PDA

Επιστροφή στο Forum : Αντλια υψηλης και αντιπρoσωπείες του κ@λου....



Z4 DCT
27-10-12, 17:40
Εν ολιγης .....με 17000χλμ μας ήρθε και εμας στις αγκάλες μας το πρόβλημα με την αντλία υψηλης πιεσης καύσιμου,....:thumbsdown:...τι και αν ειχα κανει το update αποι το 2010.....αρχισε με καποια λιγο μεγαλύτερα μιζαρισματα και ξαφνικά μου αναψε rduche power 2 φορες....
Πηγα λοιπον σε μεγαλη αντιπροσωπεία στην Συγγρου και μετα απο την διάγνωση .....το αφησα για να μου την αλλαξουν....

Κοστος μαζι με τις εκπτωσεοις 407ε

Το μεσημερι λοιπον πανευτυχής, παρέλαβα το αμαξι , χωρις μιζαρισματα και χωρις παρατράγουδα και πηγα σπιτι, οπου το άφησα την ραμπα(κατηφορα) για να το καθαρίσω ....

Οταν λοιπον το καθαρισα και πηγα να το μετακινήσω....νασου απο κατω μια κηλίδα λαδι!!:shok:......μετα το εγκεφαλικό και τα χαπια απο τον γειτονα...τηυλ στον τεχνικο,......:ranting2::ranting2:....
Μου απάντησε οτι δεν ξεω να μιλησω με τον τεχνικο που το κοιταξε και να σας καλεσω.....:thumbsdown:
Αφου δεν με καλεσε ξαναπαίρνω για να του πω απο που ακριβως τρεχει......αφου μεσα σε 5 λεπτα το σηκωσα στους γρύλους.....
Μου λεει......'' με συγχωρείτε, ουτε εγω δεν το ηξερα οτι αλλάζοντας την αντλία εχουμε απώλεια λαδιού...και μάλλον εμεινε λιγο:shok: λαδι στην ποδια''

Του απαντώ και γω.....τι λες γαμω την κοινωνία μου,,,,,,!!!!:ranting2:...τι έφερα εκει κανα μπουρδέλο???.....στο έφερα σε κατάσταση να γυαλιστείς πανω του και μου το παραδίδεις με λάδια να σταζουν και το μοτερ λες και σκούπισες τον κωλο σου και μετα αφου δεν ειχες χαρτι, σκουπίστηκες απο το μοτερ???:ranting2:.....
Αρχισε τα σας παρακαλώ....το παιδι δεν το πρόσεξε!!!!!.......ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ:ranti ng2:


Το σκούπισα απο κατω οσο μπορούσα και σήμερα το έβγαλα μια βολτα.......το λαδι δείχνει να μην εχει φύγει ακομη ολο......αυριο θα το παω εκει......

Ετοιμάστε τις γλώσσες σας,.........θα πέσει σκούπισμα Ελληναρες:ranting2:

Stamatis
27-10-12, 17:47
Πάμε όλοι μαζί να τα κάνουμε πoυτάνα.
Να τους ρίξουμε και έναν πέτσο στο τέλος.

aristent
27-10-12, 17:53
αυριο???....ρωτα τους πρωτα, μην τυχον θελουν να πανε στην παρελαση!!!:thumbsup:







Σοβαρα ρε Γιαννακο αφησες το οχημα εκει χωρις να εισαι πανω απο το κεφαλι τους???.......δεν απορω που συμβαινουν αυτα.....μπορει αρκετοι να ειναι καλοι τεχνιτες,αλλα με τις λεπτομερειες (καθαριοτητα,γρατσουνιες κλπ.)δεν τα πανε καλα!!!!:thumbsdown:

m-power_01
27-10-12, 17:53
Εν ολιγης .....με 17000χλμ μας ήρθε και εμας στις αγκάλες μας το πρόβλημα με την αντλία υψηλης πιεσης καύσιμου,....:thumbsdown:...τι και αν ειχα κανει το update αποι το 2010.....αρχισε με καποια λιγο μεγαλύτερα μιζαρισματα και ξαφνικά μου αναψε rduche power 2 φορες....
Πηγα λοιπον σε μεγαλη αντιπροσωπεία στην Συγγρου και μετα απο την διάγνωση .....το αφησα για να μου την αλλαξουν....

Κοστος μαζι με τις εκπτωσεοις 407ε

Το μεσημερι λοιπον πανευτυχής, παρέλαβα το αμαξι , χωρις μιζαρισματα και χωρις παρατράγουδα και πηγα σπιτι, οπου το άφησα την ραμπα(κατηφορα) για να το καθαρίσω ....

Οταν λοιπον το καθαρισα και πηγα να το μετακινήσω....νασου απο κατω μια κηλίδα λαδι!!:shok:......μετα το εγκεφαλικό και τα χαπια απο τον γειτονα...τηυλ στον τεχνικο,......:ranting2::ranting2:....
Μου απάντησε οτι δεν ξεω να μιλησω με τον τεχνικο που το κοιταξε και να σας καλεσω.....:thumbsdown:
Αφου δεν με καλεσε ξαναπαίρνω για να του πω απο που ακριβως τρεχει......αφου μεσα σε 5 λεπτα το σηκωσα στους γρύλους.....
Μου λεει......'' με συγχωρείτε, ουτε εγω δεν το ηξερα οτι αλλάζοντας την αντλία εχουμε απώλεια λαδιού...και μάλλον εμεινε λιγο:shok: λαδι στην ποδια''

Του απαντώ και γω.....τι λες γαμω την κοινωνία μου,,,,,,!!!!:ranting2:...τι έφερα εκει κανα μπουρδέλο???.....στο έφερα σε κατάσταση να γυαλιστείς πανω του και μου το παραδίδεις με λάδια να σταζουν και το μοτερ λες και σκούπισες τον κωλο σου και μετα αφου δεν ειχες χαρτι, σκουπίστηκες απο το μοτερ???:ranting2:.....
Αρχισε τα σας παρακαλώ....το παιδι δεν το πρόσεξε!!!!!.......ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ:ranti ng2:


Το σκούπισα απο κατω οσο μπορούσα και σήμερα το έβγαλα μια βολτα.......το λαδι δείχνει να μην εχει φύγει ακομη ολο......αυριο θα το παω εκει......

Ετοιμάστε τις γλώσσες σας,.........θα πέσει σκούπισμα Ελληναρες:ranting2:

Πραγματικά μου κάνει εντύπωση που την είδες την κυλίδα. Αφού το λάδι το οποίο θέλοντας και μή θα του στάξει είναι πολύ λίγο.

Εμένα μου άρεσε η απάντηση του υπεύθυνου... ''ούτε εγώ δεν ήξερα''

Z4 DCT
27-10-12, 18:05
Πραγματικά μου κάνει εντύπωση που την είδες την κυλίδα. Αφού το λάδι το οποίο θέλοντας και μή θα του στάξει είναι πολύ λίγο.

Εμένα μου άρεσε η απάντηση του υπεύθυνου... ''ούτε εγώ δεν ήξερα''

Λιγο?????:shok::shok:...........τουλάχι στον ενα φλιτζάνι λάδι.....και οχι μικρο

Stamatis
27-10-12, 18:07
αρα λειπει ενα φλυζανι λαδι απο το καρτερ?

pilot
27-10-12, 18:09
Λιγο?????:shok::shok:...........τουλάχι στον ενα φλιτζάνι λάδι.....και οχι μικρο

σαν και αυτό του Λουμίδης Κουπάτος ας πούμε? :whistle:

Z4 DCT
27-10-12, 18:15
αρα λειπει ενα φλυζανι λαδι απο το καρτερ?


σαν και αυτό του Λουμίδης Κουπάτος ας πούμε? :whistle:

Καλα παπαρες εγω εχω παθει τρελα και σεις λετε παπαριες......εδω λμε οι εοαγγελματιες ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ...ουτε τι εκαναν δεν ηξεραν

aristent
27-10-12, 18:21
Καλα παπαρες εγω εχω παθει τρελα και σεις λετε παπαριες......εδω λμε οι εοαγγελματιες ειναι ΑΣΧΕΤΟΙ...ουτε τι εκαναν δεν ηξεραν

τι τρελλα???σχιζοφρενεια!!!! ουτε να γραψεις δεν μπορεις!!!:original:

tokiko
27-10-12, 18:30
Δεν είναι επαγγελματίες, και για να σε ηρεμήσω και λίγο αν σου πω τι τραβάμε εμείς εδώ (ρώτα και τον Άρη) θα τραβάς τα μαλλιά σου :thumbsdown:

Z4 DCT
27-10-12, 18:32
Δεν είναι επαγγελματίες, και για να σε ηρεμήσω και λίγο αν σου πω τι τραβάμε εμείς εδώ (ρώτα και τον Άρη) θα τραβάς τα μαλλιά σου :thumbsdown:

Tην δευτερα το μεσημερι θα τους κανω να αγορασουν την κενη διαθηκη

Stamatis
27-10-12, 18:34
Tην δευτερα το μεσημερι θα τους κανω να αγορασουν την κενη διαθηκη

κενή για να τη συμπληρώσουν μόνοι τους?

(καινό=καινούργιο, κενό=άδειο)



Τώρα σοβαρά, αν δεν λύσουν ποδιά, να καθαρίσουν με σαπούνι τα πάντα εκει κάτω και να δουν τι τρέχει με το λάδι (γιατι λείπει όντως απο κάπου) γαμησέ τους.

z3 2.2
27-10-12, 18:35
ωραια πραματα.....

strof
27-10-12, 18:35
Tην δευτερα το μεσημερι θα τους κανω να αγορασουν την κενη διαθηκη
:shok: Γιαννη εσυ εισαι πραγματικα ταραγμενος!!!!!

stef
27-10-12, 18:36
Tην δευτερα το μεσημερι θα τους κανω να αγορασουν την κενη διαθηκη

Κάντα ολα πουτανα
Μόνο έτσι καταλαβαίνουν!
Πίστεψέ με

spar@
27-10-12, 18:36
Γιαννη το σηκωσες εβγαλες την ποδια?
το λαδι ειδες απο που τρεχει ή εχει τρεξει?
δες αν λειπουν λαδια απ τον δεικτη...
Γαμ..σε τους κανε τους οτι θες απλα δες το λιγο μην εχεις καμια ζημια...
μην καθαρισεις την ποδια και πηγαινε το την Δευτερα...

Z4 DCT
27-10-12, 18:40
Γιαννη το σηκωσες εβγαλες την ποδια?
το λαδι ειδες απο που τρεχει ή εχει τρεξει?
δες αν λειπουν λαδια απ τον δεικτη...
Γαμ..σε τους κανε τους οτι θες απλα δες το λιγο μην εχεις καμια ζημια...
μην καθαρισεις την ποδια και πηγαινε το την Δευτερα...

Απο τον δεικτη δεν δειχνει να λειπει τποτα.......



Το λαδι που χανει κατα την αλλαγη της ατλιας απο που στον π@υτσο ειναι???...απο του μοτερ?, γιατι αν ειναι απο κει...οκ...εχει μεσα αρκετο...αλλα ν ειναι ανεξαρτητο, ειναι πολυ, απο καπου λειπει!!!!



Σπυρο???....

tokiko
27-10-12, 18:42
Κάτι που δεν κατάλαβα...
το λάδι που κολλάει με την αντλία υψηλής ?
τι απώλεια εννοεί ο μλκς ? :shok:

εντιτ με πρόλαβες, αλλά επιμένω ότι το λάδι δεν έχει να κάνει με την υψηλής

Panos 316T
27-10-12, 18:43
βρήκαν τον κατάλληλο άνθρωπο για να του κάνουν την μαμακια ....

m-power_01
27-10-12, 18:43
Απο τον δεικτη δεν δειχνει να λειπει τποτα.......



Το λαδι που χανει κατα την αλλαγη της ατλιας απο που στον π@υτσο ειναι???...απο του μοτερ?, γιατι αν ειναι απο κει...οκ...εχει μεσα αρκετο...αλλα ν ειναι ανεξαρτητο, ειναι πολυ, απο καπου λειπει!!!!



Σπυρο???....

από το μοτερ είναι.

Z4 DCT
27-10-12, 18:43
Μου ειπε κατα λεξη....

''με την αλλαγη της αντλιας εουμε και μια μικρη απωλεια λαδιου''....

Ρωτησα και τον Καριζμα που την αλλαξε και μου ειπε και αυτος οτι εχει μια απωλεια

Stamatis
27-10-12, 18:44
Απο τον δεικτη δεν δειχνει να λειπει τποτα.......



Το λαδι που χανει κατα την αλλαγη της ατλιας απο που στον π@υτσο ειναι???...απο του μοτερ?, γιατι αν ειναι απο κει...οκ...εχει μεσα αρκετο...αλλα ν ειναι ανεξαρτητο, ειναι πολυ, απο καπου λειπει!!!!



Σπυρο???....
μπας και ειναι τοσο /\/\αλάκες και αλλάξανε τη λαδιού αντί της βενζίνης?

Z4 DCT
27-10-12, 18:44
από το μοτερ είναι.

Ευχαριστω ρε Σπυρο!!!:thanks:




Αλλα αυτο δεν αλλαζει τιποτα.....θα τους Βατεψω

Z4 DCT
27-10-12, 18:45
μπας και ειναι τοσο /\/\αλάκες και αλλάξανε τη λαδιού αντί της βενζίνης?

Μπαααα....σταματησε το μιζαρισμα....με το που υρζει η μιζα αναβει αμεσως

Stamatis
27-10-12, 18:46
από το μοτερ είναι.

ε και βέβαια απο το μοτερ είναι, απο πού ηθελες να είναι ρε παπαρα?
απο το σασί?
ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΕΙΝΑΙ?

βγάλε το θενκς που σου έβαλα, quote ηθελα να πατήσω.

Z4 DCT
27-10-12, 18:48
ε και βέβαια απο το μοτερ είναι, απο πού ηθελες να είναι ρε παπαρα?
απο το σασί?
ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΕΙΝΑΙ?

βγάλε το θενκς που σου έβαλα, quote ηθελα να πατήσω.

Δηλαδη????

tokiko
27-10-12, 18:50
Δηλαδή δεν δικαιολογήτε στην αλλαγή της αντλίας να έχεις ΑΠΩΛΕΙΑ ΛΑΔΙΟΥ δεν είναι μέσα στο κάρτερ η αντλία, υπάρχει μόνο η περίπτωση να συνδέεται με την αντλία λαδιού για λίπανση όμοια του κινητήρα, πράγμα το οποίο δεν γνωρίζω και είναι η τρίτη αντλία που φοράει το δικό μου, δεν είχα καμιά απώλεια

Z4 DCT
27-10-12, 18:52
Δηλαδή δεν δικαιολογήτε στην αλλαγή της αντλίας να έχεις ΑΠΩΛΕΙΑ ΛΑΔΙΟΥ δεν είναι μέσα στο κάρτερ η αντλία, υπάρχει μόνο η περίπτωση να συνδέεται με την αντλία λαδιού για λίπανση όμοια του κινητήρα

:confused:


Να μας δωσουν τα φωτα οι ειδικοι.....:sm-scared5::sm-scared5:

m-power_01
27-10-12, 18:53
Κάτι που δεν κατάλαβα...
το λάδι που κολλάει με την αντλία υψηλής ?
τι απώλεια εννοεί ο μλκς ? :shok:

εντιτ με πρόλαβες, αλλά επιμένω ότι το λάδι δεν έχει να κάνει με την υψηλής


Μου ειπε κατα λεξη....

''με την αλλαγη της αντλιας εουμε και μια μικρη απωλεια λαδιου''....

Ρωτησα και τον Καριζμα που την αλλαξε και μου ειπε και αυτος οτι εχει μια απωλεια


ε και βέβαια απο το μοτερ είναι, απο πού ηθελες να είναι ρε παπαρα?
απο το σασί?
ΑΠΟ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΕΙΝΑΙ?

βγάλε το θενκς που σου έβαλα, quote ηθελα να πατήσω.

Οι hpfp είναι αντλίες με έμβολα τα οποία παίρνουν κίνηση από το ίδιο το μοτερ
https://i.ebayimg.com/t/BMW-HPFP-HIGHPRESSURE-PUMP-Rmfd-f-325i-335i-525i-530i-13517616170-13517594943-/00/s/NjM0WDg1NQ==/$T2eC16J,!ysE9sy0h(dGBQPl(1z)1Q~~60_35.JPG
To τσουτσουνακι που φαινεται αριστερα στην φωτό παιρνει κινηση απο το μοτερ. Το ο ρινγκ που φαινεται στεγανοποιεί τα λάδια που την λιπαίνουν

z3 2.2
27-10-12, 18:55
γιαννη το λαδι ειναι σιγουρα απο το μοτερ.καλο ειναι να πας να το δεις μην ειναο καποιο διαρροη.
Πηγαινοντας διευκρινησε τους οτι ειναι η τελευταια φορα που πας και ζητα τον προισταμενο του συνεργειου.
Αν σε ικανοποιησει η αντιμετωπιση του προβληματος (τους) και γενικως εισαι ικανοποιημενος απο το καταστημα,ξανασκεψου για το αν θα ξαναπας.

Οπως και να χει,ειναι μεγαλη χαζομαρα του τεχνιτη.
Εμεις χαλαμε περιπου 150 λιτρα ειδικο καθαριστικο καθε μηνα για να ψεκαζουν οι τεχνιτες τα τρεγμενα λαδια στους κινητηρες,οπως για παραδειγμα μετα απο αλλαγη φιλτρου λαδιου.

Υπαρχει και περιπτωση σε συγκεκριμενες εργασιες αναποφευκτα να χυθει λαδι πανω στην γεφυρα και να σταξει στις επομενες μερες,μιας που η γεφυρα ειναι σωληνωτη καο μπορει να κρατησει λαδι μεσα της.
Ενημερωνουμε ομως παντα κατα την παραδοση οτι μπορει να σταξει λαδι για κανα δυο μερες

spar@
27-10-12, 18:57
https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=654820

Stathis
27-10-12, 18:58
του λεα ο ματρακας εμεινε απο βανος, του μυτεραν εμεινε απο αντλια...
πω πω φουλ στο κουτσο αλογο καταντησε το φορουμ...:thumbsdown:
ραλυ αντικα θα κανουμε στις σερρες...:th_Laie_67-1:

Z4 DCT
27-10-12, 18:59
Οι hpfp είναι αντλίες με έμβολα τα οποία παίρνουν κίνηση από το ίδιο το μοτερ
https://i.ebayimg.com/t/BMW-HPFP-HIGHPRESSURE-PUMP-Rmfd-f-325i-335i-525i-530i-13517616170-13517594943-/00/s/NjM0WDg1NQ==/$T2eC16J,!ysE9sy0h(dGBQPl(1z)1Q~~60_35.JPG
To τσουτσουνακι που φαινεται αριστερα στην φωτό παιρνει κινηση απο το μοτερ. Το ο ρινγκ που φαινεται στεγανοποιεί τα λάδια που την λιπαίνουν

Οποτε οπως το βλεπω....αυτο το αυτακι που κραταει την βιδα που την σφιγει....αυτη χανει ( Το αντιστοιχο απο την αλλη πλευρα)...μπορει να μην την εχουν σφιξει.....δειχνει να κανει σταγονα το κεφαλι του πολυγωνου παξιμαδιου)

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15566&d=1351357063



:ranting2::ranting2::ranting2:

spar@
27-10-12, 19:00
Γιαννη εβγαλες την ποδια???
τωρα που ειδες που ειναι δες αν ειναι καπου υγρο, αν ειναι κατι δεν καθισε καλα...
αν οχι απλα δεν καθαρισαν!
το θεμα ειναι στην δοκιμη μετα δεν ειδαν οτι κατι σταζει?

m-power_01
27-10-12, 19:04
Γιαννη αν θες να με ακουσεις ...μάλλον έχεις διαρροή για να λες ότι βλέπεις λάδια.
Πρέπει να στραβοπάτησε το ορινγκ φίλε. Το λαδάκι που τρεχει είναι όσο απαυτό εσύ τώρα στα 40. Ακόμα και την αντλία να ξεσφραγίσεις δεν κραταει τοσο λαδι μεσα. Με ενα πανακι την εχεις στραγγίξει.

deepBLUE
27-10-12, 19:05
Μπορει να ειναι και ενα ατυχες γεγονος ρε Γιαννη.
Μπορει να συμβει και στις καλυτερες οικογενειες.

gnx
27-10-12, 19:09
Οι hpfp είναι αντλίες με έμβολα τα οποία παίρνουν κίνηση από το ίδιο το μοτερ
https://i.ebayimg.com/t/BMW-HPFP-HIGHPRESSURE-PUMP-Rmfd-f-325i-335i-525i-530i-13517616170-13517594943-/00/s/NjM0WDg1NQ==/$T2eC16J,!ysE9sy0h(dGBQPl(1z)1Q~~60_35.JPG
To τσουτσουνακι που φαινεται αριστερα στην φωτό παιρνει κινηση απο το μοτερ. Το ο ρινγκ που φαινεται στεγανοποιεί τα λάδια που την λιπαίνουν

Σορρυ αλλα...ρε μ@λάκα Σπύρο...ΧΑΙΛΑΝΤΕΡ εισαι; 200 χρόνια συνεργειο να εχεις δουλέψει, δε μπορεί να τα εχεις δει ΟΛΑ;

Stamatis
27-10-12, 19:11
Σορρυ αλλα...ρε μ@λάκα Σπύρο...ΧΑΙΛΑΝΤΕΡ εισαι; 200 χρόνια συνεργειο να εχεις δουλέψει, δε μπορεί να τα εχεις δει ΟΛΑ;

Για αυτό οταν γυρίσει μονο εκεί θα πηγαίνω για να κάνω σέρβις το αμάξι μου.
Δεν με πειράζει που θα φτιάχνει αεροπλάνα, εγώ θα περιμένω να τελειώσουν το τζάμπο να πιάσουν το δικό μου.

spar@
27-10-12, 19:12
Σορρυ αλλα...ρε μ@λάκα Σπύρο...ΧΑΙΛΑΝΤΕΡ εισαι; 200 χρόνια συνεργειο να εχεις δουλέψει, δε μπορεί να τα εχεις δει ΟΛΑ;

το ποστ μου δεν σου αρεσε νονε μου?
που σου δειχνω μεχρι και τι κανει ο μαστορας?

gnx
27-10-12, 19:12
[27-10-12 19:46] gnx: ΠΡΟΕΔΡΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ ΤΟ VIBER;

spar@
27-10-12, 19:13
Για αυτό οταν γυρίσει μονο εκεί θα πηγαίνω για να κάνω σέρβις το αμάξι μου.
Δεν με πειράζει που θα φτιάχνει αεροπλάνα, εγώ θα περιμένω να τελειώσουν το τζάμπο να πιάσουν το δικό μου.

θα στο φτιαχνω εγω, με τσιγαρο στο στομα και μουργα μεχρι τον αγκονα...

m-power_01
27-10-12, 19:16
https://www.youtube.com/watch?v=5zS1yDOVjU8
Κοίτα εδώ για να καταλάβεις για τι λαδάκι μιλάμε. Στο 7:45 στο βιντεο θα δεις .

Thomelef
27-10-12, 19:17
ψέματα λέει το χτίκι ρε...
τώρα που το Μ-τρίο πυροβολάει με το καινούριον βλάβος, δεν ξέρει τι να κάνει, και πλάθει ιστορίες.
πήγαμε με τον γιωρίκα σήμερα απο'κεί, και ούτε λάδια είδαμε, και την ιστορία μας την είπε και αλλιώς.
τον έκοψα εγώ που σπαρταρούσε σαν το ψάρι μόλις με αντίκρυσε, αλλά προσπαθούσε να κάνει τον άνετο.
μόλις είδε ότι είμασταν με το γάμπριο του γιωρίκα ηρέμησε λίγο.

spar@
27-10-12, 19:18
https://www.youtube.com/watch?v=5zS1yDOVjU8
Κοίτα εδώ για να καταλάβεις για τι λαδάκι μιλάμε. Στο 7:45 στο βιντεο θα δεις .

το δικο μου diy ειναι πιο αναλυτικο!

m-power_01
27-10-12, 19:19
το δικο μου diy ειναι πιο αναλυτικο!

Το δικό σου δεν δείχνει τον λεκέ!
Η μόνικα τότε από τον λεκέ έγινε ζαμπλουτη

Z4 DCT
27-10-12, 19:20
https://www.youtube.com/watch?v=5zS1yDOVjU8
Κοίτα εδώ για να καταλάβεις για τι λαδάκι μιλάμε. Στο 7:45 στο βιντεο θα δεις .

Οκ....εχω θεμα....


Αυτο δεν ειναι λαδι......εγω εχασα αρκετο....και δεν ειναιο απο την αντλια......το θεμα ειναι οτι εγινε αμεσως μετα το συνεργειο....

ειναι απο μια βιδα που βλεπω απο κατω....αρα δεν ειναι η αντλια που ειναι απο πανω και στην αλλη μερια......θα βαλω φωτος απο κατω σε 5

Stamatis
27-10-12, 19:22
[27-10-12 19:46] gnx: ΠΡΟΕΔΡΕ ΕΧΕΙΣ ΚΑΤΑΡΓΗΣΕΙ ΤΟ VIBER;
Οχι.

για κάποιο λογο δεν παίζει.

m-power_01
27-10-12, 19:23
Οχι.

για κάποιο λογο δεν παίζει.

Για αυτό δεν πήγαμε για καφέ?

spar@
27-10-12, 19:24
Οκ....εχω θεμα....


Αυτο δεν ειναι λαδι......εγω εχασα αρκετο....και δεν ειναιο απο την αντλια......το θεμα ειναι οτι εγινε αμεσως μετα το συνεργειο....

ειναι απο μια βιδα που βλεπω απο κατω....αρα δεν ειναι η αντλια που ειναι απο πανω και στην αλλη μερια......θα βαλω φωτος απο κατω σε 5

https://www.e90post.com/forums/showthread.php?t=654820
δες και αυτο που το δειχνει πιο κοντα αν δεις τι βιδα που λες!

spar@
27-10-12, 19:24
Για αυτό δεν πήγαμε για καφέ?

ναι ναι ειχε φωναξει τον τεχνικο απ την apple και τον περιμενε 3 ωρες...

Stamatis
27-10-12, 19:25
δεν πηγαμε για καφέ, γιατί είχα να πάω στον μηχανικό ρε.

Thomelef
27-10-12, 19:26
Οκ....εχω θεμα....


Αυτο δεν ειναι λαδι......εγω εχασα αρκετο....και δεν ειναιο απο την αντλια......το θεμα ειναι οτι εγινε αμεσως μετα το συνεργειο....

ειναι απο μια βιδα που βλεπω απο κατω....αρα δεν ειναι η αντλια που ειναι απο πανω και στην αλλη μερια......θα βαλω φωτος απο κατω σε 5

φόρτωμα, πακέτο πίσω, παραμάσχαλα το λάπι τόπι με φορωμένο το βίντεο στο γιου τουμπ, κλείσιμο πόρτας γραφείου, σβέρκωμα υπευθύνου, και με λίγα λόγια του λές...
πρόσεξε καλα τι θα μου πείς, γιατί δεν σε βλέπω να γυρνάς σπίτι σου σήμερα.

Z4 DCT
27-10-12, 19:27
εδω ειμαστε....αρα δεν ειναι η αντλια...ειναι σε μια πολυγωνη βιδα που πιανει αν βλεπω καλα το μοτερ με το σασμαν....η κατι αλλο...


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15567&d=1351358605



https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15568&d=1351358650


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15569&d=1351358690


Αυτη ειναι η βιδα....ειναι απο την μερια του συνοδηγου (αντιθετα απο την αντλια) ....και ειναι χαμηλα διπλα απο τους προκαταλυτες εκει που κανουν την κουρμπα διπλα σε μοτε και σασμαν....




https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15570&d=1351358720


ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΙΔΑ ΤΟΥ ΑΔΕΙΑΣΜΑΤΟς ΤΟΥ ΣΑΣΜΑΝ....

Thomelef
27-10-12, 19:31
ρε τζόνιε...
αυτό είναι καθαρή διαρροή. ή κάπως σου χάλασαν το πάσο της βίδας, ή δεν βάλανε φλαντζάκι, ή δεν ξερω'γω τι άλλο.
δεν μπορεί ακόμα να στάζει ρε φίλε. αυτό και να το είχανε ξεχάσει να το καθαρίσουν, θα έσταζε λίγο, θα το σκούπιζες και τέλος.
όχι να χάσεις ένα φλυντζάνι λάδι. η στάθμη σου που βρίσκεται αυτή την στιγμή?

Z4 DCT
27-10-12, 19:32
ρε τζόνιε...
αυτό είναι καθαρή διαρροή. ή κάπως σου χάλασαν το πάσο της βίδας, ή δεν βάλανε φλαντζάκι, ή δεν ξερω'γω τι άλλο.
δεν μπορεί ακόμα να στάζει ρε φίλε. αυτό και να το είχανε ξεχάσει να το καθαρίσουν, θα έσταζε λίγο, θα το σκούπιζες και τέλος.
όχι να χάσεις ένα φλυντζάνι λάδι. η στάθμη σου που βρίσκεται αυτή την στιγμή?

κανονικη ειναι....

spar@
27-10-12, 19:36
δεν καταλαβαινω που ειναι αυτο....

Stathis
27-10-12, 19:40
ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΙΔΑ ΤΟΥ ΑΔΕΙΑΣΜΑΤΟς ΤΟΥ ΣΑΣΜΑΝ....

:crying::crying:

Z4 DCT
27-10-12, 19:40
δεν καταλαβαινω που ειναι αυτο....

Aυτη η βίδα ειναι...αλλα μπορεί να τρέχει και απο πιο πάνω....


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15571&d=1351359611

Z4 DCT
27-10-12, 19:43
Δευτερα μαλλον πρεπει να το παω απο το πρωι....και εχω πολυ δουλεια την δευτερα.....σκατα....

θα ζητησω απο τον καταλληλο ανθρωπο βοηθεια....να σταθει στο ποδι μου.......βηοθεια τους

STREETRACING
27-10-12, 19:44
ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΙΔΑ ΤΟΥ ΑΔΕΙΑΣΜΑΤΟς ΤΟΥ ΣΑΣΜΑΝ....
--Πολυ πιθανο
Να αλλάξουν τη ροδελα,
Βάλανε την ίδια οι μαλακ@@@
Εκείνο το σημείο πρέπει να λύθηκε
Κ προφανώς η ροδελα, η λαστιχακι που έχει μπήκε η ίδια

Z4 DCT
27-10-12, 19:45
ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΙΔΑ ΤΟΥ ΑΔΕΙΑΣΜΑΤΟς ΤΟΥ ΣΑΣΜΑΝ....
--Πολυ πιθανο
Να αλλάξουν τη ροδελα,
Βάλανε την ίδια οι μαλακ@@@

Αν ειναι...τι δουλεια ειχαν να πειραξουν αυτη την βιδα???????:shok:

tokiko
27-10-12, 19:48
Αν ειναι...τι δουλεια ειχαν να πειραξουν αυτη την βιδα???????:shok:

:crying::crying:

Z4 DCT
27-10-12, 19:49
:crying::crying:

ΜΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙς ΕΤΣΙ!!!!!! ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!!!!!!!!:shok::shok::shok:

spar@
27-10-12, 19:50
ΜΗ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙς ΕΤΣΙ!!!!!! ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ!!!!!!!!!:shok::shok::shok:

Δεν ειναι λαδια σασμαν,,, μαλλον κατι αλλο ειναι και δακρυζει εκει....

STREETRACING
27-10-12, 19:51
Το σημείο εκει λύνεται;
Αν ναι τότε δεν βάλανε ροδελα η λαστιχακι καινούργιο.
Δεν πιστεύω να το καργαρανε πολυ και να πήρε βαισμα το αλουμίνιο.... Αλλα μπα δεν νομίζω.
Θα έτρεχε πιο πολυ.
Λάδι είναι η βαλβολινη;

STREETRACING
27-10-12, 19:52
Στο real oem
Δες τι είναι.

Z4 DCT
27-10-12, 19:53
Το σημείο εκει λύνεται;
Αν ναι τότε δεν βάλανε ροδελα η λαστιχακι καινούργιο.
Δεν πιστεύω να το καργαρανε πολυ και να πήρε βαισμα το αλουμίνιο.... Αλλα μπα δεν νομίζω.
Θα έτρεχε πιο πολυ.
Λάδι είναι η βαλβολινη;

Πως τα ξεχωριζω.....???

Z4 DCT
27-10-12, 19:53
Το μονο που σκέφτομαι ειναι , αν ειναι κοντα η αντλια λαδιου....και μπερδευτικε κανα λαλακας

Thomelef
27-10-12, 19:54
ένα φλυτζάνι λέει ότι έχασε. δεν είναι και λίγο, και υπόψιν ότι συνεχίζει και χάνει.

m-power_01
27-10-12, 19:54
ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΙΔΑ ΤΟΥ ΑΔΕΙΑΣΜΑΤΟς ΤΟΥ ΣΑΣΜΑΝ....
--Πολυ πιθανο
Να αλλάξουν τη ροδελα,
Βάλανε την ίδια οι μαλακ@@@
Εκείνο το σημείο πρέπει να λύθηκε
Κ προφανώς η ροδελα, η λαστιχακι που έχει μπήκε η ίδια


εδω ειμαστε....αρα δεν ειναι η αντλια...ειναι σε μια πολυγωνη βιδα που πιανει αν βλεπω καλα το μοτερ με το σασμαν....η κατι αλλο...


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15567&d=1351358605



https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15568&d=1351358650


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15569&d=1351358690


Αυτη ειναι η βιδα....ειναι απο την μερια του συνοδηγου (αντιθετα απο την αντλια) ....και ειναι χαμηλα διπλα απο τους προκαταλυτες εκει που κανουν την κουρμπα διπλα σε μοτε και σασμαν....




https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15570&d=1351358720


ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΙΔΑ ΤΟΥ ΑΔΕΙΑΣΜΑΤΟς ΤΟΥ ΣΑΣΜΑΝ....



Δεν ειναι λαδια σασμαν,,, μαλλον κατι αλλο ειναι και δακρυζει εκει....

Ο βοηθός μου που έχει μάτι αετήσιο το βρήκε... Πέρα του ότι δεν είναι λάδι σασμάν ,το κάρτερ του σασμαν είναι 20-30 ποντους πιο πισω. Είναι το μαυρο που φαίνεται κατω κατω στην φωτογραφία.

Η βίδα αυτή Γιάννη είναι κατά 99% από το κάρτερ σου.

Thomelef
27-10-12, 19:55
εγώ πολύ φοβάμαι μην και έχει αρπάξει το πάσο απο παραπανίσιο σφύξιμο.

spar@
27-10-12, 19:55
δεν ειναι βαλβολινη...........
ψαχνω να δω πως ειναι!

m-power_01
27-10-12, 19:56
Πως τα ξεχωριζω.....???
Δεν είναι

Το μονο που σκέφτομαι ειναι , αν ειναι κοντα η αντλια λαδιου....και μπερδευτικε κανα λαλακας
Τι σχέση έχει η αντλία λαδιού????

Ρε παπαρα σταματα να κάνεις σαν τρελός... Λίγο λάδι εχασε! Ασε

STREETRACING
27-10-12, 19:58
εγώ πολύ φοβάμαι μην και έχει αρπάξει το πάσο απο παραπανίσιο σφύξιμο.

Αυτο είπα κ εγω πριν.
Τοχω πάθει κ μου αλλάξανε σπειρωμα και οκ μετα.

Nino
27-10-12, 19:59
καποιος τη παρασφιξε
δευτερα θα εχεις νεα λαδακια και πλυσιμο αυτοκινητου δωρεαν, καθως την ταπεινη συγνωμη τους..

tokiko
27-10-12, 19:59
Δεν είναι

Τι σχέση έχει η αντλία λαδιού????

Ρε παπαρα σταματα να κάνεις σαν τρελός... Λίγο λάδι εχασε! Ασε

Ναι αλλά ο άνθρωπος σκάει γιατί πολύ φοβάται ότι λάθος πράγμα ξεκίνησαν να φτιάξουν, από τη στιγμή που δεν είχε αυτό το πρόβλημα κάτι παίχτηκε σου λέει...

spar@
27-10-12, 20:01
η βιδα καρτερ στο n54 ειναι πολυγωνη και οχι torx αλλο....

m-power_01
27-10-12, 20:04
η βιδα καρτερ στο n54 ειναι πολυγωνη και οχι torx αλλο....

Στα Μ40 είναι πολύγωνη. Μπερδεύεσαι... κοιτάς την τάπα

m-power_01
27-10-12, 20:06
Ναι αλλά ο άνθρωπος σκάει γιατί πολύ φοβάται ότι λάθος πράγμα ξεκίνησαν να φτιάξουν, από τη στιγμή που δεν είχε αυτό το πρόβλημα κάτι παίχτηκε σου λέει...

Η αντλία λαδιού είναι από την άλλη μεριά. Ακόμα και να μπερδεύτηκαν που είπε κάποιος... Εκεί δεν είχαν δουλειά
, και πιθανότατα είναι μία σύμπτωση

tokiko
27-10-12, 20:09
https://i27.photobucket.com/albums/c158/nlakind/7.jpg

Αν δεν κάνω λάθος είναι η τέρμα δεξιά !!
εντιτ: με πρόλαβε ο μπάουερ για τη σύμπτωση

spar@
27-10-12, 20:14
Στα Μ40 είναι πολύγωνη. Μπερδεύεσαι... κοιτάς την τάπα

ναι την ταπα εννοω... ειναι η βιδα του καρτερ, εχεις λυσει το καρτερ ποτε Γιαννη??

m-power_01
27-10-12, 20:18
ναι την ταπα εννοω... ειναι η βιδα του καρτερ, εχεις λυσει το καρτερ ποτε Γιαννη??

όχι...
Πάρε ρεπό τώρα. Θα πάμε αυριο το πρωί να το αναλάβουμε.
Με πήρε τώρα τηλ... Ηθελε να πάμε βραδυάτικα.
Του λέω ερχόμαστε για τρεις μερίδες γυρο και 5 μπύρες έκαστος.
Ξεκίνησε τα παζάρια (κάτι φίδια έλεγε ''εχω κοσμο σπιτι κλπ'')
Τελικά κλείσαμε αυριο το πρωί. (πιστευει ότι θα την βγάλει με ένα καφέ... δεν ξέρει ότι στις 11.00 είμαστε ήδη σούρα)

υ.γ να πάρεις τα καλά τα σφυριά

Thomelef
27-10-12, 20:23
μην ξεχάσεις τα καλέμια τα σκληρά, και τα καινούρια διαμαντοτρύπανα...
πάρε και το καλάι καλού κακού, μπάς και χρειαστεί να κλείσετε καμμιά λάθος τρύπα.
ξέρω ξέρω για άλλη δουλειά είναι, έτσι για πρόχειρα το λέω.
α πάρε και γκρί σπρέυ. σα να μου φάνηκε ότι είδα κάτι γρατζουνιές. να του κάνετε και λίγο ντιτειλίνγκ.

Z4 DCT
27-10-12, 20:25
ψαχνω φαρμακειο....για χαπια:ranting2::ranting2:

m-power_01
27-10-12, 20:25
μην ξεχάσεις τα καλέμια τα σκληρά, και τα καινούρια διαμαντοτρύπανα...
πάρε και το καλάι καλού κακού, μπάς και χρειαστεί να κλείσετε καμμιά λάθος τρύπα.
ξέρω ξέρω για άλλη δουλειά είναι, έτσι για πρόχειρα το λέω.
α πάρε και γκρί σπρέυ. σα να μου φάνηκε ότι είδα κάτι γρατζουνιές. να του κάνετε και λίγο ντιτειλίνγκ.

Για τις τρυπες φωνάζουμε έναν άλλο ...είναι μεγάλος στόκος.
Αλλιώς για πρόχειρα βάζουμε μπλου τακ

Thomelef
27-10-12, 20:28
ψαχνω φαρμακειο....για χαπια:ranting2::ranting2:

σεντ γιούζινγκ ταπατοκ φάση είναι το μυν δλδ?

Z4 DCT
27-10-12, 20:32
Αμα εχει βγάλει μαλακία ζημια το αντάλλαξα την δευτέρα επι τόπου,,,,,:ranting2::ranting2::ranting2:

STREETRACING
27-10-12, 20:36
Να έχει λυθεί βιδα του δισκοπλατου περίεργο μου φαίνεται.
Απο πάνω τι έχει μήπως έχει τρέξει προς τα κάτω;
Είχα κατι παρόμοιο όταν μου είχαν αλλάξει την αντλία του smg
Κ μια διαρροή ψηλά απο το ένα αλουμινενιο σωληνακι έτρεχε προς τα κάτω κ μας μπερδεύε.

Thomelef
27-10-12, 20:38
χαλάρωσε γιάνγκο...λαδάκι στάζει απο βίδα.

STREETRACING
27-10-12, 20:39
Πολυ άγχος πάντως , ναι.
Δεν χρειαζεται

Z4 DCT
27-10-12, 20:51
Να έχει λυθεί βιδα του δισκοπλατου περίεργο μου φαίνεται.
Απο πάνω τι έχει μήπως έχει τρέξει προς τα κάτω;
Είχα κατι παρόμοιο όταν μου είχαν αλλάξει την αντλία του smg
Κ μια διαρροή ψηλά απο το ένα αλουμινενιο σωληνακι έτρεχε προς τα κάτω κ μας μπερδεύε.

Απο πανω ειναι τα τουρμπακια......για αυτο μου εχει σηκωθεί η τρίχα

mark e92
27-10-12, 20:54
Αμα εχει βγάλει μαλακία ζημια το αντάλλαξα την δευτέρα επι τόπου,,,,,:ranting2::ranting2::ranting2:

Παλιο αμαξι Γιαννη τι περιμενεις πια:th_Laie_67-1:
υπομονη μια μερα εμεινε θα στο φτιαξουν!
Πως μπορεις να ξερεις ποσο λαδι εχασε αφου δεν εχεις βεργα λαδιου???

Thomelef
27-10-12, 20:57
να σου πώ...
κοίτα όταν θα πάει το αμάξι να είσαι παρών σε ότι κοιτάξουν, γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις το στυλάκι που έχουν οι αντιπροσωπείες ότι απαγορεύεται κτλ κτλ, δεν περνάει.
μην τυχόν και το αφήσεις και φύγεις, μετά δεν θα κοιμάσαι. θα είσαι συνέχεια με την απορία για το αν αυτά που σου είπανε είναι όντως έτσι, ή όχι.
θα το απαιτήσεις αυτό, αλλιώς το πείρες και άντε γεια.

Z4 DCT
27-10-12, 21:04
να σου πώ...
κοίτα όταν θα πάει το αμάξι να είσαι παρών σε ότι κοιτάξουν, γιατί σε τέτοιες περιπτώσεις το στυλάκι που έχουν οι αντιπροσωπείες ότι απαγορεύεται κτλ κτλ, δεν περνάει.
μην τυχόν και το αφήσεις και φύγεις, μετά δεν θα κοιμάσαι. θα είσαι συνέχεια με την απορία για το αν αυτά που σου είπανε είναι όντως έτσι, ή όχι.
θα το απαιτήσεις αυτό, αλλιώς το πείρες και άντε γεια.

Το εχω κανονίσει αυτο (εχω δουλεια )...θα υπάρχει ατομο εκει που ξέρει και δεν σηκώνει και πολλά πολλά....:whistle:....θα τους ιππεύσειthumb

pilot
27-10-12, 21:33
Για αυτό οταν γυρίσει μονο εκεί θα πηγαίνω για να κάνω σέρβις το αμάξι μου.
Δεν με πειράζει που θα φτιάχνει αεροπλάνα, εγώ θα περιμένω να τελειώσουν το τζάμπο να πιάσουν το δικό μου.

ποιος ρε θα φτιαχνει αεροπλανα? :whistle:

ετσι σας παραμυθιαζει? :th_Laie_67-1:

Kostas_1
27-10-12, 21:35
Γιαννη ειχα παρομοια εμπειρια. Αγχος, αγωνια κλπ, και τελικα ηταν από τον αισθητηρα λαδιου (αυτο το καβλιτζεκι που δειχνει το λαδι αυτοματα) που επισης τυχαια ειχε συμβει αμεσως μετα το σερβις!

pilot
27-10-12, 21:41
Λοιπον, σοβαρα τωρα, Γιαννο χαλαρωσε, δεν ηρθε και η συντελια. Θα το πας και θα γινει μια χαρα δεν επαθε και τιποτε. Και προσοχη που εμπιστευομαστε τα αυτοκινητα μας, 9 στις 10 αντιπροσωπιες δεν εχουν ΚΑΝ ολα τα special tools τι να λεμε τωρα..

m-power_01
27-10-12, 21:42
Λοιπον, σοβαρα τωρα, Γιαννο χαλαρωσε, δεν ηρθε και η συντελια. Θα το πας και θα γινει μια χαρα δεν επαθε και τιποτε. Και προσοχη που εμπιστευομαστε τα αυτοκινητα μας, 9 στις 10 αντιπροσωπιες δεν εχουν ΚΑΝ ολα τα special tools τι να λεμε τωρα..

Αν δεν τα έχει και η συγκεκριμένη αντιπροσωπεία αλλοιμονο μας

pilot
27-10-12, 21:43
:shok: λες?

m-power_01
27-10-12, 21:45
:shok: λες?

Γιώργο πρόκειται από τις πιο παλιές και με εγκαταστάσεις αξιοζήλευτες. Δεν θέλω να πω μεγάλα λόγια... αλλά μια φορά εντος εγγυησης πήγα στο φανοποιείο τους να αλλαξω τσιμουχες στις πορτες...Λάλησα

STREETRACING
27-10-12, 21:57
Εμένα πάντως μου έχουν συμβεί τέτοιες διαρροουλες μέρα απο επισκευές βλαβών
Δεν με πολυπειραζουν γιατί έχω άγχος για τη βλάβη καθαυτή
Μετα απο 20 χρόνια άγχους για λεπτομέρειες έχω σκληροπετσιασει
Υγ.
Οι πιο μαλακισμ@@@@ βλάβες τυχαινουν παρασκευες....

Z4 DCT
27-10-12, 22:05
Οι πιο μαλακισμ@@@@ βλάβες τυχαινουν παρασκευες....

Ναι ρε π@υστη μου!!!!!!!!!!!









Σπυρο παρε τον βοηθο και ελατε το πρωι,,,,,,:hyper:

z3 2.2
27-10-12, 22:22
Γιαννη ποιο ειναι το αγαπημενο σου ποτο?

Z4 DCT
27-10-12, 22:24
Γιαννη ποιο ειναι το αγαπημενο σου ποτο?

Absolut with lemon..............εχω βαλει και πινω....

z3 2.2
27-10-12, 22:29
Absolut with lemon..............εχω βαλει και πινω....

οκ λοιπον βαλε πιες-χαλαρωσε και ολα καλα.
οτι και να ειναι θα γινει οπως πριν.
μη σκασεις κιολας!
ελα! ολα καλα!!!!

alexk
27-10-12, 22:29
Tην δευτερα το μεσημερι θα τους κανω να αγορασουν την κενη διαθηκη

Δεν χρειάζονται τέτοια νεύρα, ή χάλασε μόνο του ή κάποιος έκανε ένα λάθος.
Ούτε ζωές χαθήκαν ούτε περιουσίες, είμαι σίγουρος θα το φτιάξουν.



Λοιπον, σοβαρα τωρα, Γιαννο χαλαρωσε, δεν ηρθε και η συντελια. Θα το πας και θα γινει μια χαρα δεν επαθε και τιποτε. Και προσοχη που εμπιστευομαστε τα αυτοκινητα μας, 9 στις 10 αντιπροσωπιες δεν εχουν ΚΑΝ ολα τα special tools τι να λεμε τωρα..

Αυτό δεν ισχύει φίλε thumb

pilot
27-10-12, 22:30
Γιώργο πρόκειται από τις πιο παλιές και με εγκαταστάσεις αξιοζήλευτες. Δεν θέλω να πω μεγάλα λόγια... αλλά μια φορά εντος εγγυησης πήγα στο φανοποιείο τους να αλλαξω τσιμουχες στις πορτες...Λάλησα

Μακαρι..και εγω πιστευω πως ηταν καποια απροσεξια και οχι η παγια τακτικη(στην περιπτωση του Γιαννη)..αλλα ξερεις πως καμια φορα τα φαινομενα απατουν! Τουλαχιστων εδω σε εμας οι δικες ειναι...αστα βραστα...:thumbsdown:

pilot
27-10-12, 22:33
Δεν χρειάζονται τέτοια νεύρα, ή χάλασε μόνο του ή κάποιος έκανε ένα λάθος.
Ούτε ζωές χαθήκαν ούτε περιουσίες, είμαι σίγουρος θα το φτιάξουν.




Αυτό δεν ισχύει φίλε thumb

τι να σου πω ρε Αλεξ, εχω ακουσει ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ φορες να παιρνουν τηλ. απο 2 αντιπρωσοπιες εδω στον μηχανικο μου και να του ζητουν εργαλεια και συμβουλες, ειδικα για Μ μοτερ..πραγματικα τα εχω ακουσει με τα αυτια μου..

m-power_01
27-10-12, 22:35
τι να σου πω ρε Αλεξ, εχω ακουσει ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ φορες να παιρνουν τηλ. απο 2 αντιπρωσοπιες εδω στον μηχανικο μου και να του ζητουν εργαλεια και συμβουλες, ειδικα για Μ μοτερ..πραγματικα τα εχω ακουσει με τα αυτια μου..

Στο λέω με σιγουριά οτι από αυτόν δανείζονται συνεργεία

STREETRACING
27-10-12, 22:36
Εδω ,Συμβουλές ναι
Εργαλεία όχι.

alexk
27-10-12, 22:41
τι να σου πω ρε Αλεξ, εχω ακουσει ΟΥΚ ΟΛΙΓΕΣ φορες να παιρνουν τηλ. απο 2 αντιπρωσοπιες εδω στον μηχανικο μου και να του ζητουν εργαλεια και συμβουλες, ειδικα για Μ μοτερ..πραγματικα τα εχω ακουσει με τα αυτια μου..

Αυτό μου κάνει μεγάλη εντύπωση.
Πως γίνεται το προσωπικό της αντιπροσωπείας να έχει πρόσβαση σε όλες τις τεχνικές πληροφορίες και σε τεχνικούς στα κεντρικά, να πηγαίνουν σε σεμινάρια και όμως παίρνουν τηλ. τον μηχανικό σου να τον ρωτήσουν συμβουλές.

Για ///Μάρκετιγνκ μου ακούγεται :)

pilot
27-10-12, 22:43
εγω παντως ψεμματα δεν λεω..το εχω δει με τα ματια μου..τελος παντων..

STREETRACING
27-10-12, 22:47
Συμβαινει
Το μηχανικό μου τον παίρνουν απο όλη την Ελλάδα για τα Ε30 κ Ε36
Κ παλια σε κολλητο μου εξουσιοδοτημένο πήγαιναν Αυτοκίνητα οι της καρεντα για περίεργες βλάβες.

Harisp
28-10-12, 00:55
Απο τον δεικτη δεν δειχνει να λειπει τποτα.......



Το λαδι που χανει κατα την αλλαγη της ατλιας απο που στον π@υτσο ειναι???...απο του μοτερ?, γιατι αν ειναι απο κει...οκ...εχει μεσα αρκετο...αλλα ν ειναι ανεξαρτητο, ειναι πολυ, απο καπου λειπει!!!!



Σπυρο???....

Να ξέρεις πάντως ότι το intecooler και η σωλήνας με τις σχάστρες που φτάνει στην εισαγωγή είναι τίγκα στο λάδι στα N54.
Για να αλλάξουν αντλία τα ξεβιδώσανε αυτά και ίσως τα ''κρεμάσανε'' στο engine bay και στραγγίξανε λάδι...

Stamatis
28-10-12, 01:59
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15569&d=1351358690

μαλακια δεν ειναι τωρα να εχει κλωτσησει αυτη η βιδα και να βαλουνε χελικοϊλ για να φτιαξουν πασο?

ουτε στις βεσπες δεν γινονται τετοιες τσομπανιες.

Γιαννη, εγώ λέω οτι εχουν βαλει λαθος τη βιδα γιατι τη σφιξανε ότι νάναι.

(θα πεθάνει τώρα)

m-power_01
28-10-12, 02:53
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15569&d=1351358690

μαλακια δεν ειναι τωρα να εχει κλωτσησει αυτη η βιδα και να βαλουνε χελικοϊλ για να φτιαξουν πασο?

ουτε στις βεσπες δεν γινονται τετοιες τσομπανιες.

Γιαννη, εγώ λέω οτι εχουν βαλει λαθος τη βιδα γιατι τη σφιξανε ότι νάναι.


(θα πεθάνει τώρα)

Σταματη θεωρώ ότι δεν την πειραξαν γιατί δεν είχα καμια δουλεια εκεί

Z4 DCT
28-10-12, 06:17
https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15569&d=1351358690

μαλακια δεν ειναι τωρα να εχει κλωτσησει αυτη η βιδα και να βαλουνε χελικοϊλ για να φτιαξουν πασο?

ουτε στις βεσπες δεν γινονται τετοιες τσομπανιες.

Γιαννη, εγώ λέω οτι εχουν βαλει λαθος τη βιδα γιατι τη σφιξανε ότι νάναι.

(θα πεθάνει τώρα)

Ειναι εντελώς απο την αντίθετη πλευρά απο κει που δούλεψαν Σταματη....
Και ειναι και απο κάτω απο το αμαξι...αυτοι δούλεψαν απο πάνω.... βέβαια δεν μπορω να καταλάβω αν το λαδι έρχεται απο ψηλότερα....

Αυτο που μου εχει κανει εντύπωση πολυ ειναι οτι οταν ολο αυτο το ανέφερα στον τεχνικό της bmw....ΔΕΝ του εκανε εντύπωση, να μου πει ''κυριε εμεις δεν εχουμε δουλειά κατω και δεξιά''.....τι να πω......αλλα να μου πεις δεν ηξερε οτι η αντλια εχει μια απώλεια λαδιού και οτι την αλλάζουν ανοίγοντας απο πάνω


Μολις ερθει ο Σπύρος θα το σηκώσουμε να δούμε απο που είναι....thumb

Z4 DCT
28-10-12, 06:23
Δεν χρειάζονται τέτοια νεύρα, ή χάλασε μόνο του ή κάποιος έκανε ένα λάθος.
Ούτε ζωές χαθήκαν ούτε περιουσίες, είμαι σίγουρος θα το φτιάξουν.



Δεν με πειράζει η βλάβη ρε συ Αλέξη, με πειράζει πολυ να το έκαναν απο κάποια παπαρια δικη τους.....
Ετσι κι αλλιώς το αμαξι δεν ειναι ''μαμα'' οποτε ειμαι προετοιμασμένος στο οτι μπορει να βγάλει κάποια βλάβη και οτι φυσικά θα την πληρώσει η τσεπη μου.....
Για μια επισκευή ομως που την πληρώνω καλα και ειδικα σε ενα μαγαζί που παω δυο μου αμάξια καθε λιγο και λιγακι για σέρβις και οτι αλλο με σπρώξει το αρρωστημένο αυτοκινητιστικό μυαλό μου....απαιτώ προσοχή.....(αν φταίνε αυτοι!!)

Thomelef
28-10-12, 07:31
πάντως όσων αφορά τις αντιπροσωπείες, ναι, πολλές φορές έχει τύχει να ακούσω και εγώ να παίρνουν τηλ σε άλλους μηχανικούς.
αυτό φυσικά συμβαίνει γιατί οι περισσότεροι είναι πρώην υπάλληλοι των αντιπροσωπειών, νυν πελάτες ανταλακτικών, και υπάρχει μια σχέση καλή αναμεταξύ τους.
όσων αφορά τα εργαλεία, και μένα μου φαίνεται λίγο κουφό να μην έχει αντιπροσωπεία ακόμα και το τελευταίο εργαλείο που χρειάζεται, γιατί πολύ απλά είναι μέρος της συμφωνίας για να κρατάει ο αντιπρόσωπος επίσημα την ταμπέλα της μάρκας.
δεν νοείτε να αφήνει το εργοστάσιο να υπάρχουν επίσημοι αντιπρόσωποι χωρίς τα απαραίτητα μέσα για οποιαδήποτε εργασία, σε οποιοδήποτε αμάξι.
το πως λειτουργούν τώρα, είναι άλλου παπά ευαγγέλιο και τουλάχιστο εδώ στην βόρεια ελλάδα είναι όλοι τους για σφαλιάρες και κλωτσιές.

Z4 DCT
28-10-12, 07:43
Ετοιμος......περιμένω Σπαιρους με βοηθο.....


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15573&d=1351406360

chief
28-10-12, 07:46
Ρε Τζωνη, μην αγχωνεσε ρε.
Ετσι κι΄αλλιως το αμαξι θα πάει για πουλημα τον Δεκεμβρη. Δεν θα θες να το ακουμπησεις αφου σε ραψει η γρια του Συμπεθερουλη στις Σερρες.
χιχιχιχι

micz
28-10-12, 08:04
Γιάννη έτσι από περιέργεια κοιμήθηκες σήμερα;
Και δεν κάνω πλάκα γιατί κάπως έτσι είμαι και εγώ!
Αν ακούσω ή δω στο αμάξι το παραμικρό το σκέφτομαι διαρκώς, εκτός πια και αν τρέχουν παράλληλα σοβαρότερα θέματα.

Z4 DCT
28-10-12, 08:16
Ρε Τζωνη, μην αγχωνεσε ρε.
Ετσι κι΄αλλιως το αμαξι θα πάει για πουλημα τον Δεκεμβρη. Δεν θα θες να το ακουμπησεις αφου σε ραψει η γρια του Συμπεθερουλη στις Σερρες.
χιχιχιχι

τον εχω....ακόμα και στην ευθεία να τον ξετρυπισω μου φτάνει......ολο το σκ θα του κανω καζούρα:thumbsup:



καθε φορα που τον βλεπω απο κοντα ειναι ολο και ασχημοτερος......
https://4.bp.blogspot.com/-xFoq-ylpwHI/Tlu6QdONGTI/AAAAAAAACsw/va3fOc2XUdY/s1600/ugly-smile.jpg


Γιάννη έτσι από περιέργεια κοιμήθηκες σήμερα;
Και δεν κάνω πλάκα γιατί κάπως έτσι είμαι και εγώ!
Αν ακούσω ή δω στο αμάξι το παραμικρό το σκέφτομαι διαρκώς, εκτός πια και αν τρέχουν παράλληλα σοβαρότερα θέματα.

αστα.........06:50 εκανα ντουζ:whistle:

m-power_01
28-10-12, 08:32
Τι είσαι εσυ ρε διαολε ; Ερχομαι

Z4 DCT
28-10-12, 08:33
Τι είσαι εσυ ρε διαολε ; Ερχομαι

αντε ξεκινατε.....:ranting2:

Panos 316T
28-10-12, 08:45
οι μπύρες ελιναι παγωμένες?

Z4 DCT
28-10-12, 08:47
οι μπύρες ελιναι παγωμένες?

μπούζι

STREETRACING
28-10-12, 08:52
Όπως ξαναειπα κ πριν μπορει να έχει τρέξει κατι απο πάνω εφόσον δεν υπήρξε λυσιμο εκει.
Εγω όταν είχα πάθει κατι παρόμοιο είχα 10 μέρες μπροστα διακοπών κ δεν μπορούσα να το βρω πριν το τέλος τους......

120ie87
28-10-12, 11:04
Πηγή μεγάλης διαρροής λαδιού είναι το περίεργο-σε σχήμα- λαστιχάκι κάτω από το φίλτρο λαδιού (ακριβώς από κάτω από εκεί που εδράζεται το φίλτρο λαδιού). Αν κάνατε δουλειά στην εισαγωγή και βγάλατε την υποδοχή του φίλτρου λαδιού (εκεί κοντά στην εισαγωγή βρίσκεται στον Ν46, δεν ξέρω στο δικό σου μοτέρ), τότε μπορεί το λαστιχάκι που έχει από κάτω της να μην μπήκε σωστά ή να έπρεπε να αλλαχτεί για να σφραγίσει σωστά το σημείο.

Δείτε το και αυτό.

Stamatis
28-10-12, 11:12
Εγω ξερω οτι το αμαξι ειναι μπορντελο και πρεπει να φυγει.

Stamatis
28-10-12, 11:25
Ασε που διαβασα και σε ενα αμερικανικο φορουμ το παρακατω και ανησυχω

in many cases reported, this kavlitzeki is responsible for a flantza overheating and as a result you take the pistons in the mashali.
The symptom is common because the oil loses the viscosity and can even get out from the headlights

Πολυ σοβαρο!

Z4 DCT
28-10-12, 11:25
τα νεότερα με πλήρες φώτο σε λιγο....τωρα εχει test drive full throtle

aristent
28-10-12, 11:28
Εγω ξερω οτι το αμαξι ειναι μπορντελο και πρεπει να φυγει.

+1thumb.....:whistle: ασε που ειναι φορτωμενο με χιλιομετρα!!!....νομιζω οτι μηδενισε μια φορα και τωρα πρεπει να δειχνει καμμια 17,000 χιλ. :D

:thumbsup:


YΣ....ρε Γιαννακο, τι τα εκανες τα παιδια Σπυρος&Σπυρος power engineering SA......????

A.Το κατεβασατε το μοτερ....
Β.Το σφιξατε το βιδακι....
Γ.Πλακωθηκατε στις μπυρες και δεν εχετε κουραγιο ουτε να κανετε ενα ποστ να μας ενημερωσετε!!!:ranting2:

Εντιτ....με προλαβες!!!

Thomelef
28-10-12, 11:56
χαχα...πιο άκυρος πελάτης δεν υπάρχει.
καλεί τα μαστόρια σπίτι του να τα ποτίσει, και αφού τα ποτίσει να κάνουνε δουλειά στ'αμάξι ακουσμένοι.
το ωραιότερο δε, θα του το κάνουν δοκιμή πιομένοι, φουλ θρότλ κιόλα...χαχαχαχαχα!!!

chief
28-10-12, 13:06
Εγω εκτος απ τον Κρητικο, δεν δεχομαι αλλες λουγκρες να αγγιξουν το αμαξι μου .

spar@
28-10-12, 13:19
εγω δεν πηγα γιατι ημουν στο μαγαζι...
:thumbsup:

Z4 DCT
28-10-12, 14:40
λοιπον.....

ο σπυρος έφτασε (αργοπορημενος:hystericalbs1:)......

αφου σηκώσαμε το αμαξι στα τρίποδα, έπεσε απο κάτω....

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15576&d=1351430920






και αρχίσαμε το ξεβίδωμα των προστατευτικών ποδιών

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15577&d=1351430958






αφου τα προστατευτικά βγήκαν και ηταν μέσα στην μπιχλα ......τα καθάρισα......:hystericalbs1::hystericalbs 1:


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15578&d=1351431018





μετα αφου ο μάστορας ειχε κουραστεί απο το ξεβίδωμα, περίμενα να κανει ενα τσιγάρο:original: για να αρχίσουμε την έρευνα....η οποία μετα απο πολλή προσεκτική ψηλάφηση με τα χέρια και έρευνα με άπλετο φως.....είδαμε οτι η βιδα που ειχε το λαδι δεν ειχε καμια μια καμια σχέση με το να περνα λαδι κοντα της.....αρα το λάδι ηρθε απο αλλο.....απο που όμως που ολο το κάτω μέρος ηταν καθαρό:whistle:
βάλαμε εμπρος το αμαξι και το αφήσαμε να ζεσταθεί το λαδι, και έχοντας σκουπίσει καλά το μερος περιμέναμε να δουμε.....τιποτα....
οσπου ο σπυρος πρόσεξε οτι ειχε έρθει απο ψηλά και αριστερά.....απο εκει που έκαναν δουλειά:thumbsdown:......ηταν αυτο που ειχε πει κάποιος στο θρεντ πιο πανω......ελυσαν τις σωληνες του ιντερκουλερ και του charge pipe....και οσο λάδι ειχαν μέσα (προφανώς αρκετο θελω catch can!!)...τους αφησαν να στραγγίσουν κατω!!!!!!:thumbsdown:....με αποτέλεσμα το λαδι να τρεξει αμεσα στο προστατευτικά του πατώματος και στο κέλυφος του πλατό......και να καταλήγει στην βίδα......
τοσο παπάρες!!!!!!!!

εδω ειναι η φωτο απο το ποσο καθαρο ηταν γυρω γυρω το μερος....

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15579&d=1351431108

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15580&d=1351431161

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15581&d=1351431207




και εδω η βίδα με το λάδι γύρω της....

https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15582&d=1351431294


https://www.bmwfans.gr/forum/attachment.php?attachmentid=15583&d=1351431383



στο τέλος μετα το δέσιμο....βγηκαμε και πήγαμε μια μέχρι την πάχη και πισω.....με γρήγορο ρυθμό....μολις γυρισαμε το τσεκαρα απο κατω ........ ολα στεγνά.....:thumbsup::thumbsup::thumbsup:



επομένως οφειλω να παρω πισω τα περι παπαριας που μου έκαναν απο λαθος αλλα να πω οτι ειναι παντελώς απαράδεκτοι σχετικα με την καθαριότητα και την προσοχή στην λεπτομέρεια.....για μενα ειναι σαν να μην υπάρχει πλέον αυτο το μαγαζί,,,,,,:thumbsdown:

Andri
28-10-12, 14:44
Μπράβο ρε Γιάννη , χάρηκα που τελικά δεν ήταν τίποτα σοβαρό....
Πάλι καλά ήρθε ο Σπύρος και θα περάσεις ήρεμη νύχτα Κυριακής και με πανσέληνο(νομίζω) ....

Καλές βόλτες μέχρι να το δώσεις... Αλήθεια σε τι τιμή σκοπεύεις να το αποχωριστείς αν επιτρέπεται?

STREETRACING
28-10-12, 14:49
Όπως Τόπα , κάπου από πάνω.
Όλα οκ λοιπόν.
Μην κολλας στις λεπτομέρειες για να ακυρώσεις ένα Μαγαζι.
Γιατί αυτό λεπτομέρεια ήταν στην τελική.

Z4 DCT
28-10-12, 14:49
Μπράβο ρε Γιάννη , χάρηκα που τελικά δεν ήταν τίποτα σοβαρό....
Πάλι καλά ήρθε ο Σπύρος και θα περάσεις ήρεμη νύχτα Κυριακής και με πανσέληνο(νομίζω) ....

Καλές βόλτες μέχρι να το δώσεις... Αλήθεια σε τι τιμή σκοπεύεις να το αποχωριστείς αν επιτρέπεται?

ευχαριστώ....νομίζω στο θρεντ της πώλησης τα εχω αναφέρει ολαthumb

Z4 DCT
28-10-12, 14:51
Όπως Τόπα , κάπου από πάνω.
Όλα οκ λοιπόν.
Μην κολλας στις λεπτομέρειες για να ακυρώσεις ένα Μαγαζι.
Γιατί αυτό λεπτομέρεια ήταν στην τελική.

ε οχι και λεπτομερεια.....και μονο στην κατάσταση που τους πηγα το αμαξι έπρεπε να ειναι ψιλιασμενοι.......αν εβλεπες τον χωρο του μοτερ πως ηταν θα πάθαινες πλακα......

STREETRACING
28-10-12, 15:04
Ο καθένας έχει της δικές του προτεραιότητες.
Αφού εσένα σε ενοχλεί αυτό εγώ πάω πάσο.
Απλά λέω ότι σοβαρό θα ήταν να μην σου κάνανε καλά μια επισκευή ζημιάς , βλάβης και να είχε συνέπεια στη καλή λειτουργία του Αυτοκινήτου.
Εγώ για κάτι τέτοιο που συνέβη κ που έχει συμβεί κ εμένα ουκ ολίγες φορές δεν ακυρωνα μηχανικούς.

Stamatis
28-10-12, 15:28
Ε εντάξει.
Τελείωσε και ολα ΟΚ.

Τον κέρασες καμμια μπύρα τον μάστορα ή την έβγαλε με μηχανόλαδο on the rocks?

z3 2.2
28-10-12, 16:50
μπραβο στον Σπυρο,που πηγε να βγαλει τον φιλο του απο την αγωνια

Stamatis
28-10-12, 17:10
μπραβο στον Σπυρο,που πηγε να βγαλει τον φιλο του απο την αγωνια

Είπε ο Δημήτρης, που ενα χρόνο πριν είχε υποσχεθεί στον Σταμάτη να ρυθμίσουν πλατίνες στο TS. :th_Laie_67-1:

Z4 DCT
28-10-12, 17:19
Είπε ο Δημήτρης, που ενα χρόνο πριν είχε υποσχεθεί στον Σταμάτη να ρυθμίσουν πλατίνες στο TS. :th_Laie_67-1:

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Z4 DCT
28-10-12, 17:24
Ε εντάξει.
Τελείωσε και ολα ΟΚ.

Τον κέρασες καμμια μπύρα τον μάστορα ή την έβγαλε με μηχανόλαδο on the rocks?

καφεδάκι στην παχη....και χαμηλή πτήση.......thumbthumb

z3 2.2
28-10-12, 17:24
ανοιξε θρεντ προβληματισμου και θα σπευσω αμεσα!!!!

Harisp
28-10-12, 17:31
Να ξέρεις πάντως ότι το intecooler και η σωλήνας με τις σχάστρες που φτάνει στην εισαγωγή είναι τίγκα στο λάδι στα N54.
Για να αλλάξουν αντλία τα ξεβιδώσανε αυτά και ίσως τα ''κρεμάσανε'' στο engine bay και στραγγίξανε λάδι...


ηταν αυτο που ειχε πει κάποιος στο θρεντ πιο πανω......ελυσαν τις σωληνες του ιντερκουλερ και του charge pipe....και οσο λάδι ειχαν μέσα (προφανώς αρκετο θελω catch can!!)...τους αφησαν να στραγγίσουν κατω!!!!!!:thumbsdown:....με αποτέλεσμα το λαδι να τρεξει αμεσα στο προστατευτικά του πατώματος και στο κέλυφος του πλατό......και να καταλήγει στην βίδα......
τοσο παπάρες!!!!!!!!



:thumbsup:

Χαίρομαι που επιβεβαιώθηκα.
Άλλη φορά για N54 να ρωτάς τα σωστά άτομα να σου κάνουν διάγνωση εγκαίρως για να μην μένεις άυπνος Σαββατιάτικα.
Πλάκα σου κάνω...Τέλος καλό, όλα καλά. :original:

Σχετικά με το oil catch can, το καλύτερο είναι της burger motorsport.

Υ.Γ: Πωπω αν είχα συνεργείο και σε είχα πελάτη θα σε είχα επικυρήξει :shok:

Z4 DCT
28-10-12, 17:39
Υ.Γ: Πωπω αν είχα συνεργείο και σε είχα πελάτη θα σε είχα επικυρήξει :shok:

άδικο εχω που τους τα χώνω ρε αρη????.......μιλαμε για πολυ σβαρνιαρηδες!!!!!



κατι έπαθε η μαλακία και δεν εχω κεφαλαία...

nikos1400
28-10-12, 17:40
πω πωω, μας εσκασες κι εμας ρε γιαννη.
τελος καλο ολα καλα...
αλλα δεν ξερω που θα βρεις συνεργειο να σε ικανοποιει!!
:D:D

Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

nikos1400
28-10-12, 17:43
μπραβο και στο Μαστορα!!

το κλτηλεφωνο δε μαφηνει να κανω εντιτ...)

Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

Harisp
28-10-12, 17:52
άδικο εχω που τους τα χώνω ρε αρη????.......μιλαμε για πολυ σβαρνιαρηδες!!!!!


Εντάξει...άδικο δεν έχεις, αλλά μην περιμένεις ο καθένας να προσέχει το αμάξι σου στην παραμικρή λεπτομέρεια όπως κάνεις εσύ. thumb

Thomelef
28-10-12, 18:13
αυτό σημαίνει δλδ ότι το ξετρύπημα θα το φάς τελικά σε 25 ημέρες γιανουκάκι μου???

μπράβο ρε σπυράκο. ελπίζω τα σωληνάκια που συχητούσαμε χθές το βράδυ τηλεφωνικός να τα έβγαλες, όπως επίσεις και το ξελασκάρισμα της τάπας του κάρτερ, μαζί με την τάπα του σαζμάν.

άντε γιάνκο μου...τέλος καλό, όλα καλά.

Z4 DCT
28-10-12, 18:51
πω πωω, μας εσκασες κι εμας ρε γιαννη.
τελος καλο ολα καλα...
αλλα δεν ξερω που θα βρεις συνεργειο να σε ικανοποιει!!
:D:D

Στάλθηκε από το GT-S5839i μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2

πρεπει να κανω το γκαραζ μου συνεργειο prive......


μονο για τα δυσκολα σ αυτους

Z4 DCT
28-10-12, 18:53
αυτό σημαίνει δλδ ότι το ξετρύπημα θα το φάς τελικά σε 25 ημέρες γιανουκάκι μου???

.

:hystericalbs1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1:



άντε γιάνκο μου...τέλος καλό, όλα καλά.
:thumbsup:

Z4 DCT
28-10-12, 19:03
σπαιρους.........


:notworthy::notworthy:


https://www.fpcmoorestown.org/uploads/ThankYou.jpg

spar@
28-10-12, 19:23
σπαιρους.........


:notworthy::notworthy:


https://www.fpcmoorestown.org/uploads/ThankYou.jpg

Δεν κάνει τπτ Γιάννη την επόμενη φορά θα σου στείλω και τον Πακιστανο να σου κάνει τα τζάμια!

m-power_01
28-10-12, 22:03
Καταρχήν άργησα μόλις ένα τεταρτο... και αυτό γιατί έκανα μπάνιο μήν σου λερώσω το αμαξι! Αλλά εγώ το θυμόμουν αμάξι... εσύ το είχες κάνει ΜΠ@ρΝτεΛ@. Πρωτη φορά ακουμπησα το αμαξι και γκρίζαραν (οχι μαυρισαν) τα χερια μου.

Ο τυπος είχε ανοιχτή την γκαραζόπορτα είχε έτοιμους τους γρύλους και μετά την καλημερα καλημέρα, μου λέει πεσε, έλα να το σηκωσουμε, ελα να κάνουμε να ρανουμε... μετά τον ενος λεπτού παραλογισμό... Τον πιάνει η ευγένεια! ''καφέ δεν θες?'' άντε φτιάξε λέω (παραγγελία τον εδωσε). Με την καταπληκτική του ευγένεια με συγκίνησε και θυμιθηκα ότι μεσα στην νύστα μου σταμάτησα να πάρω βουτήματα... Η ευγένεια μου βέβαια σταμάταγε μέχρι το να του τα αφησω στον πάγκο, ούτε καν να του τα δώσω. Και εκείνος με την σειρά του ανταπόδωσε την ωραια αυτή κίνηση με το να μην μου προσφέρει καν...
Αλλά δεν σταματάμε εκεί...
Το σηκωνουμε από την μια μεριά, βάζουμε δύο τρίποδα, μου λέει πέσε , πάω να μπω και εγώ.....ΑΜ ΔΕΝΝΝΝΝ που να χωρέσω απο μπροστα εβρισκα στο στερνο, απο το πλάι στην κοιλια... Γέλαγε ο χτυκιάρης, η σουλφίδα! Μετα πολλά το σηκώνουμε και από την άλλη , και αρχιζει και βαζει τριποδα γρύλλους, τακους σκατά... ''Νταξει ρε ΓιαΝΝ σταμάτα δεν πάει πουθενά'' ... Απάντηση του σκατόψυχου "Τι λες ρε? Θέλω να πέσω και εγώ από κάτω!!!"
Μόλις είδε τις ποδιες να βγαίνουν... εγκεφαλικό από τα λάδια!!! Έκανε και το αμάξι μου απλώστρα, μια χαρά ο τύπος. Μετά έκανα την Μ@λ@κι@ να του πω ότι λείπει μια φωλιά από τον προφυλακτήρα... άλλαξε δεκα χρώματα .

Λεω πάναγια μου πως κάνει έτσι ο γιουφτος... θα πάρει μία άλλη... Εκείνη την ώρα βγαίνει το δασκαλεμένο γιουφτάκι το οποίο μάζευε τα ψιλά που μου πέφτανε.
Τα προσπερνώ όλα αυτά , αφού τελειώσαμε, περιμενω εκεί τον Γιάννη και μου λεει ο μικρός του ''θα με βοηθήσεις σε κάτι ερωτήσεις?'' (Τωρα που βρήκαμε παπά να θάψουμε πεντέ εξι)
Ω ΡΕ ΜΑΝΑ ΜΟΥ πάμε να φύγουμε σκέφτομαι... Θα κατεβει και καμια γυναίκα του, θα με βάλει να κρεμάσω και καμιά κουρτίνα!!!
Αφού είπα ότι είπα στον πιτσιρικά (τα μισά λάθος.αλλά δεν πρεπει να το κατάλαβε) Του λέω έχεις πολλά παιχνίδια στο xbox? ''ΟΟΟΟΟΟΥΥΥΥ μου κάνει με ένα χαμόγελο...
Λέω ,εδώ είμαστε... κάτι θα βγάλουμε σήμερα. ''Θα μου δανείσεις κάνα παλιό που δεν θες να παίξω και εγώ?''
-ΟΧΙ
-Θα στα επιστρέψω
-ΟΧΙ
-Νταξ ρε να σαι καλά

.......

Panos 316T
29-10-12, 05:48
απαπααααα....

που είναι ο χαβαλές;
που είναι οι μπύρες;
που είναι οι μεζέδες;
που είναι η κουβέντα σας;
που είναι...;;;;

φαντάζομαι ότι μόλις τελείωσες θα σου πε στεγνά "ευχαριστώ" χτυπώντας σε στην πλάτη με πίεση προς την έξοδο :th_Laie_67-1:

σκέτη φιλιππινέζα...

Stamatis
29-10-12, 07:19
Τον εβαλε να σκουπίσει και το πάτωμα του γκαραζ γιατί είχε λερωθει απο λιγο λαδι.

S8N
29-10-12, 07:52
Όχι μόνο του γκαράζ. Καθάρισε όλες τις κηλιδες λαδιού από τον Σπανό μέχρι το Χαϊδάρι, έκανε ανάλυση προκειμένου να βρει ποιες ήταν από το αυτοκίνητο του Γιάννη κι εν συνεχεια υπολόγισε την ποσότητα που διέρρευσε λαμβάνοντας υπ' όψιν την εξατμισοδιαπνοη στο οδόστρωμα. Πάλι καλά που δεν έβρεξε αυτές τις μέρες γιατί είχε μποφόρ στη Μεσόγειο.

oldcarskickass
29-10-12, 09:43
Εντάξει...άδικο δεν έχεις, αλλά μην περιμένεις ο καθένας να προσέχει το αμάξι σου στην παραμικρή λεπτομέρεια όπως κάνεις εσύ. thumb

Ε τότε ας μην περιμένουν πελάτες σαν τον Γιάννη, τόσο απλά.

Το αμάξι πηγαίνει συνεργείο για συγκεκριμένους λόγους και δεν χρωστάει ΚΑΝΕΝΑΣ ιδιοκτήτης άγγος ενός δευτερολέπτου παραπάνω για το αν
1)έγινε σωστά η δουλειά
2)και ανταυτού άνοιξαν και άλλα μερεμέτια.

Μπορεί και εγώ να κρίνω - εκ του αποτελέσματος βέβαια - τον Γιάννη υπερβολικό αν δεν ξαναπάει στο μαγαζί αλλά αν γίνονταν αυτή η κίνηση από τους μισούς ιδιοκτήτες (που σέβονται τον κόπο που ξόδεψαν για να πάρουν 1.5τόνο σίδερα) οι σκιτζήδες θα ήταν πολλοί λιγότεροι.

Z4 DCT
29-10-12, 19:44
Το πρωί με πήραν τηλ απο την εξυπηρέτηση πελατών της αντιπροσωπείας για να με ρωτήσουν αν ειμαι ευχαριστημένος απο της υπηρεσίες τους.....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:



ακόμα θα απορεί τι αστροπελέκι την βρήκε

Thomelef
29-10-12, 20:00
έτσι στο ξεκάρφωτο σε πείραν?

Stamatis
29-10-12, 20:04
πάντα μετά το σερβις σε παιρνουν να τους πεις τις παρατηρήσεις σου.
(εμένα δεν με ξαναπήραν, με έχουν βάλει φωτογραφία στον τοίχο όποτε πάω και πετάνε βελάκια)

stef
29-10-12, 20:39
πάντα μετά το σερβις σε παιρνουν να τους πεις τις παρατηρήσεις σου.
(εμένα δεν με ξαναπήραν, με έχουν βάλει φωτογραφία στον τοίχο όποτε πάω και πετάνε βελάκια)

Δεν είσαι ο μόνος
Πίστεψέ με...
Ουαί και αλοίμονο αν δώ γδαρσιές στα δερμάτινα και ακουμπημένο στο καπώ κανα εργαλείο...
Τους πήρε και τους σήκωσε ο τυφώνας Stef...:th_Laie_67-1:

S8N
29-10-12, 20:40
Δεν είσαι ο μόνος
Πίστεψέ με...
Ουαί και αλοίμονο αν δώ γδαρσιές στα δερμάτινα και ακουμπημένο στο καπώ κανα εργαλείο...
Τους πήρε και τους σήκωσε ο τυφώνας Stef...:th_Laie_67-1:

Σιγά. Θα χυθεί το γάλα.

stef
29-10-12, 20:42
Σιγά. Θα χυθεί το γάλα.

Το τσάι χύνεται προς το παρόν που τρώς από ότι BMW 6κύλινδρο κυκλοφορεί!!!! :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Z4 DCT
29-10-12, 20:57
έτσι στο ξεκάρφωτο σε πείραν?

ναι καθε φορά μετα απο επίσκεψη στο servicethumb

friendgr
26-11-12, 18:43
Οι ίδιες απροσεξίες πριν 20 χρόνια (όταν είχα 316) οι ίδιες εξακολουθούν και τώρα βλέπω.

Ενα από τα πράγματα που μου την δίνουν σ' αυτές τις μάρκες (bmw, audi, m-b) είναι ότι ο ίδιος θα κάνει service σε ένα 116 και ο ίδιος σε Μ5.

Ο νοών νοείτω......

nikos1400
27-11-12, 07:08
Οι ίδιες απροσεξίες πριν 20 χρόνια (όταν είχα 316) οι ίδιες εξακολουθούν και τώρα βλέπω.

Ενα από τα πράγματα που μου την δίνουν σ' αυτές τις μάρκες (bmw, audi, m-b) είναι ότι ο ίδιος θα κάνει service σε ένα 116 και ο ίδιος σε Μ5.

Ο νοών νοείτω......

Φιλε μου, απ'τη μια καταλαβαινω περιπου πως το εννοεις,
αλλα απ'την αλλη, στο 116 δικαιολογουνται "λαθη" κατα το σερβις και στο Μ5 οχι ??
Το σερβις (αλλαγη λαδιων/φιλτρων, αισθητηρων κλπ) νομιζω δεν απαιτει ξεχωριστες ικανοτητες.

Η επιλυση βλαβων βεβαια ειναι αλλο θεμα. Εκει θελεις τον "ειδικο"...
thumb

friendgr
27-11-12, 08:22
Σε κανένα αμάξι δεν δικαιολογούνται βλάβες. Δεν λέω αυτό.

Λέω ότι όταν πας για service ένα αυτοκίνητο αξίας ενός διαμερίσματος, ΑΠΑΙΤΕΙΣ, δεν παρακαλάς, ΑΠΑΙΤΕΙΣ να ασχοληθεί με αυτό ο μηχανικός και όχι ο βοηθός που του δίνουν τρεις κι εξήντα και είναι για όλες τις δουλειές.

Και εννοείται δεν έχει την ίδια βαρύτητα μια σταγόνα λάδι από 116 με ένα Μ5,Μ6. Πως να το κάνουμε τώρα. Μόνο το σηματάκι έχουν κοινό τα δύο αυτά αυτοκίνητα.

Και η εμπειρία μου σε αυτά τα συνεργεία-πολυκαταστήματα όπως τα λέω εγώ, μου έχει δείξει ότι οι αρχιμηχανικοί πιό πολύ κάνουν P.R. παρά είναι σκυμμένοι πάνω από την μηχανή. Με το που φεύγεις από την πόρτα, θα ασχοληθεί ο βοηθός. Είτε θες από κεκτημένη ταχύτητα, είτε από "έλα μωρέ κι αυτό bmw είναι", είτε από απειρία, θα την κάνει την κουτσουκέλα του. Και τρέχα εσύ μετά να δεις από που στάζουν τα λάδια. Λεω ψέματα;

Για να μην πω για την άλλη κορυφαία ατάκα που σου πετάνε :" καθίστε στο σαλονάκι" ...... Με το 316 ναι καθόμουν στο σαλονάκι. Με το Μ5 δεν θα κάτσω σε ΚΑΝΕΝΑ σαλονάκι.

nikos1400
27-11-12, 08:58
Σε κανένα αμάξι δεν δικαιολογούνται βλάβες. Δεν λέω αυτό.

Λέω ότι όταν πας για service ένα αυτοκίνητο αξίας ενός διαμερίσματος, ΑΠΑΙΤΕΙΣ, δεν παρακαλάς, ΑΠΑΙΤΕΙΣ να ασχοληθεί με αυτό ο μηχανικός και όχι ο βοηθός που του δίνουν τρεις κι εξήντα και είναι για όλες τις δουλειές.

Και εννοείται δεν έχει την ίδια βαρύτητα μια σταγόνα λάδι από 116 με ένα Μ5,Μ6. Πως να το κάνουμε τώρα. Μόνο το σηματάκι έχουν κοινό τα δύο αυτά αυτοκίνητα.

Και η εμπειρία μου σε αυτά τα συνεργεία-πολυκαταστήματα όπως τα λέω εγώ, μου έχει δείξει ότι οι αρχιμηχανικοί πιό πολύ κάνουν P.R. παρά είναι σκυμμένοι πάνω από την μηχανή. Με το που φεύγεις από την πόρτα, θα ασχοληθεί ο βοηθός. Είτε θες από κεκτημένη ταχύτητα, είτε από "έλα μωρέ κι αυτό bmw είναι", είτε από απειρία, θα την κάνει την κουτσουκέλα του. Και τρέχα εσύ μετά να δεις από που στάζουν τα λάδια. Λεω ψέματα;

Για να μην πω για την άλλη κορυφαία ατάκα που σου πετάνε :" καθίστε στο σαλονάκι" ...... Με το 316 ναι καθόμουν στο σαλονάκι. Με το Μ5 δεν θα κάτσω σε ΚΑΝΕΝΑ σαλονάκι.

Μα γι'αυτο σου λεω καταλαβαινω τι λες.

Μ5 ΔΕΝ ειναι, αλλα εχω τωρα δυο (και ενα ο φαδερ) πεμβε, και ενας λογος ειναι οτι εχω μηχανικο που μπορω να εμπιστευθω.
Ειναι πρωην αγωνιζομενος (με bmw), εξειδικευμενος, πεπειραμενος, εργαζομενος και ιδιοκτητης του συνεργειου.

Το προηγουμενο μου αυτοκινητο το πηγαινα σε "καθετη" μοναδα της εταιριας με μαστορους, αρχιμηχανικο, ανταλλακτικατζη και ιδιοκτητη, ολα διαφορετικα προσωπα. Σε αυτη την περιπτωση, οπως ξερετε καλα η συννενοηση ειναι πιο δυσκολη...