PDA

Επιστροφή στο Forum : Αυξηση Ιπποδυναμης σε Ζ4 Ε89 23i 204ps



Ermhs
01-10-12, 11:31
Καλησπερα σε ολους. Αν και εχω ερθει σε κανα 2 συναντησεις ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ. Και τωρα ας μπουμε στο θεμα μας. Γνωριζω πολυ καλα οτι απο τον Ν52Β25 δεν μπορω να περιμενω θαυματα ομως θελω να τον ξυπνησω οσο γινεται. Υπαρχει καποιος που εχει ασχοληθει με το συγκεκριμενο μοτερακι?Εκτος απο ενα remapping δλδ εχει προσπαθησει καποιος κατι αλλο?:thanks:

Z4 DCT
01-10-12, 12:18
Αν εισαι ο γνωστός Ερμης......


:viannen_01::viannen_01:


Αν δε σε ξερω και παλι:viannen_01:

Billz4
01-10-12, 12:48
Δυστυχώς τσάμπα λεφτα θα δώσεις φίλε μου ότι και να κανεις!!!εκτος και αν πας σε ess κομπρεσορα.αν και κατα την γνώμη μου σε αυτά τα αυτοκίνητα είναι κρίμα να χαλασεις την ομοιογένεια του εργοστασίου πέρα απο ένα φιλτρακι στον παπά.

Ermhs
01-10-12, 13:08
Ο γνωστος ο γνωστος ειμαι!!Σκεφτομουν αν καταργουσα προκαταλυτες και σε συνδυασμο με remapping ισως να γινοταν κατι. Δεν ψαχνω για πολλα καμια 20αρια αλογακια και καμια 25αρια ΝΜ ειναι εφικτα?

Z4 DCT
01-10-12, 13:09
Ο γνωστος ο γνωστος ειμαι!!Σκεφτομουν αν καταργουσα προκαταλυτες και σε συνδυασμο με remapping ισως να γινοταν κατι. Δεν ψαχνω για πολλα καμια 20αρια αλογακια και καμια 25αρια ΝΜ ειναι εφικτα?

Δεν θα κερδίσεις τίποτα ερμη....και θα δώσεις πολλά λεφτά

Ermhs
01-10-12, 13:19
Τι?Δλδ ουτε με τις h&r αντιστρεπτικες και τα schnitzel ελατηρια πηρε 50 αλογα το bebe μου?

Z4 DCT
01-10-12, 13:26
Τι?Δλδ ουτε με τις h&r αντιστρεπτικες και τα schnitzel ελατηρια πηρε 50 αλογα το bebe μου?

χχαχαχαχ

πηρε αλογα στις στροφες Ερμηthumb

Vassilis ///M
01-10-12, 14:38
:viannen_01::viannen_01::viannen_01:

andreas72
01-10-12, 15:05
Εχω εγω κατι λαδια που με την αλλαγη δινουν 20 αλογακια. Αλλα πρεπει να βαζεις συνεχεια απο μενα γιατι μονο εγω τα εχω, αλλιως τα αλογα θα...φυγουν αν βαλεις αλλα..!!!!!

jannisa
01-10-12, 15:38
Καλησπερα σε ολους. Αν και εχω ερθει σε κανα 2 συναντησεις ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ. Και τωρα ας μπουμε στο θεμα μας. Γνωριζω πολυ καλα οτι απο τον Ν52Β25 δεν μπορω να περιμενω θαυματα ομως θελω να τον ξυπνησω οσο γινεται. Υπαρχει καποιος που εχει ασχοληθει με το συγκεκριμενο μοτερακι?Εκτος απο ενα remapping δλδ εχει προσπαθησει καποιος κατι αλλο?:thanks:

Κάν' του ένα διπλό ελληνικό :original:

Ermhs
01-10-12, 15:57
Κάν' του ένα διπλό ελληνικό :original:
Πρασινο τσαγακι απο Κινα!

aristent
01-10-12, 16:39
Καλησπερα σε ολους. Αν και εχω ερθει σε κανα 2 συναντησεις ειναι η πρωτη φορα που γραφω στο φορουμ. Και τωρα ας μπουμε στο θεμα μας. Γνωριζω πολυ καλα οτι απο τον Ν52Β25 δεν μπορω να περιμενω θαυματα ομως θελω να τον ξυπνησω οσο γινεται. Υπαρχει καποιος που εχει ασχοληθει με το συγκεκριμενο μοτερακι?Εκτος απο ενα remapping δλδ εχει προσπαθησει καποιος κατι αλλο?:thanks:

Kαλως ηρθες Ερμη!!!:thumbsup:

:viannen_01: :viannen_01: :viannen_01:

....γιατι δεν βαζεις επανω ενα 35αρι μοτερ??? ΔΗΛΩΜΕΝΟ!!!!....επιτρεπετε νομιζω τετοια αναβαθμιση!!!:thumbsup:

ΥΣ...θα βρεις πιστευω ακομη και ολοκληρα οχηματα για να παρεις οτι χρειαστει:https://suchen.mobile.de/auto/bmw-z4.html?useCase=RefineSearch&makeModelVariant1.modelId=52&__lp=2&scopeId=C&sortOption.sortBy=creationTime&sortOption.sortOrder=DESCENDING&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=223&minPowerAsArray=KW&minFirstRegistrationDate=2008-01-01&negativeFeatures=EXPORT&damageUnrepaired=ONLY_DAMAGE_UNREPAIRED&lang=de

και πουλα το δικο σου.thumb