PDA

Επιστροφή στο Forum : Τοποθετηση Πεταλιερων σε Χ3



Nino
27-02-10, 16:06
Δια χειρος Κατσαραιου!!!

Σαββατο πρωι και μιας και δεν ειναι κυριακη γιορτη και σχολη αλλα παραμενει αργια μητηρ πασης κακιας ειπαμε να μπαξουμε τις πεταλιερες που ειχαν αγοραστει απο ebay τον Ιουλιο του 2009 (νωρις το θυμηθηκα!!)
Ετσι δια χειρος Κατσαραιου που ομολογω ειναι τεχνιτης πρωτος τοποθετηθηκαν στο χ3.
Χρειαστηκαν τρια τρυπανακια μεταλου (εσπασαν και τα τρια στο τρυπημα του πενταλ του φρενου) για αυτο καλο ειναι να αγορασει καποιος τρυπανακια κοβαλτιου η διαφορα στη τιμη ειναι της ταξης των 70 λεπτων, ενα δραπανο, ενα κατσαβιδι ενας φραπες μετριος και τρια τσιγαρα απο εμενα που απλα κοιτουσα μιας και ο Κατσαραιος εκανε ολο το progect (οχι παιζουμε!) μονος του.
μικροπροβληματακια του τυπου οτι οι βιδες απο την συσκευασια ηταν μικρες για να "περασουν" το πενταλ του γκαζιου,αντιμετωπιστηκαν αμεσα και αποτελεσματικα με καινουργιες μεγαλυτερου μηκους.
Ακολουθουν fhoto κατα την εξελιξη της τοποθετησης και με τον μαστορα εν ωρα εργασιας!!!
Ευχαριστω για την υπομονη σας και ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο Γιωργο (Κατσαραιο) για το μπαξιμο.

munchen
27-02-10, 16:14
Πολυ ομορφα αρε ρε Γιωργο καλιτεχνη

Nino
27-02-10, 16:23
Πολυ ομορφα αρε ρε Γιωργο καλιτεχνη

Σαφως και ειναι καλιτεχνης αλλα εχει και ωραιο "καμβα" για να μεγαλουργησει.

υγ. Το foot rest δεν βιδωθηκε διοτι θα "επισκεφτει"τον Στεφανο cool για να χαραχτει πανω του το λογοτυπο του bmw fans.

scania124
27-02-10, 16:41
ρε αυτικινιτιστης(νταλικερης) ανθρωπος τα εβαλε.....ειναι δυνατον να μην τα εβαλε καλα!!!!!!!!!


αξιος γιωργο............

γιαννη ομορφινε κι αλλο το εργαλειο σου......

Χρίστος
27-02-10, 16:47
nino τη δυσκολοτερη δουλεια εκανες φιλε.
Ξερεις τι παλουκι που ειναι να επιβλεπεις αν ολα εχουν γινει σωστα????

Τυχερος ο Γιωργος που εκανε την ευκολη δουλεια!!!!

Παντος κορμι φιδισιο ο Γιωργαρος.Πως λυγιζε ετσι τη μεση βρε παιδακι μου??
παπαπα, μπραβο μπραβο!

stratos
27-02-10, 16:50
Πολύ όμορφο έγινε. Έτσι, είναι μια δύναμη ο Γιώργος, για αυτό υπάρχουν οι φίλοι να βοηθούν.

Σημαντικό ατόπημα της BMW να μην βάζει πεταλιέρες ακόμα και στα m-pack και γενικά σε όλα τα μοντέλα.

Τι άλλο έχει σειρά?

Nino
27-02-10, 16:51
nino τη δυσκολοτερη δουλεια εκανες φιλε.
Ξερεις τι παλουκι που ειναι να επιβλεπεις αν ολα εχουν γινει σωστα????

Τυχερος ο Γιωργος που εκανε την ευκολη δουλεια!!!!

Παντος κορμι φιδισιο ο Γιωργαρος.Πως λυγιζε ετσι τη μεση βρε παιδακι μου??
παπαπα, μπραβο μπραβο!

χαχαχαχα:hystericalbs1::th_Laie_67-1::morningcoffee:

Nino
27-02-10, 16:53
Τι άλλο έχει σειρά?

Δεν θα τη γλυτωσουν τα φαναρια θα τα ψησουμε... γιατι τα angel eyes ειναι διακαης ποθος!!!

Χρίστος
27-02-10, 16:59
angel rolls (βλ.bake rolls)!!! διπλοφουρνιστα κι αυτα!
Να γινουν, και να βαλετε μαζι στο ταψι και του κακομοιρου του βασιλη που τον βλεπω στεναχωρημενο και με πιανει η καρδια μου που δε μπορει να τα εχει!!!!

bill_m3
27-02-10, 17:01
nino τη δυσκολοτερη δουλεια εκανες φιλε.
Ξερεις τι παλουκι που ειναι να επιβλεπεις αν ολα εχουν γινει σωστα????

Τυχερος ο Γιωργος που εκανε την ευκολη δουλεια!!!!

Παντος κορμι φιδισιο ο Γιωργαρος.Πως λυγιζε ετσι τη μεση βρε παιδακι μου??
παπαπα, μπραβο μπραβο!

αχαχαχαχαχα


Καλορίζικες Νίνο!!!
Πολύ όμορφες!!! Από τα πρώτα μπαξίματά μου !!!

stratos
27-02-10, 17:05
Να γίνουν και τα angels :)

Driver M
27-02-10, 17:25
Kι εγώ τις ίδιες πεταλιέρες έχω, χωρίς το foot rest.
Με γειά! Το εσωτερικό δείχνει πολύ ομορφότερο!

Nino
27-02-10, 17:36
Kι εγώ τις ίδιες πεταλιέρες έχω, χωρίς το foot rest.
Με γειά! Το εσωτερικό δείχνει πολύ ομορφότερο!

Ευχαριστω, στο ebay υπαρχουν και σκετα foot rest πχ.
https://cgi.ebay.com/ebaymotors/BMW-E30-E34-E36-E38-E65-X3-X5-02-09-Z3-Dead-Pedal_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem2a04fa8a5aQQitemZ 180472154714QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAc cessories

Monsta
27-02-10, 18:59
Ρε Νίνο, τον 'έχωσες' βλέπω να σου κάνει και σκούπα στο πατάκι και στη μοκέτα?????? :th_Laie_67-1:

Σωστοοοός!!!!

Μεγειές μεγειές!!

Stefanos_Cool
27-02-10, 19:11
Σαφως και ειναι καλιτεχνης αλλα εχει και ωραιο "καμβα" για να μεγαλουργησει.

υγ. Το foot rest δεν βιδωθηκε διοτι θα "επισκεφτει"τον Στεφανο cool για να χαραχτει πανω του το λογοτυπο του bmw fans.

και το ψευδώνυμό σου ή ότι άλλο κάνεις κέφι!!!


Ρε Γιάννη, κουταμάρα κάναμε προχτές, ενώ είπαμε να μου τα αφήσεις και να τα χαράξω τελικά τα ξεχάσαμε ...:th_Laie_67-1:


Θυμίζω ότι για αυτή την εργασία ή και παρόμοια σε όλα τα ενεργά μέλη του BMWfans δεν υπάρχει καμία χρέωση και μάλιστα μέχρι να ολοκληρωθεί η χάραξη το εργαστήριο κερνάει καφέ. ;)

Όποιο καλό παιδί θέλει να έρθει να κάνουμε την χάραξη και να πιούμε καφέ λεπτομέρειες πρόσβασης θα βρει εδώ. (https://www.lasermark.gr/theIndex_GR.htm)

NickE60
27-02-10, 19:56
Ωραία δουλειά Γιάννη!! Μπράβο στον Γιώργο για την βοήθεια και σε σένα για την καλή παρέα που σίγουρα του έκανες.... thumb

Vasilis
27-02-10, 22:10
ΜΠΡΑΒΟ παλικαρια.....παντα τετοια.....βοηθεια ο ενας στον αλλον...κ καλα μπαξιματα...!

katsaraios
27-02-10, 22:22
Δια χειρος Κατσαραιου!!!

Σαββατο πρωι και μιας και δεν ειναι κυριακη γιορτη και σχολη αλλα παραμενει αργια μητηρ πασης κακιας ειπαμε να μπαξουμε τις πεταλιερες που ειχαν αγοραστει απο ebay τον Ιουλιο του 2009 (νωρις το θυμηθηκα!!)
Ετσι δια χειρος Κατσαραιου που ομολογω ειναι τεχνιτης πρωτος τοποθετηθηκαν στο χ3.
Χρειαστηκαν τρια τρυπανακια μεταλου (εσπασαν και τα τρια στο τρυπημα του πενταλ του φρενου) για αυτο καλο ειναι να αγορασει καποιος τρυπανακια κοβαλτιου η διαφορα στη τιμη ειναι της ταξης των 70 λεπτων, ενα δραπανο, ενα κατσαβιδι ενας φραπες μετριος και τρια τσιγαρα απο εμενα που απλα κοιτουσα μιας και ο Κατσαραιος εκανε ολο το progect (οχι παιζουμε!) μονος του.
μικροπροβληματακια του τυπου οτι οι βιδες απο την συσκευασια ηταν μικρες για να "περασουν" το πενταλ του γκαζιου,αντιμετωπιστηκαν αμεσα και αποτελεσματικα με καινουργιες μεγαλυτερου μηκους.
Ακολουθουν fhoto κατα την εξελιξη της τοποθετησης και με τον μαστορα εν ωρα εργασιας!!!
Ευχαριστω για την υπομονη σας και ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο Γιωργο (Κατσαραιο) για το μπαξιμο.
ρε συ τρελε με εβγαλες στα αληθεια φωτο !!
οποτε θες στην διαθεση σου ,εγω ευχαριστω σου ειπα το λογο στο πμ




Παντος κορμι φιδισιο ο Γιωργαρος.Πως λυγιζε ετσι τη μεση βρε παιδακι μου??
παπαπα, μπραβο μπραβο!
δεν θυμασαι αγορι μου απο την μπαλα ,??ταλεντο


Ρε Νίνο, τον 'έχωσες' βλέπω να σου κάνει και σκούπα στο πατάκι και στη μοκέτα?????? :th_Laie_67-1:

Σωστοοοός!!!!

Μεγειές μεγειές!!
οι σωστες δουλειες ετσι γινονται :hystericalbs1:,


ΜΠΡΑΒΟ παλικαρια.....παντα τετοια.....βοηθεια ο ενας στον αλλον...κ καλα μπαξιματα...!
ακριβως ,για αυτο ειμαστε πρωτα παρεα ολοι,οποιος μπορει βοηθαει.

fanisk
27-02-10, 22:52
Καλοπατητες Γιαννη! Αξιος Γιωργο!

thumb

Nino
28-02-10, 19:20
και το ψευδώνυμό σου ή ότι άλλο κάνεις κέφι!!!


Ρε Γιάννη, κουταμάρα κάναμε προχτές, ενώ είπαμε να μου τα αφήσεις και να τα χαράξω τελικά τα ξεχάσαμε ...:th_Laie_67-1:


Θυμίζω ότι για αυτή την εργασία ή και παρόμοια σε όλα τα ενεργά μέλη του BMWfans δεν υπάρχει καμία χρέωση και μάλιστα μέχρι να ολοκληρωθεί η χάραξη το εργαστήριο κερνάει καφέ. ;)

Όποιο καλό παιδί θέλει να έρθει να κάνουμε την χάραξη και να πιούμε καφέ λεπτομέρειες πρόσβασης θα βρει εδώ. (https://www.lasermark.gr/theIndex_GR.htm)


Ετοιμασε το laser με το λογοτυπο του bmw fans την παρασκευη θα ερθω ( αν φυσικα δεν "πνιγεσαι" απο δουλεια) για μπαξοχαραξη!!!

Stefanos_Cool
28-02-10, 19:23
Ετοιμασε το laser με το λογοτυπο του bmw fans την παρασκευη θα ερθω ( αν φυσικα δεν "πνιγεσαι" απο δουλεια) για μπαξοχαραξη!!!


οκ φίλε θα σε περιμένω :thumbsup:

z3 2.2
28-02-10, 19:39
Δια χειρος Κατσαραιου!!!

Σαββατο πρωι και μιας και δεν ειναι κυριακη γιορτη και σχολη αλλα παραμενει αργια μητηρ πασης κακιας ειπαμε να μπαξουμε τις πεταλιερες που ειχαν αγοραστει απο ebay τον Ιουλιο του 2009 (νωρις το θυμηθηκα!!)
Ετσι δια χειρος Κατσαραιου που ομολογω ειναι τεχνιτης πρωτος τοποθετηθηκαν στο χ3.
Χρειαστηκαν τρια τρυπανακια μεταλου (εσπασαν και τα τρια στο τρυπημα του πενταλ του φρενου) για αυτο καλο ειναι να αγορασει καποιος τρυπανακια κοβαλτιου η διαφορα στη τιμη ειναι της ταξης των 70 λεπτων, ενα δραπανο, ενα κατσαβιδι ενας φραπες μετριος και τρια τσιγαρα απο εμενα που απλα κοιτουσα μιας και ο Κατσαραιος εκανε ολο το progect (οχι παιζουμε!) μονος του.
μικροπροβληματακια του τυπου οτι οι βιδες απο την συσκευασια ηταν μικρες για να "περασουν" το πενταλ του γκαζιου,αντιμετωπιστηκαν αμεσα και αποτελεσματικα με καινουργιες μεγαλυτερου μηκους.
Ακολουθουν fhoto κατα την εξελιξη της τοποθετησης και με τον μαστορα εν ωρα εργασιας!!!
Ευχαριστω για την υπομονη σας και ενα μεγαλο ευχαριστω στον φιλο Γιωργο (Κατσαραιο) για το μπαξιμο.

Ωραιο θρεντακι.Κατσαραιος in action.
Και η γραφη του Νινο οπως παντα απολαυστικη.
Σε χαλαρωνει ρε παιδακι μου αυτος ο ανθρωπος!!!




Θυμίζω ότι για αυτή την εργασία ή και παρόμοια σε όλα τα ενεργά μέλη του BMWfans δεν υπάρχει καμία χρέωση και μάλιστα μέχρι να ολοκληρωθεί η χάραξη το εργαστήριο κερνάει καφέ. ;)

Όποιο καλό παιδί θέλει να έρθει να κάνουμε την χάραξη και να πιούμε καφέ λεπτομέρειες πρόσβασης θα βρει εδώ. (https://www.lasermark.gr/theIndex_GR.htm)

Κατι τετοια βλεπω και γινομαι κομματια.
Ο ανθρωπος δε λεει "Φερτα να στα φτιαξω τζαμπα"
Λεει "Ελα να πιουμε καφε,να τα πουμε και να κανουμε και το κεφι μας"
Και το λεει σε ολους!

joseph
28-02-10, 20:35
Καλοπατητες!!!! Μπραβο και στον μαστρο Γιωργο!!!
Ελα βρε πατριδα βγαλε μας ασπρο προσωπους, γιατι οι καλαματιανοι δεν εχουμε καλο ονομα!! εσυ παντως εισαι χρυσο παιδι!! katsarou power!!

kostasxan
01-03-10, 08:14
Nino πολύ όμορφες καλορίζικες!

georggge46
01-03-10, 10:04
πολύ όμορφες !!! μπραβο !!!

Nino
01-03-10, 12:23
Nino πολύ όμορφες καλορίζικες!

Ευχαριστω αντε και στα δικα σου (αν δεν εχεις) ο jordan θα βαλει πεταλιερες Μ.

Stefanos_Cool
01-03-10, 20:23
Κατι τετοια βλεπω και γινομαι κομματια.
Ο ανθρωπος δε λεει "Φερτα να στα φτιαξω τζαμπα"
Λεει "Ελα να πιουμε καφε,να τα πουμε και να κανουμε και το κεφι μας"
Και το λεει σε ολους!

Δημήτρη μου είναι μερικά πράγματα που έχουν μεγαλύτερη αξία από το ίδιο το αποτέλεσμα, π.χ. δεν υπάρχει μεγαλύτερη χαρά για μένα να κάνω το κέφι μου με τους φίλους μου και πόσο μάλιστα όταν το κέφι συνεργάζεται με την κοινή μας αγάπη!

Το κακό ρε γμτο μου είναι ότι το λέω εδώ και καιρό (και από άλλο φόρουμ) και τελικά δεν έχετε έρθει.

χαχαχα...δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν, ή δεν φτιάχνω καλό καφέ ή δεν κάνω καλές χαράξεις. Πάντως μια ψυχή από εδώ μου έχει πει ότι θα έκανε και 1000 χλμ. για να πιει καφέ στο εργαστήριο και να κάνουμε και το κέφι μας αλλά ακόμη περιμένω ... χαχαχα... (και δεν απέχει ούτε 10 χιλιόμετρα από το εργαστήριο ... αυτή η ψυχή!!!)

Σας περιμένω! :)

z3 2.2
01-03-10, 21:25
Θα γινει ο καφες.
Σου εχω πει ποσο μ αρεσουν αυτες οι "υποθεσεις"!!!

bimmer-corfu
01-03-10, 21:35
παίδες το μυστικό είναι ότι ο katsaraios είναι Κερκυραίος!

καλό μπάξιμο Νίνο!

kostasxan
02-03-10, 10:29
Ευχαριστω αντε και στα δικα σου (αν δεν εχεις) ο jordan θα βαλει πεταλιερες Μ.

Έχω βάλει αλλά δεν είχε τεμπέλη και δεν είναι Μ