PDA

Επιστροφή στο Forum : RR S1000



Monsta
04-03-10, 21:32
Για δείτε το νέο supersport της BMW.

Έσκασε σήμερα στο μαγαζί και έμεινα λίγο :shok:

Ο αναβάτης της έχει και ένα 92 Μ3 και τά είπαμε λίγο....

185 άλογα τροχό (μου είπε) και έχει και σύστημα ευστάθειας που σε μαζεύει όταν γλυστρήσεις.....

Απολαύστε....

:shok:

Stamatis
04-03-10, 21:46
Aπο ότι έχω διαβάσει, γιατί δεν έχω οδηγήσει κάτι τέτοιο, εξαιρετική υλοποίηση της αρχικής ιδέας - supersport- με τη λογική της BMW για την λέξη, αλλά χάνει σε αμεσότητα σε σχέση με τον ιταλικής καταγωγής ανταγωνισμό.

Ομοφο είναι πάντως και σαφέστατα θα ήθελα να το χαρώ σε κάποια ανηφορική διαδρομή με στροφές και καλή άσφαλτο.

Monsta
04-03-10, 21:50
Δε σπάει - δε χαλάει όμως σαν κάτι Ιταλικά....

stratos
04-03-10, 21:55
Η BMW ξεκίνησε με κάτι μαούνες ταξιδιάρικες και βγάζει ένα απίστευτο supersport μηχανάκι. Ένα μεγάλο μπράβο.

Highlight η εξάτμηση και ένσταση στα φώτα που είναι σαν κινέζος που έχει φάει μπουνιά στο αριστερό μάτι...

Monsta
04-03-10, 22:02
ένσταση στα φώτα που είναι σαν κινέζος που έχει φάει μπουνιά στο αριστερό μάτι...

Πολύ καλό Στράτο. Όντως είναι "κάπως", λες και κάτι θέλει να πει...

Ξέχασα να βγάλω φωτό από το πίσω φως STOP που είναι σα κόσμημα....απίστευτη σχεδίαση! Hats off!

tassos
04-03-10, 22:03
Η BMW ξεκίνησε με κάτι μαούνες ταξιδιάρικες και βγάζει ένα απίστευτο supersport μηχανάκι. Ένα μεγάλο μπράβο.

Highlight η εξάτμηση και ένσταση στα φώτα που είναι σαν κινέζος που έχει φάει μπουνιά στο αριστερό μάτι...

Μεγαλη ενσταση τα φωτα... Τι σκεφτονταν οταν τα σχεδιασαν....?

Stamatis
04-03-10, 22:05
Δε σπάει - δε χαλάει όμως σαν κάτι Ιταλικά....

https://i527.photobucket.com/albums/cc355/Abladoubla/Facepalm-1.gif
άντε πάλι με τα Ιταλικά και την ιστορία χαλάνε και σκορπάνε...

είπαμε αμάξι απο τη Γερμανία, μηχανή απο την Ιταλία, σκάφος απο την Αμερική και δανεικά απο την ΕΟΚ.
τέλος.

Monsta
04-03-10, 22:16
Όμορφο το Bravo 1.4T σε λευκό εεε? Θα σου πω αύριο.....

Για Multistrada μήπως θες να μάθεις?

Stamatis
04-03-10, 22:34
Όμορφο το Bravo 1.4T σε λευκό εεε? Θα σου πω αύριο.....

Για Multistrada μήπως θες να μάθεις?

Το Bravo κουκλί, για το μουλτιμουστάρδα δεν θέλω να ξέρω τίποτα.

Αυριο να σε δώ με το Candy White Polo τι θα πεις.

Samaro
09-03-10, 22:11
Ενα έξυπνο βιντεάκι για την RR S1000 μου έστειλε σήμερα ο γιός μου.
Χαρείτε το.

https://www.youtube.com/watch?v=-cM9S2AzU28"]https://www.youtube.com/watch?v=-cM9S2AzU28

BILL007
09-03-10, 22:15
Η BMW ξεκίνησε με κάτι μαούνες ταξιδιάρικες και βγάζει ένα απίστευτο supersport μηχανάκι. Ένα μεγάλο μπράβο.

Highlight η εξάτμηση και ένσταση στα φώτα που είναι σαν κινέζος που έχει φάει μπουνιά στο αριστερό μάτι...

+1000!!!!!!!!! thumb thumb thumb

nfot
09-03-10, 22:31
Αν εξαιρεσουμε τα φωτα και τα διαφορετικα fairing σε καθε πλευρα, ειναι μια πολυ καλη προσπαθεια στην "πολιτικη" κατηγορια. Στην αγωνιστικη κατηγορια, θελει ακομη πολυ προσπαθεια για να συναγωνιστει τους Ιαπωνες και τους Ιταλους.

E46 POWER
18-05-10, 01:32
Μια από τις πιο έξυπνες διαφημίσεις για μηχανή ! Αλλά μην προσπαθήσετε να το δοκιμάσετε στο σπίτι , με τα πιάτα σας ή τα πιάτα της μαμάς !! Θα μπλέξετε ..


https://pswnio.gr/archives/5198

Χρίστος
18-05-10, 01:53
ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ?????


https://www.youtube.com/watch?v=-cM9S2AzU28&feature=player_embedded

m-power_01
18-05-10, 03:21
Tα θεματα συγχωνευτηκαν μιας και ειχε ξαναποσταριστει το συγκεκριμενο video, τα ποστ σας Ε46 power και aceman μεταφερθηκαν εδω!

Χρίστος
18-05-10, 06:42
Πρωημερων με περασε ενα απο δαυτα στο πειραια.Οταν σταματησα στο φαναρι κοιταγα καλα καλα τα φωτα του.....Απιστευτο σε μορφη.Μυωδες και αγρα ομορφια αλλα μπροστα εχει το κατι που σε κανει να αμφιβαλεις, να κοιτας και να μη σου καθεται.Μετα απο λιγο ειδα οτι ειναι και bmw.Ο ιδιοκτητης ενας πιτσιρικας περιπου στην ηλικια μου.Για δυο φαναρια πηγαιναμε μαζι μεχρι που με ειδε οτι τον κοιταγα και ανταλαξαμε 2 κουβεντες.
Τυχαινει να εχει στη κατοχη του 3 μηχανακια.Ενα νιντζα, το bmw και μια Ducati.Το bmw μου ειπε του εμπνεει αξιοπιστια.Απο τα αλλα 2 ομως ειναι κατωτερο οδηγηκα.
Καλη αρχη απο τους βαυαρους αλλα ακομα θελουν δουλεια!

m3est
18-05-10, 09:24
Σουπερ το εργαλειο και με εξατμιση κοσμημα.

Monsta
18-05-10, 09:44
ΤΙ ΕΙΠΕΣ ΤΩΡΑΑΑΑΑΑ?????

https://www.youtube.com/watch?v=-cM9S2AzU28&feature=player_embedded

Σιγά μωρέ πως κάνεις έτσι ?

Έχει περάσει τα μαχαιροπήρουνα / πιάτα / ποτήρια και όλο το τραπέζι με williams. :whistle: :whistle:

Και παπάκι να το τραβήξει δε πρόκειται να γίνει ζημιά. :hystericalbs1: :hystericalbs1:

yodas
18-05-10, 17:03
κούκλα σε όλα της....αν δεν τις φοβόμουνα και τόσο θα την είχα τσιμπίσει

gant
18-05-10, 17:53
AKRAPOVIC...., και να το γράφει στην ούγια, όπως έλεγε μιά παληά διαφήμιση.

aggelosmk2
18-05-10, 17:56
Θεωρω οτι ειναι πολυ ασχημο supersport :thumbsdown: ...αν μη τι αλλο οι μοτο αυτης της κατηγοριας εκπεμπουν ενα δυναμισμο...εχουν μια ξυραφενια σχεδιαση...
Ενας πολυ σημαντικος παραγοντας για την επιλογη μηχανης σ'αυτη τη κατηγορια ειναι η σχεδιαση μιας και ολες τους λιγο πολυ ειναι κορυφαια μηχανηματα .
Το συγκεκριμενο supersport προσωπικα πιστευω οτι δεν θα χει καμμια τυχη απεναντι στον πολυ πετυχημενο κ καλα οργανωμενο ανταγωνισμο :worthy: GSXR K9-K10,YAMAHA R1,CBR για να μη μιλησουμε για τα χειροποιητα :tt1: διαμαντια της Ιταλικης βιομηχανιας.

Περιμενα κατι πολυ καλυτερο,ειδικα σε εμφανιση.....κριμα ... :sad:

Nino
18-05-10, 19:25
για να πιασουν τα Ιταλικα... θελουν πολλα χρονια ακομα

aggelosmk2
18-05-10, 20:04
χμμμμ...διαφωνω.... :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

Μαλλον ξεχνας τρανταχτα δυνατα ιστορικα ονοματα οπως Ducati ... MV Agusta ....

Nino
20-05-10, 01:14
χμμμμ...διαφωνω.... :thumbsdown: :thumbsdown: :thumbsdown:

Μαλλον ξεχνας τρανταχτα δυνατα ιστορικα ονοματα οπως Ducati ... MV Agusta ....

αν απευθυνεσαι σε μενα... δεν νομιζω οτι λεμε κατι διαφορετικο,αυτο ακριβως εννοω και εγω.. οτι η ducati ,agusta ειναι πολυ μπροστα!!! και θελουν χρονια να τις φτασουν -"πιασουν"

aggelosmk2
20-05-10, 07:33
αν απευθυνεσαι σε μενα... δεν νομιζω οτι λεμε κατι διαφορετικο,αυτο ακριβως εννοω και εγω.. οτι η ducati ,agusta ειναι πολυ μπροστα!!! και θελουν χρονια να τις φτασουν -"πιασουν"

Σε εσενα απευθυνομουν ΑΛΛΑ το πηρα με αλλη εννοια αυτο που εγραψες :doh:.

Λαθος δικο μου:oops: ,βλεπεις ο γραπτος ο λογος ειναι ευκολα παρεξηγησιμος .

Στο θεμα μας,δεν μενει παρα να δουμε στη πραξη τη θα καταφερει η bmw.

Αν και πιστευω οτι θα παει σαν τον κυων εις την αμπελο :winkcool:

BladeGT
01-07-10, 15:01
είπαμε αμάξι απο τη Γερμανία, μηχανή απο την Ιταλία, σκάφος απο την Αμερική και δανεικά απο την ΕΟΚ.
τέλος.

χαχαχ μ αρεσε αυτο...
Η μηχανη παντως ειναι λιγο ασχημη...
Οντως πιστευω οι ιταλικες μηχανες ειναι πιο μπροστα....και οι ιαπωνικες εννοειται αλλα οκ...
παντως μ αρεσε και η απαντηση της Aprilia...εριξε ωραια ταπα...


https://www.youtube.com/watch?v=NG57XNgKPNU"]https://www.youtube.com/watch?v=NG57XNgKPNU

gyiama
01-07-10, 18:04
το ιδιο ακριβως κανανε με την bmw καικαπου εδω μεσα υπραχει βινετακι!!!!!!

fanisk
01-07-10, 19:46
το ιδιο ακριβως κανανε με την bmw καικαπου εδω μεσα υπραχει βινετακι!!!!!!

Το ειδες ολο? Στο βιντεο της Aprilia ειναι η απαντηση για το αντιστοιχο βιντεο της bmw(που βγαλαν πρωτοι), και καλα..αποτυγχανουμε στο τρικ με το τραπεζομαντιλο, αλλα παιρνουμε νικες :thumbsup: Εξυπνη απαντηση :th_Laie_67-1:thumb

gyiama
01-07-10, 20:10
ααα να σου πω φανη ουτε το ειδα χαχαχαχαχ απλα απ την πρωτη εικονα εβγαλα συμπερασματα και λεω το κολπο με το τραπεζομαντιλο κανουν για να δειξουν ποσο γρηγοροι ειναι!!!

Tsakirakos
01-07-10, 21:40
απο κοντα ειναι πολυ πιο ομορφο. το πηρε ενας φιλος μου. το οδηγησα και επαθα πλακα. το εδωσα αποτομα (μετα απο προτροπη του μητσου που το εχει) σε γλιστερο δρομο και δε με πεταξε. κοκκαλωσα τα φρενα και απλα σταματησε χωρις να διπλωσει. Φ Ο Β Ε Ρ Ο !!!!

alexk
01-07-10, 21:49
Καλό το μηχανάκι.

Ο οδηγός μάλλον θέλει και χέρια, το λαστιχάκι τελείως απάτητο...:th_Laie_67-1:

bimmer-corfu
03-07-10, 08:24
σε κάποιο περιοδικό διάβαζα ότι είναι το γρηγορότερο superbike αυτή τη στιγμή....

διαβάζω όμως εδώ πέρα ότι το στήσιμο δεν είναι Ιταλικό, πάλι καλά (?) που έχει τόσα απίστευτα ηλεκτρονικά επάνω...