PDA

Επιστροφή στο Forum : Φωτ. Μηχ DSLR



Andri
29-09-12, 15:24
Σκέφτομαι να αγοράσω μία μεταχ. φωτ μηχ dslr ώστε να χαίρομαι να βγάζω φωτογραφίες καθώς πρόσφατα έπεσε μία στα χέρια μου 550D? κάπως έτσι από ένα φίλο και το έλιωσα το κλείστρο...(κρίμα που δεν ήμουν με το αμάξι να βγάλω ωραίες να έχω..) Θέλω βοήθεια , ανάλυση χαρακτηριστικών τι να κοιτάξω από που να κοιτάξω κτλπ.
:thanks:

nikos1400
29-09-12, 15:45
ειχε δωσει προσφατα σχετικα ο σταματης συμβουλες για το ιδιο θεμα αλλα δε θυμαμαι σε ποιο τοπικ και δεν μπορω να το βρω απο.κινητο.
εγγυηση.
:thumbup:

______________________

sent from samsung "smartphone" using tapatalk

apostoles46
29-09-12, 15:55
Δεν σε καλύπτει μια καλή ψηφιακή φωτογραφική κ θές να πας σε DSLR?


Sent from my iPhone using Tapatalk

bill_m3
29-09-12, 16:32
Ανδρέα διάβασε εδώ :
https://www.bmwfans.gr/forum/showthread.php?t=1273&highlight=dslr&page=12

Andri
30-09-12, 12:58
Ευχαριστώ Βασίλη,
Αποστόλη μετά την εμπειρία μου με Dslr μπορώ να πω πως την καψουρεύτικα...μπορεί να είναι μεγάλη σε σχέση με τις άλλες αλλά αξίζει πιστεύω.Αν και από ότι είδα βγήκαν και μικρές τύπου dslr και σκέφτομαι να ο ψάξω για να βρω το επόμενο δώρο στον εαυτό μου :thumbsup:

apostoles46
30-09-12, 13:07
Κοίταξε σε παρόμοια θέση ήμουν και εγώ..πέρυσι το Πάσχα πήρα και εγώ ένα δώρο στον εαυτό μου μια Nikon d5000 με 3 φακούς και για ένα καλοκαίρι είχα τραβήξει ότι υπήρχε στην μαμά φύση..Μετά από εκεί η χρήση που τις κάνω είναι καθαρά περιστασιακή..Απλά έκανα στον εαυτό μου ένα πολύ ακριβό δώρο!


Sent from my iPhone using Tapatalk

Andri
30-09-12, 13:11
Λες δλδ να μείνω με τις απλές για να μην πετάξω (ουσιαστικά) τόσα λεφτά?
Επαγγελματικά δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ. Πολύ περιστασιακά θα χρησιμοποιούταν.

apostoles46
30-09-12, 13:17
Ναι ρε συ..Αν είναι περιστασιακά μην το σκέφτεσαι καθόλου..εξάλλου θέλει κόπο να δουλεψεις μια καλή digital στο 90% των δυνατοτήτων της..Οπότε ???


Sent from my iPhone using Tapatalk

trueno
30-09-12, 20:30
Αν σου αρεσει η φωτογραφία , πάρε την DSLR..κοιτα και για καμμια μεταχειρισμενη.
Εγώ μετά από εξι χρόνια πούλησα την δική μου (ΝΙΚΟΝ D40) και το εχω μετανιώσει. Η απόλαυση που θα παίρνεις όταν τραβάς δεν πληρώνεται.