PDA

Επιστροφή στο Forum : S.O.S. Χαλασε το κουμπι on-off στο ραδιοφωνο



katsaraios
01-11-12, 13:20
Καλησπερα,
μου χαλασε το κουμπι on-off στο ραδιοbuisness ,ξαφνικα πηγαινοντας να το κλεισω αυξησε στο τερμα την ενταση του ηχου(πεταχτηκε μια γειτονισσα με ρολλει στο μαλλι)και δεν χαμηλωνει..
Ανοιγοκλεινη κανονικα 0n-off αλλα δεν μειωνει τον ηχο με τιποτα....:thumbsdown:
Δεν ακουσα κατι να σπαει η να τριζει γυρνωντας το δεξια -αριστερα..
Εχει κανεις εμπειρια?
Πριν το σφαξω να δω τι επαθε...

:thnx:

αν εχει κανεις buisness σε αποθηκη να ετοιμαζεται

Ptboul
01-11-12, 13:25
Παίζει να κανε τίποτα η μικρή ή κανένας άλλος και να κάνει τώρα τον κινέζο;

Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο στο 34άρι αλλά εκεί το ραδιόφωνο είχε αποσπόμενη πρόσοψη. Το έριχνα χύμα μες το ντουλαπάκι κ κάποια μέρα πιέστηκε το κουμπάκι που ανεβοκατέβαζε την ένταση, κάτι έσπασε μέσα κ από το πουθενά τρελαινόταν κ ανέβαζε ένταση στο φουλ!

Πιστεύω κάτι έχει σπάσει κ σε εσένα και λογικά όχι ως δια μαγείας.

PANOS-E60
01-11-12, 13:30
μαμά ραδιοκασετόφωνο γιά 46αρι έχω Γιώργο.

katsaraios
01-11-12, 13:33
Παίζει να κανε τίποτα η μικρή ή κανένας άλλος και να κάνει τώρα τον κινέζο;

Είχα πάθει ακριβώς το ίδιο στο 34άρι αλλά εκεί το ραδιόφωνο είχε αποσπόμενη πρόσοψη. Το έριχνα χύμα μες το ντουλαπάκι κ κάποια μέρα πιέστηκε το κουμπάκι που ανεβοκατέβαζε την ένταση, κάτι έσπασε μέσα κ από το πουθενά τρελαινόταν κ ανέβαζε ένταση στο φουλ!

Πιστεύω κάτι έχει σπάσει κ σε εσένα και λογικά όχι ως δια μαγείας.
Πανο Νο 1 οχι η μικρη μονο οδηγιες δινει για τις μουσικες επιλογες:th_Laie_67-1: δεν πειραζει(ευτυχως)και δεν νομιζω να εσπασε κατι βρε φιλε..

μαμά ραδιοκασετόφωνο γιά 46αρι έχω Γιώργο.
Πανο Νο 2 αν ειναι buisness και αποτυχει η επεμβαση η μας βρει καποια λυση αλλος με αναλογο προβλημα θα με ενδιεφερε η αγορα,ευχαριστω.

wheelman
01-11-12, 13:37
Γιά ρίξε μια ματιά εδώ,


https://www.youtube.com/watch?v=1plG0Tggt14"]www.youtube.com/watch?v=1plG0Tggt14

δέν βλέπω τι παίζει αλλα απο τον τίτλο φαίνεται οκ

Tsakirakos
01-11-12, 13:49
Αν χρειαστεις εχω το μαμα κασετοφωνο παρθενο. Σφυρα κλεφτικα αν χρειαστεις

katsaraios
01-11-12, 14:02
στο βιντεακι δειχνη οτι κανει μια τρυπα στο εσωτερικο πλαστικο που συγκρατει το κουμπι ,για να φτιαξει το σπασμενο κομματι ...πολυ δυσκολο καθως εχοντας ανοιξει 3 ΟΕΜ και ξεροντας τι πολυπλοκο ειναι 8α δω εφιαλτες αν εχει σπασιμο...

m-power_01
01-11-12, 15:45
Βάλε χειριστήρια στο τιμόνι αντί να βάλεις αλλο bussines .
Θα ανεβοκατεβαζεις απο εκει την φωνή

zgouriazmenos
01-11-12, 15:48
Ποτενσιόμετρο κατά πάσα πιθανότητα. Αν μπορείς ρίξ'του λίγο σπρέυ επαφών, και δούλεψέ το (με κλειστό το ράδιο), μπορεί να συνέλθει

spar@
01-11-12, 15:50
το κουμπι την ακουσε...
αλλαξε το
https://modaae.gr/list.php?categid=75&subcategid=356

katsaraios
01-11-12, 18:46
Ποτενσιόμετρο κατά πάσα πιθανότητα. Αν μπορείς ρίξ'του λίγο σπρέυ επαφών, και δούλεψέ το (με κλειστό το ράδιο), μπορεί να συνέλθει
Βαγγελακη στο μυαλο μου εισαι,και ως εκ θαυματος με ελαχιστο ψεκασμα αφου το ειχα βγαλει απο την φυσα και καλο στεγνωμα δουλευει μια χαρα...ελπιζω να μην το ξανακανει...
δεν αξιζε και η γειτονισσα αλλιως θα το ξανατσιτωνα:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

zgouriazmenos
01-11-12, 19:27
Χαχαχαχαχα! Γειά σου ρε Γιώργη!!!!!!