PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] Χταπόδια ver. 2.1



Stamatis
03-03-10, 23:06
Λοιπόν, βρήκα και εγώ κάτι χταποδάκια, ψιλοτσάμπα, με μόνο πρόβλημα πως είναι αυτά που λέμε race, δηλαδή δεν έχουν καθόλου μα καθόλου καταλύτες.
Εχουν βάσεις για τους αισθητήρες λ απο ότι βλέπω αλλά δεν ξέρω αν -πέφτουν ακριβώς στη θέση που πρέπει.

Οι ερωτήσεις είναι 2.

1- Χωρίς καταλύτες στα χταπόδια, το αμάξι περνάει καυσαέρια ΝΟΜΙΜΑ σε ΚΤΕΟ?
2- Αν οι αισθητήρες δεν πέσουν ακριβώς στις τρύπες και χρειαστεί μοντίφα για μάκρυμα στα καλώδια, πόσο εύκολο είναι αυτό και ποιός το έχει κάνει?

Κλείνοντας με αυτό ανοίγω και μια υποερώτηση
πακέτο μπορώ να πάρω και ένα τελικό Scorpion.

Γνωρίζουμε κάτι και για αυτή τη μάρκα, έχουμε κάποια εμπειρία?

Η τιμή του πακέτου είναι δελεαστική (400 γιούρο όλα) οπότε το σκέφτομαι πολύ ζεστά και ας μην το χρειάζομαι, απλά για το μπάξιμο και μονο, άντε και κανα αλογάκι σκόρπιο εδώ και εκεί.

Vasilis
03-03-10, 23:10
εχω να σου αντιπροτεινω....χταποδακι ελαφρως φορεμενο..τσεκαρισμενο σε γνωστου το αυτοκινητο οτι δουλευε αψογα....τιμη νομιζω σπεσιαλ...μιας κ το δινε 550 με τους καταλυτες...τους οποιους πηρα εγω....!
αν θες ρωταμε αν μπορεις να το τσιμπησεις με 200 ευρα.....
για καταλυτες...ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ θα περνας καυσαερια χωρις αυτους....κ οσον αφορα το θεμα των καλωδιων....γινεται η μοντιφα...αλλα ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι φτανουν τα υπαρχον....αν κρινω απο το μεγεθος των δικων μου.....

οσον αφορα το τελικο που λες σταματακη μου....δεν εχω αποψη.....!

καλη αποφαση.....

Vasilis
03-03-10, 23:12
μην ξεχασω....οτι πρεπει να υπολογιζεις κ κανα 200αρι για τοποθετηση.....+ αν ο μηχανικος σου ξερει για το υλικο (κατι σαν μικρη γαζα) που τυλιγουν το χταποδι....να το βαλεις....δημιουργει ηχομονωση κ θερμομονωση στον χωρο του κινητηρα....το χει βαλει ο μπαν-βικ....κ γω εκανα την μακακια κ ΔΕΝ το βαλα......!

Stamatis
03-03-10, 23:13
εχω να σου αντιπροτεινω....χταποδακι ελαφρως φορεμενο..τσεκαρισμενο σε γνωστου το αυτοκινητο οτι δουλευε αψογα....τιμη νομιζω σπεσιαλ...μιας κ το δινε 550 με τους καταλυτες...τους οποιους πηρα εγω....!
αν θες ρωταμε αν μπορεις να το τσιμπησεις με 200 ευρα.....
για καταλυτες...ειμαι σιγουρος οτι ΔΕΝ θα περνας καυσαερια χωρις αυτους....κ οσον αφορα το θεμα των καλωδιων....γινεται η μοντιφα...αλλα ειμαι ΣΙΓΟΥΡΟΣ οτι φτανουν τα υπαρχον....αν κρινω απο το μεγεθος των δικων μου.....

οσον αφορα το τελικο που λες σταματακη μου....δεν εχω αποψη.....!

καλη αποφαση.....
να ρωτήσουμε, να ρωτήσουμε και να το πάρουμε κιόλας αν περνάμε καυσαέρια.
Γιατί να πάμε στο race του αγνώστου και να πάρουμε και την εξάτμιση μαζί που δεν ξέρουμε και τι ήχο βγάζει;

Αν είναι όμως για Μ54 πρέπει να ρωτήσουμε αν κάνει σε Μ52 που είμαι εγώ.

Νέα ερώτηση λοιπόν...

Κάνει το πενηντατέσΕρΟ στο πενηνταδύο?

Vasilis
03-03-10, 23:14
το ρωταω αυριο σταματη μου....κ σου λεω....για να μαστε σιγουροι....

καθυστερησα στο κρεβατι ομως..κ το μωρο μου φωναζει.....αχαχχαχα

καλο βραδυ...τα λεμε αυριο..!

NickE60
03-03-10, 23:52
Νέα ερώτηση λοιπόν...

Κάνει το πενηντατέσΕρΟ στο πενηνταδύο?

:th_Laie_67-1: Κάνει!!!

zaharias
04-03-10, 00:13
Τη θυμαμαι σαν εταιρεια οταν πρωτοξεκινησα να παιρνω το PerformanceBMW Magazine που βγαινει στην Αγγλια αν δεν κανω λαθος και εβλεπα μεσα εκει τη διαφημιση.. Δεν εχω ακουσει καθολου σχολια, δηλαδη δεν ξερω καποιον που να φοραει, αλλα φαινονται ποιτικες εξατμισεις.. Επισης, υπαρχει καποιος πωλητης στο Αγγλικο ebay που δινει cat back συστηματα της Scorpion σε απιστευτη τιμη, αλλα δε στελνει Ελλαδα.. (μηπως θελεις να του στειλεις ενα mail?)
Το τελικο που βρηκες ειναι Ελλαδα ή εξωτερικο?

Stamatis
04-03-10, 06:59
Ελαδισταν ειναι ολο το σετ, για αυτο και μπηκα στη μπριζα.

z3 2.2
04-03-10, 08:59
Το μονο σιγουρο Σταματη ειναι οτι στα καλωδια των λ δεν γινεται να γινει προεκταση.
Ολα παιζουν βαση ωμικης αντιστασης.

Vasilis
04-03-10, 10:55
Snoupako μου....
Δυστυχώς το οχταποδιον εφυγε νύχτα σε εξετελιστικη τιμή οπως σου χα αναφέρει....
Έχω το νου μου αν ακούσω για κάτι άλλο...
Η αλήθεια είναι ότι οι ευκαιρίες ...νύχτα εξαφανίζονται....

Stamatis
04-03-10, 11:20
Δεν πειραζει.
Οπλιζω το ψαροντουφεκο και βγαινω για ψαρεμα.

Stefanos_Cool
04-03-10, 11:21
Δεν πειραζει.
Οπλιζω το ψαροντουφεκο και βγαινω για ψαρεμα.

Φέρτα πάνω άμα βρεις, έχω μπόλικα κάρβουνα και καλό ούζο...:whistle:

makisM5
04-03-10, 11:45
Δεν πειραζει.
Οπλιζω το ψαροντουφεκο και βγαινω για ψαρεμα.

???? παλι ολοι οι γνωστες ΒΓΗΚΑΜΕ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ!!! Ασε τα χταποδια και βαλε σουπια....

κοιτα να δεις.... πρεπει να εχει 2 λ και να ειναι επανω στους καταλητ. και αμα κανεις την αλλαγη δεν θα διαβασει σωστα το προγραμμα και θα σου το ριξει στο υποπρογραμμα απο οτι ξερω παντα ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ....thumb

ΤΑΜΟΦΥΛΑΚΑ αυτα θελουν και λιγο ΠΕΙΡΑΜΑΤΑ ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ για να δεις....
αλλα αμα σου κατσει συνδιασμος.... γ!μ!ει αλλαζει ολο ¨¨σχεδι﨨!!! αλλο αμαξι....thumb