PDA

Επιστροφή στο Forum : Οι κάτοχοι BMW είναι «οι χειρότεροι οδηγοί» αυτοκινήτων



chrisgiapz3
10-10-12, 20:59
Μόναχο, Γερμανία
Οι ιδιοκτήτες αυτοκινήτων που κατασκευάζει η εδρεύουσα στο Μόναχο αυτοκινητοβιομηχανία BMW είναι οι χειρότεροι οδηγοί, σύμφωνα με έρευνα που πραγματοποίησε το περιοδικό Motorwelt.

Σχεδόν όλοι οι ερωτηθέντες απάντησαν ότι αντιμετώπισαν επιθετική, αγενή και απερίσκεπτη οδήγηση στους γερμανικούς δρόμους από κατόχους BMW.

Οι οδηγοί των ακριβών και ταυτόχρονα μεγάλων δυνατοτήτων αυτοκινήτων εμφανίζονται μέσα από την έρευνα ως οι πιο απειλητικοί στο δρόμο.

Πρώτοι στη λίστα είναι οι ιδιοκτήτες BMW (σε ποσοστό 50,6%) ακολουθούμενοι από τους κατόχους Mercedes (32,2%), Audi (25,9%), Porsche (8,7%) και VW (5,4%).

Η έρευνα διεξήχθη σε ένα χαρακτηριστικό δείγμα από τα 45,5 εκατομμύρια οδηγούς στη Γερμανία τον Αύγουστο.

Πρόσφατη έρευνα της βρετανικής ιστοσελίδας μεταχειρισμένων αυτοκινήτων Compucars.co.uk επίσης κατέληξε στο συμπέρασμα ότι οι κάτοχοι BMW είναι οι χειρότεροι οδηγοί στους βρετανικούς αυτοκινητοδρόμους.

Σύμφωνα με τη βρετανική ιστοσελίδα, τα μεγαλύτερα λάθη που κάνουν οι οδηγοί αυτοκινήτων BMW είναι ότι δεν προσέχουν τους άλλους οδηγούς και δεν είναι συγκεντρωμένοι όταν οδηγούν.

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ/Γερμανικό

Πηγή:https://news.in.gr/world/article/?aid=1231217112

Bazil Van Sinner
10-10-12, 21:18
και δεν ερχονται καμια βολτα προς τα δω??????

Απο που να ξεκινησω?????απο hyundai accent ασημι,με μεσηλικα υπερβαρο,με φαλακρα ροξακι που καπνιζει στριφτα?????απο ασπρο-κοκκινο-κιτρινο-μπλε smart με wannabe ξανθια που οδηγαει με 18ποντα????φιατ πουντο τζι-τι με μεθυσμενο αλβανο????η' η αγα-πημενη μου μαρκα.....αουντι που μολις δουν προπελα τους πιανει κρυος ιδρωτας!!!!Το μονο που θα συμφωνησω απολυτα με την ερευνα αφορα τα VOLKSWAGEN......5.4%και πολυ τους ειναι!

ευρωπαιοι σε λεει μετα.....μπομπολια ευρω-πεη!!!!!

chrisgiapz3
10-10-12, 21:21
:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Christos 330
10-10-12, 21:24
Ας αφησουν τα χαζα οι υπολοιποι δεν μαμανε και βρηκαν να πουν την βλακεια τους !!!

andreas72
10-10-12, 21:56
δεν ξερω αν οι μπεμβεδακηδες ειναι οι χειροτεροι οδηγοι αλλα στην ελλαδα τα Ε30 και 36 ειναι τα πιο καγκουρεμενα αυτοκινητα και ειναι πολυ αδικο για αυτα τα αμαξια....

Nikos!
10-10-12, 22:08
Στην Ελλάδα δε παίζει αυτό.

Το ίδιο απροσεκτοι είναι όλοι χαχαχαχα


Sent from my iPad 2 using Tapatalk

viper
10-10-12, 23:01
Οσα δε φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια.....

nikos valvetronic
29-10-12, 21:52
Αυτός ο Κοσοβάρος είναι μέσα στο ποσοστό της έρευνας.Εγώ έφτασα την ώρα που προσπαθούσαν
να το ρίξουν στα τέσσερα.Πόσο ατίμονος πρέπει να είσαι για να το πετύχεις αυτό σε δρόμο που
και να θες δεν πας πάνω από 50-60 λόγω τρελής κίνησης και στενότητας δρόμου.Θα έβγαζα
και άλλες αλλά ο τύπος με κοιτούσε περίεργα!


https://i1126.photobucket.com/albums/l610/NikosValvetronic/Photo-0828.jpg

Stamatis
23-11-12, 06:56
Στα δικα μου στατιστικα οι χειροτεροι ειναι ο οδηγοι μιτσουμπισι λανσερ απλου.
Δεν ξερω γιατι αλλα μιλαμε για τσομπανηδες.

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Eleni
23-11-12, 07:16
ενω εδω σε εμας ...... οσοι οδηγουν Toyota (90% κινεζοι....)

mikegr
20-02-13, 09:44
Μόναχο, Γερμανία
Οι ιδιοκτήτες αυτοκινήτων που κατασκευάζει η εδρεύουσα στο Μόναχο αυτοκινητοβιομηχανία BMW είναι οι χειρότεροι οδηγοί, σύμφωνα με έρευνα που πραγματοποίησε το περιοδικό Motorwelt.

Σχεδόν όλοι οι ερωτηθέντες απάντησαν ότι αντιμετώπισαν επιθετική, αγενή και απερίσκεπτη οδήγηση στους γερμανικούς δρόμους από κατόχους BMW.

Πηγή:https://news.in.gr/world/article/?aid=1231217112

Το μεγαλυτερο τσατσιλικι που μπορει να κανει ενας οδηγος BMW στη Γερμανια ειναι να κορναρει στον μπροστινο του στο φαναρι αμα αυτος αργισει να ξεκινησει περαν του 10λεπτου:hystericalbs1:

bimmerm
20-02-13, 10:00
στην ελλαδα υπαρχουν σε ολες τις μαρκες.απλα εγω δεν ξερω εχω ταυτισει 2 μαρκες με συγκριμενο τυπο οδηγων και σχεδον παντα ,κατα πλειοψηφια ,παντα πεφτω μεσα.
κορεατικα που ειναι οι πιο απροσεχτοι και οι αστερατοι που ειναι μακραν οι πιο αργοι ,εκνευριστικοι οδηγοι!

mikegr
01-03-13, 18:53
Kαλα οι Μερσεντεδακηδες ειναι αρχηγοι. Με 100 χλμ στην αριστερη και δε μπανε ποτε δεξια.
Μου χει τυχει ακομα και με νεκροφορα!!

manosm3e36
01-03-13, 19:10
Για μενα οι χειρoτεροι ειναι με Nissan Almera sedan η Hyundai Accent αλλα λιγο πολυ πολλοι ασχετοιτο παιζουν ραλιστες χωρις να ξερουν να οδηγουν το κομπλεξ του Ελληνα στο μεγαλειο του αλλωστε η οδηγηση δειχνει πολλα του χαρακτηρα του καθενος