PDA

Επιστροφή στο Forum : Γνώμες/Εμπειρίες Αναρτήσεις Μ3 Ε46



vagmag
09-09-12, 19:51
Θα ήθελα τη γνώμη σας και τις προσωπικές σας εμπειρίες σχετικά με διάφορες αναρτήσεις για M3 E46.

Λύσεις υπάρχουν πολλές και σίγουρα η ανάρτηση είναι υποκειμενικό θέμα... αλλά ....

Αυτή τη στιγμή το δικό μου αυτοκίνητο φοράει KONI με HR ελατήρια. Γνωρίζει κανείς ποια koni είναι ;;; Ο Μονστα μου είπε ότι δεν είναι ρυθμιζόμενα. Βγαίνουν και μη ρυθμιζόμενα για Μ3;;;

Σκέφτομαι μήπως ...
ΟΕΜ
Bilstein
D2
Tein... αν και ο Θωμάς είπε ότι είναι πιο σκληρή από τη δική μου.

Ίσως να κρατούσα τα Κονι και να έβαζα τα μαμά ελατήρια ;;;

Περιμένω νέα σας...

STREETRACING
09-09-12, 19:56
Η oem 6 χρόνια τώρα με ικανοποιεί 1000%, η οποία είναι βάσει μελέτης σε πίστα.
Και πάντα άλλαζα αναρτήσεις στα αμάξια μου

vagmag
09-09-12, 19:58
Γενικά μου αρέσει να είναι το αυτοκίνητο πιο σφιχτό από μαμα (αν και δεν έχω εμπειρία από μαμά Μ3) αλλά να είναι και αρκετά άνετα.
Σε άλλα μου αυτοκίνητα κατέληγα, να χρησιμοποιώ βελτιωμένες μεν αναρτήσεις από το ίδιο το εργοστάσιο ή από τον βελτιωτή του εργοστασίου. (Σε forester ανάρτηση upsidown από το forester sti, στο ντάτσουν Ζ από τη nismo κλπ ).
Εδώ ίσως η επιλογή να ήταν, ανάρτηση από csl, αλλά υπάρχει κ η διαφορά του βάρους...οπότε ...

pilot
09-09-12, 20:05
Γενικα η ΟΕΜ αναρτηση του Μ3, η οποια ειναι SACHS ετσι? ειναι παρα πολυ καλη και ''αντιμετωπιζει'' με επιτυχια το 99%,θα ελεγα, των περιπτωσεων..

Τωρα απο αφτερμαρκετ δεν εχω μεγαλη πειρα, μιας απο βδομαδα θα βαλω στο δικο μου PSS10. Εχω οδηγησει ομως αρκετουτσικα του Χρηστου(mormon) το οποιο φοραει την φουλ ρυθμιζομενη D2 και μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις. ΟΚ το αυτοκινητο δεν ειναι Μ3 αλλα μονο στον κινητηρα, ολα τα υπολοιπα ειναι Μ3, και ειναι και 6κυλινδρο 3λιτρο οποτε το βαρος μπροστα εχει απειροελαχιστη διαφορα. Ειναι αρκετα σφιχτη χωρις να ''κοπαναει'' καθολου και ειναι πολυ τιμια για τα λεφτα της.thumb

my 2 cents..

vagmag
09-09-12, 20:08
Γενικα η ΟΕΜ αναρτηση του Μ3, η οποια ειναι SACHS ετσι? ειναι παρα πολυ καλη και ''αντιμετωπιζει'' με επιτυχια το 99%,θα ελεγα, των περιπτωσεων..

Τωρα απο αφτερμαρκετ δεν εχω μεγαλη πειρα, μιας απο βδομαδα θα βαλω στο δικο μου PSS10. Εχω οδηγησει ομως αρκετουτσικα του Χρηστου(mormon) το οποιο φοραει την φουλ ρυθμιζομενη D2 και μου αφησε τις καλυτερες εντυπωσεις. ΟΚ το αυτοκινητο δεν ειναι Μ3 αλλα μονο στον κινητηρα, ολα τα υπολοιπα ειναι Μ3, και ειναι και 6κυλινδρο 3λιτρο οποτε το βαρος μπροστα εχει απειροελαχιστη διαφορα. Ειναι αρκετα σφιχτη χωρις να ''κοπαναει'' καθολου και ειναι πολυ τιμια για τα λεφτα της.thumb

my 2 cents..

από εσένα θέλω βόλτα !!!! !!!:original: και πριν και μετά !!!

και από το Χρήστο φυσικά !

Πόσο κάνει καινούργια στην Ελλάδα μία ΟΕΜ ;;;

pilot
09-09-12, 20:11
δεν γνωριζω..την Τεταρτη το πρωι κατα τις 10 θα παμε στον αναρτησα μου, στο δρομο για Περαια μολις περασεις το αεροδρομια περιπου 2 χλμ στα δεξια πανω στον δρομο. Αν ερθεις ευχαριστως να σε παω μια βολτα. Αυριο και μεθαυριο δουλευω οποτε λιγο δυσκολο..

vagmag
09-09-12, 20:14
δεν γνωριζω..την Τεταρτη το πρωι κατα τις 10 θα παμε στον αναρτησα μου, στο δρομο για Περαια μολις περασεις το αεροδρομια περιπου 2 χλμ στα δεξια πανω στον δρομο. Αν ερθεις ευχαριστως να σε παω μια βολτα. Αυριο και μεθαυριο δουλευω οποτε λιγο δυσκολο..

Ευχαριστώ !

vagmag
09-09-12, 20:16
Μου έχει δημιουργηθεί η εντύπωση ότι μπορεί τα αμορτισέρ που φοράει τώρα το αυτοκίνητο δεν είναι για Μ3 ! Ο Μονστα μου είπε ότι δεν είναι ρυθμιζόμενα, και δε βρίσκω κάπου η koni να βγάζει μη ρυθμιζόμενα για Μ3 Ε46

https://www.koni.com/index.php?id=254

Από εδώ βγάζω το συμπέρασμα ότι για Μ3 δείνει ρυθμιζόμενα ! Καμία ιδέα ;

panose30
09-09-12, 20:25
τωρα με αυτη που εχεις τι δεν σου αρεσει ?ειναι πολυ σκληρη?ειναι μαλακη?θελεις περισσοτερο ανεση?τι ψαχνεις ακριβως εσυ απο την αναρτηση για να εισαι ευχαριστημενος?

Thomelef
09-09-12, 20:30
Αν πας για ΟΕΜ, σφυρα. Την εχω κομπλε και με τα ελατηριακια της, και δεν εχει ουτε 15 χιλ. Χιλιομετρα.
Η δικη μου ειναι πολυ σκληρη πισω, μιας και τα ελατηρια ειναι 170 κιλα.

stef
09-09-12, 20:36
Βάλτα ΟΛΑ ΟΕΜ!!!
Βάλε 18άρια και βγάλε αποστάτες!!!

vagmag
09-09-12, 20:36
τωρα με αυτη που εχεις τι δεν σου αρεσει ?ειναι πολυ σκληρη?ειναι μαλακη?θελεις περισσοτερο ανεση?τι ψαχνεις ακριβως εσυ απο την αναρτηση για να εισαι ευχαριστημενος?

:hystericalbs1: Καλή ερώτηση !!!!! Να είναι άνετο, να κρατάει και να μη γέρνει!!!!!΄:hystericalbs1: Μάλλον όλα μαζί δε γίνονται!!!! Απλά ίσως η ΟΕΜ να τα συνδιάζει καλύτερα ....

Αυτή που έχω τώρα μου φαίνεται σφιχτή...αρκετά... χωρίς να έχει το αυτοκίνητο πάντα πρόσφυση. ίσως είναι και οι δρόμοι μας έτσι, ίσως και η εγκυμοσύνη της γυναίκας...οπότε, ψάχνω κάτι πιο light ¨η κάτι πιο σωστό.

vagmag
09-09-12, 20:38
Βάλτα ΟΛΑ ΟΕΜ!!!
Βάλε 18άρια και βγάλε αποστάτες!!!

Μάλλον εκεί θα καταλήξω...

Θα χαλάσω βέβαια το look του αυτοκινήτου, αλλά προτιμώ να το χαίρομαι παντού!

vagmag
09-09-12, 20:39
Αν πας για ΟΕΜ, σφυρα. Την εχω κομπλε και με τα ελατηριακια της, και δεν εχει ουτε 15 χιλ. Χιλιομετρα.
Η δικη μου ειναι πολυ σκληρη πισω, μιας και τα ελατηρια ειναι 170 κιλα.

Εσύ είσαι λίγο πιο σκληροπυρινικός!!:thumbsup:

panose30
09-09-12, 20:39
Βάλτα ΟΛΑ ΟΕΜ!!!
Βάλε 18άρια και βγάλε αποστάτες!!!

μετα χαλαει η εμφανιση !!!

pilot
09-09-12, 20:40
νταξ, αυτο ειναι υποκειμενικο, το μιτριο και μαμα ειναι τουμπαναρα!

steliosm46
09-09-12, 20:41
εγώ φοράω ΟΕΜ αμορτισέρ (Sachs) και ελατήρια έχω βάλει Eibach Pro Kit το πρώτο στάδιο χαμηλώματος που δίνει για Μ3 Ε46 και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την συμπεριφορά του αυτοκινήτου γενικότερα..

Είναι όσο σφικτό χρειάζεται δεν σε κουράζει στο ταξίδι όπως μια αρκετά σκληρή ανάρτηση που θα πηγαίνεις πάνω-κάτω στο παραμικρό "λακουβάκι" και δεν κοπανάει τόσο πόσο μάλλον και με τις 19άρες..είναι μια χαρά πιστεύω και καλύπτει ένα μεγάλο εύρος ικανοποίησης του οδηγού..
Φυσικά ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα και στυλ οδήγησης..

panose30
09-09-12, 20:41
Μάλλον εκεί θα καταλήξω...

Θα χαλάσω βέβαια το look του αυτοκινήτου, αλλά προτιμώ να το χαίρομαι παντού!

μαζι το ποσταραμε!!!ειναι κριμα να χαλασεις το τοσο ομορφο αμαξακι σου ,οποτε κανε καλο ψαξιμο για μια αναρτηση οπως την θες στα μετρα σου και ασε τα 19 αρια πανω που το κανουνε τερας

stef
09-09-12, 20:44
μετα χαλαει η εμφανιση !!!

Μα θέλει να παντιλικιάζει παντού.....thumb

vagmag
09-09-12, 20:46
Μα θέλει να παντιλικιάζει παντού.....thumb

μας πήρανε χαμπάρι.....:whistle:

Thomelef
09-09-12, 20:52
εγώ φοράω ΟΕΜ αμορτισέρ (Sachs) και ελατήρια έχω βάλει Eibach Pro Kit το πρώτο στάδιο χαμηλώματος που δίνει για Μ3 Ε46 και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την συμπεριφορά του αυτοκινήτου γενικότερα..

Είναι όσο σφικτό χρειάζεται δεν σε κουράζει στο ταξίδι όπως μια αρκετά σκληρή ανάρτηση που θα πηγαίνεις πάνω-κάτω στο παραμικρό "λακουβάκι" και δεν κοπανάει τόσο πόσο μάλλον και με τις 19άρες..είναι μια χαρά πιστεύω και καλύπτει ένα μεγάλο εύρος ικανοποίησης του οδηγού..
Φυσικά ο καθένας έχει διαφορετικά γούστα και στυλ οδήγησης..

Να ξερεις ομως στελαρα, οτι τα καλαμια δεν δουλευουν το ιδιο σωστα χωρις τα μαμα ελατηρια, τα οποια ειναι σχεδιασμενα για να δου,ευουν με ταμαμα καλαμια, ετσι ωστε οι τροχοι να εχουν ΜΟΝΙΜΩΣ επαφη με τον δρομο.

steliosm46
09-09-12, 21:19
Να ξερεις ομως στελαρα, οτι τα καλαμια δεν δουλευουν το ιδιο σωστα χωρις τα μαμα ελατηρια, τα οποια ειναι σχεδιασμενα για να δου,ευουν με ταμαμα καλαμια, ετσι ωστε οι τροχοι να εχουν ΜΟΝΙΜΩΣ επαφη με τον δρομο.

το έχω δοκιμάσει διεξοδικά θωμά.. σε στροφές σε ευθεία γενικά το αυτοκίνητο έχει βελτιωθεί σε ένα βαθμό πιστεύω όπως το βλέπω εγώ και αν δεις στο πρώτο στάδιο ελατήρια χαμηλώματος τουλάχιστον στα eibach που είδα εγώ αναφέρει οτι συνεργάζονται άψογα με τα εργοστασιακά αμορτισέρ της Μ3..

Εχεις δικιο για τα καλάμια διότι δεν ανεβαίνουν μέχρι πάνω αλλα μην νομίζεις κάνει κανονικά την διαδρομή της η ανάρτηση χωρίς να τερματίζει πρίν την ώρα της και στην συνέχεια να μεταφέρεται η δύναμη στο πλαίσιο..απλά με την διαφορά οτι ζορίζονται λίγο παραπάνω τα αμορτισέρ..

εκεί δηλαδή που θα τα άλλαζες σε κάποια συγκεκριμένα χιλιόμετρα τώρα τα αλλάζεις ποιο γρήγορα σε 5-10 χιλιάδες π.χ ποιο νωρίς αναλόγως πως το δουλεύεις το αυτοκίνητο..

Thomelef
09-09-12, 21:28
Την ιδια επαναφορα παντως με αλλα ελατηρια, δεν εχει το καλαμι.
Γενικα ακομα και για τις ρυθμιζομενες, την γνωμη μου την εχω ξαναπει. Προτιμωμια μη ρυθμιζομενη αναρτηση που ξερω οτι δουλευει σωστα για το αμαξι, με την αναλογη σκληρλτητα της, το αναλογο χαμηλωμα της, ΑΛΛΑ να ξερω οτι δουλευει 100%.σωστα...
Και ενα σετ ρυθμκζομενα τοπ μαουντς. Τπτ παραπανω...

EVERGET
09-09-12, 23:09
Προσωπικά, όταν ήρθε η ώρα για αλλαγή αμορτισέρ, χωρίς δεύτερη σκέψη, πήρα μία τετράδα εργοστασιακά Boge αμορτισέρ (που μαζί με την SACHS είναι θυγατρικές της ZF) με κόστος κάπου στο χιλιάρικο. Βασικά δεν έχω ούτε το χρόνο, αλλά ούτε και την υπομονή να κάνω δοκιμές με της ρυθμίσεις σκληρότητας και ύψους μίας ρυθμιζόμενης ανάρτησης, οπότε θέλοντας σίγουρα αποτελέσματα χωρίς κόπο πήγα στα ΟΕΜ. Σε χαμηλότερη τιμή κάπου στα 700 μπορείς να πάρεις και bilstein.

Γενικά το Μ3 ακόμη και με τις μαμά αναρτήσεις είναι σκληρό αυτοκίνητο, πόσο μάλιστα το δικό μου με 19άρες και σινεμπλόκ πολυουρεθάνης, αλλά το πάτημα είναι άκρως αποδεκτό για την κατηγορία του αυτοκινήτου...εάν θέλεις πάτημα 5άρας (ή ακόμη και Μ5) σίγουρα το Μ3 δεν πρόκειται να το αποκτήσει ποτέ...Επίσης οι κλίσεις στις στροφές είναι μικρές αλλά υπάρχουν, εάν θες να τις εκμηδενίσεις δεν χρειάζεσαι σκληρά ελατήρια αλλά παχύτερες αντιστρεπτικές. Σε μαμά αμορτισέρ δεν θα έβαζα χαμηλότερα ελατήρια, και για τους λόγους της διάρκειας ζωής που αναφέρθηκαν αλλά και γιατί δεν αξίζει να κάνεις το αυτοκίνητό σου λιγότερο χρηστικό.


Μα θέλει να παντιλικιάζει παντού.....thumb

Αυτό δεν γίνεται...εάν θέλεις να παντιλικιάζεις παντού δεν παίρνεις Μ3....

mitsos_chania
10-09-12, 00:21
Κατι ασχετο-σχετικο, σε απλο 46αρι μπαινει η αναρτηση του Μ3?Και αν ναι τι αποτελεσματα να χει αραγε?...

nik200
10-09-12, 08:56
Προσωπικά, όταν ήρθε η ώρα για αλλαγή αμορτισέρ, χωρίς δεύτερη σκέψη, πήρα μία τετράδα εργοστασιακά Boge αμορτισέρ (που μαζί με την SACHS είναι θυγατρικές της ZF) με κόστος κάπου στο χιλιάρικο. Βασικά δεν έχω ούτε το χρόνο, αλλά ούτε και την υπομονή να κάνω δοκιμές με της ρυθμίσεις σκληρότητας και ύψους μίας ρυθμιζόμενης ανάρτησης, οπότε θέλοντας σίγουρα αποτελέσματα χωρίς κόπο πήγα στα ΟΕΜ. Σε χαμηλότερη τιμή κάπου στα 700 μπορείς να πάρεις και bilstein.

Γενικά το Μ3 ακόμη και με τις μαμά αναρτήσεις είναι σκληρό αυτοκίνητο, πόσο μάλιστα το δικό μου με 19άρες και σινεμπλόκ πολυουρεθάνης, αλλά το πάτημα είναι άκρως αποδεκτό για την κατηγορία του αυτοκινήτου...εάν θέλεις πάτημα 5άρας (ή ακόμη και Μ5) σίγουρα το Μ3 δεν πρόκειται να το αποκτήσει ποτέ...Επίσης οι κλίσεις στις στροφές είναι μικρές αλλά υπάρχουν, εάν θες να τις εκμηδενίσεις δεν χρειάζεσαι σκληρά ελατήρια αλλά παχύτερες αντιστρεπτικές. Σε μαμά αμορτισέρ δεν θα έβαζα χαμηλότερα ελατήρια, και για τους λόγους της διάρκειας ζωής που αναφέρθηκαν αλλά και γιατί δεν αξίζει να κάνεις το αυτοκίνητό σου λιγότερο χρηστικό.



Αυτό δεν γίνεται...εάν θέλεις να παντιλικιάζεις παντού δεν παίρνεις Μ3....

εγω απο την αλλη θεωρω οτι το αμαξι ειναι ιδιαιτερως μαλακο...(για τα γουστα μου) φιλε νασσο..αυτη ηταν και η απογοητευση μου οταν το πηρα δεν κρυβω..εχοντας συνηθισει ομως σε κρακουλα...

απο την αλλη ομως οποιος το εχει στριψει το αμαξι...ο τροπος που δουλευει το αμαξι αυτο απαιτει "διαδρομη"..προκειμενου να μην γινει πολυ απολυτο στα πολλα χιλιομετρα...αρα και εγω ψηφιζω μαμα αναρτηση...η οποια πραγματι τα κανει ολα..

vagmag
10-09-12, 08:58
Αυτό δεν γίνεται...εάν θέλεις να παντιλικιάζεις παντού δεν παίρνεις Μ3....

Τι παίρνεις λοιπόν ;( αλλά για να είναι κ αυτοκίνητο βόλτας, καθημερινο....)

vagmag
10-09-12, 09:02
.Επίσης οι κλίσεις στις στροφές είναι μικρές αλλά υπάρχουν, εάν θες να τις εκμηδενίσεις δεν χρειάζεσαι σκληρά ελατήρια αλλά παχύτερες αντιστρεπτικές.

Αυτές τις αντιστεπτικές δεν τις έχω συμπαθήσει ιδιαίτερα.... Βάζοντας πιο σκληρές μπορεί να κρατάς τα μορτισέρ κ ελατήρια ίδια, οπότε η απόσβεση είναι πολύ καλή, χάνουν όμως την ανεξαρτησία τους οι τροχοί, και αντιδρά το αυτοκίνητο πολύ ξερά όποτε ο ένας τροχός πέφτει σε λακκούβα.

Η λύση της μαμάς ανάρτησης, είναι συνήθως η πιο ενδεδειγμένη. Ίσως φταίει ότι γέρασα και έχω γίνει περίεργος...

Thomelef
10-09-12, 09:03
Μ3 εγώ θα έπαιρνα πάντως.
είναι το αμάξι που μπορεί να πηγαίνει μονίμος με το πλάι. φυσικά είναι και αμάξι τρένο, όπου έχει αρκετά υψηλό όριο.

Thomelef
10-09-12, 09:06
εγώ πάντως βαγγέλη λέω να το συνηθίσεις λίγο το αμάξι, και μετά να δείς τι θές.
πήγαινε το κάνα διμηνο, έτσι ώστε να αποκτήσεις ολοκληρωμένη εικόνα, να δείς τι κάνει σε διαδρομή, να δείς τι κάνει στα πολλά, και μετά αποφασίζεις.
νομίζω είναι πολύ νωρίς για να σκέφτεσαι απο τώρα το τι θα πετάξεις απο πάνω του.
αν θές ν'αλλάξεις κάτι, πέτα το υτοκόλλητο της οροφής...:D

nik200
10-09-12, 09:08
Τι παίρνεις λοιπόν ;( αλλά για να είναι κ αυτοκίνητο βόλτας, καθημερινο....)

αυτοκινητο βολτας που να παντιλικιαζεις παντου...????μ5 ε39..ψηψιζω εγω..αν εχεις οικονομικη ανεση...αν δεν εχεις παιρνεις ενα ε30-ε36 με ενα καλο μοτερ και εισαι στ' αρχειδι@ σου...

soc12r
10-09-12, 09:09
Αν πας για ΟΕΜ, σφυρα. Την εχω κομπλε και με τα ελατηριακια της, και δεν εχει ουτε 15 χιλ. Χιλιομετρα.


Bαλε αυτην και τελειωσες...thumbthumbthumb

EVERGET
10-09-12, 09:17
αυτοκινητο βολτας που να παντιλικιαζεις παντου...????μ5 ε39..ψηψιζω εγω..αν εχεις οικονομικη ανεση...αν δεν εχεις παιρνεις ενα ε30-ε36 με ενα καλο μοτερ και εισαι στ' αρχειδι@ σου...

Πολύ σωστός ο Νικ, παίρνεις κάτι με ροπή χαμηλά...

Όπως το 39άρι, ή το 36άρι EVO...thumb

vagmag
10-09-12, 09:25
αυτοκινητο βολτας που να παντιλικιαζεις παντου...????μ5 ε39..ψηψιζω εγω..αν εχεις οικονομικη ανεση...αν δεν εχεις παιρνεις ενα ε30-ε36 με ενα καλο μοτερ και εισαι στ' αρχειδι@ σου...

λες ε;;;; ίσως να είναι το επόμενο !!!!

Αν ο Στράτος πάρει το Μ3, και βρέθει κάτι σαν του ΝίκουΜ5 με πιο χαμηλή τιμή ίσως το δοκιμάσω κ αυτό !!! Μέχρι τότε ας χαρώ λίγο το Μ3 μου !!!!

vagmag
10-09-12, 09:39
εγώ πάντως βαγγέλη λέω να το συνηθίσεις λίγο το αμάξι, και μετά να δείς τι θές.
πήγαινε το κάνα διμηνο, έτσι ώστε να αποκτήσεις ολοκληρωμένη εικόνα, να δείς τι κάνει σε διαδρομή, να δείς τι κάνει στα πολλά, και μετά αποφασίζεις.
νομίζω είναι πολύ νωρίς για να σκέφτεσαι απο τώρα το τι θα πετάξεις απο πάνω του.
αν θές ν'αλλάξεις κάτι, πέτα το υτοκόλλητο της οροφής...:D

απλά νομίζω ότι ταλαιπωρούμαι τόσο εγώ όσο κ το αυτοκίνητο με αυτή την ανάρτηση.
Τι να περιμένω;;;

StratosZ4
10-09-12, 09:45
Αν ο Στράτος πάρει το Μ3, και βρέθει κάτι σαν του ΝίκουΜ5 με πιο χαμηλή τιμή ίσως το δοκιμάσω κ αυτό !!!

:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
5 μερες το εχεις ρε Βαγγελη!!!

vagmag
10-09-12, 11:31
:hystericalbs1::hystericalbs1::hystericalbs1:
5 μερες το εχεις ρε Βαγγελη!!!

ε καλά όχι ακόμα.... αφού μετά από κανένα 6μηνο θα το συζητήσουμε !

Πραγματικά με ευχαριστεί τόσο πολύ όποτε το οδηγώ, μου αρέσει ο τρόπος που ανεβάζει στροφές, που ακούγεται, που γλυστράει, η μυρωδιά τους εσωτερικού κλπ κλπ μόνο η σκληρότητα με ταλαιπωρεί !!!

Thomelef
10-09-12, 11:34
ε χώσε ΟΕΜ να τελειώνεις.

pilot
10-09-12, 13:40
εγώ πάντως βαγγέλη λέω να το συνηθίσεις λίγο το αμάξι, και μετά να δείς τι θές.
πήγαινε το κάνα διμηνο, έτσι ώστε να αποκτήσεις ολοκληρωμένη εικόνα, να δείς τι κάνει σε διαδρομή, να δείς τι κάνει στα πολλά, και μετά αποφασίζεις.
νομίζω είναι πολύ νωρίς για να σκέφτεσαι απο τώρα το τι θα πετάξεις απο πάνω του.
αν θές ν'αλλάξεις κάτι, πέτα το υτοκόλλητο της οροφής...:D

:th_Laie_67-1::th_Laie_67-1::th_Laie_67-1:

Vassilis ///M
03-02-16, 22:37
Ερώτηση:

Η Βilstein δεν βγάζει Β8 για Μ3 όπως τα απλά Ε46αρια??? Μόνο τα Β6 υπάρχουν???

:thanks:

maris7
04-02-16, 09:25
μονο με kw 2-3 coilover θα βρεις αυτο που θελεις
εχω πειραματιστει πολλες φορες πετοντας λεφτα και
παντα εκει καταληγω
οτι πληρωνεις παιρνεις φυσικα!

JiMk86
04-02-16, 16:58
μονο με kw 2-3 coilover θα βρεις αυτο που θελεις
εχω πειραματιστει πολλες φορες πετοντας λεφτα και
παντα εκει καταληγω
οτι πληρωνεις παιρνεις φυσικα!


Έχω μπει σε Μ3 46 με kw clubsport... Εντυπωσιακό πραγματικά...!!!


Sent from my iPhone using Tapatalk