PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] Γενικο ρετουσαρισμα!



Dermatis
16-09-12, 19:35
Φιλοι μου σκεφτοαμαι να κανω ενα γενικο ρετουσαρισμα στην μπεμπα ( e46 sedan ). Δηλαδη εχω αρκετες γρατζουνιες σταμπες απο κουτσουλιες και ενα δυο μικρα βαθουλοματακια! Δεν θελω να προβω σε βαφη .......σκεφτομαι τοπικες επισκευες και γενικα να το επαναφερω οσο μπορώ! Ειναι εφικτο? Τι κοστος εχει περιπου?
Τωρα για το εσωτερικο πιστευω αρκει ενα βιολογικος καθαρισμος .........αλλα οι αποψεις διιστανται .......αλλοι μου λενε οχι γιατι κρεμανε τα υφασματα και αλλοι λενε ναι..............τι ισχυει?

Ευχαριστω πολυ, Παρης!

Stamatis
16-09-12, 19:44
www.microrepairs.gr

πάρε ενα τηλέφωνο, ζήτα τον Κώστα, πάρε μια προσφορά και αποφάσισε.

Dermatis
16-09-12, 19:53
www.microrepairs.gr

πάρε ενα τηλέφωνο, ζήτα τον Κώστα, πάρε μια προσφορά και αποφάσισε.
Ευχαριστω πολυ !

Billz4
16-09-12, 22:23
ψαξε και αλλο φιλε μου...

Stamatis
16-09-12, 22:44
ψαξε και αλλο φιλε μου...

Εχεις κάτι να μοιραστείς μαζί μας ίσως?

thumb

Billz4
16-09-12, 23:04
αρκετα αλλα μαλλον δεν πρεπει για τον Κωστα.

apostoles46
17-09-12, 01:45
αρκετα αλλα μαλλον δεν πρεπει για τον Κωστα.

Φίλε μου υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις παίρνοντας πολλά ρίσκα!Και μέτα να 8α χρειαστείς αρκέτα χρήματα-χρόνο να τα διορθώσεις..Οπότε πας κατευθείαν σε κάποιον ειδικεύομενο από την αρχή!thumb

Billz4
17-09-12, 09:06
Φίλε μου υπάρχουν πολλά πράγματα που μπορείς να κάνεις παίρνοντας πολλά ρίσκα!Και μέτα να 8α χρειαστείς αρκέτα χρήματα-χρόνο να τα διορθώσεις..Οπότε πας κατευθείαν σε κάποιον ειδικεύομενο από την αρχή!thumb

Συμφωνώ μαζι σου απόλυτα!!!ημουν χρόνια πελάτης του αλλα...δεν χρειάζεται να τα πω εδω γιατι δεν υπάρχει λόγος.

super duper
17-09-12, 09:31
υπαρχουν επαγγελαμτιες που μπορουν να σε βοηθησουν, στην micro repair εχω παει και εγω για οπλα πραγματα σε rallye 106 και εμιανα ευχαριστημενος. Μια γνωριμια δεν βλαπτει.Σιγουρ ασθα υπαρχουν και άλλοι . Έτσι οπως περιγραφεις τις; παρεμβασεις δν μου φναταζει απαγορευτικο το εγχειρημα.ψαξτο!!!

Bazil Van Sinner
17-09-12, 11:27
Συμφωνώ μαζι σου απόλυτα!!!ημουν χρόνια πελάτης του αλλα...δεν χρειάζεται να τα πω εδω γιατι δεν υπάρχει λόγος.

δεν γνωριζω προσωπικα τον Κωστα η καποιον αλλο,αλλα εσυ Bill απο τα 4 Post σου τα 3 αναφερονται στον Κωστα,αρα αφου δεν υπαρχει λογος να τα πεις,πολυ απλα δεν μιλας.:offtopic:

ntinos
17-09-12, 11:50
ψαξε και αλλο φιλε μου...


αρκετα αλλα μαλλον δεν πρεπει για τον Κωστα.


Συμφωνώ μαζι σου απόλυτα!!!ημουν χρόνια πελάτης του αλλα...δεν χρειάζεται να τα πω εδω γιατι δεν υπάρχει λόγος.


Ε???

Αφου δεν χρειαζεται οπως λες να τα πεις εδω, για ποιον λογο δημιουργεις αρνητικες εντυπωσεις ?


Κατα την δικη μου γνωμη - και ας με συγχωρεσουν οι συμφορουμιτες - κατι μου βρωμαει στο 75% των συνολικων σου μηνυμάτων εδω στο φορουμ.

Το τιμιο θα ηταν να εξηγηθεις στα ισα.

Billz4
17-09-12, 12:07
δεν γνωριζω προσωπικα τον Κωστα η καποιον αλλο,αλλα εσυ Bill απο τα 4 Post σου τα 3 αναφερονται στον Κωστα,αρα αφου δεν υπαρχει λογος να τα πεις,πολυ απλα δεν μιλας.:offtopic:

Όπως βλέπεις με ρωτάνε γίαυτο απαντώ γιατι στην αρχή δεν είπα κάτι αν κατάλαβες!!!!

Dermatis
17-09-12, 13:24
Θα παρω αρκετες προσφορες πριν κανω οτιδηποτε.........αλλωστε εκτος απο το αποτελεσμα .........ειναι και το χρημα ση μεση!

StratosZ4
17-09-12, 14:23
Όπως βλέπεις με ρωτάνε γίαυτο απαντώ γιατι στην αρχή δεν είπα κάτι αν κατάλαβες!!!!

Καλο θα ηταν να ξεκινησεις ενα καινουριο θρεντ για να συστηθεις για αρχηthumb

StratosZ4
17-09-12, 14:25
Φιλε dermati αφου θελεις να αποφυγεις το βαψιμο, εγω θα ελεγα να μην προσπαθησεις να κανεις οικονομια η οποια τελικα θα φερει το χρωμα σου σε χειροτερη κατασταση.
με την πρωτη ευκαιρια ανεβασε και καμια φωτο

mark e92
17-09-12, 16:57
Πηγαινε απο τον Κωστα να παρεις μια τιμη και αν θελεις ρωτα και αλλου.Δεν σε δεσμευει τιποτα . Απλα τον Κωστα τον ξερουμε.

Dermatis
17-09-12, 17:33
Καλο θα ηταν να ξεκινησεις ενα καινουριο θρεντ για να συστηθεις για αρχηthumb
Εχω ηδη συστηθει σε αλλο θεμα.............

Θα ανεβασω ........φωτο αρκει να το θυμηθω !

Dermatis
17-09-12, 17:34
Απο αυριο αρχιζω τα τηλεφωνα πρωτα και μετα απο κοντα για να δουν το αμαξι!

Kostas_1
17-09-12, 19:46
Εχω ηδη συστηθει σε αλλο θεμα.............

.... !

Δεν μιλαει για σενα ο Στρατος, για τον Billz4 το λεει και εχει δικιο thumb

bmwcompactjohn
17-09-12, 19:52
Πηγαινε απο τον Κωστα (microrepairs) να παρεις μια τιμη να δη και το αυτοκινητο...προσωπικα εχω μεινη παρα πολυ ευχαριστημενος !!!!!!!

Billz4
17-09-12, 20:20
Ε???

Αφου δεν χρειαζεται οπως λες να τα πεις εδω, για ποιον λογο δημιουργεις αρνητικες εντυπωσεις ?


Κατα την δικη μου γνωμη - και ας με συγχωρεσουν οι συμφορουμιτες - κατι μου βρωμαει στο 75% των συνολικων σου μηνυμάτων εδω στο φορουμ.

Το τιμιο θα ηταν να εξηγηθεις στα ισα.

Χαλαρωστε λίγο ρε παιδιά.τι βρωμάει;απλα ημουν πελάτης του χρόνια μου έκανε 2 δουλειές κάτω του μέτριου σε δυο BMW που έχω και απο τότε δεν ξανά πήγα αυτο είναι όλο!!!ουτε διαφημισα κάποιον απλα είπα την γνώμη μου.συγνωμη αν βγηκα off topic και χαλασα κάποιους.

Kostas_1
17-09-12, 21:44
Bill, βεβαιως και εχεις το δικαιωμα της γνωμης σου, μπορει να εχεις και δικιο ή οχι, δεν ειναι αυτο το θεμα, απλα εδω γνωριζόμαστε οι περισσοτεροι μεταξυ μας και να ερχεσαι ετσι χωρις καν να εχεις γραψει 2 λογια για τον εαυτο σου https://www.bmwfans.gr/forum/forumdisplay.php?f=23 και αφηνεις να εννοηθει κατι.

Τεσπα, μεσα στους πελατες ε λογικο ειναι να υπαρχουν και καποιοι δυσαρεστημενοι, αλλα οταν γενικα ο Κωστας εχει καλο ονομα και εδω ειναι σε αρκετους γνωστος, ε λογικες και οι αντιδρασεις :)

Dermatis
18-09-12, 10:16
Παιδια δεν εβγαλα ακομη φωτο αλλα επεσα πανω σε αυτο
https://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=235102
και εμενα καπως ετσι ειναι .......+ τις λακουβιτσες+εχτρα γρατζουνιες+θαμπαδες

S8N
18-09-12, 11:53
Παιδια δεν εβγαλα ακομη φωτο αλλα επεσα πανω σε αυτο
https://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=235102
και εμενα καπως ετσι ειναι .......+ τις λακουβιτσες+εχτρα γρατζουνιες+θαμπαδες

Μ' αρέσει που σ' εκείνο το thread έχει κάνει thanks και το μέλος μας aristent! Τίποτα δεν του ξεφεύγει.

Ptboul
18-09-12, 13:22
Μ' αρέσει που σ' εκείνο το thread έχει κάνει thanks και το μέλος μας aristent! Τίποτα δεν του ξεφεύγει.

Είναι και ''Unwashed Member'' :hystericalbs1:

aristent
18-09-12, 14:09
Μ' αρέσει που σ' εκείνο το thread έχει κάνει thanks και το μέλος μας aristent! Τίποτα δεν του ξεφεύγει.

Μου αρεσει το detailing!!!....ειδικα το πως "μεταμορφωνεται" ενα "κακο χαλι" σε υπερλαμπρο αστερι!!!:thumbsup:


Είναι και ''Unwashed Member'' :hystericalbs1:

:th_Laie_67-1: παλι καλα με 5 ποστ που εχω κανει!!!
εχω δωσει ομως 140 thanks.thumb

....σε Πουντο κλαμπ που ειχα γραφτει ειχα τιτλο "Νικολακης".....ετσι λεγοταν ολοι οι "νεουλιδες"...:thumbsup:



Παιδια δεν εβγαλα ακομη φωτο αλλα επεσα πανω σε αυτο
https://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=235102
και εμενα καπως ετσι ειναι .......+ τις λακουβιτσες+εχτρα γρατζουνιες+θαμπαδες

Yπ'οψιν Παρη οτι αυτη η "μεταμορφωση" απαιτει πολλες ωρες εργασιας περα απο γνωσεις......εαν πας σε ειδικο,οπως ο Μονστα,θα σου τα πει....

...ειναι σπανιο να πληρωσει καποιος τετοιου ειδους εργασια....και σιγουρα δεν γινεται με 100-150 ευρω.thumb

Dermatis
18-09-12, 16:21
Μου αρεσει το detailing!!!....ειδικα το πως "μεταμορφωνεται" ενα "κακο χαλι" σε υπερλαμπρο αστερι!!!:thumbsup:



:th_Laie_67-1: παλι καλα με 5 ποστ που εχω κανει!!!
εχω δωσει ομως 140 thanks.thumb

....σε Πουντο κλαμπ που ειχα γραφτει ειχα τιτλο "Νικολακης".....ετσι λεγοταν ολοι οι "νεουλιδες"...:thumbsup:




Yπ'οψιν Παρη οτι αυτη η "μεταμορφωση" απαιτει πολλες ωρες εργασιας περα απο γνωσεις......εαν πας σε ειδικο,οπως ο Μονστα,θα σου τα πει....

...ειναι σπανιο να πληρωσει καποιος τετοιου ειδους εργασια....και σιγουρα δεν γινεται με 100-150 ευρω.thumb

Το γνωριζω ..... δεν θελω να φτασω και σε αυτο το σταδιο. Απλα μια ανανεωση ετσι να δειξει λιγο το χρωματακι του! Βλεπω το καπο που ειναι καινουριο σε συγκριση με τα υπολοιπα και ζηλευω ....τεσπα θα το ψαξω και θα ενημερωσω και εδω για να εχουμε υλικο!

Dermatis
18-09-12, 23:47
Πηρα τηλ και την microrepairs και ενα αλλο που βρηκα και δεν το σηκωσαν ισως δεν δουλευουν κατα τις 6 που πηρα τηλ.............θα παρω αυριο το πρωι!

Dermatis
19-09-12, 10:12
Λοιπον πηρα καποιες προσφορες βεβαια οχι ολοκληρωτικες αφου επρεπε να δουν το αμαξι και απο την autostar και απο την microrepairs ( εξυπηρετικοτατοι και ευγεικοι και οι 2) και αυτα που θελω εγω κυμαινονται πανω απο 200 ευρω απο οτι καταλαβα! Οποτε τα κεφαλια μεσα δουλεια για να βγει το χρημα!
.......και παλι ευχαριστω φιλοι μου για την βοηθεια σας!

dark knight
19-09-12, 10:41
κανε ενα τηλεφωνο στη swell στο περιστερι