά με τους γονείς τους δωμάτιο.
Λογόκρινε τον εαυτό σου.
10. Το πορνό απαγορεύεται. Αναζήτησε στο διαδίκτυο πληροφορίες που θα μοιραζόσουν άνετα με εμένα.
Αν έχεις κάποια απορία, ρώτησε κάποιον, κατά προτίμηση εμένα ή τον πατέρα σου.
11. Όταν είσαι σε δημόσιο χώρο, κλείσε το, βάλε το στο αθόρυβο, ή κρύψε το στην τσάντα σου.
Ειδικά σε κάποιο εστιατόριο, στον κινηματογράφο, ή όταν μιλάς σε κάποιον άλλο άνθρωπο. Δεν είσαι αγενής.
Μην επιτρέψεις στο iPhone να το αλλάξει αυτό.
12. Μην στείλεις αποκαλυπτικές φωτογραφίες από τα «ιδιαίτερα» σημεία σου σε κανέναν ή μην δεχτείς τέτοιες φωτογραφίες.
Μη γελάς. Κάποια στιγμή θα μπεις στον πειρασμό να το κάνεις, παρά την υψηλή σου νοημοσύνη.
Είναι επικίνδυνο και μπορεί να διαλύσει την εφηβική/φοιτητική/ενήλικη ζωή σου. Παραμένει πάντα μία κακή ιδέα.
Ο κυβερνοχώρος είναι αχανής και πιο δυνατός από εσένα και είναι δύσκολο να εξαφανίσεις κάτι τέτοιο, συμπεριλαμβανομένης μίας κακής φήμης.
13. Δεν χρειάζεται να τραβάς ένα τόνο φωτογραφίες και βίντεο. Μην καταγράφεις τα πάντα.
Ζήσε τις εμπειρίες σου. Θα μείνουν αποθηκευμένες στη μνήμη σου για πάντα.
14. Κάποιες φορές επέλεξε να αφήνεις το τηλέφωνο πίσω στο σπίτι και να αισθάνεσαι ασφαλής και σίγουρος για την απόφασή σου αυτή.
Δεν είναι ζωντανό και δεν είναι προέκτασή του. Είσαι καλύτερος από τον φόβο του να «χάσεις» κάτι που συμβαίνει.
15. Κατέβαζε μουσική που είναι καινούρια, ή κλασική, ή διαφορετική απΆ αυτή που ακούν εκατομμύρια άλλοι που ακούν ακριβώς το ίδιο πράγμα όλοι.
Η γενιά σου, περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη γενιά, έχει πρόσβαση στην μουσική.
Εκμεταλλεύσου αυτό το προνόμιο. Διεύρυνε τους ορίζοντές σου.
16. Επεδίωξε να παίζεις παιχνίδια με λέξεις, προβλήματα ή puzzle.
17. Κράτα το βλέμμα σου ψηλά. Βλέπε τι γίνεται στον κόσμο γύρω σου. Κοίταξε έξω από ένα παράθυρο.
Άκουσε τα πουλιά. Πήγαινε μία βόλτα. Μίλησε σε κάποιο άγνωστο.
Αναρωτήσου για πράγματα χωρίς να τα “γκουγκλάρεις».
18. Θα τα κάνεις μαντάρα. Θα σου πάρω πίσω το τηλέφωνο. Θα καθίσουμε κάτω και θα το συζητήσουμε.
Και θα ξαναρχίσουμε από την αρχή. Εσύ κι εγώ, θα μαθαίνουμε συνέχεια. Είμαι με το μέρος σου.
Είμαστε μαζί σε αυτό.

Ελπίζω να συμφωνήσεις με αυτούς τους όρους.
Τα περισσότερα από τα μαθήματα που αναφέρονται σε αυτό το συμφωνητικό, δεν αφορούν μόνο το iPhone, αλλά και την ίδια την ζωή σου.
Μεγαλώνεις σε ένα κόσμο γρήγορο, που αλλάζει συνέχεια. Είναι συναρπαστικό και μαγικό.
Προσπάθησε να βλέπεις τα πράγματα απλά, όποτε μπορείς.
Έχε εμπιστοσύνη στο δυνατό σου μυαλό και την τεράστια καρδιά σου, περισσότερο απΆ οποιοδήποτε μηχάνημα.
ΣΆ αγαπώ. Εύχομαι να απολαύσεις το φανταστικό σου iPhone. Χρόνια πολλά!
Φιλάκια
Μαμά
Καλή αίσθηση του χιούμορ; Ή μία συμφωνία κυρίων που δίνει πολύτιμα μαθήματα ζωής σε ένα παιδί; Πιστεύουμε και τα δύο. Η υπευθυνότητα και τα όρια στη σχέση μας με την τεχνολογία, οι καλοί μας τρόποι και το γεγονός ότι η ζωή είναι πολυτιμότερη και πιο ωραία από οποιαδήποτε συσκευή, είναι πολύτιμα.

πηγη: appleworldhellas

Thomelef
01-01-13, 18:20
the greek solution is here gregory...do not worry at all ma nigga!!!

το πουλάς και λές ότι το έχασες. κρύβεις τα λεφτά και περιμένεις λίγο καιρό. αφού περάσει ο καιρός, πας και αντικαταστείς το χαμένο τηλ με ένα που ντεμέκ έχασες.

κανείς δεν μπορεί να σου πεί τπτ, μιας και το πείρες με δικά σου λεφτά.

άκου εκεί δεν έχει τσοντοσάιτ...όλα τα προσπερνάω, αλλά αυτό δεν τρώγετα με τπτ.

mitsos_chania
02-01-13, 09:55
Το εχω δει απο κοντα, απλα δεν μπορω να σκεφτω τι δεν καλυπτουν τα αλλα 2 ωστε να παρω ενα. Σπιτι εχω το pc του γραφειου και το laptop, για καναπε/κρεβατι/δρομο αν χρειαστω κατι εχω το iphone. Νομιζω δεν αξιζει για μενα, περιττο. Ενταξει με επεισες, ακυρη η παραγγελια !

Φανη ειναι μεγαλη ευκολια το ipad.Ειδικα σε σχεση με το λαπτοπ.Αν τελικα το παρεις,θα δεις οτι για καθημερινο σερφαρισμα δεν θα ξανανοιξεις υπολογιστη.
Επισης το ipad mini ειναι φοβερο,για μενα καλυτερο απο το κανονικο γιατι ειναι αισθητα ελαφρυτερο

stef
02-01-13, 10:16
Φανη ειναι μεγαλη ευκολια το ipad.Ειδικα σε σχεση με το λαπτοπ.Αν τελικα το παρεις,θα δεις οτι για καθημερινο σερφαρισμα δεν θα ξανανοιξεις υπολογιστη.
Επισης το ipad mini ειναι φοβερο,για μενα καλυτερο απο το κανονικο γιατι ειναι αισθητα ελαφρυτερο

Απλά δεν έχει retina οθόνη
Το ipad mini2 θα αξίζει
Και με το κανονικό ipad κάνεις μια χαρά την δουλειά σου

fanisk
02-01-13, 14:41
Με τον υπολογιστη εχω βολευτει γιατι τα εχω ολα τακτοποιημενα, ξερω που θα βρω τι. Αντε παλι bookmarks απο την αρχη στο ipad. Τελικα ακυρωθηκε και εγινε σανιδι για snowboard το δωρο :th_Laie_67-1: Σας ευχαριστω παντως, θα ξαναρωτησω στο μελλον, για την ωρα μου ειναι περιττο το ipad..

bimmerm
02-01-13, 15:47
αναφερομενος στο πολυ εξυπνο αρθρο πιο πανω,ο καλυτερος τροπος για να [ερασεις καποια μυνηματα ειναι το χιουμορ.πολυ ωραιο αρθρο!

YiorgosXania
02-01-13, 19:56
Πολλοί ίσως να το παρατηρήσατε, άλλοι όχι.
Πριν λίγη ώρα η ομάδα του Hackulo.us ανακοίνωσε επίσημα τη διακοπή λειτουργίας του, συμπεριλαμβάνοντας το Installous και το Apptrackr.

εναλλακτικά υπάρχει τώρα το iPASTORE & το vShare

bimmerm
03-01-13, 22:16
https://tech.in.gr/news/article/?aid=1231228889

Stamatis
03-01-13, 23:58
Πφφφφφ apple.....

Χρίστος
04-01-13, 00:45
Tι κι αν δεν εχουμε jb στην ios6......Παλι καναμε τα κολπα μας στο statusbar!!!

https://f.cl.ly/items/032G1e1r3G2m312p0j3b/%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%C E%AF%CE%B1%201.PNG
https://f.cl.ly/items/3Q3q312c3C3y010G1l3s/%CF%86%CF%89%CF%84%CE%BF%CE%B3%CF%81%CE%B1%CF%86%C E%AF%CE%B1%202.PNG

Stathis
04-01-13, 19:56
μπραβο χρηστο, μεγα χακερ.

Χρίστος
04-01-13, 20:40
Aν θελετε να δωσω οδηγο για να το κανετε ή στειλτε μου πμ να σας το ετοιμασω εγω.

Christos 330
04-01-13, 20:55
Aν θελετε να δωσω οδηγο για να το κανετε ή στειλτε μου πμ να σας το ετοιμασω εγω.

Καντο μου μιας και εχεις τα παντα απο εμενα !!!

Σε μαυρο στο ονομα μου σε λατινικα χωρις το 330 !!!

Χρίστος
04-01-13, 21:15
για πες αν σ αρεσει κανενα και στο μονταρω

ΥΓ: μαυρο σε μαυρο φοντο δε θα φαινεται αγορινα.

330Ci
05-01-13, 14:51
https://leapmotion.com

Χρίστος
06-01-13, 05:20
https://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2013/01/who-to-retrieve-your-stolen-iphone.jpg


Ο 27χρονος Nadav Nirenberg από το Brooklyn της Νέας Υόρκης, είχε να αντιμετωπίσει μία δυσάρεστη κατάσταση την παραμονή της Πρωτοχρονιάς.
Στη διαδρομή για το ρεβεγιόν, κάποιος του έκλεψε το iPhone 4 του.
Κι όμως, η εφευρετικότητά του και οι φίλοι του, μαζί με τις υπηρεσίες ενός dating site, του έφεραν το iPhone … πίσω.

Την ίδια βραδιά ο Nirenberg έλαβε μία ειδοποίηση στο mail του που του έδειξε ότι ο κλέφτης, χρησιμοποιούσε τον λογαριασμό του 27χρονου στο OkCupid για να βρει… κορίτσι.
Μπήκε στον λογαριασμό του και έβλεπε όλα τα μηνύματα και τα αιτήματα που έκανε ο κλέφτης, με την φωτογραφία και τα στοιχεία τα δικά του.
Έτσι, επιστράτευσε ένα φίλο του.

Μπήκαν στη Google, βρήκαν μία φωτογραφία μίας νεαρής με αβυσσαλέο μπούστο που χαμογελούσε μπροστά από την web camera και με αυτή έστησαν ένα ψεύτικο προφίλ, της δεσποινίδος Jennifer Gonzalez από το Brooklyn.
Χρειάστηκαν μερικά μηνύματα στον κλέφτη για να κανονιστεί ένα ραντεβού γεμάτο υποσχέσεις στην διεύθυνση που έδωσε ο Nirenberg στον κλέφτη: τη διεύθυνση του διαμερίσματός του.
Το σχέδιο παρΆ ολίγον να «χαλάσει» όταν ο κλέφτης ζήτησε τον αριθμό τηλεφώνου της «καυτής» Jennifer.
Ο Nirenberg απάντησε «Χα χα χα, ποιος μιλάει στο τηλέφωνο πια;».

Ο κλέφτης φαίνεται να συμφώνησε και στις 7 το απόγευμα της ίδιας μέρας, εμφανίστηκε στην πόρτα του διαμερίσματος, ντυμένος, αρωματισμένος, κρατώντας ένα μπουκάλι κρασί και έτοιμος για μία … ενδιαφέρουσα βραδιά.
Όταν η πόρτα άνοιξε, είδε μπροστά του ένα άντρα και πίσω του έφτασε ο Nirenberg κρατώντας ένα σφυρί, απειλώντας ότι αν δεν δώσει πίσω το iPhone 4, θα τον χτυπήσει.
Το κόλπο έπιασε και το iPhone 4 επέστρεψε στον κάτοχό του.

Ο 27χρονος δεν κατέθεσε μήνυση εναντίον του κλέφτη γιατί το μόνο που ήθελε ήταν να πάρει πίσω τη συσκευή του.
Για όλους τους υπόλοιπους από εμάς;
Ας πάρουμε μαθήματα για το πώς μπορούμε να ανακτήσουμε το τηλέφωνό μας.
Κύριοι… έτσι γίνεται η δουλειά

πηγη: appleworldhellas.com

Samaro
13-01-13, 09:58
Γνωρίζετε πως προήλθε το δαγκωμένο μήλο της Apple ;
Τι λένε οι φήμες για την σημασία του διάσημου εταιρικού σήματος ;;


Λοιπόν, στην κυριότερη εκδοχή της προέλευσης, λέγεται ότι το σήμα, είναι πιθανά συσχετισμένο με το δαγκωμένο μήλο (με το οποίο αυτοκτόνησε ) του Αλαν Τούρινγκ, σαν φόρος τιμής για την συνεισφορά του στο χώρο των Η/Υ.
Ο Άλαν Μάθισον Τούρινγκ (Alan Matheson Turing, 23 Ιουνίου, 1912 - 7 Ιουνίου, 1954) ήταν Bρετανός μαθηματικός, καθηγητής της λογικής, κρυπτογράφος και θεωρείται συχνά πατέρας της επιστήμης των υπολογιστών.
Οι συνεισφορές του Τούρινγκ κατά τη διάρκεια του Β' Παγκοσμίου πολέμου δεν αναγνωρίστηκαν ποτέ δημόσια κατά τη διάρκεια της ζωής του επειδή η εργασία του ήταν απόρρητη. Στο Μπλέτσλεϊ Παρκ (Bletchley Park), κέντρο της Βρετανικής Υπηρεσίας Αντικατασκοπείας, ήταν το κεντρικό πρόσωπο στην αποκρυπτογράφηση των γερμανικών κωδικών, όντας ο προϊστάμενος της ομάδας 8. Η ομάδα αυτήν ήταν που επιφορτίστηκε με την αποκωδικοποίηση της Γερμανικής κρυπτογραφικής συσκευής Enigma.

Μετά από τον πόλεμο, σχεδίασε έναν από τους πρώτους ηλεκτρονικούς προγραμματίσιμους ψηφιακούς υπολογιστές στο εθνικό φυσικό εργαστήριο, όπως λεγόταν, και κατασκεύασε και μια άλλη μηχανή, στο πανεπιστήμιο του Μάντσεστερ. Το Bραβείο Τούρινγκ δημιουργήθηκε προς τιμή του.
Εχει πραγματικά ενδιαφέρον να διαβάσει κάποιος λίγα για την βιογραφία του https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%86%CE%BB%CE%B1%CE%BD_%CE%A4%CE%BF%CF%8D%CF%81% CE%B9%CE%BD%CE%B3%CE%BA

Ωστόσο επικρατούν και άλλες "θεωρίες" για τον δαγκωμένο μήλο της Apple.
Κάτι σαν το σήμα της BMW ας πούμε !! :original:

gyiama
13-01-13, 17:58
τον τελευταιαο καιρο εχω προβλημα με την μπαταρια στο 4s που εχω. δεν κραταει καθολου. το τηλ δεν εχει κλεισει ακομα χρονο και ειναι πολυ λιγο δουλεμενο μιας και ειναι 2ο τηλ. συγκεκριμενα χθες ας πουμε το εβγαλα απ τον φορτιστη στις 10 το βραδυ και αυτη τη στιγμη ειναι στο 29% και εχω μιλησει συγκεκριμενα 5 φορες στο τηλ απο 10 δευτερολεπτα καθε φορα και μπηκα στο ιντερνετ με το wifi για αλλα 10 λεπτα.αυτο ειναι ολο κι ολο. απο χθες το βραδυ σημερα το πρωι ηταν στο 56% και ειχα μιλησει 2 φορες και τπτ αλλο ουτε που το ακουμπησα το τηλ ξανα. τι πρεπει να κοιταξω γνωριζει κανεις?απο εφαρμογες δεν τρεχω τπτ ολα οπως ηταν πριν ειναι και απλα εχω ανοιχτο το 3g.

dimtz
13-01-13, 18:50
αφου δεν εχεις κατεβασει νεα εφαρμογη που μπορει να κανει την ζημια, μαλλον μπηκες σε μια σελιδα που θα θελει να ενημερωνετε συνεχεια, απλα με τον τροπο που ξερεις κλεισε ολες τις τρεχων εφαρμογες μαζι με το safari κανε reboot και δοκιμασε παλι, για να δεις αν φταιει αυτο που ειπα ποιο πανω φορτισε το πληρος μετα αφισε το σε αναμονη κανα 10λεπτο και κοιτα στις ρυθμισεις-γενικα-χρηση και πηγαινε τερμα κατω, εαν χρηση και αναμονη ειναι ιδια τοτε φταιει αυτο που σου ειπα , εαν οχι τοτε ειναι θεμα η λειτουργικου η μπαταριας

gyiama
13-01-13, 18:55
εχω καθαρισει το ιστορικο και το τηλ το κλεινω πολλες φορες γενικα η μενει κλειστο μιας και οπως ειπα ειναι 2ο. θα το δοκιμασω κι αυτο που ειπες και βλεπουμε ευχαριστω.

Χρίστος
13-01-13, 18:56
Μπαινεις ρυθμισεις - safari και κανεις καθαρισμα cashe και ιστορικου
διπλο κλικ στο home και κλεινεις οτι τρεχει εκεινη την ωρα.
κρατας πατημενα home και sleep μεχρι να κλεισει η συσκευη και μολις ανοιξει και δεις το μηλο τα αφηνεις και τα δυο ΜΑΖΙ.
Αν δεν ειναι εφαρμογη ή καποιο θεμα με τη μπαταρια με το παραπανω θα στρωσει.
Αν δε στρωσει παρατηρησε το σημα σου και δες αν ανεβοκατεβαινει συχνοτερα σε σχεση με παλαιοτερα.

spar@
14-01-13, 02:49
Η μαμά, μαζί με το iPhone, έδωσε στον 13χρονο γιό της κι ένα συμφωνητικό



https://www.digitallife.gr/wp-content/uploads/2013/01/iphone-christmas-640x357.jpg


Η κα Janelle Burley Hofman έχει έναν 13χρονο γιο τον Gregory, ο οποίος είναι πια ένας ευτυχής κάτοχος ενός iPhone.
Μαζί με το iPhone, όμως, του παρέδωσε κι ένα συμφωνητικό (https://www.janellburleyhofmann.com/gregorys-iphone-contract/) που υπέγραψαν κι οι δύο και το οποίο δημοσίευσε.
Αγαπημένε μου Gregory,
Χρόνια πολλά! Είσαι τώρα ένας ευτυχής κάτοχος ενός iPhone.
Ουάου! Είσαι ένα πολύ καλό και υπεύθυνο 13χρονο αγόρι και σου αξίζει αυτό το δώρο.
Η αποδοχή, όμως, αυτού του δώρου συνεπάγεται και κάποιους κανόνες. Σε παρακαλώ να διαβάσεις το παρακάτω συμφωνητικό.
Ελπίζω πως καταλαβαίνεις ότι είναι χρέος μου να σε αναθρέψω ώστε να γίνεις ένας συγκροτημένος, υγιής νέος άντρας που μπορεί να λειτουργεί στον κόσμο και να συνυπάρξει με την τεχνολογία, όχι να τον καθορίζει εκείνη.
Η αδυναμία σου να ανταποκριθείς στους κανόνες αυτούς θα έχει ως αποτέλεσμα να μην είσαι πλέον κάτοχος του iPhone.
ΣΆ αγαπώ τρελά και περιμένω να μοιραστώ μαζί σου χιλιάδες sms τις επόμενες μέρες.
1. Αυτό είναι δικό μου τηλέφωνο.
Εγώ το αγόρασα, εγώ το πληρώνω και στο δανείζω για να το έχεις. Δεν είμαι φοβερή;
2. Θα γνωρίζω πάντα το password.
3. Αν χτυπάει, απάντησέ το. Πες «παρακαλώ», χρησιμοποίησε τους καλούς σου τρόπους.
Μην αγνοείς ποτέ κλήσεις όταν στην οθόνη εμφανίζεται η λέξη «Μαμά» ή «Μπαμπάς». Ποτέ.
4. Παραδίδεις πρόθυμα στους γονείς σου τη συσκευή κάθε βράδυ στις 7:30 τις ημέρες που έχεις σχολείο και το Σαββατοκύριακο, στις 9:00.
Θα είναι κλειστό κάθε βράδυ και θα σου επιστρέφεται κάθε πρωί στις 07:30.
Αν δεν θέλεις να καλέσεις κάποιον στο σταθερό του με την πιθανότητα να απαντήσουν οι γονείς τους, τότε μην καλέσεις καν.
Μάθε να ακούς το έντσικτό σου και να να σέβεσαι τις άλλες οικογένειες με τον ίδιο τρόπο που θα ήθελες να σέβονται εμάς.
5. Το τηλέφωνο δεν θα έρχεται μαζί σου στο σχολείο.
Μίλησε με τους ανθρώπους με τους οποίους ανταλλάσσεις μηνύματα, κατά πρόσωπο.
Είναι μία τέχνη που θα πρέπει να αναπτύξεις στη ζωή σου.
*Για τις ημιαργίες, τις εκδρομές και τις εξωσχολικές δραστηριότητες, θα συμφωνήσουμε ειδικές χρήσεις.
6. Αν πέσει στη λεκάνη, στο πάτωμα και σπάσει ή εξαφανιστεί είσαι υπεύθυνος για το κόστος επισκευής ή αντικατάστασης.
Κούρεψε το γρασίδι κάποιου, κάνε babysitting ή αποταμίευσε τα χρήματα που σου δίνουμε στα γενέθλιά σου.
Θα συμβεί σίγουρα, οπότε φρόντισε να είσαι προετοιμασμένος.
7. Μην χρησιμοποιήσεις την τεχνολογία για να πεις ψέματα, να κοροϊδέψεις ή να εξαπατήσεις κάποιον άλλο άνθρωπο.
Μην συμμετέχεις σε συζητήσεις που πληγώνουν άλλους ανθρώπους.
Παρέμεινε καλός φίλος ή απλά μην συμμετέχεις στην ανταλλαγή κατηγοριών.
8. Μην στείλεις SMS, email, ή μην πεις τίποτα χρησιμοποιώντας αυτή τη συσκευή, που δεν θα έλεγες σε κάποιον κατά πρόσωπο.
9. Μην στείλεις SMS, email, ή μην πεις τίποτα χρησιμοποιώντας αυτή τη συσκευή που δεν θα έλεγες δυνατά με τους γονείς τους δωμάτιο.
Λογόκρινε τον εαυτό σου.
10. Το πορνό απαγορεύεται. Αναζήτησε στο διαδίκτυο πληροφορίες που θα μοιραζόσουν άνετα με εμένα.
Αν έχεις κάποια απορία, ρώτησε κάποιον, κατά προτίμηση εμένα ή τον πατέρα σου.
11. Όταν είσαι σε δημόσιο χώρο, κλείσε το, βάλε το στο αθόρυβο, ή κρύψε το στην τσάντα σου.
Ειδικά σε κάποιο εστιατόριο, στον κινηματογράφο, ή όταν μιλάς σε κάποιον άλλο άνθρωπο. Δεν είσαι αγενής.
Μην επιτρέψεις στο iPhone να το αλλάξει αυτό.
12. Μην στείλεις αποκαλυπτικές φωτογραφίες από τα «ιδιαίτερα» σημεία σου σε κανέναν ή μην δεχτείς τέτοιες φωτογραφίες.
Μη γελάς. Κάποια στιγμή θα μπεις στον πειρασμό να το κάνεις, παρά την υψηλή σου νοημοσύνη.
Είναι επικίνδυνο και μπορεί να διαλύσει την εφηβική/φοιτητική/ενήλικη ζωή σου. Παραμένει πάντα μία κακή ιδέα.
Ο κυβερνοχώρος είναι αχανής και πιο δυνατός από εσένα και είναι δύσκολο να εξαφανίσεις κάτι τέτοιο, συμπεριλαμβανομένης μίας κακής φήμης.
13. Δεν χρειάζεται να τραβάς ένα τόνο φωτογραφίες και βίντεο. Μην καταγράφεις τα πάντα.
Ζήσε τις εμπειρίες σου. Θα μείνουν αποθηκευμένες στη μνήμη σου για πάντα.
14. Κάποιες φορές επέλεξε να αφήνεις το τηλέφωνο πίσω στο σπίτι και να αισθάνεσαι ασφαλής και σίγουρος για την απόφασή σου αυτή.
Δεν είναι ζωντανό και δεν είναι προέκτασή του. Είσαι καλύτερος από τον φόβο του να «χάσεις» κάτι που συμβαίνει.
15. Κατέβαζε μουσική που είναι καινούρια, ή κλασική, ή διαφορετική απΆ αυτή που ακούν εκατομμύρια άλλοι που ακούν ακριβώς το ίδιο πράγμα όλοι.
Η γενιά σου, περισσότερο από οποιαδήποτε άλλη γενιά, έχει πρόσβαση στην μουσική.
Εκμεταλλεύσου αυτό το προνόμιο. Διεύρυνε τους ορίζοντές σου.
16. Επεδίωξε να παίζεις παιχνίδια με λέξεις, προβλήματα ή puzzle.
17. Κράτα το βλέμμα σου ψηλά. Βλέπε τι γίνεται στον κόσμο γύρω σου. Κοίταξε έξω από ένα παράθυρο.
Άκουσε τα πουλιά. Πήγαινε μία βόλτα. Μίλησε σε κάποιο άγνωστο.
Αναρωτήσου για πράγματα χωρίς να τα “γκουγκλάρεις».
18. Θα τα κάνεις μαντάρα. Θα σου πάρω πίσω το τηλέφωνο. Θα καθίσουμε κάτω και θα το συζητήσουμε.
Και θα ξαναρχίσουμε από την αρχή. Εσύ κι εγώ, θα μαθαίνουμε συνέχεια. Είμαι με το μέρος σου.
Είμαστε μαζί σε αυτό.

Ελπίζω να συμφωνήσεις με αυτούς τους όρους.
Τα περισσότερα από τα μαθήματα που αναφέρονται σε αυτό το συμφωνητικό, δεν αφορούν μόνο το iPhone, αλλά και την ίδια την ζωή σου.
Μεγαλώνεις σε ένα κόσμο γρήγορο, που αλλάζει συνέχεια. Είναι συναρπαστικό και μαγικό.
Προσπάθησε να βλέπεις τα πράγματα απλά, όποτε μπορείς.
Έχε εμπιστοσύνη στο δυνατό σου μυαλό και την τεράστια καρδιά σου, περισσότερο απΆ οποιοδήποτε μηχάνημα.
ΣΆ αγαπώ. Εύχομαι να απολαύσεις το φανταστικό σου iPhone. Χρόνια πολλά!
Φιλάκια
Μαμά
Καλή αίσθηση του χιούμορ; Ή μία συμφωνία κυρίων που δίνει πολύτιμα μαθήματα ζωής σε ένα παιδί; Πιστεύουμε και τα δύο. Η υπευθυνότητα και τα όρια στη σχέση μας με την τεχνολογία, οι καλοί μας τρόποι και το γεγονός ότι η ζωή είναι πολυτιμότερη και πιο ωραία από οποιαδήποτε συσκευή, είναι πολύτιμα.

πηγη: appleworldhellas

εγω δεν θα το επαιρνα καν....

A8hnaios
14-01-13, 22:35
https://www.youtube.com/watch?v=jx-gZk6z3Rc

Christos 330
17-01-13, 16:43
για πες αν σ αρεσει κανενα και στο μονταρω

ΥΓ: μαυρο σε μαυρο φοντο δε θα φαινεται αγορινα.

Τωρα το ειδα Χρησταρα χιλια σορυ !!!

Το πρωτο μια χαρα ειναι !!!

Επισης υπαρχει καλωδιο του φορτιστη πιο μακρυ απο οτι ειναι το δικο

του ; ; ;

Χρίστος
17-01-13, 19:12
2m / 3m / 5m καλωδιο βρισκεις αλλα μονο απο ebay.

Εχω χρησιμοποιουσα παντα 2μετρα για να εχω ανεση.Παραπανω δε με βολευε.
Σου φτιαχνω το logo και στο στελνω.

fanisk
17-01-13, 19:36
Ρε τυπε να σου πω, σε Iphone 3 γιατι πισω απο την ωρα και την ημερομηνια φαινεται πιο αχνα, μια αλλη ωρα και ημερομηνια? Και το δειχνει μονο στο home screen και οχι σε αλλα μενου?

Christos 330
17-01-13, 19:48
2m / 3m / 5m καλωδιο βρισκεις αλλα μονο απο ebay.

Εχω χρησιμοποιουσα παντα 2μετρα για να εχω ανεση.Παραπανω δε με βολευε.
Σου φτιαχνω το logo και στο στελνω.

Οχι ρε και 2 μετρα . . .

Αντε καμια 50 ποντους θα ειμαι οκ . . .

Χρίστος
17-01-13, 20:40
Ρε τυπε να σου πω, σε Iphone 3 γιατι πισω απο την ωρα και την ημερομηνια φαινεται πιο αχνα, μια αλλη ωρα και ημερομηνια? Και το δειχνει μονο στο home screen και οχι σε αλλα μενου?

χαχα. newbie στο jb ειναι ο φιλος σου ε????:hystericalbs1:
Μηπως επαιζε με το sbsettings???


Οχι ρε και 2 μετρα . . .

Αντε καμια 50 ποντους θα ειμαι οκ . . .
το μαμα ειναι 98cm.
Μικροτερα βγαινουν διαφορα.
μεγαλυτερα αυτα που σου πα.

Χρίστος
17-01-13, 21:01
Μόνο για σήμερα το Angry Birds Rio και το Angry Birds Rio HD ΔΩΡΕΑΝ


H Rovio προσφέρει εντελώς δωρεάν το Angry Birds Rio και Angry Birds Rio HD, μέσα από το App store μόνο για σήμερα και σίγουρα είναι μια προσφορά που κανένας δεν πρέπει να χάσει!
Κατεβάστε τα σήμερα για iphone (https://itunes.apple.com/gr/app/angry-birds-rio/id420635506?mt=8&affId=2146793&ign-mpt=uo%3D4)και ipad (https://itunes.apple.com/gr/app/angry-birds-rio-hd/id420636551?mt=8&affId=2146793&ign-mpt=uo%3D4)

fanisk
18-01-13, 00:27
χαχα. newbie στο jb ειναι ο φιλος σου ε????:hystericalbs1:
Μηπως επαιζε με το sbsettings???

Οχι ρε της μανας μου ειναι, δεν νομιζω να ξερει περι JB ουτε και να πειραξε κατι..

Χρίστος
18-01-13, 07:32
για παρε μου μια φωτο και στειλε

STREETRACING
19-01-13, 16:50
οπως οδηγουσα εσβυσε ξαφνικα το 4αρι μου.
Με παιρνανε τηλ κ μου ειπαν οτι χτυπουσε κανονικα.
Η οθονη ειναι νεκρη εβαλα εβγαλα καρτα το εβαλα στην μπριζα τιποτα.
Ειναι τελειως νεκρο.
Τι εγινε?
Θελει αντιπροσωπεια??

bill_m3
19-01-13, 17:07
οπως οδηγουσα εσβυσε ξαφνικα το 4αρι μου.
Με παιρνανε τηλ κ μου ειπαν οτι χτυπουσε κανονικα.
Η οθονη ειναι νεκρη εβαλα εβγαλα καρτα το εβαλα στην μπριζα τιποτα.
Ειναι τελειως νεκρο.
Τι εγινε?
Θελει αντιπροσωπεια??

Αν είσαι οκ απο μπαταρία κάνε το παρακάτω και κατά 99% θα είσαι εντάξει!!

Power Button and Home button both pressed,until you see the Apple Logo...


https://www.youtube.com/watch?v=w6bqYHg2d5s

zgouriazmenos
19-01-13, 17:22
Κάνε ένα reset και θα στρώσει.
https://www.iphonehellas.gr/40555/iphone-hard-reset/

zgouriazmenos
19-01-13, 17:23
Με πρόλαβες ρε Βασίλη... Άσε και κανέναν άλλο να πάρει τη δόξα... :th_Laie_67-1:

bill_m3
19-01-13, 17:24
Με πρόλαβες ρε Βασίλη... Άσε και κανέναν άλλο να πάρει τη δόξα... :th_Laie_67-1:

Κατά 15 λεπτά κύριος!!!

:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

STREETRACING
19-01-13, 17:25
Ευχαριστώ πολυ παιδιά.
Όντως λειτουργεί και πάλι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

zgouriazmenos
19-01-13, 17:28
Κατά 15 λεπτά κύριος!!!

:hystericalbs1: :hystericalbs1: :hystericalbs1:

Ναι.. καλά... Τα ξέρω εγω τα δικά σας τα mod... Αλλάζετε τις ώρες στο forum για να προλαβαίνετε τους απλούς χρήστες και να παίρνετε τη δοξα και τα εύσημα... :whistle: :whistle: :whistle:

Χρίστος
19-01-13, 19:49
Αν είσαι οκ απο μπαταρία κάνε το παρακάτω και κατά 99% θα είσαι εντάξει!!

Power Button and Home button both pressed,until you see the Apple Logo...

https://www.youtube.com/watch?v=w6bqYHg2d5s

εξπερ ο bill κυριοι!

Μπραβο!

bill_m3
19-01-13, 20:13
εξπερ ο bill κυριοι!

Μπραβο!

Είδες αν έχεις καλό δάσκαλο τι γίνεται ??? :original: :original: :original:

fanisk
19-01-13, 20:21
για παρε μου μια φωτο και στειλε

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17127&stc=1&d=1358623006

Χρίστος
20-01-13, 09:11
Αν μπορει να το αποχωρηστει για λιγο για κανε μια καλη να το δω.

Εχω μερικα σεναρια στο μυαλο μου

Stamatis
20-01-13, 09:19
Ηρθε η ωρα για 4αρι

Thomelef
20-01-13, 10:26
ή για ΒΒ...






ΟΥΧΑΧΑΧΑΧΑΟΥΧΑΧΑΟΥΧΑΧΑΧΑ

fanisk
22-01-13, 15:13
Αν μπορει να το αποχωρηστει για λιγο για κανε μια καλη να το δω.

Εχω μερικα σεναρια στο μυαλο μου

Δυσκολο γιατι ειναι γεματο με τη δουλεια της και δεν μπορει να αλλαξει συσκευη. Να της πω οτι ειναι για ολικη, να της δωσω το 4 και να μου κανω χορηγια ενα 5?

Thomelef
22-01-13, 15:28
Δυσκολο γιατι ειναι γεματο με τη δουλεια της και δεν μπορει να αλλαξει συσκευη. Να της πω οτι ειναι για ολικη, να της δωσω το 4 και να μου κανω χορηγια ενα 5?

thumb

πρόσεξε τι θα υπογράψεις όμως...:hystericalbs1:

Χρίστος
22-01-13, 15:31
Δυσκολο γιατι ειναι γεματο με τη δουλεια της και δεν μπορει να αλλαξει συσκευη. Να της πω οτι ειναι για ολικη, να της δωσω το 4 και να μου κανω χορηγια ενα 5?
καλα, παρε ενα καλο backup και καντης ενα restore να τελειωνεις σε μιση ωριτσα.

fanisk
22-01-13, 15:41
thumb

πρόσεξε τι θα υπογράψεις όμως...:hystericalbs1:

Οι τσοντες ειναι στο συμβολαιο :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

fanisk
22-01-13, 15:41
καλα, παρε ενα καλο backup και καντης ενα restore να τελειωνεις σε μιση ωριτσα.

Κανονισε να μη βγει ολικη το πραμα και χασω το 5αρι.

spar@
22-01-13, 15:58
Δυσκολο γιατι ειναι γεματο με τη δουλεια της και δεν μπορει να αλλαξει συσκευη. Να της πω οτι ειναι για ολικη, να της δωσω το 4 και να μου κανω χορηγια ενα 5?

με ενα 50αρικο παιρνω το 3gs για οριστικη διαγραφη και σου δινω χαρτι αποσυρσης...

fanisk
22-01-13, 16:04
με ενα 50αρικο παιρνω το 3gs για οριστικη διαγραφη και σου δινω χαρτι αποσυρσης...

Τυπε με ενα 50αρικο βαριεμαι να ανοιξω το pc για να το κανω backup. :th_Laie_67-1:

spar@
22-01-13, 16:07
Τυπε με ενα 50αρικο βαριεμαι να ανοιξω το pc για να το κανω backup. :th_Laie_67-1:

θα στο κανει ο χρησταρας θα του δωσω εγω 2 αυτοκολλητα japan style!

fanisk
22-01-13, 16:46
θα στο κανει ο χρησταρας θα του δωσω εγω 2 αυτοκολλητα japan style!

Τον ριχνεις και με λευκα led νομιζω, μη τυπωνεις τσαμπα !

Χρίστος
22-01-13, 18:28
Τον ριχνεις και με λευκα led νομιζω, μη τυπωνεις τσαμπα !
μεγαλε βαλε κατι....δε βγαινω μανα μου :th_Laie_67-1:

Andri
26-01-13, 12:39
Τι τιμές παίζουν τα 4 και τα 4s? θέλει να πάρει φίλος και με βάζει και μένα στην πρίζα...

Χρίστος
26-01-13, 14:50
εξαρταται αν ειναι ελληνικο, χωρητικοτητα, κατασταση, αν εχει αποδειξη,αν ειναι ακομα στην εγγυηση, παρελκομενα, αν δινει μαζι τπτ προικα(θηκες, σταντ κλπ)

ενδεικτικα και μονο να σου πω το 4=300 και το 4s=400 χωρις αυτες οι τιμες να ειναι αντιπροσωπευτικες 100%

Χρίστος
27-01-13, 17:52
Για σημερα και μεχρι 29/1 δωρεαν το SMS Free.

Ενα πολυ αμφιλεγωμενο προγραμμα με δυσκολη αρχη και αρκετα παραπονα για οσους το ειχαν αγορασει.

Στέλνετε μηνύματα sms μέσω gateway servers του Internet απολύτως ΔΩΡΕΑΝ χωρις χρεωση παροχου

App Store LINK:https://itunes.apple....d543506546?mt=8 (https://itunes.apple.com/gr/app/sms-free/id543506546?mt=8)

dimtz
27-01-13, 19:19
δουλευει??? δηλαδη αρκει να εισαι σε wifi η 3g?

Χρίστος
27-01-13, 19:25
Το "δουλευει" ειναι μια πολυ μεγαλη κουβεντα για την εφαρμογη.

Η δουλεια του ειναι ναι να δουλευει αλλα ξαναλεω οτι ειχαν παρατηρηθει στο παρελθον πολλα παραπανα καποια εξ αυτων αδικα οπως αποδειχθεικε.

Οσοι θελετε κατεβαστε τη.
Μη ξεχασετε να πατε στις ρυθμισεις πρωτα να το σεταρετε και μετα καντε τις προσπαθειες σας.

Εγω την εχω αρκετο καιρο τωρα και κατα 90% μου λειτουργει.
Εχω βεβαια 2-3 περιπτωσεις που το μνμ δεν πηγε στον παραληπτη του ή πηγε αρκετα αργοπορημενα.

Οπως και να εχει, τωρα ειναι δωρεαν και δεν εχετε να χασετε τπτ

dimtz
27-01-13, 20:22
Το "δουλευει" ειναι μια πολυ μεγαλη κουβεντα για την εφαρμογη.

Η δουλεια του ειναι ναι να δουλευει αλλα ξαναλεω οτι ειχαν παρατηρηθει στο παρελθον πολλα παραπανα καποια εξ αυτων αδικα οπως αποδειχθεικε.

Οσοι θελετε κατεβαστε τη.
Μη ξεχασετε να πατε στις ρυθμισεις πρωτα να το σεταρετε και μετα καντε τις προσπαθειες σας.

Εγω την εχω αρκετο καιρο τωρα και κατα 90% μου λειτουργει.
Εχω βεβαια 2-3 περιπτωσεις που το μνμ δεν πηγε στον παραληπτη του ή πηγε αρκετα αργοπορημενα.

Οπως και να εχει, τωρα ειναι δωρεαν και δεν εχετε να χασετε τπτ

οταν λες να το σεταρω τι εννοεις? τι πρεπει να κανουμε?

dimtz
27-01-13, 21:26
εστειλα ενα και δεν εφτασε ποτε, εχω βαλει και απο τις ρυθμισεις το +30 , γι αυτο το εβαλε και τσαμπα γιατι μαλλον μουφα ειναι, να στελνεις μηνυμα και μετα να περνεις τηλεφωνο να δεις αν εφτασε,χαχαχαχαχαχ οτι να ναι :thumbsdown:

Χρίστος
28-01-13, 00:21
Εμενα δουλευει.

Τι να σου πω?!!

Χρίστος
28-01-13, 19:32
διαθεσιμη πριν απο λιγο η 6.1

https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/v/729337_595214040505552_1085987852_o.jpg?oh=783a053 3f6b80606432a0ee023f6f4ef&oe=5108806C&__gda__=1359554381_d6e0700dfff3ea1c7e4aafa7977a987 a


Μεινετε μακρια καλυτερα απο εγκατασταση μεχρι να εχουμε feedback το τι επιφυλασει....

Χρίστος
28-01-13, 19:53
https://greekapplenews.gr/wp-content/uploads/2013/01/ios-6.1-release-date-2013.jpg

Οι βελτιώσεις της έκδοσης μέχρι στιγμής είναι οι εξής:

LTE υποστήριξη για περισσότερους παρόχους κινητής τηλεφωνίας
Αγορά εισιτηρίων σινεμά μεσώ του Fandango χρησιμοποιώντας το Siri (Μονό για Ηνωμένες Πολιτείες)
Οι συνδρομητές του iTunes Match μπορούν να κατεβάσουν ξεχωριστά τα τραγούδια τους μέσω του iCloud
Καινούργιο κουμπί για να επαναφέρετε τον Advertising Identifier

Επιπρόσθετα, όπως είχαμε πει και στο παρελθόν, το Apple TV φέρνει υποστηρίξει για Bluetooth πληκτρολόγιο, κάτι το οποίο φυσικά είναι μεγάλη άνεση και θα προσθέσει μια διαφορετική εμπειρία στην χρήση του.
Επίσης, η Apple συμπεριέλαβε καινούργια API για τους προγραμματιστές, ώστε να μπορούν να ενσωματώσουν την υπηρεσία των χαρτών της, καλύτερα στις εφαρμογές τους.

Φυσικά, δεν χρειάζεται να πούμε ότι αυτή τη στιγμή περιμένουμε πως και πως οι ομάδα χάκερ Evad3rs να δοκιμάσουν το jailbreak τους στην καινούργια εκδοσή και να δημοσιεύσουν τα αποτελέσματα, ελπίζοντας ότι μαζί με τα αποτελέσματα θα κυκλοφορήσει και το εργαλείο.

www.appleworldhellas.com

dimtz
28-01-13, 20:05
για το 5αρι?

deepBLUE
28-01-13, 20:09
Και για το 4

GanKostas-E90
28-01-13, 20:14
Ρε παιδια να ρωτησω κατι εχει βγει jailbreak για 6.0.1?

Χρίστος
28-01-13, 20:15
ακουγεται για Κυριακη στην 6.1 .....

GanKostas-E90
28-01-13, 20:18
Αρα πρεπει να βαλω την 6.1 για να κανω jailbreak η οχι?

Χρίστος
28-01-13, 20:20
Αρα πρεπει να βαλω την 6.1 για να κανω jailbreak η οχι?
οπως ειπα και παραπανω....



Μεινετε μακρια καλυτερα απο εγκατασταση μεχρι να εχουμε feedback το τι επιφυλασει....

dimtz
28-01-13, 20:23
Ρε παιδια να ρωτησω κατι εχει βγει jailbreak για 6.0.1?


ακουγεται για Κυριακη στην 6.1 .....

εγω λεω να παω απο περιεργια και αν δε κανει μια να γυρισω πισω στην 5.1.1

GanKostas-E90
28-01-13, 20:27
οπως ειπα και παραπανω....

Δεν σε καταλαβαινω η ερωτηση μου ειναι σαφης αν θες απαντας πρεπει να βαλω την 6.1 και μετα μπορεις να κανεις Jailbreak η δεν χρειαζεται μπαινεις και κανεις απευθειας?

Χρίστος
28-01-13, 20:41
Δεν υπαρχει jb για καμια ios6 ακομα.

Μονο καποιοι χρηστες 3gs εχουν.

Αν εχεις iphone 4/4s/5 και θες jb σε ios6 απλα περιμενεις.

andreas-d
28-01-13, 21:20
Δεν υπαρχει jb για καμια ios6 ακομα.

Μονο καποιοι χρηστες 3gs εχουν.

Αν εχεις iphone 4/4s/5 και θες jb σε ios6 απλα περιμενεις.

και στο 4αρι γινεται νομιζω, απο 4s και πανω δεν γινεται.
αλλα ποιος ο λογος να παει καποιος στην ios6?? προσφερει τιποτα καλυτερο απο την 5.1.1 ??
εγω προσωπικα αν δεν ξανα εβγαινε jailbreak για iphone απλα θα το πουλαγα την επομενη.:whistle:

dimtz
28-01-13, 21:28
και στο 4αρι γινεται νομιζω, απο 4s και πανω δεν γινεται.
αλλα ποιος ο λογος να παει καποιος στην ios6?? προσφερει τιποτα καλυτερο απο την 5.1.1 ??
εγω προσωπικα αν δεν ξανα εβγαινε jailbreak για iphone απλα θα το πουλαγα την επομενη.:whistle:

στο 4αρι γινετε Tethered, πολλα προβληματα :thumbsdown:, αρα τελικα περιμενουμε ολοι οπως λετε πρωτα το jb και μετα αναβαθμιση (θυμηθηκα που ειχα ξενερωσει στην 6.0.1 και δε το ξανακανω)

Χρίστος
29-01-13, 00:01
https://youtu.be/PjvGD9NRlu0

ερε γλεντια

Χρίστος
30-01-13, 12:50
https://sphotos-g.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/399165_195910493885579_2009071946_n.png



οι ομάδα που ασχολείται με το jailbrake (ios 6.1) ανακοίνωσε ,μέσα απο την επίσημη σελίδα της, οτι πλησιάζει η μεγάλη μέρα



https://sphotos-b.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/72328_195916237218338_1131728211_n.jpg



όπως καταλάβατε η μεγάλη μέρα είναι η Κυριακή




https://2.bp.blogspot.com/-E2JLyCPYF-Q/UQhg_3StY1I/AAAAAAAAANU/ra6r321A6Zc/s1600/ANGRY-BIRDS-STAR-WARS-TORRENT.gif



Σήμερα η ομάδα (EVAD3RS) ανακοίνωσε οτι η μαγική μέρα έρχεται για windows και Mac....
iOS 6.1 Windows / Mac : Links Coming Soon. (Sunday)


Download Evad3rs Jailbreak from dircet high speed links according to your device.
You can use Evad3rs Jailbreak for jailbreak, recovery fix and many more functions.
Evad3rs Jailbreak can jialbreak your iPhone, iPad and iPod touch.
Evad3rs Jailbreak is 100% risk free if you use it correctly.
We are providing complete guide to jailbreak with Evadr3s Jailbreak.


:warriorsmiley: :warriorsmiley: :warriorsmiley: :warriorsmiley: :warriorsmiley:

Χρίστος
31-01-13, 14:32
λίγες μέρες ακόμα έμειναν για να δοθεί το jb στο κόσμο.
και 2 στοιχεία κάνουν την εμφάνιση τους

και το όνομα αυτού...

https://2.bp.blogspot.com/-GCdGtnFim4U/UQnDZYPemoI/AAAAAAAAAN0/LYszC44gRpc/s1600/Evasi0n.jpg







iOS 6 cydia tweaks compatibility list
https://www.appleworldhellas.com/uploads/post-3355-0-80877500-1359625594_thumb.png (https://www.appleworldhellas.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=5375)

πηγη:appleworldhellas.com

STREETRACING
31-01-13, 14:57
Επειδή δεν γνωρίζω.
Τι είναι το jailbreak?
Εγω έχω ένα 4αρι.


Sent from my iPhone using Tapatalk

andreas_R
31-01-13, 15:29
Ξεκλειδωμα του iphone γενικα εχε στο νου σου.
Πολλες και περισσοτερες δυνατοτητες αλλα και εφαρμογες

STREETRACING
31-01-13, 18:04
Ξεκλειδωμα του iphone γενικα εχε στο νου σου.
Πολλες και περισσοτερες δυνατοτητες αλλα και εφαρμογες

Στο δικό μου τι μπορώ να κατεβασω δηλαδή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

gant
31-01-13, 19:39
Στο δικό μου τι μπορώ να κατεβασω δηλαδή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

Απλά...το δίνεις για 1-2 μέρες στον aceman και στο κάνει αστέρι! :original:

Christos 330
31-01-13, 19:50
Απλά...το δίνεις για 1-2 μέρες στον aceman και στο κάνει αστέρι! :original:

Η ανοιχτη ακροαση με εναν αλλο i phonακια και γινεται η δουλεια τζαμι !!!

thumb . . .

Χρίστος
01-02-13, 00:02
το jb σου δινει την ικανοτητα να κανεις χιλιαδες παραμετροποιησεις στη συσκευη σου.

Σου ανοιγει το λογισμικο με λιγα λογια και μπορεις να αλλαξεις πολλα που δεν υπαρχουν μεσω της νομιμης οδους.

Επιπρωσθετα καποιοι το θελουν για να μπορουν να καταβαζουν και οτι ειναι επι πληρωμη (apps) δωρεαν.

STREETRACING
01-02-13, 07:01
Και τι ακριβώς κ πως πρέπει να το κάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk

andreas_R
01-02-13, 08:42
Παιδια ενταξει στα site οι οδηγιες για το jailbrake εκτελουνται και απο μικρο παιδι.
Μετα ειναι το θεμα.

Φιλε μου streetracing εαν εχεις ορεξη για διαβασμα γραψου σε να φορουμ και θα δε θα
σου μεινει καμια ερωτηση αναπαντητη.

STREETRACING
01-02-13, 10:52
αντρεα ειχες ενα κοκκινο type r?

andreas_R
01-02-13, 11:30
Ειχα και το εδωσα ο μ@##%^^ς

Χρίστος
01-02-13, 14:41
Και τι ακριβώς κ πως πρέπει να το κάνω;


Sent from my iPhone using Tapatalk
Αν εχεις ορεξη διαβασε τα θρεντ εδω για το iphone και θα σου ληθουν σχεδον ολες οι αποριες.

Κανε λιγο υπομονη και αν οπως λενε το επομενο σπασιμο δωθει στο κοινο τη Κυριακη θα δωσω σαφης οδηγιες για ολους, πως και τι να κανουνthumb

Z4///M
01-02-13, 15:53
απο τα χερακια μου...

Χρίστος
02-02-13, 14:46
οριστε και μερικα wallpapers για να εχουμε

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17387&d=1359812427 https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17388&d=1359812442

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17389&d=1359812456 https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17390&d=1359812476

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17391&d=1359812495 https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17392&d=1359812509

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17393&d=1359812520 https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17394&d=1359812533

Χρίστος
04-02-13, 13:55
λιγη ωρα εμεινε κυριοι ...

evasi0n.com

dimtz
04-02-13, 15:39
αντε να δουμε ποτε :original:

Samaro
04-02-13, 18:15
Το evasi0n, το πολυαναμενόμενο untethered jailbreak tool για το iOS 6, κυκλοφόρησε από την ομάδα των evad3rs!

https://www.iphonehellas.gr/
.
.

Χρίστος
04-02-13, 18:31
Oδηγός Untethered Jailbreak iOS 6.1

https://media.idownloadblog.com/wp-content/uploads/2013/01/hires-evad3rs-icon-220x220.png
Με το παρακατω εργαλείο μπορείτε να πραγματοποιήσετε Untethered Jailbreak στις iOS συσκευές σας μου έχουν την έκδοση 6.0 εως 6.1 και λειτουργει σε υπολογιστες Mac / Windows / Linux

Συμβατές iDevices:
https://i1.wp.com/wp.iosfans.com/wp-content/uploads/2013/01/2013-01-30-22_07_59-evasi0n-iOS-6.x-Jailbreak-official-website-of-the-evad3rs.jpg?resize=545%2C293
*iPhone 5
*iPhone 4S
*iPhone 4
*iPhone 3GS
*iPad Mini
*iPad 4
*iPad 3
*iPad 2
*iPod Touch 4G
*iPod Touch 5G
*AppleTv 2G


1ο Βήμα :
Συνδέεται το iDevice σας στο iTunes και πραγματοποιείται ένα backup της συσκευής σας (κάντε δεξί click στο όνομα της συσκευής, κάτω από το μενού Devices, και επιλέξτε το Back Up.)
https://www.iphone-tips-and-advice.com/image-files/backup-iphone-with-itunes.jpg

2ο Βήμα :
Μόλις ολοκληρωθεί το backup, ένα tip για να πηγαίνει γρηγορότερα το jailbreak,
καλό θα ήταν να πάτε στην συσκευή σας και να πλοηγηθείτε στο Settings-General-Reset-Erase all Content and Settings.
https://www.ipodrepublic.com/images/iphone-erase-content-settings.jpg

3ο Βήμα :
Πριν προχωρήσετε, για να αποφευχθεί οποιαδήποτε περίπτωση να κλειδώσει η συσκευή θα πρέπει να αφαιρέσετε το αυτόματο κλείδωμα στη συσκευή, μεταβαίνοντας στις Ρυθμίσεις -> Γενικά -> Auto-Lock -> Ποτέ.
https://cultofmac.cultofmaccom.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2012/08/Auto-Lock.jpg

4ο Βήμα :
Κατεβαζετε το tool απο εδω: https://evasi0n.com/
Mac (https://sites.google.com/site/evad3rs/evasi0n-mac-1.0-3c53ba10e2448d311b0f4157f2d7eb568f106c4f-release.dmg?attredirects=0&d=1)
windows (https://sites.google.com/site/evad3rs/evasi0n-win-1.0-3c53ba10e2448d311b0f4157f2d7eb568f106c4f-release.zip?attredirects=0&d=1)
linux (https://sites.google.com/site/evad3rs/evasi0n-linux-1.0-3c53ba10e2448d311b0f4157f2d7eb568f106c4f-release.tar.lzma?attredirects=0&d=1)

5ο Βήμα :
Aνοιγετε το αρχειο που μολις κατεβασατε και τρεχετε το evasi0n
https://f.cl.ly/items/2v2Y3D0G2D1p0J341e1E/Screen%20Shot%202013-02-04%20at%207.12.22%20PM.png

6ο Βήμα :
Αμεσως βλεπετε την παρακατω εικονα που ζηταει να συνδεσετε τη συσκευη σας με τον υπολογιστη
https://f.cl.ly/items/1Z2K1v0h1B0u3J361b31/Screen%20Shot%202013-02-04%20at%207.14.08%20PM.png

7ο Βήμα :
Πατατε το κουμπι Jailbreak
https://f.cl.ly/items/38302x2H1r1A2s0R4447/Screen%20Shot%202013-02-04%20at%207.18.25%20PM.png

8ο Βήμα :
https://f.cl.ly/items/162u0B1g2K070v3P3c3g/Screen%20Shot%202013-02-04%20at%207.19.19%20PM.png

9ο Βήμα :


https://f.cl.ly/items/0f1P1b0S0H2K0F3g0f24/Screen%20Shot%202013-02-04%20at%207.20.14%20PM.png

10ο Βήμα :
https://f.cl.ly/items/1A1y3v2X322y1J1x0j1y/Screen%20Shot%202013-02-04%20at%207.21.50%20PM.png


11ο Βήμα :
ξεκληδωνουμε τη συσκευη μας και ανοιγουμε το νεο icon που βλεπουμε στο springboard
https://f.cl.ly/items/0n0J2z142g3h460H3P1S/2013-02-04%2017.24.23.png

12ο Βήμα :
https://f.cl.ly/items/1D3d3n3Z2P1N3E3h2M0t/Screen%20Shot%202013-02-04%20at%207.25.15%20PM.png

13ο Βήμα :
Το τηλεφωνο θα κανει restart και μετα μπορουμε να κλεισουμε το προγραμμα του υπολογιστη μας
https://f.cl.ly/items/0X0P3s1w2j2b3P3y3t0K/Screen%20Shot%202013-02-04%20at%207.25.29%20PM.png

14ο Βήμα :
nJoy jailbreak !!!!

GanKostas-E90
04-02-13, 18:49
Aceman συγνωμη δεν ξερω το ονομα σου το κατεβασες το jailbreak?

Χρίστος
04-02-13, 18:51
ναι κανονικα.
Ολα ειναι μια χαρα

Thomelef
04-02-13, 19:14
πολύ πιο απλό φαίνεται απο τα προηγούμενα πάντως.

τέτοια βλέπω και μου την δίνει που δεν έχω φόνι...

kostas 325
04-02-13, 19:22
να το δοκιμάσω σε 3gs ή να περιμένω...

gyiama
04-02-13, 19:22
παιδες να ρωτησω, αν το κανουμε jb μετα αν θελουμε γυριζει στο εργοστασιακο firmware?

GanKostas-E90
04-02-13, 19:33
Aceman ολα καλα:thumbsup:να ρωτησω κατι γιατι δεν το εχω:whistle: πριν καναμε jailbreak κατεβαζαμε το Instalus και μεσω αυτου βρισκαμε τι θελαμε απο παιχνιδια κτλ τωρα τι πρεπει να κανω για να βρω κατι?

bill_m3
04-02-13, 19:40
παιδες να ρωτησω, αν το κανουμε jb μετα αν θελουμε γυριζει στο εργοστασιακο firmware?

Ναι φίλος, κανονικά!!!


Aceman ολα καλα:thumbsup:να ρωτησω κατι γιατι δεν το εχω:whistle: πριν καναμε jailbreak κατεβαζαμε το Instalus και μεσω αυτου βρισκαμε τι θελαμε απο παιχνιδια κτλ τωρα τι πρεπει να κανω για να βρω κατι?

:whistle: :whistle: :whistle:


:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

GanKostas-E90
04-02-13, 19:42
:whistle: :whistle: :whistle:


:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:[/QUOTE]

Τοσο χαλια ηταν η ερωτηση ωχ ρεζιλι εεε?

bill_m3
04-02-13, 19:52
:whistle: :whistle: :whistle:


:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Τοσο χαλια ηταν η ερωτηση ωχ ρεζιλι εεε?

Όχι φίλος, δεν υπονοώ αυτό!!!

Ξέρει ο Χρήστος (aceman) τι λέω!!!

andreas-d
04-02-13, 21:14
τα προγραμματα που εχουμε στο pc σε μορφη ipa πως θα τα κανουμε εγκατασταση?
αν δεν βρω τροπο δεν κανω updateστην 6.1 και jailbreak καλα ειμαι και στην 5.1.1 με jailbreak που θεωρηται και απο τις καλυτερες ios.

dimtz
04-02-13, 22:16
εχω μια απορια και δε θυμαμαι τι βαζω συνδεση email οταν μπαινω cydia για να επαναφερω τα αγορασμενα apps, βαζω email και id αυτο που εχω στο app store η δεν εχει σχεση αυτο?

Χρίστος
04-02-13, 22:21
Aceman ολα καλα:thumbsup:να ρωτησω κατι γιατι δεν το εχω:whistle: πριν καναμε jailbreak κατεβαζαμε το Instalus και μεσω αυτου βρισκαμε τι θελαμε απο παιχνιδια κτλ τωρα τι πρεπει να κανω για να βρω κατι?

υπαρχουν αντικαταστατες του installous.
Οχι τοσο ενοιμερωμενοι και τοσο καλοι αλλα υπαρχουν.
Χρειαζεσαι καποιο repo και απο κει να περασεις κατι.


τα προγραμματα που εχουμε στο pc σε μορφη ipa πως θα τα κανουμε εγκατασταση?
αν δεν βρω τροπο δεν κανω updateστην 6.1 και jailbreak καλα ειμαι και στην 5.1.1 με jailbreak που θεωρηται και απο τις καλυτερες ios.
με drag n drop στο itunes μπορεις να περασεις οτι app εχεις κρατημενα τα .ipa τους.
ΟΣΤΟΣΟ ακομα ΔΕΝ εχει βγει το appsync 6.1 για να τα δεχεται το τηλεφωνο τα σπασμενα οποτε περιμενεις λιγες ωρες/μερες και μετα.



εχω μια απορια και δε θυμαμαι τι βαζω συνδεση email οταν μπαινω cydia για να επαναφερω τα αγορασμενα apps, βαζω email και id αυτο που εχω στο app store η δεν εχει σχεση αυτο?
Αν θυμαμαι καλα το paypal email θελει

andreas-d
04-02-13, 23:16
α μπραβο τωρα θυμηθηκα το appsync γιατι ειχα περασει το navigon και δεν το περναγε και οταν εκανα εγκατασταση το installus μετα το περασε.
οποτε το αναμενουμε?
ο αντικαταστατης ειναι νομιζω ενα κινεζικο??? εχουμε repo??

dimtz
04-02-13, 23:27
α μπραβο τωρα θυμηθηκα το appsync γιατι ειχα περασει το navigon και δεν το περναγε και οταν εκανα εγκατασταση το installus μετα το περασε.
οποτε το αναμενουμε?
ο αντικαταστατης ειναι νομιζω ενα κινεζικο??? εχουμε repo??

απ ολα εχουμε , κανε jb σιγα σιγα και μετα βλεπουμε

andreas-d
05-02-13, 00:06
απ ολα εχουμε , κανε jb σιγα σιγα και μετα βλεπουμε

Να έχω jailbreak και στο 4s και στο ipad2, ποιος ο λόγος να τρέχω να βαλω το νέο με τα χίλια bug που θα βγάλει σιγα σιγα? είδη βγήκε update 1.03
Καλα είμαι στην 5.1.1 δεν μου λύπη τίποτα.
Πριν ένα χρονο έκανα πειράματα τώρα με ένα zephyr και το navigon είμαι άρχοντας, στο δε ipad2 ούτε αυτα δε χρειάζονται, ασε που λέω να το γυρίσω σε android περιμένω το sgs4

dimtz
05-02-13, 11:09
Να έχω jailbreak και στο 4s και στο ipad2, ποιος ο λόγος να τρέχω να βαλω το νέο με τα χίλια bug που θα βγάλει σιγα σιγα? είδη βγήκε update 1.03
Καλα είμαι στην 5.1.1 δεν μου λύπη τίποτα.
Πριν ένα χρονο έκανα πειράματα τώρα με ένα zephyr και το navigon είμαι άρχοντας, στο δε ipad2 ούτε αυτα δε χρειάζονται, ασε που λέω να το γυρίσω σε android περιμένω το sgs4

τι να σου πω εγω εσυ να κρινεις, οταν δεις οτι δεν υπαρχουν update στην ios5 τοτε πηγαινε στην 6, απλα κρατα τα shsh απο την 6.1 γιατι αν γινει αναβαθμιση 6.2 κλπ , θα περιμενεις πολυ καιρο για jb,αυτα τα λιγα απο εμενα

andreas-d
05-02-13, 13:51
τι να σου πω εγω εσυ να κρινεις, οταν δεις οτι δεν υπαρχουν update στην ios5 τοτε πηγαινε στην 6, απλα κρατα τα shsh απο την 6.1 γιατι αν γινει αναβαθμιση 6.2 κλπ , θα περιμενεις πολυ καιρο για jb,αυτα τα λιγα απο εμενα
Αφού και μέχρι τώρα άχρηστα είναι τα shsh για τους Α5?

GanKostas-E90
06-02-13, 20:41
Καλησπερα απο προχθες που εκανα Jailbreak η μπαταρια μου ειναι τωρα που μιλαμε στο 40% κραταει νομιζω παρα πολυ καλα:thumbsup:
Ενα προβληματακι που εχω με το Cydia καποια πραγματα δεν μου τ κανει εγκατασταση πρεπει να κανω κατι?Μηπως κατι εχω κανει λαθος? Και κατι αλλο αν σας ειναι ευκολο να μου πειτε την διαδικασια να κατεβασω καποιο repo γιατι οπως προειπα ειμαι ψιλοασχετος:thumbsup:

Χρίστος
06-02-13, 21:08
Καλησπερα απο προχθες που εκανα Jailbreak η μπαταρια μου ειναι τωρα που μιλαμε στο 40% κραταει νομιζω παρα πολυ καλα:thumbsup:
Ενα προβληματακι που εχω με το Cydia καποια πραγματα δεν μου τ κανει εγκατασταση πρεπει να κανω κατι?Μηπως κατι εχω κανει λαθος? Και κατι αλλο αν σας ειναι ευκολο να μου πειτε την διαδικασια να κατεβασω καποιο repo γιατι οπως προειπα ειμαι ψιλοασχετος:thumbsup:
To cydia εχει τρομερο traffic.
να περιμενεις μερικες μερες να ηρεμησουν λιγο οι servers και μετα θα στρωσει.

Τα repo δε τα κατεβαζεις, απλα τα περνας.
ανοιγεις cydia
πας διαχειρηση
μπαινεις sources
πατας επανω δεξια διορθωση
και μετα αριστερα προσθηκη
πληκτρολογεις το repo που θες και εισαι οκκ!!

Christos 330
06-02-13, 21:15
Χρηστο για να ολοκληρωθει η διαμορφωση icloud κτλ κτλ θελει το συνθηματικο

το βαζω και δεν το δεχεται ...

Κατεβασα το 6.1 . . .

Christos 330
06-02-13, 21:19
Ακυρο το δεχτηκε !!!

GanKostas-E90
06-02-13, 21:22
To cydia εχει τρομερο traffic.
να περιμενεις μερικες μερες να ηρεμησουν λιγο οι servers και μετα θα στρωσει.

Τα repo δε τα κατεβαζεις, απλα τα περνας.
ανοιγεις cydia
πας διαχειρηση
μπαινεις sources
πατας επανω δεξια διορθωση
και μετα αριστερα προσθηκη
πληκτρολογεις το repo που θες και εισαι οκκ!!

Χρηστο καταρχην ευχαριστω για τον χρονο σου μπορεις να μου πεις κανενα ενημερωμενο ρεπο:thanks:

Χρίστος
06-02-13, 23:44
repo τελια insanelyi.κομ
ihacksrepo . κομ

ξεκινα απο κει και μετα βλεπεις

dimtz
06-02-13, 23:45
ξεκινα απο κει και μετα βλεπεις

το δευτερο μαλλον δε δουλευει, δεν ειμαι σιγουρος, το πρωτο ειναι καλυτερα απ ολα

Χρίστος
06-02-13, 23:55
δουλευουν μια χαρα και τα δυο ;)

Χρίστος
07-02-13, 13:22
κυκλοφόρησε το Evasi0n 1.1

https://www.appleworldhellas.com/uploads/post-3355-0-44472800-1360237118_thumb.jpg (https://www.appleworldhellas.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=5421)


Σε αυτο το update αναφέρουν οτι διορθώθηκε το bug του καιρου (iphone), το θεμα της μεγάλης διάρκειας του boot και οπως επίσης οι χρήστες ipad δεν θα βλέπουν το παλιο weather app

andreas_R
07-02-13, 13:49
Eμεις οι φτωχοι πλην τιμιοι με το 3gs να κατεβασουμε την 6.1 ή δεν υπαρχει λογος?

Samaro
07-02-13, 16:44
κυκλοφόρησε το Evasi0n 1.1

https://www.appleworldhellas.com/uploads/post-3355-0-44472800-1360237118_thumb.jpg (https://www.appleworldhellas.com/index.php?app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=5421)


Σε αυτο το update αναφέρουν οτι διορθώθηκε το bug του καιρου (iphone), το θεμα της μεγάλης διάρκειας του boot και οπως επίσης οι χρήστες ipad δεν θα βλέπουν το παλιο weather app


Παρα ταύτα Χρηστο, όπως διαβάζω, προέκυψε πάλι ασυμβατότητα με το AppSync και με τα iCloud apps που υπάρχουν εγκατεστημένα στη Jailbroken συσκευή .

Χρίστος
07-02-13, 20:12
Eμεις οι φτωχοι πλην τιμιοι με το 3gs να κατεβασουμε την 6.1 ή δεν υπαρχει λογος?
3gs κατ εμε να πατε σε 5.1.1 με jb και θα ειστε μια χαρα.

Christos 330
08-02-13, 20:30
Παω να παρω τηλ και βλεπω μεσα στον καταλογο μου ονοματα απο φιλους που

εχω στο facebook αλλα απο μερικους δεν εχω τηλ κτλ . . .

Καταλαβα οτι εκανα λαλακια παλι παω να τα σβησω ενα ενα και τιποτα . . .

Για πειτε μου τι μπορω να κανω για να μην εχω επαφες που δεν θελω στις επαφες μου
; ; ;

Thomelef
08-02-13, 20:52
διαγραφή το φέιςμπούκ...

χαχαχαχαχαχαχα!!

georgebmw
08-02-13, 21:29
Παω να παρω τηλ και βλεπω μεσα στον καταλογο μου ονοματα απο φιλους που

εχω στο facebook αλλα απο μερικους δεν εχω τηλ κτλ . . .

Καταλαβα οτι εκανα λαλακια παλι παω να τα σβησω ενα ενα και τιποτα . . .

Για πειτε μου τι μπορω να κανω για να μην εχω επαφες που δεν θελω στις επαφες μου
; ; ;

Να πας στης ρυθμίσεις του τηλ να βρεις της επαφές κ να απενεργοποιησης το fb

Χρίστος
09-02-13, 10:43
Παω να παρω τηλ και βλεπω μεσα στον καταλογο μου ονοματα απο φιλους που

εχω στο facebook αλλα απο μερικους δεν εχω τηλ κτλ . . .

Καταλαβα οτι εκανα λαλακια παλι παω να τα σβησω ενα ενα και τιποτα . . .

Για πειτε μου τι μπορω να κανω για να μην εχω επαφες που δεν θελω στις επαφες μου
; ; ;
πας ρυθμισεις - facebook - και κλεινεις το διακοπτη που λεει επαφες

Christos 330
09-02-13, 10:47
πας ρυθμισεις - facebook - και κλεινεις το διακοπτη που λεει επαφες

Ετοιμο !!!

Thomelef
09-02-13, 20:52
Ετοιμο !!!

noobάκι!!!

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Lambros46
10-02-13, 10:25
Καλημέρα μετά από καιρό απουσίας λόγω στρατού!Ελπίζω να είστε όλοι καλά!

Iphone 4 vs Samsung Galaxy S3 mini.Ποιό θα παίρνατε και γιατί;Για διαφωτίστε με λίγο γιατί τώρα που θα κατέβω με άδεια πρέπει να κάνω ανανέωση στο κινητό μου γιατί το 3GS αρχίζει και παραδίδει πνεύμα.Το budget είναι συγκεκριμένο και δεν θέλω να ξεφύγω.

gyiama
10-02-13, 13:16
S3 mini γιατι απλα είναι σε ολα καλύτερο! Απλα δεν είναι iPhone με ότι συνεπάγεται αυτο...

Χρίστος
11-02-13, 20:22
https://greekapplenews.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/02/bmw-genius-bar.jpg

Ο τρόπος που χειρίζονταν η Apple τα καταστήματα της είχε γίνει περίγελος από όλους στον πλανήτη, όταν εκείνη άνοιξε το πρώτο της Apple Store.

Τώρα όμως, το Apple Store είναι από τα πιο κερδοφόρα καταστήματα και όλοι θέλουν να αντιγράψουν αυτά που κάνει η Apple.

Έχοντας εμπνευστεί από την Apple, η BMW αποφάσισε ότι από το 2014 κάθε αντιπρόσωπος θα πρέπει να προσλάβει νεαρούς υπάλληλους, οι οποίοι θα ασχολούνται με την τεχνολογία ώστε να απαντούν σε πιο ειδικευμένες ερωτήσεις των πελατών.
Θα έχουν iPad και θα ονομάζονται Genius.

To νέο αυτό πρόγραμμα της BMW ονομάζεται “BMW Genius Everywhere” και η εταιρεία θέλει να εξαπλωθεί παντού, πριν κυκλοφορήσουν τη νέα σειρά ηλεκτρικών αυτοκινήτων i3.
Οι Genius υπάλληλοι, αντί να κάθονται πίσω από τον πάγκο όπως στο Apple Store, θα κάνουν βόλτες μέσα στο κατάστημα, έχοντας στα χεριά τους τα iPad και θα ενημερώνουν τους πελάτες σχετικά με τα νέα χαρακτηριστικά των αυτοκινήτων.
Σε αντίθεση με τους πωλητές, οι Genius δεν θα παίρνουν προμήθεια από την πώληση κάποιου αυτοκινήτου, αλλά κανονικό μισθό.
H BMW ελπίζει ότι η δουλειά αυτί θα προσελκύσει νέους, φοιτητές, ο οποίοι θα ασχολούνται με την τεχνολογία και θα μπορούν να δουλέψουν με ευέλικτο ωράριο,
ενώ παράλληλα πιστεύει ότι θα εξυπηρετήσει αρκετά τους πελάτες στο να μάθουν περισσότερα για κάποιο μοντέλο της.

πηγη (https://greekapplenews.gr/2013/02/bmw-wants-to-copy-apple-and-put-a-genius-bar-in-every-dealership/)

fanisk
11-02-13, 21:57
"Ο τρόπος που χειρίζονταν η Apple τα καταστήματα της είχε γίνει περίγελος από όλους στον πλανήτη, όταν εκείνη άνοιξε το πρώτο της Apple Store. "

Γιατι Χρηστο ?

Χρίστος
11-02-13, 23:00
Πριν καποια χρονια το να εχεις το genius bar ηταν αστειο για πολλους.

Το να εχεις νομιζω 2-3 ειδικους μονο και μονο για να σε βοηθησουν στο λειτουργικο και οχι για πωληση.

Δε ξερω αν το λεω σωστα.
ισως η ελενη ή καποιος αλλος που το εχει επισκευτει μερικες δεκαδες φορες να μπορει να μας βοηθησει καλυτερα στο τι διαφορετικο συνεβαινε.

Eleni
12-02-13, 03:22
Ετσι ειναι Χρηστο, εδω ολοι που χρησιμοποιουσαν PC κοροιδευαν γενικα ολα τα apple , και to genius bar. Τα θεωρουσαν μονο για τους "φευγατους" αρτιστες και φυσικα ολους οσους ηταν στο χωρο της διαφημισης.

Η ομαδα Genius Bar σε βοηθουσε /βοηθαει σε καθε τεχνικη πληροφορια, να κανεις set up or repair software or hardware . Ειχαν και εχουν τους καλυτερους τεχνικους.
Ποτε δεν αισθανεσαι την πιεση του πωλητη.
Μεχρι και αρχες του 2002 , προσφεραν μεχρι και νερο Evian στους πελατες...

Χρίστος
12-02-13, 15:17
https://www.jailbreakuntethered.net/wp-content/uploads/2012/11/iPhone-4S-Jailbreak-Unlock.jpg

To παιχνίδι της γάτας με το ποντίκι παίζουν οι jailbreakers και η Apple. Μετά από πολλά παράπονα χρηστών του iPhone 4s αλλά και παρόχων στην Ευρώπη για το iOS 6.1 και κάποια προβλήματα που είχε ειδικά με την συνδεσιμότητα σε 3G δίκτυα η Apple έσπευσε χθες να κάνει διαθέσιμο μόνο για το iPhone 4s το iOS 6.1.1 χωρίς να προλάβει να κλείσει όμως το exploit που χρησιμοποιεί η ομάδα των evaders για το jailbreak.

Έτσι λοιπόν και αυτοί με την σειρά τους σήμερα έκαναν διαθέσιμο το evasion 1.3 με πλήρη υποστήριξη για το iPhone 4s σε iOS 6.1.1.

Να τονίσουμε πως αν τελικά το iPhone 4s σας είχε προβλήματα καλό θα είναι να κάνετε την αναβάθμιση αυτή και εκ νέου να περάσετε το jailbreak εργαλείο σε κάθε περίπτωση αποφύγετε να κάνετε αναβάθμιση μέσω OTA και κάντε την με τον παραδοσιακό τρόπο από το iTunes.

Παρακάτω έχουμε τα links για να κατεβάσετε την νέα έκδοση του εργαλείου για το 4S.

Evasi0n 1.3 (https://www.iclarified.com/27394/evasi0n-13-released-with-support-for-jailbreaking-ios-611) (Windows): evasi0n-win-1.3-1cb32faf1e4f4f6c890e6fcbeb004cb694c386f5-release.zip (https://sites.google.com/site/evad3rs/evasi0n-win-1.3-1cb32faf1e4f4f6c890e6fcbeb004cb694c386f5-release.zip?attredirects=0&d=1)
Evasi0n 1.3 (https://www.iclarified.com/27394/evasi0n-13-released-with-support-for-jailbreaking-ios-611) (Mac): evasi0n-mac-1.3-1cb32faf1e4f4f6c890e6fcbeb004cb694c386f5-release.dmg (https://sites.google.com/site/evad3rs/evasi0n-mac-1.3-1cb32faf1e4f4f6c890e6fcbeb004cb694c386f5-release.dmg?attredirects=0&d=1)
Evasi0n 1.3 (https://www.iclarified.com/27394/evasi0n-13-released-with-support-for-jailbreaking-ios-611) (Linux): evasi0n-linux-1.3-1cb32faf1e4f4f6c890e6fcbeb004cb694c386f5-release.tar.lzma (https://sites.google.com/site/evad3rs/evasi0n-linux-1.3-1cb32faf1e4f4f6c890e6fcbeb004cb694c386f5-release.tar.lzma?attredirects=0&d=1)



πηγη (https://www.appleworldhellas.com/home/%CE%BA%CF%85%CE%BA%CE%BB%CE%BF%CF%86%CF%8C%CF%81%C E%B9%CF%83%CE%B5-%CF%84%CE%BF-evasion-1-3-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-iphone-4s-%CE%BC%CE%B5-ios-6-1-1/)

Eleni
18-02-13, 05:18
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17743&stc=1&d=1361161042
AppleΆs wearable computing project might not just be the fever-dream of analysts, if Bloomberg is to be believed. The news agency is claiming that AppleΆs watch project is commanding considerable resources within CupertinoΆs shadowy prototype labs. Two people who claim to be familiar with the companyΆs plans are saying that engineering chief James Foster and program manager Achim Pantfoerder are heading up a team of around 100 designers, programmers and engineers.Bloomberg goes on to say that the watch will tie in to the iPhone and iPad, but, understandably, received a terse no comment when it approached Apple directly.


Source: Bloomberg.com

Eleni
18-02-13, 05:23
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=17744&stc=1&d=1361161370

The latest fad for future technology is the ability to make your mobile electronics a part of your fashion statement. It may have started with the extremely successful Kickstarter funding project for the Pebble smartwatch for iPhone and Android devices that raised over $10 million. Now rumors tell of Apple working with Intel to create their smartwatch for iOS devices.



After Pebble received such a great reaction and 85,000 pre-orders from the crowd-funding venture, other groups and inventors decided to take a crack at the smartwatch market as well. Such projects include MetaWatch and cookoo, which both received at least double their original funding goal, launched after Pebble and, although their both shipping past their estimated time, will be rewarding their backers before Pebble. But with such high expectations and potential to come from the Pebble smartwatch, itΆs easy to say that great things come to those who wait.
Now it looks like Apple may be wanting to join the party with their own Intel-powered wristwatch. Their now-outdated iPod nano made for a great prototype of a smartwatch we could see within the next year. The potential to have your songs, photos, and podcasts along with a stopwatch, radio, and of course several different watch faces all on a touchscreen device that fits your wrist was incredible when it was first released. The current iPod Nano model eliminated the possibility of continuing smartwatch innovation, at least in that form.
So what features might we see in the first complete iWatch? There might be Siri integration, loads of apps like Angry Birds, and hopefully some more awesome watch faces to compliment the other standard Nano features. So would you like an Apple iWatch within the next year, or is it just another passing fad? Let us know what you think in the comments.

dark knight
26-02-13, 13:50
χθες μου εκανε δωρο η κοπελα μου το 5αρι αγορασμενο απο το πλαισιο.ακομα μετην ζελατινα ειναι.θελω να ενεργοποιησω(με επιπλεον χρηματα) την υπερεγγυηση που στο αντικαθιστα αν βραχει ή πεσει κατω.το πλαισιο δεν το παρεχει οπως με ενημερωσαν.αν καλεσω στον επισημο αντιπροσωπο θα την ενεργοποιησουν?

Χρίστος
26-02-13, 14:00
το apple care που μαλλον εννοεις, στην Ελλαδα καλυπτει mac και οθονες και δε νομιζω να καλυπτει το iphone παρολο που αναφερεται.
https://www.apple.com/gr/support/products/faqs.html

Το θεμα iphone service στην ελλαδα ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο το οποιο πολυς κοσμος δεν εχει μεινει ευχαριστημενος

dark knight
26-02-13, 14:07
το apple care που μαλλον εννοεις, στην Ελλαδα καλυπτει mac και οθονες και δε νομιζω να καλυπτει το iphone παρολο που αναφερεται.
https://www.apple.com/gr/support/products/faqs.html

Το θεμα iphone service στην ελλαδα ειναι ενα μεγαλο κεφαλαιο το οποιο πολυς κοσμος δεν εχει μεινει ευχαριστημενος

επειδη φιλος ειχε παρει απο κοτσοβωλο το 4ς ειχε πληρωσει εξτρα και ειχε ενεργοποιησει την υπερεγγυηση, για αυτο το ειπα.πηρα ενα τηλεφωνο απο 00800.... και δεν καλουσε

gyiama
26-02-13, 16:37
αυτο το κανει ο κοτσοβολος σε ολες τις συσκευες του(κονομαει χρημα με το κολπακι αυτο) και δεν εχει να κανει με το σερβις της καθε αντιπροσωπειας

dark knight
26-02-13, 17:43
αυτο το κανει ο κοτσοβολος σε ολες τις συσκευες του(κονομαει χρημα με το κολπακι αυτο) και δεν εχει να κανει με το σερβις της καθε αντιπροσωπειας

το ιδιο ακριβως δινει και ο γερμανος για το 5αρι

gyiama
26-02-13, 17:58
ειναι το ιδιοειναι πληρωνεις ενα ποσο με την αγορα καθε συσκευης και το ''ασφαλιζεις'' αλλα το ''ασφαλιζεις'' στον γερμανο και οχι στο επισημο σερβις

Χρίστος
28-02-13, 16:03
Το καλυτερο game αγωνων ΜΟΝΟ για σημερα ΔΩΡΕΑΝ

https://www.touchgen.net/wp-content/uploads/2013/02/realracing3-news1.jpg

:mpaks::mpaks::mpaks:

https://www.pocketgamer.co.uk/artwork/na-eoba/real-racing-3-icon.jpg link
(https://itunes.apple.com/gr/app/real-racing-3/id556164350?mt=8)

jkourkoulis
28-02-13, 17:38
Το καλυτερο game αγωνων ΜΟΝΟ για σημερα ΔΩΡΕΑΝ


Το iphone δωρεάν που μπορούμε να το βρούμε; :whistle:

bill_m3
28-02-13, 17:41
Το καλυτερο game αγωνων ΜΟΝΟ για σημερα ΔΩΡΕΑΝ

https://www.touchgen.net/wp-content/uploads/2013/02/realracing3-news1.jpg

:mpaks::mpaks::mpaks:

https://www.pocketgamer.co.uk/artwork/na-eoba/real-racing-3-icon.jpg link
(https://itunes.apple.com/gr/app/real-racing-3/id556164350?mt=8)

Το μαμημένο 716mb είναι, συνέχεια με πετάει έξω!!!!

Samaro
28-02-13, 18:46
Το μαμημένο 716mb είναι, συνέχεια με πετάει έξω!!!!
Εγώ το κατεβασα, αλλά όταν πήγα να το περάσω στο τηλέφωνο, μου εδειξε οτι το μέγεθος του είναι 1,8 GB !!! (αντι 716 ΜΒ)
Δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται - φυσικά δεν το πέρασα !! :shok:

spar@
28-02-13, 20:17
φοβερο το παιχνιδι...:thumbsup:

Leonidas_E39
28-02-13, 21:36
Δωρεαν και στο google play για τα Android

Bellof-3
01-03-13, 11:39
Πως μπορω να τρεξω κωδικα απο xcode (odjective c) σε jailbroken iphone?

bill_m3
01-03-13, 14:28
Πως μπορω να τρεξω κωδικα απο xcode (odjective c) σε jailbroken iphone?

我不知道!!!!

Bellof-3
01-03-13, 16:42
我不知道!!!!

σε ελευθερη μεταφραση?

bill_m3
01-03-13, 17:03
σε ελευθερη μεταφραση?

:original: :original: :original:

Αυτό που έγραψες ότι θες, μου φαίνεται έτσι: 我不知道

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Περιμένεις τον Χρήστο το δει!

Bellof-3
01-03-13, 18:14
:original: :original: :original:

Αυτό που έγραψες ότι θες, μου φαίνεται έτσι: 我不知道

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Περιμένεις τον Χρήστο το δει!

xaxaxaxa

απλα κανονικα για να τρεξεις την εφαρμογη σου σε iphone θελει λογαριασμο σαν developer στην apple, που σε ελευθερη μεταφραση σημαινει οτι πρεπει να σκασεις 100 ευρωπουλα... κατι που δε μπορω να κανω...

Χρίστος
02-03-13, 12:36
xaxaxa.
Bασιλη αστα αυτα.
Δεν ειναι για σενα.

Λοιπον μεσω jb περνας απο cydia κανονικα το openssh και μπορεις να κοπιαρεις οτι θες μεσα.

Απλα προσεχε και αλλαξε αμεσως μολις το περασεις user & pw.

Christos 330
02-03-13, 13:35
:original: :original: :original:

Αυτό που έγραψες ότι θες, μου φαίνεται έτσι: 我不知道

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Περιμένεις τον Χρήστο το δει!

Το είδα αλλά με πρόλαβε ο άλλος ο Χρήστος!!!

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

bill_m3
02-03-13, 14:04
Το είδα αλλά με πρόλαβε ο άλλος ο Χρήστος!!!

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

axxaxaxaxaxaxaxaxa

:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Eleni
04-03-13, 21:10
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=18067&stc=1&d=1362427770

AppleΆs iWatch is the new primary focus of speculation for the companyΆs unannounced products, and a new article at Bloomberg (https://www.bloomberg.com/news/2013-03-04/apple-s-planned-iwatch-could-be-more-profitable-than-tv.html) today detailing its market potential also let slip that the wrist-mounted computer could arrive by the end of this year. BloombergΆs source, which is one of the same that leaked details about the team within Apple working on the iWatch (https://www.bloomberg.com/news/2013-02-12/apple-said-to-have-team-developing-wristwatch-computer.html), said Apple hopes to have the device out to market “as soon as this year.”
BloombergΆs report today adds a bit more color about what we might expect to see from an Apple iWatch, too. The still-unconfirmed device would be able to make calls, check caller ID, relay map coordinates and carry a built-in pedometer and health monitoring sensors, according to the news publicationΆs source. That might mean another partnership with Nike for built-in fitness tracking, as weΆve seen in iPods and iPhones from the company to date.
The news comes after reports from Apple supply partners and Gorilla Glass manufacturer Corning said that products based on its flexible Willow Glass product wouldnΆt come to market for another three years, prompting many to assume that meant an iWatch was also at least three years out (https://www.independent.ie/business/technology/apple-iwatch-at-least-three-years-away-29107135.html). Apple had patented a wrist-mounted computer based on flexible display tech, but thatΆs far from the companyΆs only option for producing an iWatch – it could easily take a more traditional form, like the Pebble smart watch (https://techcrunch.com/2013/02/18/pebble-smartwatch-tag-team-review/).
Bloomberg also notes that AppleΆs chief product designer Jony Ive has also long had an interest in watches, and previously paid a visit with his Apple design team to NikeΆs own watchmaking operations. Previously, Bloomberg reported that Apple has an internal team of as many as 100 individuals working on the iWatch project.
Of course, despite the growing number of reports around the iWatch, Apple keeps its release timelines purposefully close to the chest for a reason: even if it was targeting a 2013 launch for the iWatch, missing that date wouldnΆt actually constitute a delay since nothing has been officially announced. Accordingly, itΆs always a good idea to treat rumors at this stage in the game with a healthy dose of skepticism, even when sourced from reputable publications. Still, Google wants to launch its own wearable computing product by yearΆs end (https://techcrunch.com/2013/02/22/google-glass-2013-release-date-price/), so thereΆs at least one reason for Apple to target the same time frame.

Nikos!
05-03-13, 08:47
Το πήρα σε λευκό 32άρι...

https://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-prn1/541391_10152631964215523_1569387323_n.jpg

Ωραίο είναι, είχα μαύρο 4s πριν οπότε είναι ωραία η αλλαγή.

Φοβερή ποιότητα, θέλει λίγο συνήθεια η μεγάλη οθόνη, λίγο καλύτερη ευκρίνεια από το 4άρι αλλά περίεργο στο grip του. Νιώθεις ότι το κινητό είναι εύθραυστο και σου σπάσει.

deepBLUE
05-03-13, 08:50
Καλοριζικο !!!

mitsos_chania
05-03-13, 08:56
Εμενα παλι μου φαινονται καλυτερα τα υλικα του 4ς.Μπορει να ειναι ιδεα μου βεβαια...

Christos 330
05-03-13, 09:21
Ειμαι σε σκεψεις και εγω για 5αρι μαυρο . . .

Βεβαια με το 4s ειμαι μια χαρα και πολυ ειναι . . .

Αλλα στο χρωμα λιγο κολαω που εχω ειναι λευκο !!!

Nikos!
05-03-13, 11:07
Λενε οτι μαυρο 5αρι ξεβάφει στο πλάι. Δεν εχω δει παντως κατι τετοιο.




Sent via mobile device

Christos 330
05-03-13, 11:11
[QUOTE=Nikos!;375764]Λενε οτι μαυρο 5αρι ξεβάφει στο πλάι. Δεν εχω δει παντως κατι τετοιο.

Nαι το ακουσα και εγω αυτο Νικο !!!

Nikos!
05-03-13, 14:25
Δε ξέρω αν επιτρέπεται, αλλά πουλάω το παλιό 4άρι μου αν ενδιαφέρεται κάποιος: https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?p=375835#post375835

:original:

Nino
05-03-13, 15:44
τωρα που ειδα την αγγελια... επειδη ειναι πολυ συχνο το προβλημα με το home button στα τεσσάρια, το οποιο δεν λυνεται ουτε με καλιμπραρισμα, αλλα ουτε στο σερβις θα σας το πουνε (αραγε δεν το ξερουν?) υπαρχει λυση για οποιον δεν θελει να ξοδεψει ενα σεβαστο ποσο για την αντικατασταση του.
απο την οθονη αφετηριας παμε στις ρυθμισεις- γενικα απο εκει προσβασιμοτητα και κατεβαινουμε κατω που γραφει σωματικα και κινητικα και ενεργοποιουμε στο ναι το assistive touch!!!
αυτη μας η επιλογη δημιουργει ενα εικονικο με touch home button πανω στην οθονη αφετηριας.
Ετσι τα παντα γινονται απο εκει,ενω για να ανοιξει η οθονη την ανοιγουμε απο το power button.
Δοκιμαστε εστω και απο περιεργεια ή ακομα αν καποιος δεν θελει να επιβαρυνει το home button με κινδυνο να χαλασει!
Πραγματικα αξιζει!!

bill_m3
05-03-13, 16:16
Τι έχεις πει βρε φίλε Νινο!!!!

Είχα σκοπό να ψάξω για ένα τέτοιο προγράμμα .... :whistle: :whistle:

:thanks: :thanks: :thanks:

Nino
05-03-13, 16:38
Τι έχεις πει βρε φίλε Νινο!!!!

Είχα σκοπό να ψάξω για ένα τέτοιο προγράμμα .... :whistle: :whistle:

:thanks: :thanks: :thanks:

καλο κολπακι δεν ειναι bill?

bill_m3
05-03-13, 16:52
καλο κολπακι δεν ειναι bill?

Πολύ καλό!!!
Σου λέω είχα σκοπό να ψάξω για κάτι τέτοιο και το έχει μέσα έτοιμο!! :sm-angry05: :sm-angry05:

Eleni
05-03-13, 18:27
Λενε οτι μαυρο 5αρι ξεβάφει στο πλάι. Δεν εχω δει παντως κατι τετοιο.




Sent via mobile device
δεν εχει παθει τιποτα... !!!!

Χρίστος
05-03-13, 18:51
Aς μην τρελενομαστε.

Ενα τηλεφωνο 700ε δε μπορει να ξεβαβει.

Απλα η μαυρη συσκευη διαθετει βαμμενο το μεταλο και σε ενδεχομενη γρατζουνια ή χτυπημα αποκαλυπτεται το κανονικο χρωμα του μεταλου (ασημι) το οποιο χτυπαει πολυ στο ματι και δειχνει ασχημο αντιθετα με την ασπρη συσκευη οπου το μεταλο δεν εχει περετερω επεξεργασια χρωματισμου....

Thomelef
05-03-13, 19:47
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=18067&stc=1&d=1362427770

AppleΆs iWatch is the new primary focus of speculation for the companyΆs unannounced products, and a new article at Bloomberg (https://www.bloomberg.com/news/2013-03-04/apple-s-planned-iwatch-could-be-more-profitable-than-tv.html) today detailing its market potential also let slip that the wrist-mounted computer could arrive by the end of this year. BloombergΆs source, which is one of the same that leaked details about the team within Apple working on the iWatch (https://www.bloomberg.com/news/2013-02-12/apple-said-to-have-team-developing-wristwatch-computer.html), said Apple hopes to have the device out to market “as soon as this year.”
BloombergΆs report today adds a bit more color about what we might expect to see from an Apple iWatch, too. The still-unconfirmed device would be able to make calls, check caller ID, relay map coordinates and carry a built-in pedometer and health monitoring sensors, according to the news publicationΆs source. That might mean another partnership with Nike for built-in fitness tracking, as weΆve seen in iPods and iPhones from the company to date.
The news comes after reports from Apple supply partners and Gorilla Glass manufacturer Corning said that products based on its flexible Willow Glass product wouldnΆt come to market for another three years, prompting many to assume that meant an iWatch was also at least three years out (https://www.independent.ie/business/technology/apple-iwatch-at-least-three-years-away-29107135.html). Apple had patented a wrist-mounted computer based on flexible display tech, but thatΆs far from the companyΆs only option for producing an iWatch – it could easily take a more traditional form, like the Pebble smart watch (https://techcrunch.com/2013/02/18/pebble-smartwatch-tag-team-review/).
Bloomberg also notes that AppleΆs chief product designer Jony Ive has also long had an interest in watches, and previously paid a visit with his Apple design team to NikeΆs own watchmaking operations. Previously, Bloomberg reported that Apple has an internal team of as many as 100 individuals working on the iWatch project.
Of course, despite the growing number of reports around the iWatch, Apple keeps its release timelines purposefully close to the chest for a reason: even if it was targeting a 2013 launch for the iWatch, missing that date wouldnΆt actually constitute a delay since nothing has been officially announced. Accordingly, itΆs always a good idea to treat rumors at this stage in the game with a healthy dose of skepticism, even when sourced from reputable publications. Still, Google wants to launch its own wearable computing product by yearΆs end (https://techcrunch.com/2013/02/22/google-glass-2013-release-date-price/), so thereΆs at least one reason for Apple to target the same time frame.

για τα κάργα τζάνκια της απλ το ρολόι...

fanisk
05-03-13, 21:25
Ο Aceman θα βαλει και στα 2 χερια !

Χρίστος
05-03-13, 23:52
δε μ αρεσει η ιδεα του ρολογιου.

Ουτε η ιδεα να πρεπει να φορτιζω το ρολοι μου καθε τρεις και λιγο.

Μ αρεσει η apple αλλα οχι ολα τα προιοντα της...

STREETRACING
06-03-13, 07:16
τωρα που ειδα την αγγελια... επειδη ειναι πολυ συχνο το προβλημα με το home button στα τεσσάρια, το οποιο δεν λυνεται ουτε με καλιμπραρισμα, αλλα ουτε στο σερβις θα σας το πουνε (αραγε δεν το ξερουν?) υπαρχει λυση για οποιον δεν θελει να ξοδεψει ενα σεβαστο ποσο για την αντικατασταση του.
απο την οθονη αφετηριας παμε στις ρυθμισεις- γενικα απο εκει προσβασιμοτητα και κατεβαινουμε κατω που γραφει σωματικα και κινητικα και ενεργοποιουμε στο ναι το assistive touch!!!
αυτη μας η επιλογη δημιουργει ενα εικονικο με touch home button πανω στην οθονη αφετηριας.
Ετσι τα παντα γινονται απο εκει,ενω για να ανοιξει η οθονη την ανοιγουμε απο το power button.
Δοκιμαστε εστω και απο περιεργεια ή ακομα αν καποιος δεν θελει να επιβαρυνει το home button με κινδυνο να χαλασει!
Πραγματικα αξιζει!!

Στο τεσσαρι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
Δεν έχω απο ότι είδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nino
06-03-13, 08:27
Στο τεσσαρι δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.
Δεν έχω απο ότι είδα.


Sent from my iPhone using Tapatalk

δεν υπαρχει περιπτωση ξανακοιταξε!!!
στη προσβασιμοτητα κατω κατω λεει assistive touch αυτο ενεργοποιεις.
θα δημιουργηθει ενα εικονιδιο (οχι σαν τα αλλα) στην οθονη αφετηριας,και θα ειναι σε στυλ μπροστα απο την οθονη και τα αλλα εικονιδια μαλιστα μετα απο λιγη ωρα μειωνει την ενταση φωτος και ισα που φαινεται (για να μην ενοχλει).

υγ σε ποια ios εισαι?

Χρίστος
08-03-13, 12:51
https://cultofmac.cultofmaccom.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/2013/03/ferrari.jpg


H Ferrari σήμερα έφερε στο φως της δημοσιότητας το νέο της αριστούργημα από κάθε τεχνολογική και αυτοκινητιστική άποψη που ακούει στο όνομα LaFerrari.
Μαζί με το νέο μοντέλο η Ferrari ανακοίνωσε και τα νέα σχέδια που έχει για την επέκταση της συνεργασίας της με την Apple.

H νέα Ferrari έχει ήδη ενσωματωμένα iPad Mini για τους συνεπιβάτες αλλά η εταιρεία ανακοίνωσε πως είναι σε συνομιλίες με την Apple για να ενσωματώσουν περισσότερες i ανέσεις σε μελλοντικά μοντέλα αυξάνοντας την ψυχαγωγία των επιβατών στα ύψη.

Η Siri έχει και αυτή την τιμητική της μιας και αποτελεί το voice control του κέντρου έλεγχου του αυτοκινήτου. Περισσότερα δεν γνωρίζουμε ακόμη μιας και η Ferrari είναι ακόμη φειδωλή στις δηλώσεις της για τα μελλοντικά της πλάνα με την Apple.

Το μόνο σίγουρο είναι και πως με την είσοδο του Eddy Cue στην Ferrari ως μέλος του board of directors έχουμε πολλά ακόμη να δούμε από την συνεργασία των δύο εταιρειών!



appleworldhellas.com

Skyline_IS
08-03-13, 13:43
Αναβάθμισα χθές στην 6.1.2 και παρατήρησα οτι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία σε σχέση με την 6.0.1 που είχα πριν.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο?

dimtz
08-03-13, 14:58
Αναβάθμισα χθές στην 6.1.2 και παρατήρησα οτι καταναλώνει περισσότερη μπαταρία σε σχέση με την 6.0.1 που είχα πριν.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι παρόμοιο?

μαλλον σου φαινετε :original:

Skyline_IS
08-03-13, 15:13
μαλλον σου φαινετε :original:

Δεν μου φαίνεται δυστηχώς.. :original:

Χρίστος
08-03-13, 21:38
το αντιθετο θα ελεγα.

Η 6.1.2 ειναι εμφανως καλυτερη σε διαχειρηση μπαταριας απο την 6.0 και 6.1

Skyline_IS
09-03-13, 01:24
το αντιθετο θα ελεγα.

Η 6.1.2 ειναι εμφανως καλυτερη σε διαχειρηση μπαταριας απο την 6.0 και 6.1

Ναι,ετσι ειχα διαβασει και γω. Με την 3η φορτιση που εκανα
μοιαζει να στρωνει καπως η κατασταση. Πολυ περιεργο...

Χρίστος
09-03-13, 02:25
μηπως τρεχεις πολλες φορες το NC και φορτωνει συχνα locations για τον καιρο????

ή κατι αλλο αλλαξε και σου τραβαει πορους

Tsakirakos
10-03-13, 17:56
ρε παλικαρια...εχω φορτιστη αυτοκινητου για το 5αρι και στο 46αρι δε δουλευει. στο αγροτικο και στο τρακτερ δουλευει μια χαρα! ρευμα δινει ο αναπτηρας γιατι το gps το φορτιζει κανονικα...

spar@
10-03-13, 18:05
ρε παλικαρια...εχω φορτιστη αυτοκινητου για το 5αρι και στο 46αρι δε δουλευει. στο αγροτικο και στο τρακτερ δουλευει μια χαρα! ρευμα δινει ο αναπτηρας γιατι το gps το φορτιζει κανονικα...

πρεπει να αλλαξεις αυτοκινητο.... γιατι το 5αρι δεν δεχεται ρευμα απο αυτοκινητα πριν το 2005...:thumbsup::thumbsup::thumbsup:

Tsakirakos
10-03-13, 18:33
τι λες ρε αγορινα;;; το αγροτικο ειναι του 2000 μοντελο. παιζει τιποτα με την πριζα;

spar@
10-03-13, 18:36
τι λες ρε αγορινα;;; το αγροτικο ειναι του 2000 μοντελο. παιζει τιποτα με την πριζα;

αχχαχαχα δεν εχω ιδεα....για δες μηπως δεν κανει καλη επαφη ο φορτιστης στον αναπτηρα...
αλλιως λογικα πας για εγκεφαλο, ειναι κλασσικη βλαβη...

Χρίστος
10-03-13, 23:46
οπου χωνεις τη μυτη σου μανταρα τα κανεις!!!!

Ας τον ανθρωπο ρε....

Τσακιρακο απλα δοκιμασε αλλο φορτιστη.
Πιο συγκεκριμενα δοκιμασε να παρεις φυσακι που βγαζει usb και εκει βαλε το μαμα φορτιστη.
Αν το εχεις ετσι με τετοιο τροπο απλα αγορασε αλλο φυσακι

Tsakirakos
11-03-13, 12:20
Τσακιρακο απλα δοκιμασε αλλο φορτιστη.
Πιο συγκεκριμενα δοκιμασε να παρεις φυσακι που βγαζει usb και εκει βαλε το μαμα φορτιστη.
Αν το εχεις ετσι με τετοιο τροπο απλα αγορασε αλλο φυσακι
Δεν ειναι γνησιος φορτιστης αλλα σε ολα τα αλλα οχηματα μου φορτιζει κανονικα. 2 διαφορετικα εχω παρει και κανενα απο τα δυο δε παιρνει ρευμα στο 46αρι. Ειναι ανταπτορας που μπαινει στον αναπτηρα και εχει εξοδο usb. εκει κουμπωνω το καλωδιο αλλα τιποτα... Ουτε το λαμπακι του ανταπτορα αναβει.

Χρίστος
11-03-13, 14:02
Αν δεν αναβει λαμπακι φταιει ο ανταπττορας και οχι το καλωδιο.
Για καποιο λογο δε παταει σωστα στο αμαξι.

Μου χει συμβει και μετα στο παρελθον.
εχω παρει αυτον (https://nzlamb.files.wordpress.com/2010/11/belkin1.jpg) εδω και 2 χρονια με περιπου 1ε και δουλευει αψογα παντου, ασε που δε πιανει και καθολου χωρο.
https://img.alibaba.com/img/pb/443/560/547/547560443_275.jpg

dimtz
11-03-13, 17:44
παληκαρια καμια θηκη για 4s εχειτε να προτεινετε? εχω 4-5 και δε μου αρεσει καμια, ειδα σε 5αρι μια πολυ λεπτη λες και δε φορουσε :shok:, σε 4s υπαρχει κατι?

Χρίστος
11-03-13, 18:10
μιλας για την Ozaki
https://ozakiverse.com/products/iphone_5/ocoat-0.3-solid

Θελεις μονο για ελλαδα ή γενικα???

dimtz
11-03-13, 18:25
μιλας για την Ozaki
https://ozakiverse.com/products/iphone_5/ocoat-0.3-solid

Θελεις μονο για ελλαδα ή γενικα???

δωσε λινκ απο Ελλαδα να δω τιμη και αν εχει απο ebay απο εκει αγοραζω συνεχεια, απο αλλο σαιτ δε δοκιμασα :thanks:

dimtz
11-03-13, 18:46
με μια γρηγορη ματια βρηκα στο ebay αυτην https://www.ebay.com/itm/Ozaki-iCoat-Wardrobe-iPhone-4-4S-Hard-Shell-Case-Cover-in-Black-Rubber-Coated-/370737025600?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesP ouches&hash=item5651a61240 και αυτην https://www.ebay.com/itm/Ozaki-iCoat-0-4-Apple-iPhone-4S-Schutz-Back-Cover-IC844BK-Displayschutzfolie-/111029196001?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BC llen&hash=item19d9db14e1 ποιο φθηνη δε βρηκα, αν υπαρχει και στην Ελλαδα τετοια τιμη να την παραγγειλω απο εδω

gant
11-03-13, 19:47
Αν δεν αναβει λαμπακι φταιει ο ανταπττορας και οχι το καλωδιο.
Για καποιο λογο δε παταει σωστα στο αμαξι.

Μου χει συμβει και μετα στο παρελθον.
εχω παρει αυτον (https://nzlamb.files.wordpress.com/2010/11/belkin1.jpg) εδω και 2 χρονια με περιπου 1ε και δουλευει αψογα παντου, ασε που δε πιανει και καθολου χωρο.
https://img.alibaba.com/img/pb/443/560/547/547560443_275.jpg

Off topic. Ο φορτιστής του HTC, δουλεύει μια χαρα στο 46αρι αλλά τίποτα στο πεζώ 206. Το ίδιο κάνει και σε avensis φίλου. Οι αναπτήρες τους δουλεύουν μια χαρά. WTF? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: Πιστεύω κάτι παίζει με την τάση η την ένταση που τραβάει, γιατί θέμα κακής επαφής δεν υφίσταται.

Χρίστος
11-03-13, 20:41
δωσε λινκ απο Ελλαδα να δω τιμη και αν εχει απο ebay απο εκει αγοραζω συνεχεια, απο αλλο σαιτ δε δοκιμασα :thanks:


με μια γρηγορη ματια βρηκα στο ebay αυτην https://www.ebay.com/itm/Ozaki-iCoat-Wardrobe-iPhone-4-4S-Hard-Shell-Case-Cover-in-Black-Rubber-Coated-/370737025600?pt=UK_MobilePhones_MobilePhonesCasesP ouches&hash=item5651a61240 και αυτην https://www.ebay.com/itm/Ozaki-iCoat-0-4-Apple-iPhone-4S-Schutz-Back-Cover-IC844BK-Displayschutzfolie-/111029196001?pt=DE_Handy_PDA_Taschen_Schutzh%C3%BC llen&hash=item19d9db14e1 ποιο φθηνη δε βρηκα, αν υπαρχει και στην Ελλαδα τετοια τιμη να την παραγγειλω απο εδω

αυτες ειναι.

Αμα αγοραζεις απο ebay βουρ παραγγειλε.
Ουτε καν να δεις ελλαδα.

Χρίστος
13-03-13, 20:53
CamMe



https://www.newsbeast.gr/files/temp/28085CE878741B3E20DCA1736F8EB66B.jpg


Ελέγξτε την κάμερα του iPhone ή του iPad χωρίς να χρειάζεται να έχετε στα χέρια σας τη συσκευή, με τη νέα εφαρμογή της εταιρίας PointGrab για το iOS.

Ο στόχος του CamMe είναι να επιτρέψει στους χρήστες να χρησιμοποιούν χειρονομίες, όπως περίπου λειτουργεί το Kinect της Microsoft. Το σύστημα αναγνώρισης κινήσεων και χειρονομιών, δίνει τη δυνατότητα να φωτογραφήσει κανείς τον εαυτό του ή να να βγάλει μία ομαδική φωτογραφία από την οποία δε θα λείπει κανείς.

Για να χρησιμοποιήσει κανείς το CamMe αρκεί να τοποθετήσει τη συσκευή του στο κατάλληλο σημείο και να διαλέξουν αν θέλουν να χρησιμοποιήσουν την εμπρός ή την πίσω κάμερα. Στη συνέχεια, αρκεί να πάρουν θέση μπροστά από την κάμερα και να σηκώσουν το ένα χέρι, τότε το σύστημα αντιλαμβάνεται αυτή την κίνηση και ενημερώνει τον χρήστη με μία ηχητική ειδοποίηση.

Για να ενεργοποιηθεί η κάμερα και να τραβήξετε την φωτογραφία που θέλετε αρκεί να κλείσετε την παλάμη του χεριού σας, ξεκινώντας έτσι την αντίστροφη μέτρηση τριών δευτερολέπτων από την εφαρμογή.

Η εφαρμογή είναι ήδη διαθέσιμη (https://itunes.apple.com/gr/app/camme/id597208969?mt=8) στο App Store, πλήρως συμβατή με συσκευές iPhone και iPad ενώ είναι εντελώς δωρεάν.

https://www.newsbeast.gr/files/1/2013/03/12/CAM%20ME.png


www.appleworldhellas.com (https://www.appleworldhellas.com)

Χρίστος
21-03-13, 01:38
Facedetectionduringvideo



Όπως θα καταλάβατε απο τον τίτλο πριν λίγη ώρα δωθηκε στο Cydia ένα tweak το οποίο επιτρέπει την ανίχνευση των προσώπων κατα την διάρκεια ενός βίντεο.
Η λειτουργία αυτή εχει δωθεί απο την αpple μόνο κατα την λήψη φωτογραφίας.
Η αγαπημένη μας Cydia όμως φέρνει αυτή την λειτουργία και στο video!

https://img.tapatalk.com/d/13/03/21/9a7a5edu.jpg

Θα το δοκιμασω και θα επανελθω

Κωνσταντίνος
23-03-13, 17:51
Off topic. Ο φορτιστής του HTC, δουλεύει μια χαρα στο 46αρι αλλά τίποτα στο πεζώ 206. Το ίδιο κάνει και σε avensis φίλου. Οι αναπτήρες τους δουλεύουν μια χαρά. WTF? :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: Πιστεύω κάτι παίζει με την τάση η την ένταση που τραβάει, γιατί θέμα κακής επαφής δεν υφίσταται.


Μου έχει τύχει ακριβώς το ίδιο. Παίρνεις ένα μικρό κατσαβίδι και τραβάς λίγο προς τα έξω τα λαμάκια που έχει η υποδοχή. Μιλάω για μέσα στον αναπτήρα.
Θα είναι οκ μετά