PDA

Επιστροφή στο Forum : ΕΛΛΑΔΑ- 10/2008...



120ie87
02-10-12, 14:26
Η φούσκα κόντευε να σπάσει...


https://www.youtube.com/watch?v=x32t4V4mrq8



...σήμερα το κατάστημα υπάρχει μόνο online...

gant
02-10-12, 14:31
Χε χε, ήδη εδώ (Θεσσαλονίκη) έχει καιρό που έχει κλείσει.
Οι ίδιες ακριβώς σκηνές διαδραματίστηκαν και στο Saturn πριν 2 χρόνια, η λειτουργία του οποίου κράτησε μόνο λίγους μήνες.

m-power_01
02-10-12, 14:41
Δεν είναι πολύ εύστοχο. Τα Saturn είναι η ίδια εταιρεία με την media markt.

Lambros46
02-10-12, 14:50
Δεν είναι πολύ εύστοχο. Τα Saturn είναι η ίδια εταιρεία με την media markt.

Και η electroworld κάποια σχέση με τον Κωτσόβολο δεν είχε??

m-power_01
02-10-12, 14:56
Και η electroworld κάποια σχέση με τον Κωτσόβολο δεν είχε??

Kotsovolos-electroworld-dixons

120ie87
02-10-12, 14:59
Κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος νομίζω...

...το ζουμί είναι αλλού βέβαια

nikos1400
02-10-12, 15:12
Κοιτάμε το δέντρο και χάνουμε το δάσος νομίζω...

...το ζουμί είναι αλλού βέβαια


ΛΕΦΤΑ...ΥΠΑΡΧΟΥΝ !! με τη γνωστη προφορα...


:original:

m-power_01
02-10-12, 15:41
Εξακολουθώ να πιστεύω ότι είναι άτυχο το παράδειγμα Ηλία.
Δεν γνωρίζω ιδιαίτερα οικονομικά, αλλά δεν μπορώ να θεωρήσω τυχαια κάποια γεγονότα.
Πιστευω οτι το saturn ειχε ενα λόγο... πχ ξεστοκάρισμα. Βαζω προσφορες όλα τα παλαιότερα μοντέλα και πουλάω σαν τρελός. Όταν ταυτόχρονα το media markt ,το αλλο μου παιδί, μοιραζει φυλλάδια με ακριβοτερα μοντέλα.
Για να μην πω και μία άλλη σκεψη πιο πονηρή...
Αγοραζω εμπορευμα από τους προμηθευτες σαν εταιρεία Α. Τους φεσώνω, λεω ότι βαραω κανόνι, κανω μπαζαρ και ότι μείνει δηλαδή τα ακριβά μοντέλα τα κάνω εκποίηση και τα πουλαω χονδρική στην Β εταιρεία και καλά για να ξεπληρωσω επιταγες.

Αποτελεσμα? Μια χρεωκοπημενη εταιρεία και μια υγειέστατη με πλουσιο εμπορευμα αγορασμένο για ψιχουλα. Βρε λες...

nikos1400
02-10-12, 15:46
ναι αλλα σου λεει, τις καλες εποχες που "λεφτα υπηρχαν", κανανε ντου στα μαγαζια για ψωνια ο κοσμος.
δεν ειναι το ζουμι το σε ποιο μαγαζι μπουκαρανε, αλλα οτι υπηρχε ακομα χρημα και διαθεση...

(αν και εδω που τα λεμε, και σημερα αν γινει καμμια προσφορα καμμια εκατοστη ευρω κατω για αϊ-φον, της κακομοιρας θα γινει !! :th_Laie_67-1:)

m-power_01
02-10-12, 15:55
Σορρυ Νικο αλλά εγώ διαβάζοντας και την αναφορά ''σημερα το κατάστημα αυτό λειτουργεί μονο online'' θεωρώ ότι μιλάμε μόνο για αυτό.
Αν είναι να λέμε γενικά... άλλα λόγια να αγαπίομαστε. Τι να λεμε τωρα? Τα ιδια και τα ιδια. Εχει σχεση το 2008 με σημερα?

nikos1400
02-10-12, 16:17
σημερα το κατάστημα αυτό λειτουργεί μονο online
α, δεν το ειδα αυτο.

gant
02-10-12, 17:50
Δεν είναι πολύ εύστοχο. Τα Saturn είναι η ίδια εταιρεία με την media markt.

Ρε Σπύρο γνωστό το ότι media markt = saturn . Το άστοχο δεν κατάλαβα που το βλέπεις! Απλά ήθελα να πω πως μέχρι και ασθενοφόρα υπήρχαν στα εγκαίνια για τυχόν λιποθυμίες και είχε γίνει κάτι ανάλογο με το βίντεο.

m-power_01
02-10-12, 18:06
Ρε Σπύρο γνωστό το ότι media markt = saturn . Το άστοχο δεν κατάλαβα που το βλέπεις! Απλά ήθελα να πω πως μέχρι και ασθενοφόρα υπήρχαν στα εγκαίνια για τυχόν λιποθυμίες και είχε γίνει κάτι ανάλογο με το βίντεο.

Το αστοχο είναι στο γεγονός ότι για το κλείσιμο του μάλλον δεν ευθύνεται η κρίση.

Για το καταναλωτικό όργιο των προηγούμενων χρόνων...τι να πουμε? όλοι το ζήσαμε. Μην κοιτάς εσένα και εμένα που πήραμε 316 κούτα. Κοίτα τι έπαιρναν άλλοι με 35κ

120ie87
02-10-12, 18:21
Μηχανολόγε μηχανικέ και αεροναυπηγέ : συζήτηση κάνουμε - άνοιξα ένα θέμα για να σκεφτούμε και γιατί όχι να συζητήσουμε λίγο τι κάναμε 4 χρόνια πριν τον 10ο του 2008... τίποτα περισσότερο, τίποτα λιγότερο. Το ποια εταιρεία ήταν θυγατρική ποιας άλλης λίγο μας ενδιαφέρει....

m-power_01
02-10-12, 18:28
Ηλία τότε μάλλον εγώ λάθος κατάλαβα. Ίσως να μην ήθελα και να καταλάβω, μιας και έχω βαρεθεί τις εν λογω συζητησεις

120ie87
02-10-12, 18:32
^ καλά κάνεις και τις έχεις βαρεθεί! Και εγώ έχω βαρεθεί να συζητώ για πολλά άλλα θέματα.

Είμαστε ανοιχτό φόρουμ και πάντα κάποιος θα ανεβάζει θέματα που μπορεί να έχουμε βαρεθεί εμείς προσωπικά!

trueno
02-10-12, 20:19
Πόσο χαμηλά μπορεί να πέσει ο ανθρωπος για ενα ηλεκτρονικό μαραφέτι.....
Μου θυμιζει σκηνές στο πλοιο για Μύκονο πριν από χρόνια , οταν από τα μεγάφωνα ανακοινωθηκε ότι δεκα αριθμοί εισιτηρίων κερδίζουν....ενα ασπρο t-shirt που επάνω εγραφε "Agoudimos Lines". Αυτό που φοράνε οι μουτσοι δηλαδή.. Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι εγινε στο κατάστρωμα. Ειδα μεχρι γιαγια να ανοιγει καδο σκουπιδιων και να ψαχνει το πεταμενο εισιτηριο!!!