PDA

Επιστροφή στο Forum : Pirelli Diablo Corsa III



steliose36
02-10-12, 19:36
Θελω της γνωμες των μηχανοβιων του κλαμπ μιας και ηρθε η ωρα να αλλαξω τα λαστιχα στη μηχανη τωρα που θα χαλασει και σιγα σιγα ο καιρος.Εχω ακουσει τα καλυτερα για τα Pirelli και θα ηθελα τη γνωμη σας και την προταση σας.Θελω το βασικοτερο χαρακτηριστικο να ειναι ****** δηλαδη να ζεσταινονται γρηγορα.Η μηχανη ειναι ενα Yamaha Fazer 600 2001 μοντελο το παλιο με καρμυλατερ.Απο θεμα οδηγησης νορμαλ και που και που σχετικα γρηγορη οδηγηση αυτη τη στιγμη φοραω michellin road 2 η 3 νομιζω και δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος μιας και ζεσταινονταν δυσκολα και γενικα δεν ενιωθα ανετα με χιλιομετρα σε στροφες. . .:thanks:

billakos
02-10-12, 20:09
μια χαρα ειναι φιλε μου.. αυτα και metzeler m5 ειναι καλα... αλλα θα προτιμουσα τα πιρελλι.
ασε τα michelin....για αμαξι ναι!! για μηχανη οχι!!
και αν δεν μπαινεις πιστα ειναι καλη επιλογη αυτα τα πιρελλι!!

pilot
02-10-12, 20:25
δοκιμασε τα Continental SportContact..τα εχει φιλος με ιδιο μηχανακι και εγω εχω αλλαξει 4 ζευγαρια..παρα πολυ καλο λαστιχο και το θεωρω το καλυτερο value for money..

anisos
02-10-12, 21:04
φιλε βαλε τα Pirelli Diablo Corsa III εγω στο Ζ-750 κ στο Ζ-1000 που πιρα μετα μου αρεσανε παρα πολυ,, ποσο τα βρικες?? γιατι εγω τα επερνα απο καβαλα σε πολυ καλη τιμη

steliose36
02-10-12, 21:26
στα 300 με 290 τοποθετημενα. . .

billakos
02-10-12, 21:41
βρε βαλε τα πιρελλι....κ θα με θυμηθεις....

Tsakirakos
02-10-12, 22:41
και τα metzeler ειναι πολυ καλα...

steliose36
08-10-12, 14:42
Λοιπον τελικα εβαλα τα Pirelli Diablo Rosso II διοτι τα CorsaIII δεν εβγαιναν για τη μηχανη μου. . .Τα εχω τωρα 4 μερες τα εστρωσα και σημερα γυρνοντας απο τη σχολη ειπα να κανω μια παρακαψη μικρη να δω τις διφορες.Η εμπειρια λοιπον ηταν πααρα πολυ θετικη τα λαστιχα ζεσταινονται γρηγορα και το κρατημα ηταν φοβερο (ειδικα σε συγκριση με τα michellin οπου και καινουργια ενιωθα τη μηχανη να γλυστραει) και καταλαβα τη σημαινει γρηγορη κορωνα πολυ θετικες εντυπωσεις λοιπον και μεχρι στιγμης πολυ ευχαριστημενος, μενει να δουμε τωρα απο θεμα διαρκειας αν ειναι εξισου καλα!!

pilot
08-10-12, 16:11
ωραίος..η κορώνα παίζει πολύ σημαντικό ρόλο..''ελαφρώνει'' η μοτοσυκλέτα! thumb

billakos
08-10-12, 19:49
που να βαλεις και τα dunlop gp...εκει να δεις γρηγορη κορονα!! αλλα ειναι μονο για πιστα!!
εμ ειδες ομως που ειχα δικιο για τα πιρελλι εε....
και την αλλη φορα αν εχεις εξτρα φραγκα βαλε γομες. ετσι να δεις καμια αλλαγη!