PDA

Επιστροφή στο Forum : BMW Issues Stop on M5 and M6 Deliveries. Owners to Stop Driving Due to Oil Pump Issue



Skyline_IS
21-09-12, 21:07
Στην αρχη ηταν η αντλια βενζινης,τωρα πηγαν στην αντλια λαδιου.Το προβλημα βρισκεται στις καινουργιες Μ5 και Μ6

https://f10.m5post.com/forums/showthread.php?t=748042

Ποια εταιρια προμηθευει αντλιες την BMW?

chief
21-09-12, 21:21
Μαλλον αυτη που προμηθευει και τα 335i

aristent
21-09-12, 21:22
καλα εμεις εδω στο Ελλαντα θα περιμενουμε να βγει η M5 F10 LCI,και μετα θα παραγγειλουμε!!!:thumbsup:

panose30
21-09-12, 23:06
τα λεγα εγω πως θα κλαινε στο θρεντ που ανοιξε πριν με τους 28 χαρουμενους τυπους που τις πηραν καινουργιες!!!και που σαι ακομα!! α ρε αθανατο Ε30 !!!!

aristent
21-09-12, 23:10
τα λεγα εγω πως θα κλαινε στο θρεντ που ανοιξε πριν με τους 28 χαρουμενους τυπους που τις πηραν καινουργιες!!!και που σαι ακομα!! α ρε αθανατο Ε30 !!!!

24 ητονε,αλλα δε βαριεσαι....ωσπου να το καψουν το μοτερ θα εχουν το ευχαριστηθει πληρως!!!:thumbsup:

alexk
21-09-12, 23:38
Πολύ μελετημένο το εργαλείο !!!

Χαχαχαχα

Nikos
22-09-12, 09:22
Πολύ μελετημένο το εργαλείο !!!

Χαχαχαχα

Και νομιζα οτι τα Mitsubishi μοτερ δεν ειχαν τετοια θεματα.

alexk
22-09-12, 10:11
Νομίζω ότι αυτό είναι ένα χτύπημα για όλους τους κακοπροαίρετους σαν εμένα, τον Νίκο, τον Θωμά που λέμε πόσο πρόχειρα είναι τα νέα μοντέλα Μ.
Έχουμε απόλυτο δίκιο.

Νομίζω ότι είναι η πρώτη φορά που η BMW σταματά παραδόσεις οχημάτων.
Έχουμε λοιπόν ανατινάξεις κινητήρων. Το επόμενο επίπεδο για τα Μ είναι να μην αντέχουν τα μουαγιέ και να φεύγουν οι τροχοί στο δρόμο.
Δι'όλου απίθανο, μιας και υποθέτω θα βάλουν μουαγιέ από 335 ή 528 κ.ο.κ.

Nikos!
22-09-12, 14:25
Alex και τα 46αρια δεν ειχαν κανει ανακληση για τα μεταλλα;

Παντως ωρες ωρες απορω τι διαολο κανουν στις ατελειωτες ωρες δοκιμων στο ring...


Sent from my iPhone 4S using Tapatalk

alexk
22-09-12, 16:01
Ναι αρκετά αυτοκίνητα είχαν ανάκληση γιατί ο προμηθευτής έκανε λάθος με τα κουζινέτα.
Δεν σταμάτησε η παραγωγή και παράδοση των αυτοκινήτων ούτε ειδοποιήθηκαν οι ιδιοκτήτες να σταματήσουν αμέσως να οδηγούν τα αυτοκίνητα.

Αυτό που συμβαίνει είναι ανήκουστο και για να το έχουν πάρει τόσο σοβαρά το θέμα σημαίνει ότι υπάρχει πιο σοβαρό πρόβλημα από αυτό που φαίνεται να είναι.

Έχεις ξανακούσει εσύ να λένε 'σταματήστε να τα οδηγείτε άμεσα, θα έρθουμε με φορτηγό να το φορτώσουμε' ?

S8N
22-09-12, 16:47
Δε νομίζω ότι τα νέα Μ είναι και τόσο χειρότερα από τα παλιά. Τα Ε39 Μ5 είχαν θέμα με τη συμπίεση, τα Ε36 με το vanos, τα 46αρια με τα μέταλλα, τα 92αρια επίσης... Τα 46αρια έκοβαν και πάτωμα πίσω. Δεν είναι λοιπόν θέμα παλαιού η νέου Μ, είναι γενικότερο θέμα R&D της ΒΜW και του Μ division. Το μόνο για το οποίο μπορούμε να κατηγορήσουμε τα νέα Μ είναι πως χάνουν τον ανοθευτο σκληροπυρηνικο τους χαρακτήρα και πως υποκύπτουν στο marketing.