PDA

Επιστροφή στο Forum : Βαρος Ζ4 Ε85



StratosZ4
28-09-12, 10:34
Ηθελα καιρο να το ζυγισω και σημερα που πεταχτηκα να το γεμισω βενζινη ειπα πως ειναι ευκαιρια μιας και ειναι διπλα η ζυγαρια.

Το αποτελεσμα ικανοποιητικο αν και ηλπιζα να ειναι λιγοτερα τα κιλα.

https://i.imgur.com/BpBUc.jpg

Δεν ειναι πολυ καλη η ποιοτητα.
1270 το αποτελεσμα με φουλ υγρα, 4 ζευγαρια γυαλια και καμια 15αρια CD:original:

giannis_compact
28-09-12, 10:38
Ποσο λιγοτερο ηθελες να ειναι δηλαδη ρε? 1000 κιλα?

StratosZ4
28-09-12, 10:45
Ποσο λιγοτερο ηθελες να ειναι δηλαδη ρε? 1000 κιλα?

Πιστευα θα ηταν κοντα στα 1300 μαζι με μενα που ειμαι περιπου 80.
Τιμιο αποτελεσμα παντως.
1295 το δινει η BMW με μισο ντεποζιτο και οδηγο 70 κιλων.

Stradale
28-09-12, 11:32
Υπεραριστο! Τι μηχανή έχεις;

StratosZ4
28-09-12, 11:39
Υπεραριστο! Τι μηχανή έχεις;

Το διλιτρο ειναι, Ν46Β20.

Stradale
28-09-12, 11:42
Για μια τιμή μεγέθους το S2000 που ζυγισα ειναι 1240 με φουλ ρεζερβουαρ, αλλά σκέψου την διάφορα στον εξοπλισμό,εμένα δεν εχει ούτε επένδυση στο εσωτερικό της κουκουλας,φαίνονται τα σίδερα :) οπότε μια χαρά είσαι!!

Leonidas_E39
28-09-12, 12:27
Μου περισεουν καμια πεντακοσαρια κιλα απο το δικο μου μαζι με τον οδηγο μηπως θελεις κανα κιλο δανεικο και αγυριστο. :D :D :D

StratosZ4
28-09-12, 12:31
Μου περισεουν καμια πεντακοσαρια κιλα απο το δικο μου μαζι με τον οδηγο μηπως θελεις κανα κιλο δανεικο και αγυριστο. :D :D :D

Μπα Λεο...
Ηδη σκεφτομαι πως θα ερθω ελαφρυς στην πιστα.
Ενα μπακετ,τιποτα μεσα στο αυτοκινητο,αδειο το δοχειο νερου για τα τζαμια, 15λιτρα βενζινη κι εγω με εσωρουχο και κρανος μονο:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

alexk
28-09-12, 12:56
Πολύ καλό βάρος !
Το Ζ3 μου είναι 1240.

merbeind
28-09-12, 14:33
Στρατο θα εισαι Σερρες;Αλλο z4 θα ειναι;
Θελω να ερθω εστω μια μερα απλα δεν ξερω πως θα πανε οι εφημεριες.

StratosZ4
28-09-12, 14:48
Στρατο θα εισαι Σερρες;Αλλο z4 θα ειναι;
Θελω να ερθω εστω μια μερα απλα δεν ξερω πως θα πανε οι εφημεριες.

Θα παω Σερρες, ναι.

Θα ειναι και ο gnx με το Μ κουπε και ο kostas1.6L με το τριλιτρο κουπε.
Καμπριο εγω μονο με το διλιτρακιthumb

Z4///M
28-09-12, 14:57
καλο το αποτελεσμα...το ιδιο ειναι και το Ζ4Μ καμπριο ?

υγ. στρατο ωραια υπογραφη εχεις !! διακρινω και μια αεροτομη, ποια ειναι ξερεις ?

Ε91
28-09-12, 15:06
Πολύ καλό το αποτέλεσμα, λαμβανομένης υπόψη της όλης στιβαρότητας του αμαξώματος, του εξοπλισμού κλπ. κλπ.
Η πλάστιγγα έχει βαθμονόμηση ανά 10 κιλά;

StratosZ4
28-09-12, 15:07
καλο το αποτελεσμα...το ιδιο ειναι και το Ζ4Μ καμπριο ?

υγ. στρατο ωραια υπογραφη εχεις !! διακρινω και μια αεροτομη, ποια ειναι ξερεις ?

Σιγουρα το Ζ4Μ ειναι πιο βαρυ...
Δε ξερω ποσο ζυγιζει ομως.

Δεν ξερω ποια αεροτομη ειναι αυτη.
Το χρωμα μου αρεσει πολυ, εκανες καλη επιλογηthumb

StratosZ4
28-09-12, 15:11
Πολύ καλό το αποτέλεσμα, λαμβανομένης υπόψη της όλης στιβαρότητας του αμαξώματος, του εξοπλισμού κλπ. κλπ.
Η πλάστιγγα έχει βαθμονόμηση ανά 10 κιλά;

Ναι...Επαιζε μεταξυ 1260 και 1270.

Billz4
28-09-12, 15:28
πολυ καλο το βαρος σου φιλε!!το δικο μου z4 3.0 με ολο τον καταλογο των extra αν θυμαμαι καλα γιατι πρεπει να δω το χαρτι στο αμαξι εγραψε 1400 περιπου!!!

chief
28-09-12, 16:42
Το Ζ4Μ ειναι περιπου 1400-1420 κιλα αδειο.

StratosZ4
28-01-13, 12:11
πως μπορω να το ελαφρωσω χωρις να ξοδεψω μια περιουσια?

Για ζαντες αυτη τη στιγμη κι εχοντας ηδη δυο σετ, δε γινεται λογος.

Μπαταρια δεν εχει αλλαχτει ποτε στο αμαξι και πιστευω οτι σιγα-σιγα θα πρεπει να την αλλαξω.

Εχεις κανεις να προτεινει κατι?

Leonidas_E39
28-01-13, 12:12
Να κατσεις στα αυγα σου.:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1: :th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

fanisk
28-01-13, 13:23
πως μπορω να το ελαφρωσω χωρις να ξοδεψω μια περιουσια?

Για ζαντες αυτη τη στιγμη κι εχοντας ηδη δυο σετ, δε γινεται λογος.

Μπαταρια δεν εχει αλλαχτει ποτε στο αμαξι και πιστευω οτι σιγα-σιγα θα πρεπει να την αλλαξω.

Εχεις κανεις να προτεινει κατι?

Ζαντες, καθισματα, μπαταρια..

StratosZ4
28-01-13, 13:28
Ζαντες, καθισματα, μπαταρια..

Ξερεις διαφορα βαρους των Μ καθισματων σε σχεση με τα απλα?

Ζαντες δεν θελω να αλλαξω.Σιγουρα μπορω να βρω πιο ελαφριες αλλα μου αρεσουν αυτες που εχω.

Εσυ ειχες γραψει για τις braille?
Τι εβαλες Φανη τελικα?



Ξερεις τι μονωση εχει το Ε85 και ποσο θα πεσουμε αν την αφαιρεσουμε?

fanisk
28-01-13, 13:33
Ξερεις διαφορα βαρους των Μ καθισματων σε σχεση με τα απλα?

Ζαντες δεν θελω να αλλαξω.Σιγουρα μπορω να βρω πιο ελαφριες αλλα μου αρεσουν αυτες που εχω.

Εσυ ειχες γραψει για τις braille?
Τι εβαλες Φανη τελικα?



Ξερεις τι μονωση εχει το Ε85 και ποσο θα πεσουμε αν την αφαιρεσουμε?

Και τα απλα και τα Μ ειναι πολυ βαρια Στρατο. Αν θες να χασεις βαρος πρεπει να βαλεις κουβαδες (px Recaro Pole Position). Ναι εγω εγραφα για αυτες αλλα δεν ασχοληθηκα τοτε και εβαλα μια Bosch.

Δεν ξερω ποση εχει, εχει αρκετη παντως !

StratosZ4
28-01-13, 13:40
Και τα απλα και τα Μ ειναι πολυ βαρια Στρατο. Αν θες να χασεις βαρος πρεπει να βαλεις κουβαδες (px Recaro Pole Position). Ναι εγω εγραφα για αυτες αλλα δεν ασχοληθηκα τοτε και εβαλα μια Bosch.

Δεν ξερω ποση εχει, εχει αρκετη παντως !

Φανη το εχεις ζυγισει?


Εχω παρει τα csl αλλα δεν χωρανε γαμω την τρελα μου!

Θα βγαλω το σκ το ενα καθισμα να το ζυγισω απο περιεργεια.

Για μπαταρια το φοβαμαι, μη μεινουμε και πουθενα.

fanisk
28-01-13, 14:21
Φανη το εχεις ζυγισει?


Εχω παρει τα csl αλλα δεν χωρανε γαμω την τρελα μου!

Θα βγαλω το σκ το ενα καθισμα να το ζυγισω απο περιεργεια.

Για μπαταρια το φοβαμαι, μη μεινουμε και πουθενα.

Οχι δεν ετυχε ακομα να ζυγισω το αμαξι, δεν θυμαμαι αν το βγαζει στο χαρτι του ΚΤΕΟ..

Τα καθισματα τα ειχα βγαλει για καθαρισμα σπιτι, ειναι ασηκωτα σε σχεση με το βαρος που νομιζεις οτι εχουν (M/ηλεκτρικα/θερμ). Που δεν χωρανε? Πανω στα προσκεφαλα?

Για μπαταρια αυτο φοβηθηκα κι εγω και δεν πηρα την αλλη..

StratosZ4
28-01-13, 14:36
Οχι δεν ετυχε ακομα να ζυγισω το αμαξι, δεν θυμαμαι αν το βγαζει στο χαρτι του ΚΤΕΟ..

Τα καθισματα τα ειχα βγαλει για καθαρισμα σπιτι, ειναι ασηκωτα σε σχεση με το βαρος που νομιζεις οτι εχουν (M/ηλεκτρικα/θερμ). Που δεν χωρανε? Πανω στα προσκεφαλα?

Για μπαταρια αυτο φοβηθηκα κι εγω και δεν πηρα την αλλη..



Τοσο βαρια? Το εχω σχεδον τερμα πισω το καθισμα και το csl βρισκει στο μεσαιο ντουλαπακι. Ειναι φαρδυ. Δε το βιδωσα για να ειμαι 100% σιγουρος αλλα εχω αυτη την εντυπωση.

Σε καθισμα ομως, περα απο τα csl και τα Μ δεν υπαρχει κατι αλλο που να ειμαι διατεθειμενος να βαλω.

Το Αλπινα φορουσε ta pole-position?



H μπαταρια αξιζει, αλλα σιγουρα δεν θα αντεξει 5 χρονια οπως η εργοστασιακη.

fanisk
28-01-13, 15:00
Τοσο βαρια? Το εχω σχεδον τερμα πισω το καθισμα και το csl βρισκει στο μεσαιο ντουλαπακι. Ειναι φαρδυ. Δε το βιδωσα για να ειμαι 100% σιγουρος αλλα εχω αυτη την εντυπωση.

Σε καθισμα ομως, περα απο τα csl και τα Μ δεν υπαρχει κατι αλλο που να ειμαι διατεθειμενος να βαλω.

Το Αλπινα φορουσε ta pole-position?



H μπαταρια αξιζει, αλλα σιγουρα δεν θα αντεξει 5 χρονια οπως η εργοστασιακη.

Και εγω τερμα πισω το εχω, τελικα τα ηλεκτρικα δεν λενε τιποτα. 1 θεση εχω βαλει απο τοτε που το εχω. Χρησιμοποιω τη μνημη τερμα μπροστα για να καθαρισω μονο. Αρα και τα PP να βαλεις παλι σε μια θεση μονιμα θα τα εχεις..

Δεν ξερω τι ειχε το Alpina, εχω δει πολλα στο εξωτερικο με PP ομως. Εβρισκε λιγο το προσκεφαλο νομιζω.

Το προβλημα με τη μπαταρια δεν ειναι τα 5 χρονια, ειναι τα 500 ηλεκτρικα που εχει το αμαξι πανω. Δεν θελω να ακουω μουσικη σβηστος να ξεχαστω και να μεινω εκει..

StratosZ4
28-01-13, 15:08
Και εγω τερμα πισω το εχω, τελικα τα ηλεκτρικα δεν λενε τιποτα. 1 θεση εχω βαλει απο τοτε που το εχω. Χρησιμοποιω τη μνημη τερμα μπροστα για να καθαρισω μονο. Αρα και τα PP να βαλεις παλι σε μια θεση μονιμα θα τα εχεις..

Δεν ξερω τι ειχε το Alpina, εχω δει πολλα στο εξωτερικο με PP ομως. Εβρισκε λιγο το προσκεφαλο νομιζω.

Το προβλημα με τη μπαταρια δεν ειναι τα 5 χρονια, ειναι τα 500 ηλεκτρικα που εχει το αμαξι πανω. Δεν θελω να ακουω μουσικη σβηστος να ξεχαστω και να μεινω εκει..

Εγω δεν εχω ηλεκτρικα και ουτε θελωthumb

Οταν τα λεω εγω...
Τιποτα να μην ειναι ηλεκτρικο στο αμαξι.

Το ραδιοφωνο χρειαζεται μονο. Ανεβαζεις την ενταση οταν αρχιζει η γκρινια απο τη συνοδηγο:th_Laie_67-1:


Η μπαταρια ειναι μια καλη αρχη νομιζω. Κατσε να δω αν εχει αντιπροσωπεια η braille και τι αλλες επιλογες παιζουν.

orfanids360
28-01-13, 16:48
Εγω δεν εχω ηλεκτρικα και ουτε θελωthumb

Οταν τα λεω εγω...
Τιποτα να μην ειναι ηλεκτρικο στο αμαξι.

Το ραδιοφωνο χρειαζεται μονο. Ανεβαζεις την ενταση οταν αρχιζει η γκρινια απο τη συνοδηγο:th_Laie_67-1:


Η μπαταρια ειναι μια καλη αρχη νομιζω. Κατσε να δω αν εχει αντιπροσωπεια η braille και τι αλλες επιλογες παιζουν.

Στρατο μπαταρια θα χρειαστω κι εγω..:shok:
και τα καθισματακια σου τα csl ολο με καποιον τροπο/πατεντα θα μπαινουν
μην τα αφηνεις να καθονται:rolleyes:

Vassilis ///M
28-01-13, 16:58
Στράτο τελικά δεν το πούλησες το Ζ?????

spar@
28-01-13, 17:00
Στρατο παρε ενα usb στικ για αρχη να μην κουβαλας cd!

StratosZ4
28-01-13, 20:26
Στρατο παρε ενα usb στικ για αρχη να μην κουβαλας cd!

στις σερρες μονο το διπλωμα, αδεια-ασφαλεια και ενα ζευγαρι(περιττα) γυαλια κουβαλουσα:original:

α και το μπρελοκ στο κλειδι

Leonidas_E39
28-01-13, 20:38
Kαι το κορμι σου τρελο αγορι :hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1: :hystericalbs1::hystericalbs1: