PDA

Επιστροφή στο Forum : [E46] ρυθμιση abs?



asteris777
11-09-12, 09:01
θα ηθελα να με διαφωτισει καποιος....
εχω ενα ε46 compact 316 με φρενα απο 330 μονο μπροστα, πισω δεν εβαλα γιατι δεν ηξερα τι πρεπει να γινει για να εχω χειροφρενο.
επισης φοραει σωληνακια υψηλης μπρος πισω και υγρα φρενων motul rbf600.
Λοιπον το προβλημα μου ειναι οτι απο τοτε που εβαλα τα φρενα μπροστα το abs ποιανει παρα πολυ ευκολα με αποτελεσμα να μην σταματαω φυσικα, μολις το απενεργοποιησω το αμαξι κοκαλωνει
μπορω να κανω κατι ωστε να μην συμβαινει αυτο?

PANOS-E60
11-09-12, 10:08
κάνε σωστά τη διαδικασία εξαέρωσης σε Gt1, κάτι δεν έγινε καλά στην εξαέρωση όταν βάλατε τα εμπρος φρένα.

Stamatis
11-09-12, 10:23
Ο κατανεμητηρ ειναι οκ;

m-power_01
11-09-12, 10:29
Εξαερωση της προκοπής! Αυτό να κάνεις

asteris777
11-09-12, 13:59
κάνε σωστά τη διαδικασία εξαέρωσης σε Gt1, κάτι δεν έγινε καλά στην εξαέρωση όταν βάλατε τα εμπρος φρένα.


Εξαερωση της προκοπής! Αυτό να κάνεις

εχω αλλαξει υγρα φρενων 2 φορες απο τοτε που εβαλα τα φρενα σε 2 διαφορετικους μαστορες... αντε ο πρωτος ηταν ψιλοασχετος αλλα ο αλλος σε καμια περιπτωση και ασχολειτε μονο με bmw


Ο κατανεμητηρ ειναι οκ;

πως θα το ξερω αυτο???:whistle:

Stamatis
11-09-12, 17:00
Θα στο πεί ο μάστορας δυστυχώς μονον αυτός μπορεί.

davids
11-09-12, 23:39
κάνε σωστά τη διαδικασία εξαέρωσης σε Gt1, κάτι δεν έγινε καλά στην εξαέρωση όταν βάλατε τα εμπρος φρένα.

Καλησπέρα,
Υπάρχει κάτι στο gt1 το οποίο πρέπει να τρέξει σε σχέση με την εξαέρωση?
Εκτός απο την κλασική εξαέρωση πρέπει να γίνει και κάτι άλλο?

Lambros46
12-09-12, 09:34
Καλησπέρα,
Υπάρχει κάτι στο gt1 το οποίο πρέπει να τρέξει σε σχέση με την εξαέρωση?
Εκτός απο την κλασική εξαέρωση πρέπει να γίνει και κάτι άλλο?

Με το διαγνωστικό γίνεται και εξαέρωση στη μονάδα του ABS η οποία δεν γίνεται με την κλασσική εξαέρωση.

asteris777
12-09-12, 09:38
Με το διαγνωστικό γίνεται και εξαέρωση στη μονάδα του ABS η οποία δεν γίνεται με την κλασσική εξαέρωση.

αυτο την πρωτη φορα που το πηγα στον ασχετο δεν εγινε σιγουρα
την δευτερη που πηγα σε αυτον που κανει μονο bmw δεν ξερω αν εκανε κατι τετοιο γιατι δεν ειμουν μπροστα αν και δεν το νομιζω. παρολα αυτα πρεπει να τον επισκευτω και να του πω το προβλημα....