PDA

Επιστροφή στο Forum : sos beverly 500



saulm3
14-09-12, 20:07
εχω ενα beverly 500 κ προσφατα του αλλαξα τακακια φρενων μπροσ πισω εκανα κ εξαερωση κ εβαλα καινουργια υγρα φρενων αλλα σημερα η αριστερη μανετα μετατραπηκε σε συμπλεκτησ νεκρο δεν επιανε καθολου τι να φταιει?


ασε που την γλιτωσε μια μπαριερα :thumbsup:

Stamatis
14-09-12, 22:07
Η χανει το κυλωμα η δεν εκανες καλο bleeding η χαλασε η τρομπα.
Ξανακανε τη διαδικασια με τα υγρα σου.
Δες ενα βιντεο στο ιντερνετ brake bleeding motorcycle για να παρεις ιδεα (αν δεν το εχεις κανει μονος σου)

saulm3
14-09-12, 22:17
σε μηχανικο το πηγα κ το εκανε αλλα δεν ξαναπαω θα το κανω ξανα μονοσ μου.απο τουσ δισκου δεν παιζει να ειναι?

Stamatis
14-09-12, 22:24
Οχι.
Μονο αν εχει κανει νυχι πανω απο 1 εκατοστο.

Μπας και εβαλε λαθος υγρα;
Dot 4 πρεπει.

saulm3
14-09-12, 22:31
αυριο θα κανω απο την αρχη ολη την διαδικασια με τα υγρα που μ ειπες.

Stamatis
14-09-12, 22:34
Καλη επιτυχια.

NS-conv
15-09-12, 00:23
εχω ενα beverly 500 κ προσφατα του αλλαξα τακακια φρενων μπροσ πισω εκανα κ εξαερωση κ εβαλα καινουργια υγρα φρενων αλλα σημερα η αριστερη μανετα μετατραπηκε σε συμπλεκτησ νεκρο δεν επιανε καθολου τι να φταιει?


ασε που την γλιτωσε μια μπαριερα :thumbsup:

Η αφησε χρονους η τρομπα η δεν εχει γινει σωστη εξαερωση...Επικοινωνησε με τον nikos325 που δουλευε αρκετο καιρο στην piaggio και γνωριζει καλα τα προβληματα που αντιμετωπιζουν αυτα τα μηχανακια...

saulm3
15-09-12, 00:50
Η αφησε χρονους η τρομπα η δεν εχει γινει σωστη εξαερωση...Επικοινωνησε με τον nikos325 που δουλευε αρκετο καιρο στην piaggio και γνωριζει καλα τα προβληματα που αντιμετωπιζουν αυτα τα μηχανακια...

ευχαριστω φιλε μου,τον χρειαζομαι κ σε αλλα πραγματα εχω κ αλλα θεματα...thumb

NS-conv
15-09-12, 01:09
ευχαριστω φιλε μου,τον χρειαζομαι κ σε αλλα πραγματα εχω κ αλλα θεματα...thumb

Στειλε του ενα π.μ. ειναι γατα... thumb