PDA

Επιστροφή στο Forum : Smartphones Apps - Cate



Κωνσταντίνος
18-10-12, 15:56
Απανταχού μουρντάριδες, σας έχω καλά νέα. Η τεχνολογία σύμμαχος σας.
Είστε άπιστοι και θέλετε να κρύψετε τον παράνομο δεσμό σας από το-τη σύντροφό σας;

Η CATE είναι εδώ για να σας... σώσει!

Πρόκειται για ένα application που είναι γνωστό ως «εφαρμογή της απιστίας»!!! Και αυτό γιατί δημιουργεί στο κινητό τηλέφωνο ένα μυστικό αρχείο καταγραφής κλήσεων, SMS και MMS που αποστέλλονται από έναν προκαθορισμένο αριθμό ο οποίος ανήκει στο παράνομο έτερον ήμισυ!!!

CATE σημαίνει Call And Text Eraser. Δηλαδή μια εφαρμογή για κινητό τηλέφωνο που κάνει... αόρατα τα «αμαρτωλά» μηνύματα και τις κλήσεις.

Έτσι, όταν από τον συγκεκριμένο αριθμό γίνονται κλήσεις ή στέλνονται μηνύματα, δεν εμφανίζονται στο τηλέφωνο. Μπορεί να τα δει μόνο ο κάτοχος του τηλεφώνου και αφού πληκτρολογήσει τον κωδικό που έχει βάλει!

Επίσης, η CATE είναι... αόρατη γενικώς, αφού σε αντίθεση με άλλες εφαρμογές, δεν εμφανίζεται στην οθόνη του κινητού.

Όσο για τι γίνεται αν εμφανιστεί ξαφνικά ο-η σύζυγος την ώρα που διαβάζετε το «αμαρτωλό» μήνυμα;;; Ένα απλό κούνημα του τηλεφώνου αρκεί για να εξαφανιστούν τα πάντα.

Για την ώρα, η CATE είναι διαθέσιμη μόνο για τους χρήστες κινητών που έχουν Android. Σύντομα όμως, τον Νοέμβριο, θα κυκλοφορήσει και για iPhone και για BlackBerry. Κοστίζει μόλις 4,1¤, ενώ η έκδοση με διαφημίσεις είναι δωρεάν.

Η CATE βγήκε στον... αέρα τον Σεπτέμβριο και από τότε έχει «κατέβει» περισσότερες από 10.000 φορές παγκοσμίως. Και μάλιστα, κάνει... θραύση στις γυναίκες! Το 70% των αγοραστών, σύμφωνα με την εταιρία, είναι γένους θηλυκού!

Πώς λειτουργεί η CATE βήμα βήμα:

Αφού «κατεβάσετε» την εφαρμογή, κλείστε το τηλέφωνό σας για 30ΆΆ

Πληκτρολογήστε 4444 ή 5555 (για τη δωρεάν έκδοση) και πατήστε κλήση

Μέσω του Secret Nymber άλλαξε τον κωδικό πρόσβασης (για ακόμη μεγαλύτερη ασφάλεια)

Πηγαίνετε στην επιλογή προσθήκη/επεξεργασία επαφών και επιλέξετε ποια θέλετε να είναι... αόρατη. Υπάρχει και η δυνατότητα να βάλετε αριθμό που δε βρίσκεται στις επαφές σας ήδη

Ενεργοποιείστε την κρυφή λειτουργία της CATE (Stealth Mode). Αφού το πράσινο φωτάκι έχει ανάψει, πατήστε minimize app για να είναι αόρατη. Αν πατήσετε close app δεν καταφέρνετε... τίποτα.

Όταν θελήσετε να δείτε κλήσεις ή μηνύματα από τον προκαθορισμένο μυστικό τηλεφωνικό αριθμό, πατήστε την ανάκτηση κλήσεων και μηνυμάτων.

πηγή (https://www.madata.gr/diafora/technology/229504.html)
πηγή 2 (https://www.digitallife.gr/cate-to-application-tou-ataktouli-99419)

bill_m3
18-10-12, 16:33
Κωνσταντίνε το μωρό καλό????

Έχει καμιά καλή φιλενάδα ????













:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Κωνσταντίνος
18-10-12, 17:04
Κωνσταντίνε το μωρό καλό????

Έχει καμιά καλή φιλενάδα ????










:th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1:

Ντεν έχω σμαρτφόουν καρντιά μου (το htc raphael είναι παροπλισμένο).
Αλλά πολύ θα ήθελα να ήξερα πόσοι θα το κατεβάσετε :D :whistle:

330Ci
18-10-12, 17:33
Απανταχού μουρντάριδες, σας έχω καλά νέα. Η τεχνολογία σύμμαχος σας.
Είστε άπιστοι και θέλετε να κρύψετε τον παράνομο δεσμό σας από το-τη σύντροφό σας;

Η CATE είναι εδώ για να σας... σώσει!

Πρόκειται για ένα application που είναι γνωστό ως «εφαρμογή της απιστίας»!!! Και αυτό γιατί δημιουργεί στο κινητό τηλέφωνο ένα μυστικό αρχείο καταγραφής κλήσεων, SMS και MMS που αποστέλλονται από έναν προκαθορισμένο αριθμό ο οποίος ανήκει στο παράνομο έτερον ήμισυ!!!

CATE σημαίνει Call And Text Eraser. Δηλαδή μια εφαρμογή για κινητό τηλέφωνο που κάνει... αόρατα τα «αμαρτωλά» μηνύματα και τις κλήσεις.

Έτσι, όταν από τον συγκεκριμένο αριθμό γίνονται κλήσεις ή στέλνονται μηνύματα, δεν εμφανίζονται στο τηλέφωνο. Μπορεί να τα δει μόνο ο κάτοχος του τηλεφώνου και αφού πληκτρολογήσει τον κωδικό που έχει βάλει!

Πηγαίνετε στην επιλογή προσθήκη/επεξεργασία επαφών και επιλέξετε ποια θέλετε να είναι... αόρατη. Υπάρχει και η δυνατότητα να βάλετε αριθμό που δε βρίσκεται στις επαφές σας ήδη

Ενεργοποιείστε την κρυφή λειτουργία της CATE (Stealth Mode). Αφού το πράσινο φωτάκι έχει ανάψει, πατήστε minimize app για να είναι αόρατη. Αν πατήσετε close app δεν καταφέρνετε... τίποτα.

Όταν θελήσετε να δείτε κλήσεις ή μηνύματα από τον προκαθορισμένο μυστικό τηλεφωνικό αριθμό, πατήστε την ανάκτηση κλήσεων και μηνυμάτων.

πηγή (https://www.madata.gr/diafora/technology/229504.html)
πηγή 2 (https://www.digitallife.gr/cate-to-application-tou-ataktouli-99419)

Λειτουργεί μόνο με ένα νούμερο, ή μπορείς να προσθέσεις πολλά τηλέφωνα στη λίστα;;;
Ρωτάω τώρα...

A8hnaios
18-10-12, 19:11
Λειτουργεί μόνο με ένα νούμερο, ή μπορείς να προσθέσεις πολλά τηλέφωνα στη λίστα;;;
Ρωτάω τώρα...

Πολλα τηλεφωνα.... μολις το ταιρι σε παρει χαμπαρι οτι κατι κοιτας..με μια απλη κινηση ενα κουνημα του χεριου και σβηνουν ολα απ την οθονη!

Να ξερετε οτι αυτη η εφαρμογη τα σπαει μεταξυ Γυναικων..!!!

Πρωτες στο Downolading!!! :whistle:

andreas72
18-10-12, 21:12
E,ρε γαμωτο, ποιος μου κλεβει τις ιδεες και δε μπορω να κονομησω;;;;

Ptboul
19-10-12, 10:17
Δεν υπάρχει καμία δωρεάν εφαρμογή διαθέσιμη στο android market, παρα μόνο εκείνη των 4,11¤

Καλύτερα το κλασσικό δεύτερο κινητό (γνωστό και ως ''πορνό'').

Nino
19-10-12, 11:05
Βγάλτε πρώτα αυτο το διάολο το μπλε δόντι που έχετε στα αμάξια σας γιατι απο εκει θα κάτσει η στραβη...

Ptboul
19-10-12, 11:07
Βγάλτε πρώτα αυτο το διάολο το μπλε δόντι που έχετε στα αμάξια σας γιατι απο εκει θα κάτσει η στραβη...

Αυτό απενεργοποιήθηκε με το καλημέρα.

Christos 330
19-10-12, 11:34
Δηλαδη εμεις που δεν εχουμε τετοια μοντερνα τηλεφωνα πρεπει να κουβαλαμε 2

τηλεφωνα παντα το ενα κρυμενο στην καλτσα ; ; ;

Ptboul
19-10-12, 11:43
Έχεις κάνει την ξήγα σου στο μωρό από πριν ότι θα είσαι διαθέσιμος στο τηλ. πχ. 18.00' - 19.30'.

Το κινητό θα το χεις κλειστό στο αμάξι σου ή στο τσαντάκι σου ή όπου τέλοςπάντων πιστεύεις ότι δεν θα γίνει ανασκαφή.

GiannisRob
19-10-12, 14:33
Το κινητό θα το χεις κλειστό στο αμάξι σου ή στο τσαντάκι σου ή όπου τέλοςπάντων πιστεύεις ότι δεν θα γίνει ανασκαφή.

Ακριβώς. Οπωσδήποτε όχι μαζί, γιατί άμα την πατήσεις, άει να τα μπαλώσεις μετά...

:D :D

Christos 330
19-10-12, 16:31
Η bmw με εσωσε παντως μιλαω για Ε46 . . .

Η στο ντουλαπακι αθορυβο παντα δεξια κατο απο το τιμονι η στο σκιαστρο εκει

που ειναι το καθρεπτακι στο κενο μεσα . . .

Το 2ο κινητο ειναι ενα νοκια μικρο λεπτο και ειμαι οκ . . .

Eleni
19-10-12, 19:49
καλα..... ολοι σας εχετε "αμαρτωλες" ιστοριες και το γραφεται μεσα εδω.......:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
ποσες απο τις γυναικες σας μπορουν να κανουν google η να του δωσετε την ιδεα να κανουν το .... ιδιο.........:hystericalbs1::hystericalbs1::hy stericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

Thomelef
19-10-12, 20:42
καλα..... ολοι σας εχετε "αμαρτωλες" ιστοριες και το γραφεται μεσα εδω.......:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:
ποσες απο τις γυναικες σας μπορουν να κανουν google η να του δωσετε την ιδεα να κανουν το .... ιδιο.........:hystericalbs1::hystericalbs1::hy stericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

το ωραιότερο είναι ότι οι περισσότεροι θεωρούν ότι κάνουν και κατόρθωμα, ενώ αν γίνει η στραβή και τους τσακώσει η γυναίκα, απο πολλά βαρείς όλοι τους, αρχίζουν το παρακάλι και την μετάνοια.
εδώ ένας γνωστός που είχε πολύ σκατωμένη την φωλιά του όταν τον τσάκωσε η γυναίκα του, έφτασε στο σημείο να κάνει και καλά νηστεία μπας και τον συγχωρέσει η κοπέλα.

Κωνσταντίνος
19-10-12, 21:33
το ωραιότερο είναι ότι οι περισσότεροι θεωρούν ότι κάνουν και κατόρθωμα, ενώ αν γίνει η στραβή και τους τσακώσει η γυναίκα, απο πολλά βαρείς όλοι τους, αρχίζουν το παρακάλι και την μετάνοια.
εδώ ένας γνωστός που είχε πολύ σκατωμένη την φωλιά του όταν τον τσάκωσε η γυναίκα του, έφτασε στο σημείο να κάνει και καλά νηστεία μπας και τον συγχωρέσει η κοπέλα.

Ιεεεετς, ιεεεετς :D

330Ci
19-10-12, 23:56
Να κι αν μας συγχωρέσει , να κι αν δεν μας συγχωρέσει. :)
Και σιγά μη φύγουν αν γίνει η στραβή, που θα βρουν άλλο κορόιδο, οέο;
Αλλά έτσι είναι, όλες ρίχνουν άδεια για να πιάσουν γεμάτα. "Αν μου την κάνεις, θα φύγω, θα σε παρατήσω κλπ κλπ" Και ποιός σε κρατάει, μωρή; :)

Thomelef
20-10-12, 00:01
Χαχαχα...ετσι σε θελω.

Eleni
20-10-12, 03:01
Να κι αν μας συγχωρέσει , να κι αν δεν μας συγχωρέσει. :)
Και σιγά μη φύγουν αν γίνει η στραβή, που θα βρουν άλλο κορόιδο, οέο;
Αλλά έτσι είναι, όλες ρίχνουν άδεια για να πιάσουν γεμάτα. "Αν μου την κάνεις, θα φύγω, θα σε παρατήσω κλπ κλπ" Και ποιός σε κρατάει, μωρή; :)

δηλαδη, θεωρεις τον εαυτο σου κοροιδο??????:shok::shok::shok:
Δεν χρειαζεται να ριξεις αδεια .... να πιασεις γεματα..... οταν δεν υπαρχει σεβασμος, και αλληλοεκτιμηση, τοτε ο καθενας μπορει να παει ....οπου θελει.....:whistle:
Σημερα πολλες γυναικες, οικονομικα τα καταφερνουν αρκετα καλα......

εδω αν φυγεις απο το σπιτι και τυγχανει να εχεις μεγαλυτερο εισοδημα απο τον συζηγο....... του δινεις διατροφη...... οποτε το σκεφτεσαι καλυτερα.....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

katsaraios
20-10-12, 06:39
Καλα αν η γυναικα ,γκομενα, η οτιδηποτε ψαχνει συνεχεια τα κινητα η παιρνει καθε 5' τηλεφωνο του στυλ που εισαι με ποιον ποτε θα ερθεις ,αλλα να το κανει ανυποφορα εντονα ,τοτε σορρυ αλλα εχει χαθει η μπαλα...
Οπως αντιστοιχα και οι αντρες πρεπει να εχουν τον ιδιο σεβασμο οταν βγαινουν με φιλες οι γυναικες..
Αν και ειναι τετοια καραβια που μπορει να σου πουν μετα..αδιαφορεις δεν ζηλευεις και τετοια τρελουτσικα ομορφα χαζογκομενικα....
Αβυσσος ειπαμε η ψυχη της γυνης....

330Ci
20-10-12, 10:59
δηλαδη, θεωρεις τον εαυτο σου κοροιδο??????:shok::shok::shok:
Δεν χρειαζεται να ριξεις αδεια .... να πιασεις γεματα..... οταν δεν υπαρχει σεβασμος, και αλληλοεκτιμηση, τοτε ο καθενας μπορει να παει ....οπου θελει.....:whistle:
Σημερα πολλες γυναικες, οικονομικα τα καταφερνουν αρκετα καλα......

εδω αν φυγεις απο το σπιτι και τυγχανει να εχεις μεγαλυτερο εισοδημα απο τον συζηγο....... του δινεις διατροφη...... οποτε το σκεφτεσαι καλυτερα.....:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Είσαι γυναίκα, οπότε δεν περιμένω να καταλάβεις. Προφανώς δεν κατάλαβες επίσης οτι είχα χιουμοριστική διάθεση όταν το έγραψα αυτό -αν και τα πιο σοβαρά πράγματα λέγονται στην πλάκα-. Είναι πολύ μεγάλη η κουβέντα και δεν υπάρχει λόγος να την ανοίξουμε απο δω.

Eleni
20-10-12, 18:58
Είσαι γυναίκα, οπότε δεν περιμένω να καταλάβεις. Προφανώς δεν κατάλαβες επίσης οτι είχα χιουμοριστική διάθεση όταν το έγραψα αυτό -αν και τα πιο σοβαρά πράγματα λέγονται στην πλάκα-. Είναι πολύ μεγάλη η κουβέντα και δεν υπάρχει λόγος να την ανοίξουμε απο δω.
γιατι να μην καταλαβω? μπορω να σου πω οτι ειμαι 22 χρονια παντρεμμενη, και δεν εχω ψαξει ΠΟΤΕ, το κινητο, το αυτοκινητο την τσαντα η οτιδηποτε αλλο εχει ο αντρας μου..... Οταν αρχιζουν αυτες οι τακτικες ...... αρχιζουν τα προβληματα και οι "κατινιες" Σεβομαι τον προσωπικο του χωρο και την αναγκη του να βγει μονος η με τους φιλους τους....... απλα εχει την υποχρεωση να ειδοποιησει οταν αργει..... απλα για να μην ανησυχω οτι κατι συμβαινει...... Φυσικα το ιδιο ισχυει και αντιστροφα!!!!!!

Πολλες φορες τα ζευγαρια εχουνε διαφορετικες αναγκες / επιθυμιες, μου αρεσει να χαζευω σε γκαλερι, να πηγαινω οπερα, μουσεια ...... κατι που αντρας μου δεν το αντεχει...... οποτε δεν μπορω να τον υποχρεωσω να ερθει........

δεν συμφωνεις? τι δεν καταλαβαινω?????

330Ci
20-10-12, 21:53
Εγώ συμφωνώ απόλυτα, οι περισσότερες γυναίκες μάλλον δε συμφωνούν μαζί σου :)

Eleni
20-10-12, 23:41
Εγώ συμφωνώ απόλυτα, οι περισσότερες γυναίκες μάλλον δε συμφωνούν μαζί σου :)
ισως γι αυτο απο μικρη ο καλυτερος μου φιλος "κολλητος" ηταν παντα αντρας.

Thomelef
21-10-12, 16:00
Και εγω ειχα πολλες κολλητες μικρος. Για την ακριβεια ειχα πιο πολλες, παρα φιλους. Τα λεγαμε ολα, και πολλες φορες τα καναμε και ολα...ξες μωρε...προπονηση πριν το ραντεβου, μην και τις παρει το καυτο ντειτ για αβγαλτες..θυμαμαι εκεινη τη μαρια. Στουρναρι μεχρι να τα μαθει...απαξ και τα μαθαινε ομως, δεν την επιανε τπτ. Σφουγγαρι γνωσεως ηταν το κοριτσι...

katsaraios
21-10-12, 16:03
Και εγω ειχα πολλες κολλητες μικρος. Για την ακριβεια ειχα πιο πολλες, παρα φιλους. Τα λεγαμε ολα, και πολλες φορες τα καναμε και ολα...ξες μωρε...προπονηση πριν το ραντεβου, μην και τις παρει το καυτο ντειτ για αβγαλτες..θυμαμαι εκεινη τη μαρια. Στουρναρι μεχρι να τα μαθει...απαξ και τα μαθαινε ομως, δεν την επιανε τπτ. Σφουγγαρι γνωσεως ηταν το κοριτσι...

Δασκαλεεεε:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Κωνσταντίνος
21-10-12, 16:32
..θυμαμαι εκεινη τη μαρια. Στουρναρι μεχρι να τα μαθει...απαξ και τα μαθαινε ομως, δεν την επιανε τπτ. Σφουγγαρι γνωσεως ηταν το κοριτσι...
Τα ρουφούσε όλα το σγουγγάρι ε :D


Για πείτε όσoι το κατεβάσατε. Καλό, καλό ;;

Eleni
21-10-12, 17:14
Και εγω ειχα πολλες κολλητες μικρος. Για την ακριβεια ειχα πιο πολλες, παρα φιλους. Τα λεγαμε ολα, και πολλες φορες τα καναμε και ολα...ξες μωρε...προπονηση πριν το ραντεβου, μην και τις παρει το καυτο ντειτ για αβγαλτες..θυμαμαι εκεινη τη μαρια. Στουρναρι μεχρι να τα μαθει...απαξ και τα μαθαινε ομως, δεν την επιανε τπτ. Σφουγγαρι γνωσεως ηταν το κοριτσι...
μιλαμε για αδερφικους φιλους.... κολλητους.......

Κωνσταντίνος
21-10-12, 17:30
Ελένη, τα καλλίτερα γκολ μπαίνουν στα φιλικά μάτς. :D :D

Eleni
22-10-12, 05:18
Ελένη, τα καλλίτερα γκολ μπαίνουν στα φιλικά μάτς. :D :D
δεν ξερω, οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη........