PDA

Επιστροφή στο Forum : Digea - γ@μιεται και σε εσας το σημα;



Stamatis
23-10-12, 16:11
3 στα 3 στο σπιτι το σημα ειναι σκ@τα.
Πιξελαρει και κοβεται. Σε εσας;

Kostas_1
23-10-12, 16:14
Ναι, τωρα τελευταια χαλαει αρκετα συχνα

Stamatis
23-10-12, 16:19
Σε σημειο εκνευριστικο;
Να αρχιζει αντιστροφη μετρηση ο δεκτης μεχρι να κλεισει;
Το παθαινουν ολες στο σπιτι, πιανουμε απο Παρνηθα και ειναι και ακριβες παναθεμα τες.
Η μια εχει και μνημη δικη της για αυτο το λογο ακριβως.
Αλλα αδειαζει ο μπαφερ προφανως.

gnx
23-10-12, 16:29
Και εμένα φριζάρει αρκετά συχνά. Επίσης στο άναμα ακούς μόνο ήχο για 30 δευτερόλεπτα περίπου

spar@
23-10-12, 16:31
σημα καμπανα...
ποτε δεν ειχε κολλησει το σημα πριν τωρα.....
ειτε παλια εχεις ειτε καινουρια τηλεοραση....
και οι δικαιολογιες γνωστες φταιει η κεραια φταιει η τηλεοραση.....
εγω την βρηκα την λυση...


υ.γ η αληθεια ειναι οτι σε τηλεοραση με ενσωματομενο δεκτη δεν εχει κολλησει ποτε!

doctore
23-10-12, 17:01
Εγώ πιάνω από Υμηττό.
Και οι δύο πιάνουν καλά με τη παλιά κεραία.
Σπάνια κάνει παγώματα εικόνας η μία τηλεόραση που δουλεύει με decoder κάρτα CI.
Η καινούργια τηλεόραση δεν παγώνει ποτέ αφου όμως άλλαξα καλώδιο από το τοίχο μέχρι τη τηλεόραση. Με το φτιαχτό καλώδιο πάγωνε ο Alpha.
Δοκίμασε έτοιμα πρεσαρισμένα καλώδια, μήπως δεις βελτίωση.

bill_m3
23-10-12, 17:11
Audi A6 Allroad quatro :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

S8N
23-10-12, 18:06
Δεν έχω κανένα πρόβλημα με το σήμα. Ούτε πιξελάρισμα, ούτε τίποτα. Ο δέκτης είναι ενσωματωμένος.

Nino
23-10-12, 18:07
Να μην προστάρετε περίεργα,να μην σερφαρετε σε παλιοσαιτ, να μην βλέπετε σουλειμαν,να μην σας λοκαρουν για ηλεκτρονική παρακολούθηση, για αυτο δημιουργούνται προβλήματα.
Αυτός ο φουκαρασ ο ptboul δεν έχει καταφέρει να δει ούτε μια φορα την αγαπημένη του εκπομπή με την τατιανα.

PANOS-E60
23-10-12, 18:15
Σταμ, μήπως σου πάσσαρε κανενα ληγμένο αποκωδικοποιητή από την υπόγα ο φίλος σου ? :th_Laie_67-1:

deepBLUE
23-10-12, 18:21
Εμενα ειναι οκ το μονο προβλημα ειναι πως η φωνη ερχεται γρηγοροτερα της εικονας.

Stamatis
23-10-12, 18:33
Σταμ, μήπως σου πάσσαρε κανενα ληγμένο αποκωδικοποιητή από την υπόγα ο φίλος σου ? :th_Laie_67-1:

Πάνο, σκέφτομαι όλο και πιό έντονα οτι εχει να κάνει με την κεραία
Αμα σταματήσει να βρέχει θα την γυρίσω προς Υμηττό γιατι απο γκάλοπ που έκανα στη γειτονιά, όλοι εκεί βλέπουν.

Ληγμένα δεν βάζω ξανα στο σπίτι.
Ενα έβαλα και εξερράγη.

PANOS-E60
23-10-12, 18:39
Πάνο, σκέφτομαι όλο και πιό έντονα οτι εχει να κάνει με την κεραία
Αμα σταματήσει να βρέχει θα την γυρίσω προς Υμηττό γιατι απο γκάλοπ που έκανα στη γειτονιά, όλοι εκεί βλέπουν.

Ληγμένα δεν βάζω ξανα στο σπίτι.
Ενα έβαλα και εξερράγη.

Γύρνα Υμηττό, εμένα είναι καμπανα το σήμα σε 6 δέκτες στο σπιτι. thumb

Stamatis
23-10-12, 18:43
ε, μιλα χριστιανέ μου με έχεις και ταλαιπωρούμαι.

PANOS-E60
23-10-12, 18:52
ε, μιλα χριστιανέ μου με έχεις και ταλαιπωρούμαι.

σορυ, δεν θ αργησω άλλη φορά :th_Laie_67-1:

m-power_01
23-10-12, 18:55
audi A6.

Δεν εχω βάλει ούτε κεραίες ,ούτε καλώδια, ούτε αποκωδικοποιητές, ούτε καινούριες τηλεοράσεις!
Είμαι όπως ήμουν! Αναλογικό. Και όταν έχει αγώνα το βάζω τέρμα να ακούει η γειτονιά το ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ και αυτοί ακόμα να μην έχουν δει το σουτ!!!

Snoo
23-10-12, 21:32
Προς τον Υμηττό κοιτάει η κεραία μας στο σπίτι. Κανένα πρόβλημα με 3 LG με ενσωματωμένο ψηφιακό δέκτη.
Θέμα είχαμε στην αρχή με μια τηλεόραση που ναι μεν είχε ψηφιακό δέκτη αλλά ήταν MPEG2, από την πίσω πλευρά είχε μια υποδοχή που έβαζες μια κάρτα (δεν θυμάμαι τι τύπος) και έπιανες όλα τα ψηφιακά όταν δεν κολλούσε, όταν δεν ζεσταινόταν κλπ..

ZWMZ
23-10-12, 21:39
Συχνη αιτια για αυτα τα προβληματα ειναι ο ενισχυτης της κεραιας.
π.χ διαφορα φασης εικονας -ηχου και πιξελαρισμα.
Πατωντας το info απο το τηλεκοντρολ αν η ενταση και η ποιοτητα
δεν ειναι σε υψηλα ποσοστα-απο 70% και πανω-τοτε πιθανον να φταιει
ο ενισχυτης.

Z4 DCT
23-10-12, 21:48
ΚΑΜΠΑΝΑ.....MIA XARA EINAI :thumbsup:

oldcarskickass
23-10-12, 23:18
Με αποκωδικοποιητή σε MPEG2 Phillips με υποδοχή κάρτας CI (που προφανώς είναι πυρηνική φυσική να το καταλάβει ο πατέρας μου γιαυτό δεν την αγοράζει) παίζει που και που.

Εγώ έχει καιρό που έχω σταματήσει να βλέπω τηλεόραση από επιλογή, αλλά όποτε κάθομαι με τον πατέρα μου συζητάμε για διάφορα εκκλησιαστικά θέματα και γενικά κάνουμε ένα μάθημα - ανασκόπησης των θρησκευτικών θεμάτων από την σεξουαλική πλευρά του θέματος, ακριβώς για τον παραπάνω λόγο.

nikos1400
24-10-12, 09:10
Σταματη, Audi Allroad. No other comment.-

:th_Laie_67-1:

Τηλεοραση ειναι, δε χανεις και πολλα.


Σοβαρα τωρα, Χανια δεν εχει ερθει ακομα οπότε δε μπορω να σου πω κατι.
Μονο αυτο:
Μη συγχυζεσαι για την κωλο-τηλεοραση.

thumb

Stamatis
24-10-12, 09:14
Με ενοχλεί γιατί μου κόβει τη μόνη εκπομπή που πιάνει όλα μου τα ενδιαφέροντα.
Είναι μια κοντή που μαγειρεύει ρε και σπάζομαι γιατί χάνω τα υλικά όταν τα λέει.

redneck
24-10-12, 10:42
Ανω Γλυφαδα συνεχως κολλαει/πιξελιαζει.
3 τηλεορασεις με εξωτερικους αποκωδικοποιητες , και οι 3 κολλανε.
Σοβαρο προβλημα , ειδικα σε κανεναν αγωνα η' σε ειδησεις , μου ερχεται να σπασω την τηλεοραση.

nikos1400
24-10-12, 10:56
......σε κανεναν αγωνα η' σε ειδησεις , μου ερχεται να σπασω την τηλεοραση.

στις ειδησεις μαλλον κατι αλλο φταιει και θες να σπασεις την τηλεοραση!!
:th_Laie_67-1:
οχι το σημα!

bill_m3
24-10-12, 11:15
Σύμφωνα με την δημοσκόπηση 2ο σε προτίμηση είναι το "Audi A6 Allroad quatro" (τι σου είναι αυτά τα audi βρε παιδί μου, σήμα καμπάνα έχουν!!!) και πρώτο το " Νο- παιζει νΖαμι συνεχως "
Άρα το συμπέρασμα είναι ότι:
Ή πρέπει να παιζει νΖαμι συνεχως ή παίρνεις Audi A6 Allroad quatro και ησυχάζεις!!

:thanks: :thanks: :thanks:

:D :D :D :D

Ptboul
24-10-12, 12:54
ΕΓΩ ΕΝΑ ΕΧΩ ΝΑ ΠΩ: ΓΜΕΤΑΙ Η DIGEA & ΟΠΟΙΟΣ ΠΣΤΗΣ ΜΑΣ ΕΒΑΛΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ._

oldcarskickass
24-10-12, 13:12
ΧΑΧΑ ρε συ ptboul λες και αν δεν μαμιόταν θα είχαμε να δούμε και τίποτα αξιόλογο/αντικειμενικό, είτε από πλευράς ενημέρωσης είτε οτιδήποτε.

mark e92
24-10-12, 15:48
Ανω Γλυφαδα συνεχως κολλαει/πιξελιαζει.
3 τηλεορασεις με εξωτερικους αποκωδικοποιητες , και οι 3 κολλανε.
Σοβαρο προβλημα , ειδικα σε κανεναν αγωνα η' σε ειδησεις , μου ερχεται να σπασω την τηλεοραση.

Αν θελεις δοκιμασε με έναν άλλο αποκωδικοποιητή γιατι ειχα και εγω αυτο το προβλημα και οταν αλλαξα (πηρα απο το πλαισιο TurboX) εφτιαξαν ολα!

redneck
24-10-12, 18:41
Δεν ηθελα να γραψω μαρκα , αλλα και οι 3 αποκωδικοποιητες μου ειναι Turbo X.
2 για απλες τηλεορασεις και 1 για HD.

Konstantinos E60
24-10-12, 22:28
Μην αγχώνεστε ρε σεις θα στρώσουν.Τα ίδια είχαμε και στην Θεσ/νίκη αλλα έστρωσε.

Harisp
25-10-12, 23:04
Mόλις μας το φερμάρουν το digea και το κάνουν με μικρή συνδρομή, τότε θα γελάσουμε...

Θυμηθείτε το post αυτό. ;-)

aristent
25-10-12, 23:17
Mόλις μας το φερμάρουν το digea και το κάνουν με μικρή συνδρομή, τότε θα γελάσουμε...

Θυμηθείτε το post αυτό. ;-)

ξερεις,στο λογαριασμο της ΔΕΗ και αυτος.....σαν της ΕΡΤ!!!!

Lambros46
25-10-12, 23:17
Mόλις μας το φερμάρουν το digea και το κάνουν με μικρή συνδρομή, τότε θα γελάσουμε...

Θυμηθείτε το post αυτό. ;-)

Μας το έχουν φερμάρει ήδη...

proroad
25-10-12, 23:55
Στη tv με ενσωμάτωμενο δεκτή κανένα πρόβλημα σε οποία άλλη δική μου γνωστού φίλου κτλ εχει αποκωδικοποιητη :thumbsdown::thumbsdown:

Ptboul
26-10-12, 08:17
Mόλις μας το φερμάρουν το digea και το κάνουν με μικρή συνδρομή, τότε θα γελάσουμε...

Θυμηθείτε το post αυτό. ;-)

Κανένα πρόβλημα._

Την πετάω απ το παράθυρο κ όλα καλά._

ΑΝ ήμουν μόνος μου πραγματικά θα είχα tv μόνο για κανα dvd.

Kostas_1
26-10-12, 08:37
Κανένα πρόβλημα._

Την πετάω απ το παράθυρο κ όλα καλά._

ΑΝ ήμουν μόνος μου πραγματικά θα είχα tv μόνο για κανα dvd.

Συμφωνω και γω. Αρκει να μην μπει χρεωση μεσω δεη...:whistle:

Ptboul
26-10-12, 08:40
Συμφωνω και γω. Αρκει να μην μπει χρεωση μεσω δεη...:whistle:

:shok: Ιδιωτικός φορέας δεν είναι η digea; (κοινοπραξία ιδιωτικών σταθμών; )

Λες να μπορέσουν περάσουν κάτι τέτοιο; ( Τι λέω τώρα..)

oldcarskickass
26-10-12, 10:16
Γιατί η ΕΡΤ τι είναι;

Το θέμα είναι πως ότι και να γίνει δε θα μπορείς να κάνεις τίποτα.

Άσχετο (και πιθανώς να αξίζει να συζητηθεί σε ξεχωριστό θέμα), αυτό με τις ΔΕΚΟ (η εισφορά υπέρ ΔΕΚΟ δλδ) έχει βγει από Ευρωπαϊκό Δικαστήριο ότι είναι παράνομο να εισπράτεται. Οι προηγούμενες πληροφορίες ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΣΤΑΥΡΩΜΕΝΕΣ, έχει κανείς καμία άποψη - πληροφόρηση για το τι γίνεται;

tassos
28-10-12, 19:47
Με τους αποκωδικοποιητες της νοβα (δεν ξερω τι μαρκας ειναι) όλα καλά.. Με έναν άλλο αποκωδικοποιητή που δοκίμασα χειρότερο. Απαραίτητο το hdmi, με το σκαρτ είναι χειρότερο κι απ την αναλογική..

BILL007
03-11-12, 01:51
:shok: Ιδιωτικός φορέας δεν είναι η digea; (κοινοπραξία ιδιωτικών σταθμών; )

Λες να μπορέσουν περάσουν κάτι τέτοιο; ( Τι λέω τώρα..)

Εδω υποχρέωσαν την ΕΡΤ που πρώτη έφερε την ψηφιακή τηλεόραση χρόνια πριν απο αυτούς και επένδυσε σε εγκαταστάσεις και εξοπλιμσό,να αλλάξει απο ΜPEG2 σε 4...Επίσης πέρασαν γραμμή να υιοθετήσουμε σαν χώρα το ΜPEG4 (για δικούς τους λόγους) και όχι το MPEG 2 που έχουν τα περισσότερα ευρωπαικά κράτη.

ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ?:D:p

Ελληνικό κράτος - Συμφέροντα -> ΣΗΜΕΙΩΣΑΤΕ 2!

Υ.Γ Στιχάκι αφιερωμένο απο ένα τοίχο στο κέντρο της Αθήνας: "Εσυ γελάς με τον Πρόδρομο* και ο Κυριακού με σένα"

*απο το big brother για όσους θυμούνται

A8hnaios
03-11-12, 02:28
ΑΚΟΜΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ?:D:p


Ελληνικό κράτος - Συμφέροντα -> ΣΗΜΕΙΩΣΑΤΕ 2!



Μας μαμαν τα συμφεροντα απ την εποχη του Οθωνα!!

ελεος....:ranting2: :ranting2:

Nino
03-11-12, 09:27
μολις "σμπρωξουν" την ερτ και τη δεη για να μη χαλασει το προξενιο, θα συνεχισουμε να πληρωνουμε αλλα πλεον στην digea...

gant
03-11-12, 10:18
μολις "σμπρωξουν" την ερτ και τη δεη για να μη χαλασει το προξενιο, θα συνεχισουμε να πληρωνουμε αλλα πλεον στην digea...

Όταν πρωτολειτούργησε, πριν 2 χρόνια η digea, είχαν ζητήσει τότε να μπεί μόνιμο χαράτσι μέσω της ΔΕΗ, αλλά κάποιος πραγματικά μάγκας τότε, έφερε σθεναρή αντίσταση και το μέτρο δεν πέρασε.

wheelman
05-11-12, 09:34
Δέν ξέρω εάν παιζει κάποιο ρόλο,
αλλα μέχρι εχθές έβλεπα τέλεια απο αποκωδικοποιητή συνδεδεμένο στο pc.
Μετά απο νέο scan προκειμένου να περάσω και τα υπολοιπα κανάλια μαμήθηκε ο Δίας, ενώ το σήμα είναι στα ίδια επίπεδα.
:ranting2::ranting2::ranting2:

S8N
05-11-12, 11:04
Στην Αγγλία δήλωνες ο ίδιος αν έχεις ή όχι τηλεόραση, ώστε να χρεώνεσαι με τέλη για το BBC. Εξαιρετικά δίκαιο σύστημα. Περνούσε μάλιστα κατά καιρούς ένα βανάκι έξω από το σπίτι των κατά δήλωση μη κατόχων, ώστε να το εξακριβώσει.

Παρεπιπτόντως, όσοι νομίζετε ότι το πρόγραμμα στα ελληνικά κανάλια είναι για τα μπάζα, πρέπει να δείτε και τα αγγλικά.

Ptboul
05-11-12, 11:10
Στην Αγγλία δήλωνες ο ίδιος αν έχεις ή όχι τηλεόραση, ώστε να χρεώνεσαι με τέλη για το BBC. Εξαιρετικά δίκαιο σύστημα. Περνούσε μάλιστα κατά καιρούς ένα βανάκι έξω από το σπίτι των κατά δήλωση μη κατόχων, ώστε να το εξακριβώσει.

Μη που πεις ότι πλήρωσες ποτέ tv licence! Μου χε έρθει κ στο σπίτι ο έλεγχος απ το βανάκι και φυσικά ως γνήσιος Έλλην το είχα μάθει από πριν και την είχα καβαντζώσει στην ντουλάπα :D .


Παρεπιπτόντως, όσοι νομίζετε ότι το πρόγραμμα στα ελληνικά κανάλια είναι για τα μπάζα, πρέπει να δείτε και τα αγγλικά.

Γιατί ρε; Στα χρόνια τα δικά μου ήταν κορυφή, ταινίες, ντοκυμαντέρ, ενημέρωση, όλα κομπλέ.

S8N
05-11-12, 11:31
Μη που πεις ότι πλήρωσες ποτέ tv licence! Μου χε έρθει κ στο σπίτι ο έλεγχος απ το βανάκι και φυσικά ως γνήσιος Έλλην το είχα μάθει από πριν και την είχα καβαντζώσει στην ντουλάπα :D .



Γιατί ρε; Στα χρόνια τα δικά μου ήταν κορυφή, ταινίες, ντοκυμαντέρ, ενημέρωση, όλα κομπλέ.

Ναι ρε, πλήρωνα κανονικότατα! Εκεί που έμενα (Leicester Square) δε με έπαιρνε. Άσε που δε χωρούσε με τίποτα στη ντουλάπα.

Το πρόγραμμα στα δικά μου χρόνια ήταν μάπα. Τουλάχιστον τις ώρες που κατάφερνα να βλέπω οι επιλογές μου ήταν μεταξύ Eurotrash, Jerry Springer show, Eastenders, Coronation Street καθώς και εκπομπών περί καλλωπισμού σκύλων και αρχιτεκτονικής κήπων. Μόνο το Top Gear βλεπόταν.

PANOS-E60
05-11-12, 11:45
μακράν το καλύτερο πρόγραμμα του BBC το "Pot Black" με παριουσιαστή παλιότερα τον David Vine και κατόπιν τον Dennis Taylor :hyper:

S8N
05-11-12, 11:53
μακράν το καλύτερο πρόγραμμα του BBC το "Pot Black" με παριουσιαστή παλιότερα τον David Vine και κατόπιν τον Dennis Taylor :hyper:

Πότε όλα αυτά? Όταν οι τηλεοράσεις ήταν ξύλινες, ασπρόμαυρες, δεν είχαν τηλεκοντρόλ, είχαν όμως συρόμενο ρολό μπροστά για τη σκόνη και καμπύλη οθόνης που θύμιζε σκάφανδρο δύτη?

PANOS-E60
05-11-12, 11:54
Πότε όλα αυτά? Όταν οι τηλεοράσεις ήταν ξύλινες, ασπρόμαυρες, δεν είχαν τηλεκοντρόλ, είχαν όμως συρόμενο ρολό μπροστά για τη σκόνη και καμπύλη οθόνης που θύμιζε σκάφανδρο δύτη?

πες μου ότι δεν έβλεπες snooker ... :shok::shok::shok:

Ptboul
05-11-12, 12:04
πες μου ότι δεν έβλεπες snooker ... :shok::shok::shok:

Εγώ ήμουν τόσο καμμένος που έπαιζα και στοίχημα ( με σύμβουλο τον συγκατοικο μου), πράγματι παρακολουθούσα αλλά δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ το όνομα ''ποτ μπλακ'' .

:think:

S8N
05-11-12, 12:09
πες μου ότι δεν έβλεπες snooker ... :shok::shok::shok:

Αφού σου έχω πει, στις ελεύθερες ώρες μου περπατούσα μέχρι την Park Lane κι έγλυφα τη βιτρίνα της McLaren.

PANOS-E60
05-11-12, 12:10
Εγώ ήμουν τόσο καμμένος που έπαιζα και στοίχημα ( με σύμβουλο τον συγκατοικο μου), πράγματι παρακολουθούσα αλλά δεν μπορώ με τίποτα να θυμηθώ το όνομα ''ποτ μπλακ'' .

:think:

εκτός από τα τουρνουά, καθένα με το δικό του όνομα, υπήρχε και η τακτική εκπομπή με το όνομα που σου λέω. Ασε πανούλη, έφαγα κόλλημα με δαύτο. Κυριακή με τελικό σε τουρνουά ... και F1 στο ITV ταυτόχρονα ... χαμός.