PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταχειρισμενα Premium Selection (και καλά!)



eddy_e46
08-10-12, 11:59
Δεν ήξερα που να το ανεβασω αλλα ηθελα σιγουρα να μοιραστω την εμπειρια μου.
Το ΣΚ που περασε αντιπροσωπεια BMW της θεσ/νικης διοργανωσε διημερο ποιοτικων μεταχειρισμενων.
Αφου δεχτηκα ενα σωρο ηλεκτρονικα μηνυματα και αφου τα ραδιοφωνα της πολης απο το πρωι με ζαλισαν με την εκδήλωση αρχισα να το σκεφτομαι.

Ειναι καιρος τωρα που ζαχαρωνω ενα αυτοματο 116 το οποιο ειναι πολλους μηνες στο car.gr με τιμη 18.500¤.
Η τιμη οπως αντιλαμβανεστε ειναι εξωφρενικη με τα δεδομενα της εποχης, οποτε αποφασισα να παω στην εκδηλωση να δω μηπως μπορεσω να πετυχω κατι καλυτερο.

Πηγαινοντας στο χωρο ηταν μαζεμενο ολο το προσωπικο με κιοσκια και μπουφε για να καλωσορισει τους επισκεπτες.
Μετα απο μια συντομη καταγραφη στοιχεων και επειδη ηθελα κατι πολυ συγκεκριμενο πηγα με τον πωλητη στο εν λογω αμαξι.

Η τιμη στο τζαμι ελεγε 18.000¤
Δεν κανω κανενα σχολιο.
Ανοιγω την πορτα, μπαινω μεσα και παθαινω το πρωτο σοκ.
Το αυτοκινητο, υπενθυμιζω ότι πηγα σε διημερο ποιοτικων μεταχειρισμενων, ειναι μεσα στη βρώμα.
Σκονες, λασπες, αμμος στα καθισματα, εντονη μυρωδια τσιγαρου και το αποκορυφωμα χυμενος φραπε στις ποτηροθηκες που αν κρινω απο τον ξεραμενο αφρο πρεπει να ειχε πεσει πριν απο μηνες.
Βγαινω απο το αμαξι.
Λεω στον πωλητη οτι η τιμη ειναι εξωφρενικη.
Με ρωταει γιατι και του λεω γιατι η μεση τιμη στο car.gr για αυτοματα 116 ειναι κατω απο 15.000¤ και το δικο τους σιγουρα δεν ειναι και το ποιοτικοτερο.
Δευτερο σοκ! Μου λεει οτι το δικο τους ειναι καλυτερο.
Του αναφερω τη βρωμια, τα περισσοτερα χιλιομετρα, το παλαιοτερο μοντελο.
Με αμφισβητει.
Του λεω να κοιταξει στο car.gr για να εχει αποψη, αλλα δε το τραβαω αλλο.
Ωστοσο του κανω την εξης ερωτηση:
Το νεο 114 εχει περιπου 20000¤ γιατι καποιος να δωσει 18.000 για να παρει ενα παλαιοτερο, μεταχειρισμενο;
Και ερχεται το τριτο σοκ! Γιατι το παλιο 116 ειναι καλυτερο απο το καινουριο!

Λοιπον κυριοι της αντιπροσωπειας να τους χαιρεστε τους πωλητες σας.
Περαν του οτι ειναι καταφανως ασχετοι με την αγορα αυτοκινητου, εχουν μεινει στην εποχη που απευθυνονταν στους καταναλωτες-μοσχαρια, που εμπαιναν σε γερμανικη αντιπροσωπεια και επρεπε να πληρωσουν ακομα και το τασακι (βλ. πακετο καπνιστου).
Οι Ελληνες ομως ξυπνησαν...

Θα ηθελα πραγματικα να μου εξηγησει καποιος τη λογικη τους γιατι αρχιζω και πιστευω οτι πραγματικα οσα τραβαμε σαν οικονομια μας αξιζουν.

Υ.Γ.: Η δικη μου προσφορα ηταν 10.000¤ μετρητα και το αμαξι μου (το οποιο το αξιολογησαν πριν 1 μηνα περιπου 5.000¤)

Thomelef
08-10-12, 12:19
τι ψάχνεις να βρείς τώρα...

περίμενες τπτ το διαφορετικό απο αντιπροσωπεία της θεσσαλονίκης?
πάρτον ένα βάρο τον άλλο είναι όλοι τους εδώ πάνω. αγιογδύτες στην κυριολεξία. ανάθεμα και αν έχω ακούσε έστω και έναν να είναι αυχαριστημένος έστω και απο μία.

το πιο παράξενο απ'όλα δε, είναι ότι μιλάμε για παλιές επιχειρήσεις, με ανεπίτρεπτη συμπεριφορά...

nikos1400
08-10-12, 12:22
:eek:

εχω δει την αγγελια σου.
δε βλεπω το λογο να δωσεις το δικο σου για κατι σε κατωτερη κατασταση...



______________________

sent from samsung "smartphone" using tapatalk

doctore
08-10-12, 13:35
Premium Selection my ass

bmwz3
08-10-12, 13:58
μπορεις να μιλησεις με τον z4dct γιαννη που μπορει να πουλαει 116 αυτοματο.που ειναι οντως premium.

Driver M
08-10-12, 14:05
Δεν πειράζει, να τα έχουν να τα χαίρονται η βρώμα και η σκουριά.
Ούτε να βάλουν μια σκούπα δεν μπόρεσαν και θέλουν και 18 χιλιάρικα οι γελοίοι για 116.

Ptboul
08-10-12, 14:07
μπορεις να μιλησεις με τον z4dct γιαννη που μπορει να πουλαει 116 αυτοματο.που ειναι οντως premium.

:D

Άστο καλύτερα γιατί το έχω βάλει εγώ στο μάτι για του χρόνου (αν όλα πάνε πολύ χάλια οικονομικά).

mosby
08-10-12, 14:30
αυτό φαινεται για premium πάντως

https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2134099/

eddy_e46
08-10-12, 14:49
μπορεις να μιλησεις με τον z4dct γιαννη που μπορει να πουλαει 116 αυτοματο.που ειναι οντως premium.

Οταν ειχαμε μιλησει περσι τετοια εποχη περιπου, μου ειχε πει οτι μετανιωσε και σε το δινει.

bmwz3
08-10-12, 16:25
ξαναρωτας δεν χανεις τιποτα! thumb

S8N
08-10-12, 17:14
Premium selection ήταν και το δικό μου. Το είχε ένας της BMW Hellas και στα δυο χρόνια τον αναβάθμισαν σε F10. Όταν το είδα δεν είχε βγει ακόμη στις λίστες με τα μεταχειρισμένα, έβαλα κάποιον από τη BMW Hellas να ψάξει για Ε60 όπως περίπου το ήθελα και με ειδοποίησε ένα μεσημέρι να πάω στο Θριάσιο να ρίξω μια ματιά στο συγκεκριμένο μήπως το προλάβω. Κι έτσι έκανα...

Όταν έφτασα στην πύλη, έφαγα κόμπλα. Ήταν χώρος τελωνείου και δεν επιτρεπόταν να μπω, κάποιος προσεφέρθη όμως να μου το φέρει στην είσοδο. 5 λεπτά αργότερα είδα το Ε60 να έρχεται μαλλιοκούβαρα (ούτε που το ζέστανε). Σταμάτησε μπροστά μου, άνοιξε η πόρτα και βγήκε ένας τύπος με γύψο στο δεξί πόδι, από το γόνατο και κάτω. Χοροπήδησε γύρω-γύρω από το αυτοκίνητο και άνοιξε την πίσω πόρτα για να πάρει την πατερίτσα που είχε πετάξει στο πίσω κάθισμα. Απόρησα... Έχω δει ανθρώπους με σπασπένο αριστερό πόδι να οδηγούν μια χαρά αυτόματο, αλλά τύπο να πατάει γκάζι με γυψοκαλούπι σα τσιμεντοπέδιλο βάθρου γέφυρας πρώτη φορά έβλεπα. Σκέφτηκα ότι τελικά ο Έλληνας έχει πολλά ταλέντα, και άρχισα να παρατηρώ το αυτοκίνητο.

Από τον Δεκέμβρη του 2009 που το άφησε στη Μαγούλα το στέλεχος της BMW Hellas έως τον Μάρτη του 2010 δεν είχε φιλοτιμηθεί κάποιος να το πλύνει. Εξωτερικά σου έδινε την εντύπωση πως είχε λάβει μέρος σε κάποια επιχείρηση του Ρόμελ στη Σαχάρα το 1942 ώσπου το κάλυψε αμμοθύελα κι εξαφανίστηκε για 65 χρόνια, ώσπου το ανακάλυψε ο Ιντιάνα Τζόουνς. Μέσα ήταν χειρότερο: Πατάκια μπιχλέ ολέ διακοσμημένα με τσίχλες, μαύρες δαχτυλιές παντού, μέχρι και ξερατά στο πίσω κάθισμα. Το τασάκι είχε από Gitanes μέχρι Καρέλια κασετίνα χρυσά. Όταν το είδα απογοητεύθηκα, είχε μόλις 27.000km αλλά φαινόταν στο έλεος της μοίρας του.

Έκανα κάποια παράπονα στον τύπο με την πατερίτσα και μου είπε πως είχε κι άλλο ένα, 523 δυομισάλιτρο LCI, με παραπλήσιο εξοπλισμό. Εκείνο δε μπορούσε να μου το φέρει, ευτυχώς ήταν κοντά στην πύλη και μπήκα με την ανοχή του φύλακα. Το 523 ήταν πιο καθαρό και είχε comfort καθίσματα και τηλεόραση, αλλά υπολοιπόταν σε Hifi, πακέτο φωτισμού και κάποια ακόμα. Μετά είδα πως το πίσω δεξί λάστιχο ήταν κλαταρισμένο. Και δεν ήταν καν runflat όπως τα υπόλοιπα. Επίσης, το πίσω δεξί φτερό είχε φάει καλό χτύπημα πάνω στο φρύδι. Γύρω γύρω είχε μικροβαθουλωματάκια και γραντζουνιές. Αυτό το λυπήθηκα περισσότερο.

Για να μη πολυλογώ, πήρα το 520 και του έκανα τα γνωστά (απλό, σπέσιαλ, ξεμάτιασμα, αγιασμό, βιολογικό, θεραπεία με όζον στον Φικιώρη, γυάλισμα, κέρωμα, χαλάουα, κεραμική κότα κλπ). Εν συνεχεία, άλλαξα πατάκια και ό,τι είχε φθαρεί στο εσωτερικό (χερούλι οδηγού, λεβιέ ταχυτήτων). Δεν το μετάνιωσα ποτέ, το αυτοκίνητο παραμένει άτριχτο, δείχενι σαν καινούργιο και είναι ατρακάριστο αλλά η κατάσταση στην οποία το είχαν ήταν πέρα για πέρα απαράδεκτη. Επειδή μιλάμε για ένα αυτοκίνητο της ίδιας της BMW Hellas κι όχι για κάποιο που πήραν ανταλλαγή από ιδιώτη, θεωρώ πως είναι εντελώς αδικαιολόγητοι.

Έκτοτε, το premium selection δε μου λέει απολύτως τίποτα. Κακά τα ψέμματα, τα καλύτερα μεταχειρισμένα τα έχουν ιδιώτες. Επιπλέον, η εμφάνιση και το επίπεδο του ιδιώτη πωλητή σου δίνουν πολλά στοιχεία για την αφανή κατάσταση του αυτοκινήτου.

hades7
08-10-12, 17:22
Κάποια στοιχειώδη χρειάζονται πάντως κατα την παρουσίαση βρε αδερφε https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2888928/

Bassakos
08-10-12, 17:33
τον Αυγουστο πηγαμε με φιλο σε μαντρα τις Ford στην μαγουλα για να δουμε premium μεταχειρο, συγκεκριμενα 3 αμαξια που ειχε δει ο φιλος απο αγγελιες μεσα στην Ford , τα ειχαν χυμα μεσα στο χωμα , κατω απο τον ηλιο ,μεσα στην βρωμα! το μονο θετικο ηταν η τιμη, ειχαν τιμες χαμηλοτερες απο τον μεσο ορο της αγορας

aristent
08-10-12, 17:38
Κάποια στοιχειώδη χρειάζονται πάντως κατα την παρουσίαση βρε αδερφε https://www.car.gr/classifieds/cars/view/2888928/

αυτος σιγουρα μισει το πλυσιμο αυτοκινητου!!!
https://pho1.scar.gr/2888/2888928_b_b.jpg

ή ειχαν ελειψη νερου στο Λαγονησι....

aristent
08-10-12, 17:50
Premium selection ήταν και το δικό μου.

το δικο σου ετσι οπως το περιγραφεις παρακατω ηταν trash selection!!!!:th_Laie_67-1:


Το είχε ένας της BMW Hellas και στα δυο χρόνια τον αναβάθμισαν σε F10.

τι??? δεν αντεχε την βρωμα και του δωσαν την νεα 5αρα να την κανει παλι σαν σκουπιδοτενεκε?????....τι σοϊ αναβαθμηση ειναι αυτη???....για λογους υγιεινης???

....κρατησες κανενα ονομα μηπως τον αναβαθμησουν σε αλλο αμαξι και παρουμε το "κελεπουρι" του την F10????:hystericalbs1: :thumbsup:




.... με ειδοποίησε ένα μεσημέρι να πάω στο Θριάσιο να ρίξω μια ματιά....
.... Σταμάτησε μπροστά μου, άνοιξε η πόρτα και βγήκε ένας τύπος με γύψο στο δεξί πόδι, από το γόνατο και κάτω. Χοροπήδησε γύρω-γύρω από το αυτοκίνητο και άνοιξε την πίσω πόρτα για να πάρει την πατερίτσα που είχε πετάξει στο πίσω κάθισμα. Απόρησα... Έχω δει ανθρώπους με σπασπένο αριστερό πόδι να οδηγούν μια χαρά αυτόματο, αλλά τύπο να πατάει γκάζι με γυψοκαλούπι σα τσιμεντοπέδιλο βάθρου γέφυρας πρώτη φορά έβλεπα. Σκέφτηκα ότι τελικά ο Έλληνας έχει πολλά ταλέντα, και άρχισα να παρατηρώ το αυτοκίνητο.

δεν ειχαν οδηγο και στειλανε εναν ασθενη απο το θριασιο να βγαλει κανενα χαρτζιλικι!!!....αυτος προσφερθηκε αυτον πηραν!!!:hystericalbs1: :th_Laie_67-1:

Thomelef
08-10-12, 20:00
Θυμαμαι παντως την περιοδο που εψαχνα για αμαξι, ενας φιλος μου μου ζητησε να παμε σε πολυ γνωστη αντιπροσωπεια, για να δει ενα Ε36. Μαζι μου ηθελε να παει γιατι τοτε ειχα το κομπακτ, και ηθελε να παρει την γνωμη μου θεωρωντας οτι εχω καλη αποψη για το αμαξι.
Περριτο να αναφερω την κατασταση το 318 που ειδαμε και καναμε και βολτα. Πισω που καθομουν εγω, τα καθισματα ηταν πιτα στην σκυλοτριχα, ενω οι ταπετσαριες ηταν δαγκωμενες παντου. Βρωμια και μπιχλα παντου, το αμαξι να τριζει, και ο πωλητης να μιλαει λες και παρουσιαζει αυτοκινητο που ειναι εκθεμα στην γενευη.
Μου πιανει και μενα την κουβεντα, και του σκαω το παραμυθι οτι ψαχνω για Μ-τριο. Τοτε μαλιστα εψαχνα απο γερμανια. Ειμουν στα πολυ φρεσκα με την αποφαση να παρω αλλο αμαξι.
Με 45 δεν παιρνεις τπτ μου λεει. Κανα 65αρι υπολογιζε για καλο. Και που'σαι, μιλαμε για μισο δερμα μισο υφασμα. Ες εμ τζι και παπαριες αστες, θα ξεφυγεις και αλλο.
Μαλιστα λεω. Αφου φτανουμε πισω, μου λεει ελα να σου δειξω, και παμε και μου δειχνει ενα φοινιξ γκελμπ, με σκασμενα ολα τα χερουλια, μανιουαλ με τρυπα στο δερμα του λεβιε και του τιμονιου, ηλιοροφη που δεν δουλευε, λαστιχα σλικ, μισο μετρο σκονη παντου, και το τασακι τιγκα στη σταχτη, χωρις ομως μια γοπα μεσα. Φυσικα και οι σταχτες ηταν πεσμενες παντου, ενω το καθισμα του οδηγου ειχε και μια τρυπουλα στο προεκτινομενο μαξιλαρακι.
Ταμπελακι 60.000 στο παρμπριζ, και στεκεται μπροστα του ο λιγδιαρης με το λουλουδατο πουκαμισο και το παντοφλε 80'ς παπουτσι με ενα καμαρι, οπως η γιωργαρα στο 850.
Τον κοιταω και του λεω. Το αμαξι που ειναι που ελεγες, αφου το εχω δει μεσα εξω. Αυτο μου λεει χαζοχαμογελωντας. Δλδ ΕΣΥ αυτο το πραμα το λες αμαξι? Και μαλιστα αμαξι για να πωλειτε απο ενα μαγαζι σαν το δικο σας?
Και φευγω.
Μπαινουμε με τον παυλο στο αμαξι, και μου κανει ο ηλιθιος την θεικη ερωτηση.
Πως το ειδες το.36αρι ρε φιλε? Να το βαρεσω? Δε βαρας καμμια μ******α ρεσυ παυλο να πουμε? Και πιο φτηνα θα σου βγει, και θα την ευχαριστηθεις και καλυτερα.

mark e92
08-10-12, 20:06
Δυστυχως τα πιο πολλα απο αυτα ειναι Test Drive ή κατασχεμενα οποτε...

Ε91
08-10-12, 20:24
Να τα πάρουμε με τη σειρά:
1.Τα 18.000 ευρώ για 116 είναι υπερβολικό ποσό, ακόμα και τα 15.000 ευρώ θεωρούνται πολλά, κατά τη γνώμη μου.
Αρχές του 2010 πούλησα τον 2ετίας, με πολύ καλό εξοπλισμό, 20.000 km και σε πραγματικά τέλεια κατάσταση Άσσο μου σε ιδιώτη μηχανικό αυτοκινήτων 19.000 ευρώ μετρητά και ήμουν και πολύ ευχαριστημένος.
Αν λάβουμε υπόψη ότι εδώ και καιρό έχει παρουσιαστεί ο (κακά τα ψέματα) πολύ πιο εξελιγμένος σε όλα τα επίπεδα Άσσος (δεν είναι τυχαίο ότι ανήκει στη σειρά F) και ότι ανέκαθεν ο Άσσος ήταν (κακώς) ένα παρεξηγημένο μοντέλο, τα 18.000 ευρώ φαντάζουν περισσότερο από υπερβολικά.
2.Κατά τη γνώμη μου, η όποια (τυχόν) υπεραξία των Premium Selection BMW δικαιολογείται μόνο από τη 2ετή εγγύηση που δίνει η BMW, αλλά, δεδομένου ότι δεν έχει πέσει στα χέρια μου έγγραφο τέτοιας εγγύησης, διατηρώ τις επιφυλάξεις μου ως προς τις ρήτρες, εξαιρέσεις, ψιλά γράμματα κλπ. της εγγύησης.
Συνήθως, στο πρόγραμμα Premium Selection εντάσσονται εταιρικά αυτοκίνητα της BMW Hellas, αυτοκίνητα αντιπροσωπειών από test drives κλπ., με αποτέλεσμα, παρότι συνήθως δεν έχουν πολλά χιλιόμετρα, η κατάστασή τους να μην είναι η καλύτερη δυνατή.
Συμφωνώ βέβαια ότι όταν θες να πουλήσεις σε υψηλές τιμές και σέβεσαι τον ενδιαφερόμενο αγοραστή, το προϊόν πρέπει να είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, πολλώ δε μάλλον όταν είσαι η ίδια η BMW και θεωρητικά έχεις καταρχήν τα μέσα και την τεχνογνωσία για να το φέρεις στην καλύτερη δυνατή κατάσταση.
3.Πλέον οι αντιπροσωπείες δεν στοκάρουν καινούρια αυτοκίνητα ούτε για τις εκθέσεις τους, με αποτέλεσμα να προσπαθούν να "σπρώξουν" (και να βγάλουν κέρδος φυσικά) από τα μεταχειρισμένα. Συνεπώς, φαινόμενα υπερτιμολογήσεων, αλλά και "ευκαιριών", που αποδεικνύονται απάτη, βρίσκονται σε έξαρση. Σε κάθε περίπτωση, οι καταναλωτές έχουμε τη δύναμη να "ρυθμίσουμε" την αγορά.
4.Τέλος, προσωπικά προτιμώ να δω ένα μεταχειρισμένο αυτοκίνητο στην πραγματική του κατάσταση (και φυσικά με αντίστοιχα μειωμένη τιμή), παρά να δω ένα αυτοκίνητο με πρόχειρες επιδιορθώσεις ίσα-ίσα για να βρούμε θύμα να το πουλήσουμε, το οποίο πωλείται ως "άριστο".
Απλά, ανάλογα με το πόσο ψείρας είσαι και σε τι κατάσταση θες να φέρεις το αυτοκίνητο, στην αρχική τιμή πώλησης προσθέτεις ένα Χ ποσό για φανοποιία-pdr για τα βαθουλώματα-αλλαγή αναλωσίμων ανταλλακτικών,λαδιών,υγρών ,ελαστικών κλπ. και βλέπεις αν τελικά σε συμφέρει να προχωρήσεις στην αγορά.
Στην τελική, και η διαδικασία του (σε λογικά πλαίσια) restoration ενός μτχ αυτοκινήτου έχει τη χάρη της...

stef
08-10-12, 20:32
Αυτή είναι δυστυχώς η κατάσταση στα περισσότερα "premium selection" των dealer
Υπάρχουν βέβαια και κάποιες εξαιρέσεις αλλα αυτές είναι ελάχιστες
Αυτό που θα μου μείνει στη μνήμη είνα να αντίστοιχα premium selection της BMW στο Μόναχο αλλά και το Porsche Zentrum στη Στουτγκάρδη
Μιλάμε ότι είχαν αμάξια με 50.000-60.000 χλμ και πραγματικά δεν το πίστευα ότι τα αυτοκίνητα ήταν μεταχειρισμένα
Για την αντιμετώπιση δε των πωλητών....? Αφήστε το καλύτερα, μας παρακαλούσαν να τα πάμε βόλτα ενώ εμείς απλά τα χαζέυαμε...
Όλων των ειδών οι χρωματικοί συνδυασμοί, οι εξοπλισμοί κλπ
Για αυτό είμαστε εδώ που είμαστε και κάποιοι μας εκμεταλλεύονται για αυτό...
Η νοοτροπία μας φαίνεται σε όλα τα επίπεδα....

Thomelef
08-10-12, 20:53
Αυτο το premium selection που γινεται εδω, ειναι ενας θεσμος που ξεκινησε απο εξω.
Αυτο που γινεται εδω, ειναι μια παρωδια του θεσμου και τπτ αλλο.
Επειδη εβαλαν εναν τιτλο, θεωρουν οτι εχουν κανει και κατι οι βλαχοι.

Κωνσταντίνος
08-10-12, 21:08
Πωλητές της BMW. Τρομερή κατάρτηση. Πριν κανά μήνα ένας απο αυτούς όταν τον ρώτησα για την επερχόμενη 114 μου είπε ότι μάλλον θα είναι μικρότερη σε όγκο. Τόινγκ !

mark e92
08-10-12, 21:20
Πωλητές της BMW. Τρομερή κατάρτηση. Πριν κανά μήνα ένας απο αυτούς όταν τον ρώτησα για την επερχόμενη 114 μου είπε ότι μάλλον θα είναι μικρότερη σε όγκο. Τόινγκ !

Aν πηγες Πατρα τι περιμενες???
Δεν ηξεραν καν το Μ pack!!! (το 2002)

eddy_e46
08-10-12, 21:41
Καλα τα λεμε,
αλλα μηπως να μπορουσαμε να κανουμε κατι σαν καταναλωτες;
Αν για παραδειγμα αυτη τη συζητηση μπορουσαμε να την κοινοποιησουμε στο ευρυ κοινο ή να ενημερωσουμε τα κεντρικα της BMW, δε θα ειχαμε καποιο οφελος σαν καταναλωτες;

Νομιζω το γεγονος οτι ολα αυτα μενουν μεταξυ μας (ή καλυτερα μεταξυ μικρων ομαδων φιλων, σχετικών ή τρελαμένων) κανουν τους πωλητες αντιπροσωπους να θεωρουν τους πελατες μοσχαρια.

Πραγματικα ψαχνω καπου να κοινοποιησω την ιστορια μου και δε βρισκω τιποτα.
Ιδιαιτερα την εποχη που ακομα και τα περιοδικα ειδικου τυπου ψαχνουν αναγνώστες με το δικανο, φοβαμαι οτι δε θα τα βαλουν ποτε με αυτους που τους παρεχουν αυτοκινητα "δοκιμων".

Thomelef
08-10-12, 21:57
Φιλε μου νομιζω το πας λιγο μακρυα και διχως λογο τωρα.
Το οτι θελουν αυτοι να δισφημιζοντ;ι μονοι τους, ειναι προβλημα τους, και κακο κανουν στον εαυτο τους και μονο.
Δοξα το θεο ολοι ματακια εχουν και ξερουν να κρινουν την κατασταση ενος προιοντος που διατιθεται προς πωληση.
Το οτι υπαρχει εκει ενας χλεχλες που τον βαπτισαν πωλητη και προσπαθει να σου πει οτι το αχουρι που πουλαει ειναι αμαξι, ειναι αλλη υποθεση.
Γενικα την ζημια την κανουν μονοι τους, γι'αυτο και εχουν τοσο κακο ονομα πλεον στην αγορα.

Κωνσταντίνος
08-10-12, 22:11
Aν πηγες Πατρα τι περιμενες???
Δεν ηξεραν καν το Μ pack!!! (το 2002)

Δεν είναι ο ίδιος που ήταν το 2002. Τότε που λες ήταν η Achaia Motors.
Τώρα είναι όλα μαζί Renault, Dacia, BMW σε έναν. :thumbsdown:

GiannisRob
08-10-12, 23:09
Καλα τα λεμε,
αλλα μηπως να μπορουσαμε να κανουμε κατι σαν καταναλωτες;

Βεβαίως. Το πιο απλό μάλιστα: Να μην τους δώσουμε τα χρήματα μας. Από 'κει και πέρα, ένας σωστός επιχειρηματίας ή διευθυντής πωλήσεων, θα καταλάβει ότι κάτι δεν πάει καλά.


Δεν είναι ο ίδιος που ήταν το 2002. Τότε που λες ήταν η Achaia Motors.
Τώρα είναι όλα μαζί Renault, Dacia, BMW σε έναν. :thumbsdown:

Καλά, επί Achaia Motors τα πράγματα ήταν τραγικά. Στο νέο κατάστημα (είχα πάει για Renault για ένα φίλο) είναι σχεδόν όσο χάλια όσο η Achaia και η ΡΕΝΚΟ (παλιά Ρενώ). Τραγική κατάσταση.

Κωνσταντίνε, με την Achaia Motors που υπάρχει ακόμα, τι ακριβώς παίζει?

Κωνσταντίνος
09-10-12, 09:02
.....
Κωνσταντίνε, με την Achaia Motors που υπάρχει ακόμα, τι ακριβώς παίζει?

Υπάρχει όπως θα έχεις δει και εσύ. Εικάζω πως παραμένει μόνο ως επισκευαστής. Και διατηρεί νομίζω την μάντρα μεταχ/σμένων.

mark e92
09-10-12, 09:57
Δεν είναι ο ίδιος που ήταν το 2002. Τότε που λες ήταν η Achaia Motors.
Τώρα είναι όλα μαζί Renault, Dacia, BMW σε έναν. :thumbsdown:

Τους ξερω και αυτους και τον Στεφανο (Αχαια Μοτορς) Ο οποιος τωρα δεν ειναι εξουσιοδοτημενος
Η Aytonet ειναι εξουσιοδοτημενο συνεργειο και εκθεση .:thumbsdown: