PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρειλερ???



manos///3
06-11-12, 16:43
Εχω ενα μεγαλο προβλημα με τη ρυμουλκα.

Οταν θα ανεβω Σερρες το μ3 θα μεταφερθει με τρειλερ. Αλλα πως?

Ετσι κ αλλιως ειμαι παρανομος αφου απαγορευεται η μεταφορα αυτοκινητου με ρυμουλκο , μονο σε κλειστο.

Για να μειωσω τη παρανομια μου θα πρεπει να ειμαι σωστος τουλαχιστον στα βαρη διοτι πανω απο 3500 κιλα συνολικο βαρος απαιτείται διπλωμα κατηγοριας Β+Ε που δεν εχω.

Ειχα σκοπο να ερθω με το range αλλα αυτο εχει βαρος 2500 κιλα αποβαρο. Οποτε ξεπερνω τα 3500 κιλα επιτρεπομενο.

Για να ερθω με το tiguan και να ειμαι οριακα νομιμος πρεπει να μπαξω κοτσαδορο που θα στοιχίσει 1700 ευρω με τοποθετηση :shok:

Και ρωταω τωρα.
Να τα γραψω στα παπ@ρια μου και να ερθω με το range σε ρυθμους χελωνας?
Η να πληρωσω τα γ@μισιατικα του κοτσαδορου ωστε να ειμαι οσο μπορω ήσυχος?

Μπερδεμα......

deepBLUE
06-11-12, 16:46
Να το βάλεις στο τρένο ;)
Και αν θες ανεβαινουμε μαζι να το παραλάβουμε απο εκει ,τι λες ;

Z4 DCT
06-11-12, 16:48
ελα με το range και το μ3 να φοραει κουκουλα....αν εισαι νομιμος με τα ορια ταχυτητας( τι λεω:th_Laie_67-1:...με 3500+ τονακια ).....λογικα θα εχεις προβλημα.....

manos///3
06-11-12, 16:49
Να το βάλεις στο τρένο ;)

Να σου δωσω κι 50 ευρω χαρτζιλικι να το συνοδευσεις εσυ?
Μαλλον δεν εχεις ακουστα τις εμπειριες των Σπυρο/Σπυρο....

bill_m3
06-11-12, 16:49
Η να το δώσεις σε εμένα να το ανεβάσω οδικός!!
:D:D:D:D:D


To να δώσεις τώρα 1700¤ μου φαίνεται λίγο τρελό!!!
Αν δεν γίνεται με τρένο, γνώμη μου είναι να το ρισκάρεις.....

Bazil Van Sinner
06-11-12, 16:51
Kαι γω το τρενο θα προτεινα...απλα θα πρεπει να πας απο το σταθμο στην πιστα,που ειναι ζητημα 1,5χιλιομετρο!thumb

edit:Τωρα τα ειδα.Δεν ξερω αν υπαρχει θεμα με τον ΟΣΕ...χμμμμμ εγω θα το ρισκαρα...ολοι αυτοι που κουβαλανε τα ντριφταμαξα με ρυμουλκες δηλαδη ειναι παρανομοι????Ελα ετσι ,το πολυ πολυ να σε αρχισουν τις ερωτησεις για το μπεμπονι αν σε σταματησουν(λεω τωρα εγω).

manos///3
06-11-12, 16:51
Και αν θες ανεβαινουμε μαζι να το παραλάβουμε απο εκει ,τι λες ;

Σε ευχαριστω αγορινα!
Ομως ασυνοδετο δε μπαινει τρενο...

alexk
06-11-12, 16:51
Γιατί δεν το φορτώνεις με μεταφορική ?

Θέλεις να σου βρω συνεργάτη του αδερφού μου ?

manos///3
06-11-12, 16:52
Η να το δώσεις σε εμένα να το ανεβάσω οδικός!!
:D:D:D:D:D

.

Στα πρωτα 50 χλμ θα καραγουσταρεις...στα υπολοιπα 550 θα καταριεσαι την ωρα κ τη στιγμη που προσφερθηκες :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

manos///3
06-11-12, 16:54
Γιατί δεν το φορτώνεις με μεταφορική ?

Θέλεις να σου βρω συνεργάτη του αδερφού μου ?

Για δες το ρε Αλεξη

Μια καλη τιμη κ το σκεφτομαι :original:

manos///3
06-11-12, 16:55
Kαι γω το τρενο θα προτεινα...απλα θα πρεπει να πας απο το σταθμο στην πιστα,που ειναι ζητημα 1,5χιλιομετρο!thumb

edit:Τωρα τα ειδα.Δεν ξερω αν υπαρχει θεμα με τον ΟΣΕ...χμμμμμ εγω θα το ρισκαρα...ολοι αυτοι που κουβαλανε τα ντριφταμαξα με ρυμουλκες δηλαδη ειναι παρανομοι????Ελα ετσι ,το πολυ πολυ να σε αρχισουν τις ερωτησεις για το μπεμπονι αν σε σταματησουν(λεω τωρα εγω).

Το ρισκο ειναι μεγαλο.

Απλα σκεφτομαι τη κακια στιγμη...καμια ασφαλιστικη καλυψη.

deepBLUE
06-11-12, 16:58
Σε ευχαριστω αγορινα!
Ομως ασυνοδετο δε μπαινει τρενο...

Σορρυ δε το ήξερα.
Δεν ειναι και καιρός για πρόστιμα :(
Πάντως αν δεν έχεις παρέα να ανέβεις μπορουμε να πάμε παρέα .

Stamatis
06-11-12, 16:59
Range.
KTHBYE

spar@
06-11-12, 17:03
ανεβα με το range ρε συ... τιποτα δεν θα σου πουν!
αν σε σταματησουν πες του θες να το κατεβασω να το παω οδικως???
συνηθως την στηνουν για τετοια οταν εχει καναν αγωνα κλπ για να σταματησουν 5-6 μαζι...
δεν ξερω αν θα ρθω αν ημουν σιγουρος δεν ειχα προβλημα να παω με το τραινο συνοδος...
εχω αποκτησει και εμπειρια πια, το πολυ πολυ να με παρει ο υπνος θεσσαλονικη απ τα τσιγαριλικια...χααχαχ

fanisk
06-11-12, 17:12
Λιγο και πολυ παρανομος.. το ιδιο ειναι Μανο. Range. Στη τελικη θα σταματησουν εναν 30αρη με Range που σερνει αγωνιστικο M3.. ε του ****** αν με λιγο μπλαμπλα δεν τη γλυτωσεις, εισαι ατυχος. Οι πιθανοτητες να γραψουν εναν πιτσιρικα 20αρη με saxo που σερνει ascona ειναι μεγαλυτερες !

alexk
06-11-12, 17:29
Λιγο και πολυ παρανομος.. το ιδιο ειναι Μανο. Range. Στη τελικη θα σταματησουν εναν 30αρη με Range που σερνει αγωνιστικο M3.. ε του ****** αν με λιγο μπλαμπλα δεν τη γλυτωσεις, εισαι ατυχος. Οι πιθανοτητες να γραψουν εναν πιτσιρικα 20αρη με saxo που σερνει ascona ειναι μεγαλυτερες !

Με αυτή τη λογική αυτοί που δεν έχουν καλά/ακριβά αυτοκίνητα πρέπει να πάρουν κλήση και οι άλλοι όχι.
:busted_cop:

chief
06-11-12, 17:33
Κρητικε, οταν το ξεφορτωσεις απ το καραβι, κανε το τιμονι δεξια και πατα γκαζι.
Αστο στον βυθο να τον φανε τα ψαρια να ησυχασεις απ το μπουρδελο.

Z4 DCT
06-11-12, 17:37
Κρητικε, οταν το ξεφορτωσεις απ το καραβι, κανε το τιμονι δεξια και πατα γκαζι.
Αστο στον βυθο να τον φανε τα ψαρια να ησυχασεις απ το μπουρδελο.

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1::hyst ericalbs1:

fanisk
06-11-12, 17:38
Με αυτή τη λογική αυτοί που δεν έχουν καλά/ακριβά αυτοκίνητα πρέπει να πάρουν κλήση και οι άλλοι όχι.
:busted_cop:

Με αυτη τη λογικη λειτουργουν πολλα οργανα Αλεξη..

PANOS-E60
06-11-12, 17:44
Κρητικε, οταν το ξεφορτωσεις απ το καραβι, κανε το τιμονι δεξια και πατα γκαζι.
Αστο στον βυθο να τον φανε τα ψαρια να ησυχασεις απ το μπουρδελο.

:th_Laie_67-1: :thumbsup:

δηλαδή, είτε η Κρήτη δεν έχει θάλασσα να το ρίξει, είτε η θάλασσα εκεί δεν έχει ψάρια να το φάνε ... :shok: :hystericalbs1:

gnx
06-11-12, 17:46
Αυτό που λέει ο Γιάννης, κουκουλωμενο.

Κωνσταντίνος
06-11-12, 17:54
Αφού θα ανέβουν και άλλοι, ας κάνει ένα άλλο αμάξι χρέη προπομπού. Όπου δει μπλόκο δίνει σήμα.

Stamatis
06-11-12, 17:54
Αμα σε σταματήσουν πάρε με τηλέφωνο και πες τους - Εχω στην γραμμή τον Πρόεδρο και θέλει να σας πεί κάτι.
Και να μου τους δώσεις να τους μιλήσω.

και ετοιμάσου για jailhouse rock - career mode.

Thomelef
06-11-12, 18:11
και επειδή υπερβαίνεις τα κιλά ρε μλκ τι έγινε δλδ?
θα κουβαλάνε καμμιά πλάστιγα να στο μετρήσουν? πές ότι το άλλο είναι αγωνιστηκό και ότι είναι περίπου στα 1000 κιλά.
και πρόστιμο να φάς, 1700 ευρά δεν θα είναι. με το τιγκουάν που να έρθεις φορτωμένος.

Z4 DCT
06-11-12, 18:15
αμα σε σταματησουν πες οτι εισαι γνωστος του superman



thumbthumbthumbthumb




στην μπαντα........ερχεται ο θωμααααςςς .......no mercy......

https://1.bp.blogspot.com/-eMxj5238jkM/TirgNi407pI/AAAAAAAAABo/OgKXdWdT7hs/s1600/superman.jpg







:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Thomelef
06-11-12, 18:16
αυτή είναι η έσχατη λύση, αν δεν πιάσει τπτ...κάτι σαν την προσευχή στα ηλεκτρονικά. την πατάς και καθάρισες.

aristent
06-11-12, 20:06
.......θα πρεπει να ειμαι σωστος τουλαχιστον στα βαρη διοτι πανω απο 3500 κιλα συνολικο βαρος απαιτείται διπλωμα κατηγοριας Β+Ε που δεν εχω.



πως και δεν το 'πιασε ο Σεφ να σου πει:

"παντως καλος οδηγος εισαι για ερασιτεχνικο διπλωμα!!!!":th_Laie_67-1: :thumbsup:









Να το βάλεις στο τρένο ;)
Και αν θες ανεβαινουμε μαζι να το παραλάβουμε απο εκει ,τι λες ;

θα φτασετε νωριτερα απο το τρενο???:D :th_Laie_67-1:







Κρητικε, οταν το ξεφορτωσεις απ το καραβι, κανε το τιμονι δεξια και πατα γκαζι.
Αστο στον βυθο να τον φανε τα ψαρια να ησυχασεις απ το μπουρδελο.


:th_Laie_67-1: :thumbsup:

δηλαδή, είτε η Κρήτη δεν έχει θάλασσα να το ρίξει, είτε η θάλασσα εκεί δεν έχει ψάρια να το φάνε ... :shok: :hystericalbs1:

συμφωνω με Πανο,γιατι να πληρωσει εισητηρια στο καραβι????!!!!:th_Laie_67-1: :thumbsup:







Μανο στα Τεμπη που και που εχει μπλοκο απο ΣΔΟΕ,αν και δεν ξερω αν ειναι στην αρμοδιοτητα τους,πες οτι σε σταματανε για να δουνε τι κουβαλας φανταζομαι οτι δεν θα εχεις καποιο προβλημα ε?

Stunt Mike
06-11-12, 20:07
Εχω ενα μεγαλο προβλημα με τη ρυμουλκα.

Οταν θα ανεβω Σερρες το μ3 θα μεταφερθει με τρειλερ. Αλλα πως?

Ετσι κ αλλιως ειμαι παρανομος αφου απαγορευεται η μεταφορα αυτοκινητου με ρυμουλκο , μονο σε κλειστο.

Για να μειωσω τη παρανομια μου θα πρεπει να ειμαι σωστος τουλαχιστον στα βαρη διοτι πανω απο 3500 κιλα συνολικο βαρος απαιτείται διπλωμα κατηγοριας Β+Ε που δεν εχω.

Ειχα σκοπο να ερθω με το range αλλα αυτο εχει βαρος 2500 κιλα αποβαρο. Οποτε ξεπερνω τα 3500 κιλα επιτρεπομενο.

Για να ερθω με το tiguan και να ειμαι οριακα νομιμος πρεπει να μπαξω κοτσαδορο που θα στοιχίσει 1700 ευρω με τοποθετηση :shok:

Και ρωταω τωρα.
Να τα γραψω στα παπ@ρια μου και να ερθω με το range σε ρυθμους χελωνας?
Η να πληρωσω τα γ@μισιατικα του κοτσαδορου ωστε να ειμαι οσο μπορω ήσυχος?

Μπερδεμα......

Καταρχην βρε Μανο,οποιος σου'πε 1700 ευρω για κοτσαδορο στο Τιγκουαν,εχει μαλλον οικοδομη στα μπετα και θελει να του πληρωσεις τα τουβλα!!!Αλλα και παλι εφοσον εχεις ηδη αμαξι που να συρει νομιμα το τρειλερ με το Μ3,ανεβα ετσι.Σε γενικες γραμμες αν σε σταματησουν,θελουν να δουν αδεια ελξης,χαρτια αυτοκινητου και δικα σου.Εφοσον ειναι ολα οκ,δεν θα'χεις προβλημα....

BabisStinson
06-11-12, 20:17
Συγγνώμη για το Off Topic, αλλά 1700 ευρώ για τοποθέτηση κοτσαδόρου??? :shok:
Τι χρειάζεται? Ο κοτσαδόρος, νέος προφυλακτήρας, βάψιμο και καμιά βάση-δέσιμο? Και αυτά πάνε 1700 ευρώ?

m-power_01
06-11-12, 20:21
Βάλε έναν οικονομικοτερο κοτσαδορο. Ή βγαλε δίπλωμα.
Ο διάολος έχει πολλά ποδάρια. Βάλε έναν οικονομικοτερο κοτσαδορο.
Αλλιώς κανε ασφάλεια με οδική . Και μια συνδρομή express service με την διεύθυνση κάποιου σερραιου.
Δήλωσε στην express βλάβη να σε πανε σπίτι σου. Τρέξε και δήλωσε στην ασφαλιστική βλάβη να σε πανε σπίτι σου.

S54POWER
06-11-12, 22:26
Νομιζω οτι πρωτα απο ολα πρεπει να μαθουμε την νομοθεσια, τι ειναι νομιμο και τι παρανομο.Εγω πχ εχω ακουσει οτι απαγορευεται ιχ επιβατικο να ρυμουλκει αυτοκινητο, ο λογος προφανης...


https://www.youtube.com/watch?v=mfLnLwFcSBc

Stamatis
06-11-12, 22:39
Τι κούρβα και κούρβα λέει αυτός ρε?
Ο Θωμάς ήταν στο τιμόνι?

Thomelef
06-11-12, 22:40
κουρβα σε διάφορες γειτονικές μας χώρες σημαίνει π....ανα.

soc12r
06-11-12, 22:44
Εγω πάντως εχω πάρει αγωνιστικό mk2 με vitara και δεν είχε γίνει Τπτ και το καταβασα απο δημητσανα προσοχή θέλει !! Για σιδηροδρομικος που είχα ψαχτει ειναι 120¤ και μόνο βράδυ και θέλει συνοδεία στάνταρ..

m-power_01
06-11-12, 22:47
Εγω πάντως εχω πάρει αγωνιστικό mk2 με vitara και δεν είχε γίνει Τπτ και το καταβασα απο δημητσανα προσοχή θέλει !! Για σιδηροδρομικος που είχα ψαχτει ειναι 120¤ και μόνο βράδυ και θέλει συνοδεία στάνταρ..

Μπορεις να το βαλεις μεσα και απλως να μην μπεις στο τρενο.
Κόβεις όμως το εισητηριο.

Nikos!
06-11-12, 22:49
Περί κοτσαδορου, στη BMW μου έλεγαν αρχικά ότι ΔΕΝ μπαίνει, τελικά με τα πολλά μου είπαν ότι μπαίνει, αλλα το κόστος ήταν 1.600 τοποθετημένος.

Τελικά τον έβαλα στο Σαββα 350 τοποθετημένο και ησύχασα.


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

S54POWER
06-11-12, 23:00
To μεγιστο επιτρεπομενο βαρος ρυμουλκουμενου με φρενα που μπορει να ρυμουλκησει ενα οχημα αναγραφεται στο ταμπελακι του κατασκευαστη, ειναι το δευτερο νουμερο αν δεν κανω λαθος

Stunt Mike
07-11-12, 00:21
Νομιζω οτι πρωτα απο ολα πρεπει να μαθουμε την νομοθεσια, τι ειναι νομιμο και τι παρανομο.Εγω πχ εχω ακουσει οτι απαγορευεται ιχ επιβατικο να ρυμουλκει αυτοκινητο, ο λογος προφανης...

https://www.youtube.com/watch?v=mfLnLwFcSBc

Αυτο εγινε λογω υπερβολικης ταχυτητας και πιθανου πλευρικου ανεμου...Σε μας πχ που κουβαλαμε τροχοσπιτο,ειναι γνωστο αυτο το φαινομενο και ξεκιναει με πολυ μικρες ταλαντωσεις,που αν δεν κοψεις ταχυτητα και δεν τις καταλαβεις,συντομα παιρνουν ανησυχητικες διαστασεις ακομη κι αν οδηγουσες Dodge Ram!!Εν πασει περιπτωσει,στην Ελλαδα οντως απαγορευεται να ρυμουλκεις αυτοκινητο με αλλο Ι.Χ. αλλα δεν ειναι σαφης ο νομος,οποτε οι αστυνομικοι περιοριζονται στο θεμα μεγιστου βαρους ελξης.....Ενα μεσο SUV σημερα βγαζει αδεια ελξης μεχρι 1500 κιλα,τουτεστιν τρειλερ+αγωνιστικο πρεπει να μην το ξεπερνανε αυτο.
Εχω δει καφρους να σερνουνε αγωνιστικο Εβο9 με φιατ πουντο,εκει ειναι λογικο να σε σταματησουν....Επισης εχε στο νου σου οτι δεν υπαρχει τρειλερ στην Ελλαδα,νομιμο για φορτωση αυτοκινητου...Ολα εχουν αδεια και κατασκευη για σκαφος και ως τετοια παιρνουν αδεια ελξης....Ολοι οι αγωνιζομενοι ετσι τα κουβαλουν κι αυτο ειναι εν γνωσει της Αστυνομιας....Που να δεις τι γινεται με τη νομοθεσια για τα τροχοσπιτα...πληρη μεσανυχτα το Υπουργειο συγκοινωνιων....

stamatis m3 e30
07-11-12, 07:55
MANO με κανενα αμαξι δεν μπορεις τραβηξεις αμαξι.....
το 2008 επιτραπηκαν τα ΦΙΧ να τραβανε αγωνιστικα ΜΟΝΟ.και οταν λεω αγωνιστικα εννοω να ειναι και ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΕΝΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ.

Ο πιο ηπιος τροπος να τραβηξεις ειναι(οπου και παλι εισαι παρανομος απλα το παλευεις) ειναι να βγαλεις μια αδεια ελξης για ΜΗΧΑΝΕΣ...με τρειλερ 2 αξονικο αυστηρα και ως 750 κιλα διοτι μετα θελει εγκριση τυπου απο το υπουργειο...
οπου θα το ασφαλισεις φυσικα ,θα εχεις ολες τις απαιτουμενες αδειες ελξης κλπ κλπ.και φυσικα με φορτηγο το οποιο θα ειναι στο ονομα σου η εταιρειας που εισαι και εσυ μεσα.

για αδεια ρυμουλκησης μονο με ΦΙΧ εως 750 κιλα( τοσο ειναι πες του δεν βλεπεις που ειναι αδειο?? δεν θα το ζυγισει πιστεψε με) βγαινει σχετικα ευκολα με τον καταληλο ανθρωπο για βοηθεια παντα!!!

κοτσαδορος 1.700????? θα σου κανει δωρο και το τρειλερ????
εγω σε πολυ γνωστο εργοστασιο κατασκευης κοτσαδορων για το dodge πληρωσα 220 ευρω!!!!

stamatis m3 e30
07-11-12, 07:57
υπαρχει και η λυση να κανεις το τρειλερ σου κλειστο βεβαια...με ενα 200 υλικα και μια ηλεκτροκοληση εισαι ετοιμος!!! και εκει μετα δεν σου λεει κανεις τιποτα....βγαζεις και μια αδεια για μπαγκαζιερα παλι εως 750 κιλα και εισαι κομπλε!!!:thumbsup:

manos///3
07-11-12, 09:30
Σας ευχαριστω για τις συμβουλες.

Τεινω προς το range. Αφου ετσι κ αλλιως παρανομος ειμαι , τι λιγο τι πολυ?..

Το τρειλερ ειναι φιλου , διαξονικο με πεδηση με ολα τα χαρτια του κομπλε. Θα μου το παραχωρησει μεσω υπευθυνης δηλωσης.

Μενει να βγαλω αδεια ρυμουλκησης.

Με ΣΔΟΕ δεν εχω θεμα.

Ο εργοστασιακος κοτσαδορος (μαζι με πριζες/πλεξουδα) της vw κοστιζει 1100 και η τοποθετηση κοντα στα 300. Το εχω δει απο κοντα κ δεν υπαρχει κατι καλυτερο. Εχει συστημα που κλεινει μεσα στο προφυλακτηρα και δε βλεπεις τιποτα. Ο ηλεκτρολογος εχει πολυ δουλεια αφου ξηλωνει τη εσωτερικη αριστερη πλευρα για να περασει τη πλεξουδα. Εκανα λαθος στη τιμη , καπου στα 1400 ευρω παει.

850CSI
07-11-12, 11:15
παντως Μανο αν ακομη ψαρωνης και (τινης) προς το Range και αν παλι το σκεφτεσε κατεβενω αθηνα με τρενο και το φερνω Οδικως εγω:original:

manos///3
07-11-12, 11:39
παντως Μανο αν ακομη ψαρωνης και (τινης) προς το Range και αν παλι το σκεφτεσε κατεβενω αθηνα με τρενο και το φερνω Οδικως εγω:original:

Σε ευχαριστω ρε Γιωργη αλλα θα ξενερωσεις με το μ3...η 6η τελειωνει καπου στα 260 κοντερισια. Ειμαι σιγουρος πως θα το παρατησεις στα καμμενα βουρλα...

850CSI
07-11-12, 12:05
Σε ευχαριστω ρε Γιωργη αλλα θα ξενερωσεις με το μ3...η 6η τελειωνει καπου στα 260 κοντερισια. Ειμαι σιγουρος πως θα το παρατησεις στα καμμενα βουρλα...

:th_Laie_67-1::hystericalbs1: ΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ Ι??????????????????????????????????????????????? στα 260????? :original: (ενταξει απο κει Αρχιζη η δικια μου 6τη) θα τα πουμε στα σιερρας λοιπον :th_Laie_67-1::hystericalbs1:

pilot
07-11-12, 16:03
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

stamatis m3 e30
07-11-12, 20:39
Σας ευχαριστω για τις συμβουλες.

Τεινω προς το range. Αφου ετσι κ αλλιως παρανομος ειμαι , τι λιγο τι πολυ?..

Το τρειλερ ειναι φιλου , διαξονικο με πεδηση με ολα τα χαρτια του κομπλε. Θα μου το παραχωρησει μεσω υπευθυνης δηλωσης.

Μενει να βγαλω αδεια ρυμουλκησης.

Με ΣΔΟΕ δεν εχω θεμα.

Ο εργοστασιακος κοτσαδορος (μαζι με πριζες/πλεξουδα) της vw κοστιζει 1100 και η τοποθετηση κοντα στα 300. Το εχω δει απο κοντα κ δεν υπαρχει κατι καλυτερο. Εχει συστημα που κλεινει μεσα στο προφυλακτηρα και δε βλεπεις τιποτα. Ο ηλεκτρολογος εχει πολυ δουλεια αφου ξηλωνει τη εσωτερικη αριστερη πλευρα για να περασει τη πλεξουδα. Εκανα λαθος στη τιμη , καπου στα 1400 ευρω παει.

ρωτα για ασφαλεια.....ενας αμα πεσει πισω σου η παρεις καποιον αμπαριζα με το τρειλερ τοτε δεν καλυπτεσε πουθενα....γενικως βεβαια ειναι μπερδεμενη ιστορια...

αδεια ρυμουλκησης με το τζιπ για αμαξι δεν βγαζεις!!! με αμαξι βγαζει για μπαγκαζιερα,τρειλερ μεταφορας μηχανων,και σκαφους και αυτο εως 750 κιλα το τρειλερ που δεν χρειαζεται εγκριση τυπου....

αλλο ειναι να εχεις χαρτια μηχανολογου,αδεια ρυμουλκησης,αδεια ελξης,ασφαλεια,για το συγκεκριμενο τρειλερ οπου βαση μηχανολογου ειναι για να τραβαει μηχανες (τα κιλα και σε αμαξι να βγαλεις πχ αν ειχες αγωνιστικο μεχρι 750 κιλα θα εβγαζες παλι ) και αντι για μηχανες εχεις πανω αμαξι.......κια αλλο ειναι να μην εχεις τιποτα και απλα να του δειξεις μια υπευθηνη δηλωση σκετη....

εδω να σου πω οτι τα προστιμα ξεκινανε απο τα 1500 και φτανουν ως τα 5000+ ευρω!!!

E46 POWER
07-11-12, 23:37
εγω πιστευω οτι κανενας δεν θα σε σταματησει πουθενα! Αλλα η καλυτερη λυση ειναι να το φορτωσεις στο τρενο να κοψεις και ενα εισητηριο και τελος. Αν δεν εισαι σερρες στην ωρα σου μπορω να το παραλαβω εγω. 5 λεπτα μακρια μενω απο τον σταθμο!

m-power_01
08-11-12, 00:52
εγω πιστευω οτι κανενας δεν θα σε σταματησει πουθενα! Αλλα η καλυτερη λυση ειναι να το φορτωσεις στο τρενο να κοψεις και ενα εισητηριο και τελος. Αν δεν εισαι σερρες στην ωρα σου μπορω να το παραλαβω εγω. 5 λεπτα μακρια μενω απο τον σταθμο!

Δεν πάει σερρες, σταματάει θεσσαλονίκη

Thomelef
08-11-12, 15:31
ρε μλκ κρητικέ...άμα θες σου στέλνω μεγάλες ωτοασπίδες που έχω στο μαγαζί, παίρνεις και ένα στερεοφωνικό στ'αμάξι και έλα οδηγώντας.
τρέιλορ και χαζαμάρες...

manos///3
08-11-12, 15:40
ρωτα για ασφαλεια.....ενας αμα πεσει πισω σου η παρεις καποιον αμπαριζα με το τρειλερ τοτε δεν καλυπτεσε πουθενα....γενικως βεβαια ειναι μπερδεμενη ιστορια...

αδεια ρυμουλκησης με το τζιπ για αμαξι δεν βγαζεις!!! με αμαξι βγαζει για μπαγκαζιερα,τρειλερ μεταφορας μηχανων,και σκαφους και αυτο εως 750 κιλα το τρειλερ που δεν χρειαζεται εγκριση τυπου....

αλλο ειναι να εχεις χαρτια μηχανολογου,αδεια ρυμουλκησης,αδεια ελξης,ασφαλεια,για το συγκεκριμενο τρειλερ οπου βαση μηχανολογου ειναι για να τραβαει μηχανες (τα κιλα και σε αμαξι να βγαλεις πχ αν ειχες αγωνιστικο μεχρι 750 κιλα θα εβγαζες παλι ) και αντι για μηχανες εχεις πανω αμαξι.......κια αλλο ειναι να μην εχεις τιποτα και απλα να του δειξεις μια υπευθηνη δηλωση σκετη....

εδω να σου πω οτι τα προστιμα ξεκινανε απο τα 1500 και φτανουν ως τα 5000+ ευρω!!!

Θα το ασφαλίσω σιγουρα, για ενα μηνα.

Το τρειλερ ειναι με χαρτια, εγκριση τυπου, διαξονικο με πεδηση, μαρκας Ηumbaur με ωφελιμο 1900 κιλα, μεικτο 2500 κιλα.

Εχω καταθεσει ηδη τα χαρτια του ωστε να βγαλω αδεια ρυμουλκησης, εστω για σκαφος, για το range.

Οποτε θα εχω ασφαλεια αστικης ευθυνης και αδεια ρυμουλκησης.
Θα το φερω προσεκτικα πανω και ευχομαι να πανε ολα ισια :original: