PDA

Επιστροφή στο Forum : αγαπημενα μας βιβλια



hades7
18-09-12, 09:44
ποια ειναι αυτα και απο ποιους συγγραφεις?

Ptboul
18-09-12, 10:10
Μπράβο ΧαντούΛη ♥

Λοιπόν, για να μην μακρυγορώ θα πω μόνο δύο:

''Η μπόρα'' της Παπαδάκη Αλκυόνης. Ωδή στον ανθρώπινο πόνο, την θυσία του γονιού και την ασπλαχνία του κόσμου.

''Τα ψηλά βουνά'' του Ζαχαρία Παπαντωνίου που από το δημοτικό μέχρι τώρα το έχω διαβάσει 5-6 φορές και πάντα θα μας μεταφέρει με τις γλαφυρές περιγραφές στην χαμένη αγνότητα της πρώτης νιότης μας ♥.

Συμπληρωματικά Λέο Μπουσκάλια (μην πεθάνετε εσείς οι τεχνοκράτες πριν το διαβάσετε - ''Να ζεις, νΆ αγαπάς και να μαθαίνεις'), Πάολο Κοέλο και πολλά άλλα.

deepBLUE
18-09-12, 10:14
Γραμματα των παιδιων στο Θεο !!!
Γραμμενα απο τα ιδια τα παιδια !!
Πραγματικα ειναι απιθανο,βλεποντας τη παιδικη αφελεια τις απορειες τις επιθυμιες και την ειλικρινεια τους !!

ΓΡΑΜΜΑΤΑ ΠΑΙΔΙΩΝ ΣΤΟ ΘΕΟ

Αυτά τα γράμματα, τα έγραψαν μικρά παιδιά στο Θεό. !!!

Με συγχωρείς που δεν σου έγραψα νωρίτερα. Μόλις αυτή τη βδομάδα έμαθα να γράφω.
Μάρθα

Αγαπητέ Θεέ, γιατί πρέπει να προσεύχομαι αφού έτσι κι αλλιώς ξέρεις τι θέλω; Αν όμως σ'; ευχαριστεί αυτό θα προσεύχομαι.
Σιού

Αγαπητέ Θεέ, αν ζούμε μετά το θάνατό μας, τότε γιατί να πεθάνουμε;
Ρόν

Αγαπητέ Θεέ, το αντρόγυνο στο διπλανό διαμέρισμα τσακώνεται για τα καλά όλη την ώρα. Θα έπρεπε ν' αφήνεις να παντρεύονται μόνο οι πολύ καλοί φίλοι.
Νάν

Αγαπητέ Θεέ, πώς έγινε και δεν εφεύρες κανένα καινούργιο ζώο τελευταία;
Έχουμε πάντα τα ίδια τα παλιά.
Τζόννυ

Αγαπητέ Θεέ, ξέρω που λέει να γυρίζεις και το άλλο σου μάγουλο, τι γίνεται όμως αν η αδερφή σου σε χτυπήσει στο μάτι;
Με αγάπη Τζέρεσσο

Αγαπητέ Θεέ, αν δεν πάρεις πίσω το μωρό, δεν θα καθαρίσω το δωμάτιό μου.
Τζόυ

Αφού δεν θέλεις οι άνθρωποι να λένε κακά λόγια, γιατί τα εφεύρες;
Ευγένιος

Αγαπητέ Θεέ, ο Ντόναλντ έσπασε τη γυάλα, όχι εγώ. Τώρα πια το έχεις και γραφτό.
Τζαίην

Αγαπητέ Θεέ, ήθελες πράγματι η καμηλοπάρδαλη να είναι έτσι, ή μήπως έκανες λάθος;
Νόρμα

Αγαπητέ Θεέ, θα μπορούσες να γράψεις μερικές ακόμα ιστορίες; Τις διαβάσαμε όλες αυτές που έγραψες και τις ξαναρχίσαμε.
Με ευγνωμοσύνη Έμιλυ

Διαβάσαμε ότι ο Θωμάς Έντισον ανακάλυψε το φως. Εγώ νόμιζα ότι το είχες ανακαλύψει εσύ.
Ντόνα

Αγαπητέ Θεέ, είσαι πλούσιος ή μόνο διάσημος;
Στήβεν

Πώς ήξερες ότι ήσουνα Θεός;
Τσάρλυ

Αγαπητέ Θεέ, στις Απόκριες θα ντυθώ διάβολος. Σε πειράζει;
Μάρνιε

Αγαπητέ Θεέ, η δασκάλα λέει ότι οι μέρες άλλοτε μικραίνουν κι άλλοτε μεγαλώνουν. Δεν μπορείς να καταλήξεις σε μια απόφαση;
Μίντυ

Αντί ν' αφήνεις τους ανθρώπους να πεθαίνουν και να φτιάχνεις άλλους, γιατί δεν κρατάς αυτούς που έχεις τώρα;
Τζέην

Αγαπητέ Θεέ, είναι καλύτερα τ' αγόρια από τα κορίτσια; Ξέρω πως είσαι αγόρι, αλλά προσπάθησε να είσαι δίκαιος.
Σύλβια


Αγαπητέ Θεέ, ελπίζω να μην έχουν καμιά ιδιαίτερη αξία τα μυρμήγκια, γιατί τα πατάω όλη την ώρα.
Ντένις


Πολλοί δεν πίστεψαν ότι αυτά τα γράμματα τα έγραψαν παιδιά...

Εκδόσεις: ΘΥΜΑΡΙ

Stamatis
18-09-12, 11:21
Το "μετα 20 ετη"
Δεν ειναι ουτε ψαγμενο ουτε για να πεις οτι το διαβασες και να ριξεις γκομενα.
Αλλα ειναι το αγαπημενο μου.
Το εχω διαβασει 30 και βαλε φορες μεταξυ των 14 και 17
(σωματοφυλακες, ξιφομαχιες, ιντριγκες κτλ)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Panos 316T
18-09-12, 11:23
Αν και έχω πάρα πολύ καιρό να διαβάσω , μου έχει μείνει :
τζακ λόντον -μυθιστορήματα

εταιρεία δολοφόνων επε
σιδερένια φτέρνα
ο θαλασσόλυκος

hades7
18-09-12, 11:26
αν και να γραφω εγω για βιβλια ειναι σαν να γραφει χοντρος για διαιτες τεσπα
μεινστριμ επιλογες κοελο 11 λεπτα και αλχημιστης (ανακαλυψα την αμερικη ε...)

S8N
18-09-12, 12:42
1. Εκατό χρόνια μοναξιά, Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες

2. Oι περιπέτειες του Χοκ Φιν, Μαρκ Τουέιν

3. Η δίκη, Φραντς Κάφκα

4. Η φόνισσα, Αλέξανδρος Παπαδιαμάντης

5. Οι θλιμμένες πουτάνες της ζωής μου, Γκαμπριέλ Γκαρσία Μάρκες

6. O κόμης Μοντεχρήστο, Αλέξανδρος Δουμάς

7. O ξένος, Αλμπέρ Καμύ

8. Το σοφό παιδί, Χρήστος Χωμενίδης

9. To άγγιγμα, Έκτορας Δ.

spar@
18-09-12, 12:46
ολα τα βιβλια της Σασας!

apostoles46
18-09-12, 13:13
ολα τα βιβλια της Σασας!

Τι περιεχομένου??

S8N
18-09-12, 13:17
Τι περιεχομένου??

Μαντάμ Μποβαρυ, Η ιστορία της Ο, ο εραστής της Λαιδης Τσατερλυ, Μέγας Ανατολικός, Τρίτο στεφάνι, ο θείος Τάκης κλπ.

apostoles46
18-09-12, 13:19
Μαντάμ Μποβαρυ, Η ιστορία της Ο, ο εραστής της Λαιδης Τσατερλυ, Μέγας Ανατολικός, κλπ.

Έχει ίντριγκα και συναίσθημα?:th_Laie_67-1:

Ptboul
18-09-12, 13:20
https://endiaferonta.com/wp-content/uploads/2010/01/paraxena-biblia-8.jpg

apostoles46
18-09-12, 13:35
Μετά από μια σύντομη περιπλάνηση μου στον ιστιοχώρο και αναζητόντας το ίχνη και τις καλλιτεχνικές ιδιότητες αυτού το κοριτσιού βρήκα μερικά από τα έργα της..

https://imageshack.us/a/img171/699/87962895.jpg
https://imageshack.us/a/img521/9130/sashawagstaffwickedgame.png
https://imageshack.us/a/img844/1641/sashasdadgerikrotowbook.jpg
https://imageshack.us/a/img208/9780/sashaw.jpg

Βέβαια μπορείτε να διακρίνετε την ευρεία γκάμα των καλλιτεχνικών της πεποιθήσεων..:thanks:

andreas72
18-09-12, 14:42
Στα 15 μου μια θεια μού εφερε δωρο εναν ''Ολιβερ Τουιστ''. Μου ηταν αρκετο για να σιχαθω τη λογοτεχνια....Ειπα μεσα μου:''Μαστραντρεα δεν ειναι για σενα αυτα γυρνα το κεφαλι σου αλλου'' Εκτοτε το πιο ''βαρυ'' βιβλιο που επιασα στα χερια μου ειναι το βιβλιο με τους κωδικους των ανταλλακτικων του μαγαζιου. Σαν εφηβος ''μελετησα'' σωφερακι, ζακουλα, μπαλαδορο(οι 40αρηδες ξερουν) και αλλα καλλιτεχνικα ερεθιστικα συγγραματα αφου σκεφτηκα πως στην κοινωνια για να σε λενε σοβαρο ανθρωπο πρεπει να πουλας δυστυχια και μενα δε μ'αρεσει συτο. Οποτε:

Μπαλα, πορνο και μηχανολογια παιδια..!!!!:th_Laie_67-1:

Stamatis
18-09-12, 15:11
Στα 15 μου μια θεια μού εφερε δωρο εναν ''Ολιβερ Τουιστ''. Μου ηταν αρκετο για να σιχαθω τη λογοτεχνια....Ειπα μεσα μου:''Μαστραντρεα δεν ειναι για σενα αυτα γυρνα το κεφαλι σου αλλου'' Εκτοτε το πιο ''βαρυ'' βιβλιο που επιασα στα χερια μου ειναι το βιβλιο με τους κωδικους των ανταλλακτικων του μαγαζιου. Σαν εφηβος ''μελετησα'' σωφερακι, ζακουλα, μπαλαδορο(οι 40αρηδες ξερουν) και αλλα καλλιτεχνικα ερεθιστικα συγγραματα αφου σκεφτηκα πως στην κοινωνια για να σε λενε σοβαρο ανθρωπο πρεπει να πουλας δυστυχια και μενα δε μ'αρεσει συτο. Οποτε:

Μπαλα, πορνο και μηχανολογια παιδια..!!!!:th_Laie_67-1:

Ειναι γεγονος πως οποιος διαβασε τον Ολιβερ τουιστ μικρός και του άρεσε πολύ, μετά έγινε γκέη.
Μερικοί που διάβασαν πρωτα τον ολιβερ τουιστ και μετά την Τζευν Ευρ, τώρα κάνουν συγγρού με 12 ποντα.

Γλύτωσες αδεφέ. Μην το κουβεντιάζεις.

spar@
18-09-12, 15:27
Το καλυτερο βιβλιο που ειχα διαβασει πριν βαλω ιντερνετ, σε μικρη ηλικια... δεν θυμαμαι πως λεγοταν, αλλα ειχε την ζωη του Ανδρεα Παπανδρεου με τη Δημητρα Λιανη, ειχε περιγραφες που εκανε ηλιοθεραπεια στη θαλαμηγο, και οτι της εβαζε βαζελινη στα επιμαχα σημεια μην καει... αχαχαχχα
επινε ουισκι ολη μερα και κουμπωνε βιαγκρα, επισης μαζι με τη Δημητρουλα ερχονταν και φιλες της και περναγανε ολοι μαζι καλα...
μετα ελεγε για οταν ηταν αρρωστο το παρταλι που ηταν στην Αμερικη, και χρεωνε στο κρατος 20.εκατομυρια καθε βραδυ μονο η Δημητρουλα γιατι ειχε κλεισει εναν οροφο σε μια ξενοδοχειαρα για κεινη και τις φιλες της...
https://himaira.blogspot.com/2012/04/22.html
καποιες απο αυτες τις φωτογραφιες τις ειχε μεσα...χαχααχαχχαχαχα

spar@
18-09-12, 15:34
Προεδρε εσυ που ξερεις και διαβαζεις βιβλια, μπορεις να μου στειλεις λινκ ή να μου στειλεις απ την προσωπικη σου βιβλιοθηκη, το " Η μαυρη βιβλος" της Tζενης Χειλουδακη?
https://www.bibliopolio.gr/%CE%97-%CE%BC%CE%B1%CF%8D%CF%81%CE%B7-%CE%B2%CE%AF%CE%B2%CE%BB%CE%BF%CF%82-p-88451.html

Nino
18-09-12, 15:45
Πολλα και διαφορα,απο καθε βιβλιο κατι κερδιζεις!!
καποτε διαβαζα πολυ Μπορις Βιαν.
περασα και απο τον κοελιο που λεει ο φιλος μου ο χαντες και σαν ενα μικρο σχολιο θα πω οτι αν δεν προσπαθησεις, να παλεψεις, να ματωσεις κανεναν συμπαν δεν συνομωτει να σε βοηθησει οταν θελεις κατι πολυ ( δικη μου αποψη).
θα φτιαξω μια λιστα με αγαπημενα!!

STREETRACING
18-09-12, 16:07
To Aρωμα
ολα του stephen king
κ αρκετα για τη μεταθανατιο ζωη
η κολαση του δαντη

aristent
18-09-12, 17:24
Η ΚΑΙΝΗ ΔΙΑΘΗΚΗ

κειμενο-ερμηνευτικη αποδοση Κολιτσαρα Θ.Ιωαννου

....το συνιστω ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ!!!thumb

Κωνσταντίνος
18-09-12, 17:59
Κάποια πρόχειρα που μου έρχονται τώρα απο τα παλιά και που μου έχουν μείνει.

Τσαρλς Μπουκόφσκυ - Γυναίκες
Χαλίλ Γκιμπράν - Ο κήπος του προφήτη
Πασκάλ Μπρυκνέρ - Τα μαύρα φεγγάρια του έρωτα
Ηλίας Πετρόπουλος - Άγιο Χασισάκι
Γουίλιαμ Μπάροουζ - Οι πόλεις της κόκκινης νύχτας
Στήβεν Πρέσφιλντ - Οι πύλες της φωτιάς (όποιος δεν το έχει διαβάσει, έφυγε για το βιβλιοπωλείο ΤΩΡΑ!!! )

Και πιο φρέσκα αυτά τα δυό (είπα να τελειώσω με την Ελληνική πραγματεία του Πρέσφηλντ)
Στήβεν Πρέσφηλντ - Άνεμοι πολέμου
Στήβεν Πρέσφιλντ - Οι αρετές του πολέμου

hades7
18-09-12, 18:08
https://www.akous.gr/post.asp?uid=5956

Nino
18-09-12, 18:12
Κάποια πρόχειρα που μου έρχονται τώρα απο τα παλιά και που μου έχουν μείνει.

Τσαρλς Μπουκόφσκυ - Γυναίκες
Χαλίλ Γκιμπράν - Ο κήπος του προφήτη
Πασκάλ Μπρυκνέρ - Τα μαύρα φεγγάρια του έρωτα
Ηλίας Πετρόπουλος - Άγιο Χασισάκι
Γουίλιαμ Μπάροουζ - Οι πόλεις της κόκκινης νύχτας
Στήβεν Πρέσφιλντ - Οι πύλες της φωτιάς (όποιος δεν το έχει διαβάσει, έφυγε για το βιβλιοπωλείο ΤΩΡΑ!!! )

Και πιο φρέσκα αυτά τα δυό (είπα να τελειώσω με την Ελληνική πραγματεία του Πρέσφηλντ)
Στήβεν Πρέσφηλντ - Άνεμοι πολέμου
Στήβεν Πρέσφιλντ - Οι αρετές του πολέμου

τι μου θυμησες τωρα??!!!!

Nino
18-09-12, 18:23
ισως απο τα λιγα βιβλια που ναι μεν σε σοκαρει αλλα ακομα και αν δεν σου αρεσει σε καταφερνει να το διαβασεις μεχρι το τελος.
Αντικρουομενα συναισθηματα και εικονες χμ.. εικονες και περιγραφες βγαλμενες και απο τις βαθυτερες φαντασιωσεις μας...
Βιβλιο οχι για παραλια ουτε για ολους...

viper
18-09-12, 20:16
Φιοντόρ Νοστογιέφσκι - Εγκλημα και τιμωρία
Charles Dickens - Ιστορία δύο πόλεων
Georges Ohnet - Ο αρχισιδηρουργός
Νίκου Τσιφόρου - Τα παιδιά της πιάτσας
Νίκου Τσιφόρου - Παραμύθια πίσω από τα κάγκελα
Νίκου Τσιφόρου - Ελληνική μυθολογία
Νίκου Τσιφόρου - Τα ρεμάλια ήρωες

doctore
18-09-12, 20:42
Ernest Hemingway - O Γέρος και η θάλασσα
William Harrison - Rollerball

pilot
18-09-12, 23:58
ισως απο τα λιγα βιβλια που ναι μεν σε σοκαρει αλλα ακομα και αν δεν σου αρεσει σε καταφερνει να το διαβασεις μεχρι το τελος.
Αντικρουομενα συναισθηματα και εικονες χμ.. εικονες και περιγραφες βγαλμενες και απο τις βαθυτερες φαντασιωσεις μας...
Βιβλιο οχι για παραλια ουτε για ολους...

+1000..το είχα διαβάσει όταν είμουν στο Λύκειο..

katsaraios
19-09-12, 01:15
ενα καλο που διαβασα με ωραια επιχειρηματα και γραφη

Κωνσταντίνος
27-09-12, 00:33
Αυτές τις μέρες κυκλοφορεί το περιοδικό "Επίκαιρα" με δώρο το βιβλίο "Η πόλις εαλώ". Πρόκειται για αφηγήσεις των γεγονότων της άλωσης της Κωνσταντινούπολης απο δύο αυτόπτες μάρτυρες, του Γεωργίου Φραντζή και Νικολό Μπαρμπαρό.
Αξίζει να το αποκτήσετε δίνοντας μόνο 3.5 ¤

hades7
19-02-13, 10:45
"ακου ανθρωπακο" βιλχεμ ραιχ thumb

Ptboul
19-02-13, 10:54
"ακου ανθρωπακο" βιλχεμ ραιχ thumb

Απλά συγκλονιστικό!

Νομίζω κάποτε το είχε αναφέρει ο πρόεδρας.

ntinos
19-02-13, 10:55
Προφανως λογω της ψυχολογιας μου των τελευταιων ημερων...

Ο Γλαρος Ιωναθαν Λιβινγστον (https://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/o-glaros-ionathan-livingston-1.product) του Μπαχ Ριτσαρντ

Δωστε του λιγες ωρες απο την ζωή σας, (καμια 150αρια σελιδες ειναι ολο και ολο) και γραψτε εδω αν σας "ειπε" κατι....

Οποιος το θελει και δεν μπορει να το αγορασει να μου το πει, να κανουμε μια "γυρα" το δικο μου

hades7
19-02-13, 10:59
να προσθεσω μιας και το ξεθαψα το θρεντ Σινταρτα απο Εσσε

ntinos
19-02-13, 11:01
^ πολυ καλο Αρη !!!

Ptboul
19-02-13, 11:02
Προφανως λογω της ψυχολογιας μου των τελευταιων ημερων...

Ο Γλαρος Ιωναθαν Λιβινγστον (https://www.greekbooks.gr/books/logotehnia/o-glaros-ionathan-livingston-1.product) του Μπαχ Ριτσαρντ

Δωστε του λιγες ωρες απο την ζωή σας, (καμια 150αρια σελιδες ειναι ολο και ολο) και γραψτε εδω αν σας "ειπε" κατι....

Οποιος το θελει και δεν μπορει να το αγορασει να μου το πει, να κανουμε μια "γυρα" το δικο μου

Το είχα διαβάσει πιτσιρικάς, αλλά δεν θυμάμαι να μου είχε πει πολλά. Ίσως πρέπει να το ξανα διαβάσω.

StratosZ4
19-02-13, 11:16
πολυ ωραιο θεμα!

εμενα μου το εκαναν δωρο το βιβλιο για το οποιο θα γραψω.

δεν ειναι δυσκολο ουτε σοφιστικε. διαβαζεται απο τον καθενα και ειναι γραμμενο για ολους.

περναει ενα μηνυμα ελπιδας.

Ο τιτλος του ειναι "Ο μοναχος που πουλησε τη Φερραρι του" απο τον Robin Sharma.

ειναι καλη περιοδος για να το διαβασει καποιοςthumb

bimmerm
19-02-13, 13:38
ΤΟ ΑΡΩΜΑ ΤΟΥ ΟΝΕΙΡΟΥ
ΤΟΜ ΡΟΜΠΙΝΣ

η φαρμα των ζωων
τζοτζ οργουελ

Να ζεις ν' αγαπάς και να μαθαίνεις - Leo Buscaglia

χωκ φιν-μαρκ τουειν

Κωνσταντίνος
19-02-13, 17:56
"ακου ανθρωπακο" βιλχεμ ραιχ thumb

Ήθελα πολύ να το διαβάσω. Επέμενε μια πολύ καλή φίλη την οποία εμπιστεύομαι απόλυτα σε βιβλία.
Το ξεκίνησα αρκετές φορές, δεν το τελείωσα καμμιά. Θέλει πολύ καθαρό και άδειο μυαλό που μου λείπει.

hades7
19-02-13, 18:01
Ήθελα πολύ να το διαβάσω. Επέμενε μια πολύ καλή φίλη την οποία εμπιστεύομαι απόλυτα σε βιβλία.
Το ξεκίνησα αρκετές φορές, δεν το τελείωσα καμμιά. Θέλει πολύ καθαρό και άδειο μυαλό που μου λείπει.

μηπως φταιει οτι δεν εχεις καλη μεταφραση? εγω εχω της μαριας νεοφωτιστου

Κωνσταντίνος
19-02-13, 18:09
μηπως φταιει οτι δεν εχεις καλη μεταφραση? εγω εχω της μαριας νεοφωτιστου

Θα το κοιτάξω γιατί δεν το έβγαλα ποτέ απο το μυαλό μου αυτό το βιβλίο.
Αλλά και πέρα απο την μετάφραση δεν πρέπει να είναι και απο τα πιο ευκολοδιάβαστα.

hades7
19-02-13, 18:20
Θα το κοιτάξω γιατί δεν το έβγαλα ποτέ απο το μυαλό μου αυτό το βιβλίο.
Αλλά και πέρα απο την μετάφραση δεν πρέπει να είναι και απο τα πιο ευκολοδιάβαστα.

χωρις να ειμαι και ο ειδικος δεν νομιζω οτι συγκαταλεγεται στα δυσκολα βιβλια απλα εχει πολλα αποφθεγματα-σοφιες σε λιγες σελιδες συμπιεσμενη σοφια που λενε στην πρεσα
ειμαι ετοιμος να ξεκινησω Τομας Μαν τωρα σε καλη μεταφραση αρη δικταιου που το βρηκα λεγεται "μαγικο βουνο" το χει διαβασει κανεις?εχω ακουσει ειναι καλο αλλα δυσκολο

ntinos
19-02-13, 19:48
χωρις να ειμαι και ο ειδικος δεν νομιζω οτι συγκαταλεγεται στα δυσκολα βιβλια απλα εχει πολλα αποφθεγματα-σοφιες σε λιγες σελιδες συμπιεσμενη σοφια που λενε στην πρεσα
ειμαι ετοιμος να ξεκινησω Τομας Μαν τωρα σε καλη μεταφραση αρη δικταιου που το βρηκα λεγεται "μαγικο βουνο" το χει διαβασει κανεις?εχω ακουσει ειναι καλο αλλα δυσκολο

Αρη και εμενα δυσκολο μου φαινεται... (https://www.critique.gr/index.php?&page=article&id=594)

A8hnaios
19-02-13, 19:58
ειμαι ετοιμος να ξεκινησω Τομας Μαν τωρα σε καλη μεταφραση αρη δικταιου που το βρηκα λεγεται "μαγικο βουνο" το χει διαβασει κανεις?εχω ακουσει ειναι καλο αλλα δυσκολο

Αρουλη σημερα που ηρθα αυτο διαβαζες...? :whistle:

hades7
19-02-13, 20:02
αχαχαχαχα οχι ρε που να το κουβαλησω αυτο ειναι 600 700 800 δεν ξερω εγω ποσες σελιδες μιλαμε 3κιλα βιβλιο που να το κουβαλησω θελω τρειλερ αχαχαχαχα ενα αλλο τελειωνα

bimmerm
19-02-13, 21:04
το εκρεμες του φουκω -ουμπερτο εκο

hades7
23-02-13, 12:06
η γη των ανθρωπων εξυπερυ thumb

spar@
23-02-13, 14:29
η γη των ανθρωπων εξυπερυ thumb

τυπε δεν ειμαστε τεμαχια εδω να μας το παιζεις διαβασμενος για να μας ριξεις....


υ.γ θυμησου να γραψω 5-6 τιτλους με περιληψη, να τους χρησιμοποιω σε καμια φιλολογο...

katrin_bmw
23-02-13, 15:08
μπραβο πολυ ωραιο θρεντ χαντε, μολις τωρα το ειδα, θα το μελετησω κ πιστευω να παρω καλες ιδεες.

spar@
23-02-13, 15:15
μπραβο πολυ ωραιο θρεντ χαντε, μολις τωρα το ειδα, θα το μελετησω κ πιστευω να παρω καλες ιδεες.

καλο βιβλιο για να ξεκινησεις...
https://www.acroula.com/educmus/prothiki/b-11.jpg




υ,γ στειλτε μου κανα site με βιβλια για download...

katrin_bmw
23-02-13, 15:20
αυτο μολις το τελειωσα:hystericalbs1:

STREETRACING
23-02-13, 20:35
-Παρα πολλα του Στιβεν κινγκ
-Το άρωμα
-Ουράνια προφητεία


Sent from my iPhone using Tapatalk

spar@
26-02-13, 18:18
hade ο χαρακτηρας του βιντεο ειναι βασισμενος πανω σου

https://www.youtube.com/watch?v=VXXa9zywo-8

hades7
26-02-13, 18:25
τυπε εχεις παει σε δικηγορικο γραφειο ιατρειο που εχουν βιβλιοθηκες με ενα τονο βιβλια και καλα οτι ειναι μελετηροι ε ετσι ειναι το σεναριο

spar@
26-02-13, 18:37
τυπε εννοεις κατι τετοιο???

hades7
26-02-13, 18:45
καλα αυτον τον εχω ικανο αντι να εχει βιβλια για μηχανολογια να πηγε να την φορτωσε με βιβλια ποινικης δικονομιας οτι βρηκε ο παλαιοβιβλιοπολης ευκαιρο

hades7
28-04-13, 23:24
"Ταξιδι στην άκρη της νύχτας "αν είχα ενα και μονο να προτείνω θα ήταν μονο αυτο!

spar@
28-04-13, 23:49
"Ταξιδι στην άκρη της νύχτας "αν είχα ενα και μονο να προτείνω θα ήταν μονο αυτο!

τι ειναι κομικς ερωτικο με ιεροδουλες???

hades7
28-04-13, 23:59
Μπορει να ναι και τσελεμεντες με συνταγές για λαχανοντολμαδες μπορει και να ειναι εγκελαδος για τον εγκέφαλο και οπτικό νεύρο για μια διαφορετική ωμή ματια των πραγμάτων διαλέγεις και περνεις

spar@
29-04-13, 00:14
Μπορει να ναι και τσελεμεντες με συνταγές για λαχανοντολμαδες μπορει και να ειναι εγκελαδος για τον εγκέφαλο και οπτικό νεύρο για μια διαφορετική ωμή ματια των πραγμάτων διαλέγεις και περνεις

τυπε στειλτο μου να το διαβασω... σου υποσχομαι οτι δεν θα βρεις κολλημενες σελιδες...

katrin_bmw
29-04-13, 16:10
σπαρα οταν το διαβασεις παρε με να μου πεις την περιληψη γιατι βαριεμαι να το διαβασω!

spar@
29-04-13, 17:07
σπαρα οταν το διαβασεις ΠΑΡΕ ΜΕνα μου πεις την περιληψη γιατι βαριεμαι να το διαβασω!

Τι εννοείς ;

Nino
29-07-13, 19:41
Για τους fans δεν χρειαζονται συστασεις χαχαχα

Όλη η σοφία του Tyrion Lannister


Θα κυκλοφορήσει 29 Οκτωβρίου στις Ηνωμένες Πολιτείες

https://www.digitallife.gr/book-the-wits-and-wisdom-of-tyrion-lannister-73638

hades7
27-11-13, 23:05
https://www.ethnos.gr/article.asp?catid=22769&subid=2&pubid=63925141 το ακρυβοτερο βιβλίο στον κόσμο