PDA

Επιστροφή στο Forum : Τρακάρισμα



giorgosz3
21-09-12, 11:20
Καλημέρα παιδιά.... :thumbsdown::thumbsdown:
χθές το βράδυ καθώς γυρνούσα σπίτι, σε ενα ΤΕΛΕΙΩΣ ερημικό σταυροδρόμι, ενα ΣΟΥΙΦΤ παραβίασε ΣΤΟΠ και με εμβόλισε στην πορτα του οδηγού...αποτέλεσμα όλη η μεριά του οδηγού άχρηστη...ευτυχώς κανείς δεν έπαθε τίποτα:warriorsmiley:
δε θέλω να ρωτήσω τίποτα απλά να μοιραστώ τον πόνο μου μαζί σας.. :crying:

giorgosz3
21-09-12, 11:21
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-ash3/579722_4626296294579_788630840_n.jpg
https://fbcdn-sphotos-h-a.akamaihd.net/hphotos-ak-snc7/486715_4626297214602_1815964285_n.jpg

ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Κ
21-09-12, 11:37
Καλημέρα παιδιά.... :thumbsdown::thumbsdown:
χθές το βράδυ καθώς γυρνούσα σπίτι, σε ενα ΤΕΛΕΙΩΣ ερημικό σταυροδρόμι, ενα ΣΟΥΙΦΤ παραβίασε ΣΤΟΠ και με εμβόλισε στην πορτα του οδηγού...αποτέλεσμα όλη η μεριά του οδηγού άχρηστη...ευτυχώς κανείς δεν έπαθε τίποτα:warriorsmiley:
δε θέλω να ρωτήσω τίποτα απλά να μοιραστώ τον πόνο μου μαζί σας.. :crying:
ΑΥΤΟ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΚΑΙ ΤΠΤ ΑΛΛΟ,θα τα βρεις με την ασφαλεια και τελος,εσυ νασαι καλα και το αυτοκινητο θα ξαναγινει οπως ητο

mark e92
21-09-12, 12:04
thumbAφου εκανε δηλ. μη φοβασε τπτ.

Nikos
21-09-12, 12:13
Δειχνει να μη σου εχει παρει μαρσπιε οποτε αυτο ειναι καλο νεο (αν ισχυει).
Κατα τ'αλλα πολυ κριμα για κατι που αγαπας και προσεχεις σα τα ματια σου.
Εσυ νασαι καλα.

Stamatis
21-09-12, 12:18
Περαστικά και να μη σε βρεί άλλο.

Πες μου οτι το Σουίφτ ήταν μπλέ ελεκτρίκ και το οδηγούσε ένας ψηλός (αν είναι αυτός θα τον κυνηγήσω για δολοφονία κατα συρροή)

nikos1400
21-09-12, 12:28
περαστικα γιωργο...

γι αυτο πρεπει πιο πολυ να προσεχει κανεις τους αλλους παρα τον εαυτο του...

τι να πεις, παλι καλα.

______________________

sent from samsung "smartphone" using tapatalk

giorgosz3
21-09-12, 12:32
Περαστικά και να μη σε βρεί άλλο.

Πες μου οτι το Σουίφτ ήταν μπλέ ελεκτρίκ και το οδηγούσε ένας ψηλός (αν είναι αυτός θα τον κυνηγήσω για δολοφονία κατα συρροή)
οχι ενα μαύρο ήταν, μου τη δίνει στην πόρτα, το Ζ κάνει μια σβούρα στη μέση του δρόμου και καβαλάω πεζοδρόμιο που ακόμα και τώρα απορώ πως το ανέβηκα, χωρίς γρατσουνιά στις ζάντες.
εντομεταξύ ανοίγω την πόρτα μου και είχε καρφώσει πάνω ο προφυλακτήρας του swift...του άνοιξαν αερόσακοι, το ψυγείο έγινε θρύψαλα...φθηνά τη γλίτωσα εγώ

S8N
21-09-12, 12:32
Κρίμα βρε Γιώργο, τουλάχιστον οι ζημιές είναι μόνο υλικές. Θα ξαναγίνει όπως ήταν, μην ανησυχείς. Μπράβο στη μπέμπα σου που σε προστάτευσε.

giorgosz3
21-09-12, 12:36
Κρίμα βρε Γιώργο, τουλάχιστον οι ζημιές είναι μόνο υλικές. Θα ξαναγίνει όπως ήταν, μην ανησυχείς. Μπράβο στη μπέμπα σου που σε προστάτευσε.
πραγματικά, παρά τα χρονάκια της, με έβγαλε ασπροπρόσωπο...ούτε που κουνήθηκα απο το κάθισμα (δε φορούσα ζώνη) και φαντάζεσαι πόσο δυνατή σύγκρουση ήταν αφού μου γύρισε ολόκληρη σβούρα

Panos 316T
21-09-12, 12:36
οχι ενα μαύρο ήταν, μου τη δίνει στην πόρτα, το Ζ κάνει μια σβούρα στη μέση του δρόμου και καβαλάω πεζοδρόμιο που ακόμα και τώρα απορώ πως το ανέβηκα, χωρίς γρατσουνιά στις ζάντες.
εντομεταξύ ανοίγω την πόρτα μου και είχε καρφώσει πάνω ο προφυλακτήρας του swift...του άνοιξαν αερόσακοι, το ψυγείο έγινε θρύψαλα...φθηνά τη γλίτωσα εγώ

Ευτυχώς που δεν έγινε το αντίθετο γιατί με την πόρτα που έχει το σουζούκι ο οδηγός θα την "άκουγε" άσχημα.

Σημασία έχει που είσαι καλά εσύ και όλα τα άλλα φτιάχνονται.

Kostas_1
21-09-12, 12:39
Μη χαλιεσαι, η πορτα δεν ειναι τπτ , φτιαχνεται.

Κοιτα να εχει παρει μαρσπιε, κολωνακια καθως και το συστημα διευθυνσης, αναρτησης κλπ αφου καβαλησε πεζοδρομιο.

Cobalt
21-09-12, 12:44
Δειχνει να μη σου εχει παρει μαρσπιε οποτε αυτο ειναι καλο νεο (αν ισχυει).
Κατα τ'αλλα πολυ κριμα για κατι που αγαπας και προσεχεις σα τα ματια σου.
Εσυ νασαι καλα.



σωστός!

120ie87
21-09-12, 12:51
πραγματικά, παρά τα χρονάκια της, με έβγαλε ασπροπρόσωπο...ούτε που κουνήθηκα απο το κάθισμα (δε φορούσα ζώνη) και φαντάζεσαι πόσο δυνατή σύγκρουση ήταν αφού μου γύρισε ολόκληρη σβούρα



ΔΕΝ ΦΟΡΟΥΣΕΣ ΖΩΝΗ;
:thumbsdown:

ΟΥΤΕ ΜΕΤΡΟ ΧΩΡΙΣ ΖΩΝΗ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ/ΚΡΑΝΟΣ ΣΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ
ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ

δικαιολογίες κλπ απλά δεν υπάρχουν πάνω σε αυτό το θέμα

Tsakirakos
21-09-12, 12:53
αλλο κακο να μη σε βρει...

Dermatis
21-09-12, 12:57
ΔΕΝ ΦΟΡΟΥΣΕΣ ΖΩΝΗ;
:thumbsdown:

ΟΥΤΕ ΜΕΤΡΟ ΧΩΡΙΣ ΖΩΝΗ/ΚΡΑΝΟΣ
ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ

Παντα ............ ακομα και για να του αλλαξεις θεση παρκιν μισο τετραγωνο!
Αντε περαστικα στην μπεμπα ..........και κοιταξε μην σου την κανει ασφαλιστικη ...............εμενα οταν τρακαρα μου ειπαν αμα βαλω καινουρια γνησια ανταλλακτικα θα πρεπει να πληρωσω ενα 30% στην αξια του καθε ανταλλακτικου .......Εννοειται πως δεν το αφησα ετσι και τα βαλα ολα καινουριο και δεν εδωσα ουτε ευρω!
:warriorsmiley:
Τεσπα..........αφου εσυ εισαι καλα και δεν επαθε τιποτα και ο αλλος τα αλλα φτιαχνοται!
Καλη υπομονη!

teokots
21-09-12, 14:50
τι εκανεσ και δεν εδωσες το 30% που σου αναλογη στα καινουρια ανταλακτικα?

Andri
21-09-12, 14:56
Αφού εσύ δεν έπαθες τίποτα οι λαμαρίνες θα γίνουν όπως πριν, μην σκας...
Υγεία πάνω από όλα...

Υ.Γ Ποτέ ξανά χωρίς ζώνη όμως!

giorgosz3
21-09-12, 16:09
ΔΕΝ ΦΟΡΟΥΣΕΣ ΖΩΝΗ;
:thumbsdown:

ΟΥΤΕ ΜΕΤΡΟ ΧΩΡΙΣ ΖΩΝΗ ΣΕ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ/ΚΡΑΝΟΣ ΣΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ
ΣΩΖΟΥΝ ΖΩΕΣ

δικαιολογίες κλπ απλά δεν υπάρχουν πάνω σε αυτό το θέμα
Συμφωνώ...απλά καμιά φορά λες εντάξει μικρή διαδρομή, μικροί δρόμοι χαμηλής ταχύτητας...αλλα και πάλι δεν πιάνουν δικαιολογίες

giorgosz3
21-09-12, 16:11
τι εκανεσ και δεν εδωσες το 30% που σου αναλογη στα καινουρια ανταλακτικα?

βασικά αυτό που μου είπανε χθές είναι οτι δέν υπάρχει τέτοια δικαιολογία οτι και καλά πρέπει να βάλεις ενα ποσοστό αν θέλεις γνήσια ανταλλακτικά, αυτά είναι π@π@ριές, και εν επιμένουν το πας δικαστικά και κωλώνουν... thumb

Andri
21-09-12, 16:19
Συμφωνώ...απλά καμιά φορά λες εντάξει μικρή διαδρομή, μικροί δρόμοι χαμηλής ταχύτητας...αλλα και πάλι δεν πιάνουν δικαιολογίες
Τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται σε δρόμους εντός πόλεως ή πέριξ αυτής...Σε εθνική δύσκολα να γίνει ατύχημα πλην απροόπτου (λάστιχο ή κάτι άλλο ώστε να χαθεί ο έλεγχος του αυτοκινήτου) Τότε ότι και να έχεις δεν σώζεσαι (εκτός αν έχει Άγιο κάποιος-έχει συμβεί πολλές φορές) .
Πάντα ζώνη λοιπόν...!

giorgosz3
21-09-12, 16:23
υπόψιν οτι μάλλον δε χτύπησα γιατί είχα ανοιχτή κουκούλα, λογικά αν την είχα κλειστή, απο την απότομη μετατόπιση του αυτοκινήτου το κεφάλι μου αντί για το κενό, θα χτυπούσε στα σίδερα της κουκούλας

Andri
21-09-12, 16:29
υπόψιν οτι μάλλον δε χτύπησα γιατί είχα ανοιχτή κουκούλα, λογικά αν την είχα κλειστή, απο την απότομη μετατόπιση του αυτοκινήτου το κεφάλι μου αντί για το κενό, θα χτυπούσε στα σίδερα της κουκούλας

Είσαι καλά και αυτό μετράει ! πλέον πάντα ζώνη και προσοχή...
:rally::warriorsmiley:

850CSI
21-09-12, 17:24
Τρεχα και ελενξε ΤΗΝ ΚΑΘΕ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ με την ασφαλεια του suift

aristent
21-09-12, 17:50
...αφου εσυ εισαι καλα και δεν χτυπησες, αυτο μετραει πιο πολυ.thumb

Ευχομαι γρηγορη αποκατασταση της ζημιας,λαμαρινες ειναι!!!... ολα γινονται και παλι...

.....καταλαβαινω την στεναχωρια σου,αλλα οταν ειναι να γινει κατι τετοιο, συνομωτει το συμπαν!!!!:ranting2: λες και δεν θα μπορουσε με διαφορα 2-3 δευτερολεπτα να περασεις εσυ η αυτος πρωτος απο την διασταυρωση!!!


επισης να υπενθυμησω οτι δυστυχως, οι στατιστικες λενε,οτι τα ατυχηματα "παραμονευουν" πολυ κοντα στον τοπο κατοικιας μας!!!!

...."φερομενος" υποπτος ειναι η ανεση που κινουμαστε στα "γνωστα"μερη,χωρις να λογαριαζουμε τον βιαστικο,απροσεκτο,ξενο κλπ.που θα περασει χωρις ιδαιτερη επιφυλαξη απο την "υποπτη" διασταυρωση.....

πχ.στην περιοχη μου εχουμε εναν φαρδυ δρομο με διαζωμα στην μεση που εχει προτεραιοτητα σε ολη την διαδρομη του εκτος επο ενα σημειο που περναει αστικο λεοφωρειο και υπαρχει πινακιδα στοπ.....ενιοτε και λογο κεκτημενης ταχυτητας και της διαστασης του δρομου, καποιοι δεν σταματανε....εκει ειναι θεμα τυχης,αφου η λυση θα ηταν να μπουνε τα "σαμαρακια" ωστε να φρεναρουν απο πριν......

Andri
21-09-12, 17:54
...αφου εσυ εισαι καλα και δεν χτυπησες, αυτο μετραει πιο πολυ.thumb

Ευχομαι γρηγορη αποκατασταση της ζημιας,λαμαρινες ειναι!!!... ολα γινονται και παλι...

.....καταλαβαινω την στεναχωρια σου,αλλα οταν ειναι να γινει κατι τετοιο, συνομωτει το συμπαν!!!!:ranting2: λες και δεν θα μπορουσε με διαφορα 2-3 δευτερολεπτα να περασεις εσυ η αυτος πρωτος απο την διασταυρωση!!!


επισης να υπενθυμησω οτι δυστυχως, οι στατιστικες λενε,οτι τα ατυχηματα "παραμονευουν" πολυ κοντα στον τοπο κατοικιας μας!!!!

...."φερομενος" υποπτος ειναι η ανεση που κινουμαστε στα "γνωστα"μερη,χωρις να λογαριαζουμε τον βιαστικο,απροσεκτο,ξενο κλπ.που θα περασει χωρις ιδαιτερη επιφυλαξη απο την "υποπτη" διασταυρωση.....

πχ.στην περιοχη μου εχουμε εναν φαρδυ δρομο με διαζωμα στην μεση που εχει προτεραιοτητα σε ολη την διαδρομη του εκτος επο ενα σημειο που περναει αστικο λεοφωρειο και υπαρχει πινακιδα στοπ.....ενιοτε και λογο κεκτημενης ταχυτητας και της διαστασης του δρομου, καποιοι δεν σταματανε....εκει ειναι θεμα τυχης,αφου η λυση θα ηταν να μπουνε τα "σαμαρακια" ωστε να φρεναρουν απο πριν......
Ετοιμάσου για την Παρασκευή εσύ....Λογικά θα σε πάω κοντρούλα :whistle: :whistle:

aristent
21-09-12, 18:03
Ετοιμάσου για την Παρασκευή εσύ....Λογικά θα σε πάω κοντρούλα :whistle: :whistle:

AnyTime AnyWhere Any Place!!! :D

giorgosz3
06-11-12, 16:27
λοιπόοοοοοον...σήμερα παρέλαβα το αυτοκίνητο (οχι τελειωμένο, για τους λόγους που ακολουθούν)
έμπλεξα με μαλάκες, πραγματικά η λέξη "*******" είναι τουλάχιστον λίγο...λοιπόν, δίνει το συνεργείο στον συνεργαζόμενο της ασφαλιστικής τα στοιχεία του οχήματος, αναλυτικότατα, και τα ζώα απο πάνω, έστειλαν πόρτα Ζ3 coupe εκτός το οτι απορώ που τη βρήκαν, με τι λογική μου την έστειλαν; αποτέλεσμα πρόβλημα με το φιλιστρίνι, και με το τζάμι του οδηγού, πήρα το αμάξι σήμερα κακήν κακώς με ενα πλεξιγλάς στο σχήμα του παραθύρου, και περιμένω απο τα ζώα να μου στείλουν το σωστό παράθυρο!

giorgosz3
06-11-12, 16:29
ααααα και ξέχασα, πριν απ'όλα αυτά, είχαν στείλει λάθος φτερό πίσω, έστειλαν απο facelift....γενικά οτι ανταλλακτικό έχουν στείλει είναι λάθος

m-power_01
08-11-12, 05:46
Φίλε μου συγγνώμη αλλά κάτι δεν κατάλαβα!
Πού κολλάει η ασφαλιστική; Το συνεργειο σου θα βρει ανταλλακτικά, θα τα βάλει πάνω, θα κόψει τιμολόγια και θα πας να πληρωθείς!
Εσένα ποιος σου έστειλε τα ανταλλακτικά ;

giorgosz3
08-11-12, 15:35
πήγα το αυτοκίνητο στον εμπειρογνωμων της ασφαλιστικής, και τα ανταλλακτικά τους τα στέλνει ενας συνεργάτης απο αθήνα...

dafidack
08-11-12, 19:13
Τα εχω ζησει απειρες φορες με προηγουμενα αμαξια που ειχα και ακομα τα περναω με τα φορτηγακια της δουλειας.Αλλα ο "πονος" ειναι διαφορετικος για ενα ΚΙΑ ή ενα φορτηγακι,απο ενα αμαξι που αγαπας και περιποιείσαι.Περαστικα...το υ.Εσυ να'σαι καλα!

zografias
09-11-12, 00:54
Ράγισε η καρδιά μου! Εγώ θα έβαζα από το 2.8 τα φτερά αν τ' άλλαζα! :warriorsmiley: :fountwtis:
Ελπίζω να το παραλάβεις καλύτερα απ' ότι το είχες πριν!
Καλή δύναμη με τους καραγκιόζηδες που έμπλεξες!