PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW OEM E85 BUSINESS CD PLAYER



fanisk
05-11-12, 03:54
Κοντευει 5 το πρωι και αντι να κοιμαμαι ασχολουμαι με τη :ranting2:

Πριν μηνες στη Χιο πηραμε ενα CD με ετικετα απο ενα Πακιστανο για να ακουσουμε τη Παολαρα :th_Laie_67-1: Η ετικετα που στραβοκολλησε μαλλον εκανε τη ζημια (απο οτι ειδα τωρα). Απο τοτε δεν εκανε eject με τιποτα και ακουγες ενα τσουκου-τσουκου συνεχεια μεχρι να σταματησει απο μονο του και ξανα παλι τα ιδια οταν πατουσες το eject. Μεχρι και μια ωρα πριν που το εβγαλα απο το αμαξι, το εκανα βιδες, και με λιγη τυχη, καντηλια και 1 πενσα, βγηκε! Α ναι, μειναν και 2 βιδες που δεν ξερω που εμπαιναν..εψαξα ολες τις τρυπες μια-μια :th_Laie_67-1: Γαμω την εμπνευση του βλακα που σκεφτηκε να βγαλει στην αγορα torx μισου χιλιοστου βιδες :ranting2:

Σημειωσαμε προοδο, δεν ακουγεται πια το ενοχλητικο τσουκου-τσουκου απλα δεν κανει eject με τιποτα. Δεν ακουω συχνα cd αφου εχω το dice και το κινητο στο αμαξι αλλα με ενοχλει που ξερω οτι δεν δουλευει οπως πρεπει.

Η ευκολη και ακριβη λυση ειναι νεα πηγη, η αλλη λυση που ψαχνω ειναι ενας μαστορας που θα το ανοιξει, θα βρει ακριβως τι φταιει, θα το φτιαξει και θα δουλεψει οπως πρεπει.. ξερετε καποιον?

spar@
05-11-12, 04:20
υπαρχει μηχανικος υπηρεσιας...
πες μου λιγο για να κανω την διαγνωση σε πιο τραγουδι κολλησε αν κολλησε στο φταις κανε ενα ρεσετ απο την μπαταρια και θα στρωσει!

fanisk
05-11-12, 04:26
υπαρχει μηχανικος υπηρεσιας...
πες μου λιγο για να κανω την διαγνωση σε πιο τραγουδι κολλησε αν κολλησε στο φταις κανε ενα ρεσετ απο την μπαταρια και θα στρωσει!

Στο τι σε πιανει κολλησε.. ρε σου λεω μειναν και 2 βιδες απ'εξω, μαλακια εχει γινει! Το τραβαγα με τη πενσα για να βγει. Ξερεις κανεναν να το φερει στα ισα του ή να του βαλω φωτια και να ψαξω για κανα καλο auction στον μπεη?

Και reset με τη μπαταρια να κανω, θα κολλησει το επομενο..

spar@
05-11-12, 05:19
Στο τι σε πιανει κολλησε.. ρε σου λεω μειναν και 2 βιδες απ'εξω, μαλακια εχει γινει! Το τραβαγα με τη πενσα για να βγει. Ξερεις κανεναν να το φερει στα ισα του ή να του βαλω φωτια και να ψαξω για κανα καλο auction στον μπεη?

Και reset με τη μπαταρια να κανω, θα κολλησει το επομενο..

υπηρχε και πιο ευκολος τροπος να το βγαλεις...πφφφφ
οι βιδες που περισευουν δεν μας ενοχλουν...

https://www.youtube.com/watch?v=cimUkpJk8bc&feature=related
γραψε αυτο σε ενα cd και αστο να παιξει 3 φορες και θα στρωσει...


υ.γ ποσο παιζει μεταχειρισμενο απ οξω?

nikos1400
05-11-12, 05:39
Φανη. τωρα που τελειωσες με την πενσα, πιασε και τη βαριοπουλα !

:th_Laie_67-1:

Ptboul
05-11-12, 10:21
Με κανα τσιμπιδάκι δεν βγαίνει;

Konstantinos E60
05-11-12, 10:28
Της Παολας είπες ? Ρε θα έβαζες λίγες κροκετες στο σταχτοδοχειο και θα έβγαινε μόνο του!

merbeind
27-12-12, 21:30
Το ιδιο ακριβως κανει και το δικο μου.
Παλι καλα εχω το ipod παρομοια αλλα και παλι ειναι πικρα.Ειδικα οταν κανει το τσικτσικτσικ μου ερχεται να το σπασω.

fanisk
27-12-12, 21:51
Το ιδιο ακριβως κανει και το δικο μου.
Παλι καλα εχω το ipod παρομοια αλλα και παλι ειναι πικρα.Ειδικα οταν κανει το τσικτσικτσικ μου ερχεται να το σπασω.

Στειλτο να στο φτιαξω :th_Laie_67-1:

merbeind
27-12-12, 22:24
Πλεον εχω ξεχασει καν οτι το αμαξι παιζει και cd...

Stamatis
27-12-12, 22:24
Θυμησε μου, εχεις ναβι?

fanisk
27-12-12, 22:25
Πλεον εχω ξεχασει καν οτι το αμαξι παιζει και cd...

Και εγω σπανια εβαζα λογω ipod/usb, πιο πολυ με ενοχλει οτι ξερω οτι δεν δουλευει. Αλλα στη παρουσα φαση προτιμω να τα ξοδεψω αλλου αυτα τα χρηματα. (350-500¤ βρισκω τη πηγη στο ebay).

fanisk
27-12-12, 22:33
Θυμησε μου, εχεις ναβι?

Ναι Προεδρα, μαζευομαστε τα βραδια με το σπαρα και βλεπουμε 2 ταινιες καουμποικες και μια ερωτικη :th_Laie_67-1:

Stamatis
27-12-12, 22:37
Www.fabdirect.com

Συμπληρωσε τη φορμα αναζητησης και δες τι τιμη το δινουν.

fanisk
26-04-13, 08:40
Το τελευταιο καιρο το κουμπι #1 θελει υπερπροσπαθεια για να πατηθει. Χαλασε ή εχει μπει σκονη ή κατι αλλο και δεν κανει επαφη? Κοντευω να σπασω το δαχτυλο μου για να πατηθει. Τα υπολοιπα δουλευουν κανονικα. Να ψεκασω κατι? Τι?

Dermatis
26-04-13, 11:38
Eλα .......αμα εισαι αθηνα κατι θα κανουμε .......το εχω κανει το χειρουργειο αυτο σε buisness του Ε46......εχω τα εργαλεια ........οποτε θες ελα απο εδω αμα εισαι Αθηνα να το δουμε!

fanisk
26-04-13, 11:50
Eλα .......αμα εισαι αθηνα κατι θα κανουμε .......το εχω κανει το χειρουργειο αυτο σε buisness του Ε46......εχω τα εργαλεια ........οποτε θες ελα απο εδω αμα εισαι Αθηνα να το δουμε!

Ανθρωπε μου !! Τι φταιει? Σκονη στο κουμπι? Κατι αλλο?
Το πτυχιο Ιατρικης ειναι απο Ρουμανια? Κανονισε να μη δουλευουν και τα υπολοιπα 5 κουμπια, με τρανζιστορακι θα τη βγαζω.

Dermatis
26-04-13, 11:57
Ανθρωπε μου !! Τι φταιει? Σκονη στο κουμπι? Κατι αλλο?
Το πτυχιο Ιατρικης ειναι απο Ρουμανια? Κανονισε να μη δουλευουν και τα υπολοιπα 5 κουμπια, με τρανζιστορακι θα τη βγαζω.

Τραντζιστρ κολλημενο με ταινια πνω στο ταμπλο........:hystericalbs1::hystericalbs1:

Το κουμπι τωρα το ειδα ...... εγω ελεγα για το eject!
Τα φτιαχνουμε και τα δυο πιστευω ..... οσο για το κουμπι αν εχει σπασει μεσα η επαφη βλεπουμε......βασικα το λυνουμε βαζουμε λιγο σπρευ επαφων τεσταρουμε και βλεπουμε ...... πιστευω πως δεν ειναι τιποτα ......
Αααααα να φανταστω τα περισευματα - βιδες τα εχεις ετσι?
:drive::drive:

Dermatis
26-04-13, 11:59
Πτυχιο ιατρικης ......απο παρακολουθηση ξενης σειρας στον αντενα με χειρουργια ..........δεν ξερω και πως λεγεται Dr Who......:warriorsmiley::hystericalbs1::hysterical bs1:

Dermatis
26-04-13, 12:01
https://www.google.gr/search?hl=el&q=%CF%80%CE%B1%CF%84%CE%B5%CE%BD%CF%84%CE%B5%CF%82 +%CF%83%CF%84%CE%BF+%CE%B1%CE%BC%CE%B1%CE%BE%CE%B9&qscrl=1&bav=on.2,or.r_cp.r_qf.&biw=1600&bih=775&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=R1B6UYalKYSbPY74gbgB#imgrc=3kaWOBq4EyJA5M%3A%3B _g0ue4rcrbv2EM%3Bhttp%253A%252F%252Fpswnio.gr%252F wp-content%252Fuploads%252F2009%252F10%252Ffix_fixed_ there_i_fixed_it_mercedes_radio_patenta.jpg%3Bhttp %253A%252F%252Fpswnio.gr%252Farchives%252F3442%3B5 00%3B345
χαχαχαχα

fanisk
26-04-13, 12:11
Τραντζιστρ κολλημενο με ταινια πνω στο ταμπλο........:hystericalbs1::hystericalbs1:

Το κουμπι τωρα το ειδα ...... εγω ελεγα για το eject!
Τα φτιαχνουμε και τα δυο πιστευω ..... οσο για το κουμπι αν εχει σπασει μεσα η επαφη βλεπουμε......βασικα το λυνουμε βαζουμε λιγο σπρευ επαφων τεσταρουμε και βλεπουμε ...... πιστευω πως δεν ειναι τιποτα ......
Αααααα να φανταστω τα περισευματα - βιδες τα εχεις ετσι?
:drive::drive:

Καλα θα το φερω και βλεπουμε τι θα φτιαχτει και τι οχι, αν τα καταφερεις εισαι ωραιος! Οι βιδες δεν εχω ιδεα που ειναι.

Dermatis
26-04-13, 12:40
Καλα θα το φερω και βλεπουμε τι θα φτιαχτει και τι οχι, αν τα καταφερεις εισαι ωραιος! Οι βιδες δεν εχω ιδεα που ειναι.

Οποτε θες θα χαρω .....να τα πουμε!
Στειλε μου πμ οποτε θες και σκουρα να τα βρουμε δυο βηματα απο εμενα ειναι ενα ηλεκτρονικος ολα τα λεφτα ......:warriorsmiley:

fanisk
26-04-13, 12:59
Ωραια κανονιζουμε μεσα στη βδομαδα, θα σου στειλω.

fanisk
17-01-14, 14:24
Ηρθε ο καιρος να το φτιαξω επιτελους.

Το πηγα στην KLS Electronics προχθες. Με πηραν χθες να μου πουν οτι δεν εχει σπασει κανενα γραναζι, χαθηκαν οι χρονοι των γραναζιων ομως για αυτο και ο θορυβος. 50¤, αλλαγη καποιων ολοκληρωμενων (εχουν σχεση με το eject ειπαν) και η πηγη δουλευει αψογα, φορτωνει CD αμεσως, το βγαζει αμεσως και δεν ακουγεται κιχ. :thumbsup:

Μολις θυμηθηκα οτι ξεχασα να τους πω για το "1" που δεν πατιεται καλα. Τελος παντων, την επομενη φορα.

fanisk
05-08-14, 10:19
Σημερα βρηκα χρονο να ασχοληθω και με αυτο. Βαριομουν να τρεχω στην αλλη ακρη στη KLS και ειπα να το βρω μονος μου.
Αφαιρεση του r/cd, ξεβιδωμα στα βιδακια και αφαιρεση της ταινιας. Παιρνουμε τη πλακετα πισω απο τη προσοψη στο χερι και με contact cleaner και μπατονετες βγαζουμε τη βρωμια που χαλαει την επαφη.
Ετοιμο, το πατησα καμια 50αρια φορες απο τη χαρα μου που δουλεψε :th_Laie_67-1: