PDA

Επιστροφή στο Forum : [E9X] BMW 3 series-335i facelift



GM6
02-03-10, 13:20
Απο την εκθεση της Γενευης.Πανεμορφη........

https://www.youtube.com/watch?v=LATNPPmqHHI&feature=player_embedded#

bimmer-corfu
02-03-10, 13:30
μου αρέσει πιο πολύ η απλότητα των φώτων του προ facelift (για τις γραμμές led λέω)

yannisv
02-03-10, 14:32
Τα πίσω φώτα του f/l δε θα μου τη γλιτώσουν...εμένα μου αρέσουν περισσότερο Πέτρο.

tassos
02-03-10, 16:47
Εμενα παλι ρε παιδια δεν μ αρεσουν τα μπροστινα... Ουτε το οτι μεγαλωσαν, ηταν λιγο πιο κακο με τα πιο στενα εμπρος φαναρια, και δεν μ αρεσουν ιδιαιτερα τα λευκα angel, σαν aftermarket κανει...

Monsta
02-03-10, 18:54
Πολύ επιτυχημένο facelift μπρος πίσω.

Τα εμπρός φώτα με τη γραμμή 'γάλακτος' στο πάνω μέρος και τα κατάλευκα rings - επιτέλους έφυγε αυτή η κιτρινίλα - το κάνουν ακόμα πιο επιθετικό!

BILL007
02-03-10, 19:05
Πολύ επιτυχημένο facelift μπρος πίσω.

Τα εμπρός φώτα με τη γραμμή 'γάλακτος' στο πάνω μέρος και τα κατάλευκα rings - επιτέλους έφυγε αυτή η κιτρινίλα - το κάνουν ακόμα πιο επιθετικό!

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!!!!:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

stratos
02-03-10, 19:37
Εμένα η κιτρινιλα μου αρέσει. Μπροστά δεν μου αρέσουν τα φώτα ειδικά αυτή η άσπρη λωρίδα στο πάνω μέρος. Τα πίσω φώτα δεν μου αρέσουν με μια πρώτη ματιά αλλά αν τα δω από κοντά ίσως αλλάξω γνώμη και αρχίσω να ψάχνω για μπαξιματα χαχαχα

Monsta
02-03-10, 20:25
Εμένα η κιτρινιλα μου αρέσει. Μπροστά δεν μου αρέσουν τα φώτα ειδικά αυτή η άσπρη λωρίδα στο πάνω μέρος. Τα πίσω φώτα δεν μου αρέσουν με μια πρώτη ματιά αλλά αν τα δω από κοντά ίσως αλλάξω γνώμη και αρχίσω να ψάχνω για μπαξιματα χαχαχα

Αν και γούστα είναι αυτά....

......το Χ1 έχει τις ίδιες λωρίδες γάλακτος στο πάνω μέρος και από κοντά φαίνονται πολύ όμορφες.

Όσο για τη κιτρινίλα στα rings, συγκριτικά με τα καινούρια ολόλευκα είναι σαν να συγκρίνουμε 'απλά' φώτα πορείας με HID (xenon). Μέρα νύχτα δηλαδή. Δείτε ας πούμε τις λωρίδες led σε όλα τα νέα audi με xenon εμπρός, ειδικά στο Α5 είναι απίστευτα κακό...

...αλλά ξαναλέω να μη παρεξηγηθώ, γούστα είναι αυτά, αν και πιστεύω ότι θα το συνηθίσεις το νέο look Στράτο :D

stratos
02-03-10, 20:42
Μπορεί Κώστα να έχω ερωτευτεί το αυτοκίνητο μου :D

Αυτή η λωρίδα δεν μπορώ να πώ οτι μου αρέσει. Και ενώ έβλεπα όλους να ψάχνουν να αλλάξουν τα rings με λευκά εγώ πάντα ήθελα να μείνω στα κίτρινα. Φαίνονται ιδιαίτερα πολύ την ημέρα ενώ ξεχρίζουν και το βράδυ με τα φώτα αναμένα, ενώ τα λευκά χάνονται στην ασπρίλα των xenon.

Και εκεί που έλεγα οτι όλοι μας αντιγράφουν τώρα έρχεται το αντίθετο με την γαλακτώδη λωρίδα (βλ. Α5). Στο φωτιστικό σώμα είναι αρκετά τα δακτυλίδια, η λωρίδα το παραφορτώνει και τα κάνει να μην φαίνονται ιδιαίτερα, σαν να χάνουν την αξία τους. Είναι σαν κάποιες όμορφες γυναίκες που όταν είναι λίγο βαμένες είναι θεες και σε λιώνουν με ένα βλέμα και όταν βαφτούν πολύ μοιάζουν με τραβεστί. :D :D :D

Αλλά όπως είπες γούστα είναι αυτά...

Monsta
02-03-10, 20:55
η λωρίδα το παραφορτώνει και τα κάνει να μην φαίνονται ιδιαίτερα, σαν να χάνουν την αξία τους.

...

Μα η λωρίδα δε νομίζω ότι φωτίζεται....είναι εκεί μόνο για διακοσμητικούς λόγους. Το βράδυ ας πούμε με τα φώτα αναμμένα δε νομίζω να είναι ορατή :think:

bill_m3
02-03-10, 20:59
Μπορεί Κώστα να έχω ερωτευτεί το αυτοκίνητο μου :D

Αυτή η λωρίδα δεν μπορώ να πώ οτι μου αρέσει. Και ενώ έβλεπα όλους να ψάχνουν να αλλάξουν τα rings με λευκά εγώ πάντα ήθελα να μείνω στα κίτρινα. Φαίνονται ιδιαίτερα πολύ την ημέρα ενώ ξεχρίζουν και το βράδυ με τα φώτα αναμένα, ενώ τα λευκά χάνονται στην ασπρίλα των xenon.

Και εκεί που έλεγα οτι όλοι μας αντιγράφουν τώρα έρχεται το αντίθετο με την γαλακτώδη λωρίδα (βλ. Α5). Στο φωτιστικό σώμα είναι αρκετά τα δακτυλίδια, η λωρίδα το παραφορτώνει και τα κάνει να μην φαίνονται ιδιαίτερα, σαν να χάνουν την αξία τους. Είναι σαν κάποιες όμορφες γυναίκες που όταν είναι λίγο βαμένες είναι θεες και σε λιώνουν με ένα βλέμα και όταν βαφτούν πολύ μοιάζουν με τραβεστί. :D :D :D

Αλλά όπως είπες γούστα είναι αυτά...

Εσύ κύριε Στράτο δεν είσαι αντικειμενικός .......:hystericalbs1::hystericalbs1:

Πολύ όμορφο :thumbsup::thumbsup:

stratos
02-03-10, 21:20
Μα η λωρίδα δε νομίζω ότι φωτίζεται....είναι εκεί μόνο για διακοσμητικούς λόγους. Το βράδυ ας πούμε με τα φώτα αναμμένα δε νομίζω να είναι ορατή :think:

Κάπου είχα δεί μια φωτογραφία και την έδειχνε φωτισμένη την λωρίδα απο την αντανάκλαση των δακτυλιδιών και όχι με δικό της ξεχωριστό φωτισμό...

Θα ψάξω πάλι μήπως και την βρώ...


Εσύ κύριε Στράτο δεν είσαι αντικειμενικός .......:hystericalbs1::hystericalbs1:

Πολύ όμορφο :thumbsup::thumbsup:

Αν δεν παινέψουμε το σπίτι μας θα πέσει να μας πλακώσει. αντικειμενικά και πέρα απο την πλάκα ποτέ δεν μου άρεσαν τα facelift μοντέλα της BMW εκτός απο το πρόσφατο Ε90... ίσως λίγο και το Ε46 coupe... ίσως είναι επιδή εθίζεσαι στο πρώτο σχήμα και δεν θες να αλλάξει

yannisv
02-03-10, 21:23
Και εγώ νομίζω ότι η λωρίδα φαίνεται σα να φωτίζει από την αντανάκλαση. Πολύ ωραίο all round το facelift όπως όλα σχεδόν τα f/l της BMW.

NickE60
02-03-10, 21:32
Απο την εκθεση της Γενευης.Πανεμορφη........

https://www.youtube.com/watch?v=LATNPPmqHHI&feature=player_embedded#

χεχε.. μια χαρούλα το βρίσκω!! thumb

...μούρη παραπλήσια Ε60 και σαλόνι επίσης! :original:

Χρίστος
02-03-10, 23:30
παντος βλεπετε πως ειναι με 2-3 πινελιες πολυ απλες ποσο μπορει να αλλαξει ενα αμαξι???

ουτε τρελες αλλαγες στα φτερα, ουτε στις εξατμισεις, ουτε τιποτα.
2 φωτιστικα αλλαξε και σ αυτα οχι σχημα αλλα εσωτερικο design και μερικες γραμμουλες μπροστα χαμηλα και τελος.

Monsta
03-03-10, 06:47
παντος βλεπετε πως ειναι με 2-3 πινελιες πολυ απλες ποσο μπορει να αλλαξει ενα αμαξι???

ουτε τρελες αλλαγες στα φτερα, ουτε στις εξατμισεις, ουτε τιποτα.
2 φωτιστικα αλλαξε και σ αυτα οχι σχημα αλλα εσωτερικο design και μερικες γραμμουλες μπροστα χαμηλα και τελος.


Συμφωνώ απόλυτα. Όμορφα, διακριτικά και ουσιώδη!