PDA

Επιστροφή στο Forum : προγραμματισμος κοντρολ cdplayer



spar@
17-09-12, 22:14
παρελαβα ενα κοντρολ το οποιο προσαρμοζει στο τιμονι, και θελω να το προγραμματισω αλλα δεν γινεται...
οι οδηγιες ειναι κουκουρουκου, δοκιμασα με 3-4 παραλλαγες...
το εχει κανει καποιος?
το κοντρολακι ειναι universal το cdplayer ειναι sony!

davids
17-09-12, 22:21
στείλε μου αν μπορείς το link ή την φίρμα του κατασκευαστή απο το universal μήπως βρώ άκτη...!!!! εκτός αυτού άνοιξε την κάμερα του κινητού σου και δές μέσα απο την οθόνη του κινητού σου ,το led που εκπέμπει απο το universal και πάτα ένα πλήκτρο , αν δουλέυει σωστά τότε θα το δείς να αναβοσβήνει.

spar@
17-09-12, 22:26
σου εστειλα και πμ, το μοντελο ειναι cr-003, αναβοσβηνει ενα κοκκινο λαμπακι!

davids
17-09-12, 22:36
Ρίξε μια ματιά εδώ απο το 1,50 και μετα.

https://www.youtube.com/watch?v=qHUfsS4yyYA&feature=related
Τώρα τί λέει , ένας θεός ξέρει

spar@
17-09-12, 22:44
αριμπαααα, ντολορεθ, ντολορεθ και κουνατον ωρες...χαχαχαχα
το κανω αλλα δεν κανει κατι δυστυχως, παιζει να μην ειναι συμβατο....

alexm
17-09-12, 23:13
Φιλος, εχω ενα ετοιμο προγραμματισμενο για sony tv, μηπως σου κανει να στο στειλω;
Ειναι λιγο μεγαλο για το τιμονι, αλλα μπορεις να το κολλησεις στον ουρανο με μπενζινοκολλα.....
Εαν το φανταστεις λιγο....., ειναι hi κατασταση......:thefinger:, λιγο πιο ψηλα θα σηκωνεις το χερι σου και θα αλλαζεις σταθμους......:thumbsup:

apostoles46
17-09-12, 23:16
Δοκιμασες μέσω του πίσω δεξιού φλας;γεφυρώνεις το πράσινο καλωδιο με τις πουα βουλες!Η εκτως αν παρει εντολή απο τα πιτσιλιτιρια..για δοκίμασε :hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:

spar@
18-09-12, 01:01
Tελικα σήμερα θα κοιμηθώ, καταρχήν ευχαριστώ πολυ τον νταβιντς που ασχολήθηκε με το θέμα μου και τον sierra που αμέσως προσφέρθηκαν με τα τηλέφωνα τους να με βοηθήσουν!
με την κάμερα του κινητού όπως είπε και ο νταβιντς παρατήρησα ότι το σήμα απ το universal κοντρολακι δεν πήγαινε ευθεία αλλα με γωνία έτσι έπρεπε το κοντρολακι το εργοστασιακο να εφάπτεται με γωνία πάνω στο άλλο.. Στην συνέχεια όπως και στο βιντεακι προγραμματίστηκε και δεν χρειάζεται να στερησω την υπεροχη πατέντα που έχει κάνει ο Αλέξης στο κορολα χαχαχαχαχα!!!!!

m-power_01
18-09-12, 02:07
Δηλαδή τωρα παίζει ρε???

spar@
18-09-12, 08:28
Nαι λέμε σήμερα κάποιον έχω να π@@δηξω το θυμάσαι ε;; "άμα δουλέψει π..δα με" εσυ ευτυχώς δεν είπες πολλα!!