PDA

Επιστροφή στο Forum : Επιστροφή αγοράς από eBay



gant
12-11-12, 13:48
Παρήγγειλα ένα ανεμιστηράκι για το λαπτοπ μου νομίζοντας πως μπορεί να τοποθετηθεί πάνω στο heat sink του oem.
Δυστυχώς όμως τέτοιο πράγμα είνα αδύνατο και έτσι αποφάσισα σήμερα το πρωί να τους στείλω μέιλ με φώτο που τους εξηγούσα πως τελικά δεν είναι κατάλληλος για το δικό μου μοντέλο.

Διπλωματική η απάντηση τους :

ear customer,

We are really sorry about this.There are 2 different versions fan for this model. The item we sell is just like our pictures show. You may bought a wrong item. Sorry we only have this version now. But pls dont worry. If you don't need it, you can return it to us for refund. Thanks!

please help to pack the item well with the original package, write RMA No. LIU024 on the outside of the box and send it to the following address by royalmail:

-----------

Pls tell us a tracking No. so that we can track it easily and refund you in time.

Have a nice day!
Daisy

Αν καταλαβαίνω σωστά, ζητούν τραπεζικό λογαριασμό για επιστροφή χρημάτων?
Είναι θεμιτό να κάνω κάτι τέτοιο?
Η όλη ιστορία αν αφαιρέσω και τα έξοδα αποστολής μου είναι για 20ε περίπου.

Για την ιστορία, αριστερά ο μανίσιος και δεξιά αυτός που εστάλει.
https://img844.imageshack.us/img844/8565/toshibafan.jpg

ntinos
12-11-12, 13:59
Οχι, δεν σου ζητανε λογαριασμο (πως πληρωσες? Αν πληρωσες με paypal, θα σου τα επιστρεψουν εκει)

Σου ζητουν να το βαλεις στο πακετο που στο εστειλαν, να το στειλεις πισω γραφοντας πανω στο πακετο "RMA No. LIU024" και να τους ενημερωσεις το νουμερο της φορτωτικης

katsaraios
12-11-12, 14:18
Ακριβως οπως λεει ο Αρκαδας Ντινος,θα στα βαλουν στο paypal εκτος αν πληρωσες μεσω τραπεζης οπου θα σου ζητηθει λογαριασμος.

gant
12-11-12, 14:27
Ευχαριστώ Ντίνο.
Με visa εθνικής μέσω paybal πλήρωσα.
Το tracking No που ζητούν επομένως είναι η φορτωτική, αν το στείλω δηλαδή μέσω ΕΛΤΑ συστημένο, ο αριθμός αποστολής που θα μου δώσουν.
Σιγά μωρέ το ποσό που θα μου μείνει, ούτε το στήσιμο στο ταχυδρομείο αξίζει. :th_Laie_67-1:

fanisk
12-11-12, 14:30
Ευχαριστώ Ντίνο.
Με visa εθνικής μέσω paybal πλήρωσα.
Το tracking No που ζητούν επομένως είναι η φορτωτική, αν το στείλω δηλαδή μέσω ΕΛΤΑ συστημένο, ο αριθμός αποστολής που θα μου δώσουν.
Σιγά μωρέ το ποσό που θα μου μείνει, ούτε το στήσιμο στο ταχυδρομείο αξίζει. :th_Laie_67-1:

Ναι κυριε Γιωργο τον αριθμο αποστολης θα στειλετε. Τι ποσο ειναι να σας επιστραφει? Ισως δεν αξιζει τη ταλαιπωρια για πακετο, μεταβαση στα ΕΛΤΑ, στησιμο στην ουρα κλπ. Πειτε οτι πηρατε ενα καφε απο τη σεξυ τυροπιτου που παει η Γιωργαρα :th_Laie_67-1:

gant
12-11-12, 14:39
'Εεεεεεεεεεεεεετς Φάνη, μιλάμε για 10-15ε. 5βολτο είναι θα το κρατήσω για το καλοκαίρι να το δώσω στην κυρά, με μια μπαταριούλα, να δροσίζεται. :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: